9 najlepších sprejov odpudzujúcich vodu

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred nákupom.

Vodoodpudivé spreje vytvárajú na obuvi, oblečení a iných výrobkoch hustý hydrofilný film, ktorý odpudzuje vodu. Nie všetky prípravky sú však v tejto oblasti rovnako úspešné. Preto je 9 najlepších vodoodpudivých sprejov v Slovenskom podnebí favoritmi nášho rebríčka.

Prečo sprej?

Súčasťou sú aj krémy odpudzujúce vodu, ktoré sa často používajú na ošetrenie obuvi. Odborníci však odporúčajú spreje z niekoľkých dôvodov:

 1. Udržateľnejší vzorec;
 2. Rovnomerná a rýchla aplikácia;
 3. Aerosólová fólia nebráni priepustnosti materiálu pre vzduch.

Hlavnou látkou v hydrofilných prípravkoch sú prírodné polyméry (včelie vosky, oleje). Ich zloženie je špecifické pre každý materiál, takže pre kožu, nubuk, textil, velúr a iné materiály by sa mal vybrať špecializovaný výrobok.

Hodnotenie najlepších vodoodpudivých sprejov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie vodoodpudivé spreje na obuv1COLLONIL „CARBON PRO“, 400 ML990€
2SAPHIR NANO INV
  NER
865€
3TARRAGO NANO PROTECTOR610€
4SALTON „EXPERT“285€
5SOLEMATE
  RÝCHLO PÔSOBIACE, RÝCHLO PÔSOBIACE
790€
Najlepšie vodoodpudivé spreje na oblečenie1Collonil Nano Pro523€
2NIKWAX TX.PRIAMY NÁSTREK740€
3Salamander Universal SMS589€
4SIBEARIAN799€

Najlepšie impregnačné spreje na obuv

Obuv je v priamom kontakte s vodou z kaluží a dažďa, takže vodoodpudivé látky nielenže udržujú jej dobrý vzhľad, ale aj predlžujú jej životnosť. Ošetrujúce spreje môžu byť farebné alebo neutrálne – pri výbere výrobku tomu venujte pozornosť.

COLLONIL „CARBON PRO“, 400 ML

Hodnotenie: 5.0

COLLONIL CARBON PRO, 400 ML

Výrobok je jedným z najlepších sprejov zo všetkých podobných produktov. Vysokoúčinné zloženie „uhlíkovej technológie“ pomáha udržiavať vašu obuv čistú zvonku a suchú vo vnútri. Po nanesení sa na povrchu vytvorí hustý, neviditeľný film z polymérnych vlákien, ktorý zachováva štruktúru bez poškodenia vlastností kože a semišu. Používatelia si všimnú trvanie účinku až niekoľko dní, čo prispieva k hospodárnej spotrebe výrobku. Poznamenané: žiadne šmuhy na obuvi ani v megamestách, kde je voda na asfalte plná činidiel a solí. Žiadny efekt vyblednutia pri slnečnom počasí. Na účinnú a dlhodobú ochranu sa sprej COLLONIL CARBON PRO používa nielen na ochranu obuvi zo semišu a kože a ich náhrad, ale aj na ochranu inovatívnych materiálov, ako sú membrány Gore Tex, Sympatex atď. Niektorí používatelia použili výrobok na vlastné riziko na zakrytie oblečenia a dokonca aj svadobných šiat pomocou bezfarebného roztoku a neoľutovali to. Výrobca odporúča aplikovať ošetrujúci krém po spreji.

COLLONIL „CARBON PRO“ 400 ml možno zakúpiť v priemere za 1100 Euro.

Výhody

 • Vhodné pre väčšinu materiálov – koža, semiš, membrány;
 • Dlhotrvajúci účinok;
 • Úsporná spotreba;
 • Rozumná cena vzhľadom na vysokú kapacitu.

Nevýhody

 • Nie je definované.

SAPHIR NANO INV
  NER

Hodnotenie: 4.9

SAPHIR NANO INV<ul></div><p>NER“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/40216666196981-29-.jpg“ height=“473″ title=“SAPHIR NANO INV</p><ul>NER“><p>SAPHIR NANO INV bezfarebná univerzálna impregnácia</p><ul>NER nie je vhodná len na ošetrenie obuvi, hoci je. Výrobok vytvára na povrchu hydrofóbny film, na ktorom sa kvapalina stáča do guľôčok bez toho, aby prenikla do štruktúry materiálu a stekala dole. SAPHIR NANO INV<ul>NER pôsobí pri kontakte s bežnou vodou a vodou s obsahom soli, čo je veľmi dobrý ukazovateľ pre život v meste. Efekt s technológiou Nano Inv<ul>ner. Roztok rýchlo priľne k ošetrovanému podkladu, neabsorbuje sa. Vláknová štruktúra fólie SAPHIR neblokovala póry materiálu, čo je dôležité pre cirkuláciu vzduchu a udržanie mikroklímy vo vnútri topánky.<p>SAPHIR NANO INV Sprej</p><ul>NER je vhodný pre všetky typy materiálov – nubuk, koža, koženka, textil, klimatické membrány. Používatelia uvádzajú vynikajúcu vodoodpudivú impregnáciu, mnohí ju používajú na ochranu oblečenia, stanov a batohov.<p>Priemerná cena SAPHIR NANO INV</p><ul>NER 250 ml – Colo 900 Euro.<h4>Výhody</h4><ul><li>Je univerzálne použiteľný – pre obuv a iné výrobky;</li><li>Zjavná vodoodpudivosť;</li><li>Mierny zápach.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká cena za 250 ml.</li></ul><h3>TARRAGO NANO PROTECTOR</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=TARRAGO NANO PROTECTOR

TARRAGO NANO PROTECTOR je špičkový produkt. Obsahuje účinné polyméry, ktoré na ošetrenom povrchu vytvárajú hydrofóbnu sieť, ktorá chráni štruktúru materiálu pred vodou, prachom a nečistotami. Všetky cudzie látky sa na povrchu topánky odvaľujú a potom sa ľahko samy utierajú alebo zoškrabujú.

Pravidelné používanie prípravku TARRAGO NANO PROTECTOR predlžuje nielen životnosť obuvi, ale aj jej estetické vlastnosti – povrch nevybledne, neopotrebuje sa a neusadzujú sa na ňom usadeniny soli a iné škvrny. Schopnosť materiálu dýchať zostáva zachovaná, preto sa výrobok odporúča na ošetrenie všetkých povrchov vrátane membrán. Jedinou nevýhodou, ktorú používatelia uvádzajú, je pomerne rýchla spotreba spreja. Výrobok by sa mal aplikovať v dobre vetranej miestnosti – vôňa výrobku nebude každému vyhovovať. Dobré je, že sa pri schnutí filmu vyparí.

TARRAGO NANO PROTECTOR 250 ml – cca 600 Euro.

Výhody

 • Lotosový efekt na vlhkosť a nečistoty;
 • Vhodné pre všetky typy materiálov;
 • Dobré ochranné vlastnosti.

Nevýhody

 • Rýchla spotreba;
 • Prudký zápach.

SALTON „EXPERT“

Hodnotenie: 4.7

SALTON EXPERT

Ďalším v našom prehľade je SALTON „EXPERT“, univerzálny impregnačný prostriedok na ošetrenie obuvi, odevov, batohov a iných kožených, semišových, membránových a dokonca textilných a velúrových výrobkov. Impregnácia nenarušuje štruktúru povrchu a vytvára vizuálne neviditeľný film. Voda a nečistoty sa nemôžu absorbovať, ale nie vždy sa z povrchu odvaľujú; väčšinou ich treba zotrieť. Materiál zostáva priedušný.

Výrobok je založený na fluorouhlíkovej živici, ktorá vytvára hydrofóbnu sieť. Podporuje povrchové napätie kvapiek vody. Používatelia uvádzajú dobrú ochranu proti zmáčaniu materiálu, ale upozorňujú na vysokú spotrebu výrobku. Výrobca tiež upozorňuje, že zloženie po aplikácii musí byť vysušené, čo môže trvať určitý čas, SALTON „EXPERT“ nemá okamžitý lepiaci účinok.

Stredná cena – približne 330 Euro za 250 ml.

Výhody

 • Nízke náklady;
 • Dobré ochranné vlastnosti;
 • Univerzálne použitie.

Chyby

 • Schnutie trvá dlho;
 • Vysoká spotreba.

SOLEMATE
  RÝCHLA A JEDNODUCHÁ APLIKÁCIA

Hodnotenie: 4.6

SOLEMATE<ul></div><p>TRA SHIELD, FAST“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/171666196981-349-.jpg“ height=“445″ title=“SOLEMATE</p><ul>TRA ŠTÍT, RÝCHLO PÔSOBIACI“><p>Ďalším sprejom, ktorý by ste mali zvážiť, je SOLEMATE</p><ul>TRA SHIELD s okamžitou platnosťou. Je založený na novej generácii supervodoodpudivého polyméru vyrobeného z fluórovaných živíc, ktorý preniká do ošetrovaného povrchu. Roztok priľne k podkladu a vytvorí na ňom priedušnú hydrofóbnu sieť, ktorá zabraňuje prenikaniu vlhkosti, prachu a nečistôt. Chráni vašu obuv pred chemikáliami, soľou a všetkými druhmi nečistôt, ktoré sa po vdýchnutí ľahko odstraňujú. Sprej sa rovnomerne rozprestiera a nezanecháva škvrny ani šmuhy.<p>Výhoda SOLEMATE</p><ul>TRA SHIELD – rýchly účinok, po ošetrení môžete ísť von už za 20 minút.<p>Priemerná cena – približne 1100 € za 335 ml.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Rýchle schnutie do 20 minút;</li><li>Spoľahlivý kontakt s povrchom;</li><li>Univerzálnosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká cena.</li></ul><h2>Najlepšie vodoodpudivé spreje na oblečenie</h2><p>Sprej na odevy sa používa na ošetrenie búnd, batohov, nohavíc a iných outdoorových odevov, ako aj stanov, textilných prístreškov a tašiek. Okrem okamžitej ochrany je hlavnou požiadavkou zachovanie „dýchacej“ schopnosti materiálu, aby sa vo vnútri nehromadila vlhkosť a telo sa nezahmlievalo alebo nezapáchalo. V tomto prehľade sme uviedli len impregnácie, ktoré spĺňajú tieto požiadavky, pretože od toho závisí nielen pohodlie, ale aj zdravie používateľa.</p><h3>Collonil Nano Pro</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Collonil Nano Pro

Najobľúbenejším produktom na ochranu odevov z kože, textilu, priedušných membrán a velúru je Collonil Nano Pro Spray. Rovnomerne sa rozprašuje, rýchlo schne a nie je vidieť – žiadne škvrny, žiadne nánosy, neviditeľný na dotyk. Aktívne nanočastice živice, z ktorých sa skladá Collonil, vytvárajú film, ktorý odpudzuje vodu a nečistoty: fluorouhlíkové zlúčeniny jednoducho nedovolia vlhkosti a iným médiám preniknúť do štruktúry materiálu, nemajú žiadnu priľnavosť. Ďalšou zaujímavou funkciou Collonilu Nano Pro je maskovanie malých škrabancov na pokožke a čistenie jej pórov. Tkaniny si dlhšie zachovávajú svoju mäkkosť a praktické a estetické vlastnosti.

Priemerná cena približne 300 ml je približne 1000 Euro .

Výhody

 • Kumulatívny účinok;
 • Štruktúra materiálov je zachovaná;
 • Udržuje nový vzhľad vecí;
 • Žiadne zvyšky po výrobku;
 • Efektívna spotreba pri striekaní.

Nevýhody

 • Drahé;
 • Čas potrebný na sušenie pred použitím.

NIKWAX TX.PRIAMY NÁSTREK

Hodnotenie: 4.8

NIKWAX TX.DIRECT SPRAY-ON

Spray NIKWAX TX je ďalšia impregnácia.DIRECT SPRAY-ON je vhodný na všetky typy textílií, nylon a membrány na vrchné oblečenie a iné predmety, ako sú batohy, tašky a batohy. Vodoodpudivé vlastnosti výrobku zabezpečujú polymérne živice, ktoré neovplyvňujú štruktúru materiálu, nezanechávajú mastné škvrny a nezadržiavajú, neakumulujú nečistoty.

NIKWAX TX Spray.DIRECT SPRAY-ON možno aplikovať na čerstvo vyprané a suché tkaniny počas nosenia. Nebráni priechodu vzduchu cez tkaninu. Je vhodný pre vrstvené tkaniny s PU povlakmi a absorpčnými podšívkami. Produkt NIKWAX TX.DIRECT SPRAY-ON sa môže používať aj na materiály, ktoré sa nedajú umývať, takže je šetrný k povrchu.

Optimalizované za cenu približne 750 Euro za 300 ml.

Výhody

 • Šetrný účinok na tkaniny;
 • Ideálne na jemné textílie;
 • Viditeľný ochranný účinok;
 • Pomerne nízka spotreba.

Nevýhody

 • Vysoká cena len za 300 ml.

Salamander Universal SMS

Hodnotenie: 4.7

Salamander Universal SMS

Táto cenovo výhodná impregnácia je vhodná pre všetky materiály od hladkej kože až po porézne textílie. Vytvára ochranný hydrofóbny povlak a zachováva schopnosť substrátu dýchať. Vzorec obsahuje komplexné, ale pre ľudí bezpečné uhľovodíky, sprejová nádoba s objemom 300 ml sa spotrebuje mierne a stojí len 240-270 Euro. Na odevoch ošetrených prípravkom Salamander Universal SMS sa neobjavujú škvrny od soli a vlhkosti a estetické vlastnosti tkaniny sú dlhodobo zachované. Tkanina s membránou chránenou proti postreku má tiež dobré vlastnosti – jej priepustnosť sa nezhoršuje ani po vypraní.

Salamander Universal SMS nie je vhodný na ošetrenie lakovanej kože. Mali by ste tiež vziať do úvahy, že výrobok má štipľavý zápach, takže aplikácia by sa mala vykonávať v dobre vetranej miestnosti. Rýchlo schne, takže si ho môžete nasadiť a za pár minút sa venovať svojej práci.

Výhody

 • Rýchlo schne;
 • Vhodné pre všetky typy tkanín;
 • Nízka cena;
 • Pomalá spotreba.

Nevýhody

 • Prudký zápach.

SIBEARIAN

Hodnotenie: 4.6

SIBEARIAN

SIBEARIAN je univerzálny impregnačný prostriedok na textil a kožu. Je vhodný na obuv aj oblečenie, takže jeden sprej možno použiť na celý šatník. Koncentrácia účinnej látky je dvakrát vyššia ako u podobných výrobkov, takže sa spotrebuje menej a má dlhší účinok. Názov SIBEARIAN nie je náhodný – bol vyvinutý a testovaný na Sibíri.

Sprej je ideálny pre obyvateľov miest a turistov. Roztok má dokonalé vodoodpudivé vlastnosti, nezanecháva škvrny. Salamander Universal SMS počas aplikácie vydáva nepríjemný zápach, ale rýchlo schne. Je to vlastnosť uhľovodíkového polyméru použitého ako základ.

Priemerná cena koncentrovaného univerzálneho hydroizolačného spreja SIBEARIAN je približne 430 Euro za 150 ml.

Výhody

 • Koncentrovaný, univerzálny na textil a kožu;
 • Vzorec testovaný na Sibíri;
 • Vhodné na oblečenie a obuv;
 • Rýchlo schne.

Nevýhody

 • Silný zápach;
 • Malý objem, ale kompaktná fľaša, ktorú si môžete vziať so sebou.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
 1. Vladislav

  Ahoj! Máš skúsenosti s niektorými z týchto najlepších sprejov odpudzujúcich vodu? Aký je ich účinok a odolnosť voči vode? Odporúčaš ich používať pri ochrane elektroniky alebo oblečenia? Ďakujem vopred za tvoje skúsenosti a rady!

  Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: