20 najlepších chladničiek z hľadiska kvality a spoľahlivosti

*Hodnotenie najlepších podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani sprievodcu nákupom. Pred nákupom je nevyhnutné odborné poradenstvo.

Príde čas, keď budete musieť vymeniť chladničku s mrazničkou. Alebo si ho dokonca kúpite po prvýkrát. Aby sme vám uľahčili výber, pripravili sme špeciálnu funkciu. Modely, ktoré najlepšie spĺňajú vaše očakávania. Pokúsili sme sa tiež vysvetliť naše hlavné kritériá výberu.

Na aké funkcie si treba dávať pozor?

Aby ste sa pri nákupe nepomýlili, mali by ste sa riadiť niekoľkými vlastnosťami, ktoré výrobca nevyhnutne uvádza. Môžete ich dokonca porovnávať medzi jednotlivými modelmi pomocou špecializovanej webovej stránky.

 1. Veľkosť– Tieto kritériá určujú, či sa spotrebič hodí do vašej kuchyne.

 2. Zväzok– sú špecifikované samostatne pre chladiaci a mraziaci priestor. Tento parameter určuje, aké množstvo potravín je možné uskladniť vo vybranej chladničke.

 3. Počet komôr– Niektoré chladničky nemajú mrazničku. V ideálnom prípade by mal byť počet dverí rovnaký ako počet buniek.

 4. Typ a počet kompresorov– Hlasitosť, ktorú si vyberiete, závisí od toho, ako hlasná bude vaša chladnička a koľko elektrickej energie bude spotrebovávať.

 5. Trieda energetickej účinnosti– výrobca označuje písmenom abecedy a počtom plusov.

 6. Hladina hluku– sa udáva v decibeloch. Optimálna hladina hluku je 40-41 dB. Odporúčame vám však skontrolovať recenzie – nie je nezvyčajné, že chladničky majú zvuky, ktoré nie sú oficiálne namerané.

 7. Typ kontroly– elektronické systémy často ponúkajú viac možností.

 8. Typ rozmrazovania– V ideálnom prípade by ste si mali vybrať chladničku s technológiou No Frost aspoň v jednej z jej priehradiek.

 9. Materiál police– tie z tvrdeného skla vydržia najdlhšie.

 10. Ďalšie funkcie– Niektoré modely ponúkajú výrobník ľadu, dávkovač studenej vody a dokonca LCD displej, ktorý slúži ako tablet.

Uistite sa tiež, že vaša chladnička má zvukový a vizuálny indikátor, ktorý signalizuje otvorené dvere a zvýšenie teploty. Je tiež dobré vedieť, ako dlho je váš spotrebič pripravený udržať vás v chlade v prípade výpadku prúdu. Na osvetlenie interiéru by sa mali používať LED diódy, pretože spotrebujú najmenej elektrickej energie.

Odmrazovanie pomocou technológie Drip alebo No Frost?

Najlacnejšie chladničky majú odmrazovanie kvapkovým spôsobom. To však neznamená, že si vyžadujú príliš veľa údržby, ktorá spočíva v odstraňovaní ľadu z ich vnútra. Netreba ich porovnávať s chladničkami, ktoré boli vyrobené v Sovietskom zväze. Kondenzácia, ktorá v nich vzniká, sa často nestihne premeniť na ľad. Namiesto toho občas steká po stene do špeciálnej nádoby. Hoci musíte uznať, že niektoré modely si občas vyžadujú rozmrazovanie. Kľúčovým slovom je tu „niekedy“.

Pokiaľ ide o technológiu No Frost, chladničky, ktoré túto technológiu podporujú, majú jeden alebo dokonca niekoľko ventilátorov. Veľmi účinne zabraňujú kondenzácii, takže proces odmrazovania je navždy eliminovaný. Skontrolujte však, či oba fotoaparáty túto technológiu podporujú. Je tiež pravda, že lacné chladničky s technológiou No Frost sú vo svojej podstate hlučné. Ventilátory ovplyvňujú aj spotrebu energie a náklady na opravu, ak by bola potrebná.

Hľadáte chladničku s invertorovým kompresorom?

Predtým mali chladničky len lineárny kompresor. Výroba tohto motora je relatívne lacná. Má to však jednu nevýhodu. Môže, ale nemusí vôbec fungovať. Môže pracovať len na štvrtinu alebo polovicu svojej menovitej kapacity. Regulácia teploty v priestore chladničky a mrazničky uzavrie len určitý objem chladiva, ale nie viac. Spotrebu energie chladničky teda nijako neznížite. Nehovoriac o tom, že tieto kompresory sú málokedy mimoriadne tiché.

Chladnička s invertorovým kompresorom by vás mala zaujímať z viacerých dôvodov. Ponúkne viac režimov prevádzky. Ak cestujete niekoľko dní, môžete kompresor nastaviť na úspornejší režim, čím sa zníži aj spotreba energie. Okrem toho sú invertorové motory vo všeobecnosti podstatne tichšie. Okrem toho sa môžu pochváliť dlhou životnosťou – často sa na ne poskytuje desaťročná záruka. Tieto kompresory však majú aj nevýhody. Oprava takéhoto motora stojí pekný peniaz. A možno ju budete potrebovať kvôli výpadkom napájania – tieto kompresory sú náročné na kvalitu napájania. Nehovoriac o tom, že ich výroba je zložitejšia, a preto sa nehodia do lacných chladničiek.

Rebríček najlepších chladničiek z hľadiska kvality a spoľahlivosti

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie chladničky s mrazničkou s výdajom peňazí1Biryusa 12014 859 €
2ATLANT XM 6024-03122 939 €
3ATLANT XM 4208-00016 540 €
Najlepšie chladničky bez odkvapkávania1Gorenje R 6192 LX53 799 €
2
 • ebherr K 4220
 • 55 989 €
  3
 • ebherr CUel 2831
 • 36 317 €
  4Bosch KGE39XL2OR36 520 €
  Najlepšie vstavané chladničky s odkvapkávacím systémom1Weissgauff WRKI 178 Menič35 990 €
  2
 • ebherr IK 3520
 • 74 099 €
  3ATLANT XM 4307-00024 990 €
  Najlepšie chladničky No Frost1Candy CCRN 6180 S27 990 €
  2Indesit EF 1621 999 €
  3Stinol STN 18524 120 €
  Najlepšie No Frost chladničky s pomerom ceny a kvality1Bosch KGN39VI25R47 899 €
  2LG GC-B569 PBCZ85 990 €
  3Bosch KGN39XI27R46 990 €
  4Jacky’s JR FW20B159 990 €
  Najlepšie chladničky Side by Side1Bosch KAN93VL30R119 990 €
  2HIBERG RFS-67D NFS68 100 €
  3Korting KNFS 91797 X75 990 €

  Najlepšie lacné chladničky bez odkvapkávania

  Biryusa 120

  Hodnotenie: 4.7

  Biryusa 120

  V kuchyniach mnohých obyvateľov našej krajiny je málo miesta. Niekedy máte k dispozícii len 50 cm výklenok, do ktorého môžete umiestniť chladničku. V tomto prípade nemáte na výber – musíte sa zamerať na výrobky domáceho výrobcu. Napríklad model Biryusa 120 je široký 48 cm a hlboký 60 cm. To z neho robí ideálneho kandidáta na inštaláciu do kuchyne so skromnými rozmermi. Pokiaľ ide o výšku, tá je 165 cm. Hmotnosť zariadenia nepresahuje 51 kg. Dvaja dospelí muži ho bez väčších ťažkostí vynesú až na piate poschodie.

  Tento model sa od analógových modelov odlišuje tichou prevádzkou. Nemôžete uveriť, že známy lineárny kompresor je nainštalovaný vo vnútri. Pri inštalácii však nezabudnite nastaviť dĺžku nožičiek – tichá prevádzka je zaručená len vtedy, ak chladnička stojí vodorovne. Pozoruhodná je aj jeho mraziaca kapacita až 7 kg/deň. Vďaka tomuto údaju je chladnička ideálnou voľbou pre rodiny, ktoré sa venujú zberu lesných plodov. Za tento výkon však musíte zaplatiť vyššou spotrebou elektrickej energie. Chladnička „Biryusa 120“ spotrebuje ročne približne 292 kW*h, čo je pri jej veľkosti pomerne málo. Preto odborníci udelili tomuto modelu hodnotenie A iba za spotrebu energie.

  Ako sa na takýto lacný prístroj sluší, ponúka len elektromechanické ovládanie. Ak mám byť úprimný, nie sú tu žiadne špeciálne nastavenia. Chladiaci priestor má systém odmrazovania bez odkvapkávania. Mraznička má funkciu manuálneho odmrazovania. Ich objem je 125 a 80 litrov. Niekde na vidieku je táto chladnička dostatočne veľká. To určite nestačí pre trojčlennú rodinu, ak ho používate v meste.

  Výhody

  • Hladina hluku nie je vyššia ako 40 dB;
  • Samostatné skladovanie v chlade až 10 hodín;
  • Dobrá mraziaca sila;
  • Na takú veľkosť to nie je zlá kapacita;
  • Váži len 51 kg;
  • Veľmi nízke náklady.

  Nevýhody

  • Existujú chybné kópie;
  • Nudný dizajn.

  ATLANT XM 6024-031

  Hodnotenie: 4.7

  ATLANT XM 6024-031

  Potrebujete priestrannú chladničku, ale nie ste pripravení minúť na ňu veľa peňazí? Odporúčame zvážiť kúpu zariadenia ATLANT XM 6024-031. Výška tohto modelu je 195 cm. Už to naznačuje, že do interiéru sa zmestí obrovské množstvo všetkých druhov výrobkov. Objem chladiacej komory tu dosahuje 252 litrov. Výraznejšími číslami sa môžu pochváliť len chladničky Side by Side, o ktorých sa hovorí nižšie. Mraznička má objem 115 litrov. Môžete si z neho pripraviť zásoby mäsa na mesiac!

  Napriek pomerne veľkým rozmerom nie je chladnička obzvlášť ťažká. Váha pod ním ukazuje 74 kg. A to s dvoma kompresormi vo vnútri! Takéto číslo umožňuje presnú reguláciu teploty v oboch priestoroch. Nevýhodou tohto riešenia je však zvýšená spotreba energie, ktorá zodpovedá iba triede A. Presnejšie, spotrebič spotrebuje približne 376 kWh ročne.

  Priestor chladničky tohto modelu je vybavený systémom odmrazovania s odkvapkávaním. To znamená, že si vyžaduje len veľmi malú údržbu. Na druhej strane, mraznička má funkciu manuálneho odmrazovania. To znamená, že ju budete musieť z času na čas zmraziť. Aby sme boli spravodliví, takéto momenty sa vyskytujú veľmi zriedkavo.

  Ako ste už pochopili, mraziaca komora ATLANT XM 6024-031 má vlastný kompresor. To umožnilo výrobcovi dosiahnuť mraziaci výkon 15 kg/deň! Neuveriteľný parameter, najmä pre takú lacnú chladničku! Má tiež dlhý autonómny chladiaci reťazec – udrží teplotu až 17 hodín.

  Výhody

  • Ozve sa zvuková signalizácia otvorených dverí;
  • Nízka hladina hluku (maximálne 40 dB);
  • Obrovská kapacita;
  • Veľmi vysoká mraziaca sila;
  • Dlhodobé skladovanie v chlade bez elektrickej energie;
  • Sú nainštalované dva kompresory.

  Nevýhody

  • Zvýšená spotreba energie;
  • Mraznička predpokladá manuálne odmrazovanie;
  • Niekoľko políc na dverách.

  ATLANT XM 4208-000

  Hodnotenie: 4.6

  ATLANT XM 4208-000

  Ide o bežnú dvojkomorovú chladničku s korpusom natretým na bielo. Kľučky sú vyrobené vo forme výklenkov vo dverách. Výška spotrebiča je 142,5 cm. To znamená, že tento model sotva uspokojí troj- alebo štvorčlennú rodinu. Ak však žijete sami, je to najlepšia voľba! Takúto chladničku je tiež celkom ľahké vyniesť na akékoľvek poschodie, aj keď v dome nie je výťah – ATLANT XM 4208-000 váži presne 50 kg.

  Výrobca tohto modelu musel vynaložiť maximálne úsilie na úsporu. Napríklad dal svojmu výtvoru so štandardným elektromechanickým ovládaním. Taktiež tu nezaviedol invertorový kompresor a obmedzil sa na lineárny kompresor. To je čiastočne dôvod, prečo chladnička spotrebuje 261 kWh za rok, čo zodpovedá triede energetickej účinnosti A. A tiež takýto kompresor nie je pripravený ponúknuť zvýšený prevádzkový výkon, vďaka ktorému chladnička nezamrzne viac ako 2 kg/deň.

  Ale dosť zlých správ. Tento model má tiež niekoľko predností, ktoré ho zaraďujú do tohto výberu. Napriek svojej relatívne malej veľkosti dostala veľmi priestranný chladiaci priestor s objemom 131 litrov. Pokiaľ ide o mrazničku, je takmer miniatúrna – jej objem nepresahuje 42 litrov. Ak sa spotrebič náhle odpojí od elektrickej siete, chlad zostane v spotrebiči 14 hodín. Nie je to zlé! Aj sklenené police. Konkurenti s podobnou cenovkou zvyčajne používajú kovové alebo dokonca plastové police, ktoré sa nemôžu pochváliť dlhou životnosťou.

  Recenzie ATLANT XM 4208-000 uvádzajú mnoho pozitívnych bodov. Mnohí ľudia napríklad nečakali, že lacná chladnička môže byť taká tichá. Tento model je však pre niekoho sklamaním. Viacerým zákazníkom napríklad praskla žiarovka už pri prvom použití. Niektoré prípady majú skrátka chyby, ktorých odhalenie je vždy nepríjemné.

  Výhody

  • Nízka hladina hluku;
  • Nízke náklady;
  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Dlhotrvajúce sebestačné chladenie;
  • Objem chladiaceho priestoru nie je zlý;
  • Použitie sklenených políc.

  Nevýhody

  • Žiarovka sa môže okamžite vypáliť;
  • Objem mrazničky nebude vyhovovať každému;
  • Možno bude niekedy potrebné rozmraziť;
  • Nie je to najnižšia spotreba energie;
  • Nie príliš vysoká mraziaca kapacita.

  Najlepšie chladničky s odkvapkávaním v pomere cena/kvalita

  Gorenje R 6192 LX

  Hodnotenie: 4.8

  Gorenje R 6192 LX

  Ak sa prechádzate po obchode s chladničkami, váš pohľad sa upriami na chladničku Gorenje R 6192 LX. Strieborná Belle ma núti minúť 40 tisíc. k dispozícii na. Dvere tohto modelu sú doplnené miniatúrnou, ale elegantnou a pohodlnou rukoväťou. Na hornej strane prístroja sa nachádza displej, na ktorom si môžete prečítať aktuálne nastavenia. Nad ním nájdete logo výrobcu. Mimochodom, výška samotného spotrebiča je 185 cm. Bez mraziaceho priestoru. To znamená, že prakticky celý vnútorný priestor 370 litrov zaberá chladiaci priestor! Naplniť ju jedlom je pre niektorých ľudí výzvou, ktorá sa môže zdať nemožná.

  Na rozdiel od niektorých lacnejších chladničiek má táto chladnička zónu čerstvosti. Je pri teplote blízkej nule. Ovocie a zeleninu tak môžete skladovať dlhšie ako v starej chladničke, ktorá túto zónu nemala. Má tiež zvukový a vizuálny alarm, ktorý vás upozorní na zvyšujúcu sa teplotu. Otvorenie dverí je signalizované iba zvukovo.

  Hlavná výhoda sušičky Gorenje R 6192 LX možno nespočíva v jej veľkolepom dizajne, ale v jej nízkej spotrebe energie. Nespotrebuje viac ako 113 kWh ročne. Pri súčasných tarifách za elektrinu to znamená, že používanie chladničky bude stáť približne 500 Euro ročne. Preto nie je divu, že odborníci udelili tomuto modelu energetickú triedu A++. Nezabudnite však, že budete potrebovať aj samostatnú mrazničku, ktorá si tiež vyžaduje elektrinu.

  Tu nainštalovaný kompresor nemusí znižovať teplotu na veľmi nízku hodnotu. Z tohto dôvodu je prakticky tichý. Príslušné merania ukazujú iba 38 dB.

  Výhody

  • K dispozícii je ukazovateľ teploty;
  • Veľmi nízka hladina hluku;
  • Roztomilý dizajn;
  • Prítomná je aj zóna čerstvosti;
  • Patrí do triedy energetickej účinnosti A++;
  • Chladnička je navrhnutá tak, aby mala veľa úložného priestoru;
  • Používajú sa kvalitné sklenené police;
  • Zavedený je ionizačný systém.

  Nevýhody

  • Nemá mraziaci priestor;
  • Kvalita zásuviek na ovocie je nízka;
  • Nie každý si môže dovoliť náklady.

 • ebherr K 4220
 • Hodnotenie: 4.7

  <li></div><p>ebherr K 4220″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/3591666198081-4320.jpg“ height=“428″ title=“</p><li>ebherr K 4220″><p>Tento spotrebič od nemeckého výrobcu je určený pre rodiny, ktoré si radi nechávajú v chladničke zásobu potravín na celý týždeň. Vonkajší dizajn však vôbec nenaznačuje, aký priestranný tento model je. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o bežnú bielo natretú chladničku, vysokú maximálne 185 cm. Hneď po otvorení však uvidíte množstvo sklenených políc. Pohodlné umiestnenie všetkých druhov fliaš na dverách. Ak varíte veľký hrniec polievky, je ľahké vytiahnuť jednu z políc. Výrobcovia do tejto chladničky s mrazničkou umiestnili aj dva obrovské koše na ovocie.</p><p>Vnútorný objem chladničky je 383 litrov. Nemá však mrazničku. Vo všeobecnosti. Tento model je teda určený pre ľudí, ktorí chcú mať v kuchyni chladničku aj mrazničku. Toto riešenie umožňuje uskladniť nepredstaviteľne veľké množstvo potravín – ani mnohé chladničky Side by Side mu nemôžu konkurovať.</p><li>ebherr K 4220 používa systém rozmrazovania riadený kvapkaním. Kupujúci si uvedomujú, že spotrebič si vyžaduje len veľmi malú údržbu. Ľuďom sa páči aj nízka spotreba energie – nemecká chladnička spotrebuje maximálne 148 kWh ročne, čo zodpovedá triede A+. Toto nízke číslo je spôsobené tým, že kompresor nemusí príliš ochladzovať teplotu izobutánu. Nie je nič zlé ani na úrovni hluku nepresahujúcej 39 dB. Opäť za to nemôžeme ďakovať žiadnemu mrazáku.<h4>Výhody</h4><ul><li>Zabudovaná tlačná rukoväť;</li><li>Obrovský objem chladiaceho priestoru;</li><li>Chladnička je výnimočne tichá;</li><li>Sklenené police sú robustné;</li><li>Veľmi nízka spotreba energie;</li><li>Jednoduché elektronické ovládanie;</li><li>Dobre realizované osvetlenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Bez mraziaceho priestoru;</li><li>Štandardný vzhľad;</li><li>Náklady nie sú obzvlášť nízke.</li></ul><h3><li>ebherr CUel 2831</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=<li></div><p>ebherr CUel 2831″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/78616666198081-320.jpg“ height=“421″ title=“</p><li>ebherr CUel 2831″><p>Niekoľko chladničiek sa môže stať skutočnou ozdobou moderného kuchynského interiéru a zároveň v miestnosti dokonale vyzerať. Jedným z nich je</p><li>ebherr CUel 2831 je spotrebič s dvierkami a krytom v striebornej farbe. Je to tiež jedna z najúspornejších dvojkomorových chladničiek. Za jeden rok spotrebuje iba 175 kWh. Na úrovni modelov, ktoré nemajú integrovanú mrazničku! Niet divu, že odborníci ocenili tento model energetickou triedou A++. Úprimne povedané, mohli si priplatiť za tretie plus.<p>Túto chladničku nemožno označiť za veľmi drahú. V tejto súvislosti sa výrobca pokúsil o zjednodušenie. Neexistuje napríklad žiadna čerstvá zóna, ktorá by udržiavala teplotu na nule. Nemci tu tiež implementovali rudimentárne elektromechanické ovládanie, kvôli ktorému sa tento model nemôže pochváliť „dovolenkou“ a inými podobnými režimami prevádzky. Úspory sú viditeľné aj v mraziacej kapacite, ktorá tu nepresahuje 4 kg/deň. Výrobcovi sa však podarilo dosiahnuť neuveriteľne dlhú dobu chladenia – v prípade výpadku prúdu sa výrobkom nič nestane ani presne po jednom dni!</p><p>V opačnom prípade je nepravdepodobné, že by ste sa na svoj nákup sťažovali.</p><li>Model ebherr CUel 2831 je mimoriadne tichý. Ak vykonáte príslušné merania, dostanete výsledok v podobe 39 dB. Chladničku tiež nemožno označiť za mimoriadne ťažkú, pretože váha pod ňou ukáže 57,3 kg. Ale nemali by ste byť prekvapení. Skutočnosť, že táto chladnička nie je najvyššia – je dlhá len 161 cm. Z tohto dôvodu má jej mraziaci priestor objem len 53 litrov. Dostatok pre dvojčlennú rodinu, čo však môže predstavovať problém, ak čakáte nový prírastok. Chladiaci priestor má objem 212 litrov. To je už slušné skóre. Police sú vyrobené zo skla, čo je tiež veľmi príjemné.<h4>Výhody</h4><ul><li>Skromné rozmery a hmotnosť;</li><li>Patrí do energetickej triedy A++;</li><li>Udrží ju dlho studenú aj bez elektriny;</li><li>Cena nie je príliš vysoká;</li><li>Dobrá kapacita chladiaceho priestoru;</li><li>Sklenené police sú robustné;</li><li>Nie je veľmi hlučný.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Mraznička je vybavená systémom manuálneho odmrazovania;</li><li>Objem mraziacej komory nebude vyhovovať každému;</li><li>Nie príliš vysoká mraziaca kapacita;</li><li>Kľučky dverí nastavené príliš nízko.</li></ul><h3>Bosch KGE39XL2OR</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Bosch KGE39XL2ORBosch KGE39XL2OR

  Ide o chladničku, na ktorú sú mnohí ľudia zvyknutí. Jediným rozdielom je jej strieborná farba. Ale práve preto je obľúbený. Za relatívne nízku cenu ponúka presne tie funkcie, ktoré od neho očakávate. Spotrebič sa môže pochváliť napríklad tým, že patrí do triedy energetickej účinnosti A+. Presnejšie, spotrebuje približne 307 kWh ročne. Má tiež priestrannú mrazničku. A dlhodobé autonómne udržiavanie nízkej teploty môže dokonca prekvapiť! Ak je chladnička odpojená od elektrickej siete, problémy sa objavia po 22 hodinách! Niet divu, že je tu implementovaný režim „Dovolenka“ – v tomto režime nemá spotrebič problém ešte viac znížiť spotrebu energie.

  Rovnako ako v mnohých iných moderných chladničkách je aj tu zavedená zvuková signalizácia otvorených dverí. Ak teplota stúpne na neprijateľne vysokú úroveň, spotrebič to signalizuje aj svetelnou kontrolkou. Tento model ponúka aj prevádzkový režim „Supermrazenie“, ktorý príde vhod, keď sa 94-litrový mraziaci priestor naplní množstvom mäsa alebo lesných plodov. Maximálna mraziaca kapacita dosahuje 9 kg/deň, čo sa považuje za vhodnú možnosť. Čo sa týka chladiacej komory, jej objem je 257 l. Na dosiahnutie tohto parametra musel výrobca zvýšiť výšku chladničky až na dva metre. Vo vnútri sa používajú sklenené police. A je vybavený systémom odmrazovania po kvapkách. Na druhej strane sa v mrazničke môže postupne hromadiť ľad. Ale veľmi pomaly, nebudeme vás strašiť.

  Zostáva dodať, že spotrebič je pomerne tichý. Hladina hluku nižšia ako 38 dB. Potvrdzujú to aj početné referencie zákazníkov – niektorí ľudia si takúto chladničku dokonca umiestnili do svojej izby!

  Výhody

  • Nie veľmi vysoká spotreba energie;
  • Roztomilý dizajn;
  • Veľmi dlhý čas autonómneho ochladenia;
  • Dobrá mraziaca sila;
  • Je tu indikácia otvorených dverí;
  • Priestranná chladiaca komora;
  • Nízka hladina hluku;
  • Primeraná cena.

  Nevýhody

  • Police v mrazničke nie sú príliš veľké;
  • Žiadna čerstvá zóna;
  • Existujú niektoré chybné modely.

  Najlepšie vstavané chladničky s odkvapkávacím systémom

  Weissgauff WRKI 178 Menič

  Hodnotenie: 4.8

  Weissgauff WRKI 178 Menič

  Ako už názov napovedá, táto chladnička má invertorový kompresor. Prispieva k nižšej hlučnosti a presnejšiemu nastaveniu teploty. Prístroj s takouto možnosťou by sa dal ľahko umiestniť do vašej izby a nerušil by váš spánok. Treba však priznať, že nemá najvýkonnejší kompresor. Svedčí o tom skutočnosť, že mraziaca kapacita uvedená v špecifikáciách je len 3 kg/deň. A to so 64-litrovou mrazničkou! Nie každý by to však považoval za nevýhodu, ktorá by mu bránila v kúpe.

  Vstavané chladničky zvyčajne nemajú najväčší vnútorný objem. To platí aj pre menič Weissgauff WRKI 178. Tento model s výškou 177 cm je vybavený len 184-litrovou chladničkou. Pre väčšinu čitateľov našich webových stránok to však určite stačí. Radosť robí aj používanie sklenených políc – sú veľmi robustné a ľahko sa dajú usporiadať. Komfortné, sebestačné chladenie až 13 hodín. To znamená, že v prípade prerušenia dodávky elektrickej energie, aby bolo možné vykonať opravy vo vašej domácnosti, sa s vašimi potravinami nič nepokazí.

  Inak je to typická chladnička vybavená elektronickým ovládaním. Zatiaľ čo hlavná komora využíva systém odmrazovania kvapkovaním, mraznička používa manuálny systém odmrazovania. Ako sa dá očakávať, obidve sú za rôznymi dverami, ktoré je potrebné nejakým spôsobom zakomponovať do interiéru miestnosti.

  Výhody

  • Nízka hladina hluku;
  • Patria do triedy energetickej účinnosti A++;
  • Dlhotrvajúce autonómne skladovanie v chlade;
  • Použité sklenené police sú robustné;
  • Neváži viac ako 53 kg;
  • Integrovaný invertorový kompresor;
  • Primeraná cena.

  Nevýhody

  • Nie je to najvyššia mraziaca kapacita;
  • Kapacita nie je ideálna.

 • ebherr IK 3520
 • Hodnotenie: 4.8

  <li></div><p>„ebherr IK 3520″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/3101666198081-8420.jpg“ height=“421″ title=“</p><li>ebherr IK 3520″><p>Hľadáte vstavanú chladničku s mrazničkou? V takom prípade by ste mali hľadať model, ktorý má iba priehradku na chladničku. Dobrou voľbou by mohlo byť</p><li>ebherr IK 3520. Ale pozor: je to veľmi drahá chladnička. V Slovenskách obchodoch si za pár týchto prístrojov ebherr môžu bez problémov vypýtať viac ako 70 000 eur mesačne. Euro. A to všetko preto, že v mnohých ohľadoch viac než prekonáva svojich konkurentov.<p>Na začiatok je to vysoko energeticky účinný model. Svedčí o tom zodpovedajúce hodnotenie A++. V technickom liste sa uvádza, že chladnička spotrebuje len 106 kWh elektrickej energie za rok. Nemožno prekonať ani dokonale fungujúci systém odmrazovania kvapôčkovou technológiou, vďaka ktorému spotrebič nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. O kapacite sa nedá povedať nič zlé. Celkový objem chladiacej komory je 325 litrov. Táto postava sa bude páčiť asi najviac tým, ktorí milujú ovocie a zeleninu – dve obrovské zásuvky na ne poskytujú dostatok priestoru.</p><p>Vo vnútri chladničky nájdete množstvo sklenených políc pripravených uniesť aj tie najťažšie bremená. Čo sa týka dverí, dajú sa ľahko presunúť. Týka sa to však aj dverí všetkých ostatných chladničiek, o ktorých sa uvažuje v tomto výbere. Prevádzka tohto modelu je zabezpečená jedným kompresorom. a čo je dôležité, je veľmi tichý. Primerané meranie v tesnej blízkosti</p><li>ebherr IK 3520 má len 34 dB. Vďaka tomu je táto chladnička jednou z najtichších zo všetkých modelov v našom článku! Recenzie hovoria, že spotrebič vám takmer nikdy nepripomína svoju existenciu. Počujete ho len pred zapojením – na pozadí absolútneho ticha začnete počuť zvuky prúdiaceho chladiva.<p>Tento model využíva elektronické riadenie. Nenájdete tu však žiadne špeciálne režimy, pretože spotrebič nemá integrovanú mrazničku. Azda najlepšie zo všetkého je, že na displeji teploty ľahko nájdete ideálne podmienky na skladovanie potravín.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Chladnička je mimoriadne tichá;</li><li>Použité sklenené police sú robustné;</li><li>Patrí do energetickej triedy A++;</li><li>Priestranný mraziaci priestor;</li><li>Hmotnosť nepresahuje 59,5 kg;</li><li>K dispozícii je ukazovateľ teploty;</li><li>Ovládací panel je vybavený detskou poistkou.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Bez mraziaceho priestoru;</li><li>Veľmi vysoká cena.</li></ul><h3>ATLANT XM 4307-000</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=ATLANT XM 4307-000

  Chcete si kúpiť vstavanú chladničku za relatívne málo peňazí? V tomto prípade si musíte vybrať z modelov Bieloruska. Napríklad ATLANT XM 4307-000 je vhodným kandidátom na kúpu. Tento model má výšku 178 cm, čo je optimálna výška na inštaláciu. Objem použitej chladničky je 168 litrov. Nie je to rekord, ale pre dvojčlennú alebo trojčlennú rodinu to stačí. Presne tak by sa dal nazvať 80-litrový mraziaci priestor. Mimochodom, má len manuálny typ odmrazovania, zatiaľ čo chladiaci priestor je vybavený systémom odmrazovania kvapkovým spôsobom.

  Na rozdiel od drvivej väčšiny chladničiek, ktoré sú v tomto materiáli hodnotené, má ATLANT XM 4307-000 trojročnú záručnú dobu. Môže sa tiež pochváliť tým, že v prípade výpadku prúdu udrží chlad vo vnútri až 16 hodín. To nie je zlý výsledok pre model, ktorý sa predáva len za 22 tisíc. Euro. O úrovni hluku, ktorá je celkom primeraná, nemožno povedať nič zlé.

  Bohužiaľ, v žiadnom prípade nejde o ideálnu chladničku. Po prvé, mraziaca kapacita bieloruského modelu je len 3,5 kg/deň. To nie je dobrá správa pre chovateľov králikov. Po druhé, chladnička môže počas roka spotrebovať 288 kWh. Existujú však aj príšery s ešte hrozivejšími postavami. Po tretie, spotrebič má určitý dizajnový prvok, ktorý nebude vyhovovať každému. Čelo dverí na pántoch nedolieha tesne na stranu pántov, ako by sme si priali, ale s malou medzerou.

  Ak dokážete akceptovať vyššie uvedené nevýhody, môžete bezpečne nakúpiť! Prax ukazuje, že zriedkavý kupujúci ATLANT XM 4307-000 zostáva nespokojný.

  Výhody

  • Nie je príliš veľká veľkosťou ani hmotnosťou;
  • Nie je príliš hlučný;
  • Dlhý samostatný chladiaci sklad;
  • Veľmi nízke náklady;
  • Nie je to zlá kapacita;
  • Používajú sa robustné sklenené police.

  Nevýhody

  • Patrí do energetickej triedy A;
  • Nie je to veľmi vysoká mraziaca sila;
  • Mraznička je vybavená funkciou manuálneho odmrazovania.

  Najlepšie chladničky No Frost

  Candy CCRN 6180 S

  Hodnotenie: 4.8

  Candy CCRN 6180 S

  „Silver“ – to je slovo, ktoré označuje posledné písmeno v názve tohto modelu. Farba tela a dverí chladničky je strieborná. Tým sa Candy CCRN 6180 S odlišuje od svojich konkurentov s podobnou cenovkou. Skvelé sú však aj niektoré ďalšie funkcie.

  Napriek relatívne nízkej cene tento model plne podporuje technológiu No Frost. Chladničku ani mrazničku už nikdy nebudete musieť odmrazovať. Mimochodom, jeho objem je obrovských 106 litrov. Zriedkavý čitateľ našich stránok bude tvrdiť, že to nestačí. Chladiaca komora má objem 227 l. Opäť veľmi vážna postava. A to pri štandardnej výške 185 cm! Za zmienku stojí aj zvuková signalizácia otvorených dverí – nie každý konkurent v tomto cenovom segmente sa môže pochváliť takouto signalizáciou.

  Tento model má množstvo ďalších výhod, ktoré nemôžu nepotešiť. Napríklad Candy CCRN 6180 S má mraziaci výkon 5 kg/deň. Pri takejto veľkej mrazničke je to mimoriadne dôležité. Používa tiež vysokokvalitné police vyrobené z tvrdeného skla. Výrobca tvrdí, že vydržia aj ťažké hrnce s polievkou, a my mu veríme. Hladina hluku nie je vyššia ako 40 dB. Mimochodom, tento model by ste len ťažko nazvali ultra tichým. Môžete cítiť, že väčší hluk nespôsobuje kompresor, ale ventilátory, ktoré sa tu používajú. Ale nemyslite si, že chladničku počujete mimo kuchyne.

  Azda jedinou väčšou nevýhodou modelu Candy CCRN 6180 S je jeho vyššia spotreba energie. Je v súlade s triedou A. Merania ukazujú, že chladnička spotrebuje každý deň približne 1 kWh. Takže každý deň používania zariadenia vás bude stáť 4-5 Euro v závislosti od tarify za elektrinu, ktorá je stanovená vo vašom meste.

  Výhody

  • Roztomilý dizajn;
  • Podporuje technológiu No Frost;
  • Slušná mraziaca kapacita;
  • Ozve sa zvuková signalizácia otvorených dverí;
  • Hladina hluku nie je obzvlášť vysoká;
  • Dobrá kapacita chladiaceho priestoru;
  • Veľmi priestranná mraznička;
  • Hmotnosť nie je vyššia ako 65 kg;
  • Používajú sa kvalitné sklenené police.

  Nevýhody

  • Nie je to najnižšia spotreba energie;
  • Samostatné skladovanie v chlade až 10 hodín.

  Indesit EF 16

  Hodnotenie: 4.7

  Indesit EF 16

  Pomerne populárny model, ktorý možno nájsť vo väčšine Slovenskách obchodov predávajúcich chladiace zariadenia. Ľudia sú celkom spokojní s jej tradičným vzhľadom, keď je skrinka natretá na bielo. Chladnička s mrazničkou je dvojkomorová – má teda dvoje dverí. A každý z nich je vybavený vlastnou rukoväťou. Obe komory podporujú technológiu No Frost, takže sa v nich určite nestretnete s mrazom a vysokou vlhkosťou. Aby výrobca znížil náklady, znížil výšku spotrebiča na 167 cm. Preto by ste nemali očakávať maximálnu kapacitu úložiska.

  Objem použitej chladničky je 181 litrov. Nie príliš skromný, ale zďaleka nie rekordný. Mraznička má objem 75 litrov. Tieto parametre postačujú pre trojčlennú rodinu. Okrem toho udrží autonómne chladenie 13 hodín bez elektrickej energie. Tento údaj vám umožní odpojiť miestnosť od napätia pre opravárenské práce na celý deň!

  Samozrejme, Indesit EF 16 nie je v žiadnom prípade ideálny model. Niektorých ľudí to môže dokonca sklamať. Prinajmenšom kvôli jeho kompresoru. Nie je príliš energeticky účinný. Chladnička spotrebuje približne 342 kWh ročne. Úctyhodná hodnota, preto odborníci udelili tomuto spotrebiču energetickú triedu A bez ďalších výhod. Kompresor je však pomerne slabý. To sa odráža v jeho mraziacej kapacite, ktorá nepresahuje 2,5 kg/deň. Dobrou správou je, že kompresor je aspoň tichý. Niekedy však chladnička vydáva niektoré zvuky hlasnejšie, ako sa uvádza – akýsi rev. Preto ho odporúčame umiestniť len do kuchyne – a nie do miestnosti.

  Výhody

  • Nie je podporovaná žiadna technológia Frost;
  • Dlhodobé autonómne skladovanie v chlade;
  • Používajú sa robustné sklenené police;
  • Slušný objem chladiaceho priestoru;
  • Osvetlenie nie je zlé;
  • Veľmi nízke náklady;
  • Nie príliš veľké rozmery alebo hmotnosť.

  Nevýhody

  • Vysoká spotreba energie;
  • Nie príliš vysoká mraziaca kapacita;
  • Nebolo by zlé, keby bola zvuková signalizácia.

  Stinol STN 185

  Hodnotenie: 4.7

  Stinol STN 185

  Ak hľadáte lacnú chladničku s technológiou No Frost, odporúčame vám pozrieť si ponuku ruskej spoločnosti Stinol. Dobrou voľbou je napríklad STN 185. Jeho výška je 185 cm. Mnohí ľudia to považujú za ideálne prostredie. Chladnička ponúka dostatok úložného priestoru. Otázny je len objem mrazničky – 75 litrov by pre štvorčlennú alebo päťčlennú rodinu nestačilo. Mraziaci priestor má objem 223 litrov.

  Táto chladnička bola v mnohých ohľadoch zjednodušená, pretože inak by nebolo možné dosiahnuť takú nízku cenu. Napríklad existuje len elektromechanické ovládanie, ktoré neumožňuje zvoliť žiadny konkrétny prevádzkový režim. Chladnička je tiež dosť nenáročná – spotrebuje približne 363 kWh ročne. Jeho kompresor však nie je schopný vyprodukovať žiaden seriózny výkon. Ak chováte králiky, možno budete chcieť zvážiť iný model alebo dokonca vlastnú mrazničku.

  Nie je to však až také zlé, ako sa zdá. Inak by sa Stinol STN 185 nedostal do nášho výberu. Tento model plne podporuje technológiu No Frost – je implementovaná v oboch komorách. Môže sa tiež pochváliť pomerne dlhou skladovateľnosťou bez elektrickej energie – problémy sa začínajú objavovať už po 13 hodinách. Žiadne sťažnosti na použité police, ktoré sú vyrobené z tvrdeného skla. Stručne povedané, je to dôstojná voľba pre tých, ktorí hľadajú dobrú chladničku No Frost za správnu cenu. V prvých dňoch používania sa však pripravte na vyššiu hladinu hluku. Zariadenie tiež spočiatku nepríjemne zapácha plastom, ale po uvedení do trvalej prevádzky tento problém veľmi rýchlo zmizne.

  Výhody

  • Chladiaci priestor má veľký úložný priestor;
  • Jasné osvetlenie;
  • Podporuje technológiu No Frost;
  • Dlhotrvajúce, samočinné chladenie;
  • Sklenené police sú robustné;
  • Cenu nemožno nazvať vysokou.

  Nevýhody

  • Mraziaca kapacita nepresahuje 2,5 kg/deň;
  • Prvých párkrát nepríjemne zapácha ako plast;
  • Spočiatku môže byť výrazne hlučný;
  • Vysoká spotreba energie.

  Najlepšie chladničky No Frost podľa pomeru ceny a kvality

  Bosch KGN39VI25R

  Hodnotenie: 4.9

  Bosch KGN39VI25R

  Výrobcovia chladničiek sa čoraz viac odkláňajú od tradičného dizajnu. Myslia si, že biely spotrebič už nevyzerá tak zaujímavo ako biely spotrebič. Preto sa objavujú napríklad modely so strieborným povrchom. Napríklad Bosch KGN39VI25R. Výška tejto krásky je 203 cm. Vďaka tomu je to vynikajúci nápad na kúpu, ak máte v domácnosti tri a viac osôb. Jeho veľká veľkosť z neho nerobí nenáročný spotrebič. Vyžaduje len 345 kWh ročne. Na takého obra to nie je až taká vysoká hodnota. Tak to urobili aj odborníci, ktorí následne udelili nemeckej chladničke s mrazničkou hodnotenie energetickej účinnosti A+.

  Prevádzku tohto modelu zabezpečuje relatívne tichý kompresor. Merania ukazujú, že hladina hluku v bezprostrednej blízkosti chladničky nie je vyššia ako 38 dB. Kompresor je zároveň veľmi účinný. Zabezpečuje mraziaci výkon 15 kg/deň! To znamená, že nebudete mať žiadne problémy, ani keď budete musieť narýchlo zmraziť veľké množstvo bobúľ, rýb alebo mäsa.

  Na rozdiel od lacnejších chladničiek ponúka Bosch KGN39VI25R plnohodnotnú čerstvú zónu. Má teplotu pod bodom mrazu, ktorá umožňuje dlhodobé skladovanie ovocia a zeleniny. Nemá problémy ani s vlhkosťou, chladnička totiž podporuje technológiu No Frost. Mimochodom, neočakávané zvýšenie teploty okamžite spustí svetelnú a zvukovú signalizáciu. Podobne sa elektronika správa, keď sú dvere otvorené dlhší čas. A nie je možné si nevšimnúť, že počas výpadku prúdu sa dlhšie udržiava chlad. Vydrží 17 hodín!

  Chladiaci priestor má veľký objem 280 litrov. Skvelá hodnota! Vo vnútri sú police z tvrdeného skla. Môžete si ho usporiadať podľa vlastného uváženia. Je aktuálny v prípadoch, keď je potrebné umiestniť veľký hrniec s polievkou. Mraziaci priestor má objem 108 litrov. Vyššou hodnotou sa môžu pochváliť iba chladničky Side by Side.

  Výhody

  • Hmotnosť chladničky je 72 kg;
  • Technológia No Frost je podporovaná;
  • Esteticky príjemné;
  • Na túto veľkosť nie je spotreba energie príliš vysoká;
  • Dlhotrvajúce autonómne chladiace skladovanie;
  • Veľmi vysoká mraziaca kapacita;
  • Je tu zóna čerstvosti;
  • Vynikajúca kapacita;
  • Chladnička je tichá;
  • Používajú sa robustné sklenené police;
  • Má alarm otvorených dverí a teploty.

  Nevýhody

  • Na ovocie a zeleninu sa používa len jedna zásuvka;
  • Nie je najlacnejší.

  LG GC-B569 PBCZ

  Hodnotenie: 4.9

  LG GC-B569 PBCZ

  Táto kráska je o niečo širšia ako ostatné. Práve vďaka šírke 70 cm sa výrobca rozhodol dosiahnuť veľmi slušnú kapacitu v oboch komorách. Preto sa pred kúpou uistite, že sa hodí do vašej kuchyne. A že sa vám nebude zdať nemožné zdvihnúť ho po schodoch. Ak sú rozmery také, ako by ste očakávali, ani ostatné funkcie vás nesklamú!

  Model s názvom LG GC-B569 PBCZ má telo tmavej farby. A nie je úplne čierna, ako vidíte na displeji, ktorý stále vyčnieva z horných dverí. Priestor mrazničky nemusí byť dostatočne veľký pre prvých používateľov. Zväčšená šírka chladničky však umožnila zväčšiť jej objem na 122 litrov! Väčšie čísla sa zobrazujú len v modeloch, ktoré zodpovedajú form factoru Side by Side. Vyžadujú však oveľa viac priestoru. Objem chladiacej komory je 329 litrov, čo je tiež rekord.

  Napriek veľkej veľkosti nie je spotrebič obzvlášť žravý. Za rok spotrebuje iba 292 kWh, čo mu dáva hodnotenie spotreby energie A++. Je tiež pomerne tichá – chladničku počujete len v určitých časoch a len vtedy, keď ste s ňou v rovnakej miestnosti. Za to všetko môžete poďakovať kvalitnému invertorovému kompresoru. Budete mať aj desaťročnú záruku.

  Tento model podporuje technológiu LG Smart ThinQ. To znamená, že obsahuje bezdrôtový modul Wi-Fi, ktorý umožňuje integráciu do domácej siete. Takže máte možnosť ovládať chladničku pomocou smartfónu. Ďalšou dôležitou vlastnosťou zariadenia je možnosť jeho inštalácie v blízkosti steny – nie je potrebný odstup. Juhokórejský výrobca nezabudol na čerstvú zónu.

  Čo sa týka zvyšku, je radosť sa naň pozerať. Chladnička plne podporuje technológiu No Frost. Mraziaci výkon tu dosahuje pôsobivých 12 kg/deň. Bliká kontrolkou, ktorá vás upozorní, ak ste zabudli zamknúť dvere. Pokiaľ ide o dotykový displej LCD, je chránený pred deťmi. Nedosiahnu však naň, pretože je dosť vysoko.

  Na záver by sme chceli zdôrazniť, že tento model má klimatickú triedu T. To znamená, že najlepšie sa mu darí v južných oblastiach našej krajiny. V miernych a severných zemepisných šírkach môžu byť niektoré aspekty vašej chladničky s mrazničkou odlišné. Zákazníci sa však zatiaľ nesťažujú – takmer všetky recenzie sú prevažne pozitívne.

  Výhody

  • Môžete ho postaviť priamo k stene;
  • Veľmi nízka spotreba energie;
  • Dlhotrvajúce, sebestačné skladovanie v chlade;
  • Nízka hladina hluku;
  • Obrovská kapacita;
  • K dispozícii je sklopná polica;
  • Štýlový dizajn;
  • Podporuje technológiu No Frost;
  • Je tu zóna sviežosti;
  • Vynikajúca mraziaca schopnosť;
  • Dá sa nastaviť pomocou smartfónu.

  Nevýhody

  • Patrí do klimatickej triedy T;
  • O niečo širšia ako bežná chladnička.

  Bosch KGN39XI27R

  Hodnotenie: 4.9

  Bosch KGN39XI27R

  Táto strieborná kráska má štandardné rozmery. Ale jeho výška 203 cm môže byť pre niektorých ľudí nepríjemná. Ukázalo sa však, že spotrebič je pomerne priestranný. Objem mraziaceho priestoru 108 litrov. To vás prinúti snažiť sa ho naplniť rybami, mäsom a bobuľami úplne plný. Objem chladničky je až 256 litrov. Je tu miesto na tortu, veľký hrniec na polievku a množstvo ďalších potravín. Ako sa ovocie a zelenina cítia! Ide o to, že má čerstvú zónu, v ktorej sa teplota udržiava na prísne nulovej úrovni.

  Tento model je plne kompatibilný s technológiou No Frost. To znamená, že rozmrazovanie nie je vôbec potrebné. Spotrebič sa môže pochváliť aj veľmi dlhou autonómnou dobou chladenia. Pri výpadku prúdu sa problémy objavia až o 17 hodín neskôr! O mraziacej kapacite do 15 kg/deň nemožno povedať nič zlé. Takýto údaj umožňuje naplniť mrazničku všetkými druhmi mäsa naraz.

  Napriek svojej značnej výške chladnička nespotrebuje veľa elektrickej energie. V technickom liste sa uvádza, že spotrebič spotrebuje 369 kWh ročne. Pri tejto veľkosti spĺňa triedu energetickej účinnosti A+. A kompresor, ktorý je tu umiestnený, je tiež veľmi tichý. Hladina hluku sa len zriedka zvyšuje na 38 dB, ale ani táto hodnota by vás nemala znepokojovať.

  Výhody

  • Dodáva sa s chladiacim akumulátorom;
  • Nízka spotreba energie;
  • Esteticky príjemný dizajn;
  • Nie je podporovaná žiadna technológia Frost;
  • Dlhotrvajúce, samočinné chladenie;
  • Veľmi vysoká mraziaca sila;
  • Je tu indikácia otvorených dverí a zvýšená teplota;
  • Veľká kapacita oboch komôr;
  • Nízka hladina hluku;
  • Má čerstvú zónu.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Výška nebude vyhovovať každému.

  Jacky’s JR FW20B1

  Hodnotenie: 4.7

  Jacky's JR FW20B1

  Táto chladnička od u nás málo známej značky má šírku 60 cm a takmer rovnakú hĺbku. Vďaka tomu je možné ho inštalovať aj do relatívne malých kuchýň. Jediným problémom je dostať sa na poschodie, najmä ak váš dom nemá výťah. Jacky’s JR FW20B1 je vysoký 201 cm. Dosahuje však veľmi vysokú spotrebu energie.

  Chladiaci priestor tohto modelu má objem 266 litrov. V drvivej väčšine prípadov postačí aj týždenná zásoba potravín. A vďaka 94-litrovému mraziacemu priestoru pojme dostatok mäsa, rýb a zeleniny. Mimochodom, aj tu, rovnako ako v chladiacom priestore, je implementovaná technológia No Frost. Takže sa nemusíte zaoberať rozmrazovaním.

  Táto chladnička sa nemôže pochváliť žiadnymi neobvyklými funkciami. Nemožno ho pripojiť k sieti Wi-Fi, vo vnútri nie je žiadna odkladacia polička a hladina hluku je priemerná – niekedy môže byť až 42 dB. Ale práve preto sa výrobcovi podarilo trochu znížiť cenu. Preto je táto chladnička čoraz obľúbenejšia – nájdete ju v čoraz väčšom počte obchodov a zákazníci o nej čoraz častejšie píšu recenzie. Treba povedať, že čisto pozitívne. Chladnička mohla byť ešte lacnejšia, ale ťažkosti s prepravou tovaru vyrobeného v Turecku robia svoje.

  Výhody

  • Patrí do triedy spotreby energie A+;
  • Podporovaná je aj technológia No Frost;
  • Je tu indikácia teploty;
  • Dobre vyzerajúci exteriér;
  • Dobrá kapacita v oboch komorách;
  • Používajú sa odolné sklenené police.

  Nevýhody

  • Môže sa zdať príliš vysoká;
  • V Rusku nie sú k dispozícii takmer žiadne náhradné diely;
  • Cena nebude vyhovovať každému.

  Najlepšie chladničky Side by Side (mraznička vedľa seba)

  Bosch KAN93VL30R

  Hodnotenie: 4.9

  Bosch KAN93VL30R

  Táto kráska spĺňa väčšinu očakávaní. Cena je však vysoká.

  Táto chladnička je široká 91 cm a vysoká 179 cm. Nie sú to tak skvelé parametre, takže sa nespoliehajte na kapacitu záznamu. Mnohým čitateľom Expertology však 371-litrový priestor chladničky určite postačí. O mrazničke s objemom 181 litrov nemožno povedať nič zlé. Mimochodom, má aj režim supermrazenia, ktorý zvyšuje jej mraziaci výkon na 8 kg/deň. Pokiaľ ide o udržanie chladu vo vnútri bez elektriny, trvá to približne 12 hodín.

  Tento model spĺňa energetickú triedu A++. Spotrebič spotrebuje ročne približne 363 kWh. Pri súčasných tarifách to znamená, že jeden deň vlastníctva chladničky bude stáť 4-5 Euro. A nie je zbytočné poznamenať podporu technológie No Frost. Na odmrazovanie chladničky zabudnete, pretože špeciálne ventilátory tu bojujú proti vzniku námrazy na zadnej stene. Mimochodom, sú trochu hlučné – príslušné merania v blízkosti spotrebiča ukazujú 42 dB. Ale je to úplne znesiteľné.

  Inak je to typická moderná chladnička, nie najlacnejšia cena. Na jedných z dverí sa nachádza displej, na ktorom môžete vidieť teplotu, ktorá sa zaznamenáva v jej komorách. Ak sú dvere otvorené dlhší čas, svetlá začnú blikať a bzučiak sa vypne. Police vo vnútri chladiacej komory sú vyrobené zo skla a ani na ne nie sú žiadne sťažnosti.

  Napriek tomu je tu viditeľné preplácanie značky. Bosch KAN93VL30R odporúčame vziať len vtedy, ak sa obávate odstraňovania problémov. Náhradné diely pre túto chladničku v našej krajine nie sú problémom, a preto oprava nebude trvať dlho.

  Výhody

  • Štýlový vzhľad;
  • Dlhodobé autonómne uchovávanie chladu;
  • Je tu náznak otvorených dverí;
  • Pohodlné ovládanie;
  • Používa spoľahlivé sklenené police;
  • Vynikajúca kapacita v oboch komorách;
  • Nie veľmi vysoká spotreba energie;
  • Nie je podporovaná žiadna technológia Frost;
  • Hladinu hluku nemožno označiť za vysokú.

  Nevýhody

  • Nie veľmi vysoká mraziaca sila;
  • Nie každý bude s cenou spokojný.

  HIBERG RFS-67D NFS

  Hodnotenie: 4.8

  HIBERG RFS-67D NFS

  Táto chladnička s mrazničkou vás nebude stáť astronomické sumy. Nevyzerá však lacno. Dvere a zvyšok skrine sú vyrobené z kovu so striebornou farbou. Spotrebič má aj elegantnú rukoväť, ktorá sa používa ako držadlo. Na ľavých dverách sa nachádza pomerne malý displej, ktorý informuje o teplote v jednotlivých priehradkách chladničky. Tento prvok slúži aj ako ovládací panel – niekoľkými stlačeniami tlačidiel možno prístroj prepnúť do akéhokoľvek prevádzkového režimu.

  Mnohé chladničky Side by Side majú rôzne priehradky. Aj tu. Ľavé dvere sú užšie ako pravé. Preto si môžete ľahko domyslieť, že sa za ním skrýva mraznička. Jeho objem je 177 litrov, čo postačuje na obrovské zásoby mäsových výrobkov. Pravé dvere sú podstatne širšie. Za ňou sa nachádza 339-litrová chladnička. Nájdete tu jasné LED osvetlenie a spoľahlivé sklenené police. Žiadny ľad a námraza – obe komory tejto chladničky sú vybavené technológiou No Frost.

  Napriek svojej skromnej cene sa môže pochváliť nízkou spotrebou energie. Ročne spotrebuje približne 402 kWh. zodpovedá triede energetickej účinnosti A+. Vzácna chladnička Side by Side je ešte úspornejšia. Mimochodom, ak sa chystáte na dlhší čas odísť, je možné ešte viac znížiť spotrebu energie aktiváciou režimu „Dovolenka“.

  Inak je to typická 94 kg chladnička. Hladina hluku až 43 dB. Niektorí budú určite sklamaní z absencie výrobníka ľadu. Mraziaca kapacita je 12 kg/deň. Nie je to zlý parameter, ktorým sa nemôže pochváliť každá chladnička tejto veľkosti.

  Výhody

  • Má indikáciu otvorených dverí;
  • Patrí do triedy energetickej účinnosti A+;
  • Dobre vyzerajúci dizajn;
  • Chladnička nie je veľká;
  • Veľký úložný priestor;
  • Technológia No Frost je podporovaná;
  • Nízka hladina hluku;
  • Dobrá mraziaca sila.

  Nevýhody

  • Žiadny výrobník ľadu;
  • Cena nie je obzvlášť nízka;
  • V Rusku nie sú k dispozícii žiadne náhradné diely.

  Korting KNFS 91797 X

  Hodnotenie: 4.6

  Korting KNFS 91797 X

  Táto chladnička vás poteší svojím strieborným krytom, elegantnými rukoväťami a informačným displejom. Formát Side by Side umožňuje zväčšiť šírku chladničky na 89,5 cm, čím získate dostatok priestoru. A to pri výške maximálne 179 cm! Mimochodom, spotrebič nie je príliš ťažký. Ale ani 91 kg nie je zanedbateľná hmotnosť.

  Objem chladiaceho priestoru je 335 litrov. Mnohí z našich čitateľov ju budú môcť naplniť až do konca pred dovolenkou. Mraznička s objemom 175 litrov je skôr poloprázdna. Stručne povedané, kapacita Korting KNFS 91797 X by mala vyhovovať aj rodinám so štyrmi až piatimi osobami!

  Obe prítomné komory podporujú technológiu No Frost. Odpadá potreba pravidelného odmrazovania chladničky – proti námraze bojujú špeciálne ventilátory, ktoré zabraňujú jej premene na ľad. Pokiaľ ide o kompresor, je veľmi tichý. K tomu, aby sa stal rekordérom, má však ešte ďaleko – príslušné merania zaznamenali 43 dB. Je však odolný – je nepravdepodobné, že by ste sa stretli s poruchou. Jediné, čo nás mrzí, je, že existuje len jeden. Chladnička spotrebuje až 405 kWh za rok. A len vďaka objemu použitých komôr spĺňa požiadavky na triedu energetickej účinnosti A+.

  V opačnom prípade spotrebič pravdepodobne neprekvapí. Áno, má slušnú mraziacu kapacitu. Chlad môže byť vo vnútri dlho udržiavaný aj v prípade výpadku prúdu (približne 10 hodín). Ale to všetko už očakávate od nie najlacnejšej chladničky.

  Výhody

  • Štýlový dizajn;
  • Nie je podporovaná žiadna technológia Frost;
  • Veľmi slušná kapacita oboch komôr;
  • Hladina hluku nie je príliš vysoká;
  • Používajú sa spoľahlivé sklenené police;
  • Kompresor je invertorový;
  • Dobrá mraziaca kapacita (10 kg/deň).

  Nevýhody

  • Zvýšená spotreba energie;
  • Autonómne chladiarenské skladovanie by mohlo byť dlhšie;
  • Nie najnižšia cena.

  Záver

  Trh s chladničkami je bohatý a rozmanitý. Aj keby sme hovorili len o najlepších modeloch, hrozí, že tento článok bude príliš rozsiahly. Napriek tomu sme sa snažili vyhovieť všetkým. Preskúmali sme lacnejšie chladničky s odkvapkávacím systémom odmrazovania, modely s technológiou No Frost, ale aj viackomorové monštrá, ktoré pojmú obrovské množstvo potravín.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: