9 najlepších digitálnych fotorámikov

*Výbery redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred kúpou by ste mali vyhľadať odbornú radu.

V dnešnej dobe technológií, keď sa aj knihy stali digitálnymi, je digitálna fotografia už dávno každodennou záležitosťou v každom zmysle. Keď ide o vytvorenie albumu najlepších fotografovaných momentov vášho života, každý to robí po svojom. Niekto robí výber na počítači alebo tablete, niekto vytlačí obrázky a vytvorí „old-school“ papierový fotoalbum a najprogresívnejší ide na koniec technologického pokroku a kúpi digitálny fotorámik.

Samotný fotorámik je elektronické zariadenie s obrazovkou LCD a rôznymi funkciami v závislosti od triedy zariadenia. Mnohé modely digitálnych rámčekov dokážu napríklad nielen zobrazovať fotografie, ale aj prehrávať videá so zvukom, pracovať v rôznych režimoch zobrazenia, dokonca fungovať ako FM-rádio. Redakcia Expertology vám predstavuje špeciálne hodnotenie s prehľadom deviatich digitálnych fotorámikov, ktoré získali najvyššie hodnotenie od našej rady expertov.

Obsah článku

Rebríček najlepších digitálnych fotorámikov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Rebríček najlepších digitálnych fotorámikov1ESPADA E-21A18 205€
2Rekam VisaVis L-17012 990€
3ESPADA E-15HD9 155€
4Ritmix RDF-10275 344€
5Digma PF-105MS4 240€
6Ritmix RDF-828
7Qumo Photo
 • fe QM121.01
 • 8Digma PF-9223 260 €
  9Rekam DejaView FM87S2 990€

  ESPADA E-21A

  Hodnotenie: 5.0

  ESPADA E-21A

  Začnime najdrahším modelom. Ide o digitálny fotorámik od domácej značky ESPADA. Samotná značka samozrejme nie je najznámejšia, ale tento konkrétny model je viac ako úspešný, najmä ak vezmete do úvahy veľkosť fotorámčeka.

  Viac o rozmeroch. týchto 21.Obrazovka s uhlopriečkou 5 palcov a pomerom strán 16:9 nerobí zo zariadenia ani digitálny fotorámik, ale digitálny „plagát na stenu“. Vychutnajte si pomerne vzácne, pokiaľ ide o fotorámčeky, vysoké rozlíšenie matrice F

   lHD 1920×1080.

   Poburujúce, pretože pre zariadenie tohto typu cena zužuje potenciálnu cieľovú skupinu, ale výrobok je žiadaný a zhromažďuje najviac pozitívnej spätnej väzby. Presné rozmery fotorámčeka – 53.8×33.2×4 cm.

   Pokiaľ ide o zobrazenie obsahu, funkcie digitálneho fotorámčeka zahŕňajú: manuálne sekvenčné zobrazenie obrázkov, priblíženie až 5×, otáčanie, prezentáciu s rôznymi prechodovými efektmi a hudbou, prehrávanie videa. Podporuje populárne multimediálne formáty – obrázky JPEG a BMP, zvuk a video – MP3, WMA, WAV, AVI, MP4. Rámček rozpoznáva video kodeky MPEG1, MPEG2, MPEG4,

   X, XviD.

   Svoj obsah môžete k fotorámiku pripojiť mnohými spôsobmi. Zariadenie podporuje externé flash karty Secure Digital, M

    tiMedia Card, Memory Stick, umožňuje pripojiť prenosný pevný disk do 1 TB cez USB, zariadenie tretej strany cez video vstup miniHDMI. Okrem toho je vybavený veľkou internou pamäťou flash s kapacitou 4 GB.

    Zvuk alebo video možno prenášať cez vstavané 1W reproduktory, prípadne pripojiť slúchadlá alebo externé reproduktory cez štandardný 3-pinový konektor.5 mm mini jack.

    Ďalšie funkcie: budík, hodiny, kalendár, časovač zapnutia/vypnutia, podpora názvov súborov v cyrilike. Poháňané sieťou. Dodáva sa s diaľkovým ovládaním. Obrázok môžete ovládať aj pomocou tlačidiel na bočnej strane rámu.

    Balenie tohto modelu obsahuje: samotný fotorámik, diaľkové ovládanie, napájací adaptér, USB kábel, stojan, dokumentáciu.

    Výhody

    • rekordne veľkú uhlopriečku;
    • F
      Rozlíšenie lHD;
     • veľká kapacita internej pamäte;
     • Široká podpora externých zariadení vrátane zariadení pripojených cez miniHDMI;
     • diaľkové ovládanie;
     • Niekoľko jazykov menu vrátane ruštiny.

     Nevýhody

     • vysoká cena.

     Rekam VisaVis L-170

     Hodnotenie: 4.9

     Rekam VisaVis L-170

     Druhý fotorámik domácej značky, ktorý je podľa pochybnej tradície starostlivo maskovaný ako kanadský, pokračuje v hodnotení. Tento model nie je bez nevýhod, ale je takmer dvakrát lacnejší ako vyššie uvedené, zatiaľ čo uhlopriečka je menšia, ale stále jedna z najväčších v tejto triede zariadení.

     Veľkosť digitálneho fotorámčeka je 25.9x42x2.7 cm, hmotnosť 1.15 kg. 17.3 palce s pomerom strán 16:9. Typ snímača je TN, čo frustruje niektorých používateľov, ale tu je potrebné pochopiť, že digitálne fotorámčeky sú vybavené pokročilejšou matricou je mizivá vzácnosť. Rozlíšenie matice je 1600×900, jas – 450 cd/sq. Kontrastný pomer 650:1.

     Funkčný profil tohto modelu je takmer identický s vyššie uvedeným digitálnym fotorámikom. Je tu podpora rovnakých typov externých pamäťových kariet, prenosných pevných diskov s pripojením USB, 4 GB internej pamäte. Nie je tu však žiadny video vstup HDMI, ale tento bod nevyvoláva žiadne sťažnosti zo strany používateľov, pretože jeho prítomnosť je často nadmerná pre fotorámiky.

     Podporuje prakticky všetky rovnaké multimediálne formáty a kodeky ako digitálny fotorámik na obrázku vyššie, len s malými rozdielmi. Umožňuje prezerať obrázky v rôznych režimoch vrátane prezentácie, zväčšovať a otáčať obrázky, sledovať video so zvukom na vstavaných reproduktoroch s výkonom 2 W každý. Zvuk je možné vyviesť do externých reproduktorov alebo slúchadiel prostredníctvom štandardného 3.5 mm.

     Na tento model sa vzťahuje 12-mesačná záruka.

     Výhody

     • veľká obrazovka;
     • 4 GB internej pamäte;
     • Podpora prenosných pevných diskov;
     • diaľkové ovládanie;
     • Pomerne výkonné vstavané reproduktory.

     Nevýhody

     • TN-matica má niekoľko sťažností na svoje prirodzené nevýhody.

     ESPADA E-15HD

     Hodnotenie: 4.8

     ESPADA E-15HD

     Tretie číslo v hodnotení najlepších fotorámikov podľa Expertology by sme opäť radi venovali značke ESPADA, ktorá si zaslúži byť známejšia nielen v Rusku, ale aj vo svete. Zvážte HD rám s ešte menšou uhlopriečkou a ešte nižšou cenou.

     Veľkosť obrazovky je 15.6 palcov. Rozlíšenie – 1366×768. Pomer strán obrazovky mierne vypnutý – 17:10. Prečo vývojári prijali takéto rozhodnutie, je ťažké povedať, ale používatelia sa na túto skutočnosť väčšinou nesťažujú. Rozmery zariadenia – 400x250x35mm, veľkosť balenia – 480x340x105mm,

     Tento model obsahuje samotný rám, ochranný kryt, stojan, diaľkové ovládanie, napájaciu jednotku a sadu skrutiek na montáž. Celá súprava váži 2 kg.

     Výhody

     • vysokokvalitný obraz;
     • Dostatok internej pamäte;
     • Rozsiahla podpora externých médií;
     • Pomerne výkonné vstavané reproduktory;
     • viacjazyčné menu;
     • Podpora názvov súborov v cyrilike.

     Nevýhody

     • Žiadny výstup na slúchadlá/reproduktory.

     Ritmix RDF-1027

     Hodnotenie: 4.7

     Ritmix RDF-1027

     Hodnotenie pokračuje zaujímavým, štýlovým, funkčným a kvalitným digitálnym fotorámikom značky Ritmix. Značka vo vlastníctve ruskej distribučnej spoločnosti Blade. Tento model je ešte menší ako jeho predchodca a výrazne lacnejší, čo je vzhľadom na jeho dôležité výhody príjemne prekvapujúce.

     O hlavnej výhode. Tento digitálny fotorámik je vybavený maticou IPS, ktorá je v zariadeniach tohto typu pomerne vzácna. Výhody sú zrejmé – kvalita obrazu a predovšetkým maximálny pozorovací uhol 178 stupňov vo všetkých smeroch. Rozlíšenie matice – 1024×600. Jas obrazu – 200-300 cd/sq. metre. Kontrastný pomer – 600-800:1.

     Veľkosť obrazovky tohto modelu je 10.1″, pomer strán 16:9. Samostatná pochvala za kryt z prírodného dreva a elegantný dizajn. Tento rámik na fotografie skutočne vyzerá ako klasický rámik na fotografie, nie ako tablet.

     Zariadenie podporuje externé disky rôznych formátov – USB-flash, SD (FAT), SDHC, MMC do 32 GB. K dispozícii je vlastná vstavaná pamäť, ale jej objem je veľmi skromný – určená len na niekoľko fotografií. K zariadeniu sa môžete pripojiť cez USB 2.0 alebo mini-USB. K dispozícii je aj štandardná 3.5 mm. Bez pripojenia slúchadiel je zvuk vysielaný cez zabudovaný reproduktor.

     Samostatnou výhodou tohto digitálneho fotorámčeka je najširšia podpora multimediálnych formátov. Zariadenie teda dokáže prehrávať obrázky vo formátoch JPEG, BMP, GIF, TIF, PNG, ako aj videá AVI, MOV, MKV, MP4, ASF, WMV s kodekmi MPEG1, MPEG2, MPEG4 (

     x4.0,
     x5.0, Xvid), M-JPEG, H.264, 3GP. Dokonca aj podpora zvukových formátov, ako sú MP3, WMA, OGG, AAC, APE, FLAC, WAV. Podporované je aj video s vysokým rozlíšením F
      lHD 1080p.

      Rotácia obrázkov, prezentácia s hudbou, zoom. Režim prezentácie sa v skutočnosti zapne automaticky, akonáhle pripojíte externé médium s obsahom. Samostatný veľmi užitočný režim – zobrazenie miniatúr (mozaika). Nastavenia obrazu (jas, kontrast atď.). .) Možno nastaviť ručne.

      Prehrávanie a ďalšie funkcie možno ovládať pomocou ovládacích tlačidiel na samotnom fotorámiku alebo pomocou diaľkového ovládača.

      Ďalšie funkcie: hodiny, budík, kalendár, zapnutie/vypnutie časovača, prehľadávač všetkých priečinkov, kopírovanie a mazanie súborov.

      Výhody

      • kvalita obrazu;
      • maximálne pozorovacie uhly;
      • Matica IPS;
      • Najširšia podpora multimediálnych formátov
      • elegantný dizajn;
      • užitočné doplnky.

      Nevýhody

      • Takmer nulová interná pamäť (sťažnosti takmer neexistujú).

      Digma PF-105MS

      Hodnotenie: 4.6

      Digma PF-105MS

      V ďalšom rebríčku najlepších fotorámikov od Expertology sa pozrieme na model značky Digma. Je to tiež trochu „stranícka“ značka, ale je už výrazne zahraničná a veľmi dobre etablovaná vo svete v oblasti lacnej a kvalitnej elektroniky. Registrovaná v Spojenom kráľovstve, ale vo vlastníctve spoločnosti Nippon K

     • Kk Corporation (Hongkong).

      Uhlopriečka obrazovky je podobná ako u vyššie uvedeného modelu – 10.1 palec, rovnaké rozlíšenie 1024×600 a podobný pomer strán 16:9. Matrica však už nie je tak dokonalá a nedokáže poskytnúť rovnako široké pozorovacie uhly. Kvalita obrazu je však celkom dobrá, jas – 250 cd/sq. meter, kontrast – 400:1. Parametre obrazovky (jas, sýtosť, kontrast) možno nastaviť manuálne.

      Fotorámik má rozmery 338x250x36 mm a váži 840 g. Telo je vyrobené z kvalitného bieleho plastu. Dizajn je mimoriadne jednoduchý a stručný, ale zároveň veľmi štýlový, takže zariadenie vyzerá ako skutočný fotorámik v modernom štýle. Môžete ho umiestniť na stôl v orientácii na šírku pomocou priloženého stojana alebo na stenu – na to sú určené otvory.

      Zariadenie podporuje všetky najpopulárnejšie typy externých diskov – pamäťové karty SD, SDHC, MMC; prenosné disky s pripojením USB (typ A). Podporuje veľmi pôsobivý rozsah rozpoznateľných multimediálnych formátov a kodekov: obrázky jpeg, bmp, gif, png; audio mp3, wma, ogg, flac; video mkv, av, mov, mp4, rmvb, mpg, vob, wmv, mpeg, ts,

      x, xvid, h.264. Fotorámik dokáže prehrávať aj video vo vysokom rozlíšení F
       lHD 1920×1080 so snímkovou frekvenciou 30 snímok za sekundu. Zvuk sa vysiela cez zabudovaný reproduktor alebo slúchadlá prostredníctvom štandardného 3-pinového konektora.5 mm.

       Napájanie zo siete prostredníctvom externého napájacieho adaptéra. Dá sa ovládať aj pomocou diaľkového ovládania. Balenie obsahuje: samotný digitálny fotorámik, diaľkové ovládanie, napájací adaptér, stojan na stôl, dokumentáciu.

       Výhody

       • kvalita obrazu;
       • Podpora širokého formátu a kodekov;
       • diaľkové ovládanie;
       • možnosť montáže na stenu;
       • atraktívny vzhľad.

       nevýhody

       • žiadna interná pamäť.

       Ritmix RDF-828

       Hodnotenie: 4.5

       Ritmix RDF-828

       V našom rebríčku sa opäť pozrieme na značku Ritmix. Má menšiu uhlopriečku obrazovky a nižšiu kvalitu matrice so všetkým, čo to znamená, ale cena je viac ako primeraná a model je celkovo veľmi dobrý, o čom svedčí takmer výlučne pozitívna spätná väzba na sieti.

       Uhlopriečka obrazovky tohto modelu je 8 palcov, rozlíšenie matice – 1024×768. Pomer – 4:3. Pracovný kontrast – 400-500:1. Nastavenia obrazovky možno upraviť ručne. Škrupina je vyrobená z prírodného dreva, štylistické prevedenie – v podobe klasického fotorámčeka.

       Zvuk sa prenáša cez dvojicu zabudovaných reproduktorov alebo do slúchadiel cez štandardný výstup. Podporuje prehrávanie rozšíreného videa F

        lHD 1080p.

        Externé úložné zariadenia možno pripojiť cez porty USB a mini-USB. Obsahuje aj konektor pre externé pamäťové karty SD (FAT), SDHC a MMC. Zariadenie je napájané z elektrickej siete prostredníctvom externého napájacieho zdroja. Ovládanie sa vykonáva pomocou tlačidiel na ráme alebo diaľkového ovládania. Na palube je aj pamäť „token“ na viacero fotografií.

        Užitočné funkcie pomôcok: hodiny, organizér – kalendár, budík.

        Výhody

        • kvalita obrazu;
        • Široká podpora multimediálnych formátov;
        • Podpora videa v kvalite F
          lHD;
         • Kombinácia ceny, kvality a funkčnosti;
         • elegantný dizajn.

         Nevýhody

         • Žiadne výrazné nevýhody.

         Qumo Photo
        • fe QM121.01
        • Hodnotenie: 4.4

         Qumo Photo<li></div><p>fe QM121.01″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/97916666195861-189-.jpg“ height=“360″ title=“Qumo Photo</p><li>fe QM121.01″><p>Časť nášho rebríčka teraz venujeme veľmi zaujímavému riešeniu pod značkou Qumo. Samotná značka má veľmi záhadný pôvod. Vo vlastnej definícii sa uvádza, že Qumo je výsledkom spoločného úsilia piatich juhokórejských elektronických spoločností. Všetky produkty sa však vyrábajú v Číne a mnohé body poukazujú na ruské korene značky. Napriek tomu sa tento konkrétny model digitálneho fotorámčeka ukázal ako veľmi úspešný a teší sa zaslúženému záujmu.</p><p>Uhlopriečka rámu je 11.3 palce, pomer strán 16:10. Trochu kontroverznou vlastnosťou tohto modelu je veľmi široký rám, ktorý dokonca trochu „stratil“ pracovnú plochu obrazovky. Táto skutočnosť však prakticky nevyvoláva žiadne sťažnosti zo strany používateľov a skutočne, rám obrazu vyzerá veľmi štýlovo a atraktívne.</p><p>Niektorým používateľom sa naozaj nepáči pomerne skromné rozlíšenie – iba 768×480. Pri menšej uhlopriečke by to až tak nevadilo, ale pri 11.3 palce pixelácie sú už celkom zjavné. Našťastie to nie je jediná nevýhoda modelu, po ktorej nasledujú len výhody.</p><p>Tu už vidíme slušné množstvo internej pamäte – 2 GB. Rozsiahla podpora externých pamäťových kariet flash: Secure Digital, Compact Flash, M</p><ul>Pamäťová karta MemoryMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro, Memory Stick Duo. Prenosné pevné disky môžete pripojiť aj cez USB.<p>Zariadenie dokáže prehrávať fotografie, zvuk a video, ale podpora formátov je tu pomerne slabá, čo niektorých používateľov frustruje. Zvuk sa šíri cez dvojicu zabudovaných reproduktorov. Ďalšie funkcie – hodiny, kalendár. Dodáva sa s diaľkovým ovládaním.</p><p>Zaujímavou vlastnosťou tohto modelu je možnosť meniť panely. Dostupné možnosti od výrobcu – čierny a ružový akryl, hnedé drevo.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kvalita obrazu;</li><li>Rozsiahla podpora externých pamäťových médií;</li><li>2 GB internej pamäte;</li><li>odnímateľné panely;</li><li>štýlový vzhľad.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nízke rozlíšenie;</li><li>Podporuje niekoľko multimediálnych formátov.</li></ul><h3>Digma PF-922</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Digma PF-922

         V našom rebríčku sa opäť vraciame k značke Digma. Pozrime sa na cenovo veľmi výhodný, ale celkom funkčný digitálny fotorámik série PF-922.

         Uhlopriečka obrazovky – 9 palcov, rozlíšenie matice – 1024×600, pomer strán – 16:9. Jas obrazu až do 250 cd/sq. merač. Veľkosť rámčeka – 24.1×15.6×2.2 cm a váži 600 g. Umožňuje montáž na stenu s horizontálnou orientáciou.

         Tento model nemá zabudovanú pamäť, ale má širokú podporu externých médií – flash karty Secure Digital, Secure Digital HC, M

          Pamäťová karta USB a prenosné médiá s rozhraním USB.

          Aj v tomto digitálnom fotorámiku je slušná podpora multimediálnych formátov a video kodekov: obrázky – JPEG, GIF, BMP, PNG; zvuk – MP3, WMA, OGG, FLAC4; video

          X, XviD,

          64 s kodekmi AVI, MOV, MKV, MP4, VOB. Zvuk sa prenáša do zabudovaných reproduktorov alebo slúchadiel prostredníctvom štandardného výstupu.

          Zobrazenie obrázkov zahŕňa možnosť spustiť prezentáciu, náhľad miniatúr, zväčšenie a otáčanie obrázku.

          Ďalšie funkcie: časovač, hodiny, budík, kalendár. Dodáva sa s diaľkovým ovládaním.

          Výhody

          • kvalita obrazu;
          • Podporujú širokú škálu multimediálnych formátov;
          • možnosť montáže na stenu;
          • relatívne prijateľná cena.

          Nevýhody

          • žiadna zabudovaná pamäť.

          Rekam DejaView FM87S

          Hodnotenie: 4.1

          Rekam DejaView FM87S

          Hodnotenie Expertology uzatvára cenovo najdostupnejší obrazový rám v našom prehľade od značky Rekam. So všetkými rozpočtovými rámčekmi vykazuje veľmi dobrý výkon a funkčnosť, niekedy dokonca príjemne neočakávané.

          Uhlopriečka tohto modelu je 8 palcov, rozlíšenie matice je 1024 × 768. Rozmery rámu na obraz – 19.5×15.8×0.65 cm, hmotnosť 415 g. Telo vyrobené z hliníka, zadná strana s čiernou textúrou, predná strana je úplne uzavretá sklom. Dizajn je veľmi jednoduchý, minimalistický, ale príjemný na pohľad.

          Pokiaľ ide o prehrávanie obsahu, vývojári tohto modelu sú trochu „originál. Číta iba obrázky JPEG, zatiaľ čo podpora videa je oveľa širšia – MPEG1/2/4, AVI, M-JPEG s videokodeky

          x4.0,
          x5.0, Xvid. Podporované zvukové formáty sú MP3, WMA. Táto konfigurácia však väčšinou nie je pre skutočných používateľov príťažlivá.

          Režimy zobrazenia fotografií sú tu štandardné – manuálne sekvenčné zobrazenie, prezentácia, náhľad miniatúr, priblíženie, otáčanie.

          Všetky konektory sú na hornej strane valcového stojana. Na diaľkovom ovládači sa nachádzajú aj ovládacie tlačidlá, ktoré sú duplicitné.

          Ďalšou funkciou, ktorá si zaslúži osobitnú zmienku, je rádio FM, ktoré je k dispozícii len v našej recenzii.

          Výhody

          • kvalita obrazu;
          • kovové puzdro;
          • FM rádio;
          • minimalistický, ale príjemný dizajn.

          Nevýhody

          • Úzke pozorovacie uhly.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: