15 najlepších kávovarov na karob

*Výber najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa opýtajte odborníka.

Káva je povzbudzujúca, takže vám dodá energiu aj na ten najťažší deň. Kupovať hotovú kávu je drahé – preto si mnohí ľudia kupujú kávovary. Existujú modely pre kancelárie, ktoré dokážu poskytnúť chutný nápoj pre veľký počet ľudí, ako aj pre domáce použitie. Na trhu je veľa typov, ale pre milovníkov latte, espressa a cappuccina je vhodný len kužeľový typ. Začiatočníci a tí, ktorí plánujú spotrebič používať na komerčné účely, si z nich môžu ľahko vybrať. Hlavnou vecou je určiť cenu, ako aj úlohy, ktoré má kávovar vykonávať.

Odborníci z Exprtology analyzovali trh, zozbierali názory expertov a vybrali 13 najlepších pražiarní kávy do tohto rebríčka.

Ako si vybrať kávovú šálku

 1. Kávovary s otočným rohom.Vysokotlakové čerpadlá zvyšujú tlak v sparovacej komore a kávovom okruhu. Zariadenia základnej a strednej triedy majú vibračné čerpadlo, ktoré sa používa vo všetkých domácich strojoch na rohovník. V tomto prípade môže model stáť 5 alebo 150 tisíc. . Profesionálne/komerčné modely majú rotačné čerpadlo, ktoré zabezpečuje rovnomernejší a stabilnejší tlak pre lepšiu chuť espressa. Parné stroje sú menej účinné ako čerpadlá, takže ak ste milovníci jedla, možno dáte prednosť prvému z nich. Nezabudnite, že kávovary pre kancelárie, kaviarne a veľké rodiny potrebujú aspoň dva kužele.
 2. Materiály.Osobitnú pozornosť venujte nádrži a kužeľom. Ak sú vyrobené z lacného plastu, chuť kávy nebude zďaleka ideálna. Vyberte si kávovary s kovovými rohmi na espresso a nádržkou na vodu z kvalitného plastu.
 3. Výkon a tlak.Espresso vyžaduje tlak 8-9 barov. Dokonca aj keď produkuje 15-19 barov, nezáleží na tom. Kladenie mimoriadneho dôrazu na túto vlastnosť je skôr marketingový trik: váš kávovar aj tak zníži tlak na požadovanú úroveň.
 4. NapájanieZvyšuje rýchlosť varenia. Ideálny výkon je 1100-1700 W, ale ak chcete ušetriť, môžete zvoliť nižší výkon.
 5. Kotol.Termobloky s malou nádržkou na vodu pre kávovary základnej triedy, pre kávovary s veľkou nádržkou na vodu strednej triedy. Veľké kávovary majú veľkú výhodu oproti malým kávovarom, pretože nemusia každých 60 ml vody ohrievať. Je pravda, že existuje nevýhoda – nerovnomerná teplota, čo nie je veľký problém, ale stále to ovplyvňuje chuť espressa.
 6. Kapacita nádrže.Pre rodinu s 2 alebo 3 osobami postačuje nádržka s objemom 100-600 ml. Pre väčší počet osôb by však bol vhodnejší model s objemom 1-1,5 litra. Pamätajte, že čím väčšia kapacita, tým väčší výkon potrebujete.
 7. Aký druh kávy používať.Kávovary Carob dokážu spracovať vopred namletú kávu, ako aj kávu v kapsulách a špeciálnych kapsuliach. Modely šálok sú drahšie, pretože rýchlo pripravujú lahodné espresso, sú pohodlnejšie a ľahšie sa čistia. Kúpte si kávovar s kapučinátorom a kapsulami, radia.
 8. Ďalšie možnosti.Systém na napenenie mlieka vám umožní pripraviť kávu s lahodnou a vysokou kávovou penou. Funkcia varenia jedným tlačidlom sa dá prerušiť stlačením tlačidla, aby sa eliminovali akékoľvek poruchy. Automatické vypnutie zabraňuje prehriatiu motora a automatický čistiaci systém zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa.
 9. Kontrola.Môžu byť vopred naprogramované alebo ich môže spustiť a zastaviť človek. V prvom prípade stačí stlačiť tlačidlo a model vykoná celý proces sám, až po vypnutie. Určite je to pohodlnejšie, pretože to šetrí čas používateľa a spotrebič varí nápoj, zatiaľ čo sa venuje vlastným záležitostiam. Tie však môžu byť drahšie, preto sa o tom presvedčte skôr, ako pôjdete do obchodu.
 10. Ergonómia.V domácnosti je najlepšie vybrať si modely, ktoré sú dostatočne malé na to, aby sa zmestili do vašej domácnosti. Aj keď máte veľkú kuchyňu, je hlúpe zaberať zbytočne veľa miesta, keď si môžete kúpiť výkonný, ale kompaktný kávovar. Všetky jednotky musia mať výhodnú polohu, najmä ak kupujete jednotku pre staršie osoby. Tu je intuitívne rozhranie to pravé. Majte na pamäti, že kávovar budete musieť často čistiť, preto je dôležité zabezpečiť, aby sa dal čo najjednoduchšie a najrýchlejšie rozobrať a zostaviť.

Poradie najlepších kávovarov

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie miešadlá na kávu do kancelárie1De’Longhi La Specia
 • sta EC 9335.M
 • 37 950 €
  2De’Longhi EC 850 M30 619 €
  3Nuova Simonel
 • Musica Standart AD
 • 99 052 €
  4Bugatti
  A
  49 990 €
  5KitchenAid 5KES210289 990 €
  Najlepšie kávovary pre váš domov1Gaggia Gran Prestige18 938 €
  2Rommelsbacher EKS 201019 921 €
  3smeg ECF01DGEU113 990 €
  4Gaggia Viva Style14 748 €
  5ENDEVER Costa-10656 580 €
  6De’Longhi Distinta ECI 34113 247 €
  7

  olaris PCM 1515E Adore Crema

  6 400 €
  8Kitfort KT-7407 590 €
  9Krups Calvi Meca XP 34409 690 €
  10inhouse ICM 0401BK3 180 €

  Najlepšia káva carob pre kanceláriu

  De’Longhi La Specia
 • sta EC 9335.M
 • Hodnotenie: 4.8

  De’Longhi La Specia<li></div><p>sta EC 9335.M“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/7916666197991-9215.jpg“ height=“451″ title=“De’Longhi La Specia</p><li>sta EC 9335.M“><p>Ideálny kávovar do kancelárie musí mať kovové telo. Je tiež nevyhnutnou súčasťou ohrievača šálok. Mal by tiež byť schopný pripraviť dva nápoje naraz. Uhádli ste, že De’Longhi La Specia má všetky tieto funkcie</p><li>EC 9335.M. Navyše niektorí ľudia nazývajú toto zariadenie kávovarom, pretože má toľko funkcií. Tento model je napríklad pripravený ponúknuť kontrolu sily kávy. Môžete tiež nastaviť teplotu nápoja. A to všetko s pohodlnými a elegantnými spínačmi, ktoré vôbec nenarúšajú dizajn.<p>Tento kávovar je všestranne použiteľný. Pripravuje nápoj nielen z mletej kávy, ale aj z kávových zŕn – na tento účel je integrovaný mlynček. Proces prebieha v oddelených kotloch – v prvom sa ohrieva voda a v druhom prebieha samotné varenie. Príkon je 1450 W, takže šálka aromatického nápoja vznikne pomerne rýchlo. Vnútorný tlak môže dosiahnuť až 19 barov. Takto sa nemusíte starať o to, ako jemne ste mlátili. Má tiež dvojlitrovú nádrž na vodu. Aby ste nemuseli príliš často dopĺňať vodu. Súťažiaci si ju pýtajú po každých dvoch alebo troch šálkach kávy!</p><p>Tento model možno použiť na prípravu espressa a americana. Ďalšou výhodou je funkcia automatického odvápňovania. Výrobca nezabudol na tlakomer, aby sa uistil, že tlak je správny. Súčasťou balenia je aj odnímateľná odkvapkávacia miska namiesto plnohodnotného systému proti odkvapkávaniu, ktorý zvyčajne bezdôvodne zvyšuje konečnú cenu takéhoto zariadenia.</p><p>Tento model však bohužiaľ nie je ideálny. Má tri hlavné nevýhody. V prvom rade už spomínaný mlynček nefunguje najlepšie. Často sa vyskytuje prebytok prášku, čo spôsobuje určité problémy. Po druhé, na použitý cappuccinator si treba zvyknúť. A nie je možné ho používať počas rozlievania espressa. Po tretie, musíte si zvyknúť na programovanie zariadenia. Tento problém by sa však dal vyriešiť zavedením displeja.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dve šálky sa môžu variť súčasne;</li><li>Má kapucínku;</li><li>Mlynček na kávu je zabudovaný;</li><li>Veľmi vysoký výkon;</li><li>Nezabudlo sa ani na manometer;</li><li>K dispozícii je regulácia teploty a sily;</li><li>Používajú sa delené kotly;</li><li>Plášť je vyrobený z kovu;</li><li>Ohrievanie pokrmov sa vykonáva.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Kapucínka má určité obmedzenia;</li><li>Mlynček nefunguje dobre.</li></ul><h3>De’Longhi EC 850 M</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=De'Longhi EC 850 M

  Výrobky De’Longhi nájdete v mnohých kanceláriách. Umiestňuje sa aj v malých kaviarňach. Skutočnosť, že má často pekný dizajn a pomerne širokú škálu funkcií. A kávu pripraví naozaj rýchlo. Najmä model De’Longhi EC 850 M má všetky tieto vlastnosti. Má pevné kovové telo, vďaka ktorému sa stane skutočným skvostom v každom interiéri. Na prípravu nápoja sa používa mletá káva alebo kávové struky. Zatiaľ čo mnohé moderné zariadenia tohto druhu používajú elektronické ovládanie, tu je mechanické. Vďaka tomu je proces oveľa jednoduchší a kávovar je tiež odolnejší.

  Termoblok sa používa ako ohrievač. Kávovar má výkon 1450 W. Ide o slušný parameter, ktorý umožňuje, aby sa spotrebič čo najrýchlejšie vyrovnal so svojou úlohou. Objem nádržky na vodu je až jeden liter. To by malo stačiť na tri alebo štyri šálky kávy. Mimochodom, dokáže pripraviť dva nápoje súčasne. Toto je nepostrádateľná funkcia pre každý kávovar, ktorý sa má inštalovať v kancelárii.

  Tlak vo vnútri môže počas prípravy kávy dosiahnuť 15 barov. Nikdy si však nemôžete byť istí, pretože nemá ručný ovládač. Výrobca od nej upustil z dôvodu zníženia nákladov. Nemá automatické odvápňovanie. Spotrebič však dokáže sám pripraviť cappuccino! Nie každý kávovar je toho schopný. Aj tento model dokáže pripraviť latte, latte macchiato a, samozrejme, tradičné espresso.

  Inak je to známy kávovar, ktorý sa predáva za relatívne málo peňazí. Vie ohrievať šálky, má odnímateľnú odkvapkávaciu misku a nezabudlo sa ani na indikátor hladiny vody. Dodáva sa s tromi filtrami a tempera. Model De’Longhi EC 850 M je pravdepodobne najatraktívnejší vďaka svojim malým rozmerom a nízkej hmotnosti 5,4 kg.

  Keď si prečítate recenzie, nadobudnete dojem, že je to najlepšia voľba za dané peniaze. Má však niektoré nevýhody. Napríklad neumožňuje použitie vysokého pohára na latte-macchiato, ktorý sa tam jednoducho nezmestí (ak najprv nevyberiete podnos). Výrobca tiež nezaviedol možnosť regulovať penenie mlieka. Nie každý bude spokojný s pokynmi, ktoré sa ukázali byť veľmi stručné. Nikto vám však nebráni stiahnuť si podrobnejšiu verziu z internetu.

  Výhody

  • K dispozícii je automatická príprava cappuccina;
  • Má ľahko naučiteľné mechanické ovládanie;
  • Štýlové kovové puzdro;
  • Je tu ohrievač šálok;
  • Pomerne veľký výkon;
  • Môže variť dve šálky naraz.

  Nevýhody

  • Príručka nie je veľmi podrobná;
  • Neexistuje žiadne presné nastavenie pre napenenie mlieka;
  • Vysoké hrnčeky sa tam zmestia len s trochou jemnosti;
  • Chcelo by to väčšiu nádrž na vodu.

  Nuova Simonel
 • Musica Standart AD
 • Hodnotenie: 4.7

  Nuova Simonel<li></div><p>Musica Standart AD“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/8701666197991-1915.jpg“ height=“410″ title=“Nuova Simonel</p><li>Musica Standart AD“><p>Mnohé kávovary nemožno označiť za účinné. Príprava nápoja im môže trvať celú večnosť. Pri drahších modeloch to našťastie nie je problém. Rovnako ako Nuova Simonel</p><li>Musica Standart AD zvládne prácu za pár sekúnd. V kancelárskom prostredí je to výhodou, pretože zamestnanec sa musí čo najrýchlejšie vrátiť do práce. Často sa vyskytujú aj v kaviarňach, kde si môžete vziať kávu so sebou.<p>Výkon tohto modelu je 1200 W. Vďaka tomu sa tlak veľmi rýchlo zvýši na 15 barov (proces je viditeľný na manometri), čo vedie k takmer dokonalému espressu. Pomáha aj ohrievač šálok. Prístroj dokáže pripraviť aj cappuccino. Len pokiaľ nezabudnete, že je potrebné malé množstvo mlieka. V tomto prípade sa však nespoliehajte na automatickosť.</p><p>Na rozdiel od svojich cenovo výhodných náprotivkov dokáže tento kávovar pripraviť dve šálky naraz. To je opäť užitočné v prípadoch, keď je spotrebič nainštalovaný v niektorej kaviarni. Aj možnosť pripojenia na vodovod sa zdá byť pri tejto operácii užitočná.</p><p>Nuova Simonel</p><li>Musica Standart AD používa mletú kávu. Aby ste nevyšli na mizinu pri nákupe najrôznejších kapsúl, ktoré stoja celý majetok. Obsahuje aj nádrž na vodu s objemom 1,8 l. Mimochodom, telo zariadenia je vyrobené z kovu, takže voľba v prospech tohto kávového rohovníka robí aj majiteľov kuchýň s moderným interiérom. Miestnosť však musí byť veľká, pretože nejde o zvlášť malý spotrebič. A prinajmenšom dosť ťažký (váha pod týmto modelom ukazuje 20 kg). A vaša rodina musí pozostávať z viac ako jednej osoby. Ak žijete sami, dva kohútiky nie sú potrebné.<p>Nanešťastie má niekoľko nevýhod. Pri jeho vzniku sa kládol veľký dôraz na ručnú prípravu kávy. Žiadne automatické vypnutie. Elektronika ani nevie, ako zablokovať prevádzku stroja, ak v ňom nie je voda! Preto musíte byť pri používaní tohto kávovaru mimoriadne opatrní. Ďalšou nevýhodou je absencia systému proti odkvapkávaniu. Ak však pár kvapiek spadne na hrnček, nemusíte sa ničoho obávať – na dne je špeciálny zásobník, ktorý sa dá ľahko vybrať a utrieť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dokáže pripraviť espresso aj cappuccino;</li><li>K dispozícii je tlakomer;</li><li>Zavedený ohrievač pohárov;</li><li>K dispozícii je odnímateľná odkvapkávacia miska;</li><li>Plášť je vyrobený z kovu;</li><li>Môžete si pripraviť dve šálky kávy naraz;</li><li>Môže byť pripojený k vodovodnej sieti.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoké náklady;</li><li>Žiadne automatické odvápňovanie;</li><li>Žiadny systém proti odkvapkávaniu;</li><li>Žiadne automatické vypínanie alebo iné bezpečnostné systémy.</li></ul><h3>Bugatti<div>A</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Bugatti</div><p>A“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/49916666197991-2415.jpg“ height=“421″ title=“Bugatti</p><div>A“><p>Mnohé kávovary s rohom vyzerajú veľmi podobne. Ak však hľadáte skvost do svojej kancelárie, zvážte Bugatti</p><div>A. Ide o jedinečný spotrebič, ktorý dlho trvá, kým rozpoznáte kávovar. A toto je prípad, keď vyniká nielen vizuálne, ale aj z hľadiska chuti vášho nápoja. Ani jeden zákazník sa nikdy nesťažoval, že by nebol spokojný s kávou. Alebo že sa nápoj ukáže ako obyčajný.<p>Drahé spotrebiče sa zvyčajne dodávajú len v jednej alebo dvoch farbách, pretože viac farieb by bolo veľmi ťažké predať. Ale Bugatti</p><div>A nie je tento prípad. Karosériu tohto modelu možno namaľovať jednou z deviatich dostupných farieb! Nemôžete si pomôcť, ale teší vás, že je vyrobený z kovu. Vďaka kompaktným rozmerom je inštalácia bezproblémová a nízka hmotnosť len 6,5 kg je tiež dobrým nápadom. Ale, samozrejme, v tom spočíva hlavná nevýhoda kávovaru. Používa veľmi malú nádrž na vodu. Kapacita sotva dosahuje 0,8 litra. Ak pijete niekoľkokrát denne, musíte často pridávať vodu. Rozpačitý je aj výkon kávovaru, ktorý nepresahuje 950 W. Pri tomto nastavení môže stlačenie na 15 barov trvať pomerne dlho. To je však viditeľné len v priamom porovnaní s výkonnejšími konkurentmi. Mimochodom, proces môžete sledovať pomocou meradla. Je to najväčší konštrukčný prvok (po nádrži na vodu).<p>Tento model používa mletú kávu alebo kávové kapsuly. Väčšinou s Bugatti</p><div>A pripravuje espresso. Cappuccino môžete naliať aj do šálky, ale na to musíte všetko mlieko pripraviť ručne.<p>V ostatných ohľadoch ide o bežnú kávovú šálku, ale jej hlavné nedostatky vyplývajú z jej konštrukcie. Nemá napríklad systém proti odkvapkávaniu, takže odkvapkávaciu misku je potrebné pravidelne čistiť. Prístroj tiež nie je vybavený automatickým odvápňovaním. Je však schopný ohrievať šálky. A dokáže pripraviť dva nápoje naraz. Stručne povedané, nie je to zlá voľba pre kanceláriu, ale má svoje nevýhody.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Jedinečný dizajn;</li><li>Množstvo farebných možností;</li><li>Používa kovové puzdro;</li><li>Má manometer;</li><li>Funkcia ohrevu šálok;</li><li>Skromné rozmery a hmotnosť;</li><li>Je možné pripraviť dve šálky kávy súčasne;</li><li>Nezabudnite na indikátor hladiny vody.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadne automatické odvápňovanie;</li><li>Nemá systém proti odkvapkávaniu;</li><li>Cenu nemožno označiť za mimoriadne nízku;</li><li>Nie najväčšia nádrž na vodu.</li></ul><h3>KitchenAid 5KES2102</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=KitchenAid 5KES2102

  Mnohí čitatelia Expertology vedia, že výrobky KitchenAid sú drahé. Napríklad za kávovar z rohovníka od tohto výrobcu sa žiada takmer 90 tis. Euro. Vyzerá však neskutočne krásne. Je to takmer umelecké dielo. Z ktorého je tiež lahodný nápoj!

  Tento model je určený na prípravu nápoja z mletej kávy. Je k dispozícii v štyroch farebných variantoch. Najzaujímavejšie je zariadenie v jeho firemnom červenom sfarbení. Dizajn je v retro štýle, čo dodáva spotrebiču na zaujímavosti. Rovnako ako šálka, ktorá je položená na vhodnom povrchu! Je známe, že ak sa nápoj naleje do teplej nádoby, má to pozitívny vplyv na jeho chuť.

  Tento prístroj na rozdiel od niektorých iných varičov pripravuje nielen espresso, ale aj latte. Používateľ má k dispozícii aj cappuccino, ale len v režime ručného varenia. Príkon tohto spotrebiča je 1300 W, čo stačí na zvýšenie vnútorného tlaku na 15 barov. Proces môžete sledovať pomocou meradla – pomáha to vedieť, že výrobca nepodvádzal. Medzi prítomnými zariadeniami je aj teplomer.

  Tento kávovar používa samostatné variče. Prvá varí vriacu vodu, zatiaľ čo druhá varí nápoj. Dizajn nemohol neovplyvniť hmotnosť. Ukázalo sa však, že je to znesiteľné (asi 11,8 kg), existujú ťažšie kávové karobové výrobníky. Zaujímavosťou je, že výrobca zaviedol možnosť prípravy dvoch šálok kávy naraz – nikdy to nie je zbytočné. Na sekundárnych funkciách sa šetrilo. Zbavila sa napríklad systému proti odkvapkávaniu. Namiesto toho používa odnímateľný a ľahko čistiteľný zásobník.

  KitchenAid 5KES2102 sa dodáva so všetkým, čo potrebujete. Obsahuje malý džbán na penenie, pár filtrov, kefku na čistenie sieťky a odmerku.

  Prečo dávame tomuto modelu také nízke hodnotenie?? Pre chuť a kvalitu nápoja. Čakáte len na obyčajnú šálku kávy. Pena sa ukáže ako tekutá, čo spôsobí, že rýchlo opadne. Ak naň radi kreslíte obrázok – potrebujete iný kávovar. Nemožno prehliadnuť ani priemerné spracovanie plastových prvkov.

  Výhody

  • K dispozícii sú tri druhy kávy;
  • Roztomilý dizajn;
  • Kryt bol vyrobený z kovu;
  • Používa dvojlitrovú nádrž na vodu;
  • Dokáže pripraviť dve šálky nápoja súčasne;
  • K dispozícii je tlakomer a snímač teploty;
  • Na výber máte štyri farby;
  • Je zavedený ohrievač šálok.

  Nevýhody

  • Plastové prvky nie sú vyrobené najlepším spôsobom;
  • Výslednú kávu možno nazvať najobyčajnejšou kávou;
  • Nie je tu žiadny systém proti odkvapkávaniu;
  • Žiadne automatické odvápňovanie.

  Najlepšie mlynčeky na kávu pre vašu domácnosť

  Gaggia Gran Prestige

  Hodnotenie: 4.8

  Gaggia Gran Prestige

  Chcete kávovar s moderným dizajnom, ktorý nebude kaziť výzdobu vašej kuchyne? Ak áno, odporúčame vám zvážiť Gaggia Gran Prestige. Tento spotrebič má kovové telo a minimum zbytočných prvkov. Dávkovač nápojov tu používa známy kužeľ. Umožňuje naliať kávu do dvoch šálok naraz. Musia však byť malé – vysoké hrnčeky sa sem jednoducho nezmestia. To je pravdepodobne najväčšia nevýhoda tohto modelu.

  Výkon tohto modelu je 1050 W. Pri jednom úkone stačí uvariť až 1,25 litra vody, ktorá sa zmestí do nádržky na vodu. Musíte dôverovať výrobcovi, pretože tento kávovar nemá tlakomer. Musíte však dôverovať výrobcovi, pretože tento kávovar nemá tlakomer.

  Ako ohrievač sa používa kotol. Bohužiaľ, táto konštrukcia neumožnila výrobcovi implementovať vyhrievanie šálok. To je druhá veľká nevýhoda. Pre domáce použitie to však nie je veľmi dôležité.

  Treba poznamenať, že je tu odnímateľná odkvapkávacia miska, ktorá sa ľahko čistí. Výrobca do svojho výrobku integroval aj systém automatického vypínania. Odpadá však zobrazenie na displeji. Niet divu, pretože zariadenie neponúka veľké množstvo nastavení. Nemôžete tu ani nastaviť silu nápoja. Mimochodom, prístroj pripravuje nielen espresso, ale aj latte macchiato. K dispozícii aj ako napeňovač cappuccina, ale len v manuálnom režime.

  Mnoho pozitívnych recenzií na tento model možno nájsť online. Aj tie sa však vyznačujú niektorými negatívami. Po prvé, ľudia nemajú radi zásobník, ktorý je vyrobený z plastu a má nepraktický obraz – časom sa roztriešti, najmä ak používate kávovar bude denne. Po druhé, niektoré kópie majú chybu – ich nádrž rýchlo začne unikať. Ide však o záručný prípad, takže vám nikto nebráni vrátiť zariadenie do predajne.

  Výhody

  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Rýchly ohrev vody;
  • Nádrž má dostatočne veľký objem;
  • Dva hrnce sa môžu plniť súčasne;
  • Nie je to veľká hodnota;
  • Dokáže pripraviť tri druhy kávy.

  Nevýhody

  • Nehodí sa na vysoké hrnčeky;
  • Niektoré prvky sú rýchlo zbavené farby;
  • Žiadny ohrievač šálok;
  • Žiadne automatické odvápňovanie;
  • Žiadny manometer.

  Rommelsbacher EKS 2010

  Hodnotenie: 4.8

  Rommelsbacher EKS 2010

  Chcete relatívne lacný kávovar s atraktívnym vzhľadom? V tomto prípade odporúčame pozrieť sa na Rommelsbacher EKS 2010. Kúpa tohto modelu bude stáť 20-tisíc eur. Spotrebič, ktorý dokáže pripraviť cappuccino, môžete získať za menej ako rok alebo viac. Za tieto peniaze získate zariadenie, ktoré dokáže pripraviť lahodné espresso. Možno ho použiť aj na prípravu cappuccina, ale len v manuálnom režime. Tieto kávovary však ponúkajú úplnú automatiku v tomto smere len veľmi zriedkavo.

  Tento model nie je vôbec lacný. Nie je prekvapením, že kryt je takmer celý z kovu. Pod ním sa nachádza termoblok, ktorý ohrieva 1,5 litra vody ešte v nádrži na vodu. Mletú kávu alebo kávové struky možno pripraviť pri tlaku až 19 barov. Jediná škoda je, že nemôžete vidieť vlastnými očami manometer, čím sa uistíte o údaji tvrdenom výrobcom – toto zariadenie tam jednoducho nie je.

  Napriek svojej skromnej veľkosti a nízkej cene ponúka tento kávovar niekoľko úprav. Môžete napríklad nastaviť veľkosť porcie horúcej vody. Alebo aktivujte predbežné zvlhčovanie. Zariadenie dokáže súčasne naliať nápoj do dvoch šálok, čo tiež nemôže nepotešiť.

  Inak je to typický kávovar. Nemá systém proti odkvapkávaniu. Nepotrebujú ho, je nahradený odnímateľným zásobníkom, kam spadnú náhodné kvapky. Pokiaľ ide o recenzie, kupujúci Rommelsbacher EKS 2010 zriedka napíšu niečo negatívne. Upozorňujú len na zlé umiestnenie ukazovateľa hladiny vody – nebude viditeľný, ak je zariadenie umiestnené blízko steny. Nie každý je tiež spokojný s plastovým teplomerom, ktorý sa dodáva so zariadením.

  Výhody

  • Môžete variť dve šálky naraz;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • Slušná kapacita nádrže;
  • Plášť je vyrobený z kovu;
  • Má režim úspory energie;
  • K dispozícii je niekoľko nastavení.

  Nevýhody

  • Dodáva sa spolu s úprimne slabou teplotou;
  • Nie je to najlepšie umiestnenie ukazovateľa hladiny vody;
  • Žiadne automatické odvápňovanie;
  • Žiadny manometer.

  smeg ECF01DGEU

  Hodnotenie: 4.7

  smeg ECF01DGEU

  Len málo našich čitateľov má obrovskú sumu peňazí na kúpu kávovaru. Ak však patríte medzi nich, model s názvom smeg ECF01DGEU vás určite musí potešiť. Po prvé, je to jeden z mála kávovarov s Slovenskám ornamentálnym hlohom. Zodpovedajúci dizajn vám každé ráno spríjemní pohľad a určite vám zlepší náladu. Po druhé, vyžaduje si relatívne málo miesta. A to je pri kúpe kávovaru na domáce použitie veľmi dôležité. Po tretie, dokáže pripraviť dve šálky kávy naraz. Umožňuje vám vychutnať si svoj nápoj s kamarátom – nemusíte čakať na druhý nápoj.

  Tento model používa mletú kávu alebo kávové kapsuly. Termoblok funguje ako ohrievač. Výkon dosahuje 1350 W, čo stačí na rýchle ohriatie vody na maximálnu teplotu. mimochodom, objem použitej nádrže je 1 l. A to je na zozname nevýhod. Ale to je všetko, čo doma potrebujete. A čo je dôležitejšie, dokáže nastaviť stupeň sily nápoja.

  Ak máte radi cappuccino, nie espresso, smeg ECF01DGEU predsa len nie je vaša prvá voľba. Tu si ho môžete pripraviť, ale len v manuálnom režime.

  Tento model vám včas pripomenie, že je čas vyčistiť stroj od vodného kameňa. Bohužiaľ sa bez nej nezaobídete, pretože nemá automatické odvápňovanie – funkciu, ktorou sa môžu pochváliť plnohodnotné kávovary. Systém proti odkvapkávaniu v zariadení chýba. Namiesto zásobníka výrobca predstavil bežný zásobník, ktorý sa dá ľahko vybrať a utrieť. A tvorcovia nezabudli ani na úložný priestor na kábel.

  Treba priznať, že smeg ECF01DGEU v žiadnom prípade nestojí za peniaze, ktoré ruskí predajcovia požadujú. Táto vysoká cena je spôsobená len nezvyčajnými farbami a retro dizajnom. Výrobky SMEG sú zriedkavo lacné. A mal by sa používať len ako doplnok k iným spotrebičom od toho istého výrobcu. Napríklad tento kávovar by vyzeral skvele s chladničkou od tejto spoločnosti.

  Výhody

  • Môže vás upozorniť, keď je potrebné odstrániť vodný kameň;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • K dispozícii je ovládanie sily kávy;
  • Je tu priehradka na uloženie kábla;
  • Jedinečný dizajn;
  • Telo je vyrobené z kovu;
  • Môže naraz vydávať dve šálky kávy;
  • Jednoduché ovládanie.

  Nevýhody

  • Človek by chcel väčšiu nádrž;
  • Žiadne automatické odvápňovanie;
  • Nemá manometer;
  • Astronomická cena.

  Gaggia Viva Style

  Hodnotenie: 4.7

  Gaggia Viva Style

  Tento spotrebič je určený na vkladanie mletej kávy alebo kávových kapsúl. Telo je vyrobené z čierno lakovaného plastu. Vďaka tomu nie je jednotka v kuchyni príliš nápadná, najmä ak má moderný interiér. Tri malé tlačidlá a dva elegantné prepínače slúžia ako ovládacie prvky. Známa strieborná rukoväť sa používa na nalievanie nápoja. Táto konštrukcia kávovaru umožňuje zvládnuť ovládanie aj starším ľuďom, ktorí sa nevyznajú v elektronických prístrojoch.

  Menovitý výkon tohto modelu je 1025 wattov. Je to pravdepodobne najlepšia možnosť, najmä v prípade kávovaru s objemom kanvice menším ako 1,25 litra. Vo vnútri spotrebiča môžete dosiahnuť tlak až 15 barov. Ale nemôžete si tým byť istí, pretože manometer nemá výrobok. Zariadenie však umožňuje nastaviť veľkosť porcií horúcej vody. Má tiež automatické odvápňovanie! Preto sa Gaggia Viva Style predáva za veľa peňazí – nie je to lacný model. Cenu ovplyvnilo aj zavedenie funkcie automatického vypnutia.

  Latte aj espresso sú možné. Používateľ si môže pripraviť cappuccino aj ručne. Výrobca nezabudol na možnosť súčasného nalievania nápoja do dvoch pohárov. Ktoré sa mimochodom dajú predhriať; – Ktoré sa mimochodom dajú predhriať!

  Ak sa vám páči dizajn Gaggia Viva Style, nebudete sklamaní! Aspoň na domáce použitie. Výrobca upustil od funkcií, ktoré by sa dali ľahko odstrániť. Napríklad nezaviedla dodávku teplej vody. To znamená, že toto zariadenie nenahradí rýchlovarnú kanvicu. Taktiež nie je k dispozícii systém proti odkvapkávaniu. Je to pochopiteľné, pretože by bolo oveľa lacnejšie vybaviť kávovar odnímateľnou odkvapkávacou miskou. Za zmienku stojí aj dĺžka napájacieho kábla, ktorá sa predĺžila na 1,2 m. Hmotnosť spotrebiča je 4 kg.

  Výhody

  • Je malý a ľahký;
  • Dokáže pripraviť dve šálky naraz
  • Ľahko sa ovláda;
  • Má funkciu ohrievača šálok;
  • Automatické vypnutie
  • Dokáže pripraviť niekoľko druhov kávy;
  • Automatický systém proti odkvapkávaniu; automatický systém proti odvápňovaniu;
  • Optimálny výkon;
  • Nie tak drahé.

  Nevýhody

  • Dizajn nebude vyhovovať každému;
  • Nie je tu žiadny manometer;
  • Nie príliš vysoká teplota nápoja.

  ENDEVER Costa-1065

  Hodnotenie: 4.5

  ENDEVER Costa-1065

  Tento pomerne lacný kávovar je určený na nalievanie nápoja do pomerne malých šálok. Tento model teda neuspokojí tých, ktorí radi pijú až 300 ml kávy. Ak však konzumujete malé porcie voňavého nápoja, tento model by vás mal osloviť. Hoci si určite všimnete, že výrobca musel na niektorých veciach ušetriť.

  ENDEVER Costa-1065 má mechanické ovládanie. Konkrétne máte k dispozícii päť tlačidiel a malý gombík na boku klávesnice. Jeho skromné rozmery mu nedovoľovali ponúknuť vysoký výkon. Z tohto dôvodu môže príprava nápoja trvať dlhšie – bohužiaľ, nemôžete očakávať okamžité výsledky. Tlak počas procesu dosahuje 15 barov. Overte si to, pretože je ľahké uhádnuť, nemôžete – zariadenie nemá manometer. Pokiaľ ide o nádrž na vodu, nemôžeme si príliš sťažovať: bola zväčšená na pôsobivých 1,6 l. Pri takomto nastavení určite oceníte funkciu horúcej vody, ktorá je tu úspešne implementovaná.

  Tento model je určený na prípravu kávy Americanos z mletej kávy. K dispozícii je aj kapučíno, ktoré si obľúbili mnohí naši čitatelia. Pred varením sa odporúča nahriať šálky na nahrievacej podložke. V tomto prípade je teplota nápoja celkom prijateľná.

  ENDEVER Costa-1065 sa dodáva s dvoma sitkami na kužeľ, kužeľom, odmerkou a všetkými druhmi papierovej dokumentácie.

  Výhody

  • Extra veľká nádrž na vodu;
  • Dve šálky sa môžu variť súčasne
  • Zavedený ohrievač pohárov;
  • Ovládanie sa dá ľahko naučiť;
  • K dispozícii je teplá voda;
  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Veľmi nízke náklady.

  Nevýhody

  • Výkon nepresahuje 850 wattov;
  • Žiadne automatické odvápňovanie;
  • Krátky napájací kábel;
  • Telo je vyrobené z plastu.

  De’Longhi Distinta ECI 341

  Hodnotenie: 4.3

  De'Longhi Distinta ECI 341

  Tento kávovar sa od ostatných líši širokou škálou farieb. K dispozícii v bielej, žltej, modrej, červenej a čiernej farbe. Je možné, že spoločnosť De’Longhi má vo svojich skladoch aj iné výrobky – kreativita autorov umožnila realizovať akékoľvek farebné verzie.

  Ďalším charakteristickým znakom tohto modelu je jeho skromná veľkosť. Hmotnosť 4,25 kg zákazníka tiež nezaťaží. Môžete ho bezpečne uložiť niekde v skrini a len občas ho vybrať. Môžete ho však nechať aj v blízkosti mikrovlnnej rúry a pravidelne používať kávovar. Musíme len upozorniť, že to nie je najlepšia voľba pre viacčlennú rodinu. Dôvodom je, že nádržka na vodu, ktorá sa tu používa, má objem len 1 liter. To znamená, že ju budete musieť často dopĺňať.

  Príkon kávovaru De’Longhi Distinta ECI 341 je 1100 W. Dostatok času na prípravu nápoja bez dlhého čakania. Proces sa tu vykonáva pri tlaku do 15 barov. Dokáže spracovať mletú kávu aj kávové kapsuly. To umožňuje majiteľovi experimentovať s druhmi nápojov. Ovládacie prvky sú mechanické. Nie je možné ju nezvládnuť.

  Napriek svojej relatívne malej veľkosti je kávovar pripravený naliať nápoj do dvoch šálok. A má vyhrievacie teleso pre šálky, ktoré udržuje nápoj teplý v mieste určenia. K dispozícii je aj odkvapkávacia miska.

  Treba poznamenať, že ide o jeden z najlacnejších kávovarov spomedzi tých, ktorých telo je vyrobené z kovu. Žiaľ, úspory prinútia kupujúceho obmedziť svoje chute. Bude musieť používať nízky pohár, pretože veľké riady sa sem nezmestia, ak sa neodstráni odkvapkávacia miska.

  Výhody

  • Veľký počet farebných možností;
  • Slušný výkon;
  • Nie je veľmi drahé;
  • Plášť je vyrobený z kovu;
  • Môžete variť dve šálky naraz;
  • Vykurovanie riadu sa realizuje.

  Nedostatky

  • Existujú chybné príklady;
  • Väčšie hrnčeky sa tam zmestia len s malou dávkou jemnosti;
  • Nie príliš vysoká teplota nápoja;
  • Zlý cappuccinator;
  • Nedochádza k automatickému odvápňovaniu;
  • Žiadny manometer.

  PCM 1515E Adore Crema

  Hodnotenie: 4.3

  Polaris PCM 1515E Adore Crema

  V obchodoch pravdepodobne nenájdete žiadne spotrebiče značky Polaris. Práve tu sa nachádza PCM 1515E Adore Crema za relatívne nízku cenu. Dajte 6 tisíc. Vôbec to nie je škoda. Najmä v prípade takého dobre vyzerajúceho spotrebiča, ktorý je pripravený oživiť vašu kuchyňu. Aj keď je telo vyrobené z plastu.

  Tento model je k dispozícii len v jednej farbe. Veľká časť jeho tela je natretá čokoládou. Dobrá voľba! Najmä ak si uvedomíte, že zariadenie je určené na prípravu espressa a cappuccina (druhý typ nápoja sa pripravuje len v manuálnom režime). Zariadenie je pomerne malé a ľahké. To vám však nebráni umiestniť do nej dve šálky a využiť tak súčasné nalievanie kávy. Výrobca tiež dokázal dať svojmu výtvoru veľmi veľkú nádrž na vodu – jej objem je 1,5 litra. Pripravte sa však na pomerne dlhý čas na ohrev vody, pretože výkon tohto modelu nepresahuje 850 W. Pokiaľ ide o vnútorný tlak, nie sú žiadne sťažnosti – tento parameter môže dosiahnuť až 19 barov. Škoda, že nie je k dispozícii tlakomer, ktorý by to potvrdil.

  Bohužiaľ, zariadenie Polaris PCM 1515E Adore Crema nemá žiadne ďalšie funkcie. Tento model používa iba mletú kávu a nápoj sa nalieva z kovového kužeľa. Vo vnútri sa nachádza najjednoduchšia elektronika, preto zariadenie nemá ani funkciu automatického vypnutia. Ani tu nie je ohrievač šálok.

  Výhody

  • Pekný dizajn;
  • Je možné variť dve šálky súčasne;
  • Tlak je až 19 barov;
  • Používa veľkú nádrž na vodu;
  • Mimoriadne nízke náklady.

  Nevýhody

  • Telo je vyrobené z plastu;
  • Žiadny ohrievač šálok;
  • Nemá manometer;
  • Voda sa rýchlo neohrieva;
  • Žiadne automatické odvápňovanie;
  • Žiadne automatické vypnutie.

  Kitfort KT-740

  Hodnotenie: 4.1

  Kitfort KT-740

  Kitfort KT-740 bol vyrobený pre ľudí, ktorí radi konzumujú voňavý nápoj z obrovského hrnčeka. Pod roh, ktorý sa tu používa, sa zmestí prakticky akákoľvek nádoba. V tejto súvislosti je prekvapujúce, že nádržka na vodu nie je obzvlášť veľká – 1,1 litra. Ale dokáže vodu priviesť k bodu varu za krátky čas. Za tento výkon možno vďačiť prídavnému výkonu 1450 W.

  Tento kávovar dokáže pripraviť nápoj pri tlaku až 15 barov. Používa sa najmä na prípravu latte a espressa. No ak vám nie je cudzia ručná výroba, môžete sa tešiť na cappuccino. A kanvicu je možné čiastočne nahradiť – môže dodávať bežnú horúcu vodu. Aj keď sa to môže zdať zvláštne, nie každý kávovar na rohovník má túto funkciu.

  Kitfort KT-740 neponúka nič iné. Samozrejme, že nedochádza k automatickému odvápňovaniu. Raz príde čas, keď budete musieť odstrániť vodný kameň z kotla. Zariadenie tiež nemá systém proti odkvapkávaniu. Namiesto toho používa známu odkvapkávaciu misku, ktorá sa dá ľahko vybrať. V tejto súvislosti by vás absencia manometra vôbec neprekvapila. Ale v skutočnosti tam stále je. Musíte sa však zaoberať len jeho elektronickou implementáciou – údaje o prístroji sa zobrazujú na malom displeji. A nie každý je spokojný s plastovou rukoväťou na klaksóne. A nie je možné naliať nápoj do dvoch šálok naraz. V kuchyni však zaberá veľmi málo miesta.

  Výhody

  • Dokáže pripraviť niekoľko druhov kávy;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • Dokáže zobraziť aktuálny tlak;
  • Možnosť dodávky teplej vody;
  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Veľmi nízka cena.

  Nevýhody

  • Telo bolo vyrobené z plastu;
  • Nalejte nápoj len do jednej šálky;
  • Žiadne automatické odvápňovanie;
  • Vysoká hladina hluku.

  Krups Calvi Meca XP 3440

  Hodnotenie: 4.1

  Krups Calvi Meca XP 3440

  Hľadáte kávovar s najjednoduchším ovládaním? V tomto prípade odporúčame Krups Calvi Meca XP 3440. Väčšinou stačí otočiť príslušným prepínačom na prednej strane zariadenia. Potom stačí počkať, kým sa aromatický nápoj uvarí. Nezabudnite na vopred namletú kávu! Uistite sa tiež, že máte v nádrži správne množstvo vody. Môže mať maximálny objem 1,1 litra. Nie veľa, ale rozmery spotrebiča sú pomerne malé.

  Tento kávovar má výkon 1460 W. Tento proces je oveľa rýchlejší. Vnútorný tlak môže byť až 15 barov. Je škoda, že si nemôžete byť istí, pretože neexistuje žiadne meradlo. Žiadny systém proti odkvapkávaniu. Nahrádza ho štandardná odkvapkávacia miska, ktorú možno ľahko vybrať.

  Termoblok sa používa ako ohrievač. príjemné, že výrobca zaviedol funkciu automatického vypnutia. Nedovolí, aby sa spotrebič pokazil, aj keď ho obsluhuje zabudnutá osoba. Pokiaľ ide o konečný výsledok, získate tradičné espresso. Cappuccino je k dispozícii, ale len v manuálnom režime. Treba poznamenať, že kávovar dokáže pripraviť dva nápoje naraz a naliať ich do niekoľkých šálok.

  Zostáva dodať, že telo tohto modelu je vyrobené z plastu. Kovový je len kužeľ odkvapkávacej misky. To je čiastočne dôvod, prečo je Krups Calvi Meca XP 3440 taký lacný.

  Výhody

  • Jednoduché mechanické ovládanie;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • Má vypínač automatického vypnutia;
  • Je možné variť dve šálky naraz;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Prial by som si, aby tam bola väčšia nádrž;
  • Nemá manometer;
  • Žiadny ohrievač šálok;
  • Nie je to najlepší cappuccinator;
  • Nie príliš vysoká teplota nápoja.

  Inhouse ICM 0401BK

  Hodnotenie: 4.0

  ICM 0401BK

  Zvyčajne naše aktuálne výbery končia nízkovýkonnými produktmi. Tentoraz to nebude výnimka z pravidla. Inhouse ICM 0401BK odporúčame len vtedy, keď naozaj potrebujete ušetriť. Ruskí predajcovia žiadajú za tento model len 3k. Euro. Jeho výkon je však rovnako kvalitný. Čaká vás puzdro z nudného plastu. Pod kužeľom je miesto len na jeden pohár a nemusí byť vyšší. Čo je však ešte väčším sklamaním, je to, že tlak vo vnútri zariadenia je len 3,5 baru. To však neznamená, že vaša káva nebude chutiť dobre. Naopak, mnohí zákazníci oceňujú jeho bohatosť.

  Tento model používa mletú kávu. Výsledkom je latte alebo bežné espresso. Cappuccino je tiež možné, ale len v manuálnom režime. Príkon tohto kávovaru je 800 W. Môže sa to zdať ako neprijateľný parameter. Na jednu dávku je to však viac ako dosť. A presne na toto množstvo je určená nádrž na vodu, ktorá sa tu používa.

  Možno, že o internom ICM 0401BK možno povedať, že nie je nič zbytočné. Výrobca svoj výtvor vybavil skromnou odkvapkávacou miskou, ktorá je ľahko odnímateľná, a jednoduchým spínačom. Stručne povedané, aj ten, kto nikdy v živote nepoužil žiadnu z týchto zariadení, môže pochopiť ovládanie. Za tieto peniaze nenájdete nič lepšie!

  Výhody

  • Ľahko naučiteľné mechanické ovládanie;
  • Optimálny výkon vzhľadom na veľkosť;
  • Pripraví latte a espresso;
  • Mimoriadne nízke náklady.

  Nevýhody

  • Nádrž je určená na prípravu jedného nápoja;
  • Kryt je vyrobený z plastu;
  • Chýba mnoho ďalších funkcií.

  Záver

  Teraz už viete všetko o najlepších kávovaroch. Snažili sme sa vám povedať o tých, ktoré nájdete v Slovenskom maloobchode. A neboli to len modely pre domácnosť, ale aj výkonnejšie kúsky určené na kancelárske použitie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: