6 najlepších netbookov

Hoci formát ultraprenosných notebookov (netbookov) postupne vytláčajú z trhu tablety a hybridné počítače, niektoré spoločnosti naďalej vyrábajú takéto zariadenia.

Najlepšie netbooky v rebríčku

nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie lacné netbooky1Dell Inspiron 316214600RUB.
2ASUS R209HA15200RUB.
3Acer ASPIRE R3-131T21900RUB.
4HP Stream 1114900RUB.
Najlepší prémiový netbook1Apple MacBook začiatkom roka 201657000RUB.

Ako si vybrať netbook – kritériá, ktorým treba venovať pozornosť

Pri výbere netbooku sa oplatí zvážiť predovšetkým nasledujúce špecifikácie:

 1. Kapacita pamäte RAM. Určuje výkon počítača pri vykonávaní viacerých úloh naraz – napríklad pri surfovaní na internete. Minimálne „použiteľné“ množstvo pamäte RAM v roku 2018 pre netbook so systémom Windows 7 alebo novším je 2 GB;
 2. Vnútorná kapacita pamäte. Určuje, koľko údajov môžete uložiť do netbooku. Moderné ultraprenosné notebooky môžu mať menšie interné úložisko s kapacitou 32 GB alebo viac. Ak nemáte v úmysle do netbooku nič ukladať, môžete si kúpiť model s touto jednotkou. Ak však chcete v počítači uchovávať osobné údaje, potrebujete zariadenie s plnohodnotným 250GB alebo väčším pevným diskom;
 3. Typ interného disku. Ovplyvňuje rýchlosť spúšťania, prebúdzania a práce na netbooku. HDD majú zvyčajne relatívne nízky výkon, ale sú lacné (z hľadiska ceny za gigabajt dát). Disky SSD sú veľmi rýchle, ale drahé. Pamäť flash je rýchla, lacná, ale má nízku kapacitu;
 4. Generácia procesorov. Keďže od netbooku nemôžete očakávať vysoký výkon, konkrétne technické vlastnosti čipu (počet jadier, spracovateľských vlákien, taktovacej frekvencie) nie sú dôležité. Namiesto toho sa pozrite na spotrebu energie a zahrievanie procesora. A tie zasa priamo súvisia s generovaním čipov. Čím je čerstvejší, tým lepšie;
 5. Životnosť batérie. Čím je vyššia, tým lepšie. Moderné netbooky majú výdrž batérie približne 8-10 hodín, takže si ich môžete vziať so sebou do práce a nabíjačku nechať doma.
 6. Pozornosť môžete venovať aj ďalším technickým vlastnostiam, ako je uhlopriečka a rozlíšenie obrazovky, dotykový displej, konštrukcia (štandardný notebook alebo transformátor) atď..

Ktorý netbook by ste si mali vybrať?

Pri výbere netbooku v operačnom systéme Windows by ste mali venovať pozornosť predovšetkým produktom z „veľkej päťky“ – Dell, Asus, Lenovo, Acer a HP. Len spoločnosť Lenovo teraz vyrába ultraprenosné počítače výhradne z radu Yoga, drahého hybridu.

V ponuke spoločnosti Apple sú aj netbooky. Sú však v najvyššej cenovej kategórii.

Všetky tieto spoločnosti vyrábajú spoľahlivé a výkonné mobilné počítače. Okrem toho majú autorizované servisné strediská po celom Rusku, čo je tiež výhodou.

Hodnotenie najlepších lacných netbookov

Dell Inspiron 3162

Hodnotenie: 4.7

Dell Inspiron 3162

Dell Inspiron 3162 je na čele nášho zoznamu. 11.6-palcový subnotebook so základným procesorom (Intel Pentium alebo Intel Celeron, v závislosti od konfigurácie), 2-4 GB RAM, integrovanou grafickou kartou a pevným diskom SSD s kapacitou 32 GB až 500 GB. Vďaka nízkej hmotnosti iba 1.2 kg, jasný dizajn a vysoká výdrž batérie. Výrobca uvádza výdrž 10 hodín na vstavanú batériu, ale to je pri nízkom jase displeja. Výdrž batérie by sa po aktualizácii mohla znížiť až na 6-7 hodín.

Jednou z veľkých výhod netbooku je klávesnica, ktorá je príjemná a pohodlná. Takže je ideálny na prácu na cestách. Doplnený veľkým a presným touchpadom.

Medzi ďalšie pozitívne vlastnosti patrí robustnosť plastu, pevná konštrukcia zariadenia a atraktívny vzhľad. K dispozícii sú aj dva plnohodnotné porty USB, slot na pamäťovú kartu a HDMI plnej veľkosti na pripojenie k externému displeju alebo projektoru.

Výhody

 • Praktická klávesnica;
 • Početné dostupné konfigurácie;
 • Mnoho portov na pripojenie externých zariadení;
 • Odolné materiály krytu;

Nevýhody

 • Veľký rám okolo displeja;
 • Aktívny chladiaci systém.

ASUS R209HA

Hodnotenie: 4.6

ASUS R209HA

11.6-palcový netbook poháňaný procesorom Intel Atom – energeticky úsporným procesorom, ktorý nevyžaduje aktívne chladenie. Vďaka tomu bolo možné znížiť hmotnosť zariadenia na 1 kg. Okrem toho je netbook vybavený 2 GB RAM a 32 GB SSD. Hlavnou nevýhodou tohto netbooku je vysoká výdrž batérie, ktorá podľa výrobcu presahuje 13 hodín.

Asus R209HA je jeden z najlepších netbookov, ak plánujete pracovať v „ošarpanom“ režime. Rýchlo zaspí, rýchlo sa prebudí. S 2 GB pamäte RAM budete mať k dispozícii všetok výkon, ktorý potrebujete na spúšťanie kancelárskych aplikácií a prehliadanie webu.

Okrem toho sa netbook vyznačuje atraktívnym vzhľadom, ktorý „zdedil“ dizajn vlajkovej lode spoločnosti Ultrabook. Až na to, že telo je skôr plastové ako kovové.

Výhody

 • Atraktívny dizajn;
 • Výnimočná výdrž batérie;
 • Disk SSD;
 • Pasívne chladenie;

Nevýhody

 • Malá kapacita palubnej pamäte.

Acer ASPIRE R3-131T

Hodnotenie: 4.6

Acer ASPIRE R3-131T

Netbook Acer ASPIRE R3-131T sa v rebríčku umiestnil na treťom mieste. 11.6″ Transformer (závesy obrazovky umožňujú premenu na tablet po otočení obrazovky okolo klávesnice takmer o 360 stupňov) s procesorom Intel Celeron. Je vybavený 2 GB pamäte RAM a 500 GB pevným diskom. Vstavaná batéria vydrží až 7 hodín prevádzky.

Hlavné výhody netbooku – dotyková obrazovka a veľký pevný disk. To z neho robí nielen pracovné, ale aj multimediálne zariadenie. Ak netbook nastavíte do režimu „prezentácie“ alebo „markízy“ (meníte uhol obrazovky), získate pohodlné zariadenie na sledovanie filmov, online videí alebo počúvanie hudby.

Výhody

 • Dotykový displej;
 • Konfigurácia transformátora.;
 • Veľký pevný disk;

Nevýhody

 • Nízkovýkonná hardvérová platforma.

HP Stream 11

Hodnotenie: 4.5

HP Stream 11

11.6-palcový subnotebook s procesorom Intel Celeron, 4 GB pamäte RAM a 32 GB pamäte flash. Veľmi ľahký – váži menej ako 1.2 kg. Vstavaná dvojčlánková batéria vydrží 10 hodín prevádzky pri strednom jase obrazovky. Brilantný a krásny dizajn.

Najlepšia vec na tomto subnotebooku je matná obrazovka. Dokonca ani na priamom slnku neoslňuje, takže ho môžete používať aj vonku.

Netbook sa dodáva aj s praktickou klávesnicou.

Výhody

 • 4 GB pamäte RAM;
 • Vysoká výdrž batérie;
 • Pohodlná klávesnica;
 • Matný displej;

Nevýhody

 • Malé množstvo internej pamäte.

Najlepší prémiový netbook

Apple MacBook začiatkom roka 2016

Hodnotenie: 4.9

Apple MacBook začiatkom roka 2016

Technicky toto zariadenie patrí do triedy ultrabookov. Má však malú uhlopriečku obrazovky 12 palcov a váži menej ako kilogram. Možno ho teda považovať za akýsi „netbook“.

Napriek veľmi nízkej hmotnosti je notebook vybavený rýchlym procesorom Intel Core série m5, 8 GB pamäte RAM, 256 alebo 512 GB diskom SSD v závislosti od konfigurácie a batériou s výdržou až 11 hodín. Okrem toho má zariadenie vlastný displej Retina s vysokým rozlíšením (2304 × 1440 pixelov) a vynikajúcim podaním farieb.

MacBook je zariadenie, ktoré je určené na prácu. Je vysoko výkonný, pohodlný a praktický.

Výhody

 • Vynikajúci displej;
 • Dlhá životnosť batérie;
 • Výkonná hardvérová platforma;

Nevýhody

 • Operačný systém MacOS po vybalení.

Ktorý netbook by som si mal kúpiť

 1. Ak máš obmedzený rozpočet, MacBook od Apple je správna voľba. Je rýchly a výkonný.
 2. V cenovo dostupnom segmente sú však mimoriadne zaujímavé modely Asus R209HA a HP Stream 11. Vďaka tomu, že nainštalovali úložisko SSD, resp. eMMC, majú veľmi vysokú rýchlosť. Budete však musieť pravidelne používať flash disky a externé pevné disky.
 3. Ak chcete mať všetko so sebou, hľadajte netbooky s interným pevným diskom – Dell Inspiron 3162 a Acer Aspire R3-131T.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: