12 najlepších prevzdušňovačov a vertikutátorov trávnika

Samotné zavlažovanie a kosenie nestačí na to, aby váš trávnik vyzeral čo najlepšie. Povrch pôdy časom stvrdne, čím sa zníži prístup kyslíka ku koreňovému systému. Okrem toho sa v odrodovej tráve objavujú buriny, ktoré je ťažké kontrolovať ručne. Špeciálne záhradné vybavenie môže pomôcť vyriešiť tieto problémy. Mnohí používatelia nepoznajú názvy ako aerátor, rozrývač alebo rozrývač. Preto im veľmi pomôže pomoc našich odborníkov.

Odporúčania pre prevzdušňovač trávnika a vertikutátor

Cieľová destinácia. Už v názve špecializovanej techniky je stanovený jej účel.

 1. Prevzdušňovač je navrhnutý tak, aby obohatil koreňový systém trávnika o vzduch. Stroj je vybavený špeciálnym nástavcom s pružným drôtom alebo ihlou. Počas práce prevzdušňovač robí v trávniku prierazy, cez ktoré sa ku koreňom dostáva kyslík.
 2. Rozrývač má hriadeľ s ostrými nožmi. V pohybe pretína trávnik. Súčasne sa odrežú korene (stimuluje sa ďalší rast) a odstráni sa burina. Rozrývače sa nazývajú aj rozrývače.

Typ pohonu. Prevzdušňovače a rozrývače sa dodávajú s dvoma typmi motorov.

 1. Elektromotory majú výhodu nízkych emisií a tichého chodu. elektrické motory tiež stoja menej ako stroje poháňané benzínom. Nevýhodou týchto rozrývačov je ich nízky výkon. Sieťové modely sú nepohodlné, pretože potrebujú predlžovací kábel. Technológia napájaná z batérie má obmedzenú dobu prevádzky.
 2. Benzínové stroje umožňujú starostlivosť o veľké plochy bez závislosti od elektrickej siete. Majú väčší výkon, ale práca s nimi nie je veľmi pohodlná kvôli škodlivým výfukovým plynom a hlasitému hluku. stroje poháňané benzínom sú tiež zložitejšie na obsluhu.

Zber odpadu. Rozrývač produkuje veľa odpadu, ktorý je zmesou trávy, koreňov a iných rastlinných zvyškov. Ručný zber odpadu je zdĺhavý, najmä ak je trávnik veľký. Väčšina výrobcov strojov na starostlivosť o trávnik je vybavená vreckom. Líšia sa objemom a materiálom. Mäkké vrece s objemom 30-40 litrov postačuje na malú plochu, ale kôš s objemom 50-60 litrov je ideálny na väčšie plochy.

Vybrali sme 12 najlepších prevzdušňovačov a vertikutátorov pre trávniky. Všetky sa predávajú v záhradkárskych obchodoch v Rusku. Pri zostavovaní rebríčka vychádzal časopis Expertology z názorov odborníkov na základe spätnej väzby od domácich používateľov.

Najlepšie prevzdušňovače a rozrývače trávnika hodnotené

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie elektrické prevzdušňovače rozrývača1Makita UV360011 866€
2AL-KO Combi Care 38 E Comfort8 492 €
3BOSCH AVR 110011 160€
4ŠAMPIÓN ESC18407 250€
5Makita UV32008 350€
6Greenworks G40DT30 (2504807)16 990€
Najlepšie benzínové rozrývače-aerátory1Cub Cadet XC1 B40 (CC V 40 B)57 990€
2Daewoo Power Products DSC 400032 990€
3Eurosystems SC42 B27 444€
4Viking LB 54044 990 €
5MTD Optima 35 VO41 800€
6

ATRIOT SCG 212

19 585€

Najlepšie elektrické prevzdušňovače rozrývača

Tichá prevádzka a cenová dostupnosť elektrických zariadení na starostlivosť o trávnik. Sieťové modely sú ideálne pre oblasti v blízkosti domova. Akumulátorové vertikutátory sa vyznačujú mobilitou a manévrovateľnosťou. Odborníci vybrali tieto stroje.

Makita UV3600

Hodnotenie: 4.9

Makita UV3600

Nízka hmotnosť a používateľská prívetivosť boli hlavnými dôvodmi, prečo bol elektrický vertikutátor Makita UV3600 vybraný ako víťaz našej recenzie. Model je vybavený elektromotorom s výkonom 1,8 kW, ktorý zabezpečuje šírku pokosu 36 cm pri jednom prejazde. Odborníci ocenili najmä manévrovateľnosť stroja, ktorú zabezpečujú veľké kolesá. Pracovná hĺbka do 1 cm so 4 úrovňami nastavenia hĺbky. Model je vybavený veľkým zberným košom na trávu (40 litrov). Aby sa ušetrilo miesto pri preprave, výrobca navrhol sklopnú rukoväť.

Používatelia chvália rozrývač pre jeho robustnú a používateľsky prívetivú konštrukciu a jednoduchú obsluhu. Nevýhodou je nepohodlná inštalácia tašky.

Výhody

 • jednoduchá obsluha;
 • manévrovateľnosť;
 • Priestranný box na trávu;
 • kompaktný.

Nevýhody

 • nepohodlná inštalácia tašky.

AL-KO Combi Care 38 E Comfort

Hodnotenie: 4.8

AL-KO Combi Care 38 E Comfort

Vertikutátor-aerátor AL-KO Combi Care 38 E Comfort sa predáva za najatraktívnejšiu cenu na Slovenskom trhu. Táto technológia zároveň príjemne prekvapila odborníkov svojou funkčnosťou. Model dokáže preraziť a preriediť trávnik a odstrániť nečistoty. Výrobca namontoval elektromotor s výkonom 1,3 kW, veľký zberný kôš na trávu (55 l), ostré nože (14 ks) a.). Pracovná šírka 38 cm. Veľkou prednosťou tejto kosačky je jej pohodlné 5-stupňové nastavenie hĺbky a vysokokvalitná konštrukcia. Model získava striebro v našej recenzii.

Domáci záhradkári oceňujú najmä nízku hmotnosť (14 kg), výkon, ovládateľnosť a kvalitu práce. Nevýhodou stroja je, že sa v prednej časti vreca hromadí tráva.

Výhody

 • atraktívna cena;
 • tichá prevádzka;
 • Veľký box na trávu;
 • jednoduché nastavenie hĺbky.

Nevýhody

 • Zberný box na trávu bráni v riadení.

BOSCH AVR 1100

Hodnotenie: 4.7

BOSCH AVR 1100

Nie je náhoda, že renomovaný nemecký výrobca záhradných a domácich spotrebičov BOSCH montoval AVR 1100 v Spojenom kráľovstve. Angličania určujú trendy v starostlivosti o trávnik. Testy modelu v meste Foggy Albion ukázali jeho prednosti, ako je vysoký výkon, cielený zber odpadu do pevného koša. Technika je vybavená motorom s malým výkonom (1,1 kW), ktorý však postačuje na spracovanie trávnika so šírkou 32 cm. Prevzdušňovač je ľahký (9,9 kg) a má veľký zberný kôš na trávu (50 l). model získal v našom hodnotení bronzovú medailu.

Domáci používatelia si obľúbili kompaktné rozmery vertikutátora. Stačí sklopiť rukoväť a vybrať nádobu a stroj môžete bez problémov prepravovať v aute.

Výhody

 • dobrý výkon;
 • pevný odpadkový kôš;
 • ľahký a kompaktný;
 • manévrovateľnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

ŠAMPIÓN ESC1840

Hodnotenie: 4.6

ŠAMPIÓN ESC1840

Čínsky vertikutátor-vyorávač CHAMPION ESC1840 má najväčšiu pracovnú šírku (40 cm). Model je vybavený výkonným elektromotorom (1,8 kW), vďaka ktorému je stroj vysoko účinný. Odborníkom sa páči vynikajúca mobilita stroja, hlavnú úlohu zohrávajú štyri veľké kolesá. Nízka hmotnosť (12 kg) uľahčuje manévrovanie po trávniku. Z hľadiska funkčnosti nie je zlý ani prevzdušňovač rozrývača. Záhradný pomocník preráža a strihá trávnik, odstraňuje odpadky v mäkkej nádobe (55 l).

Model sa zastavil o krok pred pódiom pre víťazov kvôli kritike zo strany používateľov. Háky na hriadeli sa rýchlo opotrebúvajú a je ťažké ich získať od autorizovaných predajcov.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • široká funkčnosť;
 • ľahký a obratný;
 • široká rukoväť.

Nevýhody

 • háčiky sa rýchlo opotrebujú.

Makita UV3200

Hodnotenie: 4.5

Makita UV3200

Nízka hladina hluku (77,97 dB) pri kosení trávnika; Japonský vertikutátor Makita UV3200. Iba poseká trávnik a odstráni odpadky, ale je to aj jeden z najlacnejších modelov. Silnou stránkou zariadenia je jeho nízka hmotnosť (12 kg) a manévrovateľnosť. Pracovná šírka je malá (32 cm), čo umožňuje prácu na ťažko prístupných miestach. rozrývač je vybavený malým motorom (1,3 kW) a kompaktným zberným košom na trávu. Odborníci považujú túto štvorkolku za kompaktnú, takže ju možno bez problémov prepravovať v aute.

Nevýhodou je, že používateľom chýba výkon, funkcia prevzdušňovača. V opačnom prípade nemajú ruskí majitelia domov na stroj žiadne nároky.

Výhody

 • tichá prevádzka;
 • jeho ľahkosť a kompaktné rozmery;
 • manévrovateľnosť;
 • vysokokvalitná montáž.

Nevýhody

 • nízky výkon;
 • Malý zberný kôš na trávu (30 litrov).

Greenworks G40DT30 (2504807)

Hodnotenie: 4.4

Greenworks G40DT30 (2504807)

Jediný akumulátorový model Greenworks G40DT30 uzatvára prvú šestku nášho prehľadu. Naši odborníci si tento prevzdušňovač obľúbili pre jeho dlhú výdrž batérie (približne 1 hodina). Niektorí používatelia zvládnu za taký krátky čas až 400 metrov štvorcových trávnika. . Ďalšia zaujímavosť naklonila misky váh v prospech stroja. Má unifikovanú batériu s kapacitou 4 Ah (40 V). Možno ho kombinovať s inými strojmi (píla, kultivátor atď.). .) amerického výrobcu, vďaka čomu bude možné ušetriť až tretinu nákladov na prevzdušňovač.

Ruskí spotrebitelia majú radi mobilitu a autonómiu. Má širokú rukoväť (35 cm), malú hmotnosť (12 kg). Jeho nevýhodou je obmedzený prevádzkový čas a malý zberný kôš na trávu (20 litrov).

Výhody

 • mobilita;
 • ľahkosť;
 • dobrý výkon;
 • široká rukoväť.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • malý box na trávu.

Najlepšie benzínové rozrývače-aerátory

Záhradná technika s benzínovým motorom pre vysoký výkon. Vhodné pre majiteľov veľkých záhrad a profesionálnych záhradníkov. Profesionáli ako niekoľko benzínových modelov.

Cub Cadet XC1 B40 (CC V 40 B)

Hodnotenie: 4.9

Cub Cadet XC1 B40 (CC V 40 B)

Benzínový vertikutátor-aerátor Cub Cadet XC1 B40 vykonáva širokú škálu činností pri starostlivosti o trávnik. Stroj dokáže kosiť a prerážať trávu a odstraňovať nečistoty. Pracovná šírka 40 cm, pracovná hĺbka do 15 mm. Odborníci chvália ostré kĺbové nože (17″) a dvojité pružiny (16 ks), ktoré sú odolné. Silnou stránkou modelu je tichý chod, optimálna kombinácia výkonu (3,5 litra) a manévrovateľnosti. Veľké kolesá s profilovaným dezénom poskytujú dobrú priľnavosť na trávniku. Tento model získal v našej recenzii zlatú medailu.

Domáci používatelia si pochvaľujú jednoduchú obsluhu, automatickú výmenu valcov, kvalitu materiálov. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Výhody

 • multifunkčnosť;
 • Automatická výmena valcov;
 • trvanlivé vybavenie;
 • kvalitné materiály.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Daewoo Power Products DSC 4000

Hodnotenie: 4.8

Daewoo Power Products DSC 4000

Kórejský model Daewoo Power Products DSC 4000 nie je vo funkčnosti horší ako víťaz. Benzínový stroj kosí trávnik, preriedi trávu, zbiera odpadky do kontajnera. Telo skarifikátora je vyrobené z pevnej ocele, ktorá chráni komponenty motora a znižuje vibrácie. Pre kvalitnú starostlivosť o trávnik výrobca nainštaloval dva hriadele. Jedno z kolies má lopatky (18 ks), druhé má ihlové valčeky. Krútiaci moment sa prenáša pomocou remeňa, ktorý znižuje zaťaženie motora v prípade kolízie s prekážkou.

Používatelia vyzdvihujú silné stránky rozrývača: výkonný motor (5 l. .), veľký box na trávu, sklopná rukoväť. Ak však stroj náhodou narazí na dlažbu, hroty sa veľmi rýchlo zlomia.

Výhody

 • robustnosť;
 • jednoduchý štart;
 • Vysoké požiadavky na výkon;
 • dobrý balík vybavenia.

Nevýhody

 • krátke trvanie hrotov.

Eurosystems SC42 B

Hodnotenie: 4.7

Eurosystems SC42 B

Bronz získal taliansky rozrývač Eurosystems SC42 B. Pozornosť odborníkov priťahuje svojou dostupnou cenou, spoľahlivým motorom, kompaktnými rozmermi a veľkou pracovnou šírkou (42 cm). Nie je však dodávaný so zberným košom na trávu, ktorý je k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo. Na zvýšenie bezpečnosti obsluhy poskytol výrobca ochranný kryt. Zabraňuje hádzaniu kameňov spod stroja. americký motor je jednou z hlavných výhod tohto modelu
Viking Stratton 450 Series (4 litre). .), veľkou pracovnou hĺbkou (20 mm) a robustným oceľovým telom.

Majiteľom sa páči dobrá trakcia kolies na trávniku, nenáročnosť pohonnej jednotky na údržbu a široký plniaci otvor. Chýbajúci box na zachytávanie trávy.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • široký úchop;
 • bezpečnosť pri práci;
 • odolný motor.

Nevýhody

 • žiadny zberný box na trávu.

Viking LB 540

Hodnotenie: 4.6

Viking LB 540

Kombinácia výkonu (3,0 l. .) a manévrovateľnosť umožnili rakúskemu vertikutátoru Viking LB 540 získať miesto v našom prehľade. Benzínový stroj si ľahko poradí so zanedbaným trávnikom, odstráni trávnu plsť a mach. Tento model je horší ako tri najlepšie modely, pokiaľ ide o pracovnú šírku (38 cm) a výkon, ale jeho pracovná hĺbka (25 mm) je lepšia ako u konkurencie. Výrobca použil na karosériu nárazuvzdorný polymér a pohonná jednotka je od spoločnosti Kohler. Predné a zadné kolesá majú dvojité ložiská, ktoré uľahčujú pohyb stroja.

Slovenskám spotrebiteľom sa páči spoľahlivý motor, kompaktnosť (sklopná rukoväť), schopnosť zbierať nečistoty. Vrecko sa však rýchlo upchá a stroj stojí pomerne veľa.

Výhody

 • manévrovateľnosť;
 • hĺbkové prevzdušňovanie;
 • spoľahlivý motor;
 • dvojité ložiská.

nevýhody

 • malú tašku;
 • vysoká hodnota.

MTD Optima 35 VO

Hodnotenie: 4.5

MTD Optima 35 VO

Renomovaný americký výrobca záhradných strojov ponúka Slovenskám zákazníkom vertikutátor MTD Optima 35 VO. Model sa objavil v roku 2016, v tom čase bola implementovaná najmodernejšia technológia. Súčasťou sú nože na odstraňovanie machu, lišajníkov a nečistôt z trávnika. Benzínová technológia má pružinové hroty na prevzdušňovanie trávnika. Odborníci chvália tichú prevádzku rozrývača, nízku spotrebu paliva a nízku toxicitu. Skromne vyzerá pracovná šírka modelu (35 cm), hĺbka spracovania je 15 mm. Zvyšky sa zhromažďujú v 45-litrovom zbernom koši na mäkkú trávu.

Majitelia vertikutátora MTD Optima 35 VO oceňujú nízku hmotnosť (29 kg) vertikutátora, jeho kompaktnosť a manévrovateľnosť. Z nevýhod uvádzajú vysokú cenu a skromný výkon.

Výhody

 • skladacia rukoväť;
 • multifunkčnosť;
 • tichá prevádzka;
 • nákladová efektívnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • skromný výkon.

ATRIOT SCG 212

Hodnotenie: 4.5

PATRIOT SCG 212

Nízka cena a vysoký výkon boli kľúčovými faktormi, ktoré viedli vertikutátor/Aerátor PATRIOT SCG 212 do prvej šestky nášho prehľadu. Americký dizajn sa montuje v Číne, čo vysvetľuje atraktívnu cenu. Výkonný motor (7 l. .) ľahko zvládne pás trávnika so šírkou 40 cm. Ohrievač sa dodáva s dvoma vymeniteľnými tryskami; jedna pomáha okysličovať korene a druhá korene prerezáva (na podporu rastu). Všetky nečistoty sa zbierajú do 45-litrového zberného koša na trávu. Odborníci majú radi veľké kolesá, ktoré umožňujú pohodlnú prácu na nerovnom teréne.

Domáci používatelia sú spokojní s funkčnosťou vertikutátora, kvalitou ošetrenia trávnika a jeho prijateľnou cenou. Medzi nevýhody patrí rýchle naplnenie zberného koša na trávu; – silný motor (7 litrov), zberný kôš sa rýchlo naplní.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • nízka cena;
 • multifunkčnosť;
 • veľké kolesá.

Nevýhody

 • box na trávu sa rýchlo zaplní.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: