8 najlepších akčných kamier so stabilizáciou

Dnešné akčné kamery majú čoraz častejšie k dispozícii určitú formu stabilizácie obrazu. Výrazne zlepšuje kvalitu výsledného videa, pretože sa prestane triasť. Nie všetky stabilizované akčné kamery sú však také dobré, ako by ste chceli. Ak si chcete vybrať správne, pozrite si našu novú ponuku. Rozhodli sme sa vám povedať o najlepších modeloch, ktoré zhromažďujú veľa pozitívnych recenzií na internete.

Ako sa elektronická stabilizácia líši od optickej stabilizácie?

Najskôr je potrebné pochopiť, na čo slúži stabilizácia obrazu. V skutočnosti je to veľmi jednoduché. Ak nefotografujete so statívom, každý fotoaparát sa bude triasť. Je to naša fyzická prirodzenosť: nedokážeme dosiahnuť, aby sa naše ruky zdali byť úplne pokojné. Čím menší snímač sa vo fotoaparáte používa, tým viac sa toto chvenie prenáša do videa. Niekedy môže byť problémom aj fotografovanie, keď pomalé časy uzávierky rozmazávajú obraz.

Práve proti takýmto otrasom bojuje stabilizačný systém. Môže sa realizovať elektronicky alebo opticky:

 1. Elektronická stabilizáciaje zverená procesoru vo fotoaparáte. Zachytáva snímky z celej plochy snímača, ktorého rozlíšenie môže byť až 13 megapixelov alebo ešte vyššie. Potom oreže okraje tak, aby sa obrázok zdal byť nehybný. Alebo sa aspoň uistite, že sa pohybuje čo najplynulejšie. Výsledkom je, že pri formovaní videa sa používa iba 8 megapixelov alebo ešte menej. Stačí však, ak je samotné video v rozlíšení F
   l HD alebo dokonca 4K. Jediným problémom elektronickej stabilizácie je, že nefunguje dobre pri slabom osvetlení – večer je lepšie túto funkciu vypnúť.
  • Optická stabilizáciafunguje na inom princípe. Fotoaparát je ním vybavený, pohybuje objektívom alebo snímačom, pričom sa spolieha na vlastný gyroskop. Zariadenie sa posunulo doľava, objektív sa posunul doprava. A naopak. Skvelé pre veľké ručné videokamery. Pokiaľ ide o akčné kamery, je im vyhradený oveľa menší priestor, a preto je účinok horší. Stabilizátor je tiež zraniteľný – ak zariadenie spadne, môže sa rozbiť. Optická stabilizácia chvenia však funguje rovnako dobre za denného svetla ako večer. Zároveň to nijako neohrozuje kvalitu obrazu, pretože systém naďalej využíva celú plochu snímača. Pokiaľ sa prevádzkovateľ nerozhodol rozšíriť optickú stabilizáciu o elektronickú stabilizáciu, ktorá je zvyčajne k dispozícii.

Každý typ stabilizácie má svoje výhody a nevýhody. Jediné akčné kamery, ktoré sú v súčasnosti dostupné bez stabilizácie, sú tie najlacnejšie. To však neznamená, že to funguje rovnako dobre všade. Naopak, existujú zariadenia, ktoré obraz vážne poškodzujú. Nechcete sa stať obeťou tohto typu akčnej kamery, pozrite si naše tipy. Zostavili sme ho na základe recenzií zákazníkov a recenzií publikácií, ktoré sa špecializujú na testovanie domácej elektroniky.

Najlepšie hodnotené stabilizované akčné kamery

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie akčné kamery s elektronickou stabilizáciou1GoPro MAX37 500 €
2Insta360 One R Twin46 500 €
3DJI Osmo Action27 972 €
4GoPro HERO9 Black Edition34 990 €
5Sony HDR-AS5018 990 €
Najlepšie akčné kamery s optickou stabilizáciou obrazu1DJI Pocket 2 Creater Combo49 990 €
2Sony FDR-X3000R38 950 €
3DJI Osmo Pocket20 900 €

Najlepšie akčné kamery s elektronickou stabilizáciou

GoPro MAX

Hodnotenie: 4.8

GoPro MAX

Jedna z najvýnimočnejších akčných kamier vôbec. Má k dispozícii dva objektívy. To umožňuje panoramatické snímanie videa, keď sa do záberu dostane všetko dianie okolo jednotky. Vyberte si tému, na ktorú sa chcete zamerať neskôr v procese úprav. Alebo umožniť divákovi, aby sám zmenil uhol. Nikto vám však nebráni natáčať bežné zábery len s jedným objektívom – aj táto funkcia je tu prítomná.

Na tele tejto jednotky nie je nič zbytočné. Dotykový displej LCD sa zobrazuje len na jednej strane. S konštrukciou s dvoma objektívmi to nie je nič zlé. Aj akčná kamera od GoPro prvýkrát po rokoch dostala dobré mikrofóny, výsledný zvuk už nechce pľuť.

Fotografuje pomocou dvoch 16-megapixelových snímačov CMOS. Elektronická stabilizácia je pri tomto rozlíšení vynikajúca. Akčnú kameru môžete plynule spustiť, keď ju držíte v ruke – obraz sa nebude veľmi triasť. Stabilizácia sa hodí aj pri fotografovaní hyperlapse – aj tu je táto možnosť.

Ako je ľahké uhádnuť, kamera dokáže natáčať video v rozlíšení 4K. Použitá konštrukcia však prinútila výrobcu obmedziť snímkovú frekvenciu na 30 fps. Ak chcete toto nastavenie aktualizovať, musíte znížiť rozlíšenie na 1080p. Toto je azda jediná vážna nevýhoda GoPro MAX. Mimochodom, pri panoramatickom snímaní sa rozlíšenie zvýši na 5,6K, čo dáva zmysel.

Súčasťou sú bezdrôtové moduly Bluetooth a Wi-Fi. Umožňujú používať akýkoľvek smartfón na diaľkové ovládanie. Ďalšou dôležitou výhodou fotoaparátu je jeho odolnosť voči vlhkosti. To znamená, že ho môžete používať v bazéne alebo v mori bez potreby aqua boxu. Ale pozor! Maximálna hĺbka ponorenia maximálne 5 metrov! To tvrdia aj recenzenti GoPro MAX na ProPhotos. Rovnaký materiál umožňuje posúdiť kvalitu výsledných videí a fotografií.

GoPro MAX je jedna z mála akčných kamier vybavených čipom GPS. V budúcnosti vám jeho prítomnosť pomôže pri triedení fotografií – budete presne vedieť, kde boli nasnímané.

Čo sa týka balenia, je tradične skromné. Spolu s fotoaparátom a batériou dostanete klip, zakrivený lepiaci držiak, vrecko z mikrovlákna a ďalšie drobnosti. Príslušenstvo si musíte kúpiť samostatne. Pokiaľ ide o batériu, môžeme povedať, že vydrží približne hodinu a pol videa. Ak je vonku teplo. Pri teplotách pod bodom mrazu sa môže akčná kamera zrazu vypnúť. Tento problém pochádza z predchádzajúcich modelov, inžinieri americkej spoločnosti ho stále nedokážu vyriešiť.

Výhody

 • Môžete snímať panoramatické fotografie a videá;
 • K dispozícii v rozlíšení 5,6K;
 • Vynikajúci elektronický stabilizátor obrazu;
 • Nie sú to najhoršie mikrofóny;
 • Dotykový displej LCD je prítomný;
 • Bezdrôtové moduly sú zabudované;
 • Je odolný voči vode;
 • K dispozícii je čip GPS.

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • V chladnom počasí sa správa nepredvídateľne;
 • Ukázalo sa, že fotoaparát je dosť ťažký;
 • Nie príliš vysoká snímková frekvencia.

Insta360 One R Twin

Hodnotenie: 4.7

INSTA360 ONE R TWIN

Modularita akčnej kamery je jedinečná. Tu je jednotka s objektívmi pripojená k jednotke s mikrofónom a displejom. A potom sa celá vec pripojí k podložke s výpočtovými komponentmi vo vnútri. Táto konštrukcia umožňuje zakúpiť niekoľko modulov objektívov, z ktorých každý rieši špecifické úlohy. Mali by ste si však uvedomiť, že nie je veľmi spoľahlivý – je lepšie ho nepúšťať na tvrdý povrch.

Keďže fotoaparát používa dva objektívy, majiteľ bude môcť natáčať panoramatické video, keď záber tvorí celý priestor okolo zariadenia. V tomto režime sa obraz zaznamenáva s rozlíšením 5,7K. A ak chcete natáčať bežné video, môžete to robiť v rozlíšení 4K. Bohužiaľ, snímková frekvencia je nižšia ako 30 fps. Na druhej strane, ak prepnete na F

  V režime HD sa snímková frekvencia prudko zvýši na 200 fps. Vďaka tomu je Insta360 One R Twin dobrou voľbou na zachytávanie akčných záberov – pri úprave ich možno veľmi spomaliť.

  Tu systém využíva elektronickú stabilizáciu obrazu. Svoju úlohu splní, ak nie je súmrak, nieto ešte v noci. Firmvér je doplnený aj o sekundárne režimy snímania. Časozberné snímky sú k dispozícii napríklad tu. Obrázok je zhotovený pomerne veľkou matricou, takže ani na kvalitu fotografií nie sú žiadne nároky. Pokiaľ ide o bezdrôtové moduly – medzi nimi je Wi-Fi aj Bluetooth. Kupujúceho poteší aj ochrana tela pred vlhkosťou, takže sa nemusíte obávať o fotoaparát v daždi. Neodporúčame ho však brať do bazéna alebo do mora – modulárny dizajn sa môže prezradiť. Môžete to urobiť len s aqua boxom, ktorý nie je súčasťou súpravy. Ďalšie príslušenstvo sa v Rusku vo všeobecnosti nenachádza, musí sa objednať zo zahraničia.

  Bohužiaľ, musíme spomenúť hlavný problém tejto akčnej kamery. Jeho firmvér z času na čas visí. Niektorí zákazníci si tiež sťažujú na konektory, ktorými sa moduly navzájom spájajú – niekedy sa niekde stratí kontakt. Viac informácií o ďalších výhodách a nevýhodách si môžete prečítať v recenzii Insta360 One R Twin na webovej stránke časopisu Digital Camera World.

  Súprava, o ktorej uvažujeme, stojí viac ako zvyčajne. Je to spôsobené tým, že obsahuje ďalší modul. Hlavný má širokouhlý objektív, zatiaľ čo druhý má dva objektívy na spomínané panoramatické zábery.

  Výhody

  • Má dotykovú obrazovku LCD;
  • Používa dobrú elektronickú stabilizáciu;
  • Existuje určitá ochrana proti vlhkosti;
  • Môžete natáčať 360-stupňové videá;
  • K dispozícii je súprava s viacerými modulmi;
  • Vysoké rozlíšenie videa;
  • Má slušný počet režimov;
  • Podpora Wi-Fi a Bluetooth je integrovaná;
  • Neváži viac ako 131 g.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Modulárny dizajn nemožno označiť za spoľahlivý;
  • Chcel by som vyššiu snímkovú frekvenciu pre nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
  • Fotoaparát sa môže prehrievať;
  • Príslušenstvo je veľmi drahé.

  DJI Osmo Action

  Hodnotenie: 4.6

  DJI Osmo Action

  Spoločnosť DJI je známa svojimi kvadrokoptérami, ktorých kamera je zvyčajne umiestnená na elegantnom trojosovom závese. A v druhej polovici roka 2019 sa rozhodla vyskúšať vytvorenie akčnej kamery. Pokus bol taký úspešný, že nemá zmysel vydávať nástupcu DJI Osmo Action až teraz – rok a pol po vydaní.

  Zariadenie je vyrobené v známom tvarovom faktore, keď sa akčná kamera podobá produktom GoPro. Z tohto dôvodu v ňom nie je miesto na optickú stabilizáciu, výrobca sa musel obmedziť na elektronickú stabilizáciu. Ale podarilo sa z neho vyžmýkať všetko možné! Pri dobrom svetle môžete behať s fotoaparátom na dĺžku ruky – obraz sa vôbec netrasie. Problémy vznikajú len za súmraku alebo v miestnosti s nedostatočným počtom lámp v lustri – v takýchto momentoch môže elektronická stabilizácia dokonca zhoršiť video. To však platí pre úplne všetky akčné kamery s týmto systémom stabilizácie. Nezabudnite tiež, že zapnutím tejto funkcie sa obraz výrazne zväčší. Ak ste fanúšikom efektu rybieho oka, budete sa ho musieť vzdať. Nefunguje ani pri snímaní videa HDR.

  Čo sa týka kvality videa, ktoré môžete nahrávať, nie je to zlé. Používateľ má k dispozícii maximálne rozlíšenie 4K a 60 snímok za sekundu. Pri úprave chcete spomalené video? Rozlíšenie môžete znížiť na hodnotu F

   l HD – v tomto prípade už očakávate 240 snímok za sekundu. Na základe recenzie DJI Osmo Action na portáli The Verge je reprodukcia farieb priemerná – akčná kamera je v tomto ohľade o niečo horšia ako produkty GoPro. To sa dá samozrejme ľahko napraviť počas úprav. Pokiaľ ide o nahrávanie zvuku, produkt spoločnosti DJI predvídateľne prehráva so Sony FDR-X3000. Ale len preto, že tunajšie mikrofóny majú špeciálnu vodotesnú vrstvu. Je potrebné, aby sa zariadenie mohlo ponoriť do hĺbky 11 metrov.

   Použitý objektív má zorné pole 145 stupňov. Niekde pod ním sa nachádza 1/2,3-palcový 12-megapixelový snímač CMOS. Na zadnej strane akčnej kamery je miesto pre dotykový displej s uhlopriečkou 2,25 palca. Vedľa objektívu sa nachádza aj obrazovka – aby ste si mohli urobiť dobré zábery.

   Výhody

   • K dispozícii sú dva LCD displeje;
   • K dispozícii sú filmy v rozlíšení 4K;
   • Vynikajúci stabilizačný výkon pri dobrom osvetlení
   • K dispozícii je mnoho režimov snímania;
   • Kvalitné fotografie;
   • Bluetooth a Wi-Fi sú zabudované;
   • Váži menej ako 124 g;
   • Plné nabitie vystačí na 1,5 hodiny nahrávania videa;
   • Používa konektor USB typu C;
   • Zavedená plnohodnotná ochrana vody.

   Nevýhody

   • Nie je to najkvalitnejší zvukový záznam;
   • Stabilizácia kazí obraz pri slabom osvetlení;
   • Vysoký digitálny šum pri vysokých nastaveniach ISO;
   • Ťažkosti s pripojením externého mikrofónu.

   GoPro HERO9 Black Edition

   Hodnotenie: 4.5

   GOPRO HERO9 BLACK EDITION

   Náš rebríček najlepších stabilizovaných akčných kamier sa nezaobišiel bez produktov americkej spoločnosti GoPro. To je to, čo vyvolalo tento trh. A kamery GoPro sú stále konkurencieschopné. Naďalej sa dodávajú v známom tvarovom faktore. Napríklad GoPro HERO9 má jeden. Dôležité je, že si nevyžaduje rám, aby bolo možné zariadenie umiestniť na jeden alebo druhý držiak. Namiesto toho používa výsuvný držiak, ktorý je štandardne umiestnený na spodnej časti akčnej kamery.

   Na rozdiel od väčšiny konkurentov dokáže tento model nahrávať video v rozlíšení 5K. Keďže je vybavený 23-megapixelovým 1/2,3-palcovým snímačom CMOS, môžete očakávať veľmi detailný obraz. Digitálny šum je badateľný len pri fotografovaní v tme – vtedy si vyberá daň veľkosť snímača aj nízka svetelnosť objektívu. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že pri natáčaní videa v rozlíšení 4K je snímková frekvencia 60 snímok za sekundu. Ak prepnete na režim F

    l HD, bude to až 240fps.

    Recenzia GoPro HERO9 od spoločnosti Digital Camera World ukazuje, že zariadenie je vybavené obrovským počtom režimov snímania. Fotoaparát dokáže napríklad snímať hyperlapse. Kedykoľvek môžete ťuknutím na obrazovku prepnúť z rýchleho pohybu na normálnu rýchlosť. Akčná kamera vytvára aj slušné 20-megapixelové fotografie. Rámujte svoje fotografie pomocou jasného 2,27″ dotykového displeja LCD. Na prednej strane sa nachádza aj malý displej, ktorý nemôže nepotešiť.

    Ak hovoríme o nevýhodách, napadajú nás mikrofóny. Bohužiaľ, stále trpia hydroizoláciou pokrytou membránou. Firmvér nie je v tomto prípade najlepší – občas kamera zamrzne a v ojedinelých prípadoch a neuloží video. Nie každému sa bude páčiť aj veľká veľkosť zariadenia.

    Pokiaľ ide o stabilizáciu, je tu implementovaná najlepším spôsobom. Elektronika orezáva obraz, ale to je dobré – zbavuje sa efektu rybieho oka.

    Výhody

    • K dispozícii sú dva displeje LCD;
    • Vynikajúca kvalita fotografií;
    • K dispozícii je prijímač GPS;
    • K dispozícii je nahrávanie videa v rozlíšení 5K;
    • Vysoká snímková frekvencia;
    • Bola zavedená ochrana proti vode IPX8;
    • Zabudované funkcie Wi-Fi a Bluetooth;
    • Vynikajúca elektronická stabilizácia;
    • K dispozícii je množstvo režimov snímania.

    Nevýhody

    • Stabilizácia kazí obraz za súmraku a v noci;
    • Nie je to najkvalitnejší zvukový záznam;
    • Pravidelne sa vyskytujú problémy s firmvérom;
    • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
    • V chladnom počasí sa môže samovoľne vypnúť;
    • Váha 158 g.

    Sony HDR-AS50

    Hodnotenie: 4.2

    Sony HDR-AS50

    Je to dosť stará, ale stále aktuálna akčná kamera. Má nezvyčajný tvar, čo znamená, že sa naň nezmestia žiadne držiaky GoPro ani iné príslušenstvo. Sony HDR-AS50 sa však pri natáčaní najľahšie drží v rukách. Žiadny z mikrofónov nezakryjete prstami, pretože sú všetky pod objektívom. A aká je kvalita zvukového záznamu! V tomto ohľade sa žiadny z konkurentov zatiaľ nepriblížil produktom spoločnosti Sony. Po zakúpení tohto modelu už určite nebudete uvažovať o pripojení externého mikrofónu.

    Treba poznamenať, že ide o nízkorozpočtovú akčnú kameru, takže má niekoľko obmedzení. Najdôležitejšie z nich je maximálne rozlíšenie videa – je to len 1920×1080 pixelov. Získate však vysokú snímkovú frekvenciu 60 fps. A ak znížite rozlíšenie na 720p, zdvojnásobí sa snímková frekvencia.

    Dobré je, že si budete môcť kúpiť nielen bežné videozáznamy. S touto akčnou kamerou môžete natáčať časozberné videá. A 11-megapixelový snímač CMOS dokáže zhotoviť aj celkom dobré fotografie. Ale nie v tme. Bohužiaľ sa neodporúča používať takéto zariadenie v noci, pretože úroveň digitálneho šumu je príliš vysoká.

    Spoločnosť Sony je známa tým, že sa ako jedna z prvých pustila do akčnej kamery s trojosovým optickým stabilizátorom. Sony HDR-AS50 však používa iba elektronický objektív – ďalší spôsob, ako udržať cenu zariadenia nízko. Dokonca aj elektronická stabilizácia obrazu však svoju úlohu plní dokonale – obraz sa bude triasť len vtedy, ak sa rozhodnete nechodiť a bežať.

    Táto akčná kamera je nielen malá, ale aj ľahká – stupnica pod ňou ukazuje 58 g. Čiastočne je to spôsobené tým, že zariadenie nemá žiadnu ochranu proti vlhkosti – nebojí sa len dažďa. Ak chcete fotografovať v mori alebo v bazéne, musíte použiť dodávaný aqua box, ktorý tlmí všetok zvuk.

    Kamera Sony HDR-AS50 je napájaná pomerne malou batériou. Prekvapivo, jeho plné nabitie rozhodne stačí na hodinu videa.

    Hlavnou nevýhodou modelu Sony HDR-AS50 je skutočnosť, že používa jednoduchý monochromatický displej. Takže nebudete presne vedieť, čo sa nachádza v zornom poli zariadenia.

    Výhody

    • Dobrý výkon elektronickej stabilizácie;
    • Fotoaparát je veľmi ľahký;
    • Slušná kvalita fotografií;
    • Vysoká snímková frekvencia;
    • K dispozícii je časozberné filmovanie;
    • Dlhá životnosť batérie.

    Nevýhody

    • Nahrávanie videa v rozlíšení 4K nie je k dispozícii;
    • Neexistuje žiadna plnohodnotná ochrana vody;
    • Nemá farebný LCD displej;
    • Skromné možnosti pri slabom osvetlení.

    Najlepšie akčné kamery s optickým stabilizátorom

    DJI Pocket 2 Creater Combo

    Hodnotenie: 4.8

    DJI POCKET 2 CREATER COMBO

    Toto zariadenie nemožno nazvať akčnou kamerou v bežnom zmysle slova. Áno, je tiež kompaktný. Áno, natáča video a ukladá ho vo veľmi vysokej kvalite. ale akčné scény alebo kaskadérske kúsky s ním môžete natáčať len zboku. Nemôžete ho pripevniť na prilbu alebo snowboard. Nie sú určené ani na pripevnenie na riadidlá bicyklov. Fotoaparát by ste mali držať v ruke, len tak môžete očakávať najlepšie výsledky.

    Na rozdiel od prevažnej väčšiny súčasných akčných kamier využíva DJI Pocket 2 kompletný trojosový stabilizátor. To znamená, že samotná kamera sa môže ľahko odkloniť od rukoväte v závislosti od polohy zariadenia v priestore. Podobná konštrukcia sa používa v drahých kvadrokoptérach a určite ste počuli o tom, aký plynulý je ich obraz. A to nie sú všetky funkcie, ktoré pri vlogovaní získate – kamera sleduje váš objekt a automaticky ho priblíži, aby bol vždy v zábere. A to nie sú všetky funkcie, ktoré tento gadget ponúka!

    Na rukoväti zariadenia sa nachádzajú všetky potrebné ovládacie prvky – tlačidlá a mini joystick. Je tu aj priestor pre LCD obrazovku.

    Príjemné z hľadiska kvality videa. Podľa podrobnej recenzie DJI Pocket 2 od DPreview sa obraz ukladá v rozlíšení 4K pri 60 fps. Niektoré z doplnkových funkcií však vyžadujú prepnutie do režimu F

     HD.

     Stojí za zmienku, že použitý objektív má zorný uhol 93 stupňov. Nie je to veľa. Situáciu však zachraňuje rovnaká funkcia sledovania objektu – vďaka nej bude potrebná osoba vždy v zábere. Funguje to aj pri natáčaní seba samého pri videoblogovaní.

     Súprava Creater Combo obsahuje nielen fotoaparát, ale aj rôzne ďalšie príslušenstvo, ktoré sa môže ukázať ako veľmi užitočné. Najdôležitejší z nich je bezdrôtový mikrofón. Samozrejme, DJI Pocket 2 dokáže zachytiť zvuk v celkom dobrej kvalite aj bez neho. S týmto príslušenstvom však môžete kameru položiť na stôl a potom sa od nej vzdialiť na ľubovoľnú vzdialenosť – bude vás počuť rovnako dobre.

     Výhody

     • K dispozícii sú rôzne režimy snímania (časozberné atď.).);
     • Fotoaparát dokáže sledovať objekt;
     • Používa konektor USB typu C;
     • Váži menej ako 117 g;
     • K dispozícii je súprava s bezdrôtovým mikrofónom;
     • Predĺžená životnosť batérie;
     • K dispozícii je nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
     • Používa sa trojosová stabilizácia;
     • Vynikajúca kvalita fotografií;
     • Objektív je veľmi rýchly;
     • Má zabudované pripojenie Wi-Fi;
     • Kvalitný zvukový záznam.

     Nevýhody

     • Zariadenie je pomerne chúlostivé;
     • Vysoké náklady;
     • Nie je možné pripojiť rádiový mikrofón a smartfón súčasne.

     Sony FDR-X3000R

     Hodnotenie: 4.8

     Sony FDR-X3000R

     Táto akčná kamera nie je vyrobená v atypickom tvare len tak pre nič za nič. Japonský výrobca potreboval nájsť vo vnútri priestor pre trojosovú optickú stabilizáciu. Vďaka nemu sa môžete spoľahnúť, že obraz sa nebude veľmi triasť ani v okamihu, keď sa rozhodnete spustiť. Najmä ak aktivujete elektronickú stabilizáciu, ktorá je k dispozícii aj tu. Nebudete tak môcť urobiť, ak neprejdete na funkciu snímania videa v rozlíšení 4K, ktorá sníma obraz z celého 8-megapixelového snímača. Tým sa nastaví snímková frekvencia 30 snímok za sekundu, čo nemusí nikomu vyhovovať. Ak ponecháte rozlíšenie F

      l HD, frekvencia môže byť štvornásobná! A v rozlíšení 720p, 200 snímok za sekundu k dispozícii.

      Fotoaparát Sony FDR-X3000 má množstvo vychytávok. Výsledný obraz je v prvom rade potešením pre oko. Konkurenti ponúkajú jeho analógiu len v režime HDR, keď je mnoho ďalších užitočných funkcií vypnutých. Musíte za to poďakovať vysokokvalitnej optike od spoločnosti Zeiss. Po druhé, táto akčná kamera je skvelá pri nahrávaní zvuku. Vychádza čistá, plná vysokých a stredných frekvencií. Používateľ tiež nemôže prstami blokovať mikrofóny, pretože sú pod objektívom.

      Pokiaľ ide o nedostatky fotoaparátu Sony FDR-X3000, tie sú už dlho známe. Pozornosť upúta predovšetkým monochromatický displej. Nevidíte, čo je práve teraz vo vašom zornom poli. Obrázok však možno odoslať do smartfónu. Alebo použite diaľkové ovládanie s LCD displejom, ktoré sa dodáva s fotoaparátom Sony FDR-X3000R (jeho prítomnosť je označená posledným písmenom v názve modelu). Nie každý bude spokojný s nedostatočnou ochranou vody. Ak chcete strieľať v bazéne alebo v mori, mali by ste si vziať aqua box. A jeho nevýhodou je, že prehluší všetky okolité zvuky.

      Mnohé nedostatky možno ignorovať. Napriek tomu je škoda, že Japonci nie sú ochotní predstaviť nový model. Výroba starého modelu sa však postupne ukončuje, takže akčnú kameru nájdete v obchodoch čoraz menej často a dokonca sa predáva za zvýšenú cenu.

      Výhody

      • Dobre sníma aj pri slabom osvetlení;
      • Elektronická stabilizácia je doplnená optickou;
      • K dispozícii je nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
      • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním s LCD displejom;
      • Skvelá kvalita fotografií a videí;
      • Vynikajúca kvalita zvukového záznamu;
      • Žiadny dobre viditeľný efekt rybieho oka;
      • Slušná výdrž batérie;
      • Neváži viac ako 114 g.

      Nevýhody

      • Tlačidlo napájania môžete náhodne stlačiť vo vrecku;
      • Žiadna ochrana proti vode;
      • Žiadny farebný LCD displej;
      • Vo vodnom boxe nie je prakticky žiadny zvukový záznam;
      • Pre nahrávanie videa v rozlíšení 4K by som uvítal vyššiu snímkovú frekvenciu;
      • Vysoké náklady.

      DJI Osmo Pocket

      Skóre : 4.5

      DJI OSMO POCKET

      Prvé skúsenosti spoločnosti DJI s kompaktnou kamerou vybavenou trojosovým stabilizátorom. Je tu implementovaný na rovnakom princípe, aký sa používa v kvadrokoptérach. Ak je však dron vždy v relatívnom pokoji, budete kameru pravidelne vkladať do vrecka alebo batohu. Preto vám odporúčame postupovať čo najopatrnejšie, inak hrozí poškodenie stabilizátora. A určite by ste nemali upustiť DJI Osmo Pocket na tvrdý povrch.

      Pokiaľ ide o kvalitu videa, zariadenie nemá žiadne sťažnosti. Najmä ak ste ochotní stráviť nejaký čas úpravou výsledku. Potvrdzuje to Oleg, ktorý zanechal túto recenziu na Yandex.Trhovisko.“ „Skvelý fotoaparát, vzal som si ho na všeobecné plány na reportážnu roadshow. V režime D-Cine

     • ke nádherne zachytí obraz a umožní vám posunúť ho na vyššiu úroveň.“. Kupujúci tiež poznamenal, že na plné nabitie je možné natáčať v rozlíšení 4K po dobu jednej hodiny. Slušný výsledok, ale chcel by som viac. Najmä s nedostatkom výmeny batérie tu.

      Medzi ďalšie pozitíva patrí vysoká snímková frekvencia. Aj pri snímaní v rozlíšení 4K máte k dispozícii 60 snímok za sekundu! Kupujúci by mal byť spokojný s rôznymi režimami. Napríklad v recenzii DJI Osmo Pocket na portáli The Verge sa uvádza, že dokáže natáčať časozberné zábery. Autori sa sťažujú na malý jednopalcový LCD displej. Vzhľadom na jeho veľkosť budete mať určite problémy s rámovaním a zmenou nastavení. Najväčším problémom tohto modelu sú však jeho mikrofóny. Napriek tomu, že tu chýba akákoľvek ochrana pred vlhkosťou, pri nahrávaní zvuku fungujú zle. Niet divu, že tvorcovia dali svojmu výtvoru vstup pre mikrofón, ktorý práve chce pripojiť „vodnú fajku“.

      Výhody

      • K dispozícii je nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
      • Vysoká snímková frekvencia;
      • K dispozícii je vstup pre mikrofón;
      • Mnoho režimov videa;
      • Kvalitné fotografie;
      • Hmotnosť je menej ako 116 g;
      • Slušný výkon s trojosovým stabilizátorom.

      Nevýhody

      • Batéria nie je vyberateľná;
      • Priemerná kvalita nahraného zvuku;
      • Pozorovací uhol je len 80 stupňov;
      • Používa sa veľmi malý LCD displej;
      • Fotoaparát je veľmi jemný.

      Záver

      Toto je zoznam najlepších akčných kamier so stabilizáciou videa, ktoré sa predávajú v Slovenskách internetových obchodoch. Teraz sa musíte rozhodnúť, koľko funkcií chcete od tohto zariadenia. A aký druh stabilizácie potrebujete: elektronickú alebo optickú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: