7 najlepších notebookov s dotykovou obrazovkou

Je ľahké vidieť, že prenosné počítače sa postupne zlepšujú. Tieto zariadenia už nie sú objemné monštrá, ktoré fungujú na plné nabitie maximálne tri hodiny. Dnešné notebooky sú tenké a bežia na dobre optimalizovanom operačnom systéme Windows 10, ktorý vám na jedno nabitie batérie vydrží až osem až deväť hodín. Významnou inováciou v posledných verziách systému Windows je podpora dotykového ovládania. Preto sú niektoré notebooky vybavené zodpovedajúcim displejom. Najlepšie z nich sú opísané v tomto článku.

Najlepšie notebooky s dotykovou obrazovkou

Hodnoteniepriestornázov výrobkucena
Najlepšie notebooky s dotykovými obrazovkami1ASUS ZenBook Pro 15 UX550GE95 490€
2Lenovo ThinkPad P52114 080€
3Huawei MateBook X Pro93 780€
4HP Spectre 15-df0037ur x360159 990€
5Microsoft Surface Book 2 13.5210 000€
6Acer SWIFT 569 990€
7Lenovo Yoga 530 1445 700€

ASUS ZenBook Pro 15 UX550GE

Skóre : 4.9

ASUS ZenBook Pro 15 UX550GE

Ako viete, mnohé notebooky sa predávajú v niekoľkých modifikáciách. Ak chce niekto lacnejšie riešenie, musí sa zmieriť s nie príliš rýchlym výkonom. No niekto si zaobstará model strednej alebo dokonca najvyššej triedy bez toho, aby sa bál cenovky. ASUS ZenBook Pro 15 UX550GE, náš najlepšie hodnotený notebook, má tiež niekoľko úprav. Bohužiaľ, v Slovenskách obchodoch nie je k dispozícii veľa notebookov, takže najbežnejšie sú dve verzie. Jeden je určený na kancelárske použitie a prehrávanie médií, zatiaľ čo druhý dokáže vykonávať zložitejšie úlohy. Špičkový počítač vyhovuje aj tým, ktorí sa chcú venovať úprave videa!

Najdrahší stojí až 180 000 dolárov. Roubles. Preto by nemalo byť prekvapením, že má jeden z najlepších hardvérov na trhu. Napríklad na ukladanie súborov je k dispozícii 1 TB SSD disk. Myslím, že to stačí aj pre hráča, ktorý si chce zahrať pár hier na svojom notebooku. Notebook je tiež vybavený 16 GB pamäte DDR4 RAM. A keďže tu je použitý šesťjadrový procesor Intel Core i7 8750H. Čip beží na predvolenom takte 2,2 GHz. Ak je však notebook napájaný z elektrickej siete, môžete využiť režim Turbo Boost, keď sa frekvencia výrazne zvýši. Táto funkcia sa hodí pri úprave videa a 3D modelovaní.

Hlavným rozlišovacím znakom najvyššej modifikácie je samostatná grafická karta. NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti rozbehne väčšinu moderných hier pri veľmi vysokých grafických nastaveniach. Táto grafická karta obsahuje 4 GB pamäte GDDR5. To všetko neumožní, aby sa notebook stal zastaralým v nasledujúcich troch alebo štyroch rokoch, čo sa môže len tešiť.

Je samozrejmé, že takýto drahý notebook zobrazuje obraz na displeji s plným rozlíšením 4K. Vrstva dotykovej obrazovky uľahčuje ovládanie niektorých aplikácií. A vďaka uhlopriečke 15,6 palca sa nemusíte obávať, že by sa vaše obrázky zobrazovali na monitore alebo televízore. Hoci je to možné – notebook má dve zásuvky Thunderbolt 3 a jednu HDMI.

Keď už hovoríme o konektoroch, majiteľ takéhoto notebooku bude určite potrebovať rýchlu výmenu dát s externým pevným diskom. To zabezpečuje dvojica portov USB 3.1. K dispozícii je aj kombinovaný zvukový konektor. K dispozícii je aj malý slot na pamäťovú kartu microSD, ktorý sa tiež môže hodiť. Ak hovoríme o bezdrôtovom spôsobe prijímania a odosielania údajov, je určený pre tento Bluetooth 5.0 a 802 Wi-Fi.11ac.

Taiwanský výrobca skrátka vyprodukoval skvelý notebook. Dokonca je vybavený snímačom odtlačkov prstov, ktorý pomáha chrániť vaše osobné údaje v prípade krádeže zariadenia! Všimnite si, že aj lacnejší ASUS ZenBook Pro 15 UX550GE má hrúbku 18,9 mm. Bude sa líšiť od horšieho z hľadiska procesora – tu dostanete čipovú sadu Core i5, ktorá je menej vhodná na strih videa 4K. Je dobré, že obrazovka zostáva citlivá na dotyk. Zabudli sme spomenúť aj to, že podporuje stylus ASUS Pen.

Výhody

 • Pozoruhodný dotykový displej;
 • Nie príliš hrubý;
 • Je tu skener odtlačkov prstov;
 • Slušné množstvo vysokorýchlostných štandardov;
 • Je implementovaná podpora moderných bezdrôtových štandardov;
 • Existuje modifikácia s veľmi výkonnou grafickou kartou;
 • K dispozícii je verzia s výkonným šesťjadrovým procesorom;
 • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10 Pro;
 • Akustika nie je zlá;
 • Je tu slot na pamäťovú kartu;
 • Špičková verzia má priestranný disk SSD.

Nevýhody

 • Hmotnosť však nemožno nazvať minimálnou;
 • Veľmi vysoká cena;
 • Nudné podsvietenie klávesnice;
 • Nie je to najlepší touchpad.

Lenovo ThinkPad P52

Hodnotenie: 4.8

Lenovo ThinkPad P52

Vynikajúce notebooky s dotykovou obrazovkou vyrába aj čínska spoločnosť Lenovo. ThinkPad P52 je najlepším zástupcom svojho radu. Je to tiež jeden z najdrahších notebookov v našom rebríčku. Ako sa dalo očakávať, v obchodoch nájdete niekoľko verzií počítača, ktoré sa líšia veľkosťou pamäte, rozlíšením displeja, použitou grafickou kartou a niektorými ďalšími funkciami. Zaujímavé je, že aj tak dostanete notebook so šesťjadrovým procesorom Intel Core i7-8850H. Táto čipová súprava pracuje s taktom 2,6 GHz aj v úspornom režime. A ak notebook pripojíte k elektrickej sieti… Jedným slovom, čip zvládne každú úlohu. Tento notebook môžete používať na navrhovanie 3D modelov, písanie kódu a úpravu videa. V druhom prípade budete s grafickou kartou určite spokojní. Všetky verzie používajú grafické karty radu NVIDIA Quadro, čo môže nepripraveného človeka prekvapiť. Ak súhlasíte s tým, že naň miniete 230-240 tisíc eur. Ak hľadáte grafickú kartu NVIDIA Quadro P3200 a šesť gigabajtov videopamäte, potom dostanete variant s grafickou kartou NVIDIA Quadro P3200. Toto monštrum má obrovský počet jadier CUDA, vďaka ktorým je vykresľovanie videa veľmi rýchle.

V tomto notebooku je mierne zaťažený len množstvom zabudovaného SSD. 512 GB nie je to, čo by ste od takéhoto drahého monštra očakávali. To však nie je veľký problém, pretože majitelia notebookov často ukladajú najmasívnejšie súbory na externý pevný disk.

Snímky sa zobrazujú na 15,6-palcovom dotykovom displeji. Obraz je dobre viditeľný z akéhokoľvek uhla. Drahšie verzie ponúkajú rozlíšenie 4K. Lacnejšie konfigurácie majú iba F

  Matica HD. Pre niektorých je to dokonca výhoda – procesor a grafická karta sa nemusia namáhať pri spracovaní diania na takejto obrazovke. No ak chcete podrobnejší obraz, nikto vám nebráni zobraziť ho na monitore alebo televízore. Na tento účel sa používajú dva konektory Thunderbolt 3, jeden Mini DisplayPort a obvyklý HDMI. Na koncoch notebooku sa nachádzajú aj tri porty USB, ktoré patria k štandardným 3.1. Samozrejme, nezabudli sme ani na 3,5 mm kombinovaný audio konektor. Má gigabitový port LAN. K celosvetovej sieti sa však oveľa ľahšie pripojíte cez Wi-Fi 802.11ac. Notebook podporuje aj štandard Bluetooth 5.0, ktorý sa pripája k bezdrôtovým slúchadlám a reproduktorom.

  Ak hovoríme o najvyšších konfiguráciách Lenovo ThinkPad P52, majú 16 GB pamäte DDR4. Sotva sa zdá, že kapacita nestačí, takže možnosť jej zvýšenia by nemala byť zaujímavá. Prítomnosť plnohodnotnej čítačky kariet však nemôže nepotešiť – podporuje SD karty plnej veľkosti, na ktoré mnohí výrobcovia notebookov začali zabúdať.

  Bohužiaľ, vďaka použitému procesoru, grafickej karte a LCD panelu je notebook pomerne masívny. Váha 2,45 kg. Ak plánujete notebook pravidelne nosiť v taške, možno budete chcieť zvážiť iný model, aj keď sa ukáže, že je menej výkonný.

  Výhody

  • Prítomný je snímač odtlačkov prstov;
  • Úžasný displej, v niektorých konfiguráciách s rozlíšením 4K;
  • Dostatok pamäte RAM;
  • Slušná výdrž batérie;
  • K dispozícii je slot na kartu SD;
  • Používa grafickú kartu NVIDIA Quadro;
  • Všetky modifikácie majú výkonný šesťjadrový procesor;
  • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10 Pro;
  • Slušný počet vysokorýchlostných konektorov;
  • Podporované sú moderné bezdrôtové štandardy.

  Nevýhody

  • Nie je to veľa SSD;
  • Veľká veľkosť a hmotnosť;
  • Niektoré verzie majú softvérové chyby;
  • V recenziách môžete nájsť zmienku o probléme s modulom Bluetooth.

  Huawei MateBook X Pro

  Hodnotenie: 4.8

  Huawei MateBook X Pro

  Jeden z najneobvyklejších notebookov v našom rebríčku. A nie je to ani meno jeho výrobcu, ktoré nás zarazí (uznajte, že keď sa povie Huawei, vybavia sa nám len jeho smartfóny). Prekvapivo veľká plocha displeja na hornom kryte. Bočné a horné rámy sú neuveriteľne tenké. Podľa odhadov zaberá obrazovka LCD 91 % plochy panela! Mimochodom, uhlopriečka displeja je 13,9 palca. S takýmto parametrom nebudete mať žiadne problémy s výkonom. Zároveň obrazovka nebola taká veľká, aby bol veľký rozdiel v hmotnosti. Skrátka, notebook zostáva ľahký a relatívne malý. Pokiaľ ide o rozlíšenie, je to 3000×2000 pixelov. O niečo väčšie ako 4K!

  Napriek pomerne malej hrúbke je v ňom stále miesto pre grafickú kartu. Ako grafická karta sa používa NVIDIA GeForce MX150. Tento grafický adaptér nemožno označiť za najvýkonnejší. Jeho schopnosti však úplne postačujú na to, aby ste sa zoznámili s väčšinou moderných hier. Kapacita video pamäte GDDR5 2 GB. Tvorcovia sa skrátka snažili potešiť hráčov a konečná cena nie je najvyššia.

  Na predaj je niekoľko verzií notebooku. Všetky sú vybavené štvorjadrovým procesorom od spoločnosti Intel. Jeho príslušnosť k radu Kaby Lake-R tiež ukazuje, že výrobca nešetril. A tu môže RAM niektorých ľudí sklamať – patrí k postupne zastarávajúcemu štandardu LPDDR3.

  V takomto tenkom notebooku nie je možné použiť pevný disk. Nahradí ho disk SSD. Jeho objem opäť závisí od konkrétnej úpravy notebooku. Ale ani v jednom prípade neočakávajte rekordy – väčšina notebookov obsahuje len 256 GB SSD. To znamená, že sa neobťažujte inštaláciou žiadnych hier, pokiaľ ste nevymenili disk za väčší.

  Sám výrobca si pochvaľuje svoj výtvor pre najjednoduchšie ovládanie. Stlačenie klávesov je skutočne príjemné. Touchpad tiež nie je zlý. Napokon, nikto nezakazuje používanie dotykovej obrazovky. Na videohovory sa webová kamera vysúva nad klávesnicu – nad obrazovkou nie je miesto, pretože rámčeky sú príliš tenké. Mimochodom, máte istotu, že vás bude vždy počuť, pretože štyri mikrofóny zachytávajú okolité zvuky!

  Moderné notebooky sú čoraz častejšie vybavené snímačom odtlačkov prstov. Je prítomný aj tu – musíte položiť prst na tlačidlo napájania. Počítač má aj štyri reproduktory. Podpora Dolby Atmos vám umožní sledovať filmy s veľkým pôžitkom. Zariadenie v zásade umožňuje zobrazovať obraz na väčšom monitore pomocou rozhrania Thunderbolt 3. Je však nepravdepodobné, že túto funkciu využijete.

  Keď už hovoríme o konektoroch, je ich málo. Výrobca sa snažil udržať hrúbku zariadenia na 14 mm, takže napríklad HDMI sa sem jednoducho nezmestí. V skutočnosti kupujúci očakáva len dvojicu USB typu C a jeden USB 3.0. Samozrejme, nezabudnite na konektor pre slúchadlá. Zdá sa, že používateľ bude s väčšou pravdepodobnosťou používať bezdrôtové moduly. S rozhraním Bluetooth 4.1 možno pripojiť náhlavnú súpravu, zatiaľ čo Wi-Fi 802.11ac je určený na vysokorýchlostný prístup na internet. Odporúča sa okamžite pripojiť externý pevný disk k smerovaču a rozdeliť jeho obsah. Vďaka tomu sa pri vzdialenej manipulácii s mediálnymi súbormi na určitý čas nevyčerpá priestor.

  Možno sa Huawei ukázal ako slušný notebook. Svojimi minimálnymi rozmermi, dobrým zvukom, veľmi tenkým rámom obrazovky a nízkou hmotnosťou vychádza zo smartfónov spoločnosti. Je to pracovný kôň, ktorý vám umožní zahrať si aj občasnú hru „tanky“, hoci nie na maximálnu grafiku (spracovanie obrazu v rozlíšení 4K si vyžaduje výkonnejšiu grafickú kartu, nech sa na to pozeráte akokoľvek).

  Výhody

  • Hmotnosť nepresahuje 1,33 kg;
  • Nádherný displej s vysokým rozlíšením;
  • Webová kamera je väčšinu času skrytá;
  • Minimálna šírka rámčeka okolo obrazovky;
  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Extrémne rýchle zapnutie
  • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10;
  • Množstvo mikrofónov a reproduktorov;
  • Výdrž batérie až 12 hodín;
  • K dispozícii je samostatná grafická karta;
  • Štíhla hrúbka a primeraná hmotnosť.

  Nevýhody

  • Kapacita úložiska SSD nie je príliš veľká;
  • Nie je to najvýkonnejší procesor;
  • Náklady nie sú pre každého.

  HP Spectre 15-df0037ur x360

  Hodnotenie: 4.7

  HP Spectre 15-df0037ur x360

  Do našich rebríčkov zvyčajne nezahŕňame konkrétne modely notebookov. HP Spectre 15-df0037ur x360 je výnimkou z pravidla. Ide o to, že séria HP Spectre obsahuje toľko notebookov, že sa na ne nedá prestať pozerať. Väčšinou však nemajú dotykovú obrazovku. Takáto obrazovka je zabudovaná do vyššie uvedenej konfigurácie. A to je dosť veľký displej. Jeho uhlopriečka dosahuje 15,6 palca. To je čiastočne dôvod, prečo je taká ťažká – 2,18 kg. Niektorí sa môžu sťažovať, že obrazovka má skromné rozlíšenie – iba F

   l HD. Údajne je zvláštne vidieť to v notebooku za 150k. Euro. Spracovať takýto obrázok je však veľmi jednoduché. Možnosti samostatnej grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti so štyrmi gigabajtmi videopamäte sú preto viac než dostatočné na hranie všetkých moderných hier s maximálnym nastavením grafiky. Tento notebook je teda čiastočne herný notebook!

   Samozrejme, výkonná grafická karta nie je nič, ak máte v notebooku zabudovanú jednoduchú čipovú súpravu. Našťastie sa tu nainštalovaný procesor v žiadnom prípade nedá nazvať týmto slovom. Poháňa ho šesťjadrový procesor Intel Core i7-8750H s predvoleným taktom 2,2 GHz. Ak aktivujete príslušnú položku v systéme BIOS, frekvencia sa zvýši takmer dvojnásobne. Samozrejme, zvyšuje sa tým aj spotreba energie, preto sa uistite, že notebook pretaktovávate len vtedy, keď je pripojený k elektrickej sieti.

   Takýto drahý notebook nemohol získať skromné množstvo pamäte. Nájdete tu najmä 16 GB pamäte RAM, čo vám umožní spustiť veľké množstvo aplikácií na pozadí. Pokiaľ ide o disk SSD, má kapacitu 512 GB. Nie je to rekord, ale ak máte externý pevný disk, malo by to stačiť.

   O chod počítača sa stará systém Windows 10 a šesťčlánková batéria. Plne nabitá batéria vystačí na osem až deväť hodín prevádzky, ak nevyužívate možnosti grafickej karty (ako vieme, má najvyššiu spotrebu energie).

   Pomerne veľký počet konektorov na okrajoch notebooku. Na pripojenie periférnych zariadení sa používa napríklad USB 3.1 s veľmi vysokou prenosovou rýchlosťou. K dispozícii je aj niekoľko zariadení Thunderbolt 3. Výstup na monitor alebo televízor cez HDMI. Na konci zoznamu konektorov je tradičný audio konektor, ktorý sa používa na pripojenie slúchadiel, mikrofónu alebo náhlavnej súpravy. Zvuk je možné vyviesť aj cez rozhranie Bluetooth 5.0. Bola implementovaná aj podpora Wi-Fi 802.11ac, štandard pre vysokorýchlostný prístup na internet.

   Tento notebook sa môže pochváliť aj ďalšími drobnosťami, ktoré by mali osloviť väčšinu kupujúcich. Napríklad skener odtlačkov prstov umožňuje spoľahnúť sa na zabezpečenie dôverných údajov v prípade krádeže notebooku. Hodiť sa môže aj slot na pamäťovú kartu. Škoda, že je určený len pre microSD – nemôžete vložiť kartu SD plnej veľkosti z niektorej digitálnej zrkadlovky.

   Výhody

   • Pomerne malá hrúbka;
   • Veľké množstvo pamäte RAM;
   • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10 Home;
   • Zabudovaný je výkonný procesor;
   • Je tu dobrá samostatná grafická karta;
   • Množstvo konektorov;
   • Podporované sú vysokorýchlostné bezdrôtové štandardy;
   • Má slot na pamäťovú kartu;
   • Veľmi dlhá výdrž batérie;
   • Nezabudlo sa ani na snímač odtlačkov prstov;
   • Dodáva sa so stylusom.

   Nevýhody

   • Veľmi vysoké náklady;
   • Veľa váži;
   • Uznesenie F
     l HD nebude vyhovovať každému.

    Microsoft Surface Book 2 13.5

    Hodnotenie: 4.7

    Microsoft Surface Book 2 13,5

    Americká spoločnosť Microsoft už niekoľko rokov vyvíja nielen softvér, ale aj vyrába hardvér. Je škoda, že oficiálne v našej krajine jeho zariadenia nie sú. Ak si kúpite Surface Book 2 13.5, je nepravdepodobné, že dostanete plnú záruku. Hoci tento notebook by určite nemal zlyhať sám o sebe;.

    Tablet je vybavený 13,5-palcovým displejom, ktorý zobrazuje vaše fotografie z každého uhla. Jeho rozlíšenie je 3000×2000 pixelov. Túto obrazovku dostáva v poslednej dobe čoraz viac notebookov najvyššej triedy. Výrobcovia sa snažia, aby sa ich výtvory dali používať aj na sledovanie filmov v rozlíšení 4K bez nutnosti prepínania na TV. Displej s takýmto rozlíšením tiež prispieva k nádhernému zobrazeniu fotografií – detaily sú veľmi vysoké. Nevýhodou je však zaťaženie hardvéru. Bohužiaľ, ich sila rozhodne nestačí na to, aby sa tu hrali hry. Áno, a úprava videa môže spôsobiť určité problémy. A nie je to ani procesor, ale absencia diskrétnej grafickej karty (to platí pre najdostupnejšie modifikácie). Prečo sa spoločnosť Microsoft rozhodla ju nenainštalovať? A za čo pýtajú takmer 200 tisíc?. Roubles?

    Tajomstvo vysokej ceny spočíva v tom, že to nie je práve notebook. Použitá klávesnica QWERTY je odnímateľná. Takže môžete rýchlo získať tablet. V tomto režime si ho môžete rýchlo vziať so sebou na stretnutie a ukázať svoju prezentáciu všetkým prítomným. Môže byť užitočný aj doma, keď si chcete pred spaním prečítať časopis alebo navštíviť obľúbené webové stránky. Len nezabudnite, že tablet je pomerne ťažký. Spolu s klávesnicou váži 1,53 kg.

    Ako operačný systém sa tu používa, ako je ľahké uhádnuť, Windows 10 Pro. Tento operačný systém podporuje viacero gest, čo uľahčuje ovládanie. Všetky súbory operačného systému a programy sú uložené na disku SSD, ktorého kapacita závisí od zakúpenej konfigurácie. Maximálne môžete nájsť variant, ktorý pojme 1 TB rôznych informácií. Tento notebook má tiež veľmi výkonný procesor Intel Core i7-8650U. Štvorjadrový čip pracuje s taktom 1,9 GHz. Samozrejme, keď notebook pripojíte do elektrickej zásuvky, môžete zvýšiť frekvenciu, čím sa výrazne zvýši výkon. Najvyššia modifikácia má grafickú kartu. Nie je najvýkonnejší, ale je lepší ako žiadny. Na hranie hier je mobilná verzia NVIDIA GeForce GTX 1050 s niekoľkými gigabajtmi video pamäte. Nemožno však poprieť, že grafický adaptér výrazne zrýchli vykresľovanie videa. Takže špičkový Microsoft Surface Book 2 13.5 môže vyhovovať aj tým, ktorí potrebujú pravidelne upravovať video.

    Mierne prekvapujúca je prítomnosť plnohodnotného slotu na kartu SD. To by malo osloviť majiteľov starších digitálnych zrkadloviek, ktorí nevedia, ako bezdrôtovo prenášať materiál. Na bokoch notebooku nájdete aj niekoľko zásuviek USB 3.1, jednu zásuvku USB typu C, ktorá patrí k rovnakému vysokorýchlostnému štandardu, a kombinovaný audio konektor. Čo sa týka bezdrôtového pripojenia, využíva technológiu Bluetooth 4.1 a 802 Wi-Fi.11ac.

    Zostáva dodať, že ide o jeden z najdlhšie fungujúcich notebookov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Výrobca tvrdí, že pri určitých scenároch používania vydrží batéria 16-17 hodín!

    Výhody

    • Relatívne malý a ľahký;
    • Dotykový displej s vysokým rozlíšením;
    • Existuje konfigurácia s grafickou kartou;
    • Výkonný procesor, ktorý zvládne svoju prácu;
    • Dostatok pamäte RAM;
    • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10 Pro;
    • K dispozícii je konfigurácia s veľmi priestranným diskom SSD;
    • Slušný počet vysokorýchlostných konektorov;
    • Wi-Fi 802.11ac;
    • Je tu slot na pamäťovú kartu;
    • Dlhá životnosť batérie.

    Nedostatky

    • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
    • Veľmi vysoká cena.

    Acer SWIFT 5

    Hodnotenie: 4.6

    Acer SWIFT 5

    Ďalší notebook v našom rebríčku, ktorý existuje v niekoľkých modifikáciách. Taiwanský výrobca sa pokúsil skrátiť šírku rámu okolo 14-palcového displeja. Nie je to však úplne rekordný prístroj – nad obrazovkou je dokonca miesto pre webovú kameru. Notebook je pomerne tenký. V tomto prípade sa výrobca bohužiaľ pokúsil zbaviť niektorých dôležitých komponentov. Tým sa hmotnosť znížila na 1,3 kg, ale bolo by lepšie, keby zariadenie malo grafickú kartu – áno, bolo by ťažšie, ale mohlo by sa používať na hranie hier a úpravu videa. Zaujímavé je, že výrobca sa nezbavil snímača odtlačkov prstov, čo je príjemné – pri krádeži notebooku sa nestane, že by vaše osobné údaje videla neoprávnená osoba.

    Bohužiaľ, obrazovka tohto notebooku má na dnešné pomery skromné rozlíšenie 1080p. Mnohí ľudia s ním však budú spokojní. Ak chcete zobraziť video v rozlíšení 4K, môžete ho preniesť do televízora prostredníctvom výstupu HDMI. Na notebooku je aj niekoľko zásuviek USB 3.0 a jeden USB 3.1 typ C. Na bokoch telefónu Acer SWIFT 5 nenájdete nič iné, samozrejme, okrem kombinovaného audio konektora. Notebook má však aj slot na kartu SD. Poteší majiteľov fotoaparátov a historických videokamier.

    Späť k displeju, využíva technológiu IPS. Nemusí byť vybavený touchpadom, preto si to pri zadávaní konkrétnej konfigurácie overte. Pozornosť venujte aj kapacite používaného disku SSD. Pokiaľ ide o pamäť RAM, je menej dôležitá.

    Bohužiaľ, tento notebook sa v žiadnom prípade nedá nazvať výkonným. Potrebný výkon poskytuje iba vyššie uvedený pevný disk. Na druhej strane, procesor sa len ťažko vyrovnáva s výzvami, ktoré pred neho kladie moderný používateľ. Dve jadrá sú pre čipovú súpravu zabudovanú do notebooku úplné minimum.

    Dobrou vecou na tomto notebooku je, že získal podporu pre štandard Wi-Fi 802.1.11ac. Umožňuje sledovať aj tie najťažšie videoklipy na externom pevnom disku pripojenom k routeru. Notebook podporuje aj pripojenie Bluetooth.

    Je to pravdepodobne celkom dobrý notebook. Neočakávajte však, že získate počítač, ktorý dokáže bežať na plné nabitie veľmi dlho. Je to tiež pripomienka, že mnohé konfigurácie nemajú najpriestrannejší úložný priestor. SSD však môžete v budúcnosti ľahko vymeniť – používa štandardný 2,5-palcový model, ktorý sa pripája cez rozhranie SATA.

    Hlavným problémom tohto notebooku je jeho nedostupnosť. Včera nebol vydaný, preto zostal notebook na sklade len v niekoľkých obchodoch.

    Výhody

    • Pekný displej IPS;
    • Relatívne malá hrúbka (14,6 mm);
    • Je tu slot na pamäťovú kartu;
    • Podporuje Wi-Fi 802.11ac;
    • Veľký počet vysokorýchlostných konektorov;
    • Jednoduchý výstup na displej prostredníctvom konektora HDMI;
    • Skener odtlačkov prstov je prítomný.

    Nevýhody

    • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
    • Kapacita úložiska SSD nie je príliš veľká;
    • Žiadna samostatná grafická karta;
    • Nie každý bude spokojný s rozlíšením displeja;
    • Nie všetky konfigurácie majú dotykovú obrazovku;
    • Zabudovaný je slabý procesor.

    Lenovo Yoga 530 14

    Hodnotenie: 4.5

    Lenovo Yoga 530 14

    Ako napovedá jeho názov, ide o ďalší z našich najvýkonnejších modelov so 14-palcovým displejom. Na trhu je tiež už roky. Ale počet vydaných kópií umožňuje aj teraz nájsť notebook bez problémov v najbližšom obchode s počítačovým vybavením. Výrobca vopred vedel, že o jeho notebook bude záujem. Ako by to mohlo byť inak, keď sa notebook predáva za 40-80 tisíc?. V závislosti od zakúpenej modifikácie?

    Zaujímavé je, že tento notebook je rozdelený do dvoch kategórií – varianty poháňané procesormi AMD a Intel. Netreba dodávať, že prvé verzie budú o niečo lacnejšie. Ak však chcete vyšší výkon, radšej si kúpte notebook s čipovou sadou od spoločnosti Intel.

    Tento model sa od ostatných lacných notebookov líši tým, že sa dá premeniť na ekvivalent tabletu. Nie, odnímateľná klávesnica tu nie je implementovaná. Jednotku klávesnice QWERTY však možno doslova pritlačiť ku krytu obrazovky položením zariadenia naplocho na stôl. Vtedy je vrstva obrazovky citlivá na dotyk najpoužiteľnejšia. Mimochodom, nemusíte naň prikladať prst – je vybavený stylusom, ktorý uľahčuje kreslenie a maľovanie.

    Tento notebook nie je rekordne tenký ani ľahký. Váži 1,6 kg a má hrúbku 17,6 mm. Je príznačné, že výrobok dostal vysokokapacitnú batériu. Plné nabitie batérie vydrží 9-10 hodín. Určitým plusom je skutočnosť, že výrobca sa príliš nesnažil znížiť hrúbku. Na bočných stranách zariadenia je miesto pre takmer všetky najobľúbenejšie konektory. Chýba už len Thunderbolt 3. Z takéhoto prenosného počítača však nie je najlepšie vytvárať snímky v rozlíšení 4K, ale pomocou funkcie F

     Obvyklé HDMI odvádza vynikajúcu prácu s HD obrazmi. Neďaleko od neho je USB 3.0 typu C a bežného USB 3.0 – tieto konektory pomáhajú pri výmene dát s externým pevným diskom. Na pripojenie náhlavnej súpravy sa používa 3,5 mm kombinovaný konektor.

     Takmer všetky prenosné počítače majú modul Bluetooth. Jeden je aj v notebooku Lenovo Yoga 530 14. Bude sa používať najmä na prenos zvuku do bezdrôtových slúchadiel. Na pripojenie k smerovaču sa používa modul Wi-Fi. Dobrou správou je, že podporuje štandard 802.11ac s vysokou rýchlosťou príjmu a prenosu.

     Bez ohľadu na to, akú drahú konfiguráciu si kúpite, vždy dostanete notebook s displejom IPS s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Je to škoda, pretože procesor a grafická karta v niektorých verziách notebooku sú veľmi výkonné – bez problémov by zvládli obsah v rozlíšení 4K. Ak hovoríme konkrétne o najvyšších konfiguráciách, majú diskrétny grafický adaptér NVIDIA GeForce 940MX alebo GeForce MX130. 2 GB video pamäte. Pokiaľ ide o procesor, ide o Intel Core i7-8550U – štvorjadrový čip, ktorý štandardne pracuje na frekvencii 1,8 GHz. Špičkovú modifikáciu môže zmiasť len 8 GB RAM a 256 GB disk SSD.

     Ale či stojí za to kúpiť relatívne lacnú konfiguráciu? Záleží na tom, čo chcete dosiahnuť. Ak chcete „kancelársky stroj“, potom možnosti pre 40-45 tis. môžete byť spokojní s. Vhodný pre takýto notebook a školáka – ľahko nahradí jeho objemný stolný počítač.

     Výhody

     • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10 Home;
     • K dispozícii je slot na kartu SD;
     • Nie je veľmi drahé;
     • Veľký počet vysokorýchlostných portov USB;
     • Na prenos údajov je podporované pripojenie Wi-Fi 802.1.11ac;
     • Existujú verzie s výkonným procesorom;
     • Najvyššie konfigurácie majú grafickú kartu;
     • Nie je to zlý displej IPS;
     • V súprave sa nachádza stylus;
     • Prevádzku zabezpečuje vysokokapacitná batéria.

     Nevýhody

     • Nie všetky verzie majú snímač odtlačkov prstov;
     • Nie príliš objemný disk SSD;
     • Chcel by som vyššie rozlíšenie obrazovky;
     • Mnohé verzie majú nedostatočnú pamäť RAM;
     • Slušná veľkosť a hmotnosť.

     Záver

     Teraz viete o najlepších notebookoch s dotykovým displejom. Tieto notebooky majú veľkú výhodu – ich obrazovka má zvyčajne vysoké rozlíšenie (nie 4K, ale aj tak). Neočakávajte však, že budete dotykovú obrazovku používať neustále. Prax ukazuje, že tradičné ovládanie je stále pohodlnejšie, najmä v programoch s preťaženým rozhraním.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: