Top 10 topperov

*Odborný posudok najlepšieho. Informácie o výberových kritériách. Ide o subjektívne informácie, ktoré nie sú reklamou a nemali by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Topper je tenký matrac bez pružín, ktorý sa umiestňuje na pohovku alebo iný matrac, aby sa vytvoril pohodlný priestor na spanie.

Ako si vybrať topper

Slim matrace sa vyberajú podľa rovnakých kritérií ako bežné matrace: rozmer, tvrdosť, účel, materiál, zloženie a cena.

Rozmery

Toppery vo všeobecnosti zodpovedajú štandardným rozmerom matracov a postelí, pretože sú určené na umiestnenie na hornú časť postele – pri výbere výrobku by sa mali používať ako pomôcka, nie ako veľkosť postele/pohovky. Výrobky môžu byť jednoduché, jeden a pol a dvojité.

Výška sa pohybuje od 2 do 10 cm a závisí od náplne topperu.

Čo je vo vnútri

Nemá však pružinu. Ale títo „malí bratia“ matracov môžu byť pohodlní, pretože je. Rôzne varianty výplňového materiálu zabezpečujú rôznu tuhosť a pohodlie. Môže byť jednozložková alebo viacvrstvová.

 1. Polyuretánová pena (umelý latex) je pružná, elastická, rozkladá záťaž, má ortopedické vlastnosti, pretože preberá tvar tela spiaceho a podopiera ho pozdĺž styčnej plochy.
 2. Výplň z polyesterových vlákien Hollofiber (Struttofiber). Je hypoalergénny, priedušný, na topperi z pamäťovej peny sa pohodlne leží – nie je horúci, je mierne pevný.
 3. Memorix“ je „šikovná výplň, ktorá pod váhou a teplom tela nadobúda tvar kriviek tela, tzv. pamäťový efekt“. Povrch sa vráti do pôvodnej, rovnej polohy po tom, ako osoba vstane. Topper z memorixu patrí k ortopedickým matracom. V porovnaní s umelým latexom je pružnejší a tuhší.
 4. Prírodný latex je prírodná tkanina s podobnými vlastnosťami ako umelé tkaniny a pamäťová pena a je odolnejší.
 5. Kokosové vlákno (sisal) je najtvrdšou výplňou matracov a topperov. Toto vlákno alebo list agáve je úplne prírodný materiál s antibakteriálnymi vlastnosťami. Kokosové vlákno sa takmer nedeformuje ani neabsorbuje vlhkosť.

Toppery môžu pozostávať z niekoľkých vrstiev, ktoré určujú tuhosť a ortopedické vlastnosti výrobku. Vhodnú kombináciu je možné zvoliť podľa požiadaviek zákazníka v oblasti komfortu na základe popisu výrobcu.

Obal

Obaly lacných modelov topánok (v priemere do 3 000 Euro) sú zvyčajne syntetické alebo kombinované – zo žakáru so synteponom alebo polybavlnou. Ich výhodou je trvanlivosť a odolnosť proti opotrebovaniu, po vypraní sa nezrážajú. Nevýhodou je, že môžu byť klzké.

Toppery v strednej cenovej kategórii od 3000 do 6000 Euro sú zvyčajne vyrobené z kombinácie rôznych výplní a majú poťahy z prírodnej bavlny alebo vlny. Rovnaká situácia je aj pri drahých modeloch. Výhodou prírodných tkanín je ich príjemný pocit a protišmykový povrch.

Tuhosť

Chcete, aby bolo lôžko mäkšie alebo tuhšie? V prvom rade odporúčame zdravotný stav. Možno by ste uprednostnili mäkší topper, ale z ortopedických dôvodov by vám vyhovoval len pevnejší model, ktorý vám predpísal lekár.

Ak nemáte problémy s chrbticou a kostrou, mali by ste sa riadiť vlastnými pocitmi a všeobecnými odporúčaniami:

 1. Mäkké latexovo-pamäťové toppery sú vhodné pre starších ľudí a osoby s nízkou hmotnosťou, ktoré rady spia na boku.
 2. Stredná tuhosť latexových a latexovo-gumových poťahov je daná ich tuhosťou a pevnosťou. Je to univerzálne riešenie pre všetkých ľudí, ak neexistujú kontraindikácie.
 3. Tuhé toppery vyrobené z kokosového alebo kaktusového kokosového vlákna sa zvyčajne kombinujú s latexom, aby sa vytvoril pohodlný spací vak, a napriek tomu zostáva pomerne tuhý. Vhodné najmä pre deti a dospievajúcich, keď sa formuje držanie tela. Pevný topper je vhodný aj na spevnenie príliš mäkkého matraca – na takomto „koláči“ sa spí veľmi pohodlne, nie je príliš mäkký, ani príliš tvrdý.

Bez ohľadu na tuhosť toppera musí výber konkrétneho výrobku zodpovedať hmotnosti: je dôležité, aby bol výrobok dimenzovaný na zaťaženie s rezervou. Napríklad pre muža s hmotnosťou 75 kg by mal byť topper navrhnutý minimálne pre 75 kg alebo viac. Tým sa zachová pôvodná geometria a pevnosť výplne.

Účel

Výber toppera ovplyvňuje aj účel, na ktorý sa topper kupuje.

 1. Vrchná časť pohovky by mala vyhladiť priehlbinu medzi polohovateľnými polovicami, vhodný by bol hrubší výrobok.
 2. Pri výbere toppera do postele by ste sa mali riadiť svojimi špecifickými potrebami. Ak je váš starý matrac miestami prehnutý, hodil by sa vám výrobok so strednou tuhosťou a hrúbkou 5 cm alebo viac. Pre tých, ktorí chcú len zmeniť tvrdosť, stačí vybrať optimálny mäkký poťah. Nezabudnite, že pre mäkký matrac je potrebný tuhší výrobok, pretože sploštený podklad zmäkčí pevný poťah matraca.
 3. Aby ste nemuseli mať doma plnohodnotný matrac, keď chcete, aby niekto spal na podlahe, vyberte si hrubý topper, ktorý má hrúbku asi 10 cm. Na rozdiel od svojho „staršieho“ kolegu sa ľahko zroluje, nie je objemný a pri správnej voľbe nie je horší ako matrac.

Myslite aj na ergonómiu a skladovanie. Väčšinu vrchných matracov možno zrolovať a uložiť do skrine. S niektorými predmetmi, napr. s hrubým kokosovým vláknom, sa ťažko manipuluje a môže byť potrebné ich skladovať na plocho alebo ich vôbec nezasúvať. K dispozícii aj ako skladacie modulárne vrchné dosky. Tie sú zvyčajne hrubšie a majú dobrú ortopedickú výplň.

Najlepšie toppery

Ak sa budete riadiť pravidlami výberu, môžete ľahko nájsť ideálny tenký matrac. V tomto prehľade sa vám môžu páčiť aj naše najobľúbenejšie modely.

NomináciaSídloNázovCena
Vrchné toppery1Sontelle Form Ergo Cocos6 250 €
2Sen
 • Prírodný latex 90
 • 12 446 €
  3Promtex Orient Coconut 35 096 €
  4Dimax SM-56 801 €
  5LONAX Strutto 36 141 €
  6Promtex Orient Strutto 35 713 €
  7LONAX Latex-Cocos16 046 €
  8CORRETTO Strutto5 049 €
  9SkySleep Cocos 612 515 €

  Sontelle Form Ergo Cocos

  Hodnotenie: 4.9

  Sontelle Form Ergo Cocos

  Na vrchole zoznamu: matrac Form Ergo Cocos od spoločnosti Sontelle. Môže sa používať ako posteľná bielizeň na akomkoľvek type postele alebo pohovky – má vo vnútri jadro z pevného materiálu, čím stabilizuje napätie tela.

  Vnútri toppera sú tri vrstvy: latexová kôra v strede a polyuretánová pena (umelý latex alebo polyuretán) vo vonkajších vrstvách, pričom tieto vrstvy majú rôznu hrúbku. Tento výrobok má strednú tuhosť, jedna strana je tuhá, druhá je mäkšia. Celková hrúbka výrobku je 5 cm, čo stačí na vyhladenie takmer akéhokoľvek povrchu. Je možné spať na podlahe na karimatke. Poťah Sontelle Form Ergo Cocos – Prime quilted jacquard.

  Veľkosť poťahu môže byť ľubovoľná – šije ho Slovenská výrobca, ktorý dodáva všetky štandardné rozmery postelí a pohoviek od 60×110 (120) pre kolísku až po 200×220 cm.

  Výhody

  • Všetky veľkosti postelí;
  • Vhodné na postele a pohovky;
  • Výška 5 cm
  • Jedna strana je pevná, druhá je mäkšia;
  • Vnútri kokosové vlákno a syntetický latex.

  Nevýhody

  • Nie je definované.

  Sen
 • Prírodný latex 90
 • Hodnotenie: 4.8

  DREAM<li></div><p>NE NATURAL LATEX 90″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/29516666197021-510.jpg“ height=“329″ title=“DREAM</p><li>90″ PRÍRODNÝ LATEX > „90“ PRÍRODNÝ LATEX<p>Topper Dream</p><li>ne s prírodným latexom hevea vo vnútri je mäkšie ako najlepšie hodnotené. Vnútri nie je kokosové vlákno, ale vďaka hustej štruktúre výplne sa plocha na spanie vyrovná. Výška výrobku 9 cm – takmer matrac!<p>Spite na poťahu matraca Dream</p><li>Ne, súdiac podľa recenzií, je potešením – bude vyhovovať tým, ktorí majú radi mäkšie. Schopnosť latexu prispôsobiť sa tvaru tela poskytuje maximálne uvoľnenie a úľavu od svalového napätia. Topper nie je horúci, nepotí sa a matrac zostáva vždy suchý a čistý; udržiava ideálnu mikroklímu postele. K tuhosti prispieva bavlnený poťah „Cotton“, ktorý sa ľahko udržiava. Výrobca však odporúča používať dodatočný poťah na matrac.<p>celková tuhosť toppera Dream</p><li>Má strednú až nízku silu pruženia, je vhodná pre ľudí všetkých typov postavy a váhových kategórií a je navrhnutá tak, aby uniesla až 120 kg hmotnosti. Rozsah veľkostí je široký – výrobca vyrába posteľné pokrývky od tínedžerskej až po euro veľkosť. Príjemná vlastnosť: zapínanie na suchý zips na pripevnenie k postieľke alebo posteli.<h4>Výhody</h4><ul><li>Pôsobivá hrúbka 9 cm;</li><li>Vnútri je prírodný latex;</li><li>Topper kopíruje kontúry tela;</li><li>Suché zipsy;</li><li>Bavlnený poťah;</li><li>Široký rozsah veľkostí.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká cena výplne z prírodného latexu a výrobku ako celku.</li></ul><h3>Promtex Orient Coconut 3</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Promtex-Orient Coconut 3

  Tretí matrac v prehľade, Promtex Orient Coconut 3, je zo 100 % z kokosového vlákna a neobsahuje zmäkčovadlá. Je vhodný na vytvorenie pevného lôžka na mäkkej posteli alebo na pokrčenej pohovke alebo na položenie na podlahu. Výrobok má hrúbku 3 cm, ale postačuje na udržanie telesnej hmotnosti až 120 kg. Topper sa odporúča pre ľudí s problematickým držaním tela a môže slúžiť 10 až 15 rokov bez deformácií a zmien jeho vlastností.

  Poťah na matrac Promtex-Orient Coco 3 zo žakárovej tkaniny má zips na jednoduché odnímanie a pásy suchého zipsu na lepšie upevnenie k podkladu postele alebo pohovky.

  Veľkostný sortiment matracovej podložky Promtex-Orient Coconut 3 je široký, existujú veľkosti pre takmer všetky matrace, je možné vyrobiť verziu na mieru – výroba sa nachádza v Rusku, takže nie je ťažké objednať výrobok.

  Výhody

  • Tuhý matrac bez ďalších vrstiev;
  • Bavlnený poťah so suchým zipsom;
  • Veľkosti od 60X110 po Euro;
  • K dispozícii vo vlastných veľkostiach;
  • Vhodné pre deti a osoby so zlým držaním tela.

  Nevýhody

  • Nie je definované.

  Dimax SM-5

  Hodnotenie: 4.6

  DIMAX CM-5

  Jedinečnosť toppera Dimax SM-5 spočíva v jeho schopnosti skladať. Skladá sa z troch vzájomne prepojených blokov, v ktorých sa skladá. Na jednej strane je pohodlná z hľadiska skladovania, na druhej strane sa nemusí páčiť tým, ktorí nemajú radi ohýbanie pod telom ako na pohovke, hoci v topperi to nie je také výrazné.

  Škrupina matraca Dimax CM-5 z vysoko kvalitnej syntetickej peny Balance 5 cm, pružná, preberá tvar tela, potom sa vracia do pôvodnej polohy a nedeformuje sa pod váhovým zaťažením. Bavlnený žakárový poťah matraca prešívaný rúnom pre mäkkosť, so štýlovým hrboľatým vzorom, ktorý zároveň funguje ako ventilačný prvok a udržiava mikroklímu v posteli.

  Vrchná časť Dimax SM-5 je mäkká z oboch strán, ale vďaka „inteligentnej“ pene vo vnútri je ortopedická. Maximálne zaťaženie výrobku 90 kg/m2..

  Výhody

  • Skladanie;
  • Pohodlné ukladanie;
  • Mäkká výplň je z elastickej peny;
  • Žakárový poťah prešívaný syntetickou tkaninou;
  • Ortopedický výrobok.

  Nevýhody

  • Rebrované v záhybe.

  LONAX Strutto 3

  Hodnotenie: 4.5

  LONAX STRUTTO 3

  Matracová podložka LONAX Strutto 3 má strednú úroveň tvrdosti na oboch stranách. Vnútri je tenká vrstva najnovšej ortopedickej výplne Strutto, ktorá podopiera každý bod tela a uvoľňuje svaly počas odpočinku. „Strutto“ je pletené polyesterové vlákno so strednou pružnosťou. Netkaná textília sa po odstránení tlaku rýchlo vráti do pôvodného tvaru a jej štruktúra zabezpečuje normálnu klímu na spanie. V topperi sa nehromadí vlhkosť. Prešívaný žakárový poťah s ľahkým reliéfom.

  Stredná tuhosť univerzálna, vhodná pre každého. Žakárový poťah Strutto je ideálny na menšie aplikácie, ale vzhľadom na svoju hrúbku len ťažko dokáže správne zakryť záhyby pohovky. Rozmerová škála LONAX Strutto 3 začína na 70×140 cm a končí na 200×220 cm. 5 cm násobný rozmer, takže sa do nej dajú namontovať aj postele neštandardných rozmerov.

  Výhody

  • Univerzálna stredná tvrdosť;
  • Široký rozsah veľkostí;
  • Chrbtová taška s ortopedickými vlastnosťami;
  • Prešívaná žakárová tkanina.

  Nevýhody

  • Tenký topper 3 cm.

  Promtex-Orient Strutto 3

  Hodnotenie: 4.5

  Promtex Orient Strutto 3

  Vrchné diely Promtex Orient Toppers sa líšia nielen veľkosťou, ale aj dizajnom. „Strutto 3 je druhým produktom výrobcu v našom prehľade. Tento model má ortopedickú výplň Strutto z polyesterových vlákien, ktorá je uzavretá v syntetickom žakárovom prešívaní so syntetickou tkaninou. Topper je mierne pružný, má strednú tuhosť, rovnomerne rozkladá tlak, podopiera telo v každom kontaktnom bode a dokonale sa prispôsobuje jeho krivkám. Výplň je hypoalergénna a vhodná pre alergikov a astmatikov.

  Na spodnej časti poťahu sú všité gumičky na upevnenie poťahu na posteli alebo gauči, možno ho položiť na detskú postieľku. Nie je vhodný na podlahu – hrúbka len 3 cm, pre podmienečne mäkké Strutto to nestačí. A vydrží zaťaženie až do 130 kg.

  Výhody

  • Ortopedická struta vo vnútri toppera;
  • Stredná tuhosť pre jednu veľkosť;
  • Dá sa zrolovať na uskladnenie;
  • Vhodné na postele a pohovky;
  • Široký výber rozmerov od 60 x 160 cm do 200 x 220 cm.

  Nevýhody

  • Malá hrúbka, nedostatočná na vyrovnanie deformovaných matracov a pohoviek.

  LONAX Latex-Cocos

  Hodnotenie: 4.5

  LONAX Latex-Cocos

  Poťah matraca LONAX Latex-Cocos – kokosové vlákno a latex vo vnútri. Vrchný diel je obojstranný a možno ho otočiť zo strednej na vysokú tuhosť. Vďaka kokosovému vláknu je výrobok dokonale plochý na akomkoľvek podklade a vyrovnáva prípadné záhyby pohovky. Poťah je z bavlnenej žakárovej tkaniny, príjemnej na dotyk a ľahko sa udržiava.

  Matrac má hrúbku 6 cm a kvôli hrubej vrstve kokosového vlákna ho nie je možné otočiť. Môžete však položiť topper na posteľ alebo rozkladaciu pohovku a zabudnúť naň. Nedá sa však zabezpečiť – na základni nie sú žiadne gumičky ani suchý zips.

  Rozmerová škála sa začína parametrami 70×140 cm a končí dvojlôžkom Euro 200×220 cm.

  Výhody

  • Obojstranný poťah na matrac;
  • Žakárový prešívaný poťah;
  • Optimálna hrúbka 6 cm;
  • Vhodné na usporiadanie dokonale rovného lôžka.

  Nevýhody

  • Žiadne upevnenie na spodnej časti matraca alebo pohovky.

  CORRETTO Strutto

  Hodnotenie: 4.4

  CORRETTO STRUTTO

  Matracová podložka CORRETTO Strutto má vo vnútri syntetické vlákno, hrúbka výplne je len 2 cm. Na vytvorenie pohodlného lôžka stačí posteľ alebo pohovka s relatívne rovným povrchom. Hrubý žakárový prešívaný poťah má v spodnej časti elastické pásy na pripevnenie poťahu k základnému matracu alebo pohovke.

  Veľkou výhodou topperu je, že sa dá zrolovať na jednoduché uskladnenie.

  Výhody

  • Ortopedická výplň Strettoform;
  • Univerzálna stredná tvrdosť;
  • Elastické pásy na pohovke na pripevnenie k matracu alebo pohovke;
  • Priestranná žakárová škrupina s flísovou výplňou.

  Nevýhody

  • Nezakrýva záhyby pohovky vďaka svojej malej hrúbke.

  SkySleep Cocos 6

  Hodnotenie: 4.3

  SKYSLEEP COCOS 6

  Bezpružinový matrac SkySleep Cocos 6 je univerzálny model pre ľudí každého veku a zložitosti. Vnútri je kokosové vlákno, tvrdé, ale užitočné na formovanie postoja dieťaťa a podporu kostry dospelých. Matracová podložka je napriek tvrdosti materiálu pružná a spí sa na nej veľmi pohodlne. Vlákna kokosového vlákna zabraňujú hromadeniu prachu, majú antibakteriálne vlastnosti a zaručujú dobrú hygienu, čo je nevyhnutné pre alergické deti.

  Matrac SkySleep Cocos 6 je vhodný pre deti od prvého dňa. Má prešívaný mäkký poťah z polybavlny s detským vzorom, ktorý však nie je snímateľný – to je problém najmä v prípade detí. Z tohto dôvodu, aby ste si udržali čistú pokožku, výrobca odporúča samostatný vodotesný a umývateľný poťah pre topper. To isté platí aj pre „dospelé“ modely – čistota je dôležitá pre každého.

  Veľkostný rozsah, podobne ako väčšina topperov v prehľade, začína pri 60×110 cm pre deti a končí pri 220×200 cm.

  Výhody

  • Vhodné pre deti od prvých dní života;
  • Hypoalergénne polstrovanie;
  • Objemné prešívané vrecko z polybavlny;
  • Hrúbka 6 cm;
  • Každý rúž sa dá vyhladiť.

  Nevýhody

  • Kryt nie je odnímateľný.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: