10 najlepších herných myší

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom požiadajte o odbornú radu.

Odvetvie videohier vyvolalo trendy v oblasti počítačového hardvéru a príslušenstva. Jedným z najjednoduchších, ale najdôležitejších príkladov je myš. Vlastnosti, ktoré danú myš kvalifikujú ako hernú myš, nie sú kozmetické, čo často ovplyvňuje jej cenu.

Redakcia časopisu Expertology vám prináša aktuálny prehľad najlepších herných myší na rok 2021 na základe zistení odborníkov a kolektívneho názoru bežných používateľov.

Ako si vybrať hernú myš

Herná špecializácia akéhokoľvek počítačového komponentu alebo príslušenstva kladie naň určité požiadavky. A ak vám chýba výkon grafickej karty, môžete získať pohodlné fps úpravou nastavení grafiky, myš by ste mali vyberať veľmi opatrne. Koniec koncov, je to hlavný nástroj hráča a akékoľvek prispôsobenie už zakúpenej myši je možné vo veľmi úzkych medziach, s niekoľkými výnimkami.

Formulár

Tvar myši je jedným z najdôležitejších prvkov a je takmer nemožné ho formalizovať. Subjektívne pocity používateľov sa veľmi líšia. Vopred by ste mali vedieť, aká je veľkosť myši. Takto môžete posúdiť, či sa vám bude pohodlne držať v dlani.

Existujú ľavoruké a pravoruké myši, ako aj symetrické myši. Väčšinou však kvôli rôznym podmienkam a obmedzeniam musia aj ľaváci hrať pravou rukou. Takže tento bod nie je zásadne ovplyvnený.

Jednoduchý tip, čo vám pomôže, ak nie získať lepší komfort pri kúpe novej myši, tak ho aspoň nezhoršiť – zamerajte sa na tvar, s ktorým máte dlhodobé a pozitívne skúsenosti.

Existuje aj druhý extrém riešenia – spočiatku hľadajte model, kde sú všetky anatomické prvky nastaviteľné. Zvonka takáto myš často vyzerá ako robot-transformátor.

Tlačidlá (funkčnosť)

Druhý najdôležitejší parameter. Tu už existujú nuansy. Existujú kvalitné herné myši, ktoré sú vyššej triedy, za vyššiu cenu a majú len dve funkčné tlačidlá navyše. A existujú aj ďalšie, kde môžu byť desiatky takýchto tlačidiel. Od čoho závisí a či je to potrebné??

Ak sa chystáte len občas hrať náhodné hry podľa nálady, potom je funkčnosť minimálne dôležitá. A ak je vaším cieľom zdokonaliť svoje zručnosti v určitej hre MMORPG, má zmysel kúpiť si myš prispôsobenú pre určitý žáner alebo dokonca určitú hru. Takáto myš s viacerými tlačidlami vám uľahčí život tým, že jednoducho vyvoláte makrá stlačením tlačidla.

Senzor

Až donedávna malo aspoň nejaký zmysel seriózne hodnotiť výhody a nevýhody optických senzorov v porovnaní s laserovými senzormi alebo naopak. Na dnešnom trhu sa však jednoznačne uprednostňuje optická technológia a čisto laserové myši je ťažké nájsť. To nie je ani dobré, ani zlé, pretože v tomto kontexte sú technológie totožné.

V špecifikáciách senzora je niekoľko kľúčových parametrov. Najbližšie a najjasnejšie je rozlíšenie. Aj tu platí, že „čím väčšie, tým lepšie“ len do určitej miery. Najrozumnejší rozsah citlivosti je 400 až 800 dpi. Dobre, ak má snímač rozlíšenie do 2000 dpi. Ale vyššia je skôr marketingový ťah a nemá veľký praktický zmysel. Určitý zmysel môže mať rozlíšenie snímača od 3200 do 4000 dpi na herných počítačoch s najvyššou konfiguráciou s monitorom 4K.

Okrem rozlíšenia má senzor ďalšie dva dôležité parametre – rýchlosť a zrýchlenie. Zatiaľ čo výrobcovia v špecifikáciách vždy uvádzajú rozlíšenie, ďalšie dva parametre zvyčajne neuvádzajú. V neposlednom rade preto, že ukazujú skutočnú schopnosť snímača. Takže napríklad rozlíšenie deklarované výrobcom môže byť úplne prehnané – viac ako 10 tisíc. dpi, ale v skutočnosti sa používa iba bežných 2000 dpi.

Stručne povedané, zásada „čím viac, tým lepšie“ platí vo vzťahu k rýchlosti a zrýchleniu v plnom rozsahu a bez výnimky.

Drôt alebo „vzduch“

Ďalším problémom pri výbere môže byť dilema medzi snahou minimalizovať káble a všetky nepríjemnosti s nimi spojené a zároveň sa nestretnúť s možnými „vedľajšími účinkami“ bezdrôtovej technológie. Dôsledky sú na prvý pohľad zrejmé – pravdepodobnosť rušenia, porúch a iných komunikačných problémov, ktoré sa môžu prejaviť v tých najnevhodnejších chvíľach a spôsobiť veľké herné frustrácie.

V skutočnosti sa však bezdrôtové technológie vyvinuli natoľko, že pri správnom používaní minimalizujú túto možnosť. Samozrejme, pri výbere myši Bluetooth na hranie hier by ste mali uprednostniť model s technológiou Bluetooth 5. generácie.x – to je generácia, ktorá umožňuje vysokorýchlostnú komunikáciu.

Šnúra

Ak je dĺžka drôtu viac-menej zrejmá, nie každý si uvedomuje potrebu opletu. Pre myši s intenzívnym a intenzívnym používaním je to dôležitá výhoda pre dlhú životnosť.

Jediné, čo je potrebné zvážiť, je vybrať model s čo najvyšším bodom pripojenia k telu myši. Ide o to, že keď je v nízkej polohe, kábel sa dotýka podložky a v lepšom prípade len obťažuje tým, že „hlasno“ interaguje s povrchom, a v horšom prípade môže povrch dokonca poškodiť.

Výber myší pre herné žánre

Na záver ešte jeden pohľad na výber myši na hranie. Má to zmysel, ak sa hráčove herné preferencie sústreďujú najmä na jeden konkrétny žáner.

Napríklad strieľačky sa vyznačujú veľmi dynamickou akciou, pri ktorej sa myšou pohybuje intenzívne a opakovane a klávesy sa stláčajú s rovnakou intenzitou. V hrách ako Fortnite alebo PUBG potrebujete predovšetkým dve veci – výdrž a rýchlosť. Presnosť je tiež potrebná, aspoň na mierenie, ale aj moderné myši sú v tom dobré, nie všetky myši sú schopné vydržať záťaž. Aj ťažká myš pre strelca bude príliš veľkou záťažou a nepohodlný a nepružný kábel bude určite prekážať – všimnite si pružnosť opletenia a miesta pripojenia.

MMORPG je žáner, ktorý má obrovský podiel na hernom priemysle. A požiadavky/požiadavky na myš sú trochu odlišné. Toto sú „monštrá“ s viacerými tlačidlami a masívnym podvozkom. V skutočnosti boli pôvodne navrhnuté pre RPG a MMORPG a v iných žánroch sú úplne zbytočné a nadbytočné. Ale pre pokročilých hráčov hier pre viacerých hráčov je to skutočný objav.

Pokiaľ ide o „stratégov“ vo všeobecnosti, dôležitá je aj presnosť. Vtedy je rozlíšenie snímača najdôležitejšie. A nie každý vie, že nejde len o maximálnu hodnotu, ale aj o minimálnu hodnotu a možnosť nastaviť veľmi nízku hodnotu, napríklad 100 dpi.

Existuje niekoľko ďalších kritérií pre výber hernej myši: typ a výrobca snímačov, technológia a výrobca mikrospínačov, optický alebo mechanický snímač kolieska atď. . Sú to príliš jemné body na to, aby sme sa nimi zaoberali, rozhodli sme sa preskúmať len modely s týmito funkciami v predvolenom poradí.

Hodnotenie najlepších herných myší

inity
NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie herné myši s nízkym rozpočtom3Defender Forced GM-020L385 €
2Logitech G G102
 • ghtsync
 • 2 115 €
  1Razer DeathAdder Essential1 809 €
  Najlepšia drôtová herná myš4Logitech G G502 Hero4 750 €
  3Razer Basi
 • sk V2
 • 5 800 €
  2SteelSeries Rival 7109 832 €
  1Razer Naga
  7 265 €
  Najlepšia bezdrôtová herná myš3Razer Basi
 • sk X HyperSpeed
 • 4 460 €
  2Logitech G Pro Wireless,8 952 €
  1Razer Viper
   s nabíjacou stanicou
  10 490 €

  Najlepšie herné myši s nízkym rozpočtom

  Najskôr sa pozrime na najlacnejšie myši, ktoré možno podľa niektorých vlastností považovať za herné myši a výrobcovia ich tak aj označujú. Tu si musíte uvedomiť, že aj keď sa v záujme minimalizácie ceny urobili určité kompromisy, dostupné špecifikácie budú pre drvivú väčšinu používateľov postačovať a mnohí z nich nepocítia rozdiel v porovnaní s oveľa drahším zariadením.

  Defender Forced GM-020L

  Hodnotenie: 4.6

  Defender Forced GM-020L, čierna

  Prvá a najlacnejšia herná myš v recenzii od ruskej značky Defender. Výrobky sú samozrejme vyrobené v Číne na základe zmluvy, ale kontrola kvality je celkom dobrá a cena je odzbrojujúca. Napríklad tento model si môžete kúpiť za menej ako 400 Euro a v rade Defender sú varianty lacnejšie ako 200 Euro a sú tiež umiestnené ako herné. Minimálne ceny s prijateľnými vlastnosťami sú bežnou vlastnosťou produktov Defender, ale stále musíte počúvať recenzie skutočných používateľov.

  Myš sa zásadne líši od bežnej kancelárskej myši, najmä svojím vzhľadom. A nie je to farba, ale dizajn krytu, ktorý bol veľmi vydarený. Puzdro je relatívne masívne, ale dizajnéri najlepšie odhadli tvar, myš perfektne padne do ruky veľkému mužovi aj drobnej žene. Farbenie je tiež originálne a celkom atraktívne.

  Znaky herného majstrovstva sa tu nekončia len pri dizajne. Dokonca aj tento lacný model má rozlíšenie snímača prepínania až 3200 dpi. Spodná hranica je 800 dpi. Zosilnený odolný kábel s dĺžkou 1.5 m. Celkovo je k dispozícii 5 tlačidiel vrátane dvoch hlavných pre ukazovák a prostredník a všetky tlačidlá sú programovateľné.

  Na ovládanie funkcií myši môžete použiť pôvodnú aplikáciu Defender Game Center. Môžete si prispôsobiť tlačidlá, pripojiť editor makier a kalibrovať pohyby myši.

  Recenzie používateľov na hlavných trhoch najčastejšie zdôrazňujú vzácnu kombináciu dobrej kvality a použiteľnosti, a to všetko za neuveriteľne prijateľnú cenu. Napriek nízkej cene má myš pevný opletený kábel, pozlátený konektor a ďalšie atribúty zodpovedného inžinierstva. Samozrejme, kvalita vyhotovenia nie je taká filigránska ako v prípade prémiového herného príslušenstva, ale aj to výrazne prevyšuje cenu.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 9 Gadget Inspector“: „Myš je ako myš, samozrejme, je to skôr herná myš. Funguje dôsledne, tlačidlá sú na bočnom paneli, všetko je ergonomicky pohodlné. Široké pogumované koleso, bezpečnostné lanko + rohož zdarma.

  Výhody

  • Krásne navrhnutý ergonomický tvar;
  • Pogumovaný povrch je príjemný na dotyk;
  • Prepínanie režimov rozlíšenia;
  • feritový šumový filter;
  • atraktívny dizajn;
  • Široké pogumované rolovacie koliesko;
  • Zahrnutá darčeková podložka
  • najnižšia cena.

  Nevýhody

  • podsvietenie nie je vypnuté alebo nastaviteľné.

  Logitech G G102
 • ghtsync
 • Hodnotenie: 4.7

  LOGITECH G G102<li></div><p>GHTSYNC, BLACK“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/42316666195881-6110.jpg“ height=“420″ title=“LOGITECH G G102</p><li>GHTSYNC, ČIERNA“><p>Herná myš slávnej značky Logitech bude pokračovať v našej recenzii. Je viac ako trikrát drahšia ako jej predchodca, ale stále ide o lacnú myš. Táto myš je už na pohľad oveľa skromnejšia ako jej predchodkyňa, ale z hľadiska funkcií je výrazne pokročilejšia.</p><p>Prvá vec, ktorú by som chcel pri tomto modeli zdôrazniť, je široký rozsah rozlíšenia snímača. Ako sme už spomenuli vyššie, pre herné myši je kľúčové nielen vysoké rozlíšenie, najmä v niektorých herných žánroch, ale môžete prepnúť aj na čo najnižšie rozlíšenie, až na 100 dpi. Minimálne rozlíšenie tu nie je rovnaké, ale blíži sa k hodnote 200 dpi. Horná hranica je 8000 dpi.</p><p>Ďalšia vec, ktorá dáva tomuto modelu vážnu výhodu oproti jeho predchodcovi, je kvalita a citlivosť samotného snímača. Tieto funkcie zabezpečujú presné ovládanie pohybu, čo znamená bezchybné ukazovanie, mierenie, manipuláciu s malými objektmi v hre atď. .</p><p>Zavedenie vylepšeného snímača je jednou z najdrahších inovácií v sortimente. To však nebránilo realizácii dekoratívnej časti. Hoci myš nie je pôsobivá z hľadiska dizajnu, je vybavená plnohodnotným podsvietením RGB, ktoré sa dá nastaviť a prispôsobiť.</p><p>Ešte niekoľko slov k technickým otázkam. Tí, ktorí dávajú prednosť mechanickému snímaču v koliesku myši, budú potešení. Pod hlavnými klávesmi sú umiestnené špičkové mikrospínače Omron so životnosťou 10 miliónov stlačení.</p><p>Na pozadí týchto výhod pôsobí skutočnosť, že šnúra nemá oplet, trochu zvláštne. To však nevyzerá ako skutočná úspora, pretože kábel je výnimočne pružný a pevný zároveň. Nepletie sa, neláme sa a nepoškriabe podložku.</p><p>na túto myš sa vzťahuje dvojročná oficiálna záruka.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>široký rozsah možností rozlíšenia snímača;</li><li>Citlivosť snímača;</li><li>Kvalitné materiály a dôkladná konštrukcia;</li><li>jednoduchosť používania;</li><li>Veľmi flexibilný a zároveň robustný kábel;</li><li>Nastaviteľné podsvietenie RGB;</li><li>dvojročná záruka.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>existuje niekoľko poznámok o kábli bez opletenia.</li></ul><h3>Razer DeathAdder Essential</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Razer DeathAdder Essential, čierna

  Legendárne myši Razer dopĺňajú náš zoznam najlacnejších myší. Možno vás hneď napadne, ako sa taká renomovaná značka ocitla v cenovo dostupnej kategórii. V skutočnosti nie je všetko z ponuky Razer drahé. jún 2021 Razer DeathAdder Essential v Slovenskách maloobchodných predajniach tento model stojí okolo 2k. Cena zariadenia sa môže v jednotlivých obchodoch výrazne líšiť v závislosti od predajných marží.

  Tu je hlavnou výhodou značka, a nie „kúzlo“ názvu značky, ale celkom reálne veci, ktoré sú vlastné produktom Razer. Predovšetkým mimoriadne starostlivá montáž a kvalitné materiály.

  Druhým a ešte dôležitejším bodom je nový, vysokokvalitný snímač 4G, mimoriadne citlivý s rozlíšením 6400 dpi. Snímač detekuje dynamiku pohybu až do 200 dpi a zrýchlenie až do 50 g. Spoločnosť Razer vynašla systém duálnych snímačov 4G pred 10 rokmi a odvtedy ho mnohokrát zdokonalila.

  Existujú určité kompromisy, ako napríklad pozlátený konektor USB, žiadne tlačidlá na prepínanie rozlíšenia snímača, žiadne pogumované plochy na bezpečné uchopenie a niekoľko ďalších drobností. Pokiaľ však ide o presnosť a spoľahlivosť, za prijateľnú cenu je tento model na nezaplatenie.

  Používatelia vo svojich recenziách zhodne tvrdia, že ide o jednu z najlepších možností herných myší pre tých, ktorí sa chcú zaradiť do sveta prestížnych značiek herného vybavenia, ale nechcú za ňu zaplatiť rozprávkovú sumu. Pozoruhodná výnimočná kvalita materiálov a spracovania, presnosť snímača.

  Z prehľadu Yandex.Trh so statusom „Level 9 Gadget Inspector“: „Myš s najmenším množstvom funkcií a používateľsky prívetivým softvérom za viac ako rozumnú cenu (čo je u Razeru veľmi prekvapujúce). Dostatočne dobré pre 99.99% citlivosť snímača s vynikajúcou presnosťou sledovania.“.

  Výhody

  • značka;
  • Výnimočná kvalita materiálov a vyhotovenia;
  • Inovatívny snímač 4G;
  • mimoriadna presnosť a citlivosť;
  • Spoľahlivosť a spoľahlivosť;
  • Tento softvér je jedným z najlepších v tomto segmente;
  • 2 roky oficiálnej záruky.

  Nevýhody

  • Kĺže v suchej ruke.

  Najlepšie káblové herné myši

  Druhý prehľad myší Expertology je venovaný najbežnejšiemu typu myší, drôtovým myšiam. V tomto článku sa budeme venovať modelom vybraným našimi odborníkmi bez ohľadu na cenu.

  Logitech G G502 Hero

  Hodnotenie: 4.6

  LOGITECH G502 HERO, ČIERNA

  Opäť značka Logitech a rovnaká séria ako vyššie, ale tentoraz to bude oveľa pokročilejší a drahší model. V júni 2021 bude v Slovenskách maloobchodných predajniach stáť v priemere niečo vyše 4k. Euro.

  Tu sú špecifikácie v každom zmysle hráča bez výhrad. Po prvé, kvalitný citlivý snímač, ktorého výkonnosť potvrdilo mnoho nezávislých testerov a bežných používateľov. Je schopný efektívne fungovať aj v širokom rozsahu, na ktorý je zamerané jeho rozlíšenie.

  V skutočnosti je tu horná hranica rozlíšenia veľmi vysoká – 1600 dpi, ale hranice sa rozširujú aj smerom k minimu – 100 dpi. Minimálne rozlíšenie je potrebné v rôznych herných situáciách, napríklad pri mierení sniperskou puškou.

  Myš má mimochodom samostatné tlačidlo, ktoré v predvolenom nastavení „znižuje“ rozlíšenie na minimum len na účely mierenia. Je pravda, že mnohí ho nepoužívajú úplne pohodlne, ak niečo, funkciu možno ľahko priradiť k inému tlačidlu.

  Tento model sa vyznačuje niektorými funkciami, ktoré sú pre herné myši jedinečné. Napríklad G502 Hero sa dodáva so sadou závaží na nastavenie hmotnosti zariadenia. Celkovo päť závaží po 3 kusoch.6 g každá, celková hmotnosť 18 g.

  Používatelia si pochvaľujú výrazný geometrický dizajn zariadenia s fragmentovanými prvkami. Ale stále viac priamej pozitívnej spätnej väzby na funkčnosť. Hráči vysoko oceňujú jeho použiteľnosť – roztrieštený a dobre premyslený dizajn. Pozitívnou spätnou väzbou je aj množstvo programovateľných tlačidiel a kvalitný dotykový displej. Sťažnosti sa týkajú drobností, ako napríklad chýbajúcej pletenej šnúry.

  Výhody

  • špičkové rozlíšenie a presnosť snímača;
  • Vysokokvalitná, pevná konštrukcia bez vôlí;
  • Množstvo prispôsobiteľných tlačidiel;
  • široký výber rozlíšenia snímača;
  • sada závaží je súčasťou balenia;
  • výrazný fragmentovaný dizajn.

  Nevýhody

  • šnúra bez popruhu.

  Razer Basi
 • sk V2
 • Hodnotenie: 4.7

  Razer Basi<li></div><p>sk V2, čierna“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/61216666195881-6010.jpg“ height=“437″ title=“Razer Basi</p><li>sk V2, čierna“><p>Budeme pokračovať vo výbere ďalšej myši Razer, ktorú slávna spoločnosť vydala pomerne veľa rôznych modelov v rôznych cenových reláciách. Basi</p><li>sk V2 je druhá vylepšená generácia prvého baziliška vydaného v roku 2017. Myš je výrazne drahšia ako jej predchodca – viac ako 5 tis. Rival 700 je k dispozícii od polovice roka 2021, ale je výrazne výkonnejší.<p>Basi</p><li>sk V2 je ukážkovým príkladom zariadenia, do ktorého vývojári pridali jasné funkcie a zachovali všetky dobré veci, ktoré sa hráčom páčili na prvej verzii. Máme tu napríklad špičkovú optiku Pixart 3399, obnovené optické mikrospínače s veľmi slušnou životnosťou 70 miliónov a množstvo vylepšení. kliknutia.<p>Zachovali sme aj užitočnú „funkciu“ radu – možnosť nastaviť tesnosť klikacieho kolieska – bez zmeny. Okrem toho môžete pomocou bočného rolovacieho kolieska rolovať horizontálne alebo priradiť miniaplikácii inú akciu. Myš má celkovo 11 tlačidiel, ktoré sa dajú ľahko konfigurovať pomocou proprietárneho softvéru. Komplexné nastavenia možno uložiť priamo do vnútornej pamäte zariadenia, celkovo až 5 používateľských profilov.</p><p>Ďalším plusom tohto modelu môže byť diskrétny, ale výrazne herný dizajn, ergonomický tvar, prítomnosť pomocných zariadení v súprave – odnímateľný gumový kryt a multifunkčné tlačidlo-lopta.</p><p>Recenzie používateľov na populárnych obchodných a recenzných stránkach sú v drvivej väčšine pozitívne. Používatelia si pochvaľujú presnosť optiky, multifunkčnosť, pohodlie. Pre tých, ktorým záleží na podsvietení, je tento model tiež viac ako vyhovujúci – je vybavený patentovaným dvojzónovým podsvietením Razer Chroma™ so synchronizáciou medzi zariadeniami. Niektoré sťažnosti sa týkajú výrazného cvakania klávesov a kolieska, ale nie väčšiny z nich.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>značka;</li><li>špičková presná optika;</li><li>použiteľnosť;</li><li>optické spínače so životnosťou 70 miliónov stlačení.;</li><li>zabudovaná pamäť pre 5 profilov;</li><li>nastavenie tesnosti odrezávacích kolies;</li><li>Dvojzónové podsvietenie Razer Chroma™</li><li>užitočný softvér.</li></ul><h4>Nedostatky</h4><ul><li>sú sťažnosti na hlasné tlačidlá a koliesko.</li></ul><h3>SteelSeries Rival 710</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=STEELSERIES RIVAL 710, ČIERNA

  Ďalšia novinka je pokračovaním jednej z najúspešnejších sérií Rival 700 od slávnej dánskej spoločnosti SteelSeries. Ide o najdrahší model vo výbere, ktorého cena sa v polovici roka 2021 pohybuje okolo 9 tisíc eur. Euro.

  Predností tejto myši je veľa a senzor je dobrým začiatkom. Je to naozaj vynikajúce –

  ueMove3 s frekvenciou dotazovania 1000 Hz a rozlíšením 12 tisíc. dpi. Minimálna hodnota – 100 dpi, čo znamená, že mierenie ostreľovačom a podobné činnosti v hre budú fungovať správne. Snímač je samozrejme mimoriadne presný, citlivý a jemný.

  Výrazné zlepšenie v mikrospínacej časti série. Takže tu majú „mikrospínače“ pre hlavné tlačidlá dvojnásobnú životnosť – 60 miliónov. lisov oproti 30 miliónom. Súper 700. K dispozícii je celkom 7 tlačidiel, z ktorých všetky sú preprogramovateľné a konfigurovateľné. Do pamäte myši možno uložiť až 5 používateľských profilov.

  Tento model má viacero funkcií, ktoré ho posúvajú pred cenovo výhodné alebo dokonca stredne drahé varianty. K dispozícii je napríklad vibračný motor so všetkými hmatovými výhodami. Navyše aj táto funkcia je prispôsobiteľná (z hľadiska intenzity vibrácií). Na bočnej strane tela sa nachádza aj malá obrazovka OLED. Má skôr dekoratívnu funkciu, ale mnohým používateľom sa tento pozoruhodný detail páči.

  Jedným z dôležitých bodov pre nadšencov je skladacie puzdro myši. To znamená minimálnu zložitosť demontáže a možnosť výmeny jednotlivých komponentov až po kompletnú výmenu snímača.

  Výrobca zvolil zaujímavý prístup k možnostiam pripojenia. Samotné pripojenie je káblové, cez USB typu A. Kábel v myši je však odpojiteľný a v súprave sú dva káble – jeden s opletením, druhý bez opletenia. Prvý sa má používať so stolným počítačom a druhý s prenosným počítačom.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Úroveň 9 Gadget Inspector Marketplace: „Senzor 12K dpi. S tým súvisí aj jemné nastavenie rozstupu. Nastavenie nastavení prostredníctvom proprietárneho programu. Sedem kľúčov. Možnosť výmeny jednotlivej jednotky (zdvihnutie a výmena snímača)“.

  Výhody

  • Kvalitný snímač s vysokým rozlíšením;
  • Interná pamäť pre 5 profilov;
  • Ľahko rozoberateľná konštrukcia na výmenu prvkov;
  • Dlhá životnosť hlavných tlačidiel;
  • Súčasťou balenia sú dva odpojiteľné káble;
  • laditeľné vibrácie;
  • Miniatúrna obrazovka OLED;
  • dvojzónové podsvietenie RGB;
  • Dvojročná oficiálna záruka.

  Nevýhody

  • existujú určité problémy s funkčnosťou firmvéru.

  Razer Nagainity

  Hodnotenie: 4.9

  Razer Naga<tr></div><p>inity, black“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/81116666195881-9710.jpg“ height=“307″ title=“Razer Naga</p><tr>inity, čierna“><p>Náš výber najlepších drôtových myší na hranie hier uzatvára tento zoznam. Opäť Razer, tentoraz s myšou Naga</p><tr>inity. Je lacnejší ako vyššie uvedený model Rival 710, ale má osobitnú špecializáciu. Toto je možnosť, ktorá je ideálna pre hráčov, ktorí sú skúsení v Dotu a rôznych MMORPG. Táto implementácia je však neobyčajne flexibilná, a preto s ňou začneme.<p>Najvýraznejším prvkom tejto hernej myši je odnímateľný ľavý bočný panel s programovateľnými tlačidlami. Je to dokonca celý funkčný modul, ktorý sa pripája k ostatnej elektronike zariadenia prostredníctvom vlastného zabudovaného konektora. Celkovo tri z týchto panelov sa dodávajú s rôznym počtom tlačidiel. Najobjemnejší je pre 12 tlačidiel. Celkovo je tak k dispozícii 19 programovateľných tlačidiel.</p><p>Zmenou panelov možno myš prispôsobiť konkrétnej hre. Pre hry FPS je k dispozícii minimalistická možnosť – bočný panel s dvoma tlačidlami a gumovou kontaktnou plochou. Pre hry, ako je StarCraft, je panel so siedmimi tlačidlami usporiadanými do kruhu správnou voľbou. A najobjemnejší panel je vhodný nielen pre náruživých hráčov MMORPG, ale aj pre niektoré profesie (napr. účtovníkov), kde je veľmi užitočné mať po ruke takéto rozhranie s viacerými tlačidlami na vyvolanie makier.</p><p>Tu by sme mali objasniť, že myšlienka vymeniteľných panelov s rôznymi sadami tlačidiel nie je jedinečná. Existujú myši od iných výrobcov s podobnými funkciami. Ale Razer Naga</p><tr>inity je skvelá, pretože môžete meniť panely za chodu bez vypnutia myši.<p>Rozhodne sa nešetrilo ani na senzore. Najlepší vo svojej triede z hľadiska výkonu. Rozlíšenie – do 16k. dpi. Aj mikrospínače sú špičkové, čo dokazujú mnohé testy a recenzie používateľov.</p><p>Sotva nejaké vážne pripomienky k tomuto modelu. Niektorí si všimli miernu vôľu rolovacieho kolieska, ale to je vedľajší účinok jeho schopnosti nakláňať sa do strán. Taktiež sú odrezky tuhé a dosť hlučné, to je tiež diskutabilné, ale mnohí sú úplne spokojní s.</p><p>Je tiež potrebné upozorniť používateľov, že proprietárny softvér Synapse 3 spoločnosti Razer sa vo svojej súčasnej inkarnácii stal pomerne ťažkopádnym, náročným na zdroje a nedostatočným z hľadiska stability. Stojí za to byť na to pripravený a pozorne sledovať aktualizácie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>značka;</li><li>kvalita a pohodlie;</li><li>Kábel je flexibilný a ľahký;</li><li>vymeniteľné bočné panely s rôznym počtom tlačidiel;</li><li>panely sa dajú meniť za chodu;</li><li>Vstavaná pamäť na ukladanie profilov nastavení;</li><li>funkčný, hoci niekedy preťažený softvér;</li><li>Podsvietenie RGB.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Náročný na zdroje a trochu „surový“ proprietárny softvér.</li></ul><h2>Najlepšie bezdrôtové herné myši</h2><p>Tretia a posledná nominácia ankety časopisu Expertology o najlepšiu hernú myš sa bude venovať bezdrôtovým myšiam. Na trhu je ich dostatok vo všetkých cenových reláciách. Pripravili sme tri dobré príklady rôznych tried. Existujú aj iné modely s porovnateľnou cenou, kvalitou a výkonom, tak prečo sa nepozrieť na ich vlastnosti alebo si neprečítať recenzie používateľov?.</p><h3>Razer Basi<li>sk X HyperSpeed</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=RAZER BASI<li></div><p>SK X HYPERSPEED, BLACK“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/99716666195881-6810.jpg“ height=“450″ title=“RAZER BASI</p><li>SK X HYPERSPEED, ČIERNA“><p>V tomto výbere uvidíme aj „známe tváre“, t. j. najznámejšie značky. Prvým najlacnejším modelom v tejto kategórii bude okamžite séria Basi značky Razer</p><li>sk. Myš je celkom základná, čo vysvetľuje jej veľmi prijateľnú cenu v polovici roka 2021 okolo 4k. Euro.<p>Myš je v niektorých funkciách jednoduchá, ale to nie je nevýhoda, je len náročná na triedu. Stále vidíme tie isté kvalitné materiály, pohodlné puzdro, vysoký technický výkon. Napríklad rozlíšenie snímača je tu 16k. dpi. Samotný senzor je PixArt PAW3369DB-T4QU, nová generácia s vlastnými výhodami. nižšia hranica rozlíšenia 100 dpi, ktorá je dôležitá pre určité typy hier.</p><p>Myš sa môže pripojiť dvoma rôznymi spôsobmi – cez rádiový kanál 2.4GHz cez prijímač USB alebo cez Bluetooth 5.0. Približný dosah 10 metrov. Spotreba energie bude výrazne odlišná. Zatiaľ čo jedna batéria AA vydrží 250-280 hodín používania rádia, Bluetooth je menej náročný a batéria môže vydržať 400-450 hodín.</p><p>Okrem základných funkcií má tento model niekoľko funkcií, ktoré sú menej zjavné a nápadné, ale môžu byť dôležité. Často ide o maličkosti, ako napr. „Nožičky, po ktorých myš kĺže po hracej ploche, sú vyrobené z pravého teflónu. Koliesko na posúvanie umožňuje aj kliknutia do strán – podmienené horizontálne posúvanie.</p><p>Používatelia a testeri majú na tento model väčšinou výhradne pozitívny názor, s výnimkou niekoľkých zvláštností, ktoré sú zvláštne vlastné nejednej myši Razer. Toto je objem niektorých mechaník. V tomto prípade ide menej o rolovacie koliesko a viac o hlavné tlačidlá, najmä ľavé. Ľavé tlačidlo totiž vydáva pomerne výrazný zvuk, ktorý môže spôsobiť nepríjemné pocity.</p><p>Z prehľadu Yandex.Trhovisko so statusom „Level 5 Gadget Inspector“: „Ergonómia na úrovni mentálneho spojenia s počítačom. Po baziliškovi doma si budem musieť kúpiť ďalšieho do práce, pretože starý pracovný dinosaurus sa nedá ovládať.“.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>značka;</li><li>Komunikácia prostredníctvom rádia alebo Bluetooth;</li><li>Má dobré pripojenie bez oneskorení a trhlín;</li><li>Široký rozsah rozlíšenia snímača;</li><li>Mechanické tlačidlo núteného odpojenia;</li><li>Životnosť batérie AA (podľa recenzií používateľov);</li><li>Teflónové „nožičky“;</li><li>kombinácia funkcií a ceny.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>hlasné kliknutie ľavým tlačidlom myši.</li></ul><h3>Logitech G Pro Wireless</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Logitech G Pro Wireless, čierna

  Ďalej sa pozrieme na zaujímavú a pomerne drahú myš od spoločnosti Logitech. Bezdrôtová verzia slávneho zariadenia G Pro. V júni 2021 bude v Slovenskách maloobchodných predajniach stáť takmer dvakrát toľko ako vyššie opísaný Razer Basi

 • sk X.

  Na zvláštnej dominancii spoločnosti Logitech nad spoločnosťou Razer nie je nič zvláštne. V skutočnosti je to práve spoločnosť Logitech, ktorá sa považuje za hlavného tvorcu rozšírenia bezdrôtového počítačového príslušenstva. V minulom roku bolo v ponuke nových počítačových myší Logitech sedem bezdrôtových možností oproti piatim káblovým.

  Na prvý pohľad vás môže zmiasť, ako nenápadne táto myš vyzerá: obvyklý symetrický tvar, základný tvar, minimálne dekorácie…. Nič navonok nenaznačuje, že ide o hernú myš.

  Skutočný potenciál zariadenia sa odhalí, keď sa s ním lepšie zoznámite. Predovšetkým je vybavený špičkovým snímačom HERO 25K od spoločnosti Logitech s vynikajúcimi funkciami. Má napríklad rekordné rozlíšenie 25600 dpi.

  Napájanie vlastnou lítium-iónovou batériou. A keďže spoločnosť Logitech je všeobecne považovaná za hnaciu silu „všetkého bezdrôtového“, je príjemné vidieť, že je vo všetkom bezdrôtová. Napríklad tu môžete používať káblové nabíjanie cez MicroUSB aj bezdrôtové nabíjanie. Výdrž nabitej batérie až 60 hodín, reálne aspoň 30 hodín v závislosti od intenzity podsvietenia.

  V tomto modeli sa výrobca vedome rozhodol ísť minimalistickou cestou a zameral sa na zavedenie najnovších technológií vrátane vlastného vývoja. Okrem toho sa venuje veľká pozornosť kvalite a dôkladnosti konštrukcie. V závisti mnohých iných myší renomovaných značiek sa v priebehu času neobjavuje žiadne hranie ani vŕzganie, dokonca ani klávesy.

  Jediná systematická kritika zo strany skutočných používateľov sa týka „priemerného“ pripojenia nabíjačky MicroUSB. Áno, naozaj, Type-C by bol oveľa vhodnejší, ale tu si musíte uvedomiť, že Type-C nie je len rozhranie, ale aj ďalší čip, ktorý by zvýšil už aj tak citeľné náklady.

  Výhody

  • výnimočná presnosť a citlivosť;
  • Špičkový snímač HERO 25K;
  • Rekordné rozlíšenie;
  • bezdrôtové nabíjanie;
  • Koncentrácia najnovších technológií v jednom zariadení;
  • výnimočná kvalita vyhotovenia.

  Nevýhody

  • pripojenie na káblové nabíjanie a prenos dát – MicroUSB.

  Razer Viper
   Nabíjacia stanica

  Hodnotenie: 4.9

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: