8 najlepších bezzrkadloviek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou ani predajnou ponukou. Pred kúpou sa opýtajte odborníka.

Pri všetkých výhodách digitálnych zrkadloviek majú bezzrkadlovky stále dôležité výhody. Digitálne zrkadlovky si každoročne získavajú čoraz viac používateľov vrátane skutočných profesionálov. Časopis Expertology analyzoval trh na rok 2021 a pripravil pre vás prehľad najlepších dostupných bezzrkadloviek.

8 najlepších bezzrkadloviek

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie bezzrkadlovky strednej triedy4Canon EOS M50 Kit Black 15-45mm IS STM LP-E1271 900 €
3Fujifilm X-T30 Kit silver 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ73 990 €
2Canon EOS RP telo čierne81 990 €
1Telo Sony Alpha ILCE-6600 čierne143 990 €
Najlepšie bezzrkadlovky profesionálnej kvality4Telo Sony Alpha ILCE-7M3 čierne144 990 €
3Canon EOS R6 telo čierne196 390 €
2Telo Sony Alpha ILCE-7SM3 čierne349 990 €
1Telo Sony Alpha ILCE-9M2 čierne329 990 €

Najlepšie bezzrkadlovky strednej triedy

Prvý výber je venovaný relatívne lacným bezzrkadlovkám, ktoré možno pripísať podmienenej strednej triede. V roku 2021 je konjunktúra tohto segmentu trhu s elektronikou pomerne nejednoznačná. Napríklad v maloobchode je dostatok kvalitných digitálnych zrkadloviek pre približne 20 tisíc ľudí. Nemám veľa peňazí alebo ešte menej, v čase, keď sú podobne drahé bezzrkadlovky prakticky nedostupné a ťažko dostupné. Samozrejme, nehovoríme o fotoaparátoch typu „namier a foť“, ale o fotoaparátoch s vymeniteľnou optikou. Naši odborníci preto brali do úvahy len tie možnosti, ktoré sú dostupné v primeranom množstve v mnohých predajniach. A cena je v tomto prípade podstatne vyššia ako pri najlacnejších dostupných digitálnych zrkadlovkách.

Canon EOS M50 Kit Black 15-45mm IS STM LP-E12

Skóre : 4.5

Canon EOS M50 Kit Black 15-45mm IS STM LP-E12

Recenziu otvára súprava pozostávajúca z fotoaparátu Canon EOS M50 a objektívu 15-45 mm IS STM LP-E12. Ide o systémovú kameru základnej triedy s veľmi širokou škálou funkcií a vynikajúcim výkonom. V skutočnosti sú schopnosti tohto modelu dokonca výrazne vyššie ako základná úroveň, napriek tomuto oficiálnemu umiestneniu. Súprava v polovici roka 2021 stojí približne 48k. Euro.

Jedna z vlajkových lodí radu M a zároveň prvý digitálny fotoaparát Canon bez zrkadla schopný natáčať video v rozlíšení 4K 3840×2160. Ale samozrejme, nie je to videozáznam, čo sa počíta.

Canon EOS M50 sa vyznačuje celým radom funkcií. Vývojári sa snažili prevziať to najlepšie zo svojich predchádzajúcich fotoaparátov, ale zachovať ich kompaktnosť a rozumnú cenu. Vydali sa na to v plnej sile. Vysokokvalitný obrazový snímač s 24 pixelmi.1 MP formát APS-C (orezaný formát 1.6), výkonný procesor DIGIC 8, pokročilý Dual Pixel CMOS AF, otočný 3-palcový dotykový displej, bezdrôtové pripojenie a mnoho ďalšieho. Viac o základných veciach.

Pokiaľ ide o snímač, v digitálnej fotografii je rozlíšenie 24 MP pomerne veľa a ako základný fotoaparát je to ešte lepšie. Ešte pozoruhodnejšie je automatické zaostrovanie – Dual Pixel CMOS AF obsahuje viac ako sto bodov AF a v kombinácii s výkonným procesorom poskytuje presné, rýchle a ostré zaostrenie.

Procesor je tiež veľmi rýchly pri sériovom snímaní s na túto triedu zariadení pôsobivou rýchlosťou 10 snímok za sekundu. Stredná veľkosť vyrovnávacej pamäte, pojme 10 snímok RAW alebo 33 snímok JPEG. Na obvyklom mieste je elektronický hľadáčik a ako hľadáčik môže slúžiť aj 3-palcový výklopný LCD displej. Je tiež citlivý na dotyk s rozsiahlymi možnosťami dotykového ovládania.

Zariadenie je vybavené portom USB 2.0, HDMI, konektor pre externý mikrofón, bezdrôtové moduly Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Batéria je dimenzovaná na 235 záberov. Toto číslo vyzerá „bledo“ v porovnaní s mnohými stovkami alebo dokonca viac ako tisíckami bežných záberov v priemernej digitálnej zrkadlovke, ale je to vlastnosť bezzrkadloviek, kde leví podiel náplne „zhltne“ elektronický hľadáčik.

Z prehľadu Yandex.Trh so statusom Level 6 Gadget Inspector: „Krásny dizajn a veľkosť. Otočný displej a rozlíšenie. Dual Pixel – zaostrenie ťuknutím na položku. Procesor – rýchle spustenie, vysoká rýchlosť snímania. Zabudovaný externý systém nahrávania zvuku – niečo, na čo môžete byť hrdí – nikto iný to nemá.“.

Výhody

 • Vysoké rozlíšenie snímača;
 • Pokročilý systém automatického zaostrovania;
 • Výkonný procesor;
 • rýchle sériové snímanie;
 • rýchlosť vo všeobecnosti;
 • Snímanie videa v rozlíšení 4K (len do 30 snímok za sekundu);
 • pohodlné ovládanie;
 • Bezdrôtové moduly Wi-Fi, Bluetooth a NFC;
 • Pekný dizajn.

Nevýhody

 • Snímanie videa v rozlíšení 4K s vážnymi obmedzeniami;
 • Nedostatočná kapacita batérie.

Fujifilm X-T30 Kit silver 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ

Hodnotenie: 4.5

Fujifilm X-T30 Kit silver 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ

Ako druhý vo výbere najlepších bezzrkadloviek strednej triedy sa pozrieme na populárny model spoločnosti Fujifilm, ktorý už roky so striedavým úspechom konkuruje lídrom na trhu. Súprava obsahuje fotoaparát X-T30 a univerzálny objektív. Tieto súpravy so súpravou objektívov sa často odporúčajú pre začiatočníkov a sú celkom rozumné. Jediná vec je, že nie každý začiatočník bude ochotný zaplatiť za fotoaparát okolo 75 tisíc. Euro.

Tento model je pokračovateľom tretej generácie fotoaparátov Fujifilm, ktorej hlavným znakom je snímač so zadným osvetlením. X-T30, modifikácia vlajkovej lode Fujifilm X-T3, mierne zjednodušený a cenovo dostupnejší variant.

Začnime bleskovým zoznamom najvýznamnejších vlastností tohto modelu a potom rozveďme tie najpozoruhodnejšie.

Takže tu máme orezaný snímač s orezovým faktorom 1.5, ale s vysokým rozlíšením 26 Mpix a vyššie uvedeným podsvietením. Citlivé a presné hybridné automatické zaostrovanie, ktoré využíva až 425 fázových snímačov v celom zábere. Detekcia tváre a očí pri automatickom zaostrovaní. Široký rozsah citlivosti od 160 do 12800 ISO. V rozšírenom režime – od 80 do 51200 ISO.

Výkon snímok až do 20 a dokonca 30 snímok za sekundu v závislosti od použitia zoomu. Prevádzku možno sledovať prostredníctvom elektronického hľadáčika alebo LCD monitora. Ten je pohodlný, pretože je citlivý na dotyk a otočný.

Veľmi spokojný s rozsahom rozhrania fotoaparátu. K dispozícii je rozhranie Bluetooth, Wi-Fi, HDMI, vstup pre mikrofón, výstup pre slúchadlá, zásuvka diaľkového ovládania. Samozrejme, je tu aj pripojenie USB, ale nie jednoduché, ale 3.1 na konektore Type-C s plnou funkčnosťou – prenos dát a nabíjanie. Podporované sú veľké pamäťové karty s kapacitou až 512 GB.

Bežní používatelia väčšinou kladne hodnotia kompaktné rozmery fotoaparátu, svižné a presné automatické zaostrovanie, kvalitu reprodukcie farieb a primerané vyváženie bielej farby. Výrazne sa rozchádzajú názory na batériu – jedna časť používateľov konštatuje, že batéria vydrží oveľa viac záberov, ako uvádza výrobca, zatiaľ čo iní sa sťažujú na nedostatočné nabitie. Nezávislé testy odborníkov potvrdzujú, že skutočná autonómia je v súlade s tvrdeniami.

Výhody

 • vysoké rozlíšenie a podsvietená matica;
 • Kvalita „obrazu“, najmä pokiaľ ide o primerané vyváženie bielej;
 • Rýchle a kvalitné automatické zaostrovanie;
 • Špičková rýchlosť sériového snímania;
 • Kvalitný kitový objektív;
 • integrácia s nositeľnými zariadeniami;
 • početné a flexibilné nastavenia;
 • USB typu C s plnou funkčnosťou (prenos dát a nabíjanie);
 • Otočný dotykový displej LCD.

Nevýhody

 • výrazné percento používateľov sa sťažuje na nepohodlný „detský“ úchop (dôsledok kompaktnosti).

Telo Canon EOS RP čierne

Hodnotenie: 4.6

Canon EOS RP telo čierne

Ďalším v revízii je ďalší fotoaparát od spoločnosti Canon. Pri pohľade na špecifikácie sa môže zdať, že jednoznačne prehráva s predchádzajúcim modelom Fujifilm X-T30, ale je výrazne drahší, približne za 90k. V lete 2021. Niektoré funkcie vyzerajú skutočne skromnejšie. Mnohí používatelia sú však ochotní akceptovať tento kompromis vďaka jednej veľkej výhode – fotoaparát je full-frame.

V skutočnosti existuje kvalita F

  l veľkosť snímača 35.9×24 mm a rozlíšenie 26 Mpix (6240×4160). Ekvivalentná citlivosť – od 100 do 40000 ISO, v pokročilých režimoch až do 102400 ISO. Funkcia čistenia snímača.

  V tomto modeli výrobca prepracoval funkciu automatického zaostrovania a urobil to tak dôkladne, že v tejto generácii fotoaparát doslova udivuje rýchlosťou, presnosťou, ostrosťou zaostrovania.

  dôležitý a príjemný moment, že tento fotoaparát konečne realizoval možnosť vidieť v elektronickom hľadáčiku nielen zobrazenie toho, čo sa objaví v zábere, ale konečný obraz, ktorý sa získa použitím všetkých nastavení. Aj samotný hľadáčik je vďaka technológii OLED radosť pozerať, pretože poskytuje skvelú viditeľnosť a 100 % pokrytie poľa.

  K dispozícii je aj celý zoznam ďalších vylepšení, ktoré samy o sebe nie sú ničím výnimočným, ale fotografovi výrazne uľahčujú prácu. Napríklad rovnaký bajonet Canon RF – je kompatibilný s optikou Canon EF a Canon EF-S prostredníctvom adaptéra, vďaka čomu je zariadenie univerzálne z hľadiska výmenných objektívov.

  Ohlasy používateľov na trhu na tento fotoaparát sú veľmi pozitívne. Mnohé recenzie sú silne emocionálne, pričom kupujúci často porovnávajú tento model so svojimi predchádzajúcimi fotoaparátmi a upozorňujú na veľké rozdiely v mnohých dôležitých funkciách. Často je to veľkosť a hmotnosť, jednoduchosť používania a manipulácie, predvídateľnosť a spoľahlivosť, presnosť deklarovaného výkonu. Poznamenáva vzhľad mnohých „dlho očakávaných“ funkcií, ako je zobrazenie výsledného obrazu v elektronickom hľadáčiku a mnoho ďalšieho. Kritika sa týka najmä jednoznačne slabej batérie.

  Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Trh so statusom „Level 6 Gadget Inspector“: „Po modeli 650D je to radosť. Zapnite automatický režim a fotografujte. Zabudované HDR eliminuje zbytočné kroky pri

 • ghtRoom na šitie rámov. Tiene sú dokonale vykreslené z RAW. Kompatibilný s optikou EF a EF-S.

  Výhody

  • snímač full frame;
  • vysoké rozlíšenie;
  • výkonný procesor Digic 8;
  • veľká vyrovnávacia pamäť pre sériové snímanie;
  • Nahrávanie videa v rozlíšení 4K 3840×2160 (ale s nízkou snímkovou frekvenciou);
  • Široký rozsah citlivosti na svetlo;
  • Vysokokvalitný hľadáčik OLED so 100 % pokrytím
  • Prakticky univerzálny držiak;
  • dotykovej obrazovky;
  • ovládanie smartfónu.

  Nevýhody

  • Určite slabá batéria.

  Telo Sony Alpha ILCE-6600 čierne

  hodnotenie: 4.7

  Telo Sony Alpha ILCE-6600 čierne

  Výber najlepšieho modelu bezzrkadlovky strednej triedy od spoločnosti Sony. Tento fotoaparát sa už blíži k profesionálnej prémiovej triede. To sa prejavuje predovšetkým vo výkone. Cena tohto modelu v roku 2021 v Slovenskách internetových obchodoch je približne 120k. Euro. Obrázok vyzerá veľký, ale v skutočnosti je priemerný a nižšie budú populárne modely oveľa drahšie.

  V tomto modeli je množstvo dôležitých vylepšení, a to tak v porovnaní s predchádzajúcou generáciou – Sony A6100, ako aj v porovnaní s porovnateľnými konkurenčnými produktmi iných lídrov na trhu. Samotný fakt, že využíva päťosovú stabilizáciu posunu snímača, ho približuje k profesionálnym prémiovým modelom. Ale to nie je všetko.

  Výrobca zachoval viac než úspešný systém automatického zaostrovania, ktorý používateľov zaujal už v modeli Sony A6100, bezo zmeny. Je to hybridné automatické zaostrovanie založené na 425 bodoch, fáze a kontraste.

  Rýchlosť snímania 11 snímok za sekundu, celkom dobrá. Najmä na pozadí veľmi objemnej vyrovnávacej pamäte – až 46 záberov pre formát RAW a až 116 pre JPEG. Elektronický hľadáčik s dvojnásobným rozlíšením oproti predchádzajúcej generácii – viac ako 2.3 milióny bodov. Hľadáčik možno ovládať aj pomocou 3-palcového výklopného dotykového LCD displeja. Náklon smerom nahor až do 180 stupňov, náklon smerom nadol až do 74 stupňov.

  Samostatne stojí za zmienku, že výrobca sa neštítil kapacity batérie. Udávaná životnosť jedného plného nabitia je 810 výstrelov. Používatelia v recenziách väčšinou potvrdzujú, že autonómia tohto fotoaparátu je naozaj pôsobivá.

  Reakcie používateľov na tento model sú väčšinou pozitívne. Existujú jednotlivé kritiky, z ktorých je len jedna, ale dôležitá. Mnohí používatelia si všimli určité zhoršenie farieb na fotografiách uložených vo formáte JPEG. Zatiaľ čo vo formáte RAW takéto problémy nie sú. Hoci si značná časť používateľov túto chybu nevšimne ani sa na ňu nesťažuje, stále ju treba považovať za nevýhodu.

  Výhody

  • vysoké rozlíšenie;
  • efektívne automatické zaostrovanie vrátane očného kontaktu
  • Stabilizácia posunu snímača v piatich osiach;
  • vysokokapacitná vyrovnávacia pamäť pre nepretržité snímanie;
  • hľadáčik s vysokým rozlíšením;
  • dotykový displej;
  • Natáčanie videa v rozlíšení 4K 3840×2160;
  • bezdrôtové moduly vrátane NFC;
  • vysokokapacitnú batériu;
  • kovové telo.

  Nevýhody

  • Používatelia sa sťažujú na nesprávne zobrazenie farieb vo formáte JPEG.

  Najlepšie prémiové bezzrkadlovky profesionálnej triedy

  V druhom prehľade najlepších bezzrkadloviek od Expertology sa pozrieme na špičkové fotoaparáty, ktoré postupne, ale isto nahrádzajú svoje zrkadlovky v arzenáli profesionálnych fotografov a fotografiek. Cenovka v tejto podmienenej kategórii má veľmi vysoký strop. Naši odborníci vybrali najlepšie modely, ktoré stoja aspoň pol milióna Euro.

  Telo Sony Alpha ILCE-7M3 čierne

  hodnotenie: 4.7

  Telo Sony Alpha ILCE-7M3 čierne

  Najprv sa pozrime na najlacnejšiu možnosť prémiového fotoaparátu od spoločnosti Sony. Vo svojej dobe bol tento fotoaparát skutočnou špičkou. Dôvodom rozruchu nie sú špičkové vlastnosti, ale kombinácia výkonu a ceny. Inžinieri si zobrali to najlepšie z oveľa drahších modelov ILCE-7RM3 a ILCE-9, pričom všetky veci nemali zásadný vplyv na konečnú cenu. Výsledkom je neuveriteľne úspešný „hybrid“ s cenovkou v roku 2021 približne 150k. Euro. „Alias“ tohto modelu je Sony Alpha 7 III, čo je pre mnohých rozpoznateľnejšie slovné spojenie.

  Prvým a pre mnohých najdôležitejším je, že má full-frame snímač. Rozlíšenie – 24 Mpix (6000×4000 bodov). 42-bitová farebná hĺbka. Ekvivalentná rýchlosť ISO od 100 do 3200, s rozšíreným použitím až do 204800 ISO. existuje ultrazvukové čistenie matrice, ale nie všetci používatelia sú spokojní s jeho účinnosťou, niektorí odporúčajú kúpiť špecializovanú súpravu na ručné čistenie. Ďalším dôležitým bodom je snímač BSI (Back Illuminated Sensor). Odborníci predpokladajú, že ide o rovnaký snímač, aký sa používa vo vlajkovej lodi Sony A9, len bez internej pamäte.

  Rýchlosť snímania je slušná pri 10 snímkach za sekundu. Vďaka naozaj veľkej vyrovnávacej pamäti môžete fotografovať v dlhých sériách – 89 snímok pre RAW a 163 pre JPEG. Fotoaparát dokáže natáčať aj videá v rozlíšení 4K 3840×2160.

  Samostatne niekoľko milých slov o rýchlosti celého systému. Priamo na snímaní sa podieľa výkonný obrazový procesor BIONZ X a preprocesor LSI, ktorý funguje ako lineárny systémový integrátor. Vďaka tomuto vybaveniu číta a spracováva údaje až dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúci model ILCE-7M2.

  Vo svojich recenziách na trhoch používatelia zdôrazňujú rýchle a kvalitné automatické zaostrovanie, presnú ostrosť očí, kvalitu a jasnosť „obrazu“ vo všeobecnosti, veľkú batériu, ergonómiu. Kritika sa týka hlavne sekundárnych vecí a systematické sťažnosti dostávajú len LCD obrazovku s jej slabou „agilitou“ a skreslením farieb.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 4 Gadget Inspector“: „Používam ho už viac ako dva roky a schopnosť prenášať fotografie do smartfónu je pre mňa stále ako neuveriteľný zázrak. Veľmi praktické! Tichá elektronická uzávierka (bomba pre neviditeľnú reportáž)“.

  Výhody

  • Plnoformátový snímač s podsvietením;
  • Pozorné sledovanie automatického zaostrovania, očný kontakt s ľuďmi a zvieratami;
  • rozšírený dynamický rozsah je dobre spracovaný;
  • Snímanie videa v rozlíšení 4K 3840×2160;
  • Veľká vyrovnávacia pamäť na sériové snímanie;
  • Dve zásuvky na pamäťové karty;
  • batéria s dlhou výdržou;
  • Kombinácia cena/výkon.

  Nevýhody

  • Sťažnosti používateľov na obrazovku LCD.

  Canon EOS R6 telo čierne

  Hodnotenie: 4.8

  Canon EOS R6 telo čierne

  Dvojkou v prémiovom výbere je drahšia a zaujímavejšia bezzrkadlovka od spoločnosti Canon. Tento EOS R6, ktorý v lete 2021 v Rusku stojí približne 210 tisíc. Euro. Tu budeme hovoriť o samotnom objektíve, ale k dispozícii sú aj súpravy s objektívom. Všimnite si, že hoci je EOS R6 „chronologicky“ vnímaný ako pokročilejší model než predchádzajúca generácia EOS R5, v tomto prípade je to naopak – EOS R6 bol vytvorený ako trochu zjednodušená a cenovo dostupnejšia verzia vlajkovej lode EOS R5.

  Je to tiež full-frame fotoaparát s 20MP (5472×3648) snímačom a 42-bitovou farebnou hĺbkou. Ekvivalentná citlivosť – od 100 do 102400 ISO, v pokročilých režimoch ISO50 a ISO204800. Stabilizácia obrazu a ultrazvukové čistenie snímača. Stabilizácia je navyše úplne prevzatá z vlajkovej lode EOS R5 a je viac než dobrá. Rozlíšenie 20 Mpx sa môže zdať podozrivo malé, ale v skutočnosti je dostatočné aj na fotografovanie širokouhlých tlačových materiálov.

  Môže sa tiež pochváliť tým najlepším z oboch svetov, pokiaľ ide o formáty a režimy snímania. Napríklad sériové snímanie je dvakrát rýchlejšie ako u jeho predchodcu s 20 snímkami za sekundu. Kapacita úložiska je ešte väčšia, až 120 snímok RAW a až 1 000 snímok JPEG. Možnosti natáčania videa sú pozoruhodné – zariadenie dokáže natáčať klipy v rozlíšení až 4K 3840×2160 s pohodlnou frekvenciou 60 snímok za sekundu a vo F

   lHD 1920×1080 pri 120 snímkach za sekundu.

   Tento fotoaparát je určite lepšie navrhnutý ako EOS R5, a to vďaka svojej autonómii. Štandardná batéria vydrží na plné nabitie 510 záberov pri použití obrazovky a 380 záberov pri použití elektronického hľadáčika.

   Ako sa na každý špičkový digitálny fotoaparát patrí, tento model je vybavený širokou škálou rozhraní. K dispozícii je Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, audio vstup a výstup a rýchle USB 3.1. Ako úspornejšiu možnosť fotoaparát umožňuje použitie nie najdrahšej bežnej pamäťovej karty, automaticky duplikuje zachytený obsah na druhú kartu, aby sa zabezpečil proti strate cenných snímok.

   Používatelia vo svojich recenziách často uvádzajú vysokú kvalitu automatického zaostrovania v celom zornom poli, stabilizáciu tela, synchrónne používanie dvoch pamäťových kariet, užívateľskú prívetivosť, odolnosť voči vode, „rýchlosť“ a dynamický rozsah.

   Výhody

   • stabilizácia obrazu;
   • prachotesné a vodotesné;
   • Natáčanie videa v rozlíšení 4K pri 60 fps a v režime F
     lHD 1920×1080 pri 120 fps
    • Špičková rýchlosť sériového snímania;
    • veľká vyrovnávacia pamäť pre sériové snímanie;
    • Otočný dotykový displej LCD;
    • Nahrávanie na dve pamäťové karty;
    • vysokokapacitná batéria.

    Nevýhody

    • Rozlíšenie 20 Mpx nestačí pre značnú časť používateľov.

    Telo Sony Alpha ILCE-7SM3 čierne

    Hodnotenie: 4.8

    Telo Sony Alpha ILCE-7SM3 čierne

    Ďalším vo výbere je ďalší fotoaparát Sony radu Alpha, ktorý je takmer na nerozoznanie od vyššie opísaného ILCE-7M3, dokonca aj na základe špecifikácií. Ale jediný a jemný index „S“ odráža dramatický rozdiel vo výkone a cene. Tento model bol uvedený na trh minulý rok v roku 2020 a jeho cena sa v lete 2021 bude pohybovať okolo 320 tis. Euro.

    Potenciálnych kupujúcich by sme mali hneď upozorniť, že tento fotoaparát má pomerne výraznú špecializáciu smerom k nahrávaniu videa. Na túto funkciu sa vývojári zamerali predovšetkým a rozhodli sa obetovať rozlíšenie na jej optimalizáciu.

    Tento prístroj teda používa snímač Exmor R CMOS, full frame, rozlíšenie 12 Mpx s podsvietením. Farebná hĺbka – 48 bitov. Ekvivalentná citlivosť od 80 do 102400 ISO, rozšírený režim – 409600 ISO. K dispozícii je stabilizácia obrazu – optická a posunutím snímača.

    Reverzná architektúra svetelného snímača vytvára bezchybné fotografie a videá pri citlivosti na svetlo až do ISO 6400 bez viditeľného šumu, straty detailov alebo kontrastu. Pri vyšších citlivostiach sa objaví šum, čo nie je nevýhoda, pretože sa mu zatiaľ nedá úplne vyhnúť. Vďaka kvalite a architektúre snímača je však úroveň tohto šumu výrazne nižšia ako u konkurenčných modelov.

    Najzaujímavejšie je, ako tento model implementuje funkciu natáčania videa. Fotoaparát dokáže snímať v rozlíšení až 4K 3840×2160 a, čo je úžasné, v najvyššom rozlíšení dokáže snímať rýchlosťou 120 fps. To dokáže len veľmi málo fotoaparátov. Maximálna frekvencia pri nižšom rozlíšení je 200 snímok za sekundu.

    Používatelia často zanechávajú veľmi pozitívnu spätnú väzbu na kameru a hovoria, že sa na ňu tešili, pretože sa z oznámenia dozvedeli najlepšie funkcie na natáčanie videa. Kritika sa týka hlavne len ceny a jednoznačne priemerných fotografických schopností. Výrobca podľa názoru niektorých používateľov kladie príliš veľký dôraz na video a zanedbáva fotografovanie.

    Z recenzie používateľa služby Yandex.Gadget Inspector Level 4 Status na trhu: „Pravdepodobne najlepšia videokamera, ktorá bude relevantná ešte 5 rokov. 4k pri 100 snímkach za sekundu, 10 bitov 4.2.2 vo všetkých režimoch snímania, výber kodekov a kompresie. Zdá sa, akoby spoločnosť Sony vzala na vedomie spätnú väzbu používateľov a rozhodla sa konečne odstrániť nedostatky minulých generácií.“.

    Výhody

    • Snímač Full-Frame s podsvietením;
    • Optická stabilizácia a stabilizácia posunu snímača;
    • veľká vyrovnávacia pamäť pre sériové snímanie;
    • otočný dotykový displej LCD;
    • USB 3.2 Type-C s podporou nabíjania;
    • Záznam videa v rozlíšení 4K 3840×2160 pri 120 snímkach za sekundu;
    • 8x digitálny zoom;
    • ochrana proti prachu;
    • Bezchybný výkon automatického zaostrovania až do režimu videa 4K 3840×2160 120 snímok za sekundu.

    Nevýhody

    • priemerný fotografický výkon.

    Telo Sony Alpha ILCE-9M2 čierne

    Hodnotenie: 4.9

    Telo Sony Alpha ILCE-9M2 čierne

    Prehľad najlepších bezzrkadloviek podľa časopisu Expertology doplní nový fotoaparát Sony Alpha9. Jeho prvá verzia vyšla v roku 2017 a bola skutočným vrcholom odvetvia. Potom bola „deviatka“ opakovane vylepšená, ale nie príliš. A skutočné vážne vylepšenia sa už objavili v tomto modeli, ktorý bol vydaný v očakávaní olympijských hier, ktoré sa budú konať v lete 2021 v Tokiu. V čase písania článku stojí fotoaparát v Rusku približne 365 tisíc. Euro. Rozpoznateľný „alias“ modelu je Sony Alpha 9 II.

    Jednou z najpozoruhodnejších vecí na tomto fotoaparáte je snímač. Od prvého modelu Sony Alpha 9 sa prakticky nezmenil. Nie je to preto, že by sa výrobca rozhodol ušetriť, ale preto, že snímač predbehol svoju dobu a jeho výkon vydrží niekoľko rokov, aby si zabezpečil prvenstvo na trhu.

    Čo je na tomto snímači jedinečné? Rozlíšenie 24 megapixelov nikoho neohromí, ale zaujme špeciálna viacvrstvová štruktúra snímača. Pod najtenšou vrstvou samotných pixelov sa nachádza ďalšia vrstva, ktorá je vlastne čipom – vrátane vysokorýchlostných obvodov na spracovanie signálu a vstavanej pamäte. Vďaka tomuto obvodu dosahuje výrobca oveľa vyššiu rýchlosť čítania. Význam tohto zlepšenia nie je ani tak v sériovom snímaní, hoci aj to je dôležité, ako v správnom fungovaní elektronickej uzávierky. Vďaka tomuto špičkovému a drahému riešeniu sa fotoaparát dokáže vyrovnať s účinkom rolovania

   • Najlepšie reproduktory JBL na svete, ale aj najlepšie reproduktory JBL podľa spotrebiteľských recenzií.

    Tento fotoaparát má tiež najprepracovanejšie automatické zaostrovanie. Ako to už pri bezzrkadlovkách býva, je hybridný – fázový kontrast. Na zaostrovanie sa používajú fázové snímače na matnici a okrem toho sa zohľadňuje ostrosť „obrazu“ v konečnej fáze zaostrovania. Systém vykonáva 60 meraní za sekundu, takže sa môžete spoľahnúť na vysokokvalitné výsledky pri najdynamickejšom snímaní. K dosiahnutiu špičkovej kvality obrazu prispieva nový procesor, ktorý v spolupráci s predspracovateľom LSI poskytuje takmer bezprecedentne plynulý, presný a predvídateľný systém automatického zaostrovania.

    Rozhranie pamäťovej karty fotoaparátu bolo významne vylepšené. K dispozícii sú dva sloty pre pamäťové karty na synchrónne nahrávanie a duplikáciu, a čo je najdôležitejšie, teraz podporujú vysokorýchlostnú pamäť SD UHS-II.

    Výhody

    • dlho očakávaná inovácia v roku 2020;
    • Snímač Full-Frame s vysokým rozlíšením;
    • senzor so zabudovanou pamäťou a vysokorýchlostným spracovaním signálu;
    • Účinné potlačenie efektu rol
    • ng uzávierka a ďalšie nevýhody;
    • Efektívne hybridné automatické zaostrovanie;
    • Dva sloty na pamäťové karty na synchrónne nahrávanie;
    • Podpora rýchlych pamäťových kariet SD UHS-II;
    • dvojpásmové vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi.

    Nevýhody

    • Pre mnohých používateľov nezvyčajná hmotnosť – telo je podstatne ľahšie ako akýkoľvek objektív.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: