10 najlepších voblerov na šťuky

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Rebríček najlepších voblerov na šťuky

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších voblerov na lov šťúk1Yo-Zuri L-minnow 44495€
2

ONTOON 21 Chamtivosť – vnútornosti

460€
3Kosadaka Meta XS 80F340€
4Duel Hardcore (50 SP)690€
5Salmo Hornet450€
6EverGreen M-1 Inspire Minnow600€
7Rapala Shad Rap686€
8Nils Master Haka1 014€
9Megabass Deep-Six1 480€
10Rapala Barra Magnum854€

Yo-Zuri L-minnow 44

Hodnotenie: 4.9

Yo-Zuri L-minnow 44

Tieto ryby, vyladené tak, aby si zachovali svoj vzhľad, boli rok čo rok zvolené za najlepšiu nástrahu vydanú začiatkom roka 2000. Malé minnows robia rybárčenie zábavou a dávajú vám ochutnať to, čo je známe ako skutočný záber. Táto 4,4 cm veľká ryba s hmotnosťou 5 gramov má dobrý potenciál na nahadzovanie, a preto sa používa najmä pri love zo strmých brehov. Jeho pohyby veľmi presne kopírujú skutočné klusanie mláďat, takže nevyvoláva ostražitosť dravcov a pri priblížení vyvoláva rýchly útok.

ovládateľnosť filipínskej návnady dáva rybárom vynikajúcu príležitosť loviť na trávnatých plochách a v zátočinách pri hľadaní veľkých dravcov. Trofejou Yo-Zuri L-minnow 44 sú často šťuky a zubáče, šťuky a ostrieže, ako aj pstruhy pri súčasnom love.

Výhody

 • Extrémna podobnosť umelej ryby so skutočnou rybou;
 • Realistická animácia pohybu;
 • lídrom v názoroch profesionálnych rybárov a odborníkov;
 • Môže loviť z brehu, z rakiev a z burinových porastov.

Nevýhody

 • neboli nájdené.

ONTOON 21 Chamtivosť – vnútornosti

Skóre : 4.8

PONTOON 21 Chamtivosť - vnútornosti

V rebríčku najlepších voblerov na šťuky sa objavil ďalší svetlý zástupca triedy minnow, forma sa trochu odchyľuje od kánonov klasiky. Pri štandardne predĺženom tele sa Greedy-Guts vyznačujú trochu sploštenými bokmi a zväčšeným bruchom, čo zvyšuje tučnosť tela a žiadúcnosť v očiach predátorov. Sedem verzií s dĺžkou tela od 4,4 do 11,1 cm pokrýva takmer všetky potreby rybárov. Najmenší člen série váži 2,1 gramu a je vhodný na lov ostriežov a ide. Na druhej strane najväčšia ryba má hmotnosť 21,2 gramu, ktorá sa používa najmä na lov trofejných šťúk, zubáčov, boleňov atď..

Ako bonus k výberu ponúkajú voblery Greedy-Guts rybárom dobré podmienky na nahadzovanie, založené na systéme Mag Force Balance. Ide o mierne upravenú verziu magnetického závažia, ktoré sa pôsobením zotrvačnosti pohybuje zo stredovej polohy a ťahá nástrahu za sebou. Jediným problémom tohto modelu je, že sa na pultoch miestnych obchodov objavuje čoraz menej často. Ale aj keď je rozsah k dispozícii, vzácnosť nehrá v prospech potenciálneho kupujúceho.

Výhody

 • Sedem úprav v rade;
 • originálny tvar karosérie, odlišný od klasických kanónov
 • Dobré letové údaje aj pri nízkych hmotnostiach;
 • Realistický dizajn tela, 3D oči;
 • všeobecná všestrannosť série.

Nevýhody

 • Ťažko dostupné v maloobchodných predajniach a vysoká cena.

Kosadaka Meta XS 80F

Hodnotenie: 4.8

Kosadaka Meta XS 80F

Prvú trojku uzatvára veľmi pôsobivý vobler od japonskej spoločnosti Kosadaka s názvom Meta XS 80F. Tento plávajúci model vyniká z masy ostatných dobrou citlivosťou a ovládateľnosťou v zapojení, ako aj schopnosťou „bojovať“ s veľmi veľkým zubatým dravcom. Mnohí odborníci začínajú profil Meta XS 80F opisom lovnosti, ktorý často označuje šťuky, zubáče a iné bežné ryby v domácich vodách.

Hra tohto voblera je charakterizovaná ako stredne frekvenčná s prevažujúcim pozdĺžnym a priečnym kývaním. Najproduktívnejším zapojením pre takýto komplexný pohyb je agresívne krútenie, pri ktorom sa vobler najviac podobá agonickému smaženiu. Aby bol dravec ešte viac podnietený k útoku, keď sa priblíži príliš blízko, Meta XS 80F má zabudovanú hlukovú komoru, ktorá vydáva akustické vlny v rôznych rozsahoch. Jeho hmotnosť 9,2 gramu, ale neprispieva k možnosti hádzania na veľké vzdialenosti a následne k rybolovu z brehu.

Výhody

 • nízka cena;
 • Realistický dizajn s drážkovaním, holografiou a 3D okom;
 • vynikajúci výkon pri chytaní, ktorý zaznamenali odborníci;
 • Sofistikovaná, komplexná hra pozostávajúca z dvoch typov pohybu.

Nevýhody

 • Vhodnosť na odlievanie na dlhé vzdialenosti.

Duel Hardcore (50 SP)

Hodnotenie: 4.7

Duel Hardcore (50 SP)

Chytľavá rybka Duel Hardcore Shad (50 SP) od spoločnosti Yo-Zuri je založená na niekoľkých najmodernejších technológiách zameraných výlučne na využitie loveckých inštinktov dravých rýb. Ako závažie v tomto vobleri sa použil magnetický MWT, ktorého „putovanie“ v telese hranolčeka vedie k výraznému zlepšeniu dosahu nahadzovania a s tým súvisiacej presnosti. Pri zapojení tento systém zabezpečuje stabilnú polohu voblera vo vode aj v náročných klimatických podmienkach.

Ako ďalší prvok nástrahy využíva Duel Hardcore technológiu „zvukovej komory“ – nádrž naplnenú guličkami, ktoré vytvárajú sprievodný akustický efekt. Vobler malých rozmerov nemôže konkurovať trofejným dravcom, ale na lov stredne veľkej koristi je táto ryba schopná ako nikto iný.

Výhody

 • nízka cena za jednotku;
 • kvalitný dizajn exteriéru, ktorý sa približuje skutočnej rybej hranolke;
 • dvojitý efekt návnady (vizuálny + hluk)
 • dobré podmienky na nahadzovanie pri nízkej hmotnosti;
 • Dobrá chytateľnosť v prúde (pstruh) a v stojatej vode (šťuka, pleskáč, čerebľa, šťuka).

Nevýhody

 • nie je možné nájsť.

Salmo Hornet

Hodnotenie: 4.7

Salmo Hornet

Získal miesto v rebríčku a jeden z najznámejších voblerov Salmo, ktorý sa teší stabilnému a (podľa odborníkov) najlepšiemu dopytu v celom modelovom rade značky. Rad Hornet zahŕňa až šesť typov nástrah (2,5, 3,5, 4, 5, 6 a 9 cm), ktoré sa líšia nielen hĺbkovým horizontom, ale aj vlastnosťami vztlaku.

Hlavnou črtou ich hry je vytváranie vysokofrekvenčného pohybu, ktorý pripomína chaotický pohyb hranolčekov. Každý z voblerov možno použiť ako prieskumnú nástrahu pri hľadaní záberu na veľkých vodných plochách. Takýto vektor aplikácie je založený na dvoch faktoroch. Po prvé, Hornet ľahko hojdá aj lenivý a sedavý dravec, a po druhé – je veľmi jednoduchý a predvídateľný pri zapojení. Pokiaľ ide o náklady, aj vo svojom najväčšom výkone má wobbler slušnú cenovku, ktorá „ťahá“ každého amatéra a (ak je to veľmi žiaduce) začiatočníka.

Výhody

 • široký modelový rad, ktorý plne „pokrýva“ všetky potreby vnadenia;
 • primeraná cena
 • Stabilná vysokofrekvenčná hra, podmanivá sedavá ryba;
 • Vynikajúci výkon pri love šťúk, zubáčov, plotičiek a ostriežov.

Nevýhody

 • nenájdené.

EverGreen M-1 Inspire Minnow

Hodnotenie: 4.6

EverGreen M-1 Inspire Minnow

Klasický vobler minnow, ktorý zaujal používateľov svojou vonkajšou eleganciou a jemnými detailmi umelého tela. Bola navrhnutá ako nástraha na lov ostriežov v jarnom a jesennom období, ale keď sa objavila v priestore domácich vodných plôch, zrazu objavila potenciál skvelého lovca šťúk a zubáčov. Najchladnejšie sú počas ochladenia, keď ľadová kôra ešte nezamrzla, ale voda sa blíži k hranici 0 stupňov Celzia.

Hĺbkový dosah M-1 Inspire Minnow je len 1-2 metre, ale na úkor vonkajšieho prejavu tento vobler aktívne láka veľkého dravca z dna. Jeho veľkosť nie je úplne v súlade s ďalekým a presným nahadzovaním, pretože 8 gramová záťaž je pevne ukotvená v strede ryby. Ako ďalší efekt návnady (okrem pútavého vzhľadu) sa v modeli používajú hlukové guľôčky, ktorých vzájomný zásah v malej vnútornej nádrži spôsobuje charakteristické vibrácie. Ide o jeden z najpravdepodobnejších woblerov, ktorého hodnota plne spĺňa výkonnostné parametre.

Výhody

 • vynikajúca schopnosť vábenia (vzhľad + hlukový efekt);
 • stabilná hra s rôznymi spôsobmi zapojenia;
 • Možnosť lovu v silnom prúde, v malej hĺbke;
 • optimálna kombinácia ceny a kvality.

Nevýhody

 • nízka presnosť odlievania.

Rapala Shad Rap

Hodnotenie: 4.5

Rapala Shad Rap

Plávajúce hlbokomorské tiene sú najpopulárnejšie v rozľahlých oblastiach Severnej Ameriky, ale v poslednom čase začali postupne dobývať aj ruské vodné plochy. V hĺbke od 1,2 do 4,5 metra sa Shad Rap osvedčil pri love šťúk a zubáčov, zatiaľ čo plytšie verzie si získali aj väčšiu pozornosť ostriežov a zubáčov. Z hľadiska zapojenia wobler zdedil typické vlastnosti všetkých predchádzajúcich výrobkov Rapala, takže je schopný meniť svoje „správanie“ priamo za chodu. Keď je vlasec rovnomerne skrútený, ryba vyzerá ako odmeraná, neohrozená mláďa, úplne otvorená smrteľnému útoku. Pri trhnutí (agresívnom alebo rozkolísanom) sa pohyb stáva prudkým a intenzívnym, čím sa z vyrovnanej ryby stáva nervózny a nepokojný podranak.

V porovnaní s konkurenciou nie je Shad Rap príliš drahý, len mierne prevyšuje priemernú cenu voblerov na trhu. Práve táto skutočnosť do značnej miery viedla k nárastu popularity voblery Slovensko, a tiež umožnilo, aby sa čestné miesto v rebríčku najlepších.

Výhody

 • štyri veľkosti woblerov v rade (SR05 – SR09)
 • Originálna hra s rôznymi variantmi zapojenia;
 • vysoká účinnosť pri love riečnych dravcov (najmä šťuky);
 • cena porovnateľná s priemernou cenou woblerov.

Nevýhody

 • nenašiel.

Nils Master Haka

Hodnotenie: 4.5

Nils Master Haka

Malý a nenáročný minnow od spoločnosti Nils Master sa dostal do rebríčka vďaka extrémnej účinnosti lovu šťuky v letnom období. Tento vobler s obmedzeným počtom farieb (vo všeobecnosti nie najchytľavejší) priťahuje pozornosť najmä vynikajúcou animáciou pohybu, pripomínajúcou hádzanie malej ryby (najmä pri trollingu). Vynikajúci na lov v hĺbkach do 5 metrov, kde sa ľahko potápa vďaka širokej čelnej lopatke. O vzdialenosti hodu sa toho veľa povedať nedá, pretože tento parameter je v sérii Haka najkontroverznejší. Pri dĺžke 7 a 5 centimetrov vážia iba 8 a 4 gramy, vďaka čomu často letia ďaleko, ale nepresne.

Cenový bod Nils Master Haka je tiež faktorom. Pre všetky rozmerové „bezvýznamnosť“, vynikajúce bunda (tričká sú veľmi háčik) a vysoká chytateľnosť na šťuky náklady na návnadu neklesne pod 950 Euro (pre malý wobbler), takže rozhodnúť o podobnom nákupe nemôže veľa.

Výhody

 • Vynikajúca chytateľnosť na šťuky bez ohľadu na vizuálne parametre voblera;
 • Kvalitné tričká sú súčasťou balenia;
 • Hĺbka rybolovu od 0 do 5 metrov;
 • prepracovaná animácia rýb.

Nevýhody

 • vysoké náklady
 • priemerný výkon.

Megabass Deep-Six

Hodnotenie: 4.5

Megabass Deep-Six

Japonská hlbokomorská korbička, ktorá sa v podmienkach domácich vôd osvedčila ako seriózny „bojovník“ s veľkými trofejami. Funguje len v hĺbke 6 metrov, odkiaľ sa dobre lovia šťuky a zubáče. Hĺbenie do menovitej polohy je takmer okamžité, čo je spôsobené veľkou čepeľou vyrobenou z vysokopevnostného plastu. Rozmery Deep-Six (dĺžka 8 cm, hmotnosť 25 g) umožňujú rybárom presné hody na veľkú vzdialenosť, čo je veľmi užitočné pri love z brehu.

Pokiaľ ide o zapojenie, samotná návnada uprednostňuje rovnomernú prácu a trhanie v rôznych rýchlostiach. Je skvelý na jigging a twisting, stopgo animáciu, ako aj na plynulé a neuspěchané krútenie vlasca. Jeho jedinou nevýhodou je cenová úroveň: na Slovenskách trhoch ich vo veľkých množstvách môžu kúpiť len profesionálni rybári.

Výhody

 • Všestrannosť z hľadiska sprievodcov;
 • vynikajúca animácia pohybu, ktorá priťahuje dravce;
 • dobré letové vlastnosti;
 • Množstvo farebných možností;
 • Práca v hĺbkach do 6 metrov.

Nevýhody

 • Vysoká cena za jednotku.

Rapala Barra Magnum

Hodnotenie: 4.4

Rapala Barra Magnum

Po úspechu série voblerov Magnum sa fínska spoločnosť Rapala rozhodla vydať technologicky pokročilejšiu modifikáciu určenú na lov trofejných dravcov v hlbokých vodách. Barra Magnum je skutočne „zlá“ nástraha, vyrobená z hustého dreva abashi (na rozdiel od balzového dreva pôvodného Magnum). Tento výber materiálov radikálne zmenil výkonnosť voblera a ovplyvnil aj štýl jeho hry. Namiesto manévrovania a rýchlych pohybov sa minnow začal výraznejšie kývať, čím plne upútal pozornosť zubatých dravcov.

Pracovný horizont Barra Magnum je obmedzený na vzdialenosť 3,3 – 5,4 metra, kde hlavným úlovkom voblera je veľká šťuka, šťuka, klen a (menej často) boleň. Konfigurácia veľkosti (11 cm na dĺžku) a hmotnosti (20 gramov) dáva tomuto vobleru dobré letové údaje. Jeho cena je tiež silnou stránkou, aj keď nie vždy vyhovuje nováčikom v rybolove.

Výhody

 • optimálne rozmery;
 • Schopnosť pracovať v hĺbke;
 • relatívne nízke náklady;
 • Zvýraznená, ťažká zver, ktorá účinne priťahuje dravce;
 • vysoká zachytiteľnosť počas prvého použitia.

Nevýhody

 • Postupné sťahovanie z ruského trhu.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: