10 najlepších výrobcov esenciálnych olejov

*Odborný posudok najlepšieho. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani predajnú ponuku. Pred nákupom sa obráťte na odborníka.

Esenciálne oleje používali už starí Egypťania, Gréci a Rimania, ktorí oceňovali ich blahodarné vlastnosti, ktoré pomáhali zachovať nielen krásu, ale aj zdravie. V dávnych časoch si ich mohli dovoliť len faraóni a ich manželky, kňazi a bohatí, pretože pre obyčajných ľudí boli cenovo nedostupné. Túto cennú zložku dnes využíva aj kozmetický priemysel.

Vysoká koncentrácia živín omladzuje pokožku, pomáha ostatným zložkám preniknúť hlbšie do dermy a zvyšuje ich účinok. Antiseptické a antibakteriálne vlastnosti olejov pomáhajú v boji proti akné a iným zápalovým procesom, podporujú hojenie rán, mikrotrhlín, vyhladzovanie jaziev a škvŕn. Aromaterapia uvoľňuje, zmierňuje únavu, stres, napätie, odstraňuje nespavosť. Pri aplikácii počas masáže výrazne zvyšuje účinok procedúry: zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, zvyšuje metabolické procesy. Oleje sú tiež nepostrádateľné pri liečbe prechladnutia.

Ich tajomstvo je jednoduché: obsahujú veľké množstvo organických kyselín, sulfidov, oxidov, esterov, fenolov, aldehydov, uhľovodíkov. Esenciálne oleje sa získavajú z rastlín odparovaním alebo lisovaním. Kvalita konečného produktu závisí od mnohých faktorov. Proces výroby je pomerne časovo náročný, pretože každá rastlina si vyžaduje osobitné pravidlá zberu. Niektoré sa môžu zbierať po celý rok, iné len raz za sezónu, a to len v noci. Lacnejšie oleje sa získavajú nielen z kvetov, ale aj zo stoniek a listov. Iné si vyžadujú obrovské množstvo surovín, napríklad okvetných lístkov, čo má priamy vplyv na ceny.

Spoločnosť Expertology zoradila výrobcov esenciálnych olejov, ktorí zaručujú kvalitu a bezpečnosť, čo bolo overené mnohými štúdiami a referenciami od skutočných spotrebiteľov, aby nedošlo ku kompromisu v kvalite výrobku a aby sa zabezpečilo, že výrobok naozaj stojí za kúpu.

Hodnotenie najlepších esenciálnych olejov

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepší nízkorozpočtoví výrobcovia esenciálnych olejov1Elfarma4.9
2Esenciálne oleje Spivak4.8
3Botavikos4.7
Najlepší výrobcovia esenciálnych olejov: pomer cena/výkon1Teraz potraviny4.9
2Esenciálne oleje MIKO4.8
3Workshop Olesya Mustaeva4.7
Najlepšie esenciálne oleje: prémiový segment1Zeitun4.9
2Florame4.8
3Argital4.8
4Centrum aromaterapie Iris4.7

Najlepší výrobcovia esenciálnych olejov s nízkym rozpočtom

Mnohí používatelia sa domnievajú, že esenciálne oleje sú pomerne drahé a rozpočtová cena výrobku je podozrivá. Nemusíte sa obávať. Výrobcovia sa dlho zameriavali na výrobu výrobkov pre masového spotrebiteľa a snažili sa zachovať dobrú cenovú politiku. Veľké spoločnosti si môžu dovoliť znížiť výrobné náklady vďaka vysokému obratu, zberu surovín z vlastných plantáží alebo domácej výrobe, čo znižuje náklady na dodanie konečného výrobku. Tu sú 3 najlepší výrobcovia esenciálnych olejov, ktorí vás potešia svojou kvalitou a cenovou dostupnosťou.

Elpharma

Hodnotenie: 4.9

Elfarma

Ruská značka založená v roku 2001 vyrába účinné kozmetické výrobky na báze prírodných zložiek. Ide o esenciálne a mastné oleje pripravené na domácu masáž alebo miešanie, prípravky na chudnutie, šampóny, balzamy, sprchové gély, liečivé včelie produkty, vône, prípravky na obočie a riasy.

100% prírodné, ekologicky bezpečné a cenovo dostupné pre všetky skupiny obyvateľstva sú hlavnými výhodami produktov Elfarma. Dodávateľmi surovín sú spoločnosti z Európy a Spojeného kráľovstva. Všetko od dodávky až po výrobu konečného výrobku je zamerané na zachovanie prospešných vlastností ekologických zložiek.

Základnou filozofiou spoločnosti je obmedziť používanie chemických zložiek v kozmetike. skúmaním užitočných vlastností rastlinných zložiek značka vyvíja nové produkty, ktoré sú absolútne bezpečné, pohodlné na používanie a spĺňajú medzinárodné environmentálne normy.

Esenciálne oleje Spivak

Hodnotenie: 4.8

Spivak

Druhé miesto v tejto hodnotiacej kategórii patrí ďalšej miestnej značke, ktorá začala svoju činnosť výrobou prírodných, ručne vyrábaných mydiel. V súčasnosti je sortiment výrobkov úžasne rozmanitý: masky a krémy na tvár a telo, hydrofilné oleje na odlíčenie, šampóny, peny, umývacie prípravky, peny a džemy, masážne vankúšiky, prípravky na spevnenie a rast obočia a rias, soli do kúpeľa, vosky na nechty, peelingy.

Všetky produkty sú vyrobené z prírodných, ekologicky šetrných surovín bez farbív, konzervačných látok, vôní. Prostriedky nie sú testované na zvieratách. Osobitnú pozornosť si zaslúži široká ponuka esenciálnych olejov, z ktorých niektoré sú exotické.

Rastliny používané na ich výrobu: borievka, bazalka, mäta pieporná, borovica, smrek, céder, pelargónia, mandarínka, limetka, pomaranč, aníz, koriander, škorica, ylang-ylang. Predstavuje tiež oleje z kadidla a elemi, ktoré sa získavajú zo živice tropických stromov.

Botavikos

Hodnotenie: 4.7

Botavikos

Ruská spoločnosť ponúka najväčší sortiment esenciálnych a mastných olejov na Slovenskom trhu. Prípravky sú založené na organických prírodných zložkách, nie sú testované na zvieratách, sú vhodné pre vegánov a spĺňajú medzinárodné normy kvality.

Prírodné šampóny, balzamy, masky na tvár, telo a vlasy, sprchové prípravky, peelingy, pleťové vody, masážne oleje, mydlá, vône, séra a toniká. Esenciálne oleje sú k dispozícii v zmesiach a prípravkoch s jednou zložkou. Obaly a fľaše v provinčnom štýle. Súpravy sú najlepším darčekom na každú príležitosť a ich cena je dostupná pre všetkých zákazníkov.

Spoločnosť Botavikos je členom Medzinárodnej federácie esenciálnych olejov a zdieľa svoje skúsenosti s ďalšími známymi výrobcami. Objavením nových liečivých vlastností bylín a kvetov si spoločnosť posilnila svoje postavenie nielen v našej krajine, ale aj na celom svete.

Najlepší výrobcovia esenciálnych olejov: kvalita/cena

Tu sú najlepšie značky, z ktorých si môžete vybrať v kategórii kvalita/cena. Mnohé spoločnosti sú rodinné podniky a vyrábajú výrobky v malých sériách a všetky sú ručne vyrábané, takže ich cena je vyššia ako cena lacných výrobkov. Kupujúci si často vyberajú tieto značky, pretože nedôverujú lacným výrobkom a nechcú míňať peniaze na luxusné výrobky. Predstavujeme vám 3 značky, ktoré sú podľa odborníkov a používateľov hodné byť tými najlepšími.

Teraz potraviny

Hodnotenie: 4.9

Teraz potraviny

Pred polstoročím vznikla v Amerike rodinná firma, ktorej zakladateľ netušil, že v budúcnosti bude mať taký obrovský úspech a popularitu. Filozofiou spoločnosti je, že všetky výrobky musia byť dostupné nielen pre bohatých, ale pre všetkých ľudí bez ohľadu na ich postavenie. Now Foods je stelesnením zdravého životného štýlu s viac ako 3 500 výrobkami.

Sortiment zahŕňa športovú výživu, výživové doplnky, vitamínové prípravky, ošetrujúcu kozmetiku. Esenciálne oleje sa vyrábajú z organických rastlín: borievky, škorice, pomaranča, eukalyptu, mäty piepornej, čajovníka, limetky, mandarínky, ruže, grapefruitu, avokáda a mnohých ďalších bylín, kvetov a ovocia.

Všetky výrobky sú certifikované, spĺňajú medzinárodné normy kvality a prešli mnohými laboratórnymi testami. Americký výrobca zaručuje ekologickú bezpečnosť a maximálnu účinnosť používania svojich výrobkov.

Esenciálne oleje MIKO

Hodnotenie: 4.8

Esenciálne oleje MIKO

Ďalej uvádzame ruskú značku, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku a ekologické čistiace prostriedky pre domácnosť. Rodinná manufaktúra vyrába tovar v malých sériách a len ručne, pričom používa bezpečné prírodné zložky a jedinečné receptúry, ktoré vám pomôžu udržať si zdravie po dlhé roky.

Pri dodržiavaní základných pravidiel, ktoré sa v priebehu rokov nezmenili, sa značka môže pochváliť svojimi úspechmi v oblasti kozmetiky. Všetky suroviny sa nakupujú od certifikovaných dodávateľov, ktorí zaručujú ich ekologickosť. Starobylé výrobné technológie umožňujú v maximálnej možnej miere zachovať užitočné vlastnosti rastlinných zložiek. Vzorce sú vyvinuté spoločným úsilím domácich a zahraničných odborníkov.

Esenciálne oleje sa vyrábajú z bežných aj vzácnych alebo drahých zložiek. Sú to damascénska ruža, myrha, harmanček modrý, jazmín, yzop, bobule borievky, nesmrteľnosť, kadidlo, santalové drevo, neroli, vanilka, tropické živice.

Olesya Mustaeva Workshop

Hodnotenie: 4.7

Olesya Mustaeva Workshop

Domáca spoločnosť sa riadi zásadou, že najlepšie neznamená drahé, a dokazuje to výrobou vysokokvalitných, bezpečných a prírodných produktov dostupných pre masového zákazníka. Značka vyrába kozmetiku na starostlivosť o vlasy, starostlivosť o telo, starostlivosť o tvár, kúpeľové a sprchové doplnky, čistiace prostriedky pre domácnosť.

Prírodné oleje sú nerafinované, esenciálne, organické a prémiové. Spotrebitelia si môžu kúpiť monokomponenty s levanduľou, pomarančom, smrekom, eukalyptom, rozmarínom, citrónom, zelenou kávou, brusnicami, čiernou rascou, kokosom, ľanovými a sezamovými semienkami a ďalšími rovnako užitočnými zložkami.

Suroviny sa zbierajú v ekologických oblastiach sveta, mnohé kvety a bylinky sa pestujú na ekologických farmách. Spolupráca s renomovanými dodávateľmi zaručuje najvyššiu kvalitu a absolútnu bezpečnosť pre ľudské zdravie a životné prostredie a ich cena je nesporným bonusom pri nákupe.

Najlepší výrobcovia esenciálnych olejov: prémiový segment

Posledná kategória poteší fanúšikov prémiových produktov. Ich vysoká cena vyplýva z niekoľkých faktorov. Pri výrobe sa používajú predovšetkým 100 % prírodné, starostlivo vybrané a testované suroviny. Po druhé, sú vytvorené pomocou jedinečných technológií, ktoré zachovávajú vlastnosti rastlinných zložiek. Po tretie, kontrola kvality hotového výrobku zabezpečuje bezpečnosť a zároveň maximálnu účinnosť pri používaní. Tieto výrobky sa používajú v zdravotníckych zariadeniach, rehabilitačných centrách a kozmetických salónoch.

Zeitun

Hodnotenie: 4.9

Zeitun

Už viac ako 10 rokov si ruskí spotrebitelia pochutnávajú na vysokokvalitných prírodných výrobkoch jordánskej spoločnosti. Jej sortiment zahŕňa výrobky na starostlivosť o telo a vlasy, organickú dekoratívnu kozmetiku, esenciálne a aromatické oleje… Obzvlášť známe je mydlo Allep, ktoré sa vyrába ručne podľa starých arabských receptov.

Prípravky sú úplne bez sulfátov, parabénov a iných chemických zložiek. Výrobky nie sú testované na zvieratách. Všetky suroviny spĺňajú medzinárodné normy kvality a vyrábajú sa v Jordánsku, Maroku, Indii a európskych krajinách. Zloženie výrobkov obsahuje rastlinné výťažky, prírodné zložky, včelie produkty.

Esenciálne oleje sú k dispozícii v tradičných fľaštičkách v arabskom alebo stredomorskom štýle. Ozdobia miestnosť alebo urobia radosť vašim priateľom ako darček. Obľúbené zloženie značky: aníz, bazalka, jazmín, bigardia, aksamietnica, cyprus, ylang ylang, myrha, petitgrain.

Florame

Hodnotenie: 4.8

Florame

Táto francúzska spoločnosť, založená v roku 1990, je pevne na zozname najlepších značiek v oblasti BIO kozmetiky a nezabúda na svoju hlavnú zásadu: úctu k ľuďom a prírode. Preto má v našom hodnotení dôstojné miesto. V súčasnosti vyrába viac ako 13 ton olejov ročne a 600 kusov hygienických výrobkov, výrobkov na starostlivosť o vlasy a telo, kozmetiky a parfumov.

Spoločnosť úplne vylúčila používanie chemických prísad. Prípravky obsahujú 100 % prírodných zložiek, z ktorých 95 % je označených ako „Eco“. Suroviny sa pestujú v Provence alebo sa dovážajú z viac ako 40 krajín sveta.

Esenciálne látky sa získavajú lisovaním za studena alebo destiláciou. Sortiment zahŕňa oleje zo vzácnych rastlín z Tibetu, Srí-Lanky a Indonézie. Ekologická čistota, medzinárodné certifikáty kvality a jedinečné receptúry sú hlavnými výhodami Florame.

Argital

Hodnotenie: 4.8

Argital

Talianska značka už takmer 40 rokov skúma a vyvíja nové vysokokvalitné ingrediencie a vyrába ekologické výrobky, ktoré potešia fanúšikov prírodných produktov. Všetky výrobky sú certifikované, neobsahujú syntetické zložky, sú hypoalergénne, netestované na zvieratách a vhodné pre vegetariánov a vegánov. Kozmetika sa vyrába na báze zeleného ílu, ktorého liečivé vlastnosti boli objavené už v staroveku.

Esenciálne oleje sú dostupné z klinčekov, pačuli, mäty piepornej, eukalyptu, santalového dreva, feniklu, tymiánu, rozmarínu, borievky a ďalších rastlín. Najobľúbenejší je zlatý rad, v ktorom sa esencie získavajú špeciálnym spôsobom. Technológia GOLD pomáha objavovať nové vône rastlín, maximálne zvýrazniť ich vlastnosti, dodať olejom jemnejšiu a sýtejšiu arómu.

Dnes Argital ponúka kompletný sortiment kozmetických výrobkov: starostlivosť o telo, tvár a vlasy, detské a ústne hygienické línie, hypoalergénne a terapeutické výrobky, základné a esenciálne oleje, kompozície.

Centrum aromaterapie Iris

Hodnotenie: 4.7

Centrum aromaterapie Iris

Náš zoznam uzatvára Iris Center of Aromatherapy, založená v roku 1994, ktorá sa dnes stala jednou z obľúbených značiek prírodnej kozmetiky nielen u nás, ale aj v Európe. Venuje sa vedeckému výskumu, spolupracuje so známymi vedcami a spoločnosťami, je držiteľom diplomov a zlatej medaily za prínos k rozvoju aromaterapie vo svete.

Všetky esenciálne oleje boli vytvorené podľa metódy profesora Irisova O. ., majú patentované zloženie a obsahujú jedinečný komplex prírodných polyterpénov. Mnohé z nich, vytvorené pomocou autorskej technológie, sú súčasťou limitovaných zberateľských sérií. Suroviny na výrobu výrobku sú v súlade s normami BIO, pochádzajú z najčistejších častí sveta a dodávajú sa z 50 krajín sveta. Šetrná výrobná technológia umožňuje zachovať maximum prospešných vlastností, čo ovplyvňuje účinnosť výrobkov.

Spoločnosť ponúka kompletný sortiment produktov na regeneráciu a relaxáciu: základné, esenciálne, masážne oleje, príslušenstvo pre aromaterapiu, ako aj školiace príručky: knihy, vedecké články, videá.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: