15 najlepších laserových multifunkčných zariadení

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje schválenie alebo odporúčanie na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

MFP – alebo takzvané multifunkčné zariadenie – kombinuje tlačiareň, skener a kopírku. Vďaka tomu sú vhodné do domácnosti alebo malej kancelárie.

Multifunkčné zariadenia sú k dispozícii v laserovej a atramentovej verzii. Laserové multifunkčné zariadenia nie sú dobrou investíciou, pretože sú drahé a používajú drahý atrament. Preto je pre kanceláriu najlepšie používať laserové multifunkčné zariadenia.

Preto sme zostavili zoznam 15 najlepších laserových multifunkčných zariadení, ktoré sú ideálnym riešením pre kancelárie aj domácnosti – najmä ak ich plánujete používať vo veľkom rozsahu.

Ako si vybrať multifunkčné zariadenie

Pri výbere multifunkčnej tlačiarne sa oplatí zvážiť nasledujúce parametre:

 1. Chromatickosť;
 2. rýchlosť tlače;
 3. Kompatibilný papier;
 4. Kvalita skenovania;
 5. Typ pripojenia.

Rozlíšenie tlače multifunkčných zariadení je vo všeobecnosti optimalizované pre kancelárske a domáce použitie. To znamená, že je optimálny pre čiernobiele a farebné dokumenty, ale nie je taký dobrý pre fotografie a iné obrázky s vysokou hustotou.

Farba

Rozlišujú sa farebné a monochromatické (čiernobiele) multifunkčné zariadenia. Viacfarebné obrázky môžete tlačiť na prvom. Farebné laserové multifunkčné zariadenia sú však pomerne drahé.

Čiernobiela je lacnejšia, ale môže tlačiť len v odtieňoch sivej.

Rýchlosť tlače

Tento parameter má tri zložky – čas zahrievania, čas vytlačenia prvej strany a rýchlosť tlače. Pre kancelárie je vhodné kúpiť zariadenia, v ktorých zahrievanie a tlač prvej strany trvá približne 1-1.5 minút. Pre domáce použitie nie sú tieto funkcie rozhodujúce.

Kompatibilný papier

Tento parameter sa týka nielen typu papiera, ale aj veľkosti vstupného materiálu. Ak plánujete tlačiť na ťažký papier, odporúčame kúpiť multifunkčné zariadenia, ktoré zvládnu materiály s hmotnosťou 350 gramov na meter štvorcový a viac.

Kompatibilná veľkosť papiera sa určuje rovnakým spôsobom. Ak plánujete tlačiť len na štandardný papier A4, správnou voľbou je takmer každá multifunkčná tlačiareň. Pre formát A3 budete potrebovať multifunkčné zariadenie kompatibilné s formátom A3, pričom takéto zariadenia dokážu tlačiť aj na formát A4.

Ak plánujete tlačiť na nálepky, obálky, štítky atď.. – aj to je potrebné zvážiť pri výbere multifunkčného zariadenia.

Mimochodom, maximálna veľkosť tlače je zvyčajne rovnaká ako maximálna veľkosť skenovania. To znamená, že multifunkčné zariadenia kompatibilné s formátom A4 môžu skenovať dokumenty veľkosti A4 a multifunkčné zariadenia kompatibilné s formátom A3 môžu skenovať dokumenty veľkosti A3.

Kvalita skenovania

Tento parameter definuje detail naskenovaných dokumentov. Štandardná kvalita skenovania pre multifunkčné zariadenia je 600 x 600 dpi, čo je dostatočné pre väčšinu kancelárskych alebo domácich tlačových úloh.

Ak však plánujete pomocou multifunkčného zariadenia skenovať fotografie, veľmi podrobné dokumenty alebo obrázky, oplatí sa pozrieť na zariadenia s väčším rozlíšením skenovania.

Upozorňujeme, že „vesmírne“ hodnoty, ako napríklad 6400 × 9600 dpi, sú zvyčajne spojené s extrapoláciou – softvérovým zvýšením počtu pixelov – a v skutočnosti nezlepšujú kvalitu obrazu. „Hmotnosť“ elektronickej kópie sa však zvyšuje na stovky a tisíce megabajtov.

Typ pripojenia

Existujú tri typy pripojenia – káblové k počítaču, káblové k sieti, bezdrôtové k sieti. Prvá možnosť je praktická pri aplikácii s jedným počítačom a jednou multifunkčnou tlačiarňou, zatiaľ čo druhá sa stáva pomerne zložitou, keď sa nastaví ako sieťová multifunkčná tlačiareň.

Káblové a bezdrôtové sieťové pripojenia sú vhodným riešením, ak potrebujete tlačiť na multifunkčnú tlačiareň z viacerých počítačov. Líšia sa typom pripojenia. Prvý spôsob zahŕňa vloženie štandardného sieťového kábla Ethernet do multifunkčnej tlačiarne, zatiaľ čo druhý spôsob ju pripája k miestnej sieti Wi-Fi.

Ktoré multifunkčné zariadenie je lepšie atramentové alebo laserové?

Parameter

Atramentové multifunkčné zariadenia

Laserové multifunkčné zariadenia

Cena samotného zariadenia

Nízka (od 1-1.5 000 €)

Vysoká (od 5-6 tisíc Euro)

Kapacita kaziet v multifunkčných zariadeniach pre domácnosti a malé kancelárie

200-500 strán

1000-2000 strán

Cena kaziet

Vysoká (porovnateľná s nákladmi na multifunkčné zariadenie)

Nízka

Náklady na jeden hárok A4

Do 2 Euro s nízkou mierou naplnenia

Až 30 centov pri nízkej miere naplnenia

Vyžaduje pravidelnú údržbu

Áno, je potrebné vyfúknuť trysky tlačovej hlavy

Nie

Kvalitná plnofarebná tlač

Vysoká kvalita (dobrá reprodukcia odtieňov)

Stredné

Rýchlosť

Nízka

Vysoká

Doplňovanie kaziet

Nie je podporované

Podporované väčšinou modelov v rebríčku

Laserová multifunkčná tlačiareň je teda ideálnym riešením pre nákladovo efektívnu tlač. Ak však potrebujete tlačiť fotografie, obrázky alebo grafiku, je lepšie použiť atramentové zariadenie.

Rebríček najlepších laserových multifunkčných zariadení

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie čiernobiele laserové multifunkčné zariadenia pre domáce a malé kancelárie4

antum M6500, čierna

15 192 €
3HP LaserJet Pro MFP M28w10 573 €
2DCP-1612WR13 886 €
1DCP-L2520DWR, čierna18 680 €
Najlepšie farebné laserové multifunkčné zariadenia pre domácnosti a malé kancelárie4Canon i-SENSYS MF641Cw, biela/čierna26 790 €
3Ricoh SP C261SFNw, biela/čierna26 390 €
2Epson L85029 696 €
1KYOCERA ECOSYS M5521cdw, biela37 005 €
Najlepšie farebné laserové multifunkčné zariadenia pre stredné a veľké kancelárie3Kyocera Ecosys M5526cdw58 730 €
2Xerox Versa

 • nk C405DN, biela/modrá
 • 46 980 €
  1OKI MC853dn, biela/čierna122 300 €
  Najlepšie čiernobiele multifunkčné zariadenia pre stredné a veľké kancelárie4Xerox WorkCentre 3335, biela/modrá30 509 €
  3HP LaserJet Pro MFP M426fdn, biela39 200 €
  2Kyocera Ecosys M4125idn86 630 €
  1HP LaserJet Enterprise 700 M725dn, čierna/biela270 820 €

  Najlepšie čiernobiele laserové multifunkčné zariadenia pre domáce a malé kancelárie

  M6500, čierna

  Hodnotenie: 4.4

  Pantum M6500, čierna

  Začnime najlacnejšou možnosťou pre domáce alebo kancelárske použitie. Značka je veľmi mladá, nemá ani 10 rokov. Čínsky výrobca Seine Technology má však kompetentnú marketingovú politiku a tento model vás napriek svojej veľmi nízkej cene príjemne prekvapí svojou funkčnosťou a hlavnými vlastnosťami. V polovici roka 2021 sa cena modelu pohybuje okolo 8 000 eur. Euro.

  Samozrejme, nie sú tu použité prémiové materiály, ale napriek tomu MFP nepôsobí dojmom úplnej lacnoty. Dobre vyzerajúci, elegantný dizajn a elegantne navrhnutý ovládací panel – aj vďaka tomu je to dobre vyzerajúci kus súpravy.

  Základné funkcie. Všetky rozlíšenia sú rovnaké vo všetkých troch režimoch, t. j. maximálne 1200×1200 dpi v režime tlačiarne, skenera a kopírky. Taktiež rovnaká rýchlosť tlače a kopírovania – 22 str./min. pri strednej kvalite. V režime kopírky je k dispozícii zväčšenie až 4x v krokoch po 1% na priblíženie a oddialenie.

  Pripojenie len cez USB. Žiadne bezdrôtové pripojenie alebo káblové pripojenie LAN. Rovnako ako niektoré ďalšie funkcie, ktoré sú bežné pre drahšie tlačiarne a multifunkčné zariadenia. Tento model napríklad vôbec nemá funkciu duplexu, na ktorú sa niektorí používatelia sťažujú. Ale za neuveriteľne prijateľnú cenu to nemožno považovať za nevýhodu.

  Používatelia vo svojich recenziách často uvádzajú vzácnu kombináciu dobrého výkonu a veľmi atraktívnej ceny. Často sa uvádza tichá prevádzka, spoľahlivosť a spoľahlivosť, jednoduchá inštalácia a obsluha. Kritické pripomienky sa týkajú najmä drobných problémov, ako je napríklad absencia výstupného zásobníka papiera.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh Gadget Inspector Level 2: „Kompaktná, pracuje tichšie ako predchádzajúca tlačiareň. Obraz je ostrý a skener funguje perfektne. Pohodlný – stojí vysoko a ovládacie prvky máte priamo pred sebou, všetko vidíte.“;.

  Výhody

  • Kompaktnosť;
  • Trochu hlučné;
  • ľahko sa dopĺňa;
  • súčasťou balenia je súprava na doplnenie tonera;
  • Dobre vyzerajúci dizajn;
  • Používateľsky prívetivý ovládací panel s LCD displejom;
  • super prijateľná cena.

  Nevýhody

  • Žiadny výstupný zásobník papiera.

  HP LaserJet Pro MFP M28w

  Hodnotenie: 4.5

  HP LaserJet Pro MFP M28w

  Rozpočtová multifunkčná tlačiareň, ktorá však nie je zlá na každodenné použitie. Hlavná výhoda zariadenia – cenovo výhodná a takmer univerzálna tlačiareň, ktorá je v porovnaní s ostatnými modelmi v rebríčku trochu „pomalšia“ (rýchlosť tlače do 18 strán za minútu), ale poskytuje vysokokontrastné výtlačky dokumentov pri nízkej spotrebe tonera. Opätovne naplniteľné kazety.

  Vstavaný skener – farebný, podporuje originály do veľkosti A4+ vrátane.

  Podporuje bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi a káblové pripojenie. Dokáže tlačiť dokumenty a obrázky zo smartfónov prostredníctvom vlastnej aplikácie.

  Nevýhody

  • Kompaktná veľkosť;
  • Tichá prevádzka;
  • Veľmi vysoká kvalita tlače v danom cenovom segmente.

  Nevýhody

  • Malá kapacita štartovacej kazety;
  • Kazety je potrebné nielen dopĺňať, ale aj servisovať v servisných strediskách;
  • Nepodporuje skenovanie cez pripojenie Wi-Fi.

  rother DCP-1612WR

  Hodnotenie: 4.6

  </div><p>iné DCP-1612WR“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/27316666195471-2715.jpg“ title=“<br />DCP-1612WR“></p><p>Táto laserová multifunkčná tlačiareň je určená výlučne na spracovanie textov vrátane tých, ktoré obsahujú nekomplikovanú grafiku. S jeho pomocou nie je možné tlačiť „ťažké“ obrázky, pretože kapacita pamäte RAM zariadenia je len 32 MB.</p><p>Ako tlačiareň dokumentov však vyniká. Poskytuje tlač vo vysokom rozlíšení, pracuje rýchlosťou až 20 strán za minútu, prvý list vytlačí za 10 sekúnd a po zapnutí alebo prebudení z režimu hlbokého spánku sa zahreje za 18 sekúnd. Kompatibilita s lesklým a matným kancelárskym papierom do 105 g/m<su>2</su>. Výkonná kazeta vydrží až 1000 strán.</p><p>Plochý skener s natívnym rozlíšením 600 × 1200 dpi dokáže extrapolovať na 19.2K, čo je dôležité pri práci s obrázkami.</p><p>Pripojenie cez USB – potrebné ovládače sú súčasťou balenia – alebo Wi-Fi. Podporuje AirPrint na tlač z mobilných zariadení a vzdialené ovládanie cez webové rozhranie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Jediná multifunkčná tlačiareň s možnosťou pripojenia na web vo svojom segmente, ktorá je ideálna pre kanceláriu;</li><li>Veľmi jednoduché nastavenie;</li><li>Tlačí potichu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Relatívne malá kapacita zásobníka;</li><li>Niekedy „stratí“ sieť;</li><li>Krehký, nespoľahlivý plast.</li></ul><h3>DCP-L2520DWR, čierna</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=</div><p>iné DCP-L2520DWR, čierna“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/96416666195471-2815.jpg“ height=“444″ title=“<br />iné DCP-L2520DWR, čierna“></p><p>Zoznam uzatvára najdrahší model v kategórii od japonskej značky <br />iné. Napriek tomu, že táto multifunkčná tlačiareň formálne stojí dvakrát toľko, čo opísaný Pantum M6500, týchto 16 tis. Je bližšie k skutočnému trhu s kancelárskym vybavením. Kvalitné a lacné modely sú predsa len vzácne.</p><p>Zariadenie zvonku nevyniká – bežný kancelársky dizajn. Za nevýrazným zovňajškom sa však skrýva skvelá funkčnosť. Po prvé, rozlíšenie tlače až do 2400×600 dpi. Tento formát je mnohým bližší, navyše má dobrú rýchlosť tlače 26 strán za minútu.</p><p>Štandardné rozlíšenie skenera – 600×2400 dpi. Existuje vylepšený režim – 19200×19200 dpi, ale tu už algoritmy pracujú a môže dochádzať k skresleniu. V režime kopírky sa nastavenie maximálneho rozlíšenia automaticky nastaví na 600×600, ako v mnohých iných tlačiarňach a multifunkčných zariadeniach tejto triedy. K dispozícii je škálovanie s najbežnejšími nastaveniami – od 25 do 400 % zmenšenie/zväčšenie, krok – 1 %. Môže vytlačiť 99 kópií v jednom cykle (obmedzené počítadlo).</p><p>Pripojenie cez kábel USB alebo cez Wi-Fi. Takže môžete dokonca naskenovať originál a poslať obrázok e-mailom bez použitia počítača, ak ste predtým vykonali správne nastavenia. Podporovaná je služba AirPrint na bezdrôtovú tlač z nositeľných miniaplikácií.</p><p>Máme tu aj prvky automatizácie – k dispozícii je režim automatickej obojstrannej tlače. Žiadne automatické podávanie originálov do skenera a niektorí používatelia to uvádzajú. Napriek tomu väčšina kupujúcich tento druh doplnku nepotrebuje, pretože si uvedomuje, že automatické podávanie je bežnejšie v drahších modeloch.</p><p>Používatelia ho často chvália pre jeho spoľahlivosť, dobu prevádzky a odolnosť. Výrobca si je tiež istý svojím hardvérom a nemá problém dať tejto sérii oficiálnu 3-ročnú záruku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Rýchlosť tlače nie je zlá;</li><li>spoľahlivosť a spoľahlivosť;</li><li>Wi-Fi;</li><li>Podpora AirPrint;</li><li>automatická obojstranná tlač;</li><li>trojročná záruka.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>drobné pripomienky používateľov – „slepá“ obrazovka, krehký kryt skenera atď. .</li></ul><h2>Čo je lepšie MFP alebo tlačiareň?</h2><table><tbody><tr><td><b></b><p><b></b></p><p><b></b></td><td><b></b></p><p><b>MFP</b></p><p><b></b></td><td><b></b></p><p><b>Tlačiareň</b></p></td></tr><tr><td><p>Možnosť skenovania a kopírovania dokumentov</p></td><td><p>Je tu</p></td><td><p>Nie</p></td></tr><tr><td><p>Rozlíšenie tlače</p></td><td>Všeobecne optimalizované</td><td><p>Zvyčajne optimalizované, ale existujú aj modely s vysokou</p></td></tr><tr><td><p>Jednoduchosť používania</p></td><td><p>Niektoré modely (napríklad Canon i-Sensys) vyžadujú prepínanie medzi režimami</p></td><td><p>„Zapoj a zabudni</p></td></tr><tr><td><p>Spoľahlivosť</p></td><td><p>Zvládne 30-100 tisíc strán mesačne v závislosti od modelu</p></td><td><p>V závislosti od modelu zvládne 30 000 až 500 000 strán mesačne</p></td></tr></tbody></table><p>Rozmery sa nebrali do úvahy, keďže laserové tlačiarne a multifunkčné zariadenia majú podobné rozmery.</p><p>Treba poznamenať, že tlačiareň je jednou z funkcií multifunkčného zariadenia, takže takéto porovnanie nemá v niektorých prípadoch zmysel.</p><h2>Najlepšie farebné laserové multifunkčné zariadenia pre domáce a malé kancelárie</h2><h3>Canon i-SENSYS MF641Cw, biela/čierna</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Canon i-SENSYS MF641Cw, biela/čiernaCanon i-SENSYS MF641Cw, biela/čierna

  Prvým v ponuke je pomerne lacná farebná laserová multifunkcia od spoločnosti Canon. Ide skôr o kancelársku multifunkčnú tlačiareň ako o domácu, o čom svedčí jej dizajn, veľkosť a rozsah funkcií.

  Nastavenia rozlíšenia pre tlač a skenovanie sú nasledovné. Rozlíšenie tlače až 1200×1200 dpi pre farebnú aj čiernobielu tlač. Fyzické rozlíšenie snímača skenera – 600×600 dpi a rovnaká bude aj kvalita kópií v režime kopírky. Mnohí používatelia nepotrebujú rozlíšenie skenera. Originály sú škálovateľné a počítadlo je trojmiestne, čo znamená, že v jednom cykle môžete spustiť až 999 kópií.

  Pokiaľ ide o rýchlosť, tá sa tiež líši v závislosti od režimu. Tlačí rýchlosťou 18 strán za minútu v oboch farebných režimoch. V režime skenovania s rozlíšením 600×300 dpi je rýchlosť 14 farebných A4 za minútu alebo 27 čiernobielych. Rýchlosť kopírovania je rovnaká ako rýchlosť tlače – 18 str. Ako vidíte, nejde o špičkové parametre, preto sa tento model odporúča pre malé kancelárie so stredným pracovným zaťažením.

  Treba mať na pamäti ešte jednu vec. Vyššie sme spomenuli funkcie, vďaka ktorým je táto multifunkčná tlačiareň určená skôr pre malé kancelárie ako pre domácnosti. Skutočnosť, že napriek formálne plnofarebnej tlači tento model stále nie je určený na tlač rodinných fotografií. Tlačiareň si dobre poradí s farebnými infografikami, všetkými druhmi grafov a diagramov, ale fotografie nie sú jej silnou stránkou.

  Dôležité komponenty tohto modelu – komunikačné moduly. K dispozícii je pripojenie Wi-Fi s podporou AirPrint. V počítači je zabudovaná sieťová karta a výstup Ethernet pre káblovú sieť LAN – jedno z najpohodlnejších a najspoľahlivejších pripojení pre malú kanceláriu.

  Veľký 5″ farebný dotykový panel prispieva k jeho používateľskej prívetivosti a úctyhodnému vzhľadu.

  Z prehľadu Yandex.Trh so statusom „Level 4 Gadget Inspector“: „Jedno slovo Canon. Nemá obdoby. Kvalitná tlač, žiadne zasekávanie papiera a nezrozumiteľné servisné hlásenia s nepríjemným hlukom, žiadne blokovanie analógových kaziet, užívateľsky prívetivý dizajn, skvelá funkčnosť.“.

  Výhody

  • farebný dotykový displej;
  • spoľahlivosť a prevádzkový čas;
  • Wi-Fi;
  • Podpora AirPrint;
  • Pripojenie k sieti Ethernet;
  • atraktívny dizajn.

  Chyby

  • nízke rozlíšenie skenera.

  Ricoh SP C261SFNw, biela/čierna

  Hodnotenie: 4.7

  Ricoh SP C261SFNw, biela/čierna

  Teraz sa pozrime na pôsobivejšie a serióznejšie multifunkčné zariadenie s väčším množstvom funkcií a o niečo zaujímavejšími vlastnosťami. Za cenu, napodiv, je tento model celkom porovnateľný so svojím predchodcom, s jasnými výhodami. Situácia na trhu sa však môže zmeniť.

  Táto multifunkčná tlačiareň je určená pre malé kancelárie a má dokonca určitú špecializáciu – na digitalizáciu veľkých objemov papierových dokumentov. Skutočnosť, že tu vývojári venovali veľkú pozornosť skenovacej jednotke, je naozaj príjemným prekvapením. Rozlíšenie je stredné – 1200×1200 dpi, ale skener je vybavený automatickým podávačom a je navrhnutý tak, aby skenoval obe strany originálu v jednom priechode.

  V režime tlačiarne rozlíšenie tlače až 2400×600 dpi v oboch farebných režimoch. Rýchlosť skenovania je až 20 strán za minútu pri stredných nastaveniach. Čas zahrievania je pomerne dlhý – 30 sekúnd, čo niektorých používateľov znervózňuje, rovnako ako čas prvého výtlačku 14 sekúnd. V režime kopírky je rýchlosť rovnaká ako v režime tlačiarne, ale rozlíšenie je obmedzené na 600×600 dpi. K dispozícii je škálovanie. Tí, ktorí v roku 2021 z akéhokoľvek dôvodu potrebujú fax, budú tiež potešení – tento atavizmus je v tomto modeli stále prítomný.

  Vylepšenia, ako je podpora jazyka PostScript, sú veľkým prínosom. To výrazne rozširuje funkčnosť zariadenia, jeho flexibilitu pri používaní na rôznych platformách a schopnosť správne rozpoznávať zložité grafické súbory. Vďaka tejto schopnosti je tlačiareň vhodná aj na použitie ako sekundárna tlačiareň v prostredí s rýchlym tempom tlače.

  Konektivita je v poriadku, s presne rovnakou sadou káblových a bezdrôtových rozhraní ako predchádzajúci model. Ovládací panel je prehľadný a má informatívny 4-palcový farebný LCD displej.

  Používatelia si vo všeobecnosti pochvaľujú túto multifunkčnú tlačiareň pre jej jednoduché ovládanie, rýchlu a bezproblémovú inštaláciu, dobrú kvalitu tlače a bezdrôtové pripojenie. Jedinou kritikou je vysoká cena originálneho spotrebného materiálu. Sada nových kaziet môže stáť viac ako tlačiareň. Používatelia riešia tento problém vlastným spôsobom.

  Výhody

  • Obojstranné skenovanie v jednom priechode;
  • automatické podávanie originálov;
  • automatická obojstranná tlač;
  • Wi-Fi;
  • sieťovú kartu s ethernetovým portom;
  • Podpora AirPrint;
  • Podpora jazyka PostScript;
  • Farebná obrazovka LCD.

  Nevýhody

  • drahé kazety, ťažko sa dopĺňajú.

  Epson L850

  Hodnotenie: 4.8

  Epson L850

  Táto laserová multifunkčná tlačiareň je vybavená kvalitnou farebnou tlačiarňou, ktorá pri výstupe farebných obrázkov používa 6 tonerov. Vďaka tomu sú tóny reprodukované realistickejšie. Okrem toho vysoké rozlíšenie tlače zaručuje maximálnu úroveň detailov. Rýchlosť je tiež vynikajúca, s výstupom až 38 strán za minútu! Tlačiareň je kompatibilná s matným aj lesklým papierom do formátu A4 vrátane a do 300 g/m2. Kazeta vydrží v priemere 3600 strán.

  Multifunkčné zariadenie je vybavené plochým skenerom s natívnym rozlíšením 1200 × 2400 dpi.

  MFP nepodporuje sieťové pripojenie. Je však vybavená čítačkou pamäťových kariet na priamu tlač fotografií z externých pamäťových zariadení s podporou mnohých typov pamäťových kariet. Farba 2 sa používa na prevádzku.7-palcový displej.

  Výhody

  • Najvyššia kvalita tlače;
  • K dispozícii je režim skenovania do USB;
  • Tichý skener.

  Nevýhody

  • Žiadne bezdrôtové pripojenie;
  • Pri tlači fotografií je citlivý na kvalitu papiera;
  • Nepravidelné rozloženie zásobníka papiera.

  KYOCERA ECOSYS M5521cdw, biela

  Hodnotenie: 4.9

  KYOCERA ECOSYS M5521cdw, biela

  Najdrahšie zariadenie profesionálnej japonskej značky KYOCERA dopĺňa výber najlepších farebných laserových multifunkčných zariadení pre domácnosti a malé kancelárie. Celkovo tento model nemá veľa zjavných výhod, ktoré by ospravedlnili cenu 35k. Pozri . Spoľahlivosť, rozpoznateľnosť značky, profesionálny pohľad sú kľúčové.

  Multifunkčné zariadenie je od začiatku robustné a má úctyhodnú životnosť. K dispozícii je dokonca zásobník s vyššou kapacitou: podávač až na 550 listov, výstupný zásobník až na 150 listov a ručný podávač pojme až 50 listov.

  Rozlíšenie tlače je tu úplne bežné a typické pre túto triedu – 1200×1200 dpi. Dlhý čas zahrievania, ale stále „štandardný“ – 32 sekúnd. Rýchlosť tlače až 21 strán za minútu bez ohľadu na farbu. V režime skenera, rozlíšenie – 600×600 dpi, rýchlosť – 23 farebných obrázkov za minútu pri 300 dpi alebo 30 čiernobielych. Skener je vybavený zásobníkom na automatické podávanie, ale nemá obojstranný režim. Má však automatickú obojstrannú tlač.

  Pripojenia a doplnky sú veľmi podobné najobľúbenejším a najvyhľadávanejším riešeniam. K dispozícii sú teda všetky tri typy pripojenia – USB, Wi-Fi a Ethernet. Skener v režime kopírky podporuje zoom. Poteší podpora PostScriptu a najmä na pozadí dobrej elektroniky: procesor Cortex-A9 s frekvenciou 800MHz, štandardná kapacita pamäte – 512MB, rozšíriteľná na 1536MB. Takýto výkon elektroniky naznačuje potenciálne rýchle spracovanie „zložitých“ dokumentov odosielaných na tlač.

  Používatelia väčšinou zdôrazňujú kvalitu, ktorou je KYOCERA dobre známa – spoľahlivosť, nenáročnosť, bezproblémovú prevádzku a trvanlivosť. Na prvý pohľad a napriek pomerne skromným špecifikáciám by ste si mali uvedomiť, že hlavné výhody tohto modelu sú viditeľné z dlhodobého hľadiska.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 4 Gadget Inspector“: „Kvalita tlače, možno doplniť. Funguje hladko a spoľahlivo. Svetlo v noci nebliká. Dostatok papierového nákladu. Zásobník sa zasúva dovnútra. Skenuje a tlačí na oboch stranách“.

  Výhody

  • Vysokokapacitné zásobníky;
  • Výkonná elektronika (procesor a pamäť);
  • Skener automaticky podáva originály;
  • Obojstranná tlač v automatickom režime;
  • Pripojenie Wi-Fi;
  • Pripojenie k sieti Ethernet;
  • Podpora AirPrint;
  • čítačka kariet;
  • Podpora jazyka PostScript;

  Nevýhody

  • Nastavenie bezdrôtových pripojení a služieb môže byť náročné;
  • drahé kazety.

  Najlepšie farebné laserové multifunkčné zariadenia pre stredné a veľké kancelárie

  Kyocera Ecosys M5526cdw

  Hodnotenie: 4.8

  Kyocera Ecosys M5526cdw

  Veľkou prednosťou tejto plnofarebnej laserovej multifunkčnej tlačiarne je kombinácia vysokej rýchlosti a vysokého rozlíšenia. Druhá možnosť ho robí správnou voľbou napríklad pre výtlačky s vysokým rozlíšením. Tlačiareň podporuje aj automatickú obojstrannú tlač a má maximálnu rýchlosť 26 strán za minútu. Laserové multifunkčné zariadenie podporuje lesklý a matný papier do formátu A4 vrátane a do 220 g/m2. Kazeta vydrží 3 až 4 tisíc strán.

  Plochý skener má optimálne rozlíšenie pre dokumenty a nekomplikované obrázky, je kompatibilný s originálmi do veľkosti A4 a podporuje automatické podávanie listov. Rýchlosť – až 30 snímok za minútu.

  MFP podporuje miestne káblové a bezdrôtové sieťové pripojenie, je kompatibilná s mobilnými zariadeniami prostredníctvom AirPrint, môže tlačiť z kľúča USB alebo pamäťovej karty SD.

  Výhody

  • Kvalitná a rýchla tlač;
  • Kvalitné a rýchle skenovanie;
  • Režim priamej tlače a AirPrint.

  Nevýhody

  • Veľmi jednoduché nastavenie;
  • Rozhranie na displeji multifunkčnej tlačiarne nie je vždy zrozumiteľné;
  • Nie je kompatibilný s neoriginálnymi kazetami.

  Xerox Versa
 • C405DN, biela/modrá
 • Hodnotenie: 4.8

  Xerox Versa<li></div><p>nk C405DN, biela/modrá“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/74716666195471-1215.jpg“ height=“444″ title=“Xerox Versa</p><li>nk C405DN, biela/modrá“><p>Výrazne drahšia verzia legendárnej značky Xerox. V polovici roka 2021 bude v Slovenskách maloobchodných predajniach stáť viac ako 70 000. Euro. Táto multifunkčná tlačiareň je zameraná skôr na produktívne objemy s určitým kompromisom, pokiaľ ide o rozlíšenie tlače.</p><p>Čo sa týka rozlíšenia, je tu dosť obmedzené – do 600×600 dpi vo všetkých režimoch – tlačiareň, kopírka, skener, fax. Pomerne vysoká rýchlosť tlače – až 35 strán čiernobielo alebo farebne. Čas zahrievania je ešte dlhší ako pri vyššie opísaných možnostiach – celá minúta.</p><p>Keď je však séria už v tlači, tlačiareň viac než vynahradí počiatočný sklz. Je to veľmi robustný model, ktorý dokáže pracovať bez prerušenia po dlhú dobu. Odhadovaná celková životnosť do 80 tis. kópie za mesiac.</p><p>K vysokej produktivite prispievajú aj užitočné doplnky – automatický podávač s automatickým obojstranným skenovaním; obojstranná tlač, tiež automatická; automatický podávač originálov. Režim kopírky má trojcestné počítadlo a v jednom cykle je možné zoradiť až 999 kópií, čo šetrí aj čas personálu, pretože nie je potrebné často reštartovať cyklus.</p><p>Ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje rýchlosť dokumentov aj schopnosť spracovať zložitú grafiku, je 2 GB RAM a 1050 MHz procesor. V tejto cenovej kategórii ide o veľmi slušný výkon.</p><p>Tlačiareň má niekoľko rôznych rozhraní na pripojenie. Po prvé, je to štandardný USB. Ale ani tu to nie je úplne štandardné, pretože vysokorýchlostný USB 3.0 na rozdiel od 2.0 vo väčšine modelov strednej cenovej kategórie. K dispozícii je aj sieťová karta s podporou siete Ethernet. Podporované sú technológie Air Print aj Mopria a funkcia NFC pre komunikáciu v blízkom poli.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoký výkon;</li><li>Rýchle spracovanie zložitých dokumentov (výkonný procesor, veľa pamäte RAM);</li><li>životnosť 80 000 výtlačkov. kópií mesačne;</li><li>USB 3.0, Air Print, Mopria, Ethernet;</li><li>NFC;</li><li>5-palcová obrazovka ovládacieho panela LCD;</li><li>automatické obojstranné skenovanie;</li><li>automatický podávač originálov skenera;</li><li>automatická obojstranná tlač.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nízke maximálne rozlíšenie.</li></ul><h3>OKI MC853dn, biela/čierna</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=OKI MC853dn, biela/čierna

  Najdrahšia, ale aj najpôsobivejšia možnosť od značky OKI dopĺňa výber. Toto multifunkčné zariadenie sa bude v Rusku v polovici roka 2021 predávať za viac ako 120 tisíc eur. Euro. A je to celkom výkonný stroj, ktorého hlavnou „vecou“ je formát.

  A formát A3 tu znamená, že môžete tlačiť brožúry formátu A4 vo forme zošitov, malé plagáty, ako aj malé propagačné materiály (letáky, prospekty), ktoré je racionálnejšie tlačiť na čo najväčšie listy. Samotný formát výrazne zvyšuje hodnotu tlačiarne, pretože v mnohých ohľadoch zaväzuje ostatné funkcie, aby zodpovedali úrovni.

  A táto úroveň je naozaj rešpektovaná. Napríklad kapacita kaziet je plne v súlade s umiestnením tohto modelu ako produktívnej tlačovej stanice – 7000 výtlačkov v čiernych kazetách a 7300 vo farebných. Tlačiareň podporuje PostScript a jej elektronika je celkom dobrá – 800 MHz procesor, 1260 MB pamäte a zabudovaný 250 GB pevný disk.

  Teraz k pracovným režimom a ich špeciálnym funkciám. V režime tlačiarne je maximálne rozlíšenie tlače 1200×600 dpi, zatiaľ čo v režime skenera je rozlíšenie 600×600 dpi. Skener je vybavený veľkým automatickým podávačom dokumentov – až na 100 listov. Rýchlosť tlače – 23 strán za minútu A4 a 13 strán za minútu A3. Rýchlosť skenovania 50 strán za minútu. V režime kopírky rozlíšenie klesne ešte viac na 300×600 dpi, ale tieto hodnoty sú prijateľné.

  Nie je tu veľa možností pripojenia – iba USB 2.0 a Ethernet. Žiadna možnosť bezdrôtového pripojenia, na čo niektorí používatelia upozornili vo svojich recenziách. Celkový dojem je však výhradne pozitívny. Táto multifunkčná tlačiareň sa vyznačuje spoľahlivosťou, dobou prevádzky a odolnosťou.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Stav Gadget Inspector Level 2: „Rýchla tlač a skenovanie, bezproblémová tlač na ťažký papier. Nízke náklady na tlač s originálnymi kazetami. Veľký displej s intuitívnym ovládaním. Mierne hlučné, nemačká papier.

  Výhody

  • Formát A3;
  • Vysokokapacitné tonerové kazety s dlhou životnosťou;
  • Kapacita zásobníka originálov 100 listov;
  • automatická obojstranná tlač;
  • 256 GB interný pevný disk;
  • Podpora jazyka PostScript;
  • Pripojenie k sieti Ethernet;
  • 7-palcová farebná obrazovka LCD;
  • trojročná záruka.

  Nevýhody

  • Drahé zásoby;
  • žiadne Wi-Fi.

  Najlepšie čiernobiele multifunkčné zariadenia pre stredné a veľké kancelárie

  Xerox WorkCentre 3335, biela/modrá

  Hodnotenie: 4.7

  Xerox WorkCentre 3335, biela/modrá

  Ďalšie MFP americkej značky Xerox v našej recenzii, a to je relatívne lacný model otvorí výber. Zariadenie stojí v Rusku od 28 tisíc. Vlastnosti a funkčnosť tejto sumy však plne vychádzajú aj s rezervou.

  Prvá vec, na ktorú tento model upozorňuje, je jeho dobrý výkon. Rýchlosť tlače 33 strán za minútu. Maximálne rozlíšenie 1200×1200. Rozlíšenie skenera – 600×600 dpi, má automatický podávač. Je pravda, že podávanie je jednostranné a samotný skener je preťahovací, takže celkovo je tento model pomerne úzko orientovaný na skenovanie/kopírovanie jednotlivých listov, ale s knihou budú problémy.

  Z hľadiska výdrže má tlačiareň za túto cenu dlhú životnosť – približne 50 000. výtlačky za mesiac. Podpora jazyka PostScript a dobré základné elektronické vlastnosti – 1536 MB pamäte, 1000MHz procesor atď.

  Pripojenie je v tomto prípade všestranné – „trio“ USB, Wi-Fi a Ethernet. Má podporu AirPrint. Tlačiareň má tiež vlastné veľmi prívetivé webové rozhranie. Niektorí používatelia majú pri prvom pripojení problémy s počiatočným nastavením, ale nie je to väčšina prípadov.

  Funkcie možno ovládať dvoma spôsobmi – prostredníctvom veľkej dotykovej obrazovky LCD alebo mechanickými tlačidlami na ovládacom paneli. Mnohí používatelia vo svojich recenziách doslova blúznia. Pre priemernú kanceláriu s hmatateľným pracovným zaťažením a mnohými zamestnancami pristupujúcimi k tlačiarni je skutočne vhodnejšie mechanické ovládanie pomocou tlačidiel.

  Výhody

  • Dve možnosti ovládania – mechanické tlačidlá a dotykový displej;
  • rýchlosť tlače
  • Automatická obojstranná tlač;
  • Pripojenie Wi-Fi, Ethernet (RJ-45);
  • Podpora AirPrint;
  • užívateľsky prívetivé webové rozhranie;
  • Podpora jazyka PostScript.

  Nevýhody

  • Prvé nastavenie môže byť náročné;
  • rozťahovací skener.

  HP LaserJet Pro MFP M426fdn, biela

  Hodnotenie: 4.7

  HP LaserJet Pro MFP M426fdn, biela

  Číslo dva vo výbere najlepších čb multifunkčných zariadení pre stredne veľké kancelárie, pozrieme sa na profesionálny model ďalšieho známeho amerického výrobcu – Hewlett-Packard. Toto je už pomerne špičkový stroj s veľkou odolnosťou a výkonom. Maloobchodný predaj v Rusku v roku 2021 za približne 40 000. Euro.

  Kľúčovými výhodami tejto multifunkčnej tlačiarne sú rýchlosť, výkon, celková robustnosť, spoľahlivosť a odolnosť. Maximálna rýchlosť tlače je napríklad 38 strán za minútu. a už to je pôsobivý výkon. Skener je vybavený „rýchlym“ obojstranným podávačom ADF – skenovanie 21 listov farebne alebo 26 listov čiernobielo so stredným nastavením.

  Maximálne rozlíšenie skenovania 1200 x 1200 dpi. Polovičné rozlíšenie tlače 600×600 dpi, čo je prirodzený kompromis pre kľúčové výhody. Rovnaké rozlíšenie v režime kopírky. Čas cyklu – až 99 kópií. Hoci to nie je najvyššia hodnota cyklu, aspoň veľkokapacitné zásobníky papiera pomáhajú optimalizovať pracovný postup. Zásobník na podávanie – až 900 listov, zásobník na ručné podávanie – až 100 listov.

  Obsahuje aj všetky funkcie potrebné pre viacplatformové dokumenty PostScript. Hardvér je primeraný – procesor s 1.2 GHz, 256 MB pamäte.

  Mnohí používatelia sú spokojní najmä s funkciami, ktoré šetria čas, ako je napríklad možnosť poslať naskenovaný dokument e-mailom priamo z multifunkčnej tlačiarne bez potreby počítača. Alebo podobne užitočná funkcia – skenovanie do sieťového priečinka. Používatelia tiež väčšinou pozitívne hodnotili vlastné webové rozhranie zariadenia.

  Existujú dva základné spôsoby pripojenia multifunkčnej tlačiarne – bežné pripojenie USB Gen 2 alebo pripojenie Ethernet. Podporuje aj odosielanie dokumentov na tlač z nositeľných zariadení pomocou technológie AirPrint.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 4 Gadget Inspector“: „Tento model berieme pre stredne veľké organizácie, funguje dobre, používa sa už asi 40 tisíc kópií, žiadne problémy. Veľmi spokojní s rýchlosťou, konečne vyrobili normálnu multifunkčnú tlačiareň s kazetami na 9000 strán“.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • Celková robustnosť a dlhá životnosť;
  • Automatické obojstranné podávanie originálov v skeneri;
  • Pripojenie USB a Ethernet;
  • Podpora jazyka PostScript;
  • Podpora AirPrint;
  • Vysokokapacitné zásobníky;
  • užívateľsky prívetivé webové rozhranie.

  Nevýhody

  • neboli zistené žiadne systematické sťažnosti alebo zjavné chyby.

  Kyocera Ecosys M4125idn

  Hodnotenie: 4.8

  Kyocera Ecosys M4125idn

  Dobré riešenie pre väčšie kancelárie. Zdroj zariadenia je 100 tisíc strán mesačne. Tlačiareň je teda kompatibilná s papierom formátu A3 vrátane, vyznačuje sa vysokou rýchlosťou – až 25 listov za minútu a možnosťou automatického obojstranného výstupu. Možnosť vytlačiť až 15 000 strán. Zvládne lesklé a matné papiere do 256 g/m2.

  Multifunkčné zariadenie s plochým skenerom a automatickým podávačom originálov. Kompatibilita so zdrojmi do veľkosti A3+ vrátane. Rýchlosť skenovania až 50 strán za minútu.

  Podporuje miestne káblové sieťové pripojenie. Je vybavený čítačkou pamäťových kariet, je kompatibilný s mobilnými zariadeniami cez AirPrint a dokáže tlačiť priamo z USB flash diskov. Zahŕňa aj webovú vzdialenú správu s nastaveniami a vzdialenú tlač.

  Výhody

  • Pohodlné ovládanie na diaľku aj na samotnej multifunkčnej tlačiarni;
  • Vysoký výkon pre tlačiareň aj skener/kopírku;
  • jednoduché nastavenie.

  Nevýhody

  • Relatívne malá kazeta;
  • Prídavný modul potrebný pre bezdrôtovú sieť;
  • Veľké a objemné.

  HP LaserJet Enterprise 700 M725dn, čierna/biela

  Hodnotenie: 4.9

  HP LaserJet Enterprise 700 M725dn, čierna/biela

  Prehľad najlepších laserových multifunkčných zariadení podľa časopisu Expertology doplní veľmi drahý profesionálny model značky HP. Ide o zariadenie podnikovej úrovne, ktoré v polovici roka 2021 stálo približne 250 tisíc eur. Euro.

  Hlavná výhoda zariadenia vyplýva priamo z jeho firemného postavenia. Hovoríme o špičkovom výkone. To zahŕňa rýchlosť aj schopnosť pracovať dlhé hodiny bez prerušenia. Napríklad rýchlosť tlače tu je 41 strán za minútu pri stredných nastaveniach. Ide však o formát A4, zatiaľ čo multifunkčné zariadenie má maximálny formát A3, čo bude pre mnohých zákazníkov veľkou výhodou.

  Skenovacia jednotka je tiež vysoko efektívna, robustná a flexibilná v režimoch prevádzky. K dispozícii je doplnok na automatické podávanie originálov a podporované je aj obojstranné automatické skenovanie. Kapacita automatického podávania 100 listov. Rýchlosť až 30 obrázkov za minútu vo farbe a až 50 v čiernobielej.

  Toto multifunkčné zariadenie je ideálne na tlač veľkých sérií čiernobielych dokumentov. Aj v režime jednoduchého kopírovania, ak chcete zdroj kopírovať s mnohými tisíckami kópií. Tlačiareň môže pracovať dlhé hodiny bez prehrievania alebo odpočinku. Počítadlo kópií má 4 číslice, čo znamená, že v jednom cykle možno vytlačiť 9999 kópií. Odhadovaný priemerný mesačný výnos približne 200 000 megabajtov, čo je takmer rekord v tomto cenovom segmente. kópie.

  Všetko funguje pre dlhú životnosť. Zásobníky na papier sú prekvapivo veľké, s kapacitou až 4 100 listov, až 250 listov na výstupnom zásobníku a až 100 listov na zásobníku na ručné podávanie. Obrovská životnosť kaziet približne 10 000. vytlačí.

  Tlačiareň sa pripája len cez USB alebo ku káblovej sieti LAN prostredníctvom zabudovanej sieťovej karty. Na ukladanie dát používa interný pevný disk s kapacitou 320 GB.

  Výhody

  • Formát A3;
  • NAJVYŠŠIA PROFESIONÁLNA ÚROVEŇ;
  • rýchlosť tlače a skenovania;
  • Rekordný výkon;
  • Veľký, užívateľsky prívetivý, farebný, dotykový LCD displej;
  • Plochý skener;
  • Kapacita kaziet približne 10 000. výtlačky;
  • Interný pevný disk s kapacitou 320 GB;
  • Podpora jazyka PostScript.

  Nevýhody

  • Vysoká cena.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: