5 najlepších tlačiarní pre školákov

*Prehľad toho najlepšieho podľa názoru redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred jeho kúpou je nevyhnutná konzultácia s odborníkom.

Tlačiareň pre školákov – užitočná a praktická vec. Ktorý z nich by bol ideálny?? Jedinečne nízka cena, jednoduchá obsluha, kompaktné rozmery a pokiaľ možno jednoduché samostatné používanie pre dospievajúceho. Tieto údaje zostavili naši odborníci v dnešnom hodnotení.

Najlepšie tlačiarne pre školákov

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Hodnotenie najlepších tlačiarní pre školákov1Canon i-SENSYS LBP621cw17 050 €
2Canon PIXMA G14119 395 €
3Epson L1208 755 €
4Atramentová nádržka HP 1158 499 €
5Xerox Phaser 3020BI7 254 €

Canon i-SENSYS LBP621cw

Hodnotenie: 4.9

Canon i-SENSYS LBP621cw
 1. Technológia tlače: laserová (farebná)
 2. Rozlíšenie tlače (max.): 1200×1200 dpi
 3. Hmotnosť: 15,5 kg

Efektívny model jednej laserovej tlačiarne s kompaktnými rozmermi a praktickosťou. Ideálne na použitie v obytných priestoroch a s najlepším pomerom ceny a kvality pri komerčnom použití. Zariadenie sa ľahko inštaluje, vyznačuje sa intuitívnym ovládaním, vysokou kvalitou tlače, je kompatibilné nielen s počítačovými zariadeniami v sieti, ale aj s mobilnými prístrojmi (zariadenie je kompatibilné so systémami Android a iOS).

Tlačiareň bude pre školáka pohodlná a užitočná: umožní vám rýchlo vytlačiť akýkoľvek dokument (rýchlosť tlače – 18 strán za minútu). V prípade potreby je možné zariadenie pripojiť prostredníctvom funkcie Wireless Direct. Napriek pomerne veľkej hmotnosti má tlačiareň pomerne kompaktné rozmery, ktoré vám umožnia používať ju aj v malých miestnostiach bez toho, aby bola ohrozená voľnosť pohybu v miestnosti.

Ľahko zvláda veľké objemy tlače bez dopĺňania papiera (veľkokapacitný zásobník na 250 listov). Spotrebitelia si pochvaľujú kompaktné rozmery kaziet a ich vysokú kvalitu. Hlavné výhody modelu: kompaktné rozmery, vysoká kvalita farebnej tlače, USB port (jednoduchá tlač priamo z flash disku alebo telefónu), jednoduché nastavenie a správa. Nevýhody: Rýchla spotreba tonera a vysoká hmotnosť.

Canon PIXMA G1411

Hodnotenie: 4.8

CANON PIXMA G1411
 1. Technológia tlače: atramentová (čiernobiela a farebná)
 2. Rozlíšenie tlače (max.): 4800×1200 dpi
 3. Hmotnosť: 4,8 kg

Tento model je zaslúžene zaradený do nášho hodnotenia – cenovo výhodný, používateľsky prívetivý, s neuveriteľne vysokým maximálnym rozlíšením tlače – až 4800×1200 dpi. Najvyššie skóre v našom rebríčku. Zariadenie je vybavené priebežným zásobovaním atramentom, vďaka čomu je jeho dopĺňanie nielen veľmi jednoduché a pohodlné, ale aj veľmi úsporné. Spotrebný materiál je pomerne lacný, takže táto tlačiareň je skutočným darom z nebies pri učení.

Používatelia odporúčajú túto možnosť tým, ktorí potrebujú rýchlo, efektívne a pravidelne tlačiť veľké množstvo dokumentov – knihy, eseje atď. Dôležité je, že kvalita tlače je veľmi vysoká: tlačiareň je dokonca vhodná na tlač farebných fotografií (vrátane fotografií s rozmermi 10 × 15 cm). Je pravda, že sa bude musieť trochu pohrať s nastaveniami.

Hlavné výhody Canon PIXMA G1411: úsporná spotreba atramentu, lacný spotrebný materiál, rýchle vkladanie papiera (zhora), jednoduché a rýchle doplnenie zásobníka (zvládne aj školák). Má však niekoľko nevýhod – je veľmi hlučný, pri tlači na veľmi ťažký papier môže zanechávať pruhy bodov, nesprávne podanie farieb pri použití štandardných nastavení (problém sa dá odstrániť).

Epson L120

Hodnotenie: 4.7

Epson L120
 1. Technológia tlače: atramentová (čiernobiela, farebná)
 2. Maximálne rozlíšenie: 720×720 dpi
 3. Hmotnosť: 2,4 kg

V Slovenskách končinách sa táto tlačiareň teší značnej popularite medzi podobnými atramentovými modelmi. Najobľúbenejšie online platformy na predaj kancelárskych a domácich spotrebičov sú toho výrečným dôkazom. Napríklad na samotnom portáli Yandex.Používatelia si za mesiac na trhu zakúpili niekoľko stoviek týchto modelov.

Vďaka zariadeniu na priebežné zásobovanie atramentom tlačiareň spotrebuje menej atramentu a veľmi ľahko sa dopĺňa (nie je potrebná pomoc dospelých). A keď sa atrament vyčerpá, kazetu nie je potrebné vymieňať – stačí ju doplniť novým atramentom. Pre školáka je táto možnosť tlačiarne mimoriadne vhodná: dobre sa zmestí do miestnosti, má kompaktné rozmery a prekvapivo nízku hmotnosť, umožňuje kvalitnú farebnú tlač.

Spotrebitelia si všímajú vysokú úroveň čiernobielej tlače (optimálna pre dokumenty s diagramami a grafmi), farebná tlač nie je zlá, najmä ak do tlačiarne vložíte ovládač iného modelu L110. Zariadenie je celkom vhodné na tlač fotografií – výsledok bude na úrovni amatérskej fototlačiarne (dokonale pracuje s fotopapierom).

Hlavné vlastnosti výrobku: lacný spotrebný materiál, pohodlné dopĺňanie, vysokokvalitná tlač (vrátane fotografií – za predpokladu, že je nainštalovaný ovládač iného modelu). Má však aj nevýhody – nemá zásobník papiera, nie je možné nastaviť typ papiera, nepracuje s ťažkým fotografickým papierom (nad 180 g/m2).).

Atramentová nádržka HP 115

Hodnotenie: 4.6

ATRAMENTOVÁ NÁDRŽKA HP 115
 1. Technológia tlače: atramentová (čiernobiela, farebná)
 2. Maximálne rozlíšenie: 1200 x 1200 dpi
 3. Hmotnosť: 3,4 kg

Ekonomické a praktické riešenie pre požiadavky školy. Patrí do rozpočtovej kategórie, výborne zvláda čiernobielu aj farebnú tlač. Jednoduché dopĺňanie nového atramentu. Príjemným bonusom je, že je takmer nehlučný – maximálne 45-47 dB, zatiaľ čo väčšina ostatných modelov dosahuje 55-57 dB.

Dôležitou funkciou je systém nepretržitého zásobovania atramentom. Kazety sa ľahko dopĺňajú, spotreba atramentu je nízka, ekonomický prínos je zrejmý. Atramentovú nádržku 115 možno bezpečne používať na farebnú tlač dokumentov, ale s tlačou fotografií to nie je také ružové. Napriek tomu sa tento model veľmi dobre hodí na tlač farebných ilustrácií a diagramov.

Dôležitý bod – balenie obsahuje malú sadu atramentu, ktorá bude stačiť na používanie zariadenia počas 3-4 mesiacov, za predpokladu, že sa bude používať zriedkavo. Tlačiareň pracuje veľmi pomaly, keď sa vyžaduje vysoká kvalita tlače.

Xerox Phaser 3020BI

Hodnotenie: 4.5

Xerox Phaser 3020BI
 1. Technológia tlače: laserová (čiernobiela)
 2. Maximálne rozlíšenie: 1200×1200 dpi
 3. Hmotnosť: 4,1 kg

Jednoducho použiteľný model laserovej tlačiarne je ideálny na jednoduchú školskú prácu. Dokonalá rovnováha medzi kvalitou a cenou. Zariadenie podporuje iné ako štandardné prevádzkové režimy (automatické škálovanie, vodoznak atď.).). Dôležitý bod – tlačiareň je kompatibilná nielen s počítačovými zariadeniami so systémom Windows, ale aj s

 • nux a Mac OS.

  Určené na čisto čiernobielu tlač. Phaser 3020BI je skutočný workoholik: hravo zvládne veľa práce. Okrem vysokej funkčnosti modelu si môžete všimnúť aj jeho takmer úplnú tichosť – absolútny komfort pre všetky domácnosti. Maximálna mesačná kapacita zariadenia – 15000 strán.

  Medzi hlavné vlastnosti patrí: Vysoká spoľahlivosť a funkčnosť, Kompaktné rozmery, Možnosť bezdrôtového pripojenia, Jednoduché nastavenie režimu, Intuitívne ovládanie, Rýchlosť, Vhodný pre akýkoľvek typ papiera do 163 g/m2.M), tichý chod, vstavaná pamäť (128 MB), niekoľko pracovných režimov.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: