18 najlepších súčasných kníh o láske

Téma lásky je vždy populárna. Nie nadarmo sa takmer vo všetkých dielach bez ohľadu na žáner vyskytuje dej spojený s romantickým vzťahom medzi dvoma ľuďmi. Náš rebríček tvoria najlepšie knihy s dojímavými citmi a nie vždy obojstrannou láskou, živé postavy, ktoré dokázali prejsť všetkými skúškami, a postavy, ktoré nemali silu ich prekonať. V každom prípade vo vás tieto romány vyvolajú búrku pocitov: rozplačú vás a rozosmejú, budete s nimi súcitiť a obávať sa ich, niekedy sa za ich činy budete hanbiť, ale častejšie na ne budete hrdí. Čítajte, užívajte si a pamätajte, že láska vládne svetu!

Hodnotenie najlepších kníh o láske

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie knihy o láske v rebríčku150 odtieňov sivej4.9
2Kým ťa neuvidím4.8
3Odmietnutý dedič4.8
4Jeden plus jeden4.8
5Neprežitý život4.7
6Dvojitý úder nevinnosti4.7
7Keby ste len vedeli4.6
8Závislé4.6
9Po tebe4.5
10Krásny bastard4.5
11Tisíc bozkov, na ktoré nemôžeš zabudnúť4.5
12Kľúče od vášho srdca4.5
13Nočná hudba4.5
14Loď neviest4.4
15Fialky v marci4.4
16¶ I feel you ¶4.4
17Sex v orientálnom meste4.3
18Dievča z Brooklynu4.3

50 odtieňov sivej

Hodnotenie: 4.9

¶ 50 odtieňov sivej ¶

Erika Mitchellová, známejšia ako E. . James dal svetu bestseller, ktorý zaujal čitateľov na oboch stranách oceánu. Jeho predajnosť predbehla predajnosť filmu Twilight. Ani Rusi neodolali neľahkému vzťahu Christiana Greya a Anastasie Steeleovej. Vďaka tomu sa román stal najpredávanejším dielom v našej krajine. Napriek nadšeným recenziám čitateľov boli kritické ohlasy zmiešané.

Negatív však bolo oveľa viac. Odborníci tvrdili, že obsahuje príliš explicitné opisy a nikdy by nezískala žiadne ocenenie. Kontroverzným bodom bola prítomnosť BDSM scén. Napriek všetkým škandálom adaptácia knihy potvrdila jej obľúbenosť u čitateľov, ktorí netrpezlivo očakávali pokračovanie erotického príbehu o skromnej nevinnej dievčine a mladom peknom miliardárovi.

Príbeh sa rozpráva v mene hlavného hrdinu. Čitateľ môže cítiť všetok nepokoj, ktorý prežíva v milostných záležitostiach neskúsená Anastázia, a to, ako po tom, čo sa dozvie o sexuálnych fantáziách svojho partnera, postupne prekonáva svoj strach a hanbu a zúčastňuje sa na jeho experimentoch.

Kým ťa neuvidím

Hodnotenie: 4.8

Kým ťa nestretnem

Britská novinárka Jojo Moyesová sa preslávila svojím románom z roku 2012. k románu Before I Meet You. Krásny príbeh vzťahu dvoch mladých ľudí nemôže nechať ľahostajným ani tých najzarytejších skeptikov. Pomáha zamyslieť sa nad mnohými etickými otázkami týkajúcimi sa života a smrti. Osud spojí obyčajné dievča z obyčajnej rodiny s chlapcom, ktorý je po nehode úplne ochrnutý.

Louise Clarkeová bola nútená prijať prácu opatrovateľky, pretože je blízko domova, dobre platená a fyziologickú starostlivosť poskytuje niekto úplne iný. Will má 31 rokov. Bol vzdelaný, surfoval, lyžoval, plával, takže bol aktívny mladý muž. Ale autonehoda všetko zničila a jeho priateľka sa chystá vydať za jeho najlepšieho priateľa. To všetko sa podpísalo na jeho povahe, čo viedlo k neustálym hádkam s jeho opatrovateľom.

Veselá a bezprostredná Louise postupne znovu získava záujem o život invalidov pripútaných na lôžko. Čoskoro však zistí, že Will podpísal zmluvu s klinikou na vykonávanie eutanázie a termín sa čoskoro blíži. Kniha sa nekončí rozprávkovým happyendom. Ale v našom relatívnom svete si každý nájde svoje vlastné šťastie. Will dostal malý, ale predsa len malý kúsok radosti pred smrťou a Louise dostala nový život.

Odmietnutý dedič

Hodnotenie: 4.8

Odmietnutý dedič

Do nášho rebríčka sme zaradili štvrtú knihu Erin Wattovej o bohatej rodine Royalsovcov. Fanúšikovia netrpezlivo očakávali pokračovanie série Paper Princess a ich očakávania sa naplnili. Hlavným hrdinom je Easton, ktorý v čitateľoch vyvoláva rôzne emócie, ale nie ľahostajnosť. Je inteligentný, pekný, obľúbený u všetkých dievčat, ale žiarli na svojich štyroch bratov a dostáva sa do rôznych problémov.

Alkohol, sex a neustále hádky mu neprinášajú uspokojenie a vymýšľa stále nové a nové riešenia svojich problémov, ktoré ho ani zďaleka neukľudňujú, ale spôsobujú jemu a jeho rodine veľa problémov. Hartley Wright je úplne iný typ. Je iná ako jej spolužiaci a Eastonova pozornosť sa jej nepáči, považuje ho za rozmaznaného maminho synčeka, ktorý už dávno mal dospieť. Zlatý chlapec však nie je zvyknutý na odmietnutie a jeho chlad a neprístupnosť podnecujú jeho záujem.

Práve s Hartleym sa Easton usadí, ale ďalší z jeho neuvážených činov vedie ku katastrofe. Rovnako ako predchádzajúce tri knihy, aj tento román vzbudil skutočný záujem čitateľov, ktorí čakajú na ďalšie príbehy o kráľovskej rodine.

Jeden plus jeden

Hodnotenie: 4.8

Jeden plus jeden

Ďalšia kniha britskej spisovateľky Jojo Moyesovej vzbudila medzi čitateľmi skutočný záujem. Je to dojímavý príbeh lásky dvoch ľudí, ktorí sa stretnú, keď už žijú svoj život ako dospelí a majú svoje vlastné problémy. Sú z rôznych svetov, ale ten pocit ich premôže a títo dvaja ľudia sa mu už nedokážu vyhnúť.

Jess sa točí ako veverička v kolese. Opustená manželom sa snaží uživiť rodinu, takže musí pracovať na dvoch miestach a živiť sa príležitostnými prácami. Jej dcéra Tanzi je bystré a talentované dievča s veľkými vyhliadkami. To si však vyžaduje platenie za hodiny a účasť na matematických olympiádach, čo si Jess nemôže dovoliť. Syna neustále šikanujú miestni tyrani, pretože vyzerá inak.

Ed je osamelý muž, ktorý žije v prítomnosti a netuší, čo ho čaká v budúcnosti. Hoci je bohatý muž, jeho bývalá manželka sa ho snaží zažalovať o peniaze a majetok. Práve v tomto ťažkom období sa stretli, aby sa navzájom podporili. Román si mnohí obľúbili pre jeho reálny dej. Mnohí čitatelia sa v Jessovi spoznávajú. Autorke sa podarilo vykresliť život obyčajnej ženy bez akýchkoľvek príkras a pozitívny koniec mnohých viedol k presvedčeniu, že všetko je ešte pred nami.

Neprežitý život

Hodnotenie: 4.7

Neprežitý život

Dana Delonová napísala knihu, ktorá sa dostala nielen do nášho rebríčka, ale aj do rebríčka najlepších milostných príbehov na svete. Vzťahy medzi tínedžermi v celom príbehu vás rozplačú aj rozosmejú. Autorka dobre odhalila postavy, ich skutočné pocity a vzťah s rodinou. Opis Paríža je taký realistický, že si čitateľ predstavuje, ako sa prechádza jeho ulicami alebo sedí pred Eiffelovou vežou.

Lea Sanklerová je osamelé dievča. Unavená z problémov v škole a rodine sa pred všetkými skrýva a útechu nachádza v sieti. Jedno stretnutie neskôr obrátilo celý jej život naruby. Mikael však čoskoro prestane odpovedať na správy a dievča čaká ďalšia rana. Raphael DeLeon sa nemôže spamätať zo smrti svojho brata. Jeho počítač je chránený heslom a jediná stopa mu nepomôže. Ale s príchodom nového dievčaťa do triedy sa všetko zmení.

Kniha sa číta rýchlo. A nielen dospievajúce publikum si vychutnalo komplikovaný vzťah medzi Leou a Rafaelom, ale aj starší fanúšikovia milostného žánru ocenili autorov ľahký a jednoduchý štýl a napätie, ktoré trvá až do finále.

Dvojitý útok na nevinnosť

Hodnotenie: 4.7

Kniha Dvojitá nevinnosť Blow by Stella Grey

Stella Grayová vo svojej tvorbe spája dva žánre: romantiku a záhadu. Bola to skutočná pecka roka 2018 a mnohí čitatelia si s nadšením prečítali príbeh Eleny Uspenskej, hlavnej hrdinky knihy Dvojitá rana za nevinnosť. Je mladá, nezávislá a tvrdá a dokáže sa postaviť každému. Lena je zamestnaná ako choreografka v striptízovom klube, kde učí tanečnice, ale príležitostne aj vystupuje a nevidí na tom nič zlé.

Jej život sa zmení, keď do podniku príde istý Klaus a informuje ju o dedičstve zanechanom v Nemecku. Dievča okamžite odletí do Kolína nad Rýnom, kde zistí, že nejde o podvod a že jej príbuzný skutočne existuje. Ako bohatá dedička sa ocitne vo víre udalostí, z ktorých sotva vyjde živá.

Čitatelia si prácu pochvaľujú. Neuveriteľne zamotaná zápletka a intrigy, ktoré sa rozvinú až vo finále, prinútili mnohých čítať ju jedným dychom. Ak nemáte radi pokojné, útulné milostné príbehy a dávate prednosť dobrodružným dielam, potom je toto Greyovo dielo určené práve vám.

Keby ste to len vedeli

Hodnotenie: 4.6

Kniha Keby ste vedeli

Pravdepodobne sa vám bude páčiť nasledujúca kniha, ktorá je zahrnutá v našom hodnotení. Napísal ju Elchin Safarli a bola vyhlásená za najlepší ľúbostný príbeh v roku 2012. Mnohí čitatelia sa čudovali, ako autor dokázal tak presne vyjadriť pocity, keďže dovtedy to dokázali len ženy. Zápletka je založená na zrade milovanej osoby. Hlavná postava prechádza ťažkým obdobím, chce utiecť od všetkého, ale, bohužiaľ, nemôžete utiecť od seba. Život zničený po rozchode je veľmi ťažké vrátiť do normálu.

Ale na hrdinkinom živom príklade sa možno naučiť znovu žiť, sledovať všetky etapy jej zotavovania. Časom sa upokojí a je pripravená na nový vzťah, bez strachu a zábran. Kniha je návodom na konanie a nahrádza návštevu psychológa v ťažkom životnom období.

Nie nadarmo sú hlavným publikom ženy. Čitatelia udelili dielu najvyššie hodnotenie. Každý má možnosť vidieť sám seba a prežiť pocity, ktoré sa objavia po zrade a rozchode s milovanou osobou. Naši odborníci odporúčajú prečítať si túto sentimentálnu a dojímavú knihu odkazov, aby ste boli opäť šťastní a mohli si užívať všetky radosti života.

Závislé

Hodnotenie: 4.6

Nelsonova kniha Dependent

Kniha S. Nelson bol prvým zo série „závislých“. Vydané v roku 2016., Kritika aj čitatelia ju prijali pozitívne. Román rozpráva zložitý život Sarah Hortonovej, ktorá sa snaží uniknúť pred svojou minulosťou, na všetko zabudnúť a začať odznova. Konečne sa jej naskytne príležitosť a spolu so svojou najlepšou kamarátkou sa presťahuje do mesta svojich snov – Seattlu. Situácia sa pomaly zlepšuje a nočné mory sú menším problémom, ale do jej života vstúpi cudzí muž a nakúpi potraviny…

Alec Dever netušil, že niekto dokáže tak veľmi ovplyvniť jeho pohľad na svet. Netoleruje žiadne vzťahy, je v pohode so svojou situáciou, ale práve Sarah bude tou osobou, ktorá všetko obráti naruby. Obaja však majú svoje tajomstvá, a či môžu byť vďaka zvráteniu minulosti skutočne šťastní?

Odborníci radia neodkladať túto knihu a vychutnať si krásny dej, živé a zaujímavé postavy, komplikovaný vzťah hlavných hrdinov.

Po tebe

Hodnotenie: 4.5

Po tebe

Dielo Jojo Moyesovej je pokračovaním knihy Kým ťa nestretnem, ktorá je tiež zaradená do nášho rebríčka. V roku 2015 sa čitatelia mohli dozvedieť o ďalšom živote Louise Clarkeovej po smutných udalostiach z prvej časti. Príbeh sa odohráva dva roky po Willovej smrti. Dievča sa nikdy nespamätalo zo svojho smútku, je osamelé a jej život sa podobá skôr rutine.

Napriek svojim plánom Louise nezískala vzdelanie a opäť pracuje ako čašníčka. Nehoda ju zanechá na nemocničnom lôžku, bojí sa, že zopakuje osud svojho mŕtveho milenca a že bude navždy pripútaná na invalidný vozík. Neukázalo sa však, že je to také zlé, a dievča sa vyhlo najhoršiemu.

Dlho sa trápiaca depresia ju vedie k tomu, aby hľadala podporu u takých pozostalých, ako je ona sama. Stretnutie so Samom Fieldingom jej dáva šancu na nové šťastie. Dokáže to však Louise využiť, keď je Will stále nablízku a ona sa s ním tajne neprestáva rozprávať a zdieľať svoje starosti?. Dokáže Sam priviesť späť dievča z minulosti a prinútiť ju, aby opäť milovala a bola šťastná? Odpovede na tieto otázky nájdete vo fascinujúcom románe D. Moyes.

Krásny bastard

Hodnotenie: 4.5

Krásny bastard

Vášnivý milostný príbeh dvoch mladých ľudí dokázal zaujať čitateľov, o čom svedčí množstvo pozitívnych recenzií a kritík. Kniha je prirovnávaná k populárnemu románu Päťdesiat odtieňov sivej, ale má vlastný zaujímavý dej a nemenej jasné postavy. Chloe Millsová je mladé dievča pracujúce pre veľkú spoločnosť. Bennett Ryan je synom majiteľa spoločnosti. * Je bohatý, arogantný, nie je zvyknutý na odmietnutie *. Neustále ich to k sebe ťahá, hoci pochádzajú z paralelných svetov.

Ale láska sa nepýta, koho chceme za partnera, niekedy jej voľba padne na nesprávnych ľudí. Ale práve to je láska, zmieriť sa s chybami druhých a dokonca byť vďaka tomu šťastnejší. Keď sa Bennet stane Chloiným šéfom, už nedokážu svoje pocity ďalej potláčať. Mohol by mať tento vzťah pokračovanie, mohli by byť bohatý narcistický milionár a jednoduché dievča spolu??

S podobnými zápletkami sa čitateľ stretol už mnohokrát, ale Christine Lauren dokázala upútať pozornosť vytvorením zvláštneho erotického príbehu, ktorý sa nepodobá žiadnemu inému. Ak ste fanúšikom vášnivých romantických románov, potom „Krásny bastard“ – je pre vás to pravé.

Tisíc bozkov, na ktoré nemôžeš zabudnúť

Hodnotenie: 4.5

Tisíc bozkov, na ktoré sa nedá zabudnúť

Hodnotili sme dielo, ktoré nastoľuje otázky života a smrti, lásky a nenávisti, dôvery a lži, radosti a bolesti. Priatelia si mysleli, že budú spolu navždy. Ich plány však naruší sťahovanie rodiny Rune do Nórska. Poppy sľúbi, že počká, ale prvá láska je skúšaná spôsobom, s ktorým sa niekedy nedokážu vyrovnať ani dospelí. Dievča ignoruje správy a núti svojho priateľa trpieť. Nechápe, čo sa medzitým stalo a prečo sa ich vzťah tak zmenil.

Poppy sa pokúsi prerušiť všetky väzby, aby zachránila svojho milenca pred krutou realitou. Autorka veľmi dojemne vykreslila utrpenie nevyliečiteľne chorého dievčaťa, ktoré nechce spôsobiť utrpenie svojim blízkym. Dokáže sa Rune vyrovnať so svojím nešťastím a bude mať tento milostný príbeh šťastný koniec??

Tragédia ľudských životov prepletená s nežným a dojímavým príbehom lásky dvoch tínedžerov. Mali pred sebou celý život, veľa snov a plánov. Kniha nie je o smrti, ale o skutočnom pocite, ktorý vám pomôže prekonať všetky skúšky. Tilly Cole nám pripomína, aké dôležité je pamätať na to, že každý bozk môže byť posledný, a vážiť si ho bez ohľadu na to, čo sa stane.

Kľúče od vášho srdca

Hodnotenie: 4.5

Kľúče k vášmu srdcu

Romantický a smutný príbeh Colleen Hooverovej sa ponára do atmosféry lásky a utrpenia. Vzťah medzi študentom a žiakom je téma, ktorej sa často venujú mnohí autori, ale táto kniha vás zaujme od prvej strany. Dej sa s každou kapitolou zvrtáva a komplikuje a čitateľ si nevie predstaviť, aký bude koniec tohto milostného príbehu. Laken má 18 rokov. Ťažko znáša smrť otca a ľahostajnosť matky a brata. Navonok sa zdá byť šťastná, ale jej okolie netuší, čo sa za touto zdanlivou pohodou skrýva.

Rodina dievčaťa sa presťahuje do iného mesta a nový život jej dáva nádej. Stretnutie s očarujúcim susedom všetko obráti naruby. Ale či tak rýchlo ohromený pocity prekonať utrpenie, ktoré osud už pripravil pre tieto dva? Will má 21 rokov. Ako sa ukáže, je Leukenovým učiteľom a ich vzťah by mohol ohroziť jeho kariéru. Potom príde všetko: šťastie a bolesť, tragédia a radosť.

Poézia, ktorá sprevádza hlavné postavy počas celého románu, prispieva k romantizmu. Čitatelia, ktorí dielo čítali a ktorí ho vyzdvihli medzi mnohými podobnými, odporúčajú nenechať si ho ujsť a vychutnať si celú hĺbku a silu citov dvoch mladých zamilovaných ľudí.

Nočná hudba

Hodnotenie: 4.5

Nočná hudba

Ďalšie majstrovské dielo britskej novinárky Jojo Moyesovej sa radí priamo k nim. V kaštieli, ktorý všetci nazývajú Španielsky dom, vládnu vášne. Stará schátraná budova sa stáva miestom, kde sa stretávajú hlavní hrdinovia a vedľajšie, nemenej zaujímavé postavy. Isabella Delancy je novou majiteľkou sídla, ktoré zdedila po svojom prastrýkovi. Po náhlej smrti milovaného manžela sa spolu s deťmi presťahuje do španielskeho domu, aby sa zabudla a zotavila z nešťastia, ktoré ju postihlo.

Isabella si najme suseda na rekonštrukciu, ale netuší, že Matt a jeho manželka urobia všetko pre to, aby ju a deti dostali z domu, pretože si boli istí, že práve oni zdedia sídlo. Spoločnosť Nicholas Trent chce na tomto mieste postaviť nové chaty. Firth, ktorý sa ocitne bez domova na ulici, sa tajne usadí v kotolni. Všetci majú s domom vlastné plány, ale ktorému z nich sa ich podarí uskutočniť??

Moyes, ako vždy, prekvapil nečakane zamotanou zápletkou. V čitateľovi vyvoláva rôzne pocity, ale jedno vieme určite, že v žiadnom prípade nie je ľahostajný. Odporúčanie prečítať si toto dielo, ktoré vás veľa naučí a pomôže vám prehodnotiť životné hodnoty.

Nevestinec

Hodnotenie: 4.4

Loď neviest

Vydaná v júni 2005 sa okamžite stala bestsellerom a s nadšením ju čítali muži i ženy, biele goliere i ženy v domácnosti, mladí i starí. J. Moyesová spojila niekoľko žánrov do jedného fascinujúceho príbehu. Jennifer sa vydáva na výlet so svojou babičkou a v Indii, keď uvidí starú loď, začne stará príbuzná svoj príbeh, ktorý nás zavedie do roku 1946.

Vojna sa skončila a 600 odvážnych žien sa vydalo na lietadlovej lodi Victoria za svojimi milovanými z Austrálie do Anglicka. Akoby zabudla na svoju hrdinskú vojnovú minulosť, nazýva sa loď neviest. V skutočnosti sú to však všetky legálne vydaté manželky, ktoré sa vydali doma za britských vojakov. Odplávajú do neznáma, pretože nevedia, či sú v novom domove vítaní, alebo či manželstvo bolo len príležitosťou prežiť posledné dni v blahobyte, pretože môžu kedykoľvek zomrieť.

Ženy sa najviac obávali telegramov: „Nechoďte. Nie čakanie.“. Objavujú sa pred nami štyria úplne odlišní protagonisti, ktorí však musia znášať vzájomnú blízkosť a nájsť spoločnú reč. Kniha vychádza zo skutočných udalostí a vtiahne čitateľa do zložitého vzťahu, ukazuje ťažké povojnové obdobie a ťažkosti s adaptáciou na nový život.

Fialky v marci

Hodnotenie: 4.4

Fialky v marci

Sarah Gio je americká spisovateľka, ktorá sa špecializuje na sentimentálne romány. Jej knihy sa vždy stávajú bestsellermi. Nemohli sme vynechať ani ďalšie majstrovské dielo a sme radi, že ho môžeme zaradiť do nášho rebríčka. Príbeh je o Emily Wilsonovej, ktorej život je ako jazda na horskej dráhe, ktorá sa rúti z kopca a zase do kopca.

Kedysi šťastné dievča, ktoré si svoju budúcnosť predstavovalo v tom najružovejšom svetle, čelí problémom, ktoré je ťažké vyriešiť. Opustí všetko a odíde na ostrov, usadí sa v dome svojej pratety, vedľa ktorého rastú jemné dojímavé fialky. Emilyino zoznámenie s Jackom starú ženu vôbec neteší, ale nepovie prečo. Nájdený denník z roku 1943 pomohol vyvolať odhalenia miestnych obyvateľov.

Minulosť odhaľuje tajomstvá a Emily začína chápať mnohé veci. Čitatelia si zamilujú milostnú zápletku s detektívnou zložkou. Spoločne tvoria strhujúci príbeh, ktorý dokáže udržať napätie až do konca, ktorý môže mnohých prekvapiť. Tajomstvo, vášeň, zrada, podraz – vitajte vo svete C. Gio.

Cítim s vami

Hodnotenie: 4.4

Cítim s vami

Druhý diel trilógie o vášnivej a horúcej láske medzi Hélène a Leonardom čitateľov zaujal a dal im možnosť vychutnať si čaro citov hlavných hrdinov. Talianke sa podarilo zobraziť prírodu, kultúru a umenie svojej rodnej krajiny takým živým a pútavým spôsobom, že nie je možné odvrátiť zrak a prítomnosť sa zdá byť až príliš realistická.

Hélène sa presťahuje do Ríma a zanechá za sebou spomienky na bláznivé dni, ktoré strávila s Leom v Benátkach. Nový život, nová láska. Zdá sa, že veci sa ustálili a žena sa stala silnou, sebestačnou osobnosťou. S Filippom je šťastná, ale osud ju postaví pred výzvu. Stretnutie s Leonardom v nej vyvolalo búrku citov a ako ďalej a čo si vybrať: rodinu alebo vášeň, hrdinka nevie.

Keď však odmietne Filippovu trvalú lásku, stratí aj Leonarda. Helena sa stáva obyčajnou opustenou ženou. Čitatelia s ňou súcitia, pretože mnohí z nich sa cítili rovnako. Kniha sa zamýšľa nad ťažkými otázkami: čo je dôležitejšie, žiť podľa zásad alebo nasledovať svoje túžby?. Hrdinka sa rozhodla, ale nie je šťastná. Prečítajte si tretiu časť knihy Milujem ťa a dozviete sa, čo sa s Hélénou stane ďalej.

Sex vo východnom meste

Hodnotenie: 4.3

Sex v orientálnom meste

Všetci si pamätáme čarovné príbehy Šeherezády a veríme, že v živote sú orientálne ženy rovnako šťastné. Najlepšie hodnotená kniha Alsani Raja však rozpráva príbeh zo skutočného sveta, kde sú ľudia viazaní prísnymi zákonmi šaríe, partnera im vyberá rodina a je takmer nemožné uzavrieť manželstvo z lásky. V skutočnosti sa však nelíšia od dievčat na Západe. Milujú módne oblečenie, chodia na prestížne vysoké školy, stretávajú sa s mužmi.

Príbeh rozpráva priateľka štyroch dievčat zo Saudskej Arábie. Čitateľa upútajú nielen príbehy z vyššej spoločnosti, ale aj zákony jednej z najtajomnejších krajín a život, ktorý môžeme vidieť zvnútra. Autorka odhaľuje psychológiu mužov vyznávajúcich islam a dáva žene, ktorá sa chce vydať za muža z Východu, šancu posúdiť, či sa dokáže prispôsobiť moslimským zvykom a morálke.

Čitateľom sa bude páčiť dizajn kapitol, z ktorých každá začína ako e-mail, ktorý rozpráva iný príbeh. Napriek obrovským rozdielom v názoroch na svet si po prečítaní tejto knihy uvedomíte, ako veľmi sme všetci rovnakí, bez ohľadu na národnosť, náboženstvo, miesto bydliska.

Dievča z Brooklynu

Hodnotenie: 4.3

Dievča z Brooklynu

Guillaume Musseau vytvoril bestseller, ktorý od svojho vydania vzrušuje čitateľov spletitým dejom, intrigami, tajomstvami a minulosťou hlavných hrdinov. Romantický príbeh plný tragédie. Rozuzlenie je také nečakané, že je šokujúce už v prvých minútach. Rafael, slobodný otec, stretáva Annu a uvedomuje si, že s touto ženou je pripravený prežiť zvyšok svojho života. Niekoľko týždňov pred svadbou zmizne a všetko je to spôsobené reakciou na fotografiu, ktorú ukázali ženíchovi, s ktorým sa dohodli, že nebudú mať pred sebou tajomstvá.

Raphael a jeho priateľ, policajt na dôchodku, sa vydávajú na pátranie, aby odhalili nové šokujúce podrobnosti o minulosti jeho milovanej. A všetko, čo sa stalo Anne, sa zdá byť obludné a nereálne. S pevnou vôľou však nájde silu pokračovať. V detektívnej línii je všetko: zložitý vzťah medzi rodičmi a tínedžermi, korupcia, intrigy mocných, ľahostajnosť úradov, drogy, alkohol a to najhoršie – zneužívanie detí.

„Dievča z Brooklynu“ nie je ľúbostný príbeh, je to zmes žánrov a neodporúča sa obzvlášť vnímavým ľuďom. Ak však nie ste fanúšikmi jednoduchých romantických príbehov, ale thrilleru a detektívnych prvkov, toto dielo vás nenechá ľahostajnými.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: