9 najlepších panvíc Tefal

Panvica v arzenáli takmer každej gazdinky. Na liatinových panviciach varili naše babičky, dnes sa na tento typ panvíc používajú aj kovy s rôznymi povrchovými úpravami, ktoré majú rôzne výšky okrajov, priemery a dná. Panvice Tefal sa dajú prispôsobiť rôznym typom sporákov (plynové, elektrické, indukčné) a líšia sa podľa účelu: na vyprážanie palaciniek, na dusenie a dusenie (wok), na grilovanie zeleniny a mäsa, univerzálne. Odborníci z EXPERTOLOGY prinášajú prehľad 9 najlepších panvíc Tefal – najobľúbenejšieho výrobcu funkčného kuchynského náčinia.

Najlepšie panvice Tefal

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie univerzálne panvice Tefal1Tefal Assisteo 28 cm5 480€
2Tefal Emotion 28 cm2 440€
3Tefal Meteor keramika 26 cm1 770€
Najlepšie panvice Tefal1Tefal Il
 • co G7011914 28cm
 • 2 310€
  2Tefal „Hard Titanium+“, 28 cm3 790€
  Najlepšie grilovacie panvice Tefal1Tefal Expertise 26×26 cm4 355€
  2Tefal Supreme gusto H1184074 26 cm1 470€
  Najlepšie panvice Tefal1Tefal Expertise 25 cm2 500€
  2Tefal Cook Right22 cm899€

  Najlepšie viacúčelové panvice Tefal

  Viacúčelová panvica sa hodí na všetky varné dosky a môžete na nej pripraviť čokoľvek.

  Tefal Assisteo 28 cm

  Hodnotenie: 4.9

  Tefal Assisteo 28 cm

  Najužitočnejšou univerzálnou panvicou je Tefal Assisteo, ktorá rozpozná teplotu ohrevu a signalizuje prekročenie nastavenej teploty počas vyprážania alebo dusenia. Funkcia, ktorá je obzvlášť užitočná pri použití so sporákmi, ktoré nemajú vlastný snímač teploty. Odnímateľný modul je spojený s dlhou bakelitovou rukoväťou, ktorá, bohužiaľ, nie je odnímateľná, ale ani sa pri prehriatí neroztopí.

  Hliníková panvica Assisteo je vďaka svojmu priemeru 28 cm vhodná na prípravu večere pre celú rodinu. Je kompatibilný s plynovými, elektrickými a dokonca aj indukčnými sporákmi. Jeho vnútorný povrch Titanium Excellence je odolný voči umývaniu v umývačke riadu, pevný, úplne bezpečný a v neposlednom rade vhodný do umývačky riadu. Smaženie na panvici s malým množstvom oleja alebo bez neho,

  Pokrievka nie je súčasťou panvice, môžete použiť akúkoľvek pokrievku, ktorú máte: sklenenú alebo s kovovým lemom. Hoci je panvica Tefal Assisteo 28 cm vyrobená z hliníka, váži len 1,26 kg a jej cena sa začína na 6 700 eur, čo znamená, že nie každá gazdinka si ju môže dovoliť kúpiť.

  Výhody

  • Povlak odolný proti opotrebovaniu s titánom Excellence;
  • Tepelne odolná rukoväť;
  • Indikátor teploty so zvukovou výstrahou;
  • Zhrubnuté steny sa nedeformujú;
  • Možno umývať v umývačke riadu;
  • Trvanlivosť pri správnom používaní

  Nevýhody

  • Vysoká cena;
  • Rukoväť sa nedá odstrániť.

  Tefal Emotion 28 cm

  Hodnotenie: 4.8

  Tefal Emotion 28 cm

  Ďalšia panvica Tefal, tentoraz z nehrdzavejúcej ocele s titánovým nepriľnavým povrchom v sérii Emotion, 28 cm model získava odporúčané recenzie. Vďaka 6 mm hrubému dnu a až 4 mm hrubým stenám sa panvice nedeformujú, čím sa zabezpečuje rovnomerné rozloženie tepla a zvyšuje sa bezpečnosť potravín. Titánový povlak na vnútornej strane panvice zabraňuje pripaľovaniu potravín a veko je utesnené, aby sa potraviny neprilepili na panvicu. Neobsahuje žiadne škodlivé látky, PFOA, LEAD. Žiadne problémy s údržbou – na stenách sa nič nepripaľuje, panvicu možno umývať v umývačke riadu a používať na akomkoľvek type sporáka.

  Na rozdiel od špičkového modelu Assisteo má Tefal Emotion na dne panvice tepelný indikátor – Thermo Spot, ktorý sa v kruhu zahrieva na 180 °C sčervená, potom môžete začať variť. Bakelitová rukoväť 19 cm sa nezahrieva a nedeformuje, čo zaručuje bezpečnosť pri používaní panvice. Jedna nevýhoda – rukoväť sa nedá odňať. Nemá ani veko, ale horný priemer 28 cm môžete ľahko prispôsobiť veku.

  Tefal Emotion 28 cm je za rozumnú cenu približne 3000 Euro.

  Výhody

  • Indikátor tepla na dne panvice;
  • Šikmé, zosilnené steny;
  • Odolný titánový povlak na vnútorných stenách a dne;
  • Kompatibilný so všetkými varnými doskami;
  • Možno umývať v umývačke riadu.

  Nevýhody

  • Rukoväť sa nedá odstrániť;
  • Hmotnosť 1,5 kg.

  Il Tefal Meteor keramika 26 cm

  Hodnotenie: 4.7

  Tefal Meteor keramika 26 cm

  Tretie miesto v rebríčku: keramická panvica Meteor s priemerom 26 cm. Vnútorná nepriľnavá vrstva je vyrobená z hliníka, ako už názov napovedá, z keramiky, ktorá je menej odolná ako titánová vrstva, a preto si vyžaduje opatrné zaobchádzanie. Indikátor tepla Thermo Spot na dne je ochrannou známkou panvíc Tefal. Bakelitová rukoväť strednej dĺžky je opäť pevná.

  Hliníkové steny sú hrubé 3 mm – ideálne na rovnomerné rozloženie tepla, ale navyše sú šikmé – priemer zosilneného dna je len 22 cm.

  Inak je táto panvica podobná svojim predchodcom v rebríčku – tiež sa hodí na všetky typy sporákov, je vhodná do umývačky riadu a nie je k nej pribalené veko. Tefal Meteor ceramic 26 cm má priemernú cenu 2500 Euro, čo je najdostupnejšie v kategórii.

  Výhody

  • Silnejšie hliníkové steny;
  • Kompatibilný so všetkými typmi varných dosiek;
  • Zníženie indikátora tepla;
  • Ekologický keramický povlak na vnútorných stenách
  • Jednoduchá starostlivosť.

  Nevýhody

  • Neodnímateľná rukoväť;
  • Nepriľnavý povlak je krehký na mechanické poškodenie.

  Najlepší wok Tefal

  Panvice Wok k nám prišli z Číny, kde sa väčšina jedál pripravuje na otvorenom ohni, vo vlastnej šťave alebo vo vývare, čo je spôsob varenia, ktorý si vyžaduje riad s hrubými stenami a hlbokým kotlom. Tieto panvice od spoločnosti Tefal sú ďalej v prehľade.

  Tefal Il
 • co G7011914 28 cm
 • Hodnotenie: 4.9

  Tefal Il<li></div><p>co G7011914 28 cm“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/3221666194421-859-.jpg“ title=“Tefal Il</p><li>co G7011914 28cm“><p>Najlepšie hodnotená panvica WOK vo Veľkej Británii</p><li>co s priemerom pod vekom 28 cm a priemerom dna 18 cm. Jeho mimoriadne vysoké oceľové steny s hrúbkou 9 cm sú zosilnené, aby sa zabezpečilo maximálne rovnomerné rozloženie tepla vo vnútri, a je potiahnutý nepriľnavou vrstvou Titanium Non-Stick na jednoduchú údržbu a používanie. V strede základne sa nachádza patentovaný indikátor tepla Thermo Spot. Materiál panvice a nitovanej pevnej rukoväte je z nehrdzavejúcej ocele a rukoväť je potiahnutá žiaruvzdorným plastom, aby sa znížilo riziko popálenia.<p>Na panvici Tefal Il Wok</p><li>co co možno variť na plynových, elektrických alebo indukčných varných doskách a umývať v umývačke riadu. Výrobca ho nevybavuje vekom.<p>Veľká panvica váži len 1,02 kg – je ľahká, takže sa ľahko používa.</p><p>Priemerná cena woku Tefal Il</p><li>co 3300 Euro.<h4>Výhody</h4><ul><li>Hlboká a široká panvica s hrubými stenami a dnom;</li><li>Indikátor tepla Thermo Spot;</li><li>Robustná, tepelne potiahnutá oceľová rukoväť;</li><li>Silné steny na maximálne rovnomerné rozloženie tepla;</li><li>Nepriľnavý povlak odolný voči oderu;</li><li>Nízka hmotnosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká cena.</li></ul><h3>Tefal „Hard Titanium+“, 28 cm</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Tefal Hard Titanium+, 28 cm

  Druhá v poradí je hlboká panvica Hard Titanium+ od francúzskeho výrobcu Tefal, ktorá je vysoká len 5 cm a má 4,5 mm hrubé boky a dno. Môžete v nej variť všetko, aj keď nie je určená na varenie vo woku. Aby sa potraviny neprilepili, vnútorné steny a dno sú potiahnuté titánom Excellence, odolným materiálom, ktorý je odolný voči teplu a mechanickému namáhaniu. Indikátor tepla je typický Tefal Thermo-Spot. Samotná panvica je vyrobená z hliníka, takže spolu s bakelitovou rukoväťou váži len 1,153 kg.

  O panvicu sa ľahko stará, pretože aj vonkajšie steny s nepriľnavým povrchom zabraňujú pripaľovaniu mastnoty a pripálenia a možno ju umývať v umývačke riadu.

  Tefal Hard Titanium+, 28 cm – 3000 Euro.

  Výhody

  • Univerzálna panvica s hrubými stenami a dnom;
  • Nepriľnavý povrch zvnútra aj zvonka;
  • Nízka hmotnosť;
  • Rovnomerné rozloženie tepla vo vnútri;
  • Indikátor tepla.

  Nevýhody

  • Vysoká cena.

  Najlepšie grilovacie panvice Tefal

  Grilovacie panvice sa od bežných grilovacích panvíc líšia rebrovaným dnom, ktoré pripomína grilovací rošt bežného grilu na opekanie mäsa a zeleniny na ohni. Tvar výrobku je prevažne obdĺžnikový, čo je vhodnejšie na roztieranie steakov, ale existujú aj okrúhle modely. Chuť a typický spôsob prípravy sú rovnaké ako pri grilovaní. Na rozdiel od panvice na vyprážanie si grilovacia panvica vyžaduje menej oleja, takže je zdravšou voľbou pre vaše jedlo.

  Tefal Expertise 26×26 cm

  Hodnotenie: 4.9

  Tefal Expertise 26x26 cm

  Grilovacia panvica Tefal Expertise s hornou časťou 26 cm a spodnou časťou 24 cm bola odborníkmi vyhlásená za najlepšiu grilovaciu panvicu. Je vyrobená z hliníka, ale to jej nebráni v tom, aby bola rovnako pohodlná a praktická ako liatinová panvica: 4,5 mm hrubé dno sa rovnomerne zahrieva a jedlo je dokonale pripravené v každej časti štvorca. Na spodnej strane sa nachádza kruhový indikátor tepla, ktorý vás informuje o tom, kedy je gril pripravený na použitie pri teplote, ktorá vám zabezpečí najlepšie výsledky grilovania. Vnútorný povrch je chránený nepriľnavým povlakom Titanium Excellence, ktorý nepoškodí ani kovová špachtľa alebo vidlička – používatelia si všimli vynikajúce zachovanie vrstvy počas celej životnosti riadu.

  Rukoväť je bakelitová a opäť nie je odnímateľná, ale je dlhá a pohodlná na grilovanie pri vysokých teplotách.

  Tefal Expertise 26×26 cm stojí v priemere 7000 Euro.

  Výhody

  • Hodí sa na všetky varné dosky;
  • Indikátor tepla;
  • Odolný nepriľnavý povrch;
  • vhodné do umývačky riadu;
  • Silné steny a maximálne rovnomerné rozloženie tepla.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká cena.

  Tefal Supreme gusto H1184074 26 cm

  Hodnotenie: 4.8

  Tefal Supreme gusto H1184074 26 cm

  Okrúhla panvica Tefal Supreme gusto s priemerom 26 cm, vyrobená z liateho hliníka s nepriľnavým povrchom PowerG

 • De, mimochodom, slabé na mechanické vplyvy, takže sa odporúča pracovať s drevenou špachtľou pri vyprážaní, hoci na začiatku nie sú žiadne problémy s prilepením. Napriek tomu ide o druhú najobľúbenejšiu grilovaciu panvicu od spoločnosti Tefal, ktorá má hlboké drážky na dne a odtoky na oboch stranách na odvádzanie šťavy uvoľnenej z mäsa a zeleniny. Indikátor tepla, pevná bakelitová rukoväť, bez veka – Supreme gusto je podobný svojim predchodcom v rebríčku. Hlavným rozdielom je, že nie je kompatibilný s indukčnými varičmi, ale je plynový aj elektrický a možno ho umývať v umývačke riadu.

  Tefal Supreme gusto H1184074 26 cm má priemernú cenu 2500 Euro.

  Výhody

  • Hlboký behúň na základni;
  • indikátor vykurovania;
  • Zhrubnutý hliník;
  • Rozumná cena.

  Nevýhody

  • Nie je kompatibilný s indukčnými varnými doskami;
  • Nepriľnavý povlak odolný proti opotrebovaniu.

  Najlepšie panvice na palacinky Tefal

  Toto hodnotenie by nebolo kompletné bez panvíc na pečenie palaciniek, ktoré sa od ostatných líšia tým, že majú hrubšie dno na rovnomerné zahriatie cesta a nižšie steny.

  Tefal Expertise 25 cm

  Hodnotenie: 4.9

  Tefal Expertise 25 cm

  Prvý palacinkovač Tefal Expertise s priemerom 25 cm. Vyrobený z hliníka so 4,5 mm hrubým dnom – teplo sa po ňom rozvádza rovnomerne a palacinky vychádzajú s dokonalým vzorom bez šmúh. Indikátor tepla vám ukáže, kedy môžete cesto vyliať, a nepriľnavý povrch Titanium Excellence zabráni jeho prilepeniu aj bez použitia oleja. Bakelitová rukoväť uľahčuje používanie panvice počas vyprážania, ale nedá sa odstrániť – je doživotne prinitovaná.

  Tefal Expertise 25 cm je vhodný pre všetky typy varných dosiek a stojí v priemere 3 300 Euro.

  Výhody

  • Rovnomerné zahrievanie hliníkovej základne;
  • Pre všetky typy varných dosiek;
  • Odolný titánový nepriľnavý povrch;
  • Optimálny priemer na pohodlné varenie.

  Nevýhody

  • Neodnímateľná rukoväť;
  • Vysoká cena.

  Tefal Cook Right22 cm

  Hodnotenie: 4.8

  Tefal Cook Right

  Panvica Tefal Cook Right s priemerom 22 cm uzatvára tento rebríček, hoci sa dá použiť aj na iné pokrmy, pretože jej boky sú na panvicu vysoké. Vyrobený z hrubostenného hliníka s bezšvovou nepriľnavou vrstvou, Powerg

 • Rukoväť je pevná, ale priskrutkovaná a v prípade potreby sa dá odstrániť. Upozorňujeme, že rúra Tefal Cook Right nie je vhodná na indukčné varné dosky ani do rúry.

  Priemerná cena nepriľnavej panvice Tefal Cook Right s priemerom 22 cm je len 900 Euro.

  Výhody

  • Ľahká, všestranná panvica;
  • Rozumná cena;
  • Silné hliníkové steny
  • Dokonale hladký nepriľnavý povrch;
  • Rukoväť sa dá odstrániť.

  Nevýhody

  • Nevhodné pre indukčný sporák.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: