16 skvelých pamiatok mesta Plyos

Jeho poloha na brehu Volgy v Slovenskom regióne Ivanovo z neho robí ideálne miesto pre malé mesto. Založené v 12. storočí. Prírodné krásy regiónu boli viackrát zachytené na slávnych obrazoch svetoznámeho I. Levitan, ktorý strávil veľa času v meste. Nádherné brezové háje a ďalšie lokality každoročne prilákajú tisíce turistov. Okrem toho má Plyos pláže, ktoré sú obľúbené u miestnych obyvateľov aj návštevníkov. Aby bol váš pobyt v tomto meste čo najzaujímavejší, naši odborníci zostavili zoznam najlepších atrakcií.

Najlepšie miesta na návštevu v Plyos

NomináciaumiestnenienázovHodnotenie
Plyos Najlepšie architektonické pamiatky1Nábrežie Volgy5.0
2Ruiny pevnosti Plyoss4.9
3Socha Bazila I. Temného4.8
4Mestské trhovisko4.7
5Pamätník Levitan4.6
Najlepšie náboženské pamiatky v Plyose1Kostol Vzkriesenia5.0
2Cirkev vzkriesenia4.9
3Kostol svätej Barbory4.8
4Kostol Najsvätejšej Trojice4.7
5Kostol archanjela Michala a zmŕtvychvstania4.6
Najlepšie prírodné atrakcie Plyos1Katedrálny vrch5.0
2Kaštieľ Quiet Quay4.9
Najlepšie kultúrne pamiatky v Plyose1Krajinné múzeum5.0
2Múzeum-rezervácia4.9
3Pamätné múzeum Levitan4.8
4Múzejný komplex „Dvorné sedadlá“4.7

Najlepšie architektonické pamiatky mesta Plyos

Nábrežie Volgy

Hodnotenie: 5.0

Nábrežie Volgy

Na prvom mieste medzi architektonickými pamiatkami mesta Plyos je jeho promenáda, často nazývaná Volžská promenáda. Je to jedna z najzaujímavejších prechádzok v meste. Areál bol postavený a zušľachtený v 18. storočí na príkaz Kataríny II. Na tento účel bolo najatých množstvo odborníkov z celého Ruského impéria. Budovy plánované na promenáde boli starostlivo vybrané.

Všetky boli postavené v rovnakom štýle a vďaka kvalite materiálov a opakovanej obnove sú dokonale zachované. Na promenáde je veľa prístavísk, odkiaľ sa môžete dostať do iných miest. Pri prechádzke po promenáde sa oplatí navštíviť starobylé obchodné rady.

Ruiny pevnosti Plyoss

Hodnotenie: 4.9

Ruiny pevnosti Plyoss

Na území katedrálnej hory sa nachádza starobylé opevnenie, ktoré pochádza z 12. storočia. Práve touto pevnosťou sa začala história mesta Plyos. Prvé budovy boli takmer úplne zničené počas mongolsko-tatárskej invázie. Pevnosť bola neskôr v 15. storočí prestavaná, ale krátko nato vyhorela.

Budovy boli takmer okamžite obnovené, ale drevená konštrukcia nezvládla čas a bola zničená rozpadom. V súčasnosti sa zachovali len časti valu a priekopy. Archeológovia čiastočne zrekonštruovali základňu jedného z pevnostných múrov. Samotná lokalita je archeologickou pamiatkou.

Socha Bazila I. Temného

Hodnotenie: 4.8

Socha Bazila I. Temného

Na území mesta Plyos sa nachádza mnoho rôznych sôch. Jedna z nich je venovaná kniežaťu Vasilijovi Prvému. Nachádza sa na kopci Sobornaja. Majestátny pamätník s výhľadom na rieku Volga medzi niekoľkými kostolmi. Je známe, že knieža bol potomkom Dmitrija Donského a táto socha sa považuje za unikátnu, pretože sa nenachádza žiadna iná svojho druhu.

Vasilij I. je známy tým, že dlho vládol Slovenskám krajinám. Často prichádzal do Plyosu. V 15. storočí dal postaviť pevnosť, ktorá slúžila aj ako colnica, kde sa vyberali peniaze z lodí plávajúcich po rieke. Už dlhšie sa považuje za zakladateľa mesta a pamätník pochádza z roku 1910.

Mestské trhovisko

Hodnotenie: 4.7

Námestie City Market

Štvrtú priečku v hodnotení obsadilo trhovisko, ktoré poznajú všetci obyvatelia mesta. Ešte pred mongolsko-tatárskym vpádom bola táto oblasť považovaná za centrálnu v celom Pľose. V dávnych dobách sa tu schádzali mestské rady. Z tohto námestia vychádza najstaršia ulica v meste. Môžete sa tiež prejsť kostolom.

Pozdĺž ulice sa tiahne niekoľko radov pamiatok. Hlavnými z nich sú starobylé rezidencie. Väčšinu atmosféry tohto miesta vytvárajú malé letné domčeky. Pozdĺž námestia sa nachádza vynikajúca infraštruktúra. Môžete sa sem dostať akoukoľvek verejnou dopravou alebo taxíkom.

Pamätník Levitan

Hodnotenie: 4.6

Pamätník Levitan

Posledným zaujímavým miestom spomedzi architektonických objektov v meste Plyos je pamätník I. Vernadského.. Levitan. Maliar strávil v meste tri roky a dlho tu maľoval krajinky. Na jednom z miestnych panstiev je múzeum venované majstrovi štetca. V roku 1974 bol vedľa neho odhalený Levitanov pamätník.

Je to bronzová busta, ktorá stojí na žulovom stĺpe. Umelec drží stojan a v druhej ruke štetec. Jeho oči sa upierajú do diaľky a hodnotia krásu kraja. Autorom pamätníka je sochár N. Dydkin. Bol umiestnený na Lunačarského ulici.

Najlepšie náboženské pamiatky v Plyose

Kostol Vzkriesenia

Hodnotenie: 5.0

Kostol Vzkriesenia

Prvé miesto v rebríčku náboženských pamiatok obsadil drevený Kostol vzkriesenia, ktorý sa nachádza na vrchu Levitan. Prvá budova tohto druhu bola postavená v polovici 18. storočia, ale o 100 rokov neskôr už vyhorela. Kostol bol rýchlo prestavaný a táto stavba sa zachovala dodnes. Samotný kláštor je mimoriadne atraktívny.

Stojí na kopci, obklopený starobylým cintorínom. Na všetkých stranách je veľa rozpadajúcich sa krížov. Mnohí turisti sem prichádzajú, aby našli krajiny namaľované Levitanom. Najjednoduchšie sa tam dostanete taxíkom.

Kamenný kostol Vzkriesenia

Hodnotenie: 4.9

Kamenný kostol Vzkriesenia

Na druhom mieste v rebríčku pamiatok Plyosu sa nachádza jedna z najzaujímavejších stavieb 19. storočia, ktorá sa zachovala na území mesta. Kamenný kostol Vzkriesenia súvisí s víťazstvom nad Napoleonom v roku 1812. Samotný kostol sa objavil v roku 1817. Z architektonického hľadiska je táto budova zmesou viacerých štýlov.

Mnohokrát sa použil na pridanie farby do filmov alebo obrazov. Cirkev môžeme vidieť napríklad vo filmových adaptáciách „Dvaja kapitáni“, „Zlaté teľa“ a v mnohých ďalších sovietskych klasikách. A interiér chrámu je mimoriadne zaujímavý. Najjednoduchšie sa sem dostanete taxíkom alebo vlastným autom.

Kostol svätej Barbory

Hodnotenie: 4.8

Kostol svätej Barbory

Chrám svätej Barbory stojí vo východnej časti mesta Plyos a je tretím najväčším náboženským miestom v Plyose. Ide o zaujímavú štruktúru, ktorá je však pozoruhodná svojou jednoduchosťou. Katedrála z bieleho kameňa stojí na kopci vedľa obytných budov. Štýlovo patrí do klasicizmu.

Napriek svojej skromnej veľkosti a nedostatku jemnej výzdoby je to stále mimoriadne zaujímavý priestor. Kostol bol postavený celý z tehál na mieste starého dreveného kostola, ktorý sa nezachoval. Dátum výstavby nie je známy. Steny vo vnútri sú vymaľované tradičnými biblickými výjavmi.

Kostol Najsvätejšej Trojice

Hodnotenie: 4.7

Kostol Najsvätejšej Trojice

Na štvrtom mieste v rebríčku pamiatok Plyosu je kostol, známy od roku 1628. Pôvodne bol postavený z dreva, vďaka čomu vydržal stáť takmer 180 rokov. V tomto období bola čiastočne postavená nová katedrála z drevených stavieb. A v roku 1778 bol postavený kamenný Vvedenský chrám pre bohoslužby v zimnom období.

Na začiatku 19. storočia bola na mieste kostola Najsvätejšej Trojice postavená nová budova. O 20 rokov neskôr bol kamenný Vvedenský kostolík prestavaný z peňazí bohatých kupcov. Obe pamiatky sa nachádzajú blízko seba a mierne sa líšia. Nachádza sa na ulici Kornilova 9/11. Katedrála Najsvätejšej Trojice patrí do barokového slohu, zatiaľ čo Viedenská do empírového.

Kostol archanjela Michala a zmŕtvychvstania

Hodnotenie: 4.6

Kostol svätého Michala archanjela a vzkriesenia

Kostol Vzkriesenia, ktorý bol postavený na území starobylého námestia, uzatvára časť duchovných pamiatok. Finančné prostriedky na jeho výstavbu darovali farníci. V roku 1817, po vyzbieraní potrebných finančných prostriedkov, bola postavená nová kamenná katedrála so zvonicou. Bol vysvätený na počesť vojakov, ktorí padli vo vojne v roku 1812.

Táto pevnosť má 2 tróny. Kedysi tu bola škola a niekoľko spolkov. Druhou budovou v súbore je kostol archistrata Michala. Je to tradičný drevený zrub, ktorý pripomína tradičný dom. Pôvodne bol postavený v obci Antonovo, neskôr bol premiestnený do Plesu.

Najkrajšie prírodné pamiatky mesta Plyos

Katedrálny vrch

Hodnotenie: 5.0

Katedrálny vrch

Katedrálna hora je na poprednom mieste v kategórii prírodných atrakcií. V XII. storočí sa na ňom začala výstavba mesta Ples. Nachádza sa tu mnoho turisticky zaujímavých miest, napríklad katedrála Nanebovzatia Panny Márie, brány a dokonca aj pamätník venovaný Vasilijovi I. Na tejto hore sa nachádza aj starobylý kríž.

Katedrálny vrch možno vnímať ako oblasť, ktorá poskytuje nádherný výhľad na mesto. Je veľmi pestrý v každom ročnom období. A pre turistov je táto hora zaujímavá predovšetkým svojím jedinečným pozadím, ktoré je ideálne na vytvorenie vlastného fotoalbumu. Na vrch Sobornaja sa dá dostať pešo.

Kaštieľ Tikhaya Pryst (Quiet Quay)

Hodnotenie: 4.9

Na druhom mieste v rebríčku prírodných zaujímavostí sa nachádza kaštieľ Silent Quay. Nachádza sa na brehu rieky Volgy. A pobrežné kopce sú úplne pokryté roklinami a zarastené lesom. Rezidencia sa postupne zosúva k rieke. A okolo neho sa vytvorilo niekoľko prírodných priehlbín, ktoré oddeľujú toto sídlo od viacerých susedných domov.

Hraničí s niekoľkými veľkými roklinami, ktoré majú svoje vlastné názvy. Kaštieľ susedil s letným sídlom Fiodora Chaliapina. Je obklopený takmer nedotknutou prírodou, ktorú sa oplatí vidieť v meste Plyos. Dostanete sa sem taxíkom alebo loďou.

Plyos Najlepšie kultúrne pamiatky

Krajinné múzeum

Hodnotenie: 5.0

Múzeum krajiny

Krajinárske múzeum otvorené v roku 1997 je na čele zoznamu kultúrnych atrakcií v meste Plyos. Na tento účel bol špeciálne vybraný jeden z mestských kupeckých domov, ktorý bol neskôr zrekonštruovaný. Ide o jediné múzeum v Ruskej federácii, ktoré sa venuje tomuto špecifickému žánru maľby. Otvorili ho tu, pretože okolie regiónu často priťahovalo umelcov.

Levitan, Savrasov a mnohí ďalší pracovali v Pljose. A v súčasnosti je počet umelcov, ktorí chcú maľovať krajiny v meste, obrovský. Pre všetkých turistov má múzeum pripravený zaujímavý program, počas ktorého sa dozvedia o rôznych etapách vývoja maľby. Zbierka obsahuje niektoré z najpozoruhodnejších príkladov prác maliarov. Nachádza sa na ulici Lunačarskogo.

Múzeum-rezervácia

Hodnotenie: 4.9

Múzeum-rezervácia

Na druhom mieste sa umiestnilo múzeum – rezervácia Plyos, ktoré je veľmi dôležitým a zaujímavým miestom. Skladá sa z niekoľkých pobočiek, medzi ktoré patrí múzeum Levitan House, množstvo výstav a dokonca aj prírodné lokality. Turisticky zaujímavé sú najmä starobylé architektonické štruktúry.

Prechádzka okolo starého Moisejevovho kaštieľa alebo katedrál umožní zoznámiť sa s rôznymi zaujímavosťami starobylej architektúry. A prechádzka okolo komplexu trvá až niekoľko dní. Každý zo záujemcov môže navštíviť majstrovské kurzy na výrobu rôznych dekorácií.

Pamätné múzeum Levitan

Hodnotenie: 4.8

Pamätné múzeum Levitan

Na treťom mieste v rebríčku kultúrnych atrakcií v meste Plyos sa nachádza Pamätné múzeum Levitan. Umelec ho často navštevoval a hovorí sa, že práve tu čerpal inšpiráciu pre svoje diela. Podľa mnohých historikov je Plyos známy predovšetkým vďaka obrazom tohto majstra.

Vnútri domu-muzea I.. Nachádza sa tu veľké množstvo obrazov od samotného maliara a niekoľkých jeho priateľov. Sochy sa zbierajú dodatočne. Nachádza sa tu aj pamätná izba, v ktorej Levitan často býval. Miestni remeselníci starostlivo obnovili zariadenie kupeckého sídla, ktoré je plné farebných prvkov.

Múzejný komplex „Prestížne miesta

Hodnotenie: 4.7

Múzejný komplex

Štvrté miesto v rebríčku kultúrnych atrakcií mesta Plyos obsadil komplex „Kláštorné sedadlá“. Venuje sa histórii a archeológii. V súčasnosti sa organizujú exkurzie, ktoré oboznamujú ľudí s udalosťami z dávnych čias. Pomenovali ho podľa inštitúcií, ktoré tu kedysi stáli, ako napríklad banka a obecný úrad. Okrem toho sa táto budova predtým používala na vzdelávanie.

V súčasnosti sa v ňom nachádza stála expozícia, ktorá oboznamuje ľudí s históriou mesta. Program prehliadky vám pomôže spoznať život prvých osadníkov v meste, ako aj charakteristiku geopolitického prostredia. V nálezisku sa našlo napríklad niekoľko unikátnych dámskych šperkov. Pochádzajú zo VII. storočia n. l.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
  1. Štefan

    Aké sú niektoré z tých 16 skvelých pamiatok mesta Plyos?

    Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: