12 najlepších zubných pást na citlivé zuby

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou sa opýtajte odborníka.

Ľudia s citlivou sklovinou vedia z prvej ruky, akú bolesť im môže spôsobiť konzumácia horúcich/studených jedál alebo dokonca každodenné čistenie zubov. Vyvinie sa u nich trvalý strach, že takéto zvyčajné činnosti spôsobia novú vlnu silnej bolesti. K tomu všetkému dochádza, keď je dentín odhalený.

Tvrdé zubné tkanivo je posiate miniatúrnymi kanálikmi vedúcimi k zubnému nervu. Keď je koreň zuba odhalený alebo sklovina trpí, nervové zakončenia sú ľahšie stimulované akýmikoľvek vonkajšími podnetmi. Ak je vaša sklovina veľmi citlivá, mali by ste sa najprv objednať k zubnému lekárovi.

Po odbornej prehliadke vám zubný lekár poradí individuálnu a praktickú starostlivosť o ústnu dutinu. A predpisuje špeciálnu zubnú pastu Sensitive, ktorá jemne čistí a zmierňuje bolesť. V tomto prehľade sa pozrieme na najlepšie zubné pasty na citlivé zuby od dovážaných a Slovenskách výrobcov.

Najlepšie zubné pasty na citlivé zuby

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšia dovážaná zubná pasta na citlivé zuby1Biorepair Sensitive Teeth Plus552€
2Lacalut Extra Sensitive226€
3

Biomed Sensitive

189€
4Sensodyne Instant Effect209€
5Blanx Denti Sensible Sensitive Teeth280€
6Colgate Sensitive Pro-Re

 • ef
 • 184€
  7Bieliaca terapia Blend-A-Med 3D White154€
  Najlepšie zubné pasty na citlivé zuby od Slovenskách výrobcov1SPLAT Sensitive122€
  2MEXIDOL dent Sensitive288€
  3R.O.C.S. Sensitive Repair Whitening212€
  4Biomed Sensitive78€
  5Natura Siberica Natura Kamčatka pre citlivé zuby188€

  Najlepšie dovážané zubné pasty na citlivé zuby

  Spotrebitelia môžu tieto výrobky ľahko získať od talianskych, nemeckých alebo poľských výrobcov.

  Biorepair Sensitive Teeth Plus

  Hodnotenie: 4.9

  Biorepair Sensitive Teeth Plus

  Zubná pasta Biorepair Sensitive Teeth Plus, vyrobená v Taliansku, má veľmi nízku úroveň abrazivity RDA 14,7. Výrobok obsahuje maximálne množstvo mikrokryštálov hydroxyapatitu, ktoré tvoria dentín a sklovinu. Neobsahuje fluoridy, parabény, SLS a oxid titaničitý.

  Biorepair Sensitive Teeth Plus má klasickú aplikáciu. Stačí vytlačiť malý hrášok na zubnú kefku a krúživými pohybmi ju čistiť 2-3 minúty. Jedinečné zloženie tohto výrobku účinne utesňuje mikrotrhliny a mikropóry na povrchu skloviny. Vytvorí sa špeciálna vrstva, ktorá chráni sklovinu pred kyselinami.

  Podľa recenzií Biorepair Sensitive Teeth Plus spĺňa všetky sľuby výrobcu. Spotrebitelia poznamenávajú, že táto pasta je vhodná na zmiernenie citlivosti zubov a remineralizáciu skloviny. Mnohým ľuďom sa páči, že tento čistiaci prostriedok je úsporný, má príjemnú chuť a nemá silný penivý účinok. Keďže však zubná pasta má veľmi nízku abrazivitu, je potrebné ju striedať s inou zubnou pastou, aby sa zachovala primeraná úroveň hygieny.

  Výhody

  • tekutý smalt v jeho zložení;
  • Úroveň abrazivity – RDA 14,7;
  • Výrazne znižuje citlivosť zubov;
  • regeneruje sklovinu
  • Neobsahuje žiadne škodlivé chemické zložky;
  • je ekonomicky výhodné používať.

  nevýhody

  • Na úplné vyčistenie sa musí striedať s inými pastami.

  Lacalut Extra Sensitive

  Hodnotenie: 4.8

  Lacalut Extra Sensitive

  Nemecká značka Dr.Spoločnosť Theiss Naturwaren vyrába Lacalut Extra Sensitive. Prípravok obsahuje chlorid draselný a octan strontnatý, ktoré blokujú otvorené zubné kanáliky. Tým sa zabráni vedeniu nervového impulzu a zníži sa citlivosť zubov. Obsah fluoridových iónov vo výrobku je 1476 ppm.

  Odporúča sa používať Lacalut Extra Sensitive 2-krát denne počas 1-2 mesiacov s prestávkami medzi jednotlivými kúrami 20-30 dní. Keďže zubná pasta obsahuje octan strontnatý, nie je vhodná pre deti. Produkt je homogénny, bez šmúh a biely. Vôňa príjemná mäta. Chuť – sóda. Osviežuje ústne médium. Zubná pasta vôbec nepení.

  Recenzie o tomto čistiacom prostriedku na citlivé zuby sú prevažne pozitívne. Spotrebitelia upozorňujú, že jemne čistí smalt. Mnohým ľuďom pomáha znižovať citlivosť zubov už pri prvej aplikácii. Prípravok tiež zabraňuje tvorbe zubných kazov.

  Výhody

  • Chlorid draselný a octan strontnatý
  • spoľahlivá ochrana pred bolesťou;
  • Jeho používanie je úsporné;
  • príliš nepení;
  • príjemná vôňa.

  Nevýhody

  • niektorým ľuďom vadí chuť pasty.

  Citlivé

  Hodnotenie: 4.7

  CITLIVÝ PREZIDENT

  Talianska zubná pasta PresiDENT Sensitive má nízku úroveň abrazivity RDA 25. Obsahuje dusičnan draselný, ktorý znižuje citlivosť skloviny a dentínu. Obsahuje aj hydroxyapatit, ktorý je zodpovedný za remineralizáciu, a fluorid, ktorý posilňuje sklovinu a chráni pred zubným kazom. Bylinné zložky v zložení: lipa, harmanček a mäta majú upokojujúci, protizápalový a osviežujúci účinok. Hmotnostný podiel fluoridu – 1350 ppm.

  Odporúča sa používať Sensitive aspoň dvakrát denne. Je indikovaný nielen v prípadoch precitlivenosti, ale je predpísaný aj pri zubnom kaze, po bielení a pri používaní elektrickej zubnej kefky. Zubná pasta má hustú konzistenciu. Modrá farba. vôňa je príjemná mäta. Má málo peny.

  Spotrebitelia často chvália PresiDENT Sensitive. Uvádzajú, že tento produkt skutočne znižuje citlivosť zubov. Výrobok je veľmi úsporný pri používaní. Zubná pasta nesteká z kefky a poskytuje dostatok peny na dostatočné vyčistenie všetkých zubných povlakov. Sensodyne pre extrémne citlivé zuby vyvoláva výrazný pocit do štvrtého týždňa používania.

  Výhody

  • dobrá kombinácia zložiek;
  • RDA 25;
  • znižuje citlivosť, posilňuje sklovinu;
  • Je úsporný na používanie;
  • príjemnú vôňu;
  • nízka penivosť.

  Nevýhody

  • sa dlho neobnovuje.

  Sensodyne Instant Effect

  Hodnotenie: 4.6

  Sensodyne Instant Effect

  V Spojenom kráľovstve sa vyrába zubná pasta na citlivé zuby Sensodyne Instant Effect. Výrobok obsahuje fluorid sodný a octan strontnatý. Hmotnostný podiel fluoridu je 1450 ppm. Zubná pasta Okamžitý účinok viditeľne znižuje bolestivosť do jednej minúty po aplikácii.

  Sensodyne Instantaneous Effect sa používa klasickým spôsobom. Odporúča sa tiež vmasírovať malé množstvo pasty do spodnej časti problémového zuba až dvakrát denne, ak je zub obzvlášť citlivý. Tento výrobok má hustú bielu konzistenciu. Zubná pasta má jemnú mätovú vôňu a príjemnú sladkú chuť, ktorá príjemne osviežuje. Má stredne silnú penivosť.

  V recenziách používatelia s citlivými zubami uvádzajú, že Sensodyne Instant Effect plne spĺňa sľub výrobcu. Obzvlášť dobré výsledky dosiahnete, ak si zuby nielen vyčistíte, ale pastu votriete aj do problematických oblastí. Výrobok je príjemný na používanie, ale niektorým veľmi nevyhovuje skutočnosť, že Sensodyne Instant Effect obsahuje parabény spolu s prospešnými vlastnosťami výrobku.

  Výhody

  • Fluorid sodný a octan strontnatý;
  • Príjemná vôňa a chuť;
  • hustá konzistencia;
  • Odstraňuje bolesť do 1 minúty vtieraním do zuba
  • stredná penivosť.

  Nevýhody

  • bez parabénov.

  Blanx Denti Sensible Sensitive Teeth

  Hodnotenie: 4.5

  BLANX DENTI SENSIBLE CITLIVÉ ZUBY

  Talianska zubná pasta na citlivé zuby Blanx Denti Sensible Sensitive Teeth má nielen účinné zloženie, ale aj dômyselnú prezentáciu. Výrobok má nízku abrazívnosť. Medzi účinné látky patrí: hydroxyapatit a chlorid draselný, ktoré účinne znižujú citlivosť na bolesť. Ďalšie prospešné zložky udržiavajú zuby a ďasná zdravé. Vo výrobku sú však prítomné SLS a parabény.

  Blanx Denti Sensible Sensitive Teeth nie je k dispozícii v tube, ale v okrúhlej fľaši s gombíkom na vrchu. Po stlačení posledného tlačidla sa otvorí ventil a čistiaci prostriedok sa vytlačí. Textúra výrobku je pomerne hustá. Zubná pasta je biela s modrými škvrnami. Chuť je jemná mätová s ľahkým nádychom soli.

  Recenzie na Blanx Denti Sensible Sensitive Teeth sú prevažne dobré. Výrobok je vynikajúcim prostriedkom proti citlivosti. Výrobok má nízku spotrebu – 75 ml vydrží približne 8 týždňov. Zubná pasta vytvára penu, ktorá nie je obmedzujúca. Menšia a pomalšia tvorba plaku po použití tohto čistiaceho prostriedku. Zubná pasta nezmrazuje sliznice mentolom.

  Výhody

  • prospešné zložky v prípravku;
  • praktické balenie
  • Má príjemnú chuť a vôňu;
  • Poskytuje dobrú úľavu od citlivosti;
  • nízka spotreba.

  Nevýhody

  • SLS a parabény.

  Colgate Sensitive Pro-Re
 • ef
 • Hodnotenie: 4.4

  COLGATE SENSITIVE PRO-RE<li></div><p>EF“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/60216666196801-2812.jpg“ height=“420″ title=“COLGATE SENSITIVE PRO-RE</p><li>EF“><p>Colgate Sensitive Pro-Re je tiež osvedčená zubná pasta</p><li>Poľská výroba. Obsahuje inovatívne zloženie Pro-Argin, ktoré uzatvára dentínové kanáliky a pôsobí na príčinu bolesti. Colgate Sensitive Pro-Re<li>Nielenže maskuje bolestivé miesta, ale problematické oblasti aj regeneruje.<p>Odporúča sa používať ho aspoň 2-krát denne. Na rýchlu nápravu sa aplikuje na obzvlášť problematické oblasti zubu a vmasíruje sa na 1 minútu. Pasta je biela a bez šmúh. Konzistencia je pomerne hustá. Má výraznú mätovú vôňu a chuť. Počas používania mierne popáli sliznicu v ústach.</p><p>Podľa správ sa pri pravidelnom používaní Colgate Sensitive Pro-Re</p><li>ef skutočne vytvára špeciálnu vrstvu, ktorá chráni pred citlivosťou zubov. Nemá však okamžitý účinok na každého. Mnohým ľuďom sa páči, že zubná pasta takmer nepení. Colgate Sensitive Pro-Re<li>Skvelý dlhodobý osviežovač dychu.<h4>Výhody</h4><ul><li>účinný vzorec Pro-Argin;</li><li>regeneruje problematické oblasti skloviny;</li><li>Dobre osviežuje;</li><li>hospodárne používanie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Ľahko pálí sliznicu v ústach.</li></ul><h3>Bieliaca terapia Blend-A-Med 3D White</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Bieliaca terapia Blend-A-Med 3D White

  Nemecká zubná pasta Blend-A-Med 3D White Whitening Therapy je určená pre ľudí s citlivými zubami, ktorí si ich chcú vybieliť. Je založený na fluoride sodnom a dusičnane draselnom. Dômyselne navrhnuté zloženie posilňuje sklovinu, je šetrné k zdraviu ďasien a má bieliaci účinok. V zložení sú však niektoré pochybné zložky: SLS, náhrada cukru.

  Farba pasty je biela s leskom. Na zuboch je cítiť jemný, hrubý piesok. Textúra je trochu tekutá – steká zo zubnej kefky. Pasta vytvára veľa peny. Chuť je mätová, dosť štipľavá, ale príjemná. Osviežuje ústa a tento účinok je dlhotrvajúci.

  V spotrebiteľských recenziách spotrebitelia poznamenávajú, že táto zubná pasta je jemná na sklovinu, skvelá na osvieženie, ale jej bieliaci účinok je skôr priemerný. Niektorí ľudia zistili, že funguje skvele, ale iní sa sťažujú na zápal ďasien pri používaní tohto čistiaceho prostriedku.

  Výhody

  • Fluorid sodný a dusičnan draselný v jeho zložení;
  • starostlivosť o citlivú sklovinu;
  • je tiež veľmi osviežujúci;
  • príjemná chuť.

  Nevýhody

  • Osviežovač úst, fluorid sodný, dusičnan draselný.

  Najlepšie zubné pasty na citlivé zuby od Slovenskách výrobcov

  Viacerí ruskí výrobcovia sa špecializujú aj na pasty na citlivé zuby.

  SPLAT Sensitive

  Hodnotenie: 4.9

  CITLIVÝ NA SPLASH

  SPLAT Sensitive účinne regeneruje sklovinu a znižuje citlivosť zubov. Jeho hlavnou zložkou je hydroxyapatit. Pôsobí ako výplň, preniká hlboko do problematických oblastí skloviny a posilňuje ju. Ďalšie prírodné zložky majú antibakteriálne a antiseptické vlastnosti, znižujú krvácanie ďasien a čistia zubný povlak.

  SPLAT Sensitive má hustú konzistenciu. Bledožltá farba pripomínajúca bielu čokoládu. Zubná pasta mierne pení, ale stačí na dobré vyčistenie zubov. Neutrálna chuť so slabými mätovými tónmi. SPLAT Sensitive jemne čistí sklovinu, má dobré protizápalové vlastnosti a bezpečne bieli.

  Spätná väzba od spotrebiteľov ukazuje, že im vyhovuje výrobok bez škodlivých zložiek (SLES, parabény, chemické bieliace látky). SPLAT Sensitive účinne odstraňuje citlivosť zubov v čo najkratšom čase. Má jemnú chuť a optimálnu penivosť. Ale pokiaľ ide o bielenie a osvieženie dychu, nemá najlepší výkon.

  Výhody

  • jeho dobré zloženie;
  • zdravotne bezpečné;
  • Znižuje citlivosť skloviny;
  • Optimalizovaná pena.

  Nevýhody

  • je slabo osviežujúci;
  • Bielenie je sotva viditeľné.

  MEXIDOL dent Sensitive

  Hodnotenie: 4.8

  MEXIDOL dent Sensitive

  Čistiaci prostriedok MEXIDOL dent sensitive je ideálny pre ľudí, ktorí trpia nielen precitlivenosťou, ale majú aj krvácajúce ďasná. Zubná pasta obsahuje dusičnan draselný, ktorý je vhodný na prevenciu bolestivosti zubov s obnaženými krčkami a poškodenou sklovinou. MEXIDOL dent Sensitive neobsahuje fluorid.

  Výrobok je málo abrazívny, takže čistenie je pohodlné a netraumatické. Pasta je gélovitá, bledoružovej farby s jemnou mätovou vôňou. Pri čistení zubov príliš nepení a zanecháva mierne sladkú mätovú chuť. Krátka trvanlivosť arómy.

  MEXIDOL dent Sensitive čistí zubný povlak dôkladne, ale šetrne. Znižuje bolestivosť citlivej zubnej skloviny a ďasien. xylitol obsiahnutý vo výrobku chráni pred vznikom zubného kazu. Prítomnosť parabénov však niektorým bráni v jeho používaní.

  Výhody

  • nízka abrazivita;
  • prospešné zložky v zložkách;
  • nevytvára veľa peny;
  • príjemná chuť;
  • Bojuje proti citlivosti zubov a krvácaniu ďasien.

  Nevýhody

  • obsahuje parabény.

  R.O.C.S. Sensitive Repair Whitening

  Hodnotenie: 4.7

  R.O.C.S. SENSITIVE REPAIR WHITENING

  Čistiaci prostriedok R.O.C.S. Sensitive s abrazivitou RDA 40 viditeľne zlepšuje vzhľad citlivej skloviny. Sklovinu posilňuje a bieli glycerofosforečnan vápenatý a chlorid horečnatý. Hydroxyapatit „utesňuje“ všetky jemné praskliny v sklovine. xylitol chráni pred patogénmi, ktoré spôsobujú zubný kaz.

  Konzistentnosť R.O.C.S. Sensitive má gélovú konzistenciu. Farba modrá s tmavomodrými škvrnami. Má sladkú citrusovú vôňu. Jeho chuť je jemne sladká. Výrobok nedráždi sliznice a neštípe ďasná, pery ani jazyk. Abrazívne častice netraumatizujú citlivú sklovinu.

  Recenzie na tento produkt sú prevažne pozitívne. R.O.C.S. Sensitive znižuje citlivosť skloviny, dobre odstraňuje mäkký zubný povlak a obnovuje prirodzenú belosť a lesk zubov. Zubná pasta je úsporná na používanie. Mnohým ľuďom sa tiež páči, že R.O.C.S. Sensitive neobsahuje fluoridy, parabény, drsné abrazíva ani iné škodlivé zložky.

  Výhody

  • dobré zloženie;
  • znižuje citlivosť;
  • Rozjasňuje sklovinu na prirodzenú belosť;
  • nedráždi sliznicu;
  • Používanie je úsporné.

  Nevýhody

  • Odstraňuje povlak len mierne.

  Biomed Sensitive

  Hodnotenie: 4.6

  BIOMED SENSITIVE

  Čistiaci prostriedok Biomed Sensitive je vhodný na každodenné použitie. Posilňuje sklovinu, znižuje citlivosť zubov, zabezpečuje svieži dych a zdravé ďasná. Jemné čistenie a kvalitnú starostlivosť zabezpečujú tieto zložky: Dissolvin a L-arginín, sóda bikarbóna, hydroxyapatit vápnika a bylinné extrakty.

  Biomed Sensitive má pomerne hustú textúru, bledoružovú farbu bez pigmentácie. Žiadny silný zápach. Chuť má sladkú mätovú a jemnú hroznovú príchuť. Penivosť výrobku je mierna. Ústa sú po čistení svieže a čisté.

  Podľa recenzií je Biomed Sensitive cenovo dostupný, bezpečný produkt, ktorý plne odôvodňuje jeho zamýšľané použitie. Citlivosť skloviny sa po prvom použití nezníži, ale do konca prvého týždňa je možné na problém zabudnúť. Cestoviny sú vhodné pre všetkých členov rodiny od 6 rokov.

  Výhody

  • dobré zloženie;
  • má príjemnú chuť a vôňu;
  • dobré čistiace vlastnosti;
  • znižuje citlivosť skloviny;
  • Vhodné pre deti od 6 rokov.

  nevýhody

  • sa dá z tuby vytlačiť len s ťažkosťami.

  Natura Siberica Natura Kamčatka pre citlivé zuby

  Hodnotenie: 4.5

  Natura Siberica Natura Kamčatka pre citlivé zuby

  Prírodné zložky čistiaceho prípravku Natura Siberica Natura Kamčatka obnovujú sklovinu a znižujú jej citlivosť. Obsahuje prírodný extrakt z rias, ktorý posilňuje steny zubov a uzatvára sklovinu. Vďaka morským minerálom odstraňuje nečistoty z povrchu skloviny a leští ju. Magnólia dymová bojuje aj proti precitlivenosti.

  Natura Siberica Natura Kamčatka má krémovú textúru. Farba je jemne ružová. Zubná pasta sa z tuby ľahko vytláča, ale nesteká. Výrobok má jemnú chuť a nedráždi ústnu dutinu. Penivosť pasty je mierna, ale postačuje na celú dobu čistenia. Natura Kamčatka dobre odstraňuje zubný povlak a zanecháva príjemnú pachuť v ústach.

  Recenzie tohto produktu sú väčšinou dobré. Spotrebitelia poznamenávajú, že výrobok Natura Kamčatka im dodáva krásny úsmev a nemusia sa obávať precitlivenosti na vonkajšie podnety. Tento produkt čistí zuby jemne a minimalizuje citlivosť. Neobsahuje SLS, fluór ani kriedu, ale je bohatý na prospešné výťažky, ktoré podporujú nákup.

  Výhody

  • bezpečné zloženie;
  • príjemná konzistencia;
  • nedráždi sliznicu;
  • Znižuje citlivosť skloviny.

  Nevýhody

  • Nie je k dispozícii vo všetkých obchodoch.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: