10 najlepších monitorov pre 27 palcov

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Hoci sa výber počítačových konfigurácií takmer vždy riadi výkonom jednotlivých systémov a výkonom všeobecne, je zrejmé, že v konečnom dôsledku akýkoľvek obsah, ktorý bude musieť používateľ sledovať na monitore. Preto je vizuálny výkon niekedy ešte dôležitejší ako elektronický výkon, najmä pre profesionálnych grafikov a tvorcov videí.

Ponuka monitorov na trhu je veľmi široká a preplnená najrôznejšími technológiami, inováciami a vylepšeniami. Dnes sme sa rozhodli venovať naše hodnotenie recenzie jednej z najvýraznejších kategórií monitorov – zariadenie s veľkou uhlopriečkou obrazovky 27 palcov. Spoločnosť Expertology vybrala najlepšie modely súčasnosti v troch kategóriách – pre hráčov, pre profesionálnu prácu s grafikou a najlepšie modely z hľadiska pomeru ceny a kvality a funkcií na všeobecné použitie.

Ako si vybrať monitor s uhlopriečkou 27 palcov

Skôr než sa v tejto recenzii pozrieme na vlastnosti konkrétnych modelov, v krátkosti vám prezradíme, čo je dôležité pri výbere monitora vrátane 27″ modelu v roku 2021.

Najprv, Odpovedzme si na otázku, prečo boli zo stoviek a stoviek monitorov so zdanlivo porovnateľnými vlastnosťami vybrané práve tieto modely. Ak vezmeme do úvahy najzrejmejšie vlastnosti, ako je maximálne rozlíšenie, odozva, typ matrice, na trhu je veľa takmer rovnakých modelov, dokonca aj v rámci jednej modelovej rady jedného výrobcu.

Za technickými špecifikáciami výrobcu (a celkom úprimnými) sa však skrýva veľa nuáns, ktoré určujú výber našich a zahraničných odborníkov tým či oným smerom. A časom si používatelia na základe vlastných skúseností určite uvedomia výhody a nevýhody týchto nuáns.

Preto naši odborníci zostavili výber najlepších 27-palcových monitorov,sa riadili výsledkami krížovej analýzy. Pri výbere sme vychádzali z výsledkov vlastných testov a nezávislých názorov renomovaných kolegov z domácich a zahraničných priemyselných spoločností.

Zároveň sme prísne zvážili realitu ruského trhu, pretože sa často stáva, že veľmi dobré monitory sa z rôznych dôvodov nedostanú na domáce obchodné parkety alebo z rôznych dôvodov nedostanú dopyt a jednoducho sa nemôžu nájsť na predaj. Aj napriek všetkým ich výhodám sme tieto možnosti nezvažovali.

Pokiaľ ide o názory našich západných kolegov, za dôležité, nezaujaté a relevantné pre rok 2021 považujeme názory odborníkov z niektorých najvýznamnejších priemyselných publikácií. Takže sme napríklad vzali do úvahy odporúčania týkajúce sa výberu monitorov, ktoré sú uvedené v prehľadovom článku CNet, niektoré dôležité veci sa dotýkajú špecialistov z DigitalTrends v novom materiáli z 23. marca 2021. Redakcia New York Times vo svojej tematickej divízii Wirecutter urobila úzko zameraný prehľad najlepších 27″ monitorov a niektoré položky z neho sme považovali za dôležité.

Kritériá výberu monitora

Teraz budeme konkrétnejší a hneď povieme, že objektívny odhad vlastností monitora nie je celkom možný, ak máme ako vstupné údaje len vlastnosti výrobcu. Najbližším príkladom je matica. Technológia môže byť rovnaká, napríklad IPS, s presne rovnakým rozlíšením a s rovnakým deklarovaným maximálnym jasom a kontrastom, ale konečný výsledok je dramaticky odlišný. A to všetko preto, že jedna matrica je drahá a druhá lacná.

Preto sa v takých jemných bodoch, ako je vzhľad v priebehu času podsvietenie, zlá rovnomernosť podsvietenia, nedostatočné pokrytie požadovaného rozsahu farieb – v týchto veciach má zmysel čiastočne sa zamerať na názory renomovaných kupujúcich na renomovaných obchodných platformách. Čiastočne však porovnáva recenzie používateľov s overenými hodnoteniami od profesionálnych testerov.

Rozlíšenie

Toto je najjednoznačnejšie kritérium výberu monitora a je takmer nemožné sa pomýliť. Relatívne nedávno boli 4K monitory pomerne drahé, ale v roku 2021 existuje veľa cenovo dostupných modelov.

Ďalšou otázkou je, na čo toto rozlíšenie potrebujete. Ak má niekto v úmysle sledovať video vo vysokej kvalite, je to celkom rozumné. Ak chcete hrať hry v tomto rozlíšení, môžu nastať ťažkosti: vysoké náklady na iné herné zariadenia, schopné „vytiahnuť“ 4K-hranie a len banálny nedostatok herného obsahu.

A to nehovoríme o vyšších rozlíšeniach – existujú 5K a 8K, ale v tejto recenzii sa takýmto modelom nebudeme venovať.

Maticová technológia

V roku 2021 zostávajú kritériá zväčša rovnaké ako v prípade maticovej technológie. Ak chcete maximálne pozorovacie uhly bez skreslenia obrazu, mali by ste si vybrať technológiu IPS alebo jej varianty. Budú tam všetky rovnaké nedokonalosti s možným (ale nie povinným) podsvietením, nedostatočnou čiernou atď., ale nebudú tam žiadne hrozné skreslenia pri zmene pozorovacieho uhla, ako sa to stáva pri TN matriciach.

Iná vec je, ak nemáte sledovať filmy vo veľkej spoločnosti, široké uhly nie sú také dôležité a dôležitejšia je odozva – pre filigránske hranie. Tu už je možné uvažovať o ďalších variantoch. Koniec koncov, existujú alternatívy k TN-matrici alebo len rovnakej technológii, ale výrazne vylepšené, a pre prijateľný výsledok bude stačiť len dohodnúť sa na rozpočte nákupu.

Frekvencia a rýchlosť reakcie

Toto sú parametre, ktoré sú pre hráčov najdôležitejšie (a často jediné). Najzákladnejšia obnovovacia frekvencia každého moderného LCD monitora je 60 Hz. Postačuje na bežné kancelárske a podobné domáce použitie.

Nároční a nároční hráči potrebujú vyššiu frekvenciu – minimálne 100 Hz, častejšie 144 Hz alebo viac. Vyššie hodnoty hertzovki z hľadiska rozumnosti spôsobujú veľa kontroverzií a v tomto bode neexistuje konsenzus, pretože veľa závisí od individuálnej vízie. V každom prípade, ak si chcete vychutnať všetko kúzlo hladkého obrazu hry, snímková frekvencia, ktorá dáva „železo“, by nemala byť nižšia ako taktovanie monitora.

Podpora technológie NVIDIA G-SYNC je iný príbeh. V prípade herného monitora je veľmi žiaduce. Bez toho, aby sme zachádzali do podrobností, povedzme, že jeho podstatou je synchronizácia medzi monitorom a grafickou kartou s cieľom odstrániť medzery a maximalizovať plynulosť „obrazu“.

Nakoniec rýchlosť odozvy. Tento parameter zobrazuje čas, za ktorý jeden pixel zmení farbu na inú. Kritériá merania sa tiež líšia a neexistuje jednotný štandard, ale údaje poskytované výrobcami monitorov sú prakticky vyčerpávajúce.

Priemerný používateľ sa o tento parameter príliš nezaujíma. Záleží na tom aj pri hraní hier, a najmä pri elektronických športoch, kde víťazstvo a porážku môže deliť otázka milisekúnd. Takto sa meria čas odozvy monitora v milisekundách. Menšie je lepšie. V ideálnom prípade jednotky milisekúnd.

Tu sú niektoré z funkcií, ktoré sa podľa mnohých odborníkov pri výbere monitora obzvlášť oplatí sledovať. Parametre ako maximálny jas a kontrast sú menej dôležité, pretože stacionárne monitory sa používajú prevažne v interiéri. Pokiaľ ide o pokrytie farebného rozsahu alebo dokonca špecializovanejšie body, ktoré sú dôležité v tlačiarenskom priemysle, musíte sa poradiť s odborníkom na konkrétny model.

Hodnotenie monitora ASUS

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie 27-palcové herné monitory1Viewsonic E
 • Te XG270QG 27″, čierna
 • 67 671 €
  2Acer Predator XB271HUbmiprz 27″, čierna52 990 €
  Najlepšie monitory s uhlopriečkou 27 palcov pre grafiku1Eizo ColorEdge CG277180 530 €
  2HP DreamColor Z27x G287 241 €
  3BenQ PD2700U 27″, čierna36 868 €
  4Acer CB271HKAbmidprx 27″, čierna31 689 €
  Najlepšie 27-palcové monitory podľa pomeru ceny a kvality1BenQ SW27182 620 €
  2NEC M
   tiSync EA271Q
  53 560 €
  3BenQ PV27063 700 €
  4Acer Predator Z271Ubmiphzx64 990 €

  Najlepšie 27″ herné monitory

  V našej prvej kategórii sa pozrieme na dva vynikajúce modely určené pre vášnivých profesionálnych hráčov. Ide o výkonné stroje s vynikajúcim výkonom, ktoré sú podľa očakávania veľmi drahé. Jeden od renomovanej taiwanskej spoločnosti ASUS, druhý od spoločnosti Acer, špičkových taiwanských technikov.

  Viewsonic E
 • te XG270QG 27″, čierna
 • Hodnotenie: 4.9

  Viewsonic E<li></div><p>te XG270QG 27, čierna“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/60216666195911-9510.jpg“ height=“419″ title=“Viewsonic E</p><li>te XG270QG 27, čierna“><p>Náš nový herný monitor od spoločnosti Viewsonic má dostatok funkcií, aby nadchol aj tých najnáročnejších hráčov. V roku 2021 tieto monitory nie sú tak neúnosne drahé ako pred niekoľkými rokmi, takže existuje príležitosť pre niekoho s priemerným príjmom pripojiť sa k špičke v každom zmysle hier a nielen.</p><p>Výrobca sa snaží zdôrazniť osobný úspech spoločnosti Viewsonic – technológiu IPS Nano Colour, kde špeciálna vrstva nanočastíc zabezpečuje lepšiu reprodukciu farieb. Farby objektov a pozadia v hre budú na tomto monitore za rovnakých podmienok určite živšie.</p><p>Pokiaľ ide o kľúčové technické parametre, ide o špičkový herný monitor s rozlíšením 2560 × 1440, obnovovacou frekvenciou až 165 Hz, dobou odozvy 1 ms (plná doba odozvy až 5 ms) a podporou technológie NVIDIA G-SYNC na zabezpečenie presnej synchronizácie s grafickou kartou. Dôležité je, že podpora G-SYNC je tu „poctivá“ a úplná, bez obmedzení ako pri systémoch „kompatibilných s G-SYNC“.</p><p>Pokiaľ ide o frekvenciu, stojí za to povedať, že deklarovaných 165 Hz je celkom možné, ale je to naozaj hranica, na ktorej „naháňať“ monitor nie je potrebné – je to banálne, že dôjde k určitým stratám v kvalite obrazu. A 144 Hz aj pre tie najnáročnejšie hry väčšine používateľov stačí.</p><p>S časom odozvy bude robiť niektoré vysvetlenia pre tento a ďalšie modely v recenzii, pretože to môže byť naozaj dôležité, najmä pre hranie hier. Vyššie sme spomenuli, že neexistuje jednotný štandard na meranie času odozvy pixelov, takže výrobcovia to využívajú. V tomto prípade sa napríklad používa podmienený odkaz GtG (Grey to Grey), t. j. zo sivej na sivú. Ak teda použijete inú referenčnú hodnotu pre celkový čas zmeny farby pixela, napríklad BtW alebo BtB, môžete získať iný čas odozvy. Stručne povedané, čas odozvy 1 ms pre IPS-matrice je technologicky príliš náročný, iné matrice ako TN sú toho schopné. Napriek tomu monitor aj v najširšom rozsahu poskytuje „poctivú“ dobu odozvy 5 ms, a to je veľmi pozoruhodný údaj.</p><blockquote class=

  Z recenzie overeného používateľa služby Yandex.Úroveň 8: Používa sa na hranie hier, surfovanie po internete, sledovanie materiálov. Kvalita obrazu je pôsobivá. A jeho schopnosti vo všeobecnosti. Funkčnosť. Diagonálne. Obraz – rozlíšenie a podanie farieb na vysokej úrovni. Ale samozrejme, že sa mi to páči, nie sú tu teraz žiadne kecy, je to rýchle, reakcia je okamžitá a to stojí za to.“.

  Výhody

  • univerzálny – vhodný na hry a grafiku;
  • Technológia IPS Nano Colour s nanočasticami pre lepšiu kvalitu obrazu;
  • frekvencia 165 Hz (je možné „vytlačiť“ 144 Hz bez straty kvality);
  • odozva 1-5 ms
  • Pozorovacie uhly 178 stupňov;
  • Plná podpora NVIDIA G-SYNC;
  • Veľkolepý herný dizajn v zadnej časti.

  Nevýhody

  • niektorí používatelia ho považujú za príliš drahý.

  Acer Predator XB271HUbmiprz 27″, čierna

  Hodnotenie: 4.8

  ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ 27, ČIERNA

  A ďalším výrazným herným produktom v našej recenzii je monitor od značky Acer, všetkým hráčom dobre známy rad Predator.

  V mnohých ohľadoch je tento model podobný svojmu predchodcovi, napríklad v základných charakteristikách – rovnaké rozlíšenie 2560×1440 (mimochodom, pre 27-palcovú uhlopriečku je to jedna z najúspešnejších kombinácií), rovnaká maximálna frekvencia 165 Hz a tiež, ako v predchádzajúcom prípade skutočné maximum – 144 Hz, kde si môžete vychutnať maximálnu kvalitu obrazu. „Poctivý“ čas odozvy matice 4 ms. Samotná matrica je IPS so všetkými výhodami z hľadiska maximálnych pozorovacích uhlov a všetkých nevýhod z hľadiska možného oslnenia na okrajoch, ale len zriedkavé perfekcionisti sa sťažujú na takéto prípady.

  V čom je tento monitor lepší ako predchádzajúci, je cena. Je výrazne lacnejší, v závislosti od toho, kde ho kúpite, môže byť rozdiel až 20 000. Od konca marca 2021. Ak si teda používatelia sťažovali na príliš dlhý čas odozvy predchádzajúceho modelu, tu nemáme vôbec nič.

  Používatelia tohto modelu sa trochu líšia aj v súvislosti so stojanom. Na jednej strane je to dôležitá a efektívna a možno jediná viditeľná časť dizajnu (monitor je takmer úplne bez rámu, takže nie je veľa priestoru na „hranie sa“ z hľadiska dizajnu). Na druhej strane niektorí používatelia upozorňujú na objemnú inštaláciu, takže zadná časť monitora je príliš ďaleko od steny. V prípade inštalácie v stiesnených podmienkach môže byť jediným riešením montáž na stenu, príslušná súprava je súčasťou balenia.

  Čo je v tomto modeli úprimne povedané nedostatočne rozvinuté, sú pravidelné reproduktory. Ide o dve obyčajné „píšťalky“, každá s výkonom 2 W, ktoré nie sú nijako zvlášť pozoruhodné. Pre herný monitor malo určite zmysel vymyslieť niečo zaujímavejšie. Ale samozrejme, reproduktory, dokonca ani v hernom monitore, nie sú to hlavné.

  Na túto vec by sme však chceli upozorniť samostatne – prípady ghostingu. Opäť nejde o chyby a musíte si uvedomiť, že mnohé matrice IPS „trpia“ odleskami, dokonca aj tie drahé. A pre mnohých používateľov tento bod nepredstavuje žiadny problém. Ak ste však v tomto smere perfekcionista, bolo by lepšie kúpiť si monitor tam, kde si ho môžete nechať skontrolovať.

  Z recenzie overeného používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Gadget Inspector Level 7“: „Všetky výhody dobrej IPS-matrice – vynikajúce pozorovacie uhly a farby. Skutočná atrakcia po TN. 144 Hz je cítiť všade naraz – reakcia na akciu, pohyb kurzora, akákoľvek animácia, nehovoriac o hrách. Vypol som pretaktovanie až na 165 Hz, nemá to zmysel. G-Sync. Žiadne trhanie, dokonalá hladkosť.

  Výhody

  • Kvalitná matica IPS s maximálnymi pozorovacími uhlami;
  • Plná podpora G-SYNC;
  • 144 Hz až 165 Hz;
  • Celkový čas odozvy 4 ms;
  • pútavý dizajn, najmä v oblasti stojana;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • zle navrhnuté vstavané reproduktory.

  Najlepšie 27-palcové monitory na prácu s grafikou

  V druhej časti hodnotenia sa bude brať do úvahy rozšírený výber monitorov, ktoré naši odborníci označili za najlepšie na všestrannú prácu s grafikou – grafický dizajn, úpravu fotografií a videa a ďalšie podobné účely. Zameriame sa na profesionálne a poloprofesionálne modely v rôznych cenových kategóriách, aby sme čo najviac pokryli spotrebiteľský záujem našich čitateľov.

  Eizo ColorEdge CG277

  Hodnotenie: 4.9

  Eizo ColorEdge CG277

  Otvoril tento výberový rebríček monitor pre profesionálnu grafiku série ColorEdge od japonskej spoločnosti Eizo, ktorá sa špecializuje na výrobu profesionálnych monitorov. Tento model je navrhnutý špeciálne na profesionálne úpravy fotografií, predtlačovú prípravu, HD video a iné profesionálne použitie.

  Lineárne rozmery monitora – 646x425x282mm, hmotnosť bez obalu – 12.80 kg. Tieto rozmery zahŕňa matica IPS s maximálnym rozlíšením 2560×1440 a pomerom strán 16:9. Obnovovacia frekvencia je obmedzená na 71 Hz. Rozstup pixelov v oboch smeroch zodpovedá 0.2331 mm. 300 cd/m2. metre. Úrovne kontrastu až do 1000 ku 1. Čas odozvy matice je 6 ms. Pozorovacie uhly sú typické pre matrice IPS, t. j. maximálne 178° vertikálne a horizontálne. Matica reprodukuje najširší rozsah tónov – viac ako jednu miliardu.

  Možnosti obnovovacej frekvencie zahŕňajú: 15 až 89 kHz frekvencia linky; 23 až 71 Hz frekvencia snímok. Napájanie z interného zdroja a spotreba do 99 wattov striedavého prúdu v prevádzke (v pohotovostnom režime nie viac ako 0 wattov).7 W, v režime spánku – nie viac ako 0.5W).

  Pripojenie DisplayPort, HDMI a DVI-D (HDCP) k displeju. Medzi ďalšie rozhrania patria dve zásuvky USB typu A, jedna zásuvka USB typu B, rozbočovač USB s dvoma portami USB 2.0.

  Monitor poskytuje používateľsky prívetivé nástroje na vyrovnávanie nerovnomernosti podsvietenia matrice a kalibráciu farieb prostredníctvom softvéru ColorNavigator. Plná podpora digitálnej rovnomernosti Equa je integrovaná

 • zer, ktorý zabezpečuje maximálnu rovnomernosť jasu a sýtosti „obrazu“ na celej ploche obrazovky.

  Mechanika tohto modelu umožňuje nastaviť výšku pásu na stojane, otočiť ho o 90 stupňov. K dispozícii je súprava na montáž na stenu 100×100 mm.

  Výhody

  • Realistická reprodukcia farieb;
  • flexibilná kalibrácia;
  • Dostupnosť svetelného krytu;
  • Rovnomernosť jasu a sýtosti na celom paneli.

  Nevýhody

  • Neboli zaznamenané žiadne nevýhody.

  HP DreamColor Z27x G2

  Hodnotenie: 4.8

  HP DreamColor Z27x G2

  Pokračovanie hodnotenia je novinkou roku 2018 od spoločnosti Hewlett-Packard – monitor zo série DreamColor Studio Display. Hlavné zameranie tejto série je zamerané na používanie monitora profesionálnymi dizajnérmi, špecialistami v oblasti predtlačovej prípravy, foto a video editorov.

  Rozmery 642x573x248 mm, hmotnosť bez obalu 12.10 kg. Pracuje z interného zdroja napájania s nasledujúcou spotrebou energie: do 65 W pri intenzívnej prevádzke, do 0.5 W pohotovostný výkon. Spotreba energie sa môže v špeciálnych intenzívnych režimoch zvýšiť až na 160 W.

  Parametre matice sú nasledovné: maximálne rozlíšenie – 2560×1440 s pomerom strán 16:9, technológia – IPS, LED podsvietenie bez blikania (technológia F

 • Maximálna obnovovacia frekvencia je 60 Hz (minimálna obnovovacia frekvencia je 24 Hz). Rozstup pixelov v oboch smeroch je 0.2331 mm. Panel dosahuje úroveň jasu až 250 cd/m2. a kontrast až 1500 ku 1. Čas odozvy snímača 10 ms. Pozorovacie uhly sú typické pre technológiu IPS, teda maximálne možné – 178 stupňov v oboch smeroch.

  Rovnako ako predchádzajúci model má tento monitor vynikajúci farebný gamut s viac ako 1 miliardou farieb a 100 % pokrytím sRGB. Povrch obrazovky má antistatickú a antireflexnú vrstvu.

  Monitor je pripojený cez HDMI 2.0 (2 x zásuvka), dva DisplayPort 1.2, videokonektor USB. Ďalšie rozhrania: štyri USB typu A, jedno USB typu B a jedno USB typu C, Ethernet. Rozbočovač USB pre 4 rozhrania verzia 3.0. K dispozícii sú samostatné výstupy pre stereo zvuk.

  Monitor spĺňa normy Energy Star, má zabudovanú funkciu na zníženie škodlivej časti modrého spektra a poskytuje používateľovi širokú škálu nástrojov na kalibráciu farieb. Má zabudovaný kolorimeter.

  Mechanika monitora umožňuje nastaviť jeho výšku na stojane alebo ho umiestniť na stenu pomocou špeciálneho držiaka 100×100 mm.

  Súčasťou balenia je: napájací kábel, kábel DisplayPort 1.2, kábel HDMI, káble USB Type-C, Type-B/Type-A a Type-C/Type-A, záručný list a dokumentácia.

  Výhody

  • „spravodlivá“ reprodukcia farieb;
  • 100 % pokrytie sRGB;
  • pohodlné polohovanie a nastavenie;
  • Zariadenia na kalibráciu farieb;
  • široká škála rozhraní.

  Nedostatky

  • neboli zaznamenané žiadne výrazné nevýhody.

  BenQ PD2700U 27″, čierna

  Hodnotenie: 4.8

  BenQ PD2700U 27, čierna

  Relatívne lacný monitor slávnej taiwanskej značky BenQ, optimálny pre dizajnérov, fotografov a strihačov videa. Dokonca bol navrhnutý práve na tento účel a s takýmito cieľmi – na dizajn v širokom zmysle slova, takže z definície má určité výhody vo vysoko špecializovanej časti v porovnaní napríklad s hernými monitormi.

  Na začiatok je tu rozlíšenie matice 4K 3840×2160. Ale hoci je to pre dizajnérsky monitor samozrejmosť, najmä v roku 2021, profesionáli sa môžu tešiť na aspekt podania farieb.

  Vyhlásenia ako „100% súlad sRGB a Rec.709“ je tvrdenie, ktoré mnohí výrobcovia monitorov uvádzajú pre mnohé modely. V tomto prípade však máme do činenia s realitou v jej najlepšej podobe.

  Spoločnosť BenQ s cieľom dosiahnuť dokonalosť z hľadiska profesionálnych požiadaviek dizajnérov vyvinula technológiu AQCOLOR, ktorej cieľom a dokonca ideológiou bolo dosiahnuť maximálnu presnosť reprodukcie odtieňov. Urobilo sa veľa práce, spoločnosť privolala renomovaného a „drahého“ odborníka na farby, aby viedol vývojový tím. To všetko ide ruka v ruke s vlastným záväzkom spoločnosti BenQ voči Medzinárodnému konzorciu pre farby (ICC) a Medzinárodnej organizácii pre normalizáciu (ISO). Odborníci spoločnosti BenQ významne prispeli k definovaniu noriem týkajúcich sa farieb (vo všetkých zmysloch) a ich implementácie.

  Pokiaľ ide o farby, tento model je rozhodne „všetko za peniaze“, čo potvrdzujú aj certifikáty CalMAN a PANTONE. Každý displej je kalibrovaný z výroby na presnosť a vzorce farebných rozdielov Delta-E a gama profil sú presne prispôsobené výrobcom.

  Z niektorých, nie príliš zásadných nevýhod, si používatelia všímajú úprimne slabé reproduktory, „marketingový“ režim HDR, nepoužiteľný snímač okolitého svetla. Zriedkaví používatelia zaznamenali nerovnomerné podsvietenie na okrajoch, ktoré nemá vplyv na výkon, ale je ťažké posúdiť objektívnosť úsudku.

  Z overenej recenzie zákazníka spoločnosti Yandex.Trh so statusom „Level 3 Gadget Inspector“: „Skvelý monitor s dobrou reprodukciou farieb. Pracuje s videom a fotografiami. V režime sRGB je z hľadiska farieb presne ako IPhone 11. Výška, sklon a otáčanie sú nastaviteľné – veľmi pohodlné a rýchle nastavenie. štýlové“.

  Výhody

  • Rozlíšenie 4K;
  • 100 % pokrytie farebných rozsahov sRGB a Rec.709;
  • Jedna z najpresnejších reprodukcií farieb v tejto triede;
  • Certifikácia CalMAN a PANTONE;
  • Každá vzorka je individuálne kalibrovaná vo výrobe;
  • štýlový vzhľad.

  Nevýhody

  • Drobná spätná väzba od používateľov na iné ako zásadné otázky.

  Acer CB271HKAbmidprx 27″, čierna

  Hodnotenie: 4.7

  Acer CB271HKAbmidprx 27, čierna

  Ďalší monitor na prácu s grafikou a za ešte prijateľnejšiu cenu. Samozrejme, čo sa týka „titulov“, všetko vyzerá skromnejšie ako vyššie uvedený BenQ PD2700U, ale na druhej strane nie každý potrebuje také super farebné vlastnosti a cena za dizajnérsky 4K monitor v roku 2021 vyzerá viac ako atraktívne.

  Používatelia naozaj ocenili technický nápad vývojárov tohto modelu – aby bol držiak stojana monitora otočný, a to nielen na parádu, ale pre skutočné pohodlie. To si všimli mnohí, ktorí používajú tento monitor na stole, nie na stene. Panel možno otáčať až o 60 stupňov v oboch smeroch.

  Medzi kľúčové vlastnosti patrí pomerne dobrá, opäť na túto cenu, matrica IPS s rozlíšením 4K 3840×2160. Tu si však musíte uvedomiť, že matica je pre túto triedu dobrá a nemali by ste od nej očakávať žiadne prekvapenia. Napríklad obnovovacia frekvencia je tu najbežnejšia a najbežnejšia – 60 Hz. Preto bude možné hrať moderné hry s takýmto monitorom, samozrejme, ale bez prílišných očakávaní pre hladký „obraz“.

  Aj ďalšie kľúčové vlastnosti tohto modelu vyzerajú na jeho úroveň dobre. Maximálny jas obrazovky je vcelku štandardný – 300 cd/m², kontrast je tiež najštandardnejší pre matricu IPS – 1000:1, odozva pixelov je dobrá – 4 ms.

  Používatelia často komentujú aj prekvapivo rovnomerné podsvietenie WLED, ktoré určite nie je ideálne počas testovania na pracovisku, ale na pracovné účely a zábavu je viac než dostatočné.

  Z recenzie overeného používateľa služby Yandex.Market, hodnotenie „IT špecialista úrovne 9“: „Jasný panel, dobré podanie farieb. Pohodlný stojan – môžete ho ľubovoľne natočiť a stojan môžete nahradiť akýmkoľvek iným stojanom (VESA).“.

  Výhody

  • Rozlíšenie 4K;
  • Kvalitná reprodukcia farieb za danú cenu;
  • Rovnomerné podsvietenie WLED;
  • Odozva pixelov 4 msec;
  • Pohodlné otočné stojany;
  • Pomerne rozumná cena pre túto triedu.

  Nevýhody

  • Najskromnejšia obnovovacia frekvencia – 60 Hz.

  Najlepšie dostupné 27″ monitory s pomerom ceny a kvality

  Posledným výberom v hodnotení najlepších 27-palcových monitorov podľa Expertology sú relatívne lacné modely, ktoré nemajú jasne definovanú špecializáciu (herné alebo dizajnové), ale skôr pôsobia ako univerzálne monitory na všeobecné použitie. Napriek markantnému rozdielu v cene sa formálne tieto modely môžu svojimi kľúčovými výkonmi rovnať vyššie opísaným profesionálnym monitorom, ale treba si uvedomiť, že tieto zariadenia sú stále nižšej triedy a pri rovnakých ostatných podmienkach nemôžu konkurovať profesionálnym modelom.

  enQ SW271

  Hodnotenie: 4.9

  BenQ SW271

  Posledný výber nášho hodnotenia otvára širokouhlý monitor s vysokým rozlíšením od taiwanskej technologickej spoločnosti BenQ.

  Monitor má rozmery 614x505x213 mm a hmotnosť 9 netto.30 kg. Napájanie zo zabudovaného zdroja so spotrebou 43 W v prevádzke a pri 0.5 W v režime spánku a pohotovostnom režime.

  Je to prvý z dvoch modelov v tejto kategórii, ktoré dokážu zobraziť vysoké rozlíšenie 4K 3840×2160 s pomerom strán 16:9. Kvalitná matica IPS má zabudované podsvietenie LED potláčajúce blikanie. Jas obrazu sa dosahuje až 350 cd na štvorec. merač. Kontrastný pomer 1000 ku 1 (dynamický – 20 miliónov. 1). Rýchlosť odozvy matice je jedna z najvyšších – 5 ms. Podpora rozšíreného rozsahu HDR. Uhly viditeľnosti bez skreslenia sú typické pre technológiu IPS – 178 v oboch smeroch. Monitor dokáže zobraziť viac ako 1 miliardu odtieňov v celom rozsahu sRGB.

  Na pripojenie zariadenia sa používajú dva porty HDMI 2.0 a jeden DisplayPort 1.4. Rozhrania USB typu C, typu B a typu A (posledné dve sú k dispozícii) umožňujú pripojenie periférnych zariadení a príslušenstva. V zariadení Standard 3 je malý, ale užitočný dvojportový rozbočovač USB.1. K dispozícii sú štandardné výstupy na slúchadlá.

  Funkcie monitora zahŕňajú pohodlné a účinné nástroje na kalibráciu farieb. Mechanika umožňuje otočiť plátno o 90 stupňov priamo na stojane, zmeniť jeho výšku alebo ho pripevniť na stenu (držiak je súčasťou balenia).

  Výhody

  • Vysoké rozlíšenie (4K);
  • Takmer najkratší možný čas odozvy;
  • rozhrania;
  • Kvalita obrazu;
  • ekonomika.

  Nevýhody

  • Sťažnosti v centre pozornosti.

  NEC M
   tiSync EA271Q

  Hodnotenie: 4.8

  NEC M<ul></div><p>tiSync EA271Q“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/590166195911-4510.jpg“ height=“417″ title=“NEC M</p><ul>tiSync EA271Q“><p>Pozrime sa teraz na monitor, ktorý my a mnohí naši kolegovia považujeme za mierne podceňovaný publikom. V pravý čas nie je zlé „znel“ v odborných publikáciách NEC M</p><ul>TISYNC EA275UHD, ale vlastnosti skutočne prevážili cenu a model rýchlo zmizol z predaja.<p>Tu sa pozrieme na veľmi dobrý model, ktorý je dobrý práve pre svoju kvalitu a dobrotu a sklamáva len v maximálnom rozlíšení 2560×1440, nie 4K, ako mnohí očakávajú v roku 2021 od takmer každého prvého monitora. V tejto súvislosti sa musíte pripraviť na to, že cena nebude ani zďaleka prijateľná, pretože výroba vysokej kvality je triviálne drahá. Monitor opäť nie je lacný, ale v pomere ku kvalite je cena celkom spravodlivá.</p><p>Takže uznesenie je jasné. Plusom snímača použitého v tomto modeli je však zvýšený jas 350 cd/m² v porovnaní s 300 cd/m² väčšiny modelov, ktoré nie sú ani mainstreamové. Rozpätie jasu môže mať význam kdekoľvek – pri navrhovaní, hraní hier alebo triviálnej každodennej práci, ak je monitor v miestnosti s veľkým množstvom denného svetla. Príjemná je aj o niečo vyššia frekvencia 75 Hz. Nie je to skvelý ukazovateľ pre hráčov, ale zohráva svoju úlohu pri vytváraní plynulejších dynamických scén. Používa tiež podsvietenie bez blikania, čo je tiež veľkým plusom pre používateľov, ktorí sú na to citliví.</p><p>Pokiaľ ide o reprodukciu farieb, monitor si tiež zachováva svoj vlastný štýl vyváženosti a harmónie. Na jednej strane, pokrytie farebného rozsahu sRGB 100 % – nie je rekord, ale tu nehovoríme o rekordoch. Používatelia prevažne pozitívne hodnotia presnosť farieb a v neposlednom rade aj kvalitu automatickej kalibrácie. Je to druh „detailu“, ktorý si od výrobcu vyžaduje veľa úsilia a na ktorý je väčšina ľudí zriedkakedy ochotná vynaložiť prostriedky. Spoločnosť NEC sa rozhodla prekročiť polovičaté opatrenia a zdokonaliť túto problematiku. Samozrejme, pridáva určité dodatočné náklady, ale mnohí používatelia mu takmer tlieskajú.</p><blockquote class=

  Svedectvo od overeného používateľa služby Yandex.Market“ so statusom „Aitech Level 2“: „Skvelý monitor! Optimálny za peniaze na grafiku a fotografie, dodáva sa s dobrou kalibráciou z výroby. Jednoduché nastavenie a ďalšie funkcie tichý. Nie na hranie.“.

  Výhody

  • Zvýšený maximálny jas;
  • Podsvietenie bez blikania;
  • Vysokokvalitná a presná automatická kalibrácia;
  • presná reprodukcia farieb;
  • Dobre kompatibilný ako „spoločník“ k MacBooku Pro.

  Nevýhody

  • rozlíšenie menšie ako 4K;
  • Niektorí používatelia sa sťažujú na vysokú cenu.

  enQ PV270

  Hodnotenie: 4.7

  BenQ PV270

  Pokračuje hodnotenie ďalšieho monitora vyrobeného taiwanskou spoločnosťou BenQ, len tentoraz v inej sérii a s výraznými rozdielmi v charakteristikách smerom nadol. Obmedzené možnosti sú správne kompenzované oveľa prijateľnejšou cenou.

  Monitor má rozmery 639x418x254 mm a v porovnaní s väčšinou uvedených riešení má nízku čistú hmotnosť len 7 mm.80 kg. Napájanie z interného zdroja so spotrebou energie 73 W počas prevádzky a 0.5 W v pohotovostnom režime a režime spánku.

  Tento model, rovnako ako všetky vyššie uvedené, má matricu IPS s podsvietením LED bez blikania. Maximálne rozlíšenie 2560×1440 s pomerom strán 16:9. Parametre obnovovacej frekvencie sa odrážajú v riadkovej frekvencii od 30 do 89 kHz a snímkovej frekvencii 50-76 kHz. Bodové rozdelenie matice je v 0-bodových krokoch.233 mm v oboch smeroch. Jas obrazu – až 250 cd na štvorec. meter, kontrastný pomer 1 000. 1. Čas odozvy matice 5 msec. Zobrazovacie plochy – typické pre technológiu IPS (178 stupňov vertikálne a horizontálne). Matica pokrýva všetkých 100 % rozsahu sRGB s reprodukciou viac ako miliardy odtieňov. Šírka pásma je 300 MHz.

  Pripojenie k počítaču cez Mini DisplayPort, DisplayPort, HDMI 1.4 alebo DVI-D (HDCP) podľa vášho výberu. Vstavaná podpora MHL. K dispozícii sú výstupy na slúchadlá. Sada periférnych rozhraní obsahuje dva porty USB typu A, USB typu B, dvojportový rozbočovač USB v štandarde 3.0. Má tiež slot na čítačku pamäťových kariet.

  Funkcie zahŕňajú snímač okolitého svetla a kalibráciu farieb. Mechanika umožňuje otočiť panel na stojane o 90 stupňov, nastaviť výšku panelu na stojane alebo pripevniť panel na stenu.

  Výhody

  • matica kvality;
  • Možnosť otočenia o 90 stupňov na stojane;
  • Rýchla odozva matrice;
  • dizajn;
  • Nastavenie úrovne čiernej priamo z monitora;
  • Žiadne odlesky ani kryštalický efekt.

  Nedostatky

  • Niekoľko pozorovaní nerovnomernej teploty farieb.

  Acer Predator Z271Ubmiphzx

  Hodnotenie: 4.7

  Acer Predator Z271Ubmiphzx

  Monitor radu Predator od spoločnosti Acer uzatvára túto skupinu hodnotenia a uzatvára aj našu recenziu. Vzhľadom na to, že monitor patrí do série herných zariadení Predator, vzniká podozrenie na hráčsku „špecializáciu“ tohto monitora. Čiastočne je to pravda, ale musíte si uvedomiť, že sa nemôže rovnať špičkovým modelom klenotov opísaným v prvej nominácii našej recenzie.

  Rozmery 614x512x269 mm a hmotnosť len o málo vyššia ako u predchádzajúceho modelu – 8.50 kg. Spotreba energie do 41 W v prevádzke a pri 0.5 W v režime spánku a pohotovostnom režime. Spĺňa environmentálnu normu MPR-II.

  Rozlíšenie matice tohto monitora je 2560×1440 s pomerom 16:9. V tomto konkrétnom prípade je však dôležitý samotný typ matice. Je to jediný model v našom prehľade, ktorý používa lacnú matricu TN, ktorá má pozorovací uhol bez skreslenia 170 stupňov horizontálne a 160 vertikálne. Preto sa vynára otázka, ako potom tento model môže byť hazardný. V tomto konkrétnom prípade vývojári čiastočne kompenzovali nedostatočné pozorovacie uhly matrice zakriveným tvarom panela a množstvom ďalších prvkov, ktoré vzbudzujú rešpekt.

  Bezprecedentná odozva matice – 1 ms, najvyššia obnovovacia frekvencia na úrovni špičkových herných modelov – 144 Hz, rovnomerné podsvietenie WLED. Jas dosahuje hodnotu 400 cd na štvorec. merač. Bodky sú rozmiestnené v krokoch po 0.233 mm v oboch smeroch. Kontrast – 1000 k 1. Matica reprodukuje až 16.7 miliónov ton.

  Pripojenie cez HDMI a DisplayPort. Ďalšie rozhrania – USB TypeA (4 ks), USB TypeB, štvorportový USB 3.0. Vstavané stereo reproduktory, každý s výkonom 7 W.

  Medzi funkcie patrí variabilná obnovovacia frekvencia s maximálnym zvýšením až na 165 Hz v režime zrýchlenia a súbor kalibračných nástrojov. Panel sa dá ľahko výškovo nastaviť pomocou priloženého stojana alebo ho môžete pripevniť na stenu pomocou priloženého príslušenstva na montáž na stenu.

  Výhody

  • dizajn;
  • Minimálny čas odozvy;
  • živé farby;
  • Rovnomernosť tónov;
  • Obnovovacia frekvencia záznamu.

  Nevýhody

  • TN Matrix s typickými nevýhodami, pokiaľ ide o pozorovacie uhly.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: