15 najlepších kúpeľných atrakcií v Krasnodarskom kraji

*Najlepšie podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani odporúčanie na nákup. Pred nákupom sa poraďte so zdravotníckym pracovníkom.

Domáce letoviská sú skvelou príležitosťou na oddych pri mori pre tých, ktorí nemajú možnosť alebo chuť vycestovať do zahraničia. Krasnodarský kraj je obľúbenou destináciou ruského domáceho cestovného ruchu. V regióne sa nachádza mnoho miest na rodinnú a firemnú dovolenku, ktoré vyhovujú každému vkusu a peňaženke. Na základe názorov turistov sme vyhodnotili 15 najlepších kúpeľov v Krasnodarskom kraji.

Hodnotenie najlepších stredísk v Krasnodarskom kraji

NomináciabydliskoSanatóriumhodnotenie
Najlepšie sanatóriá v Krasnodarskom kraji1ALLEAN FAMILY RESORTS SPA BIARRITZ5.0
2Rus4.9
3Dagomys 4*4.8
4Mountain4.7
5ODISSIA 4*4.6
6GOLDEN EAR 4*4.5
7Aquamarine 4*4.4
8Perla mora4.4
9AVANGARD 4*4.3
10Južné Vzmorie 3*4.3
11Mys Vidny 4*4.3
12Úpätie Kaukazu 34.2
13Herec 3*4.2
14Kúpeľný komplex Znanie 3*4.1
15Malaya Bukhta 3*4.1

ALLEAN FAMILY RESORTS SPA BIARRITZ

Hodnotenie: 5.0

ALLEAN FAMILY RESORTS SPA BIARRITZ

Adresa: Krasnodarský kraj, Krasnodar. Gelendžik, ul. Mayachnaya st. 9

Miesto:

Alean Family Resort Spa Biarritz Resort je štvorhviezdičkový hotel vzdialený len 5 minút chôdze od pobrežia zálivu Gelendžik. Napriek svojmu „hviezdnemu“ statusu je sanatórium jediným v meste, ktoré ponúka systém „Ultra All Inclusive“. V rozsiahlom areáli sa nachádza aquapark pod holým nebom, komplex bazénov pre deti a dospelých, veľký zábavný park a detské ihriská, promenádna zeleň, hotel má vlastný prístup na pontónovú pláž nad vodou, vybavenú ležadlami, slnečníkmi a šmykľavkami do vody. Ubytovacie zariadenie Alean Family Resort Spa Biarritz je dobre udržiavané, čisté a ponúka krásny výhľad na more a hory. Zrekonštruované hotelové izby s novým nábytkom a luxusnou atmosférou pre bezstarostnú dovolenku.

Pre hostí je k dispozícii široká škála SPA služieb: areál je vybavený sprchou a relaxačnou zónou, sú tu kúpele a sauny, speleologická komora, masážne miestnosti. Kúpele ponúkajú bahennú liečbu, vodoliečbu, starostlivosť o vlasy a telo a kozmetické procedúry, fyzioterapiu. Aby ste si poriadne oddýchli a nemuseli sa obávať, aký postup si vybrať, odporúčame použiť hotové programy na zlepšenie zdravia pre deti a dospelých. Majú rôzne zameranie: komplexná rekreácia, chudnutie, energizácia, omladenie, zlepšenie metabolizmu, práca s jednotlivými telesnými systémami, protialergické opatrenia. Komplexy pre mladých hostí zahŕňajú korekciu držania tela, zlepšenie imunity, posilnenie dýchacieho systému, všeobecné rekreačné programy. Počas voľného času sa o hostí starajú animátori a je tu množstvo aktivít, diskoték a flash mobov.

Café de Paris s rafinovaným menu. Je pravda, že nie všetci hostia majú radi víno zahrnuté v cene ubytovania, nie vždy sú spokojní s teplotou podávaného jedla.

Pri výbere hotela Alean Family Resort Spa Biarritz je dôležité mať na pamäti, že toto miesto vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi, a preto by ste mali byť pripravení na hluk. Inak je hotel skvelým miestom.

Výhody

 • Upravené územie;
 • Vlastná pláž;
 • Početné kúpeľné procedúry;
 • Vynikajúci zábavný program;
 • Nádherný výhľad;
 • Zrekonštruovaný fond izieb;
 • „Ultra All Inclusive.

Nevýhody

 • V prípade pobytov bez balíka zdravotných služieb sa musíte zaregistrovať v kúpeľoch;
 • Vysoké ceny.

Rus

Hodnotenie: 4.9

Rus

Adresa: Krasnodarský kraj, G. Lomonosov. Anapa, ul. Pushkina, 1

Webová stránka: rus-anapa.
na stránke .ja/

Anapa je ďalšie obľúbené mesto, ktoré víta návštevníkov. Dovolenkári najčastejšie uprednostňujú sanatórium Rus na brehu Malej Buchty. Hotel sa nazýva kúpeľné miesto pre rodičov a deti, je to miesto rodinného odpočinku. Na území sanatória sa nachádzajú takmer 3 hektáre parkov, detských ihrísk a športovísk. More je vzdialené 15 minút pokojnej chôdze, na pobreží s vlastnou plážou „Rusi.

Komplex zahŕňa 3 obytné budovy, najmodernejšia z nich – č. 7, bola nedávno postavená, bytový fond v nej je nový, čo ocenia najmä mladé rodiny a milovníci pohodlnej rekreácie, hoci izby v budovách 1 a 2 nie sú v pohodlí horšie. Krytý bazén s morskou vodou a vírivou masážou, posilňovňa, koncertné a fitnes miestnosti, športové a detské ihriská, kaderníctvo, knižnica. Jedáleň s pestrým a cenovo dostupným diétnym menu, cafe-bar. Vo voľnom čase je možné navštíviť výlety organizované hotelom alebo pumpu s minerálnou vodou.

3 jedlá denne, špeciálne jedlá pre alergikov sú zahrnuté v ubytovacom programe.

Sanatórium ponúka programy na zlepšenie zdravia v kombinácii s rekreáciou, na tento účel má v „Ruse“ zdravotnícke vybavenie, lekárov špecializujúcich sa na choroby ORL-orgánov, problémy pohybového aparátu, pohybového a nervového systému, gastrointestinálneho traktu, endokrinológie. Konzultácie sa poskytujú pre všetky smery počas riešenia a vyberá sa vhodný spôsob liečby a profylaxie.

Hostia si pochvaľujú pohodlie ubytovania, chutnú stravu a prístup odborníkov a pozorujú zlepšenie svojho zdravotného stavu. Nedostatok práčok v izbách znamená, že sa musíte umyť ručne alebo sa obrátiť na práčovňu. Ešte jeden nepríjemný aspekt – absencia parkovania pre hostí; auto bude musieť byť ponechané za územím sanatória na platenom mestskom parkovisku.

Výhody

 • Sanatórium s lekárskym profilom;
 • Komfortné izby vo všetkých budovách;
 • Upravené územie;
 • V blízkosti centra mesta;
 • Chutná a pestrá strava vrátane špecializovanej;
 • Cenovo dostupné ceny za ubytovanie a služby.

Nevýhody

 • Nedostatok parkovacích miest pre hostí;
 • Žiadna súkromná pláž
 • Signál Wi-Fi nefunguje všade.

Dagomys 4 *

Hodnotenie: 4.8

Dagomys 4 *

Adresa: Krasnodarský kraj, Kostroma. Soči, L-207, s. Dagomys, ul. Leningradská, 7

Webová stránka: dagomys sanatorium.rf

Na treťom mieste je prímestské sanatórium Soči Dagomys, jedno z najznámejších letovísk na pobreží Čierneho mora. Ide o špičkový hotel s pohodlnými a čistými izbami s nádherným výhľadom na more a les. Kúpeľné stredisko Dagomys sa nachádza v rovnomennej dedine Dagomys (čo v čierkaskom jazyku znamená „chladné, tienisté miesto“). V lete je tu v porovnaní s inými prímorskými oblasťami o niečo chladnejšie, pretože vzduch sem prúdi z vrcholov hôr.

Existujú 2 rezidenčné sektory. V hlavnom hoteli sú k dispozícii izby rôznych veľkostí a vybavenia vrátane izieb prispôsobených pre zdravotne postihnutých, izieb pre rodiny s deťmi a dvojpodlažných apartmánov. Druhý sektor „Merkúr“ úrovne 5 * – je prémiový VIP-domy v pobrežnej zóne. Do architektonického súboru Dagomys organicky zapadajú strediská, priestory pre podujatia vrátane obchodných konferencií na rôznych úrovniach, detské ihriská a mnoho ďalšieho – spolu 20 objektov. Celé územie je starobylým tropickým parkom, ktorý je súčasťou panstva Mikuláša II. od roku 1896, čiastočne si zachoval svoju pôvodnú podobu.

Sanatórium Dagomys je v pôsobnosti záležitostí prezidenta Ruska, takže dnes je jedným z najlepších stredísk v našej krajine, ktoré spája dobre rozvinutú vnútornú infraštruktúru, izbový fond, rozsah služieb a nádherné prírodné scenérie. K dispozícii je 9 reštaurácií v rôznych výškach, niekoľko barov. Na týchto miestach sa môžete stravovať alebo organizovať podujatia. Kúpele ponúkajú celý rad klasických aj exotických relaxačných a kozmetických procedúr. Športové a zábavné centrum, detská izba, saunový dom, súkromná pláž – rezort ponúka zábavu pre každý vkus, ale väčšina z nich je platená, dokonca aj vstup do mora bude stáť 200 Euro pre dospelého. V zdravotníckom centre komplexu je možné absolvovať kurzy na zlepšenie zdravia rôznych systémov organizmu, ktoré sú pre sanatórium tejto úrovne pomerne lacné.

Výhody

 • Množstvo reštaurácií a barov;
 • Vlastná pláž, vybavená;
 • Množstvo kúpeľných služieb;
 • Komfortné izby;
 • Optimálna cena za váš pobyt.

Nevýhody

 • Väčšina doplnkových služieb vrátane vstupu na pláž je spoplatnená;
 • Do Soči 20 km.

Mountain

Hodnotenie: 4.7

Gorny

Adresa: Krasnodarský kraj, Krasnodar. Goryachi Klyuch, ul. Radishcheva 46

Webová stránka: sanatoriy-

V Krasnodarskom kraji, v meste Gorno-Krasnodar, je veľa miest, kde sa dá najesť a napiť. Hostí Goryachy Klyuch víta sanatórium Gorny, ktoré sa nachádza na hore, kde je čerstvý vzduch nasýtený kyslíkom, je to jedno z najčistejších miest na svete. Samozrejme, bez prístupu k moru. Konzultácie lekára, diagnostické zariadenia a rôzne komplexy na zlepšenie: bahenná liečba, termálne vody, LFC miestnosť, programy na chudnutie, masážne miestnosti. V sanatóriu užitočné ísť pacientom s ochoreniami nervového systému, muskuloskeletálneho systému, gastrointestinálneho traktu. K dispozícii je veľmi široká škála doplnkových kozmetických a rehabilitačných služieb: karboxyterapia, kryoterapia, presoterapia, liečba magnetmi a elektrickými prúdmi, robotická mechanoterapia, práca s kĺbmi na exartovom stroji, liečivé sprchy a kúpele, pivné zábaly, masáže a rôzne druhy pohybových aktivít.

Okrem liečebnej základne je v horskom kúpeľnom stredisku aj miesto, kde môžete v pokoji relaxovať: udržiavaný areál, promenádne plochy, bazén s vodopádmi, vírivka. Komfortné izby s vynikajúcim výhľadom.

Ceny ubytovania a liečby v letovisku sú pomerne prijateľné, takže je tu veľa starších dovolenkárov. Hostia s deťmi sú obmedzení na minimum – prakticky neexistuje žiadna zábava pre najmenších. Existujú problémy s prístupom do mesta a mimo územia sanatória – žiadna doprava, nepohodlná cesta, a to je nevýhoda oblasti.

Výhody

 • Rozumné ceny za ubytovanie a liečbu;
 • Čistý horský vzduch;
 • Účinné zlepšenie zdravia;
 • Diétne potraviny.

Nevýhody

 • Prístup do mesta je problematický;
 • Malé porcie v jedálni.

ODISSEY 4*

Hodnotenie: 4.6

ODISSEY

Adresa: Krasnodarský kraj, Veľký Novgorod. Soči, p. Lazarevskoe, diaľnica Soči, 28

Miesto:

Sanatórium Odysea sa nachádza v obľúbenom turistickom mieste – dedine Lazarevskoe neďaleko Soči, kde prevláda teplé podnebie, hory uzatvárajú oblasť pred zostupom studeného vzduchu z vrcholov. Na malebnom území sa organicky mieša architektonický komplex, ktorý zahŕňa hotel, veľký park, zdravotnícku budovu, priestory pre zábavu a rekreáciu.

V Odysei je niekoľko typov ubytovania: jedno- a dvojizbové apartmány, rodinné dvojlôžkové izby, individuálne chaty. Obytný fond, napriek statusu hotela, nebol dlho renovovaný, mnohé izby majú stále televízory s kineskopom. Napriek tomu sú izby čisté a svetlé a z okien je nádherný výhľad na more alebo les, hory.

Sanatórium sa nachádza v jedinečnom dendrologickom parku s rastlinami, ktorých éterické oleje pomáhajú liečiť. Lekárske centrum s tromi špecializáciami: muskuloskeletálna, kardiovaskulárna a nervová medicína. Kúpele využívajú klimatické faktory regiónu, vlastnosti miestnej pramenitej vody, bahno a sulfidické bahno, ako aj moderné zdravotnícke vybavenie, diagnostické a liečebné technológie.

Reštaurácia, lobby a diskotéka, letná kaviareň pod holým nebom. Tieto priestory sa môžu využívať na špeciálne podujatia, ako aj na obchodné stretnutia, pričom tieto priestory majú niekoľko špecializovaných konferenčných miestností. Pre hostí sanatória sú k dispozícii bazény v športovom komplexe a vonku, posilňovňa, zábavné priestory pre deti. Sanatórium má vlastnú pláž a dokonca aj pravoslávny chrám svätého Nikolaja Čudotvorcu.

Výhody

 • Jedinečný architektonický súbor;
 • Terapeutický park Arboretum;
 • Moderné zdravotnícke centrum;
 • Komfortné izby;
 • Optimálne ceny;
 • Región s miernym podnebím.

Nevýhody

 • Zastarané zásoby izieb.

ZLATÉ UCHO 4 *

Hodnotenie: 4.5

ZOLOTOY KOLOS 4

Adresa: Krasnodarský kraj. Soči, Kurortny prospekt, d. 86

Miesto:

Nemohli sme ignorovať poklad čiernomorského pobrežia, sanatórium „Golden Spike“ s 4* triedou ubytovania. Jedinečný komplex na zlepšenie zdravia, ktorý funguje už viac ako 70 rokov. Sanatórium sa špecializuje na liečbu ochorení všetkých telesných systémov, využíva inovatívne technológie, fyzioterapiu, klimatické a minerálne vody, výživu. Pacienti majú len pozitívnu spätnú väzbu na lekárov a konečný výsledok zlepšenia.

Rezort má 300 izieb rôznych cenových kategórií, od štandardných apartmánov až po osobné chaty. Všade je k dispozícii vysokorýchlostné Wi-Fi pripojenie na internet. Izby majú výhľad na more. Je pravda, že nábytok nebol všade obnovený, dokonca aj v apartmáne nájdete vŕzgajúcu pohovku. Jedlá v jedálni sú pestré, strava, ale pre takéto veľké sanatórium by som chcel vidieť inštitúciu väčšiu kapacitu.

Zábava v strediskách je dostatočná pre všetky chute: samostatná časť vybavenej pláže s ležadlami a sprchovacími kabínami, sauna s bazénom, biliardová hala, tenisový kurt, kino, koncertné a tanečné ihrisko, školiaca hala, k dispozícii je aj salón krásy. Vonkajšie ihrisko pre deti, ale potrebuje modernizáciu. Vo voľnom čase sa môžete vybrať na prechádzku do záhrady-muzea „Strom priateľstva“, arboréta, cirkusu alebo zimného divadla, prípadne využiť službu exkurzie. O suveníry sa nemusíte starať – na území sanatória sa nachádza pamätný obchod. Naši hostia majú k dispozícii strážené parkovisko.

Výhody

 • Vynikajúce zdravotnícke centrum a personál;
 • Vlastná kamienková pláž s ležadlami a sprchami;
 • Rozmanitosť zábavy;
 • Cenovo dostupné ubytovanie.

Nevýhody

 • Vyžaduje rekonštrukciu detského ihriska;
 • Malá jedáleň.

Akvamarín 4 *

Hodnotenie: 4.4

Akvamarín

Adresa: Krasnodarský kraj, Anapa, obec Vityazevo, ul. Gorkij / 42/1 Chardonnay Blvd

Webová stránka: rzdz-

Ďalšie v poradí sanatórium „Aquamarine“ patrí Slovenskám železniciam, ale každý si tam môže odpočinúť, ak sú voľné miesta. Liečba sa vykonáva v niekoľkých smeroch: celkové zlepšenie, špecializovaná klasická terapia pre ženy, úzko zamerané zlepšenie od chorôb nervového systému, dýchacích orgánov, CNS, krvi, oporno-impektora. Výber a úprava existujúceho programu sa riadi predpisom ošetrujúceho lekára alebo špecialistov sanatória, ktorí majú vo svojom arzenáli najnovšie diagnostické zariadenia. Ponuka služieb zahŕňa strojovú liečbu, vodné procedúry (kúpele a sprchy), fyzikálnu terapiu, rôzne druhy masáží, fyzioterapiu, širokú škálu kúpeľných a wellness služieb a desiatky ďalších procedúr a metód.

V cene ubytovania je zahrnutý vstup do bazéna so šmykľavkami a kaskádami, hry na športoviskách, fyzioterapia a telocvičňa, knižnica, zábava pre deti a dospelých, kino. Za príplatok je k dispozícii požičovňa športového vybavenia, výlety, fínska sauna so studeným fontom a infračervená sauna.

Areál sanatória je veľký a dobre upravený, v obytnej budove vládne príjemná atmosféra – čisté a svetlé izby s rôznou kapacitou od štandardných až po luxusné. V centrálnej reštaurácii sa ráno, popoludní a večer podávajú jedlá formou bufetu, ale pri ubytovaní menej ako 50 osôb sa podávajú len raňajky, obedy a večere à la carte. Vo voľnom čase môžete navštíviť kaviareň alebo bar na území hotela.

Výhody

 • Kvalitná liečba;
 • Rozsiahly zábavný program pre deti a dospelých;
 • Veľký výber relaxačných a wellness procedúr a služieb;
 • Rozmanitosť potravín.

Nevýhody

 • Priemerný cenový segment;
 • Služby zaostávajú za vysokou hustotou osídlenia v sezóne.

Perla mora

Hodnotenie: 4.4

Perla mora

Adresa: okres Gelendžik, s. Kabardinka, Barskarskaja ul. Ulica Mira, 20

Webová lokalita:

Kúpele Perla mora v Kabardinke pozývajú všetkých, ktorí si chcú dobre oddýchnuť a zlepšiť svoje zdravie za pomerne málo peňazí. V zariadení sa vykonáva práca na zlepšenie zdravia v niekoľkých základných smeroch: liečba nervového systému, dýchacích orgánov, močového a pohlavného systému a pohybového aparátu, je tu expresný víkendový program.

Pre hostí komplexu sú k dispozícii bazény s rôznou hĺbkou, pieskové volejbalové ihrisko, tenisový kurt, posilňovňa a telocvičňa, lanový park a samozrejme sauna so saunou. Vonkajšie ihrisko, herňa a kinosála sú zábavou pre malých hostí komplexu. Rezort má vlastné delfinárium, plážovú linku, nedávno otvorenú krokodíliu farmu, službu organizácie výletov. Bezplatné parkovanie a kyvadlová doprava z vlakovej stanice alebo letiska na požiadanie sú dôležitými výhodami pre hostí, ktorí cestujú. Wi-Fi je samozrejme k dispozícii len v spoločných priestoroch.

K dispozícii sú izby pre každý rozpočet a požiadavky: rôzne ceny, kapacita, počet izieb – všetky apartmány sú čisté, vybavené, denne upratované, tri jedlá denne v jedálni. Deti do 3 rokov majú v hoteli Pearl of the Sea ubytovanie a stravu zdarma.

Výhody

 • Cenovo dostupné ubytovanie;
 • Deti do 3 rokov majú pobyt a stravu zadarmo;
 • Upravené územie;
 • Veľa zábavy;
 • Bezplatné parkovanie a kyvadlová doprava.

Nevýhody

 • Wi-Fi len vo verejných priestoroch;
 • Žiadna animácia.

AUGARD 4*

Hodnotenie: 4.3

AVANGARD 4

Adresa: Krasnodarský kraj, Soči. Izby v hoteli Soči, Kurortny prospekt, d.83

Webová stránka: sochi-

Hostia si toto sanatórium obľúbili pre jeho výhodnú polohu v meste Soči. „Avangard“ je FGBU „Detské zdravotnícke centrum“ prezidentskej správy, takže hlavný profil inštitúcie – práca s ochoreniami malých pacientov, ale dnes je príjem dospelých tiež na plnom programe.

Územie sanatória je rozsiahle a dobre udržiavané. K dispozícii je veľký 4* hotel s množstvom komfortných izieb pre jednotlivcov, páry, rodiny a priateľské spoločnosti. Neuveriteľný výhľad na more alebo arborétum. Mimochodom, rezort má vlastnú krytú časť pláže s ležadlami vzdialenú pol hodiny chôdze od domu a vybavenú prístaviskom. Hostia sa radi prechádzajú do neďalekého cirkusu Soči alebo parku Arboretum. Vanguard ponúka zábavu pre každého: telocvičňu, bazén, reštaurácie a bary, detské izby.

Ubytovanie v sanatóriu pozostáva z čistých zušľachtených izieb v dvoch budovách – „Sleeping“ je určená skôr pre rodiny s deťmi a osoby so zdravotným postihnutím, „Seaside“ sa nachádza v tesnej blízkosti morského pobrežia a pre tých, ktorí majú radi súkromie, je k dispozícii ubytovanie vo VIP-domoch. Obchodné podujatia a konferencie sa konajú na špecializovaných miestach s najmodernejším vybavením.

Výhody

 • Výborné miesto na pokojný odpočinok;
 • Bazény a pešie zóny;
 • Izby prispôsobené rôznym hosťom;
 • Tichá lokalita s miernym podnebím a súkromnou plážou s promenádou.

Nevýhody

 • Málo možností aktívnej zábavy.

Južné Vzmorie 3*

Hodnotenie: 4.3

Južné vzmory 3

Adresa: Krasnodarský kraj, Soči, okres Adler, Novoslobodská ul. Kalinina 1

Miesto:

Sanatórium Yuzhnoe Vzmorye v Soči sa nachádza len 10 minút jazdy od letiska a železničnej stanice. Toto miesto je známe vďaka prírodnému wellness centru NaturaMed, kde sa vykonávajú liečebné procedúry podľa metód profesora Jurija Juščenka. Levina, ktorý spopularizoval očistu tela na bunkovej úrovni, inými slovami – detoxikáciu. Špecialisti však používajú aj širokú škálu metód obnovy tradičná terapia, bahno, vody, fyzioterapia a fyzický tréning. Zdravotné stredisko susedí s kúpeľmi, saunovo-termálnym komplexom a fitnescentrom.

600 izieb v 5 hotelových budovách v južnom Vzmore zodpovedá statusu 3 *, sú vyhotovené v slnečných odtieňoch prírodných materiálov v štýle art deco, sú vybavené pre pohodlný pobyt. Z okien a terás apartmánov je nádherný výhľad na Čierne more a pohorie Kaukaz. Izby v 5 vilách – štatút ubytovania biznis segmentu. K dispozícii sú 2 tenisové kurty, 2 bazény, 8 reštaurácií, 3 bary, park s pamiatkami, zábavné centrum, súkromná pláž, kino, kongresové centrum na obchodné stretnutia, miestnosti na aktivity pre deti.

Napriek 3 hviezdičkám si rezort Yuzhnoe Vzmorye obľúbili hviezdy sovietskej kinematografie, čo svedčí o kvalite poskytovaných služieb. Dnes môžete stretnúť známe tváre šoubiznisu.

Výhody

 • Veľká vybavená pláž;
 • V hlavnej reštaurácii je počas pobytu vyhradený stôl pre VIP hostí;
 • Široká ponuka zdravotníckych služieb;
 • Prispôsobené podmienky pre osoby so zdravotným postihnutím;
 • Skvelý výhľad z hotelovej izby.

Nevýhody

 • Hluk zo štartujúcich lietadiel (v blízkosti letiska);
 • Menu je monotónne.

Mys Vidny 4*

Hodnotenie: 4.3

Mys Vidny 4

Adresa: Krasnodarský kraj, Krasnodar. Soči, ul. Novorossijské námestie 1

Webová lokalita:

Ďalšie sanatórium vo vlastníctve Slovenskách železníc sa nachádza v. Soči. „Mys Vidny sa nachádza v rovnomennej prírodnej rezervácii na svahu mysu Vidny. Akhun Bay v zálive Tikhoy, kde je najčistejší vzduch presýtený vôňou borovíc. Tento prírodný faktor sa používa na liečbu a prevenciu ochorení dýchacích ciest. Vysoko kvalifikovaní lekári a moderná diagnostická a terapeutická základňa sú tiež symbolom zdravotnej starostlivosti. V rezorte sa nachádza balneoterapeutické a hydroterapeutické oddelenie, LFK, rôzne druhy liečebných a relaxačných, manuálnych a prístrojových masáží, ako aj Spa a wellness. Výhodnejšie a pohodlnejšie je kúpiť programy na obnovu v balíku. Neďaleko Vidnoje sa nachádzajú prírodné pramene „Matsesta“ – dostanete sa k nim za 15 minút.

V sanatóriu je niekoľko obývaných prípadov – „Salute“ alebo „Olympus“ na základnom území a „Arena“ v určitej vzdialenosti, na brehu horskej rieky v osade Khosta. Všade je opravený nábytok, otvorené sú jedálne a reštaurácie, ktoré ponúkajú zdravú, ale nie najrozmanitejšiu stravu. Medzi budovami pravidelne premáva kyvadlová doprava, ktorá je pre hostí bezplatná a trvá 5 minút. V hlavnom areáli strediska sú vytvorené všetky podmienky na rekreáciu: krytý bazén s vodopádom, detské kúpalisko, športové centrum, pláž s kamienkovou plážou a vstupom do vody, volejbalové ihrisko, vodné atrakcie. Ďalšia jedinečná ponuka, vďaka ktorej bude váš čas zaujímavý a užitočný – pripravené terénne trasy. Hostia majú radi všetko v rezorte okrem jednej veci – na území nie sú žiadne bary, kaviarne nie vždy fungujú a výber alkoholu a občerstvenia v nich je minimálny. Túto nevýhodu však považujeme za relatívnu, veď v Mys Vidny je potrebné ísť na obnovu organizmu!

Výhody

 • Krásne výhľady;
 • moderné technické vybavenie zdravotníckeho centra;
 • Detské ihriská a bazén;
 • Na výber máte rezidenčné ubytovanie v rôznych lokalitách;
 • Obnovený bytový fond;
 • Množstvo služieb pre zaujímavú zábavu.

Nevýhody

 • Niekoľko barov;
 • Pláž je vzdialená, ale doprava z hotelov je zabezpečená.

Predgorye Kavkaza 3*

Hodnotenie: 4.2

Podhorie Kaukazu

Adresa: Krasnodarské územie, Grigorievsk. Goryachiy Klyuch, Goryachiy Klyuch str. Ulica Lenina, 2

Miesto: Úpätie Kaukazu.rf

Sanatórium Kavkaz Predgorie patrí medzi najlepšie ruské kúpele. všetko je tu vynikajúce: interiéry v celom hoteli, pohodlné svetlé, ale malé 3-hviezdičkové izby, jedáleň s miestom na sedenie pre veľký počet hostí naraz. Pre deti je k dispozícii malá herňa s televízorom, pre dospelých bar a bowlingová dráha, pumpa s miestnou liečivou vodou a kinezioterapeutické centrum s cvičebnými strojmi.

Rezort ponúka niekoľko druhov diagnostiky a liečby: všeobecný program na zlepšenie zdravia, S

 • M DETOX (chudnutie a zdravý životný štýl), kompletná diagnostika tela CHECK UP, posilňovanie tela cvičením, liečba dýchacích ciest a chrbtice, rehabilitácia pacientov po operáciách tráviaceho traktu. Špecialisti vyberajú lekárske programy na základe lekárskej správy alebo miestnej diagnostiky.

  Sanatórium Kavkaza Foothills môže byť skvelým miestom na trávenie času: denne sa pre hostí organizujú kurzy cvičenia, podujatia, premietanie filmov, tanečné večery, spevy a výlety autom. Konferenčná miestnosť na tematické podujatia alebo obchodné stretnutia. Zaujímavé pamiatky v blízkosti sanatória: kaplnka, minerálna voda, Dantovská roklina, Kohútia skala a iné prírodné a umelé pamiatky. Na území strediska nie sú žiadne detské ihriská ani bazény, takže tu oddychujú najmä starí ľudia a rodín s deťmi je málo. Niektorí hostia poukazujú na zavedenie spoplatnených služieb – musíte byť opatrní a starostlivo preskúmať zloženie programu relaxácie, liečby a ubytovania.

  Výhody

  • Pokojné a tiché prostredie;
  • Zaujímavé voľnočasové aktivity;
  • Účinné, sprevádzané programy na zníženie hmotnosti;
  • Plne vybavené konferenčné miestnosti;
  • Žiadny bazén, more je ďaleko.

  Nevýhody

  • Môžu byť nariadené platené služby;
  • Niekoľko aktivít pre deti.

  Herec 3*

  Hodnotenie: 4.2

  Herec 3

  Adresa: Krasnodarský kraj, Krasnodar. 105 a, Kurortny prospekt, Soči

  Webová stránka: acter-

  Pôvodne bolo herecké sanatórium koncipované ako rekreačné a prázdninové miesto pre umelcov divadla a filmu ZSSR, ale dnes môže toto miesto navštíviť ktokoľvek. Areál a obytná budova ponúkajú najlepšie možné podmienky pre pobyt a pohodu hostí: ubytovacie priestory boli zrekonštruované, zlepšila sa zvuková izolácia apartmánov. Hostia si môžu vybrať medzi izbami Standard a Comfort. 16-poschodová obytná budova s výhľadom na more a les.

  Sanatórium má športový komplex, krytý bazén s morskou vodou, hoci, platenú službu, saunu, cvičebňu, horné ležadlá na pláži a kaviareň, výlety, kaderníctvo. Tri jedlá denne formou bufetu v reštaurácii na prvom poschodí športového a zdravotného centra. Hostia si všímajú zaujímavú prezentáciu jedál a pestrú ponuku jedál kaukazskej, ruskej a európskej kuchyne. Na požiadanie lekárov pripravujú naši kuchári pre hostí diétne jedlá s ohľadom na ich ochorenia; na spoločnom stole si môžete vybrať jedlo podľa jednej zo 4 diét. K dispozícii sú liečebné procedúry zamerané na chudnutie, srdcovo-cievne, nervové, sexuálne a otolaryngologické ochorenia, stomatologické a wellness služby.

  Sanatórium Actor organizuje semináre a stretnutia rôzneho rozsahu. Prakticky žiadna zábava pre deti, resp. rodiny, ktoré si v stredisku oddýchnu, sú veľmi zriedkavé.

  Výhody

  • Zrekonštruované ubytovanie s krásnym výhľadom;
  • Široká ponuka lekárskych a kúpeľných služieb;
  • Lacné ubytovanie;
  • Rozmanitosť a dobré jedlo;
  • Vlastná čistá pláž.

  Nevýhody

  • Málo podmienok pre rodinný odpočinok s deťmi;
  • Drahá návšteva bazéna.

  Sanatórny komplex Znanie 3*

  Hodnotenie: 4.1

  Sanatórny komplex Znanie 3

  Adresa:Krasnodarský kraj, Krasnodarský kraj, Pomorský okres, Krasnodarský kraj. Soči, okres Adler, ul. 139 Prosperity Street

  Webová stránka: skk-

  Sanatórium – letovisko Znanie má jednu z najúspešnejších dispozícií – prvú líniu k moru. Ceny ubytovania a služieb sú napriek konkurencii a kvalite služieb prijateľné. V kúpeľoch sa ideálne spájajú všetky faktory pre kvalitný odpočinok: teplé podnebie so slaným morským vzduchom, moderné technické vybavenie, prístup k prírodnej vode a bahenným liečebným zdrojom. Špecialisti sa zaoberajú kardiovaskulárnym systémom, ORL orgánmi, pohybovým aparátom a nervovým systémom, pričom kombinujú tradičné a netradičné metódy zdravotnej starostlivosti.

  Ceny ubytovania sú, ako už bolo spomenuté, veľmi skromné. K dispozícii sú izby od jednolôžkovej ekonomickej až po štandardnú rodinnú izbu, nie sú k dispozícii žiadne prémiové apartmány. Nie všade sa obnovuje aj bytový fond. Komplex má vonkajší bazén, japonský park, detské ihrisko, futbalové ihrisko a vlastnú pláž s ležadlami pri mori. Všetky areály sú vybavené online kamerami. Služby opatrovania detí, požičovňa bicyklov, kyvadlová doprava. Parkovanie pre hostí na mieste je k dispozícii, ale za poplatok. Hostia si pochvaľujú dobré jedlo a pestrú ponuku.

  Sanatórium Znanie má konferenčné sály rôznych veľkostí na organizovanie seminárov, stretnutí a rokovaní na ruskej a medzinárodnej úrovni.

  Výhody

  • Rozsiahly zoznam zdravotníckych služieb;
  • Cenovo dostupné ubytovanie a služby;
  • Dobre udržiavaný pozemok;
  • Krásne výhľady;
  • Služby opatrovateľky.

  Nevýhody

  • Platené parkovisko pre hostí;
  • Prevažne zastaraný bytový fond.

  Malaya Bukhta 3*

  Hodnotenie: 4.1

  Malajzia Bukhta 3

  Adresa: Krasnodarský kraj, Krasnodar. Anapa, ul. Tamanskaja 4

  Miesto:

  Náš prehľad zakončíme trojhviezdičkovým Sanatóriom Malá Buchta. To je vizitka Anapy. Hostia majú k dispozícii wellness programy, ktoré zahŕňajú návštevu bazéna, sauny, komplex wellness aktivít zdravotníckeho centra. Diétu zostavuje lekár a je to buď trojchodový bufet, alebo reštriktívny režim. Výber zdravotného programu je možný len so zdravotným preukazom od ošetrujúceho lekára. Medzi oblasti liečby patrí antistresová liečba, chudnutie, všeobecné posilňovanie, krvné testy a diagnostika pohybového aparátu.

  Vo voľnom čase alebo na lekársky predpis môžu hostia využívať bazény, ktorých je v sanatóriu niekoľko: zdravotný s morskou vodou, krytý bazén, „zimná pláž“ – niekoľko malých bazénov pre deti a dospelých. Príjemný bonus – sauna.

  Kúpeľný hotel Malaya Bukhta má jednu z najdlhších vybavených pláží – 250 metrov, nachádza sa v tesnej blízkosti areálu, ale aby ste sa k nej dostali, musíte zísť po 119 schodoch. Pre tých, ktorí sú leniví a nemôžu zostúpiť pešo, je k dispozícii výťah. na pláži majú službu zdravotníci a plavčíci; k dispozícii je aj masážna miestnosť a detské ihrisko s lektormi a ďalšími atrakciami; sprchy a toalety.

  Hostia si pobyt v Malaya Bukhta obľúbili, oceňujú pomer ceny a kvality, pohodlie, služby, zdravotné stredisko, ale nie všetkým sa páči strava, niektorí sa sťažujú na zlé časy prihlásenia a odhlásenia a za mnohé ďalšie služby sa musí platiť.

  Výhody

  • Účinné programy obnovy;
  • Veľa zábavy na pláži;
  • Čisté izby, bazény a areál;
  • V blízkosti pláže;
  • Dostupné ceny.

  Nevýhody

  • Väčšina ďalších služieb je spoplatnená;
  • V jedálni nie sú najlepšie produkty, ale jedlo je chutné.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: