8 najlacnejších plážových stredísk

Kvalitná dovolenka na pláži neznamená, že musíte úplne vyprázdniť peňaženku. Na svete je veľa krajín, kde si môžete užiť pomerne dobrú dovolenku bez toho, aby ste minuli celé bohatstvo. Cena leteniek, ubytovanie a náklady na umiestnenie – tieto tri kľúčové faktory prispeli k vysokým životným nákladom v Abcházsku. Tu je osem najvhodnejších letovísk na dovolenku na pláži v rokoch 2019-2020.

Lacné a vkusné: 8 najlepších plážových stredísk

NomináciamiestoRezortcena zájazdu pre dvoch
Lacné a vkusné: 8 najlepších plážových stredísk8AbcházskoOd 500 USD (týždenná dovolenka)
7TureckoOd 700 USD (TÝŽDENNÝ ODPOČINOK)
6Vietnamod 1 400 USD (mesiac)
5GeorgiaOd 600 USD (TÝŽDENNÝ ODDYCH)
4Čierna Horaod 700 eur(TÝŽDENNÝ ODPOČINOK)
3Indonézia, BaliOD 1 200 USD (TÝŽDENNÝ ODPOČINOK)
2Marokood 1000 USD (TÝŽDENNÝ ODPOČINOK)
1India, GoaOd 1100 USD (TÝŽDENNÝ POBYT)

Abcházsko

Hodnotenie: 4.3

Abcházsko

Najlepší čas na návštevu: jún – začiatok októbra

Lacné strediská: v každom z nich nájdete ekonomickú možnosť

Cena: od 500 USD pre dve osoby (týždenná dovolenka) bez dopravy

Táto malá hornatá krajina leží kompaktne medzi pobrežím Čierneho mora a pohorím Kaukaz. Abcházsko každoročne navštívia tisíce turistov a niet divu: krajina ponúka mierne podnebie, nádhernú prírodu, chutné jedlo a hlavne pohodlnú dovolenku, ktorú si môže dovoliť každý.

Pokiaľ ide o letoviská, môžete si vybrať ktorékoľvek z nich, pretože každé z nich sa nachádza v blízkosti morského pobrežia. Medzi najobľúbenejšie patria Gagra, Suchumi, Gudauta, Nový Athos, Ochamchira, Eshera atď. Prípadne sa môžete vyhnúť pohodovej dovolenke na pláži a vydať sa do hôr za dobrodružstvom – úžasné rokliny, vodopády a svieža zeleň sú úžasným pohľadom.

Prenájom ubytovania v Abcházsku nie je zložitý. Väčšie mestá ponúkajú komfortné ubytovanie v hoteloch, menšie mestá v minihoteloch a penziónoch. Žiadne problémy s prenájmom ubytovania v súkromnom sektore. Osady sa nachádzajú nielen v blízkosti mora, ale sú obklopené aj najrôznejšími stravovacími zariadeniami s vynikajúcou kuchyňou. Nikto nebude hladovať.

Samostatne môžeme spomenúť zvláštnosti podnebia krajiny: hoci je vlhké, teplo sa ľahko znáša, more je v sezóne dobre vyhrievané a horské ostrohy chránia pred prudkými vetrami. Západná časť abcházskeho pobrežia sa môže pochváliť pôsobivým plážovým pásom – asi 6-10 km. Nie je tu však veľa pláží s vybavením. A predsa si na týchto plážach prídu na svoje milovníci kamienkov, pohodlného vstupu do vody (všade je rovná) a krištáľovo čistej vody.

Turecko

Hodnotenie: 4.4

Turecko

Najlepší čas na cestu: máj – október (pobrežie Stredozemného mora), jún – september (pobrežie Egejského mora).

Lacné letoviská: Alanya, Kemer, Side, Marmaris.

Cena otázky: od 700 USD pre dve osoby (týždenný odpočinok) vrátane letenky

Krajina má výnimočnú geografickú polohu, pretože jej brehy obmývajú štyri moria: Stredozemné, Egejské, Marmarské a Čierne more. Turecko je ideálne na pohodlnú dovolenku na pláži a môžete si tu vybrať úplne všetko, čo chcete. Je potrebné objasniť, že niektoré turecké letoviská sa a priori považujú za elitné a neponúkajú lacnú dovolenku (Antalya – na pobreží Stredozemného mora a Bodrum, Ferhiye, Kusadasi – na pobreží Egejského mora).

Znalci nočného života a nízkorozpočtových hotelov ocenia hotel Alanya Resort. Ceny sú tu veľmi demokratické, more je teplé, pláže – pevný piesok. Okolie je známe nielen bujarými diskotékami, ale aj pôsobivým počtom historických pamiatok.

Tí, ktorí hľadajú pokojnejšiu dovolenku s miernejším podnebím a sviežou zeleňou, sa môžu vybrať do Kemeru. Centrum rovnomenného letoviska s nočnými klubmi, barmi a mnohými reštauráciami pre všetky chute je často vyhľadávané mladými ľuďmi. Zvyšok ostrova je ideálny pre rodiny s množstvom klubových hotelov a veľkým priestorom. Pre milovníkov všestrannej dovolenky ponúka výlety do antického mesta Fazelis a Olympos, ktoré sa nachádzajú v blízkosti.

Zo všetkých letovísk na pobreží Egejského mora je Marmaris pravdepodobne najdemokratickejšie a najaktívnejšie. Cenovo výhodné možnosti ubytovania sú bohaté, rovnako ako čisté pláže, historické pamiatky a mierne podnebie plné borovicového ihličia.

Vietnam

Hodnotenie: 4.5

Vietnam

Najlepší čas na návštevu: február – marec, september

Lacné letoviská: Nha Trang, Mui Ne

Cena otázky: od 1400 $ pre dve osoby (zvyšok za mesiac), vrátane letov

Lacná exotika – presne o tom je Vietnam. Keď hovoríme o pohodlnom odpočinku v tejto ázijskej krajine, mali by sme objasniť, že sezónnosť je veľmi nejasná. Rôzne letoviská sú vhodné na pohodlný oddych na pláži v rôznych ročných obdobiach. Uviedli sme optimálne mesiace na cestovanie, keď je vo Vietname pomerne pekné počasie. Ak potrebujete iný termín pobytu, odporúčame dôkladne si overiť počasie v danom mesiaci (tropické lejaky a búrky nie sú v krajine zriedkavé).

Čo je dobré na Vietname?? Tu si môžete nielen užívať teplo slnka a surfovať na pobreží, ale aj získať celoročnú zásobu chutných morských plodov a ovocia za rozumnú cenu. Šnorchlovanie a potápanie sú skvelou zábavou, milovníci orientálnej kuchyne sa môžu naučiť pripraviť miestne majstrovské jedlo, polievku pho, a aktívnejší cestovatelia môžu spoznať miestnu kultúru a pôsobivé pamiatky. A všetci bez výnimky si budú môcť vytvoriť svoje osobné hodnotenie dovolenky vo Vietname.

Osobitnú zmienku si zaslúži téma ovocia; Vietnam je právom považovaný za najovocnejšiu krajinu juhozápadnej Ázie. Zdá sa, že ich tu nie je konca kraja. Pre ľudí, ktorí dbajú o svoje zdravie, je Vietnam rajom. Guava, kokosové orechy, melóny, pomelo, papája, hrozno, melóny, banány – krajina nemá núdzu o prírodné sladkosti.

Náklady na ubytovanie pre dve osoby v krajine sme uviedli na základe skutočnosti, že ubytovanie nie je vypočítané v hoteli, ale v prenajatom dome a let si rezervujete sami.

Georgia

Hodnotenie: 4.6

Kvariati

Najlepší čas na cestu: máj – začiatok októbra

Lacné strediská: Kobuleti, Sarpi, Kvariati, Ureki

Cena otázky: od 600 USD pre dve osoby (týždenný odpočinok) vrátane letenky

Keď prídete do Gruzínska, mali by ste byť pripravení na pohostinné prijatie, ako keby ste prišli do dediny k babičke, a na to, že na konci cesty priberiete pár kíl navyše. Koniec koncov, Gruzínci sú známi nielen svojou pohostinnosťou a relaxáciou, ale aj chutným jedlom. Sú vášniví epikurejci a ochotne sa delia o svoje kulinárske tajomstvá.

Lahodné chačapuri z Hadjari, miestne farebné víno, zamatové piesočnaté pláže, úchvatný výhľad na pohorie Svanetia, vyhliadkový let lanovkou nad Batumi – to všetko urobí z vašej cesty nezabudnuteľný zážitok a stane sa jednou z vašich najlepších dovoleniek za posledné roky. Batumi sa považuje za hlavné a najnavštevovanejšie letovisko v Gruzínsku, preto sú tu ceny (najmä v hlavnej sezóne) vyššie ako inde.

Necelú hodinu cesty odtiaľto nájdete rovnako slušné a lacnejšie možnosti: Kobuleti, Gvariati. Sú to pokojné dediny bez veľkej zábavy, ale bude tam dobré jedlo a pohodlné ubytovanie, a pre zábavu môžete ísť do Batumi, a prenájom auta je lacný, a taxi vás bude stáť asi 15 dolárov.

A čo miestne výlety: botanická záhrada v Batumi, výlet do pohoria Adjara, veľkolepá prechádzka v jaskyni Prometheus a mnoho ďalšieho. A všetko toto potešenie sa zmestí len do 50 dolárov na osobu. Rozprávka.

Čierna Hora

Hodnotenie: 4.7

Čierna Hora

Najlepší čas na návštevu: jún-september

Lacné letoviská: Budva, Ulcinj, Petrovac

Cena otázky: od 700 eur pre dvoch (týždenný odpočinok) s leteckou prepravou

Táto európska krajina je ideálna na jednoduchú dovolenku, ale ako vieme, všetko je jednoduché. Takýto dojem robí Čierna Hora na tých, ktorí prichádzajú po prvýkrát do jej pohostinných krajín. Miestne jadranské pláže sú čisté, ceny príjemné a gastronomický pôžitok zo šťavnatého steaku a pohára rakije tiež.

Aj v hlavnej sezóne tu nájdete pohodlnú, ale úspornú dovolenku – majitelia víl ponúkajú príjemné ceny a srdečné privítanie. Nemožno nespomenúť jedinečnú scenériu, ktorá rozmanitosťou a jasom farieb môže konkurovať Krymu.

Pozoruhodné je, že aj v hlavnej sezóne tu vždy nájdete lacnú dovolenku. Nezabezpečujte si však rezerváciu príliš skoro, najmä ak sa blíži hlavná sezóna, pretože hotely a vily (najmä) bývajú rýchlo obsadené.

Hoci je Čierna Hora malá krajina, je tu možné zažiť adrenalínové zážitky: podmorský lov, paragliding, rafting na rieke Piva atď. Prenájom auta je dobrý nápad. Nie je nič lepšie ako spoznávať túto krajinu na vlastných kolesách.

Poradenstvo. Cesta do Čiernej Hory bude čo najlacnejšia, ak si kúpite kompletný zájazd – s ubytovaním, poistením a letenkou.

Indonézia, Bali

Hodnotenie: 4.8

Nusa Penida

Najlepší čas na návštevu: apríl – september

Lacné letoviská: Sanur, Nusa Penida, Ubud

Cena: od 1200 USD pre dvoch (jeden mesiac odpočinku) s letenkou

Do Indonézie je to síce ďaleko, ale každý cestovateľ, ktorý by chcel toto miesto navštíviť, by si rád vychutnal nádhernú prírodnú scenériu, božský zamatovo biely piesok a upokojujúcu exotickú atmosféru. Jedným z najznámejších a najväčších ostrovov krajiny je Bali, ktorý je tvorený sopkami porastenými hustou vegetáciou, ryžovými políčkami a nedobytným koralovým útesom.

Bali má čo ponúknuť náročným cestovateľom – od skromnej chaty až po luxusnú vilu. Mnohí sa mylne domnievajú, že Bali je rozprávkovo drahé, ale nie je to tak. Ak plánujete dlhú dovolenku, možno budete chcieť zvážiť prenájom domu na dlhšie obdobie namiesto ubytovania v hoteli. V tomto prípade vás životné náklady budú stáť len 150 dolárov mesačne. Rovnaké približné náklady na potraviny.

Jediným problémom je letenka, ktorá bude stáť približne 1000 dolárov pre dve osoby. Vo všeobecnosti sa však ukazuje, že dovolenka je veľmi lacná, čo je neuveriteľné. Lacnejšie lety môžete získať, ak si rezervujete prestup v Bangkoku alebo Dauhe.

Ak hľadáte lacnú dovolenku, nehľadajte nič iné ako Sanur, pretože ponúka príjemnú cenu a pokojné more. To je mimochodom ideálne pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Pre skúsených cestovateľov a potápačov ideálny rezort Nusa Penida: Zatiaľ nie je známy, takže ceny sú nízke, ale kvalita zvyšku to netrpí.

Maroko

Hodnotenie: 4.9

Maroko

Najlepší čas na návštevu: máj až október

Lacné letoviská: Tangier, Laguna Oualidia, Agadir

Cena: od 1000 USD pre dve osoby (týždenný pobyt) s letenkou

Africké Maroko, záhadná krajina, ktorú turisti často nezaslúžene zanedbávajú. Za nič. Pestrá krajina, ktorá má nielen nezvyčajne mierne púštne podnebie, ale aj mierne ceny. Dovolenka na pláži v Maroku môže byť neuveriteľným zážitkom: marocké pobrežie je na tento účel ideálne.

Letovisko Agadir sa tradične považuje za najlepšiu pláž v krajine. Počasie je tu vždy priaznivé: vďaka ochrane hôr tu nefúka horúci vietor a vďaka kanárskemu prúdu v meste nikdy nie je horúco. Lagúna Oualidia je ideálna na pokojnú dovolenku a je vhodná najmä pre deti. Vody lagúny sa rýchlo ohrievajú, čo je príjemné na pozadí vždy chladného Atlantického oceánu. Tanger si zamilujú milovníci stredomorského pobrežia; pláž v letovisku je obmývaná vlastnými vodami.

Okrem čistých, dobre vybavených pláží a lacného ubytovania ponúka pohostinné Maroko aj vynikajúcu kuchyňu za smiešne ceny (napríklad chutná večera pre dvoch nestojí viac ako 500 Euro), lacné a vzrušujúce výlety a lacné cestovné (jazda taxíkom po meste stojí približne 60 Euro). Na dovolenku si nezbaľte plný kufor: zaplní sa cestou späť. V mnohých krajinách sveta si môžete lacno kúpiť orientálne sladkosti, prírodné oleje, kožené výrobky a mnoho ďalšieho. Maroko – skutočná orientálna rozprávka, ktorej časť nie je hriech vziať so sebou.

India, Goa

Hodnotenie: 5.0

India, Goa

Najlepší čas na návštevu: október – máj

Lacné letoviská: Baga, Calangute, Anjuna, Benaulim, Korva

Cena: od 1100 USD pre dvoch (týždenná dovolenka) s letenkou

Indické mesto Goa je dlhodobo považované za jednu z najnavštevovanejších a najlacnejších dovolenkových destinácií na svete. Úžasné, ale za 100 dolárov v ktoromkoľvek letovisku v tejto časti Indie môžete mať skvelú dovolenku. Návštevníci si tu neodoprú príjemné maličkosti, ako sú čerstvé morské plody, ktoré sa dajú jesť na kilá, nebojí sa vyprázdniť peňaženku kvalitných služieb v hoteloch za drobné.

Rezorty v severnej časti Goa sú atraktívnejšie pre milovníkov aktívneho oddychu mladých ľudí: často organizujú párty na pláži a miestni obyvatelia často ponúkajú fajčenie marihuany. Južná Goa je obľúbená u zástancov pokojnej a slušnej dovolenky. Nech si však vyberiete ktorúkoľvek možnosť, či už severnú alebo južnú, všade nájdete slušné možnosti lacného ubytovania.

Okrem plážových a gastronomických pôžitkov ponúkajú letoviská v Goa často množstvo vynikajúcich výletov vďaka bohatstvu architektonických a prírodných pamiatok v Indii.

Pokiaľ ide o ceny, všetko pravdepodobne závisí len od ročného obdobia. Je možné vybrať si hotovú prehliadku v mimosezóne a ušetriť na nej asi 30$, alebo je možné „zbierať“ túto prehliadku samostatne, po lete v sezóne za cenu o 20-30$ menej štandardných prehliadok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: