27 najlepších pláží v Grécku

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama alebo nákupný sprievodca. Pred nákupom je potrebné poradenstvo.

Každá pláž v Grécku má svoju jedinečnú atmosféru a pravé stredomorské čaro. Niektoré z nich sú vhodné na aktívny oddych, iné lákajú svojou odľahlosťou a tichom. Ako nájsť ten správny? Tu sú naše tipy na najlepšie luxusné pláže v Grécku, ktoré vyhovujú každému vkusu.

Charakteristiky dovolenky na plážach v Grécku

Grécko je známe svojimi kilometrami neuveriteľne rozmanitých pláží. Sú tu luxusné pobrežia pokryté zamatovým pieskom. V chránených zátokách sa nachádzajú aj intímne „malé“. Nájdete tu skutočné bomby s množstvom turistov a hlasnou hudbou.

Ceny plážového príslušenstva závisia od pobrežia a počtu návštevníkov. Priemerná cena súpravy slnečník + lehátko je 5-8 eur.

Osobitnú pozornosť si zaslúžia pláže ocenené modrou vlajkou, ktorá je medzinárodnou značkou kvality. Sú najčistejšie a najlepšie vybavené. Najviac z nich sa nachádza na Chalkidikách, Kréte, Kefalónii a Lefkáde.

Plážová etiketa je na dovolenke nevyhnutnosťou. Napríklad bosý na pláži alebo pri nakupovaní v plavkách. Fajčenie nie je zakázané (vzhľadom na to, že väčšina Grékov sú silní fajčiari). Nechávať cigaretové ohorky na pláži je však prísne zakázané. Pokiaľ ide o nudistickú dovolenku – európski turisti o tom príliš neuvažujú. Napriek tomu je vhodnejšie vybrať vhodné miesta.

Domáce zvieratá nie sú zakázané: chlpaté zvieratko sa môže bez problémov kúpať v morskej vode, ale je lepšie držať ho ďalej od ostatných dovolenkárov.

Nebezpečenstvá. Prvým a hlavným nebezpečenstvom je slnko. Grécke slnko je ostré a nikdy by ste na to nemali zabúdať. Uistite sa, že používate opaľovací krém s ochranným faktorom SPF. Druhé nebezpečenstvo morských ježkov. Všadeprítomné. Ale radšej chodia po skalnatom dne mora. Medúzy vo vode sú zriedkavé. Na breh sa väčšinou dostanú až po búrke.

Rebríček najlepších pláží v Grécku

Nomináciamiestopláž v Gréckuhodnotenie pláže
Najlepšie rodinné pláže v Grécku1Ornos, oh. Mykonos4.9
2Manganari, Kréta. Ios4.8
3Elafonisos, o. Kréta4.8
4Kamares, o. Sifnos4.7
5Vouliagmeni (Vo
  Najlepšie pláže pre rodinnú dovolenku v Grécku
4.7
Najlepšie kamienkové pláže v Grécku1Anthony Quinn, o. Rhodos4.9
2Emblisi (Emb)
 • si), o. Kefalónia
 • 4.8
  3Myrtos, Kefalónia4.8
  Najlepšie pláže v Grécku na potápanie1Pláž Shipwreck Beach, o. Zakynthos4.9
  2Vrulidia (Vro
   Idia, o. Chios
  4.8
  3Kathisma, o Kathisma. Lefkada4.7
  Najlepšie divoké pláže v Grécku1Stafylos, Skopelos4.9
  2Balos, na ostrove. Kréta4.8
  3Lalaria, známa svojimi obľúbenými plážami. Skiathos4.8
  Ktorá pláž v Grécku je najlepšie sfarbená?1Elafonissi, o. Kréta4.9
  2Červená pláž, o. Santorini4.8
  3Perissa, S.A. Santorini4.7
  Najlepšie pláže pre dovolenku na samote v Grécku1Logaras, Paros4.9
  2Plaka, o. Naxos4.8
  3Egremni, o. Lefkada4.7
  Najlepšie pláže pre dospelých v Grécku1Vai, o. Kréta4.9
  2Sani, Chalkidiki4.8
  3Paradise, o. Mykonos4.7
  Najuniverzálnejšie pláže v Grécku1Mylopotas, o. Jos4.9
  2Koukounaries, Skiathos4.8
  3Paleokastritsa, o. Korfu4.7
  4Matala, oh. Kréta4.6

  Najlepšie rodinné pláže v Grécku

  Ornos, o. Mykonos

  Hodnotenie: 4.9

  Ornos, Mykonos

  Ideálne pre rodiny s deťmi, ktoré tu prevažujú. Výborný pozvoľný vstup do vody, jemný piesok. Najbližšie mesto je vzdialené asi 10 minút jazdy autom, takže je vždy preplnené.

  Upozorňujeme, že ak radi ležíte na piesku, pravdepodobne nenájdete miesto, pretože pláž je takmer vždy preplnená ležadlami.

  Manganari, o. Ios

  Hodnotenie: 4.8

  Manganari, Ios

  Svetoznámym sa stal po tom, čo Luc Besson zachytil tento kúsok raja vo svojom filme Modrá priepasť. Pobrežný pás tvorí 5 malých odľahlých pláží v odľahlých zátokách. Zostup do vody je plytký a mierne sa zvažuje, takže more je ideálne pre deti. Ani milovníci surfovania nebudú sklamaní, pretože na zdolávanie vĺn Egejského mora sú k dispozícii požičovne surfov. V okolí sa nachádza množstvo taverien.

  Ak chcete stráviť niekoľko dní pri pobreží, môžete si prenajať apartmán priamo pri pláži.

  Elafonisos, o. Kréta

  Hodnotenie: 4.8

  Elafonisos, Kréta

  Jedna z perál piesku nielen Kréty, ale celého Grécka. Nachádza sa v juhozápadnej časti ostrova. Luxusný piesok so svetloružovým odtieňom, najčistejšia voda bez vĺn a výhodná poloha urobili z Elafonisi jedného z „favoritov“ medzi návštevníkmi letoviska.

  Nota bene: Hĺbka vody je malá (približne 1 m). Ak si chcete užiť plávanie a šnorchlovanie, musíte ísť ďaleko na more.

  Kamares, o. Sifnos

  Hodnotenie: 4.7

  Kamares, Sifnos

  Pláž v letovisku sa považuje za jednu z najlepších v Európe. Je vybavené všetkým potrebným vybavením na pohodlnú a športovú dovolenku pri mori, má jemný zamatový piesok a pokojné more. V oblasti je veľa hotelov a taverien.

  Vouliagmeni (Vo
   Kamares, Atény

  Hodnotenie: 4.7

   (Vo<ul></div><p>Miesto je prístupné na stránke ~images\3111666196611-627 src=“/wp-content/uploads/2023/11/3111666196611-627.jpg“ height=“400″ title=“Vouliagmeni (Vo</p><ul>Atény“> sú piesočnatým klenotom nielen Kréty, ale celého Grécka<p>Mnohé pláže v gréckom hlavnom meste sú veľmi dobre udržiavané a vyzerajú veľmi dobre. Voda je veľmi čistá a dno mora je piesočnaté. K dispozícii je všetko, čo potrebujete na aktívnu dovolenku na mori.</p><p>Na okraj, možno to má niečo spoločné s tým, že pláže sú metropolitné pláže, ale musíte zaplatiť za vstup na každú z nich, a nie je to zlé (10 až 30 eur). Poplatok sa neplatí len za deň: keď opustíte pláž, musíte zaplatiť znova.</p><h2>Najlepšie kamienkové pláže v Grécku</h2><h3>Anthony Quinn, OH. Rhodos</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Anthony Quinn, Rhodos

  Úžasne krásna jemná kamienková pláž so smaragdovým morom. Známy ďaleko za hranicami Grécka. Svoje meno nesie po slávnom americkom hercovi Anthonym Quinnovi, ktorý si toto miesto veľmi obľúbil pri natáčaní filmu „Grék Zorba“ na ostrove kvôli jeho jedinečnej krajine a odľahlosti. Plne vybavený hotel Anthony Quinn sa nachádza v malej zátoke obklopenej borovicami a útesmi. Miesta je málo, ale pre potápačov je podmorský svet úchvatne rozmanitý.

  Nota bene: Vzhľadom na to, že miesto je pomerne obľúbené, musíte si sadnúť skoro ráno, aby ste si pohodlne oddýchli.

  Emblisi (Emb
 • si), približne. Kefalónia
 • Hodnotenie: 4.8

   (Emb<li></div><p>si), o. “ src=“/wp-content/uploads/2023/11/79716666196611-2227.jpg“ height=“400″ title=“Emblisi (Emb</p><li>si), o. Kefalónia“> sa nachádza na juhozápadnej strane ostrova Elafonisi (Elafonisos) Kréta<p>Luxusná pláž s najčistejšou vodou a obklopená borovicami. Napriek svojej skromnej veľkosti sa tu vždy nájde miesto na oddych. Skvelú dovolenku si užijú aj milovníci vodných športov. V blízkosti sa nachádza letovisko.</p><h3>Myrtos, Kefalónia</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Myrtos, Kefalónia

  Je zločin navštíviť Kefalóniu bez slávneho mesta Myrtos, ktoré je označené modrou vlajkou. Vizitka Grécka. S oslnivo bielym pieskom a kamienkami. Špeciálna obuv je nevyhnutná. Mimochodom, bez topánok sa do vody vstupuje ťažko.

  Poznámka na okraj: hĺbka začína takmer okamžite po vstupe do vody, takže pláž je vhodná na oddych bez detí a len pre tých, ktorí vedia plávať.

  Najlepšie pláže v Grécku na potápanie

  Pláž s vrakom lode, Balos, Kréta. Zakynthos

  Hodnotenie: 4.9

  Pláž s vrakom lode, Zakynthos

  Svetoznáma pláž, na ktorej brehu leží vrak pašeráckej lode. Je často preplnená a vlny málokedy ustúpia. Táto oblasť má neuveriteľnú scenériu s množstvom jaskýň, ktoré môžete preskúmať, a s rybami, ktoré môžete nakŕmiť. Kamienkové dno je ideálne na potápanie.

  Poznámka na okraj: nevhodné pre dovolenku s deťmi – voda je tu pomerne studená, v blízkosti je silný prúd. Dostanete sa tam len po vode.

  Vrulidia (Vro
   Idia), o. Chios

  Hodnotenie: 4.8

   (Vro<ul></div><p>Balos (idia), ostrov. “ src=“/wp-content/uploads/2023/11/55316666196611-9927.jpg“ height=“400″ title=“Vrulidia</p><ul>Balos, o. Chios“ ><p>Krásne odľahlé miesto na útese so smaragdovým morom a zamatovým pieskom, ideálne na relaxáciu a pohodlné potápanie, s bohatým podmorským svetom a priezračnou vodou. Na útese sa nachádza útulná kaviareň s nádherným výhľadom na záliv.</p><p>Upozornenie: Pláž je ťažko prístupná a dostanete sa na ňu po strmom skalnom schodisku. Preto je často opustená a málo obývaná.</p><h3>Kathisma, o Kathisma, o Kathisma, pláž v oblasti Peloponéz na Alexandrijskom polostrove, pri Čiernom mori. Lefkada</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Kathisma, Lefkada

  Pozdĺž pobrežia sa tiahne 7 km dlhá, krásne upravená piesočnatá pláž. Obklopené krásnymi skalami. V ponuke sú všetky druhy vodných športov. Krištáľovo čistá tyrkysová voda je ideálna na potápanie.

  Najlepšie „divoké“ pláže v Grécku

  Stafylos, Skopelos

  Hodnotenie: 4.9

  Stafylos, Skopelos

  Pláž na najzelenšom gréckom ostrove poznajú skôr miestni obyvatelia ako návštevníci. Považuje sa za divoký, takže žiadne ležadlá ani slnečníky. Scenéria je tu neuveriteľná, voda je fantasticky čistá a priezračná, je tu veľa rýb, dno mora je kamienkové. Perfektné miesto na potápanie.

  Upozornenie: V blízkosti pláže nie sú žiadne stromy, a preto ani žiadny tieň. Zostup do Stafylosu je strmý a pomerne strmý. Ďalej do kopca sa dostanete na nudistickú pláž.

  Balos na ostrove Agios Nikolaos. Kréta

  Hodnotenie: 4.8

  Balos, Kréta

  Jedna z najťažšie dostupných pláží na ostrove: prístupná len autom alebo trajektom v rámci turistickej skupiny. Jedinečné „stretnutie“ troch morí: Líbyjského, Egejského a Iónskeho. Balos je úchvatná vyhliadka, kde môžete obdivovať farbu mora a belosť piesku. Pohodlný vstup.

  Poznámka na okraj: V okolí nežijú žiadni ľudia, takže žiadne taverny ani obchody. Všetko, čo potrebujete na cestu (vrátane vody).

  Lalaria, oh. Skiathos

  Hodnotenie: 4.8

  Lalaria, ostrov Skiathos

  Najsevernejšia pláž ostrova je považovaná za najmalebnejšiu a najromantickejšiu zo všetkých pláží. Pobrežie je úžasne pestré morskými kamienkami a obklopujú ho vysoké útesy. Takmer vždy je tu málo ľudí a v popoludňajších hodinách tu takmer nikto nie je.

  Upozornenie: Dostanete sa tam len po vode.

  Najlepšie farebné pláže v Grécku

  Elafonissi, o. Kréta

  Hodnotenie: 4.9

  Elafonissi, Kréta

  Milovníci farebných pláží si môžu vychutnať jedinečný ružovkastý piesok v Elafonisi. Vstup do vody je plytký, piesok je jemný a zamatový a nie sú tu veľké vlny. Je to skvelé miesto na dovolenku s deťmi.

  Musíte sa brodiť dopredu. Aby ste sa dostali na pláž, musíte prejsť asi sto metrov pozdĺž vody, ktorá je hlboká asi 20 cm.

  Červená pláž, Kréta. Santorini

  Hodnotenie: 4.8

  Červená pláž, ostrov Santorini Santorini

  Ostrov je svetoznámy svojimi jedinečnými sivými, čiernymi a červenými plážami. Červená pláž je jedným zo známych pobreží so sopečným pieskom. Ideálne pre milovníkov divokej prírody a krajiny. Táto oblasť má nádherné drsné útesy, červený piesok a tyrkysovú vodu. Formálne je pláž divoká, ale môžete sa opaľovať na ležadle a mať toaletu.

  Na okraj treba poznamenať, že sa neodporúča nosiť svetlé plavky, pretože piesok môže zafarbiť látku.

  Perissa, oh. Santorini

  Hodnotenie: 4.7

  Perissa, Santorini

  Široká pláž s čiernym pieskom a azúrovo čistou vodou. V okolí je veľa taverien a môžete si prenajať ležadlo (približne 5 eur/deň). Vhodné na pohodlnú a relaxačnú dovolenku.

  Nota bene: Čierny piesok môže zafarbiť svetlé látky, preto sa na plavky odporúčajú tmavšie farby. Odporúča sa aj tmavá obuv. Piesok je počas dňa horúci. Hoci pozdĺž pláže vedú pohodlné chodníky, musíte byť opatrní.

  Najlepšie pláže pre dovolenku na samote v Grécku

  Logaras, Paros

  Hodnotenie: 4.9

  Logaras, Paros

  Najodľahlejšie miesto na ostrove. Je to pohodlné a tiché kvôli nedostatku veľkého počtu ľudí, pokojné vlny (pobrežie je dobre chránené pred vetrom útes). Pre radosť z plávania.

  Plaka, o. Naxos

  Hodnotenie: 4.8

  Plaka, Naxos

  Bezpochyby najlepšia pláž na ostrove. Z hlavného mesta ostrova sa tam dostanete autobusom každých 30 minút. Voda je úžasne čistá a pokojná a piesok je zamatovo zlatistý – sen každého estéta. Plaka nie je veľmi preplnená, je veľmi tichá a mimo „civilizovanej“ časti (s ležadlami a tavernami) si môžete vychutnať nudapláž.

  Egremni, egremni, egremni. Lefkada

  Hodnotenie: 4.7

  Egremni, Lefkada

  Odľahlá 2,5 km dlhá kamienková pláž na ostrove s jedinečnou scenériou a priezračnou vodou. Ideálne pre milovníkov prírodných výhľadov a pokoja. Vzhľadom na odľahlosť nie sú k dispozícii žiadne aktivity. More sa pomerne rýchlo prehlbuje, sú tu vlny.

  Najlepšie pláže pre dospelých v Grécku

  Vai, Kréta. Kréta

  Hodnotenie: 4.9

  Vai, Kréta

  Pláž je riedko osídlená, útulná (s vybavením), voda je teplá a čistá. Vhodné na pohodlnú a relaxačnú dovolenku. Bujné palmové háje v okolí. Musíte jazdiť po serpentínach.

  Upozornenie: Vstup do vody je pomerne hlboký a kamenistý.

  Sani, Chalkidiki

  Hodnotenie: 4.8

  Sani, Chalkidiki

  Pláž je ocenená modrou vlajkou a je ideálna na pohodlnú a relaxačnú dovolenku. Vyniká jedinečným výhľadom na horu Olymp, luxusným bielym pieskom a teplou, krištáľovo čistou vodou.

  Paradise, oh. Mykonos

  Hodnotenie: 4.7

  Paradise, Mykonos

  Mykonos je známy svojimi búrlivými a preplnenými plážami, a preto nie je výnimkou ani Paradise. Miesto len pre dospelých a mladých dospelých. Často sa tu vyskytujú sexuálne menšiny. Hudba je hlasná celý deň a večer sa začína diskotéka. Paradise je pekná pláž sama o sebe: hrubý piesok, čistá voda, pontónová loď.

  Najuniverzálnejšie pláže v Grécku

  Mylopotas, o. Ios

  Hodnotenie: 4.9

  Mylopotas, ostrov Ios

  Luxusná pláž so zamatovo zlatým pieskom a krištáľovo čistým morom, ktorá sa nachádza v útulnej zátoke v tvare podkovy. Považuje sa za najlepšiu pláž na ostrove Ios a jednu z najkrajších pláží na všetkých gréckych ostrovoch. Ideálne miesto na surfistickú dovolenku. Množstvo taverien a reštaurácií pozdĺž pobrežia ponúka dobrú kuchyňu a množstvo vodných športov sa postará o nezabudnuteľnú dovolenku.

  Koukounaries, Skiathos

  Hodnotenie: 4.8

  Koukounaries, Skiathos

  Perfektne vybavený, ideálny pre aktívny športový odpočinok (tým, ktorí ho majú radi, bude ponúknuté všetko možné športové vybavenie), pohodlný odpočinok s deťmi. More je plytké a piesok luxusný. Pobrežie je obklopené borovicami.

  Paleokastritsa na ostrove Ios. Korfu

  Hodnotenie: 4.7

  Paleokastritsa, ostrov Korfu

  Nádherný snehobiely piesok, tyrkysová krištáľovo čistá voda (až na dno) – skutočný raj pre dovolenku na pláži a pohodlné potápanie. Miestna vybavenosť: taverny, požičovňa lodí, zábava pre deti atď. Mladí ľudia toto miesto milujú kvôli Modrej lagúne, možnosti výletu loďou do jaskýň a vynikajúcim podmienkam na potápanie.

  Poznámka na okraj: hoci má byť Paleokastrita teplé a bezveterné miesto, slnko tu zapadá veľmi rýchlo – po 17. hodine.00 pri mori už bude chladnejšie. Mimochodom, piesok sa miestami mieša s kamienkami.

  Matala, OH. Kréta

  Hodnotenie: 4.6

  Matala, Kréta

  Skvelá kamienková pláž so zvláštnou hippies atmosférou. Veľká plocha pobrežia, krásne výhľady, ľahký prístup k vode, blízkosť taverien a jedinečných jaskýň sú skvelým miestom na oddych, šnorchlovanie, skvelé jedlo a objavovanie miestnych jaskýň.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: