20 najlepších atrakcií v Aucklande

Najväčšie mesto Nového Zélandu každoročne priláka tisíce turistov. Žije v ňom približne 30 % celkovej populácie krajiny. Táto úžasná metropola sa často objavuje na zoznamoch miest, kde sa najlepšie žije. Auckland si však zaslúži pozornosť cestovateľov pre svoje mnohé zaujímavé atrakcie a je obzvlášť bohatý na prírodné krásy, ktorým sa podrobne venujeme v našom rebríčku. Zostavili sme 20 najlepších miest podľa turistov a rozdelili ich do zvládnuteľných kategórií.

Rebríček najlepších pamiatok v Aucklande

NomináciamiestoNázovHodnotenie
Najlepšie prírodné atrakcie Aucklandu1Milford Sound5.0
2Wai-o-Tapu4.9
3Botanické záhrady4.8
4Rozsah Waitaker4.7
5Okres Takapuna4.6
6Mount Eden4.5
7One Tree Hill4.4
8Aucklandská zoologická záhrada4.3
9Ostrov Rangitoto4.2
10Podvodný svet Kelly Tarletonovej4.1
11Tiritiri-Matangi4.0
Najlepšie architektonické pamiatky Aucklandu1Prístavný most Oakland5.0
2Veža Sky Tower4.9
Najlepšie miesta v Aucklande1Prístavný viadukt5.0
2Ulica Queen Street4.9
Najlepšie kultúrne atrakcie Aucklandu1Hobbiton5.0
2Vojenské historické múzeum v Aucklande4.9
3Novozélandské námorné múzeum Voyager4.8
Najlepšie historické atrakcie Aucklandu1Historická obec Hovik5.0
2Radnica mesta Auckland4.9

Najlepšie prírodné atrakcie Aucklandu

Milford Sound

Hodnotenie: 5.0

Milford Sound

Za jednu z najlepších prírodných atrakcií Aucklandu je považovaný jeden z najznámejších fjordov na celom Novom Zélande, Milford Sound. Toto neuveriteľne krásne miesto je výsledkom tisícročnej ľadovcovej činnosti. Zaujímavosťou je, že je prístupná po ceste, čo je pre takéto atrakcie nezvyčajné. Pri pohľade na fjord môžete vidieť skutočný príklad prvých lesov na Zemi.

Tu môžete zažiť krásu prírody, splynúť s ňou a spomaliť uprostred hektického životného tempa. Je to zážitok, ktorý zažije úplne každý návštevník Mulford Sound, a preto ho odporúčajú ako povinnú destináciu na novozélandskom itinerári. Pre odvážnejších je tu 4-dňová turistická trasa, ktorá začína pri jazere Te Anau a končí pri fjorde.

Wai-o-Tapu

Hodnotenie: 4.9

Ouai-o-Tapu

Termálny park Wai-o-Tapu sa nachádza kúsok od Aucklandu a dostanete sa doň za niekoľko hodín. Je to obľúbená destinácia pre cestujúcich v aute a organizované turistické skupiny. Je pozoruhodný svojou krásou a úžasnou farbou vody. História prameňa siaha do dávnych čias a je sopečného pôvodu. Navyše sú tieto miesta aj v súčasnosti vulkanicky aktívne. Názov Ouai-o-Tapu sa prekladá ako Sväté vody.

Všetci turisti, ktorí sem prichádzajú, sú nadšení a ohromení, pretože je zriedkavé vidieť takýto prírodný zázrak. Gejzíry a pramene majú najrôznejšie farby, niekde tečie para a inde strieka voda. Miesto je špeciálne upravené tak, aby boli návštevníci v bezpečí a prírodná rezervácia zostala nedotknutá. Návštevníci môžu obdivovať miestne krásy po troch turistických trasách.

Botanické záhrady

Hodnotenie: 4.8

Botanická záhrada

Ďalšou zaujímavou prírodnou atrakciou v Aucklande sú botanické záhrady. Výhodná poloha – neďaleko centra mesta. Je ľahké sa sem dostať. Bol objavený v roku 1892. Táto oblasť je domovom jednej z najbohatších flór v regióne s tisíckami druhov rastlín, z ktorých viac ako polovica sa vyskytuje len na Novom Zélande. Obrovský park je ideálny na prechádzky s množstvom zariadení pre návštevníkov. Občerstviť sa môžete v jedinečnej reštaurácii, kde sa podávajú jedlá z rastlín vypestovaných v areáli.

Park je rozdelený na rôzne oblasti: Kamenná záhrada (obrovská zbierka sukulentov a kaktusov) a Ružová záhrada, ktorá je známa svojou neuveriteľnou vôňou a farebnou scenériou. Okrem toho má botanická záhrada na svojom území špeciálne rybníky, pri ktorých môžete relaxovať. Cestovatelia majú k dispozícii osobné hodinové prehliadky so sprievodcom, počas ktorých sa dozvedia všetko potrebné. Okrem toho sa môžete previezť minivláčikom po parku (30 minút).

Rozsah Whittaker

Hodnotenie: 4.7

Rozsah Waitaker

Na okraji Veľkého Aucklandu sa nachádza unikátne pohorie Waitaker Range, ktoré je vo svojej kategórii na štvrtom mieste. Toto miesto je bohaté na prírodné krásy s rozsiahlymi vodopádmi, rybníkmi, kopcami, skalnatým terénom a niektorými oblasťami pokrytými hustými lesmi. Nový Zéland je známy svojimi prírodnými krásami a pohorie Waitaker Range berie zahraničných návštevníkov na jednodňový výlet. V tejto oblasti rastú obľúbené borovice Kauri, ktoré sú známe svojou neuveriteľnou výškou.

Turisti môžu do parku prísť autom. Vstup je bezplatný. Voľnočasové aktivity zahŕňajú pešiu turistiku, cyklistiku a jazdu na koni. V národnom parku môžete dokonca rybárčiť a navštíviť pláž. Ak sa rozhodnete park navštíviť, najlepšie je stráviť v ňom celý deň. Je toho toľko, čo vidieť a robiť, že sa vám doslova nechce odísť. Whitaker Range odporúčame všetkým, ktorí cestujú na Nový Zéland.

Okres Takapuna

Hodnotenie: 4.6

Okres Takapuna

Severne od Aucklandu sa nachádza malá oblasť Takapuna s jednou z najnavštevovanejších novozélandských pláží. Okrem krásneho oceánu a zlatistého jemného piesku tu nájdete aj množstvo miest, kde sa môžete cez deň najesť a napiť a večer si užiť zábavu. Na pláži sa nachádza množstvo nočných klubov, barov a reštaurácií s ponukou rôznych svetových kuchýň. Neďaleko sa nachádza jazero Pupuke, ktoré vzniklo v kráteri sopky. K dispozícii je člnkovanie a jazda na člne.

Turistov aj miestnych obyvateľov láka pohodlné leňošenie na pláži počas dňa a zábavný nočný život. Tri hlavné ulice tvoria trojuholník, ktorý lemujú rôzne možnosti. Okrem typických nákupov si tu návštevníci môžu kúpiť aj pravé novozélandské víno a značkové oblečenie. Ryby s výhľadom na oceán v kaviarni na pláži.

Mount Eden

Hodnotenie: 4.5

Mount Eden

Nasledujúca pamiatka nemôže byť viac mimo nášho zoznamu. Mount Eden je dobre známy miestnym obyvateľom aj návštevníkom. Je to najvyššia sopka v regióne. Pozoruhodná je aj poloha priamo v centre Aucklandu. Na vrchole vo výške 196 m sa môžete vyškriabať na vrchol, odkiaľ sa vám naskytne jasný výhľad na metropolu. Tu je vidieť obrovský kráter v tvare misy hlboký 50 metrov. Nemusíte sa však báť, posledná sopečná erupcia sa odohrala už pred 28 000 rokmi. Pred rokmi.

Pôvodní obyvatelia Maori kedysi pestovali ovocné stromy a pásli dobytok. V 19. storočí bol pozemok rozdelený, potom prišli cesty, potom prvá školská budova a už v roku 1879 sa kopec stal súčasťou mesta. Neskôr sa tu začali stavať luxusné vily, ktoré sú dnes premenené na hotely, nemocnice a múzeá. Mount Eden je obľúbeným cieľom kreatívnych ľudí a obľúbeným miestom inšpirácie. Nachádza sa tu aj rovnomenné väzenie v podobe hradu.

One Tree Hill

Hodnotenie: 4.4

One Tree Hill

Ďalší rebríček nie je medzi cestovateľmi najobľúbenejší, ale nie menej atraktívny. Málokto o ňom vie, pretože kopec sa nachádza mimo hlavných turistických trás a je potrebné ho ešte vypátrať. Atrakciou je malý kopec (182 m), ktorý bol kedysi aktívnou sopkou. Na vrchole kedysi stál osamelý strom, ktorý bol neskôr vyrúbaný a nahradený obeliskom. Miesto je pomenované podľa stromu.

Pamätník je venovaný pôvodným obyvateľom Nového Zélandu Maorom a John Logan Campbell je pochovaný priamo pod ním. Po príchode sem sa môžete prejsť obrovským parkom na úpätí kopca, navštíviť starú chatu Acacia Cottage a vystúpiť na vrchol, odkiaľ sa vám naskytne fascinujúci pohľad na Auckland z vtáčej perspektívy. V parku je k dispozícii gril a môžete si aj zastrieľať zo skutočného luku.

Aucklandská zoologická záhrada

Hodnotenie: 4.3

Aucklandská zoologická záhrada

Samozrejme, z kategórie najlepších prírodných atrakcií ste nemohli vynechať ZOO v Aucklande. Nachádza sa v blízkosti jednej z centrálnych štvrtí a dostanete sa do nej buď verejnou dopravou, pešo alebo osobným autom. Svoje brány otvorila takmer pred 100 rokmi a za ten čas nazbierala rozsiahlu zbierku všetkých druhov zvierat. Park je rozdelený na rôzne oblasti podľa druhu, pôvodu a ďalších faktorov. O všetky zvieratá je dobre postarané a mnohé z nich žijú v úplne nových, najmodernejších výbehoch.

Vstup do areálu je spoplatnený, lístky pre dospelých stoja 22 dolárov a pre deti 11 dolárov. Deti do 4 rokov majú vstup zdarma, študenti a dôchodcovia majú zľavu 18 dolárov. Návštevníkom sa páči, že zvieratá žijú v čo najprirodzenejšom prostredí a celý areál zdobia jedinečné rastliny. Mnohé z nich možno vidieť len na Novom Zélande. Zoo si zamilujú dospelí aj deti, nájdete tu naozaj veľa rôznych zvierat.

Ostrov Rangito

Hodnotenie: 4.2

Ostrov Rangito

V zálive Huaraki, oproti Aucklandu, sa nachádza pozoruhodný sopečný ostrov. Rangitoto znamená v maorijčine „krvavé nebo“ podľa jednej z dávnych bitiek medzi kmeňmi. Ostrov je malý a široký len 5,5 km. V jeho strede sa nachádza sopečný kužeľ vysoký viac ako 200 metrov. Vznik Rangita sa datuje do 12. a 13. storočia a ako už bolo spomenuté, bol výsledkom sopečnej erupcie. V súčasnosti sa sopka považuje za neaktívnu, ale vedci nevylučujú možnosť nových erupcií v budúcnosti.

Na Rangite rastie viac ako 200 druhov stromov, orchideí a papradí a nie sú tu žiadne rieky. Mnohé rastliny sú uvedené v Červenom zozname. Ostrov má vďaka svojmu ekosystému veľkú ekologickú hodnotu. Turisti sem prichádzajú, aby spoznali tieto prírodné krásy zblízka a osobne. Špeciálne vybudované chodníky s viacerými vyhliadkovými plošinami a miestami na odpočinok (lavičky, altánky). Na ostrove nie je povolená žiadna výstavba, takže tu môžete vidieť len drevené chatky z 20. storočia.

Podvodný svet Kelly Tarletonovej

Hodnotenie: 4.1

Podvodný svet Kelly Tarletonovej

Ďalšou je jedna z najjedinečnejších pamiatok Aucklandu. Nachádza sa na pomedzí prírodnej a architektonickej pamiatky. Podvodný svet Kelly Tarletonovej vznikol v roku 1985, keď miestny potápač a morský bádateľ vybudoval celé akvárium v nepoužívaných odpadových nádržiach. Výstavba trvala necelý rok a zahŕňala použitie veľkých plátov akrylátu, ktoré boli zahriate do špecifického tvaru.

Podvodný svet sa nachádza na predmestí Aucklandu. Ostrov je 110 metrov dlhý akváriový tunel, ktorý je domovom približne 2 000 druhov živočíchov. Vo vnútri sú vytvorené repliky útesov a jaskýň. Milujú ho deti aj dospelí, ktorí tu môžu vidieť žraloky, pirane, samostatnú antarktickú zónu s tučniakmi a dokonca aj súkromné akvárium s rajami. Všetko vo vnútri vyzerá veľmi atmosféricky, tlmené svetlo v kombinácii s priehľadným akváriom nad ním je neuveriteľný pohľad.

Tiritiri-Matangi

Hodnotenie: 4.0

Tiritiri-Matangi

Kategóriu najlepších prírodných atrakcií Aucklandu uzatvára úžasne krásny ostrov Isle of. Nachádza sa v zálive Hauraki neďaleko vyššie opísaného mesta Rangitoto. Ostrov Grauvacca je v súčasnosti veľká zalesnená oblasť, ale pred 30 rokmi to tak nebolo. V dôsledku antropogénnych faktorov bola časť vegetácie na ostrove zničená. Vďaka reštaurátorským prácam vykonaným v rokoch 1984 až 1994 sa tento problém vyriešil.

Tiritiri-Matangi osídlili už v 14. storočí pôvodní obyvatelia Nového Zélandu Nga-Ohoe. Ostrov bol počas svojej histórie využívaný rôznymi spôsobmi, až v roku 1970 bol vyhlásený za rekreačnú rezerváciu a odvtedy sa prestala pôda využívať na poľnohospodárske účely. Nachádza sa tu aj aktívny maják, ktorý funguje aj v noci. Turisti sa sem môžu dostať trajektom a majú k dispozícii chodníky. Počas prehliadky môžete vidieť rôzne druhy vtákov, ktoré lákajú špeciálne umiestnené kŕmidlá.

Najlepšie architektonické pamiatky Aucklandu

Prístavný most v Aucklande

Hodnotenie: 5.0

Prístavný most v Aucklande

Za hlavnú architektonickú dominantu Aucklandu sa považuje most Harbour Bridge. Nachádza sa medzi dvoma brehmi Norknott a St Mary’s Bay. Stavba trvala 5 rokov a otvorená bola v roku 1959. Je dlhá 1150 metrov. Mimochodom, Harbour Bridge je druhý najdlhší most v celej krajine. Centrálne rozpätie dlhé 244 metrov na každej strane má obrovské stĺpy a jeho výška je 43 metrov.

Stavba bola pôvodne navrhnutá pre 4 jazdné pruhy, ale vzhľadom na zvýšenú premávku sa rozhodlo o jej rozšírení. Výsledkom je ohrozenie celistvosti konštrukcie a od roku 2007, po spevnení, platí zákaz prejazdu nákladných vozidiel. Most Weitemata je vyrobený z ocele a zvonku vyzerá veľkolepo. Večer ju ešte viac skrášľujú svetlá a ľudia ju prichádzajú obdivovať kedykoľvek počas dňa.

Veža Sky Tower

Hodnotenie: 4.9

Veža Sky Tower

Rádiová veža v Aucklande je najznámejšou oblohou na Novom Zélande. Navyše je rajom pre milovníkov extrémnych aktivít, najmä zoskokov padákom. Je ťažké si to predstaviť, ale z tejto obrovskej výšky môžete skočiť na lane. Sai Tair je zároveň najvyššou budovou na južnej pologuli. Skok zo 192 metrov v špeciálnom parku Sky Jump. Nachádza sa tu ďalšia jedinečná a extrémna atrakcia – skywalk. V tej istej výške sú turisti ohradení lanom a vedení po chodníku.

Veža dosahuje výšku 328 metrov. Na jeho výstavbu sa použil železobetón, pričom v jeho základni sa použili špeciálne pilóty zapustené 15 metrov do zeme, ktoré podopierali piliere. Na 50. poschodí sa nachádza kaviareň a nad ňou hlavná vyhliadková plošina. Na 52. poschodí sa nachádza Orbit 360, ktorý sa otáča okolo svojej osi a kompletne sa otočí za 1 hodinu. Na Silvestra získava veža na význame, pretože sa odtiaľto odpaľuje ohňostroj. Mnohí cestujúci navštevujú Auckland na Silvestra kvôli tomuto predstaveniu.

Najlepšie miesta na prechádzky v Aucklande

Prístavný viadukt

Hodnotenie: 5.0

Prístavný viadukt

Prístav Viaduct Harbour na pobreží Aucklandu je jednou z najkrajších turistických destinácií v Aucklande. Cestu si môžete predĺžiť vďaka luxusným jachtám zaparkovaným pozdĺž cesty, z ktorých každú si môžete počas prechádzky pozrieť. Je tu múzeum venované námorníctvu. Na ulici bolo otvorených mnoho prevádzok vrátane barov, reštaurácií a útulných kaviarní. Je to krásne miesto v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu. Vychutnajte si ráno čerstvý vzduch, čajky a chutné raňajky v miestnej reštaurácii. Prístav je večer ešte úžasnejší.

Vydajte sa odtiaľto na výlet loďou. Miestni obyvatelia odporúčajú vyššie uvedené Národné múzeum. Nachádza sa priamo na móle a ponúka množstvo zaujímavých exponátov. Sú medzi nimi aj kópie domorodých maorských kanoe. Je ľahké sa sem dostať. Cestujúci ubytovaní v centre Aucklandu sa tam dostanú za približne 15 minút. Pozdĺž pláže kotví 150 nádherných jácht, ktoré dotvárajú atmosféru miesta.

Ulica Queen Street

Hodnotenie: 4.9

Ulica Queen Street

Ulica Queen Street sa právom považuje za srdce Aucklandu. Najcentrálnejšia ulica spája obchodnú štvrť s nábrežím a predmestím. Ulica Queen Street, ktorej názov je odvodený od anglickej kráľovnej Viktórie, je pokojným útočiskom na pláži. Toto miesto je podobné námestiu Times Square v New Yorku. Nájdete tu kancelárie veľkých medzinárodných spoločností, najexkluzívnejšie butiky a množstvo obchodov so suvenírmi. Pri prechádzke po ulici Queen Street môžete spoznať mesto, jeho rozmanitosť a jedinečnosť.

Pre návštevu ulice Queen Street nie je stanovený žiadny odporúčaný čas a návštevníci môžu prísť kedykoľvek počas dňa alebo v noci, aby si vychutnali atmosféru a prostredie. Samozrejme, večer sem prichádza veľa ľudí. Architektúra tejto oblasti je veľmi rozmanitá, nájdete tu moderné sklenené výškové budovy aj budovy v európskom štýle z minulého storočia. Pohodlne sa odtiaľto dostanete pešo k väčšine najväčších atrakcií Aucklandu.

Najlepšie kultúrne atrakcie Aucklandu

Hobbiton

Hodnotenie: 5.0

Hobbiton

Pravdepodobne najzaujímavejšie miesto nielen pre Auckland, ale aj pre milovníkov slávneho filmu „Pán prsteňov“. Múzeum na Queen Street je dedina, ktorú podľa tvorcov filmu obývali hobiti s hlavným hrdinom filmu. Slávne hobitie nory, všade zelená tráva, jedinečné domčeky a úrodné záhrady vytvárajú jednu z najjedinečnejších atmosfér filmov. Špeciálne organizované prehliadky pre patrónov prebiehajú od 9.00 do 15.00 hod.30.

Dôležité upresnenie – na prehliadku je potrebné sa vopred objednať, v niektorých termínoch sú k dispozícii dodatočné prehliadky. Ceny vstupeniek sú vysoké – 89 dolárov pre dospelého, 44 dolárov pre tínedžerov od 9 do 16 rokov a úplne zadarmo pre návštevníkov mladších ako 8 rokov. Výdavky však stoja za to. V areáli sa nachádza niekoľko kaviarní, obchod so suvenírmi a dokonca aj trh s prírodným novozélandským syrom, údenými rybami a ďalšími miestnymi pochúťkami. Jedinou nevýhodou je, že do hobitích domčekov nemôžete vstúpiť.

Vojenské historické múzeum v Aucklande

Hodnotenie: 4.9

Vojenské historické múzeum v Aucklande

Ďalším na zozname je Aucklandské vojenské historické múzeum, známe na celom Novom Zélande. Nachádza sa v blízkosti centra mesta v parku Auckland Domain Park. Zbierka exponátov predstavuje históriu krajiny a najmä regiónu Auckland. Múzeum je postavené na kopci, ktorý je vrcholom vyhasnutej sopky. Budova pôsobí veľmi majestátne a je navrhnutá v neoklasicistickom štýle. Súčasťou výstavy je stála expozícia rôznych artefaktov týkajúcich sa všetkých novozélandských vojen.

Múzeum však nie je určené len pre milovníkov vojenskej histórie. K dispozícii je 1,2 milióna fotografií a množstvo exponátov venovaných vedám vrátane botaniky, morskej biológie a severnej pologule. Navyše sa tu nachádza najkompletnejšia kostra tyranosaura, ktorá obsahuje viac ako 90 % jeho kostí. pravidelné tematické výstavy a expozície diel významných umelcov (napr. Leonarda da Vinciho). Nachádza sa tu aj veľa vecí, ktoré kedysi patrili pôvodnému maorskému kmeňu.

Novozélandské námorné múzeum Voyager

Hodnotenie: 4.8

Námorné múzeum Voyager Nový Zéland

Toto múzeum bolo označené za najvýznamnejšie novozélandské. Nachádza sa tu zbierka predmetov o námornom dedičstve krajiny, od starovekých čias a domorodcov s kanoe až po moderné jachty. Návštevníci si môžu pozrieť 10-minútový film, ktorý rozpráva príbeh prvých prisťahovalcov. K dispozícii je aj výstava „Bližšie k pobrežiu“, ktorá rozpráva o prvých objaviteľoch týchto krajín.

Múzeum sa nachádza na pobreží pri zálive Freemans Bay a má vlastnú flotilu, ktorá zahŕňa niekoľko plachetníc. Tie sa pohybujú od replík starovekých nádob až po odborne zreštaurované originály. Navyše sú všetky exponáty v pohybe a počas každoročného festivalu, ktorý láka množstvo turistov, sa na nich môžete aj povoziť. Budova múzea vyzerá veľmi nezvyčajne – je vyzdobená vo farbách tropických morí.

Najlepšie historické atrakcie Aucklandu

Historická obec Hovik

Skóre : 5.0

Historická obec Hovik

Hlavnou historickou atrakciou Aucklandu je dedina Hovik, ktorá sa nachádza na území mesta, takže sa do nej ľahko dostanete. Na mieste sa nachádza obnovená dedina vytvorená z domčekov, chatrčí a predmetov každodennej potreby zozbieraných z celej krajiny. Dedina predstavuje koloniálnu éru Nového Zélandu. Vtedy sa cítite ako v skutočnej dedine.

Studne, súdne budovy, školy a kostoly poskytujú zvláštnu kulisu. Úžasné je, že môžete vstúpiť do všetkých budov. Obytné priestory vo vnútri sú nádherne zrekonštruované. Je tu celá zbierka hračiek a obnovená kováčska dielňa. Raz za mesiac sa tu koná jarmok, počas ktorého môžete vidieť ľudí v národných krojoch, ktorí hrajú rolu miestnych dedinčanov a venujú sa svojim prácam (niekto čistí zbrane, niekto vyrába metly atď.)..). Vstupné je 14 dolárov pre dospelých a 8 dolárov pre deti. Stránka je otvorená každý deň od 10:00 do 16:00.

Radnica mesta Auckland

Hodnotenie: 4.9

Radnica mesta Auckland

Ďalšou významnou historickou budovou v Aucklande je radnica, ktorá je obľúbená u návštevníkov mesta. Nachádza sa na ulici Queen Street a slúži ako budova mestského úradu. Sídli tu aj Aucklandský orchester a konajú sa tu organové koncerty. Radnica je päťposchodová budova v renesančnom štýle, ktorej spodná časť je zo sopečného čadiča a horná časť je obložená svetlým vápencovým murivom z Oamaru.

Bolo to prvé veľké miesto na trávenie voľného času v meste (koncertná sála pre viac ako 1 500 ľudí). Vnútri sa nachádza orgán, ktorý je považovaný za najväčší v celej krajine. V roku 2010 bola prestavaná, pričom z pôvodných prvkov z roku 1911 zostali len niektoré. V rokoch 1994 až 1997 bola stavba kompletne zrekonštruovaná. V priebehu rokov sa tu konalo mnoho významných stretnutí (s Billom Clintonom, vojvodom z Edinburghu a ďalšími), ako aj koncertov slávnych umelcov, ako sú Elton John, Iggy Pop.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: