10 najlepších elektrických kultivátorov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa obráťte na odborníka.

Každý rok počas jarnej a jesennej sezóny musia majitelia chát, záhradkári a domáci záhradkári uvoľniť pôdu. Kultivátory nahrádzajú tradičné lopaty a motyky. Uľahčujú poľnohospodárom orbu. Najjednoduchším a najdostupnejším typom tohto zariadenia sú elektrické modely, ktorých rozsah použitia je obmedzený na pozemky v domácnosti. Výhodou elektrických kultivátorov je ich ovládateľnosť, jednoduchá údržba a primeraná cena. V špecializovaných predajniach v našej krajine ponúka širokú škálu modelov. Odborné rady časopisu Expertology vám pomôžu vybrať najúčinnejšieho a najodolnejšieho pomocníka v ľahkej triede.

Rady pre výber elektrického kultivátora

Typ pôdy. Výber správneho rippera by mal začať určením pôdnych podmienok na vašom záhradnom pozemku.

 1. Ak je pôda vo vašej záhrade a zeleninovej záhrade správne spracovaná a udržiavaná, môžete si kúpiť ľahký a kompaktný kultivátor. Ľahká manipulácia pre dôchodcov a dospievajúcich. Aj malý kúsok zvlneného terénu sa dá zvládnuť niekoľkými pokusmi. Hmotnosť 10-15 kg v kombinácii s výkonom motora 1,0-1,5 kW je pre tento model ideálna kombinácia.
 2. V prípade kúpy pozemku s hustou pôdou alebo letného domu s trávnatou plochou je výhodnejšie kúpiť pevný a silný exemplár. Hoci je táto technológia drahšia, jej účinnosť vám investíciu vráti v krátkom čase. 25-35 kg jednotka s výkonom 2,0-3,0 kW.

Uvoľnenie hĺbky a šírky. Kľúčovými vlastnosťami elektrického kultivátora sú parametre kyprenia, ako sú hĺbka a šírka. Výber závisí od typu pôdy, ktorú chcete obrábať, a od rastlín, ktoré sa budú pestovať v zeleninovom alebo skleníkovom.

 1. Hĺbka pestovania sa pohybuje od 10 do 30 cm. Uvoľnenie vrchnej vrstvy pôdy, aby sme sa zbavili buriny a zlepšili prevzdušňovanie medzi riadkami. Na jarné a jesenné zapracovanie organickej hmoty je potrebná čo najhlbšia orba.
 2. Šírka brázdy je jedným z parametrov kultivátora, ktorý ovplyvňuje jeho výkon. Čím väčší je záber pôdy na jeden prejazd, tým rýchlejšie sa pôda pripraví na neskoršiu sejbu alebo prezimovanie. Ak sa však stroje majú používať na kyprenie záhonov alebo výsevných lôžok, sú na tieto účely vhodné modely s užšou montážou.

Napájanie.V rámci veľkej skupiny elektrických kultivátorov existujú dva poddruhy.

 1. Sieťové modely sú napájané zo siete 220 V. Ľahko sa ovládajú, majú dostatočný výkon a môžu pracovať dlhú dobu bez zastavenia. Hlavnou nevýhodou tohto typu kultivátora je však potreba predlžovacieho kábla. Manipulujte opatrne a pozorne, aby ste napájací kábel nepretrhli kultivátorom.
 2. Akumulátorové stroje vyhrávajú z hľadiska autonómie a mobility. S týmto kultivátorom môžete ísť na vzdialenú farmu alebo do skleníka, kde nie je elektrina. Na plné nabitie však môžu stroje pracovať len 30 až 60 minút. Približne rovnaký čas, aký potrebujete na regeneráciu batérie na nabíjačke.

Celkové rozmery. Nie je zriedkavé, že majitelia prevážajú svoje elektrické kultivátory na zimné uskladnenie alebo ich dávajú pod patronát svojim priateľom a príbuzným. Pri týchto aplikáciách je rozhodujúcim faktorom veľkosť stroja. Pre autá s malým batožinovým priestorom je najlepšou voľbou stroj so sklopnou alebo odnímateľnou rukoväťou.

Analýza služieb Expertology a Rankqua

 • V tomto prehľade sme vybrali 8 najlepších elektrických strniskových kultivátorov. Tieto modely sa predávajú v ruskej distribučnej sieti. Redaktori portálu Expertology zostavili rebríček na základe názorov odborníkov, pričom zohľadnili spätnú väzbu od majiteľov domov.

  Rebríček najlepších elektrických kultivátorov

  NomináciaMiestoNázovCena
  Najlepšie dostupné elektrické kultivátory1Daewoo Power Products DAT 2500E 2.5 kW24 990 €
  2E
 • TECH KB 4E 2 kW
 • 21 610 €
  3Eurosystémy La Zappa 1300 W 1.3 kW24 625 €
  4Hyundai T 2000E18 894 €
  5Daewoo Power Products DAT 2000E 2 kW11 990 €
  6Wortex RC 4016 1.6 kW11 600 €
  7ŠAMPIÓN EC1400 1.4 kW8 950 €
  8Greenworks G-MAX 40V G40TL (27087)11 385 €
  9Huter EMC-1400 1.4 kW8 590 €
  10

  atriot ELEKTRA 1500

  6 841 €

  Daewoo Power Products DAT 2500E 2.5 kW

  Hodnotenie: 4.9

  Daewoo Power Products DAT 2500E 2,5 kW

  Kórejský elektrický kultivátor Daewoo Power Products DAT 2500E je medzi Slovenskámi záhradkármi veľmi obľúbený. Model je poháňaný výkonným elektromotorom (2,5 kW), ktorý zabezpečuje kyprenie pôdy do hĺbky 28 cm. Stroj vytvára brázdu až 55 cm na jeden prejazd. Odborníci chvália skladací reťazový prevod, ktorý dodáva stroju spoľahlivosť a odolnosť. Kované frézy v tvare šable ľahko spracúvajú ľahký pieskovec a ťažkú hlinu. Model pracuje ticho s minimálnymi vibráciami. Kórejská technológia získala v našom prehľade zlato.

  Domáci používatelia si pochvaľujú jeho jednoduché ovládanie, kvalitu trhania, nízku hladinu hluku a ovládateľnosť. Hoci niektorí majitelia nemajú dostatočný spätný chod.

  Výhody

  • hlboké uvoľnenie;
  • vysoký výkon;
  • nízka hladina hluku;
  • jednoduchá obsluha.

  Nevýhody

  • bez spätného chodu.

  E
 • TECH KB 4E 2kW
 • Hodnotenie: 4.8

  E<li></div><p>TECH KB 4E 2 kW“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/1131666197071-510.jpg“ height=“400″ title=“E</p><li>TECH KB 4E 2 kW“><p>Elektrický kultivátor E bol vyvinutý na obrábanie malých záhradných pozemkov</p><li>TECH KB 4E. Odborníci ho odporúčajú na ťažko prístupné miesta (medziradia, záhony, osivové lôžka). Stroj s výkonom 2 kW dokáže kypriť pôdu do hĺbky 150 mm pri šírke brázdy 450 mm. Napriek tomu, že v mnohých dôležitých technických parametroch tento kultivátor ustupuje lídrovi prehľadu, jeho popularita v Rusku je vysoká. Dôvodom je jeho prijateľná cena, tichá prevádzka a jednoduché ovládanie. Model má sklápaciu rukoväť s gumovými podložkami a deflektor. Cultivator sa stal strieborným medailistom v našom prehľade.<p>Majitelia sú spokojní s výkonom, jednoduchým dizajnom, jednoduchou obsluhou a prijateľnou cenou. Motor sa však počas nepretržitej prevádzky zahrieva, hoci sa rýchlo ochladzuje.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dobrý výkon;</li><li>dobré uvoľnenie;</li><li>tichá prevádzka;</li><li>prijateľná cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>motor sa zahrieva.</li></ul><h3>Eurosystémy La Zappa 1300 W 1.3 kW</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Eurosystems La Zappa 1300 W 1,3 kW

  Elektrický kultivátor Eurosystems La Zappa 1300 sa osvedčil ako účinný pomocník pri pletí záhonov alebo úprave kvetinových záhonov. Tento ľahký (23 kg) a kompaktný model dokáže kypriť 15 cm zhutnenej pôdy a má obmedzenú šírku brázdy 32 cm. Model poháňaný elektromotorom s výkonom 1300 W si odborníci obľúbili pre jeho tichú prevádzku. Odnímateľná rukoväť na jednoduchú prepravu v batožinovom priestore vozidla. Model nemá prevodovku a môže sa pohybovať len vpred jednou rýchlosťou. Kultivátor patrí medzi tri najlepšie elektrické modely.

  Majiteľom chát sa páči kombinácia ľahkosti a manévrovateľnosti, dobrej penetrácie obrábanej pôdy, robustnosti a odolnosti. Je však ťažké obrábať panenskú pôdu pomocou tohto zariadenia.

  Výhody

  • kompaktná veľkosť;
  • nízka hmotnosť;
  • spoľahlivosť;
  • jednoduchá obsluha.

  Nevýhody

  • úzka brázda.

  Hyundai T 2000E

  Hodnotenie: 4.7

  Hyundai T 2000E

  Elektrický kultivátor s nízkou hmotnosťou má motor s výkonom 2000 W a 4 hroty s priemerom 280 mm na orbu pôdy do hĺbky 26 cm. Stroj pokrýva šírku 46 cm pri každom novom prechode. Oporné koleso vpredu na jednoduchú prepravu kultivátora s hmotnosťou 29 kg po ceste. Elektrický model nemá prevodovku; krútiaci moment sa prenáša z motora na pohon prostredníctvom reťazového reduktora. Pracovná hlasitosť záhradného stroja je 82 dB, takže väčšina používateľov môže pohodlne pracovať bez slúchadiel. Rukoväť s gumovými úchytmi na jednoduché vedenie. Dve skrutky na vertikálnej tyči umožňujú nastaviť uhol riadidiel podľa výšky obsluhy. Podľa recenzií je elektrický nástroj optimálny pre 10-20 akrov na kopanie záhrady, drvenie hnoja alebo rozvoj zanedbanej oblasti.

  Kórejský výrobca poskytuje 3-ročnú záruku. Aj pri teplotách do -10 stupňov Celzia. S týmto elektrickým kultivátorom môžete orať neskoro na jeseň alebo skoro na jar a nemusíte sa obávať zlomenia.

  Výhody

  • spoľahlivý reťazový pohon;
  • pohodlné riadidlá na riadenie;
  • Záruka 3 roky;
  • Stroj má oporné koleso;
  • premyslený vzduchom chladený motor.

  Nevýhody

  • Rukoväte majú v niektorých prípadoch prasknuté zvary.

  Daewoo Power Products DAT 2000E 2 kW

  Hodnotenie: 4.6

  Daewoo Power Products DAT 2000E 2 kW

  Nízka hmotnosť (12 kg), výkon (2000 W) a prijateľná cena sú hlavnými výhodami elektrického kultivátora Daewoo Power Products DAT 2000E oproti jeho konkurencii. Odborníci ocenili kvalitu zariadení kórejskej výroby a tichú prevádzku motora. Výrobca vybavil svoj výrobok prevodovkou so skrutkovým pohonom, ktorá je ukrytá v hliníkovom kryte. Vďaka dobrej ochrane proti prachu a vlhkosti majú motor a prevodovka dlhú životnosť a lak zabraňuje korózii na kryte. Výrobca dodáva spolu s kultivátorom šesť ostrých fréz.

  Majiteľom kórejského výrobku sa páči kombinácia ľahkosti a výkonu, nízka hladina hluku, vysokokvalitné spracovanie. Záhradu zvládnu bez problémov aj ženy. Vypínanie kultivátora je nepohodlné, vyžaduje si ručnú rukoväť.

  Výhody

  • energie;
  • ľahkosť;
  • trvanlivosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • nepohodlné vypínanie.

  Wortex RC 4016 1.6 kW

  Hodnotenie: 4.5

  Wortex RC 4016 1,6 kW

  S hmotnosťou 11 kg je to veľmi ľahký elektrický kultivátor – aj pre ľudí so zdravotnými problémami alebo starších ľudí. Dve rukoväte v tvare D poskytujú pohodlné uchopenie a pomáhajú zabrániť pádu stroja na nerovnom teréne. Riadidlá sú uhlovo nastaviteľné a dajú sa sklopiť do troch častí, vďaka čomu je úložný priestor veľmi kompaktný. Prevodovka sa bez problémov zmestí do kufra vozidla každej značky. Elektrické záhradné zariadenia s motorom s výkonom 1 HP.6 kW a dokáže frézovať pôdu až do hĺbky 220 mm. Pracovná šírka je 40 cm, čo na malý model nie je zlé. Motor je spoľahlivo utesnený plastovým krytom proti prachu a drobným zrážkam. Bezpečnostná doska zabraňuje vrhaniu kameňov alebo tvrdej pôdy na obsluhu. Recenzie naznačujú prijateľnú silu a nenáročnosť kultivátora. Je pravda, že niektorí ľudia tvrdia, že tráva sa môže namotať na nápravu a počas práce je potrebné vyvíjať tlak na stroj, aby sa nástroj vtiahol hlbšie.

  Tento model sa odlišuje od ľahkých kultivátorov na obrábanie záhonov. To umožňuje zachytiť väčšiu šírku pri jednom prechode a jemnejšie drvenie. Po spracovaní pozemku týmto záhradným strojom bude vaša pôda ako chmýří, čo uľahčí následnú výsadbu semien paradajok, mrkvy, repy atď.

  Výhody

  • Skladacia rukoväť;
  • Ochranný kryt pre obsluhu;
  • šesť nožov;
  • jeho hmotnosť 11 kg uľahčuje prepravu;
  • Zachytáva šírku 40 cm.

  Nevýhody

  • skoky na tvrdom podklade
  • Kvôli nízkej hmotnosti naň musíte tlačiť rukami;
  • môže ťahať trávu a korene okolo nápravy.

  ŠAMPIÓN EC1400 1.4 kW

  Hodnotenie: 4.5

  CHAMPION EC1400 1,4 kW

  Americká značka CHAMPION si získala dobré meno medzi Slovenskámi majiteľmi nehnuteľností. elektrický kultivátor EC1400 je tiež v jeho katalógu. Model vyzerá dobre za peniaze, pretože je zostavený v Číne. Odborníci sú však ohromení uvoľnením pôdy. Malý elektromotor s výkonom 1400 W prenáša výkon na kultivátor prostredníctvom šnekového prevodu. Pracovná hĺbka je až 22 cm, šírka na jeden prechod až 40 cm. Pomocou týchto parametrov je možné kypriť rôzne typy pôdy. Ženy aj starší ľudia sú rovnako zruční pri obsluhe stroja.

  Domácim používateľom sa páči jednoduché ovládanie, kvalita ripovania, rozumná cena a slušný výkon. Ľahkosť stroja (11 kg) je však nevýhodou pri práci v panenskej pôde.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • jednoduchosť ovládania;
  • Slušný výkon;
  • ľahký.

  Nevýhody

  • nezakopáva sa do tvrdej pôdy.

  Greenworks G-MAX 40V G40TL (27087)

  Hodnotenie: 4.4

  Greenworks G-MAX 40V G40TL (27087)

  Tí poľnohospodári, ktorí sa neradi zaoberajú elektrickými káblami, by sa mali bližšie pozrieť na akumulátorový kultivátor greenworks G-MAX 40V G40TL. Odborníci odporúčajú používať stroj na obrábanej pôde; optimálne na kyprenie vo vlhkej pôde. Akumulátor a nabíjačku možno vziať zo záhradného náradia alebo náradia Greenworks. Akumulátor s kapacitou 4 Ah a napätím 40 V poskytuje až polhodinu nepretržitého používania. Hĺbka ryhy do 20 cm a maximálna šírka brázdy 26 cm. Bezdrôtový model uzatvára top 6 nášho prehľadu.

  Majitelia si veľmi pochvaľujú bezpečnosť stroja: Ak ho chcete naštartovať, stačí stlačiť tlačidlo na ruke a potom potiahnuť páku. Spokojnosť s ich ovládateľnosťou a jednoduchosťou obsluhy.

  Výhody

  • autonómna prevádzka;
  • manévrovateľnosť;
  • bezpečnosť;
  • nízka hladina hluku.

  Nevýhody

  • úzka brázda;
  • Bez batérie a nabíjačky.

  Huter EMC-1400 1.4 kW

  Hodnotenie: 4.4

  Huter EMC-1400 1,4 kW

  Jednoduchou montážou a obsluhou sa môže pochváliť nemecko-čínsky elektrický kultivátor Huter EMC-1400. Odborníci si obľúbili robustné oceľové nože, ktoré kypria pôdu a bez námahy odstraňujú burinu. Výrobca integroval ochranný kryt krídla, aby sa zabránilo znečisteniu krytu a obsluhy. Napriek nízkej hmotnosti 12 kg sa stroj sám zaborí do zeme, čo uľahčuje prácu obsluhe. Všetky ovládacie prvky sú umiestnené na rukoväti, takže techniku rýchlo zvládnu začiatočníci aj skúsení záhradníci. Výkon motora (1400 W) postačuje na uvoľnenie 400 mm širokej brázdy.

  Slovenskám používateľom sa kultivátor páčil praktickosťou, ľahkosťou, jednoduchou obsluhou. Nevýhodou výrobku je nepohodlie pri preprave.

  Výhody

  • robustné nože;
  • ochrana pred znečistením;
  • jednoduchá obsluha;
  • manévrovateľnosť.

  Nevýhody

  • Objemné.

  ELEKTRA 1500

  Hodnotenie: 4.3

  Patriot ELEKTRA 1500

  Elektrický kultivátor Patriot ELEKTRA 1500 sa predáva za najatraktívnejšiu cenu v obchodoch v našej krajine. Stroj má však dostatočný výkon (1,5 kW) na vyťahovanie pôdy so šírkou až 46 cm. Odborníci odporúčajú tento model záhradníkom, záhradníckym firmám a majiteľom skleníkov s ošetrovanou plochou do 600 m2. . Nízka hmotnosť stroja (14,5 kg) umožňuje jeho ovládanie a ľahkú manipuláciu. Základy obsluhy rýchlo zvládnu skúsení farmári aj začiatočníci. Bezpečnosť obsluhy pri práci zaisťuje špeciálna štartovacia páka s ochranou proti neúmyselnému spusteniu.

  Podľa recenzií je model ideálny pre vidiecke a skleníkové lokality. Používatelia sú spokojní s technickými parametrami a nízkou hlučnosťou. Existujú niektoré drobné problémy, napríklad nastavovacia skrutka sa dá uvoľniť.

  Výhody

  • atraktívna cena;
  • manévrovateľnosť;
  • jednoduchá obsluha;
  • výkon.

  Nevýhody

  • odskrutkovaná nastavovacia skrutka.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: