10 najlepších vitamínov proti vráskam

*Kritériá výberu redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Odborná konzultácia pred kúpou.

Výskyt vrások na tvári nemusí nevyhnutne znamenať príchod staroby. Vrásky a záhyby na pokožke vznikajú v dôsledku nadmernej činnosti mimických svalov, straty pružnosti a pevnosti alebo z iných dôvodov. Zmeny, ktoré sa vyskytujú v epiderme a často vedú k tvorbe povrchových vrások. A zmeny v derme vyvolávajú vznik hlbokých brázd a záhybov.

Vrásky sa delia na mimické a statické. V tvári sa odráža celé spektrum ľudských emócií. Z tohto dôvodu sa svaly na tvári musia počas dňa stiahnuť až 15 000-krát. Vedie k tvorbe kôry na tvári. Kozmetológovia v rôznych krajinách dospeli k záveru, že prvé vrásky sa objavujú u ľudí nad 25 rokov.

Mladá pokožka má dostatok kolagénových a elastínových vlákien, takže vrásky v uvoľnenom stave rýchlo miznú. Časom sa však pri každodennom sťahovaní tvárových svalov záhyby na koži zvýraznia a pretrvávajú aj v pokoji. Vrásky sú viditeľné najmä v hornej časti tváre: na čele, medzi obočím alebo okolo očí.

Prečo sa objavujú vrásky

Vrásky a brázdy na pokožke sa môžu objaviť z rôznych dôvodov. Medzi hlavné patria tieto:

 1. Geriatrické procesy.Elastín a kolagén sa s pribúdajúcim vekom produkujú v menšom množstve. Bez týchto látok je veľmi ťažké udržať vlhkosť v pokožke a zachovať jej pružnosť.
 2. Ultrafialové žiarenie zo slnka. Jeho vplyv na pokožku spôsobuje tvorbu abnormálneho spojivového tkaniva a znižuje pevnosť kapilár. To vedie k strate vlhkosti, strate pružnosti a predčasným vráskam.
 3. Nadmerná emocionalita. Čím viac človek používa mimiku, tým viac sa jeho tkanivá tváre napínajú. Kolagénové vlákna nestačia držať krok s týmito zmenami a časom sa začnú rozpadávať. Vizuálne sa prejavuje výskytom povrchových vrások, ktoré sa v budúcnosti prehlbujú.
 4. Stresy. Vysoká produkcia adrenalínu a glukokortikoidov. Väčšina z nich sa prenáša do vnútorných orgánov. Pokožka prestane dostávať dostatok živín. Sú ochabnuté a majú zemitú farbu.
 5. Klimatické podmienky. Vrásky sa tvoria obzvlášť rýchlo u ľudí, ktorí často menia mierne podnebie na tropické alebo subtropické.
 6. Zlé návyky. Nikotín, alkohol alebo drogy majú škodlivý účinok na celé telo vrátane pokožky.

Prvé plytké vrásky sa objavujú do veku 30 rokov. Ďalšie starnutie pokožky je sprevádzané poklesom produkcie kolagénu. Vrásky sa prehĺbia a dokonca sa začnú spájať.

Dôležité vitamíny pre mládež

Počet povrchových a hlbokých vrások je možné znížiť vyživovaním tela týmito mikroživinami

 1. Vitamín A. Zvyšuje syntézu kolagénu a elastínu v dermis. Pokožka je tak pevnejšia a hydratovanejšia. Vitamín A má tiež vyhladzujúci účinok na existujúce vrásky.
 2. Vitamín E. účinne neutralizuje voľné radikály, čo výrazne spomaľuje geriatrické procesy v pokožke. Má silný antioxidačný účinok a účinne hydratuje pokožku. Podporuje tvorbu kolagénu.
 3. Vitamín C. Chráni pokožku pred voľnými radikálmi. Zlepšuje prekrvenie pokožky. Systematické užívanie perorálnych liekov a kozmetických prípravkov s obsahom vitamínu C môže výrazne znížiť jemné linky a vrásky a zvýšiť tvorbu kolagénu.
 4. Vitamín B1. Spomaľuje suchú, šupinatú alebo podráždenú pokožku. Pomáha vyhladzovať jemné linky a vrásky.
 5. Vitamín B9. Má antioxidačnú aktivitu, urýchľuje tvorbu aminokyselín, ktoré sa podieľajú na tvorbe kolagénových vlákien.
 6. Vitamín PP.Chráni tkanivo pred opuchom, pretože odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela. Zlepšuje lokálny krvný obeh, vypína pokožku a odstraňuje povrchové vrásky.
 7. Vitamín D. Dôležité pre produkciu kolagénu. Dopĺňanie vitamínu D spomaľuje proces starnutia pokožky, zachováva jej hladkosť a zdravý tón.

Po 25-27 rokoch začína proces straty kolagénu. V priebehu roka sa jeho výška znižuje v priemere o 1 %. Stratu kolagénu pocítite až vo veku 32-35 rokov. Kozmetológovia však trvajú na tom, že už vo veku 25 rokov treba začať bojovať proti zmenám súvisiacim s vekom, a to ešte pred objavením sa jemných liniek a vrások a stratou pružnosti pokožky.

Ľudské telo neabsorbuje všetky vitamíny a iné živiny, ktoré sa doň dostávajú s potravou. Preto je dôležité pravidelne dopĺňať prípravky a doplnky, ktoré obsahujú cenné živiny. V tomto prehľade sme zhrnuli najlepšie jednotlivé vitamíny a celé komplexy, ktoré pomáhajú v boji proti vráskam.

Hodnotenie najlepších vitamínov proti vráskam

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepší jediný vitamín proti vráskam1Solgar Ester-C Plus vitamín C, 500 mg2 350€
2Now Foods Vitamín D-3, 2000 IU890€
3FutureBiotics Kyselina listová z citrónovej kôry, 800 mikrogramov670€
4
 • Solgar Super vitamín E, 400 IU
 • 1 320€
  Najlepšie vitamínové komplexy proti vráskam1Vitrum Beauty Plus2 070€
  2Doppelgerz Beauty Lifting Complex s kyselinou hyalurónovou610€
  3Perfectil Plus1 000€
  4Nature’s Bounty Vlasy, pokožka a nechty1 750€
  5Irwin Naturals Zdravá pokožka a vlasy plus nechty1 950€
  6Prírodná cesta, A
 • vo! Na vlasy, pokožku a nechty
 • 1 300€

  Najlepší individuálny vitamín proti vráskam

  Vitamín C, vitamín D, vitamín E, kyselina listová a ďalšie živiny sú úspešné v boji proti vráskam. Dovezení výrobcovia sa špecializujú na výrobu vysokokvalitných monoformulácií, ktoré ich obsahujú v pomerne vysokých terapeutických dávkach.

  Solgar Ester-C Plus vitamín C, 500 mg

  Hodnotenie: 4.9

  Solgar Ester-C Plus vitamín C, 500 mg

  Americká značka Solgar vyvinula pH-neutrálny a gastrointestinálny doplnok Ester-C Plus Vitamin C. Askorbát vápenatý obsiahnutý v tomto výrobku 500 mg. Metabolity vitamínu C v Ether-C majú pozitívny vplyv na zadržiavanie kyseliny askorbovej v bunkách. V tomto komplexe sú prítomné aj citrusové bioflavonoidy, výťažky z divokej šípky a bobúľ aceroly.

  Ester-C Plus od spoločnosti Solgar sa dodáva vo forme bielych kapsúl. Môžu byť až 2 cm dlhé, ale sú tenké, nelepia sa na hrdlo a dajú sa prakticky bez problémov prehltnúť. Vitamíny sú balené v tmavých sklenených fľaštičkách po 100 alebo 250. Výrobca odporúča užívať 1 kapsulu 2-krát denne. Ale vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C – 500 mg (terapeutická dávka) mnohí užívajú tento produkt len raz denne, ráno po raňajkách.

  Mnohí chvália tento doplnok vo svojich recenziách pre jeho jemný účinok na tráviaci trakt. Tento produkt je skvelý pre imunitný systém a poskytuje najlepšiu ochranu pred syndrómom chronickej únavy. Už po 1-2 týždňoch ošetrenia sa pleť zdá byť pevnejšia, jemné linky a vrásky a kuperóza sú menej viditeľné.

  Výhody

  • jemný výrobok s nízkou kyslosťou;
  • Kapsuly nie je ťažké prehltnúť;
  • Výborne pôsobí na imunitný systém;
  • Pomáha zmierniť chronickú únavu;
  • Dodáva pleti pevnejší vzhľad;
  • Vyhladzuje jemné linky a vrásky.

  Nevýhody

  • Alergické reakcie nemožno vylúčiť.

  Now Foods Vitamín D-3, 2000 IU

  Hodnotenie: 4.8

  NOW FOODS VITAMÍN D-3, 2000 MEG

  Ďalším menovaným na preskúmanie je doplnok vitamínu D-3 od značky Now Foods. Tento produkt poskytuje túto dôležitú živinu v ľahko stráviteľnej forme: 50 mikrogramov (2000 IU) cholekalciferolu v jednej dávke. Optimálne množstvo tohto vitamínu pomáha zlepšiť pružnosť pokožky, stimuluje tvorbu kolagénu, zvyšuje zdravý lesk a pomáha odolávať vráskam.

  Predáva sa vo forme malých, mäkkých tabliet s obsahom tekutého olivového oleja lisovaného za studena. Balí sa do plastových pohárov s odklopnými viečkami. Jedna fľaša obsahuje 120 mäkkých tabliet. odporúča sa užívať 1 jednotku denne s jedlom. Najlepšie ráno alebo na obed, nie pred spaním, pretože vitamín D môže ovplyvniť tvorbu melatonínu.

  Podľa recenzií je vitamín D-3 od spoločnosti NOW vynikajúci na posilnenie imunitného systému, zlepšenie zdravia kostí, zníženie únavy, zvýšenie energie. Poteší aj pri používaní na zlepšenie pružnosti pokožky a stimuláciu tvorby kolagénu. Ľudia, ktorí pravidelne užívajú vitamín D, znižujú výskyt vrások a tie, ktoré ich už majú, sú menej viditeľné. Aj vďaka tejto živine je pokožka menej suchá a vyzerá zdravšie.

  Výhody

  • ľahko vstrebateľná forma vitamínu D
  • Tablety sa ľahko prehĺtajú;
  • jedno balenie vydrží štyri mesiace;
  • posilňuje imunitný systém;
  • …a zvyšuje energiu;
  • Znižuje výskyt vrások.

  Nevýhody

  • ak sa užíva popoludní, môže spôsobiť problémy so spánkom.

  FutureBiotics Kyselina listová z citrónovej kôry, 800 mikrogramov

  Hodnotenie: 4.7

  FutureBiotics Kyselina listová z citrónovej kôry, 800mcg

  Značka FutureBiotics vyrába doplnok stravy Kyselina listová z citrónovej kôry. Každá dávka tohto produktu obsahuje 800 mikrogramov folátov získaných extrakciou vodou bez použitia chemických rozpúšťadiel. Okrem kyseliny listovej nájdete v tomto výrobku aj bioflavonoidy, ktoré sa získavajú z citrónovej kôry.

  Kyselina listová od spoločnosti FutureBiotics sa dodáva vo forme okrúhlych, obojstranne vypuklých tabliet. Nie sú veľmi veľké, piesočnaté s mnohými inklúziami. Vitamíny sú balené v tmavých fľaštičkách, ktoré majú ďalší kartónový obal. 1 tableta kyseliny listovej denne. Zvyčajne sa prehĺtajú bez väčších problémov. Jedna fľaša vydrží 4 mesiace.

  Tento doplnok je dôležitý nielen v prenatálnom vývoji, ale je tiež vynikajúci na podporu ženského kardiovaskulárneho systému a je prospešný pre stav pokožky. Tento vitamín urýchľuje tvorbu kolagénových vlákien, ktoré sú kľúčové v boji proti vráskam. Tento produkt je vysoko stráviteľný a podľa recenzií nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky.

  Výhody

  • foláty z citrónovej kôry;
  • tablety sú malé;
  • urýchľuje tvorbu kolagénových vlákien;
  • Zlepšuje funkciu kardiovaskulárneho systému;
  • Vynikajúca stráviteľnosť.

  Nevýhody

  • nebola identifikovaná.

 • fe Extension Super vitamín E, 400 IU
 • Hodnotenie: 4.6

  <li></div><p>FE EXTENSION SUPER VITAMIN E, 400 ME“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/8441666196401-7710.jpg“ height=“400″ title=“</p><li>SUPER VITAMÍN E, 400 MEV><p>Vitamín E zohráva dôležitú úlohu v boji proti vráskam a je dobre zastúpený v doplnku od</p><li>fe Extension. Tento produkt obsahuje D-alfa-tokoferol zo slnečnicového oleja v množstve 400 IU na dávku. Super vitamín E z<li>sa distribuuje oveľa lepšie ako syntetická forma.<p>Tento produkt sa dodáva vo forme gélových kapsúl, ktoré sú v krásnych tmavomodrých fľašiach s odklopným viečkom. Odporúča sa užívať 1 jednotku týchto vitamínov proti vráskam denne. Nie sú príliš veľké, takže by sa mali prehltnúť bez väčších problémov. Odporúča sa to robiť ráno pri jedle. Jedna fľaša vystačí na 3 mesiace používania.</p><p>Spotrebiteľské recenzie ho veľmi chvália. Páči sa im, že tento vitamín E sa dobre vstrebáva a nespôsobuje bolesti žalúdka. Dodáva pokožke vlhkosť, pružnosť a tonizuje ju. Aktivuje tvorbu kolagénu, ktorý chráni pred tvorbou nových vrások. Znižuje tiež menštruačný cyklus, normalizuje menštruačný cyklus a neutralizuje voľné radikály.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vitamín E zo slnečnicového oleja;</li><li>ľahko stráviteľné;</li><li>Kapsuly sa prehĺtajú bez problémov;</li><li>Pomáha predchádzať vysušovaniu pokožky a vráskam;</li><li>Zmierňuje príznaky PMS.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neboli identifikované žiadne voľné radikály.</li></ul><h2>Najlepšie vitamínové komplexy proti vráskam</h2><p>Neexistuje jediný komplex proti vráskam, ale väčšina prípravkov a doplnkov určených na udržanie krásy pleti, vlasov a nechtov tieto úlohy zvláda. Mnohé z nich obsahujú okrem vitamínov aj kolagén, ktorý je nevyhnutný na vyhladenie existujúcich vrások a prevenciu vzniku nových.</p><h3>Vitrum Beauty Plus</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Vitrum Beauty Plus

  Medzi vitamínovými komplexmi proti vráskam je Vitrum Beauty Plus prvým nominovaným v revízii. Obsahuje: 16 vitamínov a vitamínom podobných látok, 9 minerálov, 1 enzým, 5 aminokyselín, 14 rastlinných extraktov. Vitamíny B1, B9, E, D3, C, biotín a betakarotén, ktoré sú nevyhnutné v boji proti predčasnému starnutiu.

  Vitrum Beauty Plus je k dispozícii vo forme oválnych, obojstranne vypuklých, pomerne veľkých filmom obalených tabliet bielej farby. Nachádzajú sa v bielej plastovej fľaši, ktorá je opatrená uzáverom, aby s ňou deti nemohli manipulovať. Dospelým sa odporúča užívať tento doplnok 1 tabletu denne s jedlom. Pre mnohých ľudí je ťažké prehltnúť ich celé. Jedna fľaša vystačí na 2 mesiace používania.

  Vitrum Beauty Plus má veľa pozitívnych recenzií. Používateľky uvádzajú, že vzorec je vhodný pre ich pokožku. Sú hydratovanejšie a vyzerajú sviežo. Po aplikácii komplexu môžete dokonca hovoriť o vyhladení jemných liniek a vrások. Tento doplnok stravy urýchľuje metabolizmus, má celkový posilňujúci účinok na organizmus.

  Výhody

  • dobre navrhnuté viaczložkové zloženie;
  • Fľaša je zjavne neotvárateľná deťmi;
  • 1 tableta denne;
  • zbavuje suchej, zemitej pokožky;
  • Vyhladzuje jemné linky a vrásky;
  • Zrýchľuje metabolizmus.

  Nevýhody

  • veľké pilulky.

  Doppelgerz Beauty Lifting Complex s kyselinou hyalurónovou

  Hodnotenie: 4.8

  DOPPELGERZ BEAUTY LIFTINGOVÝ KOMPLEX S KYSELINOU HYALURÓNOVOU

  Doppelgerz Beauty Lifting Complex s kyselinou hyalurónovou od nemeckej farmaceutickej spoločnosti Quaiser Pharma. Obsahuje tiež 5 základných vitamínov a 2 minerály, ktoré tonizujú pokožku, znižujú jej suchosť, bojujú proti vráskam a chránia ju pred poškodením vplyvom životného prostredia.

  Doppelgerz Beauty je k dispozícii vo forme stredne veľkých kapsúl. Ich škrupina je biela. K dispozícii v blistroch. Balenie obsahuje 30 kapsúl. Užívajú sa po 1 denne. Väčšina žien zvyčajne nemá problémy s ich prehĺtaním. Vitamíny by sa mali užívať s jedlom. Minimálna dĺžka liečby by mala byť 4 týždne.

  Podľa recenzií je tento nemecký doplnok stravy dobrý na spomalenie prirodzeného procesu starnutia. Ak ho začnete užívať, keď máte veľa vrások, nebude robiť zázraky. Ak sa však tento doplnok používa preventívne, zabráni dynamickému usychaniu pokožky. Zloženie je vhodné na hydratáciu pokožky a udržanie jej pružnosti.

  Výhody

  • dobre premyslené zloženie;
  • kapsuly sa ľahko prehĺtajú
  • balík je určený pre minimálny kurz;
  • Sú vhodné na hydratáciu pokožky;
  • Dodáva pokožke pružnosť, tonizuje ju.

  Nevýhody

  • Vhodnejšie na profylaxiu.

  Perfectil Plus

  Hodnotenie: 4.7

  Perfectil Plus

  Britská značka Vitabiotics vyrába Perfectionil Plus. Tento doplnok obsahuje: 12 vitamínov vrátane kyseliny nikotínovej, 8 minerálov, omega-3 a omega-6, koenzým Q10 a 3 karotenoidy. Je indikovaný na vrásky a iné zmeny súvisiace s vekom, alopéciu, lámavé nechty, suché vlasy a slabé vlasy.

  Perfectil Plus je sada tabliet (28 kapsúl) a kapsúl (28 kapsúl). Obsahuje celkom 4 blistre (2 zelené a 2 modré). Zelené obsahujú tmavočervené kapsuly oválneho tvaru, zatiaľ čo modré majú bledožlté tablety podlhovastého tvaru. Odporúča sa užívať 1 tabletu a 1 kapsulu každý deň s hlavným jedlom. Žuvacie v oboch formách. Zapite ho 1 pohárom vody alebo akéhokoľvek studeného nápoja.

  Podľa recenzií Perfectil Plus výrazne zlepšuje stav pokožky. Je viac hydratovaná, vyhladzuje jemné vrásky, zlepšuje ovál tváre, vyrovnáva tón pleti. Vynikajúci proti vyrážkam a iným nedokonalostiam pokožky. Irwin Naturals tiež pomáha zlepšovať zdravie nechtov a vlasov. Prípravok je vo všeobecnosti dobre znášaný, ale alergické reakcie nemožno vylúčiť.

  Výhody

  • Obsahuje všetky potrebné vitamíny na boj proti vráskam;
  • Tablety a kapsuly sa ľahko prehĺtajú;
  • Odstraňuje suchý, ochabnutý, zemitý tón pleti;
  • Vyhladzuje jemné linky a vrásky;
  • Zlepšuje zdravie nechtov, vlasov.

  Nevýhody

  • Možná alergická reakcia.

  Nature’s Bounty Vlasy, pokožka a nechty

  Hodnotenie: 4.7

  NATURE'S BOUNTY VLASY, POKOŽKA A NECHTY

  Naším ďalším kandidátom na recenziu sú Vlasy, pokožka a nechty od americkej značky Nature’s Bounty. Obsahuje: 15 vitamínov a vitamínom podobných látok, 5 minerálov, kolagén, citrusové bioflavonoidy, extrakt z prasličky. Tento doplnok obsahuje všetky najdôležitejšie živiny na predĺženie mladosti a boj proti vráskam.

  Nature’s Bounty je k dispozícii vo forme oválnych kapsúl vajcovitého tvaru s krásnym fialovo-lesklým sfarbením. Dodávajú sa v nepriehľadnej plastovej fľaši. 3 kapsuly denne. Možno rozdeliť na 3 jedlá alebo užiť naraz. Jedno balenie vydrží 20 dní. Kapsuly sú pomerne veľké, ale dajú sa prehltnúť bez väčších problémov.

  Komplex Nature’s Bounty na vlasy, nechty a pokožku získal mnoho priaznivých hodnotení. Ženy hlásili väčšiu hydratáciu, zníženie vyrážok, šupinatenia, začervenania a iných nedokonalostí. Pleť je pružnejšia, pevnejšia, jemné linky a vrásky sú vyhladené. Zlepšuje tiež štruktúru a rast vlasov a posilňuje nechtové platničky.

  Výhody

  • Dobrá kombinácia živín pre krásu pleti;
  • kapsuly sa dajú prehltnúť bez väčších problémov;
  • Odstraňuje suchosť, šupinatenie a začervenanie;
  • Dodáva pokožke pružnosť a napnutie;
  • Zlepšuje štruktúru vlasov a nechtov.

  Nevýhody

  • jedna fľaša vydrží len 20 dní.

  Irwin Naturals Zdravá pokožka a vlasy plus nechty

  Hodnotenie: 4.6

  Irwin Naturals Zdravá pokožka, vlasy a nechty

  Značka Irwin Naturals vyvinula doplnok Zdravá pokožka a vlasy plus nechty. vitamín C a biotín, 3 minerály, rybí olej, 2 aminokyseliny, bioflavonoidy a bylinné extrakty. Toto vyvážené zloženie udržiava pokožku zdravú a chráni ju pred tvorbou vrások.

  Irwin Naturals Hair & Nail Complex sa dodáva v tekutých kapsulách. Sú oválne, dlhé, bielo-sivej farby a majú príjemnú bylinkovú vôňu. Kapsuly sa ľahko prehĺtajú. Každý deň 2 s jedlom a plným pohárom vody. Jedna tmavá fľaštička obsahuje 60 kapsúl. Ak ho užijete nalačno, môžete pociťovať nevoľnosť.

  Vitamíny od Irwin Naturals majú údajne skvelé účinky na pokožku. Je hladká, hodvábna a bez jemných liniek a vrások. Tento komplex hydratuje pokožku a zlepšuje jej tonus. Tento doplnok tiež zlepšuje vzhľad vlasov a nechtov a je vhodný pre celkové zdravie. Kapsuly sa ľahko a rýchlo vstrebávajú.

  Výhody

  • Nie príliš silný, ale účinný vzorec
  • veľké kapsule, ktoré sa dobre prehĺtajú;
  • Pokožka je hladká a hodvábna;
  • vyhladzuje jemné vrásky
  • Zlepšuje celkovú pohodu.

  Nevýhody

  • môže spôsobiť nevoľnosť, ak sa užíva nalačno.

  Prírodná cesta, A
 • vo! Na vlasy, pokožku a nechty
 • Hodnotenie: 4.5

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: