Top 15 atrakcií v Koktebeli

Koktebel je jedným z najobľúbenejších letovísk na Kryme. Stovky turistov sem prichádzajú relaxovať na pláže Čierneho mora. Krásna príroda a množstvo ďalších zaujímavých objektov robia toto miesto ideálnym na návštevu a objavovanie. Hlavnými atrakciami sú Karadag a morský útes Golden Gate. Naši odborníci ohodnotili pamiatky Koktebela a snažili sa ich čo najpodrobnejšie. Príjemné čítanie.

Hodnotenie najlepších pamiatok v Koktebeli

NomináciamiestonázovHodnotenie
Najlepšie architektonické pamiatky v Koktebeli1Spomienky na pozorovanie hviezd5.0
Najlepšie prírodné atrakcie v Koktebeli1Prírodná rezervácia Karadag5.0
2Hora Karadag4.9
3Zlatá brána4.8
4Park Silent Bay4.7
5Cape Chameleon4.6
6Hora Klementiev4.5
7Echki-Dag4.4
Najlepšie náboženské atrakcie v Koktebel1Kláštor Kiziltaš5.0
Najlepšie kultúrne pamiatky v Koktebel1Múzeum Vološinov dom5.0
2Múzeum prírody Karadag4.9
3Vinárstvo Koktebel4.8
4Antilopí park4.7
5Dinotherium z Koktebelu4.6
6Vodný park Koktebel4.5

Najlepšie architektonické pamiatky Koktebela

Hviezdny pád spomienok

Hodnotenie: 5.0

Hviezdopád spomienok

Hlavnou architektonickou dominantou Koktebela je vyhliadková plošina v klasickom štýle s názvom „Hviezdopád spomienok“. Nachádza sa medzi vrchmi Klementjeva a Karadag. Táto dominanta sa nachádza vyššie ako všetky ostatné kopce. Od mora ho delí takmer 320 metrov.

Vidíte ju už z diaľky, keď sa obzriete za rotundou v gréckom štýle, ktorá obsahuje 3 stĺpy. Bol postavený v roku 1956 a pôvodne sa nazýval pavilón vetrov. Na podlahe bol tradičný obraz ruže. Neďaleko neho sa nachádza športové centrum. Z tejto oblasti môžete vidieť veľa miest na Kryme a všetky sú veľmi zaujímavé. Môžete sa tam dostať autobusom medzi mestami Sudak a Feodosia.

Najlepšie prírodné pamiatky Koktebela

Prírodná rezervácia Karadag

Hodnotenie: 5.9

Prírodná rezervácia Karadag

Prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Krymského polostrova, je na prvom mieste v rebríčku najlepších prírodných atrakcií Koktebela. Druhý názov tohto miesta je „Vedecká stanica Viazemskij“. Nachádza sa na území sopečného pohoria Karadag.

Všetci hostia sú pozvaní na návštevu a prechádzku po areáli ekologickej atrakcie; na tento účel sú k dispozícii 4 trasy. Vstupné a aktivity stoja do 600 Euro. Prehliadky so sprievodcom sa uskutočňujú po dohode. Navštíviť môžete aj malé múzeum venované prírode Karadagu.

Hora Karadag

Hodnotenie: 4.8

Hora Karadag

Karadag je na druhom mieste v rebríčku atrakcií. Iný názov je Čierna hora a je to najkrajší vrchol na celom polostrove. Pred niekoľkými miliónmi rokov to bola aktívna sopka a teraz je oblasť okolo Karadagu chránenou oblasťou.

Aby sa predišlo zničeniu pamiatky, prechádzky v tejto oblasti sú povolené len v skupine s inštruktorom. Horu obklopuje jedinečná príroda, ktorú formovali netradičné podmienky. Žije tu takmer 125 druhov zvierat, z ktorých väčšina je zapísaná v Červenej knihe.

Skala Golden Gate

Hodnotenie: 4.7

Skala Golden Gate

V pobrežnej oblasti Koktebel, v blízkosti pohoria Karadag, sa nachádza malá skala v tvare oblúka. Jeho názov znie ako „Golden Gate“. Patrí na tretie miesto medzi najlepšími atrakciami Koktebela. V dolnej časti je malý hrebeň rozdelený na 2 stĺpy, ktoré sa v hornej časti spájajú. Z tejto oblasti môžete dokonca vidieť horu Karadag.

Môžete sa tam dostať v rámci výletnej trasy organizovanej v rezervácii. Návštevy sú povolené len v skupine so zamestnancami inštitúcie. Všetky prehliadky sú vopred dohodnuté telefonicky alebo poštou. Návštevu je možné zorganizovať ako pešiu alebo námornú trasu.

Park Silent Bay

Hodnotenie: 4.6

Park Silent Bay

Na štvrtom mieste je malý krajinný park, ktorý sa nachádza v blízkosti Koktebelu. Oblasť má značnú rozlohu, viac ako 1 500 hektárov, a je známa najmä svojou krásou a čistotou. Hlavným cieľom terénnych úprav bolo vytvoriť optimálne podmienky na ochranu flóry a fauny.

Zvýšila tiež hodnotu Koktebela pre turistov a prilákala ďalšie finančné prostriedky. Okrem toho sa tu často natáčali filmy. Komplex zahŕňa 2 zátoky: Quiet Bay a Provato Bay. Takmer 218 hektárov vodnej plochy.

Cape Chameleon

Hodnotenie: 4.5

Cape Chameleon

Táto koktebelská pamiatka je malý mys zložitého tvaru. Kreatívne typy naozaj vidia ležiaceho plaza. Názov dostal podľa zmeny farby na svahoch. A je veľmi zaujímavé sledovať postupnú zmenu farieb na plášti. Patria však do teplého spektra.

Táto vlastnosť sa objavuje v dôsledku charakteristických geologických vlastností mysu. Skladá sa zo zložitej horniny bridlice, ktorá môže odrážať svetlo v jednom alebo druhom spektre. Bohužiaľ, Chameleón sa postupne rozpadá v dôsledku silného vetra. A za pár rokov sa môže stať, že človek nebude mať šancu pamiatku preskúmať.

Hora Klementiev

Hodnotenie: 4.4

Hora Klementjeva

Na hranici medzi horskými a stepnými oblasťami Krymu sa nachádza ďalšie skvelé vyhliadkové miesto Koktebel. V tomto mieste sa vytvárajú plnohodnotné stúpajúce prúdy vzduchu. V tejto oblasti sa nachádza hrebeň Uzun-Syrt. Jedna z jeho hôr a pridaná do hodnotenia. Názov Klementiev odkazuje na tragickú udalosť, keď rogalista P. Klementiev spadol v horách.. Klementiev havaroval počas letu.

V súčasnosti je tento šport oveľa lepšie rozvinutý a na hore pôsobí športový klub. Tu môže každý stráviť svoj čas učením sa lietať na rogale a zabaviť sa lietaním na rogale. Nadmorská výška hory je 268 metrov nad morom a ponúka krásny výhľad na stepný Krym.

Echki-Dag

Hodnotenie: 4.3

Echki-Dag

Toto miesto je krajinný park vytvorený okolo hory Echki-Dag. Názov v miestnom jazyku znie ako „Kozia hora“. A nachádza sa veľmi dobre, na území Fox Bay, takže tam nie sú takmer žiadne silné vetry.

Na hrebeni sa zbiehajú viaceré roviny a horské hrebene, ako aj stepi, ktoré vytvárajú nádhernú panorámu. A ak vystúpite na vrchol, môžete študovať výhľad na more, ako aj vidieť starobylé časti Kara-Dagu a pozorovať krásu prírody. Pri tejto atrakcii sa nachádza niekoľko divokých pláží, ktoré sú veľmi zaujímavé pre všetkých turistov.

Najlepšie náboženské atrakcie Koktebela

Kláštor muža Kiziltaša

Hodnotenie: 5.0

Kláštor muža Kiziltaša

Prvé a jediné miesto v rebríčku náboženských atrakcií Koktebela zaujíma mužský kláštor, ukrytý v rokline Kizil-Tash, neďaleko dediny Kamenka. Je súčasťou UOC. Táto pamiatka vznikla v roku 1852. Prvým z opátov bol Arsenij.

V súčasnosti je to drevená budova, ktorá prežila mnoho problémov. Počas existencie Sovietskeho zväzu sa zmenil na poľnohospodárske družstvo. A potom sa kláštor premenil na sanatórium a dokonca na miesto, kde sa ukrývali partizáni. Neskôr bola zrovnaná so zemou a na jej mieste boli uskladnené jadrové zbrane. Až v roku 1997 bola prestavaná. Na miesto sa najľahšie dostanete autobusom.

Najlepšie kultúrne atrakcie Koktebela

Vološinov dom-muzeum

Hodnotenie: 5.0

Vološinov dom-muzeum

Na prvom mieste medzi kultúrnymi atrakciami Koktebela je Dom – múzeum Maximiliána Vološina. Predtým sa táto budova využívala ako miesto stretnutí intelektuálov a diskusií o rôznych otázkach. Ľudia sem chodili na dlhé cesty, aby si oddýchli od hluku hlavného mesta. Vnútri komplexu Vološinov dom navštívil M. Bitter, M. Bulgakov a mnohí ďalší.

A v súčasnosti je tento dom významným múzeom. Vo vnútri sa nachádza veľké množstvo rôznych zaujímavých predmetov. Nachádza sa tu aj starý interiér, ktorý pochádza zo strieborného veku. Vološinova vdova zohrala dôležitú úlohu pri vytváraní tejto stránky, pretože sa jej podarilo zachovať väčšinu predmetov. Samotné múzeum bolo otvorené v roku 1948.

Múzeum prírody Karadag

Hodnotenie: 4.9

Múzeum prírody Karadag

Múzeum venované prírode hory Karadag navštívi každoročne viac ako 25 000 ľudí. História vinárstva Koktebel sa začala písať v roku 1914, takmer súčasne so vznikom malej výskumnej stanice v meste. Prvé z exponátov múzea sú umiestnené v skrinkách v laboratórnom komplexe.

O niekoľko rokov neskôr však múzeum navštívili výskumníci z Jekaterinburgu a odvtedy sa miesto aktívne rozvíja. Neskôr sa skladová miestnosť zaplnila obrovským množstvom exponátov. Meria približne 103 metrov a je rozdelená na niekoľko častí vrátane časti venovanej geológii, histórii a biosfére Karadagu.

Vinárstvo Koktebel

Hodnotenie: 4.8

Vinárstvo Koktebel

Na treťom mieste v rebríčku kultúrnych atrakcií v Koktebeli sa nachádza malá vinica. Táto oblasť je známa najmä vďaka vysokokvalitným rastlinám, z ktorých sa vyrába najlepší alkohol na Kryme. Výroba prebieha už viac ako sto rokov. Počas tohto obdobia sa tradície a metódy takmer nezmenili.

Kvalitu ovplyvňujú aj jedinečné podmienky oblasti, ktoré umožňujú pestovanie najlepších odrôd. Pre každého, kto videl túto oblasť, nebude ťažké zameniť si ju s francúzskou alebo talianskou produkciou. A celkový počet medailí, ktoré inštitúcia získala, presahuje 170. Dá sa k nemu dostať aj pešo.

Antilopí park

Hodnotenie: 4.7

Antelope Park

Štvrtú priečku v kategórii obsadil Antelope Park s názvom Safari Ranch. Ide o malú improvizovanú zoologickú záhradu, ktorá je domovom pre veľké množstvo rôznych druhov zvierat. Ide o jedinečnú atrakciu Koktebelu, ktorá má individuálnu technológiu údržby. Žiadne voliéry ani tradičné klietky vo vnútri.

Návštevníci sa tu často zdržia dlho, aby ocenili všetky čary divokej prírody. V okolí Kozje Balky sa vyskytujú vzácne druhy živočíchov. Je tu veľa antilop z Ázie, Ameriky a dokonca aj pštrosy z Afriky. Okrem toho sa tu vyskytujú aj ďalšie vzácne druhy vtákov. Celková rozloha parku je približne 4 hektáre.

Dinotéria Koktebel

Hodnotenie: 4.6

Koktebelovo Dinoterium

Predposledné miesto v rebríčku atrakcií Koktebela zaujíma malé dinoterium. Spoznáte ho podľa obrovských pavilónov, ktoré majú zložitý tvar, ktorý mnohí turisti prirovnávajú k tvarom mimozemských lodí v starých sci-fi filmoch. Atrakcia je skvelá pre deti.

Pre starších návštevníkov môže byť vo vnútri nuda, pretože sú tam veľmi chudobné expozície. Súkromná zbierka Dinoterium obsahuje malý počet predmetov, ktoré vás prenesú do minulosti, dozviete sa o ornitológii a iných vedách, ako aj o numizmatike. Na úpätie Karadagu sa môžete dostať autobusom alebo autom. Verejná doprava premáva každých 45 minút.

Vodný park Koktebel

Hodnotenie: 4.5

Vodný park Koktebel

V kategórii kultúrnych atrakcií Koktebela sa na poslednom mieste nachádza rovnomenný vodný park. V letovisku pri mori bol otvorený v roku 2007. Je to jeden z najväčších vodných parkov na polostrove. Celková rozloha je takmer 4,5 hektára, väčšinu z nej pokrývajú bazény a šmýkačky. Mnohé z nich sú určené pre deti.

Táto atrakcia vás osloví čistým vzduchom, množstvom atrakcií. K dispozícii je aj niekoľko víriviek, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a liečiť sa. Otvorené je od začiatku júna do septembra. Jeho infraštruktúra zahŕňa Food Court a ďalšie tradičné prvky. K dispozícii sú aj extrémne jazdy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: