10 najlepších reťazových píl v pomere cena/výkon

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Motorová píla sa v posledných rokoch nepovažuje za striktne profesionálny nástroj. K dispozícii je mnoho cenovo dostupných modelov, takže každý majiteľ domu, farmár alebo záhradník si môže zjednodušiť prácu kúpou reťazovej píly. Najdôležitejšie je vybrať si kvalitný spotrebič, ktorý vám pri šetrnej prevádzke vydrží dlhé roky. Odborníci z časopisu Expertology určili hlavné kritériá výberu, ktoré potenciálnym kupujúcim pomôžu nájsť lacný a kvalitný nástroj.

Sprievodca výberom

Modely pre domácnosť sú určené na výrobu palivového dreva, výrub malých stromov, orezávanie konárov, pílenie dosiek atď. . Môžu sa líšiť niekoľkými technickými vlastnosťami.

Výkon motora. Amatérske píly majú zvyčajne maximálny výkon motora 3,5 litra. .

 1. Ak sa náradie používa na tvarovanie záhradných stromčekov alebo rezanie dosiek a tyčí, stačí motor s objemom 2,0-2,7 litra. .
 2. Na rezanie palivového dreva do kúpeľa alebo na chatu alebo na rezanie stromov je vhodnejšie väčšie náradie (približne 3 litre). .).

Dĺžka zbernice. V závislosti od účelu použitia reťazovej píly si vyberiete dĺžku vodiacej lišty.

 1. Najkratší nástroj (40 cm) je vhodný na orezávanie konárov alebo výrub stromov.
 2. Ak potrebujete rúbať stromy na kusy, potrebujete dlhšiu pílu (45-50 cm).

Hmotnosť a rozmery. Domáce reťazové píly sa môžu výrazne líšiť hmotnosťou a rozmermi.

 1. Kompaktné, ľahké (4-5 kg) píly sú jednoduchšie a bezpečnejšie pri práci zo stoja alebo z rebríka. Nemali by ste však očakávať vysoké výkony.
 2. 6-8 kg benzínové stroje sú ideálne na rezanie palivového dreva alebo výrub stromov. Ale tvarovanie záhradných stromov by bolo nevhodné.

Užitočné možnosti.Moderná reťazová píla, dokonca aj cenovo dostupná, by mala mať tieto dôležité možnosti.

 1. Brzda reťaze je zodpovedná za okamžité zastavenie rezacieho zariadenia a je kľúčovým bezpečnostným prvkom.
 2. Primer sa hodí, keď je reťazová píla dlhší čas nečinná. Niekoľko stlačení pružného prvku umožňuje rýchle prečerpanie palivovej zmesi do karburátora a uľahčuje štartovanie motora.
 3. Automatický systém mazania reťaze predĺži životnosť frézy a pomôže znížiť množstvo použitej kvapaliny.
 4. Ochrana proti vibráciám vyrovnáva zaťaženie rúk, ktoré môže spôsobiť.

Do nášho prehľadu sa dostalo len 10 reťazových píl. Tento nástroj je pevne skonštruovaný a má konkurencieschopnú cenu. Modely sú dobre zavedené u domácich spotrebiteľov a dostávajú lichotivé recenzie od majiteľov.

10 najlepších reťazových píl v pomere cena/výkon

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
10 najlepších reťazových píl v pomere cena/výkon1Daewoo Power Products DACS 45005.0
2Hyundai X 53204.9
3RESANTA BP-62204.8
4Huter BS-624.7
5ŠAMPIÓN 241-164.6
6Huter BS-454.5
7Carver PSG-52-184.4
8Eurolux GS-45164.3
9RedVerg RD-GC50-164.2
10KALIBER BP-1800/16U4.1

Daewoo Power Products DACS 4500

Hodnotenie: 5.0

Daewoo Power Products DACS 4500

Reťazová píla Power Products DACS 4500 od popredného juhokórejského výrobcu Daewoo ponúka vynikajúci pomer ceny a výkonu. Je vybavený 40 cm dlhou vodiacou tyčou, ktorá mu umožňuje vykonávať rôzne úlohy na dvore. Nástroj je vhodný na orezávanie konárov, výrub malých stromov a rezanie palivového dreva. Odborníci chvália spracovanie píly. Výrobca vybavil svoj vývoj 3,2-litrovým motorom. . S predĺženou životnosťou. Hospodárne spotrebováva palivo a poskytuje vysokú trakciu. Robustné kovové puzdro odoláva extrémnym teplotám a nárazom. Brzdový istič pre bezpečnú prevádzku, presné iskrenie zabezpečené elektronikou. Reťazová píla sa rýchlo a ľahko spúšťa a nie je problém s jej údržbou. Juhokórejský vývoj sa stal víťazom v našom prehľade.

Domáci používatelia si všímajú výhody juhokórejského nástroja, ako je pevná konštrukcia, ľahké spustenie, príjemný vzhľad. Medzi nevýhody patrí vysoká hmotnosť (8 kg).

Výhody

 • vysokokvalitná montáž;
 • úsporná spotreba paliva;
 • rýchly štart;
 • štýlový dizajn.

Nevýhody

 • vysoká hmotnosť.

Hyundai X 5320

Hodnotenie: 4.9

Hyundai X 5320

Ďalší juhokórejský vývoj sa dostáva na pódium. Hyundai X 5320 je dokonale vyvážený, takže sa s ním pohodlne pracuje s tenkými konármi aj kmeňmi stromov. Odborníci venovali pozornosť výkonnému motoru (3,4 l),… .), ktorá spolu s 50 cm dlhou vodiacou lištou umožňuje bezproblémové rezanie hrubých kmeňov. Systém rýchleho štartovania je zodpovedný za bezproblémové štartovanie motora. Výrobca zabezpečil bezpečné uchopenie pomocou pogumovanej rukoväte. Vývojári vhodne umiestnili karburátor, takže samočistenie a údržba nebudú spôsobovať problémy. Tento nástroj úspešne kombinuje demokratickú cenu a vysokú kvalitu výroby.

Väčšina majiteľov je s modelom Hyundai X 5320 spokojná. Chvália ho za slušný výkon, presnú konštrukciu a jednoduché spustenie. Niektorí používatelia nemali pílu na začiatku nastavenú.

Výhody

 • výkonný motor;
 • dlhý pruh;
 • vysokokvalitná montáž;
 • jednoduchá obsluha a údržba.

Nevýhody

 • nie všetky píly sú vyladené z výroby.

RESANTA BP-6220

Hodnotenie: 4.8

RESANTA BP-6220

Reťazová píla RESANTA BP-6220 má široké využitie v stavebníctve, na poľnohospodárskych pozemkoch a v lesníctve. Lotyšským vývojárom sa podarilo vytvoriť veľmi výkonný (4,49 l. .) nástroj, ktorý sa zároveň ukázal ako dostatočne ľahký (6,5 kg) a pohodlný. Odborníci si všimli bezpečný dizajn píly, výrobcovia vybavili model ochranným štítom. Reťaz sa zastaví okamžite po stlačení. Pre pílu je k dispozícii plastový kryt, ktorý umožňuje bezproblémové skladovanie a prepravu náradia. Gumové držiaky medzi riadidlami a kľukovou skriňou znižujú vibrácie. Objem palivovej nádrže (0,5 l) umožňuje pracovať dlhú dobu bez prerušenia. Na zvýšenie odolnosti motora je piestna skupina pochrómovaná. Model má na podstavci bronzový schodík.

Súdiac podľa recenzií, ruskí spotrebitelia si pílku obľúbili pre jej výkon, kvalitné spracovanie a primeranú cenu. Niektorým majiteľom sa nepáči doraz reťaze, ktorý pri vysokej rýchlosti okamžite nezastaví reťaz.

Výhody

 • výkonný motor;
 • komfort obsluhy;
 • primeraná cena;
 • úhľadná montáž.

Nevýhody

 • zastavenie reťaze funguje pomaly.

Huter BS-62

Hodnotenie: 4.7

Huter BS-62

Dnes sa mnoho fanúšikov v Rusku objavilo na nemecko-čínskej píle Huter BS-62. Odborníci sa snažili zistiť, čo robí tento nástroj dobrým. Súbor technických parametrov si zaslúži osobitnú pochvalu. Výkonný motor (3,94 l). .) spolu s dlhou vodiacou tyčou (50,5 cm) je stroj veľmi univerzálny. Vhodné na výrub stromov, prerezávanie a stavebné práce. Automatické mazanie reťaze zvyšuje životnosť reťaze. Pohodlná obsluha nástroja pomáha účinnému tlmeniu vibrácií systému. Brzda reťaze je zodpovedná za bezpečnosť pri pílení. Dvojtaktný motor sa štartuje polovičným otočením, poistka spúšte eliminuje náhodné spustenie.

Podľa domácich majiteľov je Huter BS-62 spoľahlivý a výkonný nástroj. Sú spokojní s ľahkou konštrukciou, pohodlným držaním a nízkou cenou. Ako nevýhoda sa uvádzali slabé plasty.

Výhody

 • výkonný motor;
 • sa spustí s pol otáčkou;
 • ergonómia;
 • nízke náklady.

Nevýhody

 • slabý plast.

ŠAMPIÓN 241-16

Hodnotenie: 4.6

ŠAMPIÓN 241-16

Najľahšia reťazová píla v našom porovnaní bola čínska píla CHAMPION 241-16 (4,7 kg). Stroj je určený na jednoduché úlohy, či už ide o prerezávanie záhrady alebo stavbu domu. Píla je vybavená dvojtaktným motorom s objemom 2,45 litra. ., ktorá spĺňa environmentálnu normu Euro 3. odborníci venujú pozornosť pomeru benzínu a oleja (50:1), ktorý je podobný palivovej zmesi značkových motorových píl. Nástroj je vybavený 40 cm lištou a reťaz je poháňaná monolitickým hnacím reťazovým kolesom. Zachytávač oceľových terčov je zodpovedný za bezpečnosť prevádzky, zastaví rezný nástroj na 0,5 sekundy. Na napínanie ozubeného kolesa je k dispozícii stojan a súčasťou balenia je špeciálny kľúč.

Mnohí krajania už vyskúšali CHAMPION 241-16 v akcii. Upozornili na výhody modelu, ako je jednoduché uvedenie do prevádzky, kvalitné materiály, jednoduchosť a pohodlie pri ovládaní. Medzi nevýhody podľa majiteľov patrí sklon k prehrievaniu.

Výhody

 • ľahkosť;
 • prevádzkový komfort;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • kvalitné materiály.

Nevýhody

 • rýchlo sa prehrieva.

Huter BS-45

Hodnotenie: 4.5

Huter BS-45

Jednou z najobľúbenejších reťazových píl v Rusku je v súčasnosti Huter BS-45. Podľa odborníkov sa výrobcovi podarilo nájsť optimálnu rovnováhu medzi cenou a kvalitou, výkonom a ľahkosťou. Tento nástroj je určený na domáce použitie, ale často ho možno vidieť aj v rukách profesionálnych stolárov. Náradie je vybavené dvojtaktným motorom s objemom 3,1 litra. . Pneumatika s dĺžkou 45 cm. jednoduchá obsluha so systémom tlmenia vibrácií, automatické mazanie reťaze. Na uľahčenie štartovania motora výrobca nainštaloval základný náter a systém rýchleho štartovania. Tento model uzatvára našu najlepšiu šestku v tomto prehľade.

V mnohých recenziách majitelia chvália model Huter BS-45 za jeho kompaktné rozmery, bezproblémové spustenie, nízku cenu a pevnú konštrukciu. Na druhej strane opisujú nepohodlné napínanie reťaze.

Výhody

 • kompaktnosť;
 • ergonómia;
 • bezproblémové štartovanie;
 • nízke náklady.

Nevýhody

 • je ťažké dostať skrutkovač do nastavovacej skrutky napínača reťaze.

Carver PSG-52-18

Hodnotenie: 4.4

Carver PSG-52-18

O titul najpopulárnejšej motorovej píly v Rusku môže súťažiť Slovensko-čínsky model Carver PSG-52-18. Zhromaždil veľký počet recenzií na populárnych obchodných podlažiach, ako sú Yam a AllInstrumenty. Odborníkom sa páči premyslená ergonómia, ľahkosť a užívateľská prívetivosť. Reťazová píla nevyčnieva z radu svojich konkurentov, nemá výkon motora (2,6 litra). .) ani dĺžku tyče (45 cm). Aby výrobca udržal nízke náklady na výrobok, neposkytol napínací mechanizmus bez kľúča. Antivibračný systém, variabilný prietok oleja do reťaze, ľahký prístup k vzduchovému filtru atď. si zaslúžia pochvalu. Bezpečnosť obsluhy je navrhnutá tak, aby brzdový systém. Na spustenie je k dispozícii možnosť rýchleho spustenia.

Väčšina majiteľov považuje Carver PSG-52-18 za dobrú kúpu. Stroj sa ľahko štartuje, dobre sa s ním píli a ľahko sa s ním pracuje. Jedinou výčitkou je krátka životnosť reťaze, ktorá sa dodáva so strojom.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • jednoduchá obsluha;
 • ľahké spustenie;
 • premyslená ergonómia.

Nevýhody

 • krátkodobý reťazec.

Eurolux GS-4516

hodnotenie: 4.3

Eurolux GS-4516

Model Eurolux GS-4516 je lákavou výhodnou kúpou. Zároveň sa výrobcovi darí udržiavať slušné spracovanie. Odborníci považujú tento model za spoľahlivého pomocníka záhradníka alebo záhradníkov pri práci s drevom. Hnacou silou nástroja je 3,1-litrový dvojtaktný motor. . Reťaz s rozstupom 3/8″ je pripevnená k 40 cm vodiacej lište. Reťazová píla je vybavená priestrannou nádržou na plyn (0,55 l), ktorá vám umožní pracovať dlhý čas bez prerušenia. Reťazová píla si zaslúži pochvalu za brzdový mechanizmus, automatické mazanie reťaze. Reťazová píla je však ťažká, váži viac ako 7 kg.

Podľa miestnych majiteľov benzínová technológia Eurolux GS-4516 plne ospravedlňuje investície do nej. Stroj sa ľahko spúšťa, dobre reže rôzne druhy dreva, je lacný a ľahko sa udržiava. Ako nevýhodu uvádzajú krehký plast a tuhý štartér.

Výhody

 • atraktívnu cenu;
 • spustenie s polovičnou otáčkou;
 • ostré brúsenie reťaze;
 • jednoduchá údržba.

Nevýhody

 • krehký plast;
 • tuhý štartér.

RedVerg RD-GC50-16

Hodnotenie: 4.2

RedVerg RD-GC50-16

Reťazová píla RedVerg RD-GC50-16 vyniká stabilným výkonom motora v rôznych klimatických podmienkach. Odborníci objavili dômyselný systém ohrevu karburátora horúcim vzduchom, ktorý vzniká pri práci dvojtaktného motora. píla sa osvedčila v chladnom počasí. Nastaviteľné čerpadlo je zodpovedné za riadenie prietoku oleja do reťaze. Napínacia skrutka reťaze je vhodne umiestnená. Výkon motora (2,7 litra). .), ako aj dĺžka vodiacej lišty (40 cm) je dostatočná nielen na orezávanie konárov, ale aj kmeňov stromov. Vývojári tiež optimalizovali bezpečnosť stroja pomocou rozšírenej bezpečnostnej clony a brzdového mechanizmu.

Ruskí používatelia považujú RedVerg RD-GC50-16 za dobrý stroj. Sú spokojní s krátkym časom nábehu, stabilnou prevádzkou v chladných podmienkach a absenciou vibrácií. Ako mínus sa uvádza absencia továrenských nastavení karburátora.

Výhody

 • stabilná prevádzka v chladnom počasí;
 • pohodlný napínač reťaze;
 • bezpečnosť pri prevádzke;
 • účinný systém tlmenia vibrácií.

Nedostatky

 • karburátor nastavený z výroby.

KALIBER BP-1800/16U

Hodnotenie: 4.1

CALIBRE BP-1800/16U

Uzatvára desiatku reťazových píl s úspešnou kombináciou ceny a kvality Slovenská vývoj KALIBR BP-1800/16U. Je to jedna z najpredávanejších reťazových píl v sieti Runet. Pravda, nie všetky sú pozitívne. Podľa odborníkov je jednou z kľúčových výhod tohto modelu nízka cena. Kosačka KALIBR BP-1800/16U je teraz k dispozícii za polovičnú cenu v porovnaní s ktoroukoľvek z našich troch najlepších kosačiek. Ale výkon (2,45 l. .) je horšia ako všetky vyššie uvedené píly. Napriek tomu sa nástroj píli celkom dobre a ľahko sa spúšťa. Brzda zotrvačníka je účinná pri náraze, čo umožňuje bezpečnú prevádzku reťazového bloku. Ochrana proti vibráciám, elektronické zapaľovanie, automatické mazanie reťaze.

V mnohých recenziách majitelia chvália reťazovú pílu pre jej nízku cenu, bezpečnú prevádzku, účinnú ochranu proti vibráciám. Medzi nevýhody patrí krátkodobé ostrenie zubov a únik oleja.

Výhody

 • lákavá hodnota;
 • Rýchly štart;
 • bezpečné používanie;
 • účinné tlmenie vibrácií.

Nevýhody

 • reťaz sa rýchlo otupí;
 • úniky oleja.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: