13 najdrahších letovísk na svete

*Odborný posudok najlepšieho. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nie je návodom na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Letoviská priťahujú ľudí z celého sveta. Sú ochotní zaplatiť rozprávkové sumy za kúpanie na súkromných plážach so snehobielym pieskom a pobyt v hoteloch alebo vilách s luxusnými službami. Niektoré miesta nie sú otvorené pre každého a nie je to ani tak o peniazoch, ako o postavení. Či už patríte do elitného klubu, ste vysokopostavený politik, vplyvný obchodník alebo medzinárodná hviezda, určite sa stanete vyhľadávaným hosťom.

Každý by aspoň raz chcel ochutnať všetky pôžitky takéhoto odpočinku, takže naša redakcia pripravila hodnotenie 13 najdrahších stredísk na svete. Teraz viete, na čo sa zamerať.

Rebríček najdrahších letovísk na svete

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Rebríček najdrahších letovísk na svete1Isla de Sa Ferradura4.9
2Ostrov Necker4.9
3Dall House, Škótsko, Spojené kráľovstvo4.9
4Musha Cay, Bahamy4.8
5Sandy Lane, Barbados4.8
6Atlantis4.7
7Rania, Maldivy4.7
8Casa Contenta, Miami4.7
9Altamer, Anguilla4.6
10„Želví ostrov, Fidži4.6
11San Pedro, Belize4.5
12Havaj, USA4.5
13Ostrov Frigate, Seychely4.5

Isla de Sa Ferradura

Hodnotenie: 4.9

Isla de Sa Ferradura

Vedie do drahého strediska, ktoré bude stáťod sto tisíc dolárov denne. Ostrov v blízkosti Ibizy, obmývaný Stredozemným morom, so všetkým, čo potrebujete na nezabudnuteľný pobyt. Každoročne sem prichádzajú najbohatší ľudia sveta.

Majiteľovi trvalo desať rokov, kým sa pozemok dostal do dnešnej podoby. Najlepší architekti a dizajnéri na to vynaložili obrovské množstvo materiálnych prostriedkov a veľa tvrdej práce. Výsledok stál za to – stredisko sa ukázalo ako skvelé. Golfové ihriská, tenisové kurty, bazény s kaskádami, prístavy, kde môžete nechať svoje lode alebo si prenajať miestnu loď na plavbu pozdĺž pobrežia.

Výhľad je naozaj nádherný – nekonečná modrá, záliv San Miguel, nádherná lagúna a jaskyňa s vodopádom. Na ostrove sa môže naraz zdržiavať pätnásť ľudí, čo zaručuje súkromie pre každého. Všetky apartmány sú charakteristické svojím jedinečným architektonickým riešením. Ponuka zariadení zahŕňa sauny, turecké kúpele, soláriá, posilňovne, salóny krásy, masáže a mnoho ďalšieho. Vodné lyžovanie, potápanie, surfovanie na ostrove Sa Ferradura.

Ostrov Necker

Hodnotenie: 4.9

Ostrov Necker

Druhé miesto patrí ďalšiemu súkromnému drahému rezortu, tentoraz vo vlastníctve milionára Bransona. Oblasť, ktorú Richard kúpil, sa nachádza na Panenských ostrovoch a má celkovú rozlohu tridsať hektárov. Neustále zaneprázdnenie ho prinútilo prenajímať vily, ktoré boli pôvodne postavené na osobné účely.

Najbohatší ľudia prichádzajú na Necker, aby sa splynuli s tropickou prírodou, našli harmóniu a oddýchli si od večného zhonu. Môžete sa tešiť na nekonečné množstvo rastlín a živočíchov, čo nie je prekvapujúce, keďže ostrov leží v Karibskom mori. Blízke letisko na susednom ostrove Tortola vzdialené asi pol hodiny plavby loďou. Rezort je pripravený prijať naraz až dvadsaťšesť hostí. Na ubytovanie je k dispozícii šesť víl a päť pláží na kúpanie a opaľovanie. Luxusné apartmány v indonézskom štýle. Treba mať na pamäti, že keď tu majiteľ dovolenkuje sám alebo s rodinou, Necker je pre verejnosť zatvorený.

Okrem krás koralových útesov a piesočnatých pláží sú tu tenisové kurty, dve pristávacie plochy pre vrtuľníky, salóny krásy a kúpele, prístav, obrovský vonkajší bazén, bar a mnoho ďalšieho. V rezorte sa môžete venovať surfovaniu a potápaniu. Jedlo je mimoriadne dobré. Na objednávku sú k dispozícii všetky kuchyne sveta a jedlá pripravujú najlepší kuchári na svete. Večera sa podáva tam, kde si hosť vyberie. Jeden deň v tomto rajskom kúte vás bude stáť najmenej dvadsaťpäťtisíc dolárov.

Dall House, Škótsko, Spojené kráľovstvo

Hodnotenie: 4.9

Dall House, Škótsko, Spojené kráľovstvo

Tretie je jediné letovisko v rebríčku, ktoré sa nemôže pochváliť ani morom, ani plážami s čistým bielym pieskom. Napriek tomu sa radí medzi tri najlepšie vďaka svojmu jedinečnému ekologickému prostrediu, chráneným horám, priezračným jazerám, ktoré sa považujú za jedny z najčistejších na svete.

Hotel je pripravený privítať hostí elegantným ubytovaním. Rezort ponúka všetko – golf, reštaurácie, obchody, kúpele, fitnescentrá, najmodernejšie liečebné centrum a ďalšie. . Ľudia, ktorí uprednostňujú neuspěchaný a rozvážny odpočinok v prírodnom prostredí, dávajú prednosť pobytu tu. Nie je tu prakticky žiadny extrém, ktorý je k dispozícii v ostrovných rezortoch, ale práve preto milujú Dall House.

Ak sa však chcete dostať do strediska, musíte sa stať členom klubu, kde medzi účastníkmi je pevná elita. Zaplatiť za vstup bude viac ako dvesto miliónov dolárov, pričom každý rok zaplatiť poplatok vo výške jedného milióna a za nocľah zaplatiť dvadsaťtisíc dolárov. Takúto dovolenku si môžu dovoliť len tí najbohatší ľudia.

Musha Cay, Bahamy

Hodnotenie: 4.8

Musha Cay, Bahamy

Štvrté miesto pre stredisko, ktoré vlastní slávny kúzelník Copperfield. Ostrov má neobyčajnú krásu – rozľahlé územie divokej džungle, štyridsať opustených pláží, obklopených modrým oceánom, podmorskými koralovými útesmi a exotickými rybami. Legenda hovorí, že existuje fontána, vďaka ktorej môžete vyzerať mlado celé desaťročia.

Vyhrievaný bazén, fitnescentrum s moderným vybavením, požičovňa rôznych vodných športov, tenisové kurty, volejbalové ihriská, bežecké trate. Medzi zábavné aktivity patrí bazén, bedminton, plachetnice, motorové člny a vodné skútre. Jedlo je tu vynikajúce – kulinárske špeciality v kombinácii s najlepšími vínami uspokoja chuťové bunky skutočných gurmánov. bar s karaoke a ohňostrojom, ktorý vás zabaví. Kino pod holým nebom ponúka možnosť vychutnať si sledovanie obľúbených filmov. Súkromná letisková dráha pre vlastníkov leteckej dopravy. Osobitným zážitkom je cesta do opičej dediny, do ktorej sa dá dostať len cez špeciálne podzemné bludisko, ktoré navrhol David.

Hostia sa môžu ubytovať v hoteli pozostávajúcom z piatich tropických víl. Interiéry sú elegantné, s množstvom starožitných predmetov zo zbierky významného čarodejníka. Každá chata má priestrannú mahagónovú terasu, súkromnú pláž a súkromné mólo. Pobyty sa pohybujú od dvadsaťtisíc dolárov za noc.

Sandy Lane, Barbados

Hodnotenie: 4.8

Sandy Lane, Barbados

Na piatom mieste je prémiový rezort v Karibiku. Hostia si môžu vychutnať to najlepšie z oboch svetov, a to vďaka zábavnému programu šitému na mieru a tomu najlepšiemu z oboch svetov. Často sem prichádzajú hollywoodske hviezdy, arabskí šejkovia a milionári z celého sveta a bývala tu aj samotná anglická kráľovná.

Ružový piesok, ktorým je Barbados preslávený, vás očarí na prvý pohľad. Rezort je presýtený luxusom. Golfisti môžu hrať na najmodernejších golfových ihriskách. K dispozícii sú aj tenisové kurty, volejbalové ihriská a mnoho ďalšieho. Návštevníkom je k dispozícii vila zo začiatku 60. rokov. Bývalá otrokárska plantáž je často označovaná ako „Malé Anglicko“.

Výhľad na okolitú krajinu je úchvatný. Románske interiéry vás vtiahnu do atmosféry už od prvých minút. Gurmánska kuchyňa s tradičnými britskými jedlami, útulné reštaurácie, kúpele a salóny krásy – to všetko je k dispozícii za dvadsaťtisíc dolárov denne. Najdrahším návrhom je Vila, ktorá má päť spální, niekoľko kúpeľní, priestrannú kuchyňu, obývaciu izbu, vírivku a obrovský bazén.

Atlantis

Hodnotenie: 4.7

Atlantis

Šiesta línia vedie na umelý ostrov Palm Jumeirah, ktorý vznikol v SAE. Toto drahé letovisko si obľúbili celebrity, pretože má obrovský výber zábavných a párty zariadení. Z hotela je výhľad na nádherný Arabský záliv. Otvorili ho v roku 2008 a vynaložili naň približne dvadsaťpäť miliónov dolárov. Počas trojdňového výletu sa návštevníci po prvýkrát zoznámia s potopenými palácmi, kráľovským bazénom, kúpeľmi.

Hotel, ktorý bol postavený za jeden a pol miliardy amerických dolárov, čaká na hostí. Viac ako 1 500 izieb, ktoré sú k dispozícii na registráciu. Interiéry sú luxusné a služby špičkové. Sofistikované reštaurácie ponúkajú tradičné a exotické jedlá. Manažérmi sú medzinárodne uznávaní šéfkuchári Santi Santamaria, Michel Rostand a Giorgio Locatelli.

Ak sem prídete prvýkrát, mali by ste navštíviť jedinečnú morskú rezerváciu s viac ako šesťdesiatimi tisíckami druhov rýb a iných morských živočíchov, zátoku delfínov a vodný park Aquaventure. Zábavné možnosti nájdete vo vstupnej hale hotela Royal Towers a v komornom nočnom klube Sanctuary. Jednodňový pobyt v rezorte vás vyjde približne na pätnásťtisíc dolárov.

Rania, Maldivy

Hodnotenie: 4.7

Rania, Maldivy

Na siedmom mieste sa nachádza stredisko, ktoré vám skutočne poskytne pokoj a pohodu. Malý ostrov vtiahne hostí do sveta jedinečnej prírody od prvých sekúnd. Maximálna obsadenosť je obmedzená na maximálne dvanásť hostí. To umožňuje vytvoriť prostredie, v ktorom má každý pocit súkromia. Všetky vily sú od seba vzdialené, takže nie je možné stretnúť sa so susedmi.

Do strediska sa dá dostať len loďou alebo vodným lietadlom. Vyberte si leteckú dopravu a vychutnajte si výhľad na Maldivy z výšky. Ešte nedávno, pred desiatimi rokmi, patril tento ostrov medzi tri najlepšie miesta na pobyt, ale teraz je tu oveľa viac luxusných konkurentov. Napriek tomu je Rania neustále v prvej desiatke.

Ostrov ukrytý v Indickom oceáne, určený na pokojnú a uvoľnenú dovolenku. Pláž sa začína hneď na prahu chaty. Zábavy k dispozícii osobné jachty, vybavené správnym vybavením pre hlbokomorský rybolov a ďalšie aktivity. V súčasnosti stojí jednodňový pobyt v stredisku len desať až dvanásťtisíc dolárov na osobu.

Casa Contenta, Miami

Hodnotenie: 4.7

Casa Contenta, Miami

Na ôsmom mieste v rebríčku je ďalšie ostrovné letovisko. Cena dovolenky tu začína na jedenástich tisícoch dolárov za noc. Luxusná vila v hodnote dvadsiatich miliónov eur s krajinnou architektúrou kvalitne oddychuje, naberá silu a energiu. V blízkosti sa nachádza vyhrievaný vonkajší bazén s vodopádom, jaskyňami a vírivkou, kde sa môžete schladiť pred spaľujúcim slnkom.

Ak chcete zostať v drahom komplexe, musíte si vziať minimálne tri dni, inak nebudete zaregistrovaní, čo je približnetridsaťtri tisíc dolárov. V cene sú medzinárodne zariadené apartmány so všetkými náležitosťami vrátane presných replík umeleckých diel, upratovanie len vášho apartmánu, osobný kuchár, opatrovateľka detí, limuzína, ktorá vás privíta a bude vás sprevádzať počas celého pobytu, množstvo služieb, ako sú kúpeľné procedúry, kozmetický salón, masáže a fitnes v modernom fitnescentre.

Dvojposchodová vila sa nachádza priamo na pláži, takže keď vyjdete von, budete priamo na pláži. Tropická krajina obklopujúca rezidenciu. Päť spální, toľko kúpeľní, domáce kino, biliardová miestnosť, bar. Na pláži je pieskové volejbalové ihrisko.

Altamer, Anguilla

Hodnotenie: 4.6

Altamer, Anguilla

Na deviatom mieste sa umiestnilo ostrovné letovisko v Karibiku. Patrí do anglického územia. Vysoký štandard služieb a gurmánska kuchyňa. Vhodné pre ľudí unavených z ruchu a zhonu. Častejšie sa tu hľadajú verejné osobnosti – politici, filmové a divadelné hviezdy. Ubytovanie na deň začína od päťtisíc dolárov, ale minimálna doba prenájmu – dva týždne, a to je poriadna suma, minimálne sedemdesiattisíc dolárov.

Africká vila Sapphire s rozlohou 1400 m2 je k dispozícii na nasťahovanie. Zahŕňa bazén, domáce kino so štýlovým nábytkom a útulnou atmosférou, niekoľko izieb s vlastnou kúpeľňou, vírivku a ďalšie. Milovníkov športu a voľného času poteší najmodernejšia posilňovňa. A chcú upraviť svoj vzhľad a relaxovať k dispozícii navštíviť kúpele, kozmetický salón, zavolať vysoko kvalifikovaných a skúsených masérov.

„Želví ostrov, Fidži

Hodnotenie: 4.6

V prvej desiatke sa nachádza drahý rezort, ktorý je ideálny pre rodiny. Majiteľom je Richard Evanson, ktorý sa na ostrov presťahoval za pokojnejším životom. V jednom okamihu môže prísť maximálne štrnásť ľudí. Cena, ktorá sa pohybuje okolo dvoch tisíc dolárov za noc, zahŕňa návštevu všetkých dostupných atrakcií a reštaurácií, ktoré nemôžu nepotešiť. Na letisku vás tiež privítajú, ponúknu vám občerstvenie a pridelia vám osobného manažéra. Systém All Inclusive vám umožňuje neplatiť za alkohol, jedlo, plážový piknik atď.

Toto miesto je známe svojimi exotickými rybárskymi výletmi. Takmer každý, kto sem príde, si zamiluje miestne korytnačky, po ktorých je ostrov pomenovaný. Obrovské zvieratá sa správajú pokojne, niektoré majú viac ako sto rokov. Okrem nich sa tu nachádza nádherná scenéria, ktorú je ťažké opísať slovami. Stojí len za jednu „Modrú lagúnu“ s krištáľovo čistou vodou. Vily sa nachádzajú na pobreží. Domčeky zo slamy sú skôr pohodlné bungalovy ako luxusné vily. Tí, ktorí dávajú prednosť luxusnejšej dovolenke, sa môžu ubytovať v moderných chatách.

San Pedro, Belize

Hodnotenie: 4.5

San Pedro, Belize

Jedenáste miesto obsadilo ďalšie ostrovné letovisko v Karibskom mori. Podobne ako mnohé iné objekty na zozname je v súkromnom vlastníctve. Nachádza sa tu veľa opustených pláží, ktoré vám umožnia vychutnať si samotu, ktorá mnohým ľuďom v metropolitných oblastiach chýba. Počet obyvateľov nesmie presiahnuť štrnásť osôb. Vily sú od seba vzdialené, aby si susedia neprekážali. Zvláštnosťou rezortu je možnosť prenajať si celý ostrov za pomerne málo peňazí. V takom prípade sa cena za deň bude pohybovať okolo desaťtisíc dolárov. Za štandardný pobyt zaplatíte od 1500 dolárov.

Každému hosťovi je pridelený osobný asistent a na výber má niekoľko chatiek. Milovníci surfovania sem často prichádzajú, pretože počasie je tu po väčšinu roka slnečné a voda je pre tento šport ideálna. Ak prídete na ostrov s rodinou, mali by ste ísť do mesta, kde nájdete veľa zábavy. Útesová stena je čo najbližšie k hladine, aby sa v nej dalo potápať. Pre tých, ktorí uprednostňujú extrémne aktivity, je pripravené driftové potápanie (plávanie v prúdoch). Sharq Rae Ellay, Korálové záhrady a morská rezervácia Hol Chan.

Havaj, USA

Hodnotenie: 4.5

Havaj, USA

Dvanásty je slávne a drahé americké letovisko. Každý cestovateľ sníva o návšteve Havaja, dokonca aj počas dlhého dvadsaťhodinového letu s prestupmi. Po pristátí na mieste čaká na turistov kráľovské prijatie a potom si môžete oddýchnuť. Každý si tu nájde niečo pre seba, či už ste aktívny človek, alebo hľadáte pokoj a pohodu. Relaxujte na opustených plážach s výhľadom na oceán a nerušeným príbojom.

Havajské ostrovy v Tichom oceáne sú rôzne, ale všetky sú dobre udržiavané, majú hotely, rozvinutú infraštruktúru, takže si môžete vybrať akýkoľvek. Súostrovie je známe hustými tropmi, zamrznutou lávovou dlažbou, krásnymi záhradami plnými nádherných rastlín a kvetov. Horské rokliny, vodopády a rýchlo tečúce rieky oslovia hostí. Na Havaji je stále najaktívnejšia sopka na svete, Kilauea.

Luxusné letovisko zo zábavy ponúka rôzne druhy športov na vode aj na súši, výlety (pešo aj autom), služby masérov, SPA procedúry, bary atď. Cena za jednu noc pobytu je od 1200 dolárov.

Ostrov Fregate, Seychely

Hodnotenie: 4.5

Ostrov Fregate, Seychely

Uzatvára ostrovné letovisko v Indickom oceáne. Dostať sa sem je možné len helikoptérou alebo jachtou z hlavného mesta Mahe. Objekt je súkromný. Je tu veľa nádherných pláží s bielym pieskom a azúrovou vodou. Oblasť je tiež bohatá na divokú džungľu plnú exotických živočíchov, vtákov a rastlín. Drahé letovisko ponúka turistom nespočetné množstvo reštaurácií, panoramatických bazénov, kúpeľov, klubov, barov a ďalších. Medzi najzaujímavejšie pamiatky patrí hora Sinegal, ktorá sa nachádza v centre ostrova. Na fregatu často prichádzajú lovci pokladov, pretože podľa legendy tu piráti pred stáročiami ukryli poklad. A skutočne, turisti opakovane našli mapy, starožitnosti, ktoré kedysi patrili korzárom.

Napriek tejto rozmanitosti a miestnej kráse bude dovolenka stáť od osemsto dolárov na osobu a noc, čo sú v porovnaní s lídrami rebríčka prijateľné peniaze. Na ubytovanie je k dispozícii šestnásť súkromných víl. Relatívne lacné tri jedlá denne, ubytovanie, nápoje, vodné športy a golfový vozík. Ostrov vhodný pre rodiny. Rezort je pripravený ubytovať naraz až štyridsať ľudí.

Rastlinstvo a živočíšstvo sú hlavnou devízou ostrova, vďaka ktorej možno odpustiť nedostatky v infraštruktúre cestovného ruchu. Hniezdi tu viac ako štyridsať druhov vtákov, napríklad fregata, rybárik, korytnačka sibírska, holub hrivnák a holuby. . Obrovské korytnačky sa prechádzajú priamo po pobreží a pútajú pozornosť širokého okolia. Mango, citrusy, avokádo, banánové plantáže, bambusové polia – to všetko môžete ochutnať. Na ostrove sa každoročne konajú ekologické projekty zamerané na ochranu voľne žijúcich živočíchov. Návštevu Fregatu odporúčame všetkým milovníkom pestrej krajiny a divokej prírody.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: