13 najlepších sprchových WC stanov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje návod na nákup. Pred kúpou by ste mali vyhľadať odbornú radu.

Pri kempovaní, turistike alebo cestovaní sa nezaobídete bez stanu, v ktorom sa môžete osprchovať alebo ho použiť ako toaletu. Sprchovací kút je skvelý spôsob, ako stráviť čas v prírode v pohodlí a pokoji. Z mnohých produktov tejto kategórie, ktoré sa predávajú v Ruskej federácii, sme vybrali tie najobľúbenejšie, na ktoré by ste si mali dať pozor.

Hodnotenie najlepších sprchových stanov

Okrem hodnotenia predaja stanov v internetových obchodoch sme hodnotili aj vlastnosti stanov, ako sú:

 1. Rozmery na výšku a šírku, aby boli priestranné.
 2. Typ konštrukcie ovplyvňujúci životnosť.
 3. Kvalita mäkkého materiálu.
 4. Čas prípravy a demontáže.
 5. Ďalšie komfortné funkcie.

Redaktori tiež analyzovali recenzie zákazníkov, ktoré ukazujú, ako sa výrobok správa v reálnych podmienkach používania. To všetko vám pomôže rozhodnúť sa na základe mnohých faktorov, nielen na základe rád predajného poradcu.

Nomináciasedadlonázovcena
Hodnotenie najlepších sprchových stanov1Sprcha Maverick11 800€
2Kovea Vision Wow Chamber II12 700€
3King Camp 3025 Marasusa10 000€
4Greenell Privat v.28 000€
5Camping World WC Camp6 900€
6King Camp 3015 M
  Stan ti
3 650€
7On
 • os Premier PR DT-FY06-1062
 • 3 500€
  8Trek Planet Aquatic4 200€
  9CoolWalk 19013 800€
  10Totem Privat V23 300€
  11Stan pre sprchy, toalety Mietek Picnic 0,9×1,25 800€
  12Arten Solo3 200€
  13Avi-Outdoor Arne3 000€

  Sprcha Maverick

  Hodnotenie: 4.9

  Sprcha Maverick

  Na prvom mieste stan od poprednej svetovej značky Maverick. Po zostavení vyzerá ako rúrka s rozmermi 72x15x15 cm. Markíza je prišitá k rámu zo sklených vlákien, takže sprchový kút môžete postaviť za 15 sekúnd. Aby sa stan neuvoľnil, výrobca dodáva štyri kolíky s gumičkami a kladivko. Tyče rámu majú hrúbku 7.9-9.5 mm, takže dobre odoláva zaťaženiu vetrom. Po rozložení získate stan s rozmermi 120x120x200 cm, čo stačí na osprchovanie alebo toaletu. Tri okná na bočných stenách so sieťkami proti hmyzu a okenicami. Pod ňou sa nachádzajú vrecká na sprchovacie potreby. Pre sprchu je k dispozícii sprchový záves, ktorý umožňuje zavesenie na 10 litrové vedro.

  Podľa spätnej väzby sa kupujúcim páči dlhá vetrová sukňa po obvode. Keď vonku fúka, môžete sa sprchovať bez nepríjemného pocitu. Zips je nielen na zvislej čiare, ale aj na spodnej strane, aby sa zabránilo vyfúknutiu. Naši odborníci tvrdia, že švy markízy sú na mieste a švy sú zvárané na každom kroku. Tým sa konštrukcia dodatočne chráni pred silnými nárazovými prúdeniami vzduchu a prenikaním dažďovej vody.

  Výhody

  • Samotný stan sa postaví za 15 sekúnd (bez vzpier);
  • dobre odoláva dažďu a vetru;
  • Okná sú vybavené sieťkami proti komárom;
  • Oblúky sú vyrobené zo sklených vlákien s priemerom 7.9-9.5 mm.

  Nevýhody

  • vysoké náklady.

  Kovea Vision Wow Chamber II

  Hodnotenie: 4.8

  KOVEA VISION WOW CHAMBER II

  Druhé miesto patrí stanu so sprchou a toaletou od spoločnosti Kovea. Je to flexibilný skladací rám stanu a markíza v príjemnej béžovej a hnedej farbe, ktorú si majitelia stanov v recenziách obľúbili. Po zložení má stan rozmery 64x64x6 cm a vďaka hmotnosti 3 kg sa dá ľahko preniesť do kempu.2 kg. Po rozložení vznikne sprchovací kút s výškou 195 cm a šírkou a hĺbkou 120 cm. Aby ste neboli videní, výrobca stanu má dvere uzatvárateľné po celom obvode na zips. Ak potrebujete stan vetrať, klapka sa zloží a zviaže v hornej časti. Štyri očká v rohoch v spodnej časti a štyri v strede, aby bol bezpečne upevnený na mieste pomocou ôsmich kolíkov.

  Odborníci chvália výrobok pre jeho stabilný rám. Má polkruhovú kupolu, ktorá rozkladá zaťaženie sprchy. Spodná časť markízy je pevne vystužená, čo zvyšuje celkovú pevnosť jednotky. S objemom 15 litrov alebo viac si môžete v stane zariadiť sprchu a toaletu.

  Výhody

  • úplne uzatvárateľný zips po celom obvode;
  • možnosť viazania „dverí“ v hornej časti;
  • krásny dizajn v béžovej a hnedej farbe
  • nízka hmotnosť 3.2 kg.

  Nevýhody

  • bez vetracej sukne.

  King Camp 3025 Marasusa

  Hodnotenie: 4.7

  King Camp 3025 Marasusa

  Tu je priestranný vonkajší stan so sprchou a WC s názvom Marasusa od značky King Camp. Dizajn má výšku 218 cm a je vhodný aj pre vyššie osoby. V hornej časti je ešte miesto na sprchovú hlavicu. Konštrukcia je vyrobená z kovového oblúka (duralpol) a vložiek zo sklenených vlákien. Stan je potiahnutý polyesterovou vrstvou 190T s odolnosťou proti vode 1500 mm/cm² na vonkajšej strane. Používatelia v recenziách upozorňujú na priestrannosť sprchového stanu, ktorý má šírku 167×167 cm s hĺbkou. To vám umožní cítiť sa pohodlne počas vodného kúpeľa a nechať sa náhodne prilepiť rukami na steny. V zloženom stave má taška na stan rozmery 60x15x15 cm a váži 5 kg.

  Stan sa nám páči vďaka hrubému dnu. U väčšiny konkurentov je rám sprchovacieho vaku namontovaný priamo na trávniku, pričom len steny a strecha. Používateľ stojí nohami na zemi. K dispozícii je aj zosilnený polyetylén s odolnosťou voči vode 10 000 mm/cm². Zabraňuje tak kontaktu chodidla so zemou a zvyšuje komfort používania.

  Výhody

  • podlepené švy;
  • je tu moskytiéra;
  • oceľové a sklolaminátové oblúky;
  • Strešný vetrací otvor na únik pary.

  Nevýhody

  • Montáž trvá o niečo dlhšie ako u iných.

  Greenell Privat v.2

  Hodnotenie: 4.6

  Greenell Privat v.2

  Stále obľúbený produkt Greenell Privat v na organizovanie kempingových spŕch.2. Stan má rozmery 106x14x14 cm ako taška. Po rozložení vznikne stan s hĺbkou a šírkou 125 cm a výškou 198 cm. V hornej časti je vetrací otvor, takže vo vnútri nie je dusno. Výrobca poskytol dve okná so sieťkami proti komárom a dve vrecká. Okná sa dajú zatvoriť pomocou háčikov a slučiek, ak to nie je potrebné. Kupujúci v recenziách uvádzajú, že stan má dva vchody. To je vhodné, keď sa sprchovací záchod používa vo veľkom tábore, aby sa orientovalo miesto vhodné pre všetkých. Aj keď je stan ľahký, nie je priesvitný, čo je dôležité pre pokoj a dodržiavanie podriadenosti.

  Podľa nášho názoru je stan víťazom vďaka poloautomatickému rámu. To vám umožní rozložiť ho s veľkým rachotom. Potom musíte podpery roztiahnuť čo najďalej od seba a zabezpečiť ich dištančnými podložkami.

  Výhody

  • dve okná so sieťkami proti komárom a uzamykateľnými klapkami;
  • Vo vnútri sú vrecká na príslušenstvo;
  • Pevná konštrukcia je už spojená so stanom;
  • vetrací otvor v streche.

  Nevýhody

  • Žiadna vetrová sukňa;
  • Nemôže sa používať pri teplotách nižších ako 0 stupňov Celzia;
  • vyfukuje spod „dverí“.

  Camping World WC Camp

  Hodnotenie: 4.5

  KEMPINGOVÝ SVET ԜC CAMP

  Ďalší osvedčený stan pochádza od výrobcu Camping. Model pre sprchu alebo WC je vyrobený z oceľových oblúkov a polyesteru. Rozmery otvoreného stanu sú 1350x1350x1900 mm. Na pevné ukotvenie sa rám v tvare písmena U zapustí do zeme a upevní sa dvoma dištančnými podložkami. Zvyšok plachty sa tiahne na ďalších štyroch miestach. Tým sa zabráni zrúteniu konštrukcie pri silnom vetre. Okno na odvetrávanie vzduchu, ktoré zabraňuje hromadeniu vydýchaného vzduchu vo vnútri. Preprava stanu do prístrešku nie je problém, dokonca ani v ruke, pretože váži len 2.8 kg.

  Tento stan sme ohodnotili ako najlepší kvôli malým detailom, ako je spona na toaletný papier. Hoci nie je najdôležitejším faktorom pri výbere, väčšina výrobcov ho neposkytuje. Nie je tu len vrecko, ale aj pripevnený popruh na stenu, ktorý umožňuje zasunúť rolku a zabezpečiť jej druhý koniec. Vďaka tomu je možné hygienický výrobok pohodlne a jednoducho rozložiť.

  Výhody

  • má vetracie okienko;
  • Polyesterový stan dobre absorbuje trenie a zaťaženie vetrom;
  • je tu vrecko na prepravu;
  • malá hmotnosť 2.8 kg.

  Nevýhody

  • Žiadna moskytiéra;
  • Má tendenciu sa trochu deformovať, ale to nemá vplyv na jeho prevádzku;
  • Pri výške 190 cm je hlava používateľa už sklonená k stropu.

  King Camp 3015 M
   Stan ti

  Hodnotenie: 4.4

  King Camp 3015 M<ul></div><p>ti Stan“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/7951666197061-913.jpg“ height=“400″ title=“King Camp 3015 M</p><ul>Stan“><p>Ak potrebujete ešte ľahší stan na trekking, vyskúšajte stan King Camp 3015 M</p><ul>Stan ti. Tento univerzálny nástavec na sprchovací kút váži len 2.1 kg. Po zložení vznikne okrúhla taška s rozmermi 35×12 cm. Po rozložení stanu sú jeho rozmery 120x120x190 cm. V hornej časti je vetrací otvor a okno so sieťkou proti komárom na vetranie. Štyri oceľové podpery udržujú tvar rámu bezpečne na mieste. Dvere sa dajú úplne zopnúť do tvaru písmena C alebo zrolovať a pripevniť k jednému zo stĺpikov. Rám je dodatočne pripevnený k zemi štyrmi kolíkmi. K dispozícii v zelenej alebo modrej farbe.<p>Tento model kempingového sprchového WC sa nám páči vďaka svojej nízkej hmotnosti a vysokej kvalite stanu. Preto sa stan volá M</p><ul>Stan ti. látkový poťah je vyrobený z polyesteru, ale má ďalšiu vrstvu polyuretánu a silikónu. Toto riešenie výrazne zvýšilo odolnosť stien a strechy voči vlhkosti a vetru.<h4>Výhody</h4><ul><li>ventil na streche;</li><li>„Dvere sa hermeticky zatvárajú pomocou zipsu typu C;</li><li>obsahuje okno na vetranie strechy;</li><li>praktická taška s držadlami.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Zospodu fúka malý vietor;</li><li>Menej vhodné pre vyššie osoby od 190 cm.</li></ul><h3>On<li>Premier PR DT-FY06-1062</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=HE<li></div><p>OS PREMIER PR DT-FY06-1062″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/5461666197061-8913.jpg“ height=“400″ title=“HE</p><li>OS PREMIER PR DT-FY06-1062″><p>A tu je ďalší sprchovací toaletný stan s hmotnosťou 2.15 kg. V ňom sú prúty už v kanálikoch stanu, takže montáž a postavenie stanu zaberie menej času. Sprchovací kút má rozmery 122 x 122 cm a výšku 213 mm. Lišty zo sklených vlákien sa v hornej časti krížia, aby sprchovú vaničku bezpečne držali na mieste. Ťažká konštrukcia vďaka spodným rúrkam s priemerom 9 mm.5 mm a horných 6.5 mm. V prepravnom obale zaberá stan len 66x22x40 cm. Dve veľké polkruhové okná vo vnútri, zabezpečené krytmi proti oslneniu. Siete proti komárom sú k dispozícii v otvorenej polohe. „Dvere v tvare písmena C sa zatvárajú po celom obvode, takže používateľ nie je čiastočne viditeľný pri nárazoch vetra.</p><p>Tento sprchový kút vyniká ťažkou polyesterovou tkaninou s odolnosťou proti vode 3000 mm/cm². Konkurenti zvyčajne používajú 1500-2000 mm/cm². Táto vlastnosť zabraňuje dlhšiemu premočeniu konštrukcie v prípade silných dažďov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>jednoduchý a pevný rám;</li><li>dve veľké vetracie okná;</li><li>„dvere“ s výrezom v tvare písmena C;</li><li>Tyče sú už pripevnené k markíze.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je vhodný na zimné použitie;</li><li>žiadne oká pre napínacie spony.</li></ul><h3>Trek Planet Aquatic</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=Trek Planet AquaticTrek Planet Aquatic

  Náš sprchový stan má rozmery 130x130x210 cm, takže sa v ňom môžete cítiť pohodlne. 120-centimetrový otvor dverí poskytuje dostatok priestoru aj pre priechody. Stan sa dá rýchlo a ľahko postaviť jednou osobou. Na vnútornej strane je háčik na zavesenie sprchového vedra. Obvodový plášť chráni konštrukciu pred vetrom alebo hmyzom, ktorý sa snaží dostať dovnútra. Dve sieťované vrecká a vrecko na hustú látku vám umožnia vložiť do sprchy všetko potrebné príslušenstvo.

  Odborníci odporúčajú stan na vytvorenie sprchy alebo toalety pod holým nebom, pretože je vysoko odolný voči nárazom vetra. Ťažné tyče nie sú pripevnené zdola alebo uprostred karosérie, ale zhora. Model sprchovej toalety je tiež vybavený plnohodnotným vetracím otvorom s veľkým priehľadom vďaka dvojvrstvovej konštrukcii strechy. Pri väčšine konkurentov sa látka jednoducho vystrihne a prekryje druhou vrstvou. Technológia pevnej medzery zabezpečuje dobré vetranie stanu a optimálnu reguláciu vlhkosti v prípade, že vonku prší.

  Výhody

  • jednoduchá montáž jednou osobou;
  • tri veľké vrecká;
  • háčiky na upevnenie sprchovej vaničky;
  • vetracia klapka.

  Nevýhody

  • Niektorým ľuďom sa nepáči čierna farba.

  CoolWalk 1901

  Hodnotenie: 4.2

  COOLWALK 1901

  Pre tých, ktorí majú radi priestor, prečo nezvážiť sprchovací stan CoolWalk 1901?. Stan je 160 cm hlboký a široký. Výrobca zabezpečil obrovský vstup s dĺžkou 140 cm, ktorý sa uzatvára pomocou C-zipu. Rám je zostavený z oceľových oblúkov, takže váži 4.8 kg, namiesto 2-3 kg ako v prípade stanu zo sklenených vlákien. Je to horšie pri pešom prenášaní prídavného zariadenia, ale zvyšuje to stabilitu na mieste. Okrem toho šnúrky pripevnené na samom vrchu kupoly zabraňujú vetru preniknúť do stanu. Strešný vetrací otvor a veľké polkruhové okno so sieťkou na sprchovanie. Všetky potrebné zásoby môžete uložiť do sieťovaných vreciek, ktoré rýchlo schnú. Spätná väzba ukazuje, že vďaka širokej sukni vietor nefúka dovnútra.

  Podľa nášho názoru je to jeden z najvyšších sprchových stanov. Hodnota je 230 cm. Táto funkcia vám umožňuje používať priestrannejšiu nádrž, o ktorú si používatelia nebudú udierať hlavu. Nádrž s objemom 20 litrov nie je potrebné často plniť.

  Výhody

  • ochranná sukňa proti vetru;
  • odolné voči silným nárazom vetra;
  • oblúkové okno so sieťkou;
  • priestranné vrecká.

  Nevýhody

  • Váži viac ako iné modely vďaka oceľovej konštrukcii.

  Totem Privat V2

  Hodnotenie: 4.1

  Totem Privat V2

  Ďalším priestranným stanom so sprchou a WC od spoločnosti Totem je Privat V2. Jeho rozmery sú 150x150x225 cm. Model váži len 2.35 kg, pretože rám je celý vyrobený zo sklenených vlákien s priemerom tyče 9.5 mm. Zelená farba stanu dobre ladí s prírodným prostredím a je nenápadná. Sprchovací kút má jedny dvere v tvare U s kruhovým zipsom. Dve strešné klapky poskytujú úplné vetranie. Obvodová sukňa dokonale zadržiava nárazy vetra. Majiteľom sa páči, že stan je vybavený odnímateľnou podlážkou, vďaka ktorej môžete chodiť naboso bez toho, aby ste sa prepichli suchou trávou.

  Tento sprchovací kút boduje aj vďaka kapacite vreciek. Sú umiestnené na oboch stranách stanu a pokrývajú celú šírku stanu. Ak máte vždy veľa vecí, ktoré sa vám nezmestia do sprchy, využite túto možnosť, aby ste si pobyt vonku čo najviac spríjemnili a mali všetko potrebné na dosah ruky.

  Výhody

  • Sprcha má odnímateľnú podlahu;
  • Konštrukcia koľajníc zo sklených vlákien s priemerom koľajníc 9 mm.5 mm;
  • priestranná kabína 150×150 cm;
  • nízka hmotnosť 2.35 kg.

  Nevýhody

  • Švy nie sú lepené;
  • žiadne okná.

  Markíza so sprchou a WC Mitek Picnic 0,9×1,2

  Hodnotenie: 4.1

  MARKÍZA PRE SPRCHU A WC MITEK PICNIC 0,9X1,2

  Tento model toalety so sprchou sa predáva ako model pre dve osoby, ale v praxi je v ňom vďaka rozmerom 90x120x205 cm dostatok miesta len pre jedného používateľa. Pavilón má obdĺžnikový tvar so šikmou strechou, ktorá zabezpečuje rýchly odtok dažďovej vody. pod strechou je vetrací otvor. Obvod stanu je vybavený vetrovkou. Prístup do sprchovacieho kúta z jednej strany a uzatváranie na spodný zips. Stan môže byť béžový, khaki, zelený, žltý, modrý alebo modrý. Materiál čalúnenia je Oxford 240D odolný voči UV žiareniu.

  Sprchovací kút sa vyznačuje mimoriadne pevným rámom. Všetky stĺpiky a priečniky sú vyrobené z oceľových rúrok s priemerom 18 mm. to zaručuje pevnú a robustnú konštrukciu, o ktorú sa môžete oprieť aj rukami. Táto implementácia však výrazne zvýšila hmotnosť výrobku (10.5 kg), takže stan je možné prepraviť na miesto pikniku len autom.

  Výhody

  • Strecha je dobre utesnená proti dažďu, ale prepúšťa vzduch;
  • popruhy z hornej časti držia konštrukciu bezpečne na mieste;
  • Je tu vetracie okienko so sieťkou;
  • stan nie je odolný voči slnečnému žiareniu.

  Nevýhody

  • váži viac ako 10 kg
  • Práškový náter postupne bledne a rúrky hrdzavejú
  • Vo vnútri je dosť tesný, dokonca aj pre jednu plnú osobu.

  Arten Solo

  Hodnotenie: 4.1

  Arten Solo

  Medzi relatívne lacnými stanmi so sprchovacím WC je obľúbený stan Arten Solo. S rozmermi 150x150x225 cm ponúka používateľovi dostatok priestoru. Po zložení získate tašku s rozmermi 60x10x10 cm a hmotnosťou 3 kg, ktorú môžete nosiť v rukách až do zastávky. Dve sieťované vrecká vo vnútri stanu uľahčujú odkladanie toaletného papiera, mydla, flanelov, šampónu alebo iných toaletných potrieb. Spolu so stanom sa dodáva aj dno s odolnosťou proti vode 10000 mm/cm², aby ste mohli pohodlne stáť nohami na mokrej zemi. Tvar striešky je lemovaný prevismi, ktoré zabraňujú nežiaducemu prúdeniu vzduchu, a prebytočná vlhkosť uniká cez dva vetracie otvory v streche. Tyče z GRP sa ľahko montujú a sú už pripojené k stanu, takže montáž zaberie minimum času.

  Tento sprchovací záchod má niekoľko ďalších funkcií, ktoré sa vám pri kempovaní určite budú hodiť. Na strope je slučka na upevnenie svietidla. Vďaka nemu sa môžete kúpať v sprche neskoro v noci a stále všetko jasne vidieť.

  Výhody

  • Zospodu nefúka vietor;
  • Konštrukcia je pevne uchytená pomocou popruhov z hornej časti;
  • Vo vnútri je dostatok priestoru;
  • Podlaha Terpaulin.

  Nevýhody

  • Nemožno pripojiť sprchovú nádobu s objemom nad 5 litrov.

  Avi-Outdoor Arne

  Hodnotenie: 4.0

  AVI-OUTDOOR ARNE

  Sprchový kút Avi-Outdoor Arne s rozmermi 150x150x225 cm. Konštrukcia pozostáva z plastových rúrok vystužených sklom s priemerom 9.5 mm gumičky. Markíza je už prišitá, takže ju ľahko zostaví aj jedna osoba. Rovnako ako vyššie uvedený stan má terpaulínovú podlahu. „Dvere sa uzatvárajú hermeticky pomocou zipsu, takže vaše telo sa v sprche cíti veľmi pohodlne. Obvodová sukňa a lepené švy zabraňujú prievanu. Vzduch v stane však nie je dusný, pretože dva strešné vetracie otvory vypúšťajú paru. Výška 225 cm je pohodlná pre vyššie osoby a ponecháva dostatok priestoru pre sprchovací kút. Výrobca poskytol dve vnútorné vrecká, ktoré možno nastaviť do ľubovoľnej výšky, pretože sú pripevnené priamo k tyčiam.

  Ľahká a robustná cestovná sprcha Arten Solo robí z Arten Solo najľahšiu a najodolnejšiu cestovnú toaletu na trhu. Jeho hmotnosť je presne 2 kg. Aj keď sa musíte vydať na dlhú cestu lesom alebo horami, vždy je ľahký.

  Výhody

  • Ramenné popruhy odolné voči poveternostným vplyvom pre väčšiu stabilitu
  • priestranné vnútorné vrecká;
  • švy sú lepené kvôli lepšiemu utesneniu;
  • odnímateľná podlaha.

  Nevýhody

  • ťažké sprchové nádoby s objemom nad 5 litrov nemožno príliš zaťažovať.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: