15 najlepších čerpadiel pre studne

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nie je určený ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Majitelia súkromných domov veľmi dobre poznajú problém zásobovania vodou. Len málo miest v našej krajine sa môže pochváliť vodovodom. Preto je zdrojom vody studňa alebo vrt. Na to, aby sa životodarná voda dostala na povrch a zásobovala váš dom alebo zavlažovací systém vodou, je potrebné kvalitné čerpadlo do vrtu. Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste mali pri výbere tohto elektrického spotrebiča dbať.

Ako vybrať čerpadlo pre studňu

 1. Kapacita čerpadla. Ak nepoznáte možnosti studne alebo vrtu, nie je potrebné zháňať vysokokapacitné čerpadlo. Každý zdroj vody má totiž veľmi odlišnú náplň. Veľmi dobre, keď bola studňa vyrobená profesionálmi, potom dal majiteľovi pas s potrebnými údajmi. Vtedy je kapacita čerpadla zvolená menšia ako kapacita plnenia studne. V prípade starých studní však budete musieť experimentálne určiť objem vody, ktorý príde za jednotku času. Čerpací výkon čerpadla vo vrte sa pohybuje od 1 do 10 metrov kubických. m/h. Majitelia chát môžu plne zabezpečiť kapacitu vodného čerpadla 1-3 m3/h.
 2. Tlak.Maximálny prietok vody – aby voda dobre tiekla, a nie len stekala. Možno ho vypočítať takto. K hĺbke vrtu pripočítajte 30 a potom 10 % k získanému číslu. Optimálna hodnota prevýšenia pre 10-metrový vrt je 45 metrov.
 3. Nie všetci kupujúci venujú pri výbere čerpadla pozornosť kvalite vody. Ak ide o zásobovanie čistou vodou zo studne, postačí akýkoľvek model s požadovaným súborom funkcií. V prípade znečistenia vody pieskom je však lepšie uprednostniť skrutkové čerpadlo, ktoré nezlyháva v dôsledku vniknutia pevných častíc.
 4. Všetky čerpadlá do studní sa delia do dvoch skupín: ponorné a povrchové čerpadlá. Majú výhody a nevýhody.
 5. ponorné modelySchopnosť zásobovať vodou z veľkých hĺbok. Preto sa odporúčajú majiteľom studní s hĺbkou väčšou ako 10 m. V tejto kategórii súťažia vibračné, skrutkové a odstredivé čerpadlá. Najdostupnejšie sú vibračné „potoky“ a „bábätká“. Ale pri dlhom použití dochádza k zničeniu šachty, zamulčovaniu šachty. Preto nešetrite peniaze, údržba studne alebo studne sa neskôr ukáže ako drahší projekt.
 6. Povrchové modelyMôže čerpať vodu len z plytkých studní a vrtov (do 10 m). Ich výhodou je, že pracujú v interiéri a ľahko sa ovládajú a udržiavajú.

Náš prehľad obsahuje 14 najlepších čerpadiel do studní. Zohľadnili sme názory odborníkov a spätnú väzbu od domácich používateľov.

Ktoré čerpadlo pre studňu je lepšie skrutkové alebo odstredivé?

Typ čerpadla

Výhody

nevýhody

Skrutkový typ

+ vysoká hlava

+ žiadne hĺbkové obmedzenia

+ sa nebojí špinavej vody

+ jednoduchá údržba

+ primeraná cena

– veľké rozmery

– všetky čerpadlá sú ponorné

– nie je možnosť dávkovania vody

Odstredivé

+ všestranné použitie

+ kompaktnosť

+ vysoká spoľahlivosť

+ nízka hladina hluku

+ široký rozsah

– prísne požiadavky na kvalitu vody

– vysoká cena

Hodnotenie najlepších čerpadiel pre studne

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie čerpadlá do vrtu na znečistenú vodu1UNIPUMP MINI ECO 1-93 (750W)17 071 €
2Vodotok BCPE-HV-75-0,5-63m19 750 €
3KAMA NPC-0,55-1,5/506 590 €
Najlepšie ponorné čerpadlá do vrtu na čistú vodu1Aquatech SP 3,5″ 4-10024 892 €
2DJILEX Vodomet PROF 55/90 Dom30 010 €
3JIELEX Vodomet PROF 55/7513 410 €
Najlepšie povrchové čerpadlo do studne na čistú vodu1Aquario AUTO AJC-101 B (H) (1000 W)20 773 €
2DZHYLEKS Jumbo 60/35 CH-24 (600W)9 707 €
3Aquario AUTO ADB-35 (430W)11 045 €
4ESPA Aspri 35 4M N47 512 €
5

edrollo JSW 3AL-N

36 380 €
6GARDENA 6000/6 inox Premium15 990 €
7Aquario ADB-608 000 €
8VICHR PN-6504 690 €
9ESPA Aspri 15 3M25 494 €

Najlepšie čerpadlá do vrtu na znečistenú vodu

Na čerpanie znečistenej vody sú potrebné nenáročné čerpadlá. Na túto úlohu sú vhodnejšie skrutkové modely. V centre pozornosti sú tieto elektrické spotrebiče.

UNIPUMP MINI ECO 1-93 (750 W)

Hodnotenie: 4.9

UNIPUMP MINI ECO 1-93 (750 W)

Toto čerpadlo je veľmi drahé. Svoju úlohu však zvláda dokonale! A má nepravdepodobnú životnosť, zatiaľ čo lacnejší konkurenti sa môžu pomerne rýchlo pokaziť. Niet divu – výrobca použil vysoko kvalitné materiály, z ktorých sú vyrobené všetky komponenty. Podarilo sa mu dokonca implementovať ochranu proti prehriatiu motora.

Hlavnými prvkami tohto modelu sú štartovací kondenzátor a tepelné teleso. Tieto dva komponenty sú zabudované v tele spotrebiča. To výrazne uľahčuje prevádzku a predovšetkým inštaláciu čerpadla.

Môže sa používať na čerpanie vody z rybníkov a hlbokých studní. Častejšie sa však kupujú na inštaláciu do studne. Vyžaduje sa minimálny priemer 85 mm – čerpadlo ho musí zvládnuť. Upozorňujeme tiež, že toto zariadenie je ponorné, čo preň znamená určité obmedzenia. A 17-kilogramová hmotnosť je nepríjemná len pri inštalácii.

Vysoká cena vďaka puzdru z nehrdzavejúcej ocele. Pokiaľ ide o obežné koleso, je vyrobené z polykarbonátu. Toto ponorné čerpadlo je skrátka prvou voľbou, ak potrebujete ponorné čerpadlo s dlhou životnosťou na čistú vodu.

Výhody

 • Používajú sa talianske pečate;
 • vynikajúci jednofázový motor;
 • Zavedená tepelná ochrana;
 • Plášť je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele;
 • Dômyselné polykarbonátové obežné koleso.

Nevýhody

 • Vysoké náklady.

Vodotok BCPE-HV-75-0,5-63m

Hodnotenie: 4.8

Vodotok BCPE-HV-75-0,5-63m

Čínske čerpadlo Vodotok BCPE-GV-75-0,5-63m sa v našom hodnotení umiestnilo na druhom mieste. Prehráva s víťazom v oblasti výkonu, kvality použitých materiálov a spracovania. Tento model však ponúka niekoľko výhod, ktoré sa stávajú rozhodujúcimi pre domácich zákazníkov. Odborníci si v prvom rade všímajú prijateľnú cenu. Jednotku možno spustiť do hĺbky až 120 m a dosahuje maximálnu výšku 110 m. Za zmienku stojí aj nenáročnosť čerpadla. Nebojí sa piesku a pevných častíc vo vode, čím sa rozširuje rozsah jeho použitia.

Používatelia používajú čínske čerpadlo na zásobovanie vodou zo studní, rybníkov a studní, na organizáciu zavlažovania záhrady. Dlhý sieťový kábel (40 m) umožňuje zapojiť zariadenie priamo do zásuvky.

Výhody

 • primeraná cena;
 • väčšia hĺbka ponorenia;
 • nenáročnosť na kvalitu vody;
 • dlhý sieťový kábel.

Nevýhody

 • sťažnosti na kvalitu vyhotovenia.

KAMA NPS-0,55-1,5/50

Hodnotenie: 4.7

KAMA NPS-0,55-1,5/50

Nákup ruského čerpadla KAMA NPS-0,55-1,5/50 sa môže stať dobrou voľbou pre zásobovanie vodou na dači. Zariadenie má pomerne skromné vlastnosti v porovnaní s lídrami hodnotenia. Kapacita čerpadla 1,5 m3. M/h, hĺbka ponoru obmedzená na 5 metrov, max. výška čerpadla 50 metrov. Odborníci pritom vyzdvihujú nízku spotrebu energie (550 W) a tichú prevádzku. Model je nenáročný na kvalitu vody, priemer častíc môže byť až 1 mm. Výrobca vybavil svoj výrobok dlhým sieťovým káblom (15 m).

Mnohí používatelia mali možnosť oceniť vlastnosti domáceho čerpadla. Výborne sa hodí na zásobovanie malého domu vodou a zavlažovanie trávnikov. Vďaka použitiu materiálov odolných voči korózii môže čerpadlo slúžiť dlhý čas bez poškodenia.

Výhody

 • nízka cena
 • jednoduchý dizajn;
 • hospodárstvo;
 • nenáročnosť.

Nevýhody

 • skromná kapacita.

Najlepšie ponorné čerpadlá do vrtu na čistú vodu

Všetky ponorné čerpadlá dokážu čerpať čistú vodu. Pri nákupe je dôležité zohľadniť len technické špecifikácie modelu. Odborníci vysoko hodnotili niekoľko zariadení.

Aquatech SP 3,5″ 4-100

hodnotenie: 4.9

Aquatech SP 3,5 4-100

Jednoznačným lídrom medzi vrtnými čerpadlami pre všetky hlavné ukazovatele je model Aquatech SP 3,5″4-100. Čínske zariadenie má veľkú kapacitu (4,8 m3). m/h), ktorú zabezpečuje elektromotor s výkonom 1,5 kW. Čerpadlo je určené na čerpanie čistej vody, môže pracovať dlhú dobu, ako aj pri častých cykloch zapnutia a vypnutia. Hĺbka ponorenia čerpadla dosahuje 80 m, počas čerpania je výška 100 m. Dlhý sieťový kábel (70 m) umožňuje pripojenie zariadenia k sieti bez predlžovacích káblov.

Majitelia čínskeho čerpadla sú spokojní s jeho výkonom, kvalitou vyhotovenia, tichou prevádzkou. Jedinou nevýhodou modelu v porovnaní s konkurenciou je jeho vysoká cena.

Výhody

 • vysoký výkon a účinnosť;
 • vysoká hĺbka a ponorenie;
 • dlhý sieťový kábel;
 • kvalitná montáž.

Nevýhody

 • vysoká cena.

JIELEX Vodomet PROF 55/90 Dom

Hodnotenie: 4.8

DJILEX Vodomet PROF 55/90 Dom

Ruské vrtné čerpadlo DJILEX Vodomet PROF 55/90 Dom zaostáva za lídrom hodnotenia podľa hlavných parametrov. Prietoková kapacita vyzerá trochu skromnejšie (3,3 m3). m/h), výkon motora (1,1 kW), hĺbka ponoru (30 m) a maximálna výška (90 m). Model však vyzerá priaznivejšie, pokiaľ ide o vybavenie. Najskôr sa zariadenie dodáva spolu s hydraulickým akumulátorom s objemom 50 l. Samostatný systém si vyžaduje len malú pozornosť majiteľa. Má ochranu proti preťaženiu a chodu nasucho. Prítomnosť diaľkového ovládania umožňuje diaľkové programovanie.

Vo svojich recenziách používatelia chvália čerpadlo za jeho kompletné vybavenie, informatívny displej, spoľahlivosť. Z nevýhod bola zaznamenaná slabá ochrana proti korózii hydraulického akumulátora.

Výhody

 • kompletná sada;
 • dobrý výkon;
 • možnosť programovania;
 • jednoduché pripojenie.

Nevýhody

 • hydraulický akumulátor rýchlo hrdzavie.

DJILEX Vodomet PROF 55/75

Hodnotenie: 4.7

JILEKS Vodomet PROF 55/75

Na zásobovanie vodou zo studní a vrtov je určené čerpadlo DZHILEKS Vodomet PROF 55/75. Vyznačuje sa prijateľnou cenou, jeho technické vlastnosti nedosahujú parametre lídrov v rebríčku. Maximálna hĺbka ponoru je teda obmedzená na 75 m, pričom hĺbka ponoru by nemala presiahnuť 30 m. Zariadenie má nízku spotrebu energie (880 W). Model je pomerne nenáročný na kvalitu vody, vo vnútri sa nachádza sitko, ktoré zachytáva častice s veľkosťou nad 1,5 mm. Dĺžka sieťového kábla je 30 m.

Majitelia si pochvaľujú tichú prevádzku čerpadla, nízku cenu, jasné spustenie ochrany proti prehriatiu. Nevýhodou je zlé vybavenie, problémy počas prevádzky.

Výhody

 • úsporná spotreba elektrickej energie;
 • nízka cena;
 • nenáročnosť;
 • dobrá prietoková kapacita (3,3 m3). m/h).

Nevýhody

 • zlé vybavenie;
 • chybné výrobky nie sú zriedkavé.

Najlepšie povrchové čerpadlá na čistú vodu

Povrchové čerpadlá priťahujú používateľov svojou kompaktnou veľkosťou a jednoduchou obsluhou. Umožňujú odber vody zo studní do hĺbky 7-10 m. Takéto čerpadlá je lepšie inštalovať v oddelených miestnostiach, t. . Vydávajú značné množstvo hluku. Odborníkom sa páčili tieto povrchové jednotky.

Aquario AUTO AJC-101 B (H) (1000 W)

Hodnotenie: 4.9

Aquario AUTO AJC-101 B (H) (1000 W)

Vynikajúce zariadenie v obvyklej modrej farbe tejto spoločnosti. Kľúčovou vlastnosťou je zvýšená spotreba energie až do 1 kW. Pri tomto parametri by sa dalo očakávať pravidelné prehrievanie motora. Našťastie sa tu takýto problém nevyskytuje. Svedčí o tom tepelná odolnosť motora triedy B.

Tento model je pripravený čerpať čistú čerstvú vodu zo studní, vrtov a dokonca aj z otvorených vodných plôch. Výrobca odporúča používať čerpadlo len vtedy, keď je hĺbka spodnej vody menšia ako 8,5 metra. Je upokojujúce, že zariadenie sa zapne len vtedy, keď človek začne používať vodu. Ak sa zastaví prívod vody, čerpadlo sa samo vypne. Tým sa šetrí energia a predlžuje životnosť spotrebiča.

Vzduchom chladené asynchrónne odstredivé čerpadlo je ukryté pod krytom. Napája sa zo známej siete 220 V. výrobca tvrdí, že jeho výrobok je pripravený pracovať aj s vodou, ktorá dosiahla teplotu 40 °C. Musí byť čistý. nečistoty – možné, ale ich veľkosť by nemala presiahnuť 1 mm. Voda sa nesmie dostať do blízkosti spotrebiča. Skutočnosť, že jeho vnútorné časti nie sú veľmi dobre chránené. Presnejšie, odolnosť voči vode v tomto prípade spĺňa normu IP44. To vylučuje možnosť inštalácie čerpadla na ulici, pokiaľ nad ním neumiestnite dobrú strechu.

Použité obežné koleso je vyrobené z mosadze. Jadro rotora a statora je vyrobené z elektrotechnickej ocele valcovanej za studena. Hriadeľ čerpadla z nehrdzavejúcej ocele. Na druhej strane je plášť vyrobený z liatiny.

Výhody

 • Dobré chladenie motora;
 • Zavedené je automatické spúšťanie;
 • Vyrobené z odolných materiálov;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • Kapacita dosahuje 3,6 m3. m/h.

nevýhody

 • Kvalitná hydroizolácia by bola dobrým nápadom;
 • Nie je vhodný pre hlboké prívody vody;
 • Vysoké náklady.

JIELEX Jumbo 60/35 Ch-24 (600 W)

Hodnotenie: 4.8

JILEX Jumbo 60/35 Ch-24 (600 W)

Kvalitná čerpacia stanica pripravená na odber vody z hĺbky až 9 m. Keďže je určený na použitie s čistou vodou, odporúčame ho inštalovať nad vrtom. Niektorí zákazníci ho však používajú aj v studniach.

Môže sa zdať, že vo vnútri tohto výrobku nie je nainštalovaný najvýkonnejší motor. Je to naozaj. Aj jeho kapacita však úplne postačuje na zabezpečenie tlakovej výšky vody v 35 m dlhej hadici alebo potrubí. Pre prietokovú kapacitu sa odporúča maximálne 3,6 metra kubického vody na meter kubický. m/h. To, samozrejme, závisí od toho, aká dlhá je vzdialenosť medzi vaším domom a studňou.

Plášť tohto modelu je vyrobený z liatiny. Súčasťou čerpadla je aj 24-litrová hydraulická nádrž. Nemožno nespomenúť nevýraznú príručku, ktorá je dodávaná v súprave. Môže ho nainštalovať aj ten, kto nikdy predtým podobný spotrebič nepoužíval. Odporúča sa starostlivá inštalácia a nastavenie, inak môže spotrebič začať vydávať nadmerný hluk a vibrovať, čo by mohlo znížiť jeho životnosť.

Výhody

 • Plášť je vyrobený z liatiny;
 • Nie je to zlá kapacita;
 • Hlava je až 35 m;
 • K dispozícii je priestranná hydraulická nádrž.

Nevýhody

 • Rozmarné prispôsobenie;
 • Nespoľahlivé automatické vypínanie;
 • Bariéra proti vlhkosti by bola dobrým nápadom.

Aquario AUTO ADB-35 (430 W)

Hodnotenie: 4.7

Aquario AUTO ADB-35 (430 W)

Jedno z energeticky najúčinnejších vrtných čerpadiel. Má 430-wattový vzduchom chladený motor, ktorý je asynchrónny. Motor je kompletný so spúšťacím kondenzátorom a ochranným tepelným relé. Všetky tieto vlastnosti umožňujú klasifikovať zariadenie podľa tepelnej triedy izolácie motora B. Motor môže poškodiť iba voda – certifikácia IP44 znamená, že sa nemusíte báť iba slabého postriekania. To znamená, že čerpadlo musí byť nainštalované buď pod krytom, alebo v interiéri. Druhá možnosť je, samozrejme, vhodnejšia.

Rovnako ako ostatné výrobky distribuované pod touto značkou je zariadenie takmer celé modré. Napriek svojej skromnej veľkosti je pripravený čerpať od 10 do 25 litrov vody za minútu. Jedinou podmienkou je, že musí byť čistý. Extrémne čisté – maximálna prípustná veľkosť pevných častíc by nemala presiahnuť 0,1 mm. Zariadenie nemá žiadne špecifické požiadavky na teplotu vody – výrobca uvádza 60 °C. Čerpadlo vydrží značný tlak až do 8 barov.

Model je namontovaný na povrchu. Maximálna výška, v ktorej môže čerpať vodu, je 7 metrov. Ak hovoríme o vnútornej časti výrobku, všetky sú vyrobené z pomerne drahých a odolných materiálov. Napríklad štartovacia cievka je vyrobená z čistej medi. Puzdro je vyrobené z liatiny. Má pozinkovanú antikoróznu úpravu, takže sa dá očakávať, že si dlho zachová svoju predajnosť. Obežné koleso je vyrobené z mosadze. Hydraulická nádrž je vyrobená z etylén-propylénovej gumy.

Pravdepodobne najlepšia voľba pre tých, ktorí chcú šetriť energiu. A to nielen preto, že použitý motor spotrebuje pomerne malé množstvo elektrickej energie. Zariadenie sa dokáže automaticky zapnúť, keď sa začne odber vody. A hneď ako sa vypne, vypne sa. To znamená, že Aquario AUTO ADB-35 sa nikdy nevyčerpá.

Výhody

 • Môže pracovať s horúcou vodou;
 • Vynikajúci výkon;
 • Puzdro a vnútorné časti sú vyrobené z kvalitných materiálov;
 • Je na ňom antikorózna vrstva;
 • Odoláva značnému tlaku.

Nevýhody

 • Voda musí byť dokonale čistá;
 • Cena nie je pre každého;
 • Nedostatočná kapacita hydraulickej nádrže.

ESPA Aspri 35 4M N

Hodnotenie: 4.7

ESPA Aspri 35 4M N

Vysoká kvalita a vynikajúci súbor technických parametrov umožňujú španielskemu čerpadlu ESPA Aspri 35 4M N obsadiť dôstojné miesto v našom rebríčku. Výrobca vyrobil všetky kritické časti z nehrdzavejúcej ocele, čo je pozitívnym faktorom robustnosti a odolnosti zariadenia. Má olejom naplnenú komoru, ktorá je zodpovedná za mazanie tesnenia hriadeľa. odborníci ocenili prítomnosť samonasávacieho ventilu v čerpadle, ktorý zabezpečuje nasávaciu výšku 9 m. čerpadlo má tepelnú ochranu jednofázového motora, ako aj automatický reštart. Prietokový výkon povrchového čerpadla je 9 m3/h. m/h.

Používatelia si pochvaľujú výkon, spoľahlivosť a tichú prevádzku čerpadla. Nevýhodou je vysoká cena.

Výhody

 • silu a výkon;
 • Spoľahlivosť a životnosť;
 • Kvalitná montáž;
 • tichá prevádzka.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Pedrollo JSW 3AL-N

Hodnotenie: 4.7

Pedrollo JSW 3AL-N

Model vykazuje najlepšie technické parametre. Má vysokú priepustnosť (9,6 m3). vysoký prietok (62 metrov za hodinu), značná hĺbka ponoru (9 metrov). Na rozdiel od oceneného modelu sú niektoré časti vyrobené z liatiny, napr. kryt. Treba poznamenať, že kovové povrchy sú dobre chránené kvalitným lakovaním. Mierne zaostáva za lídrom v hmotnosti (27 kg) a celkových rozmeroch. Jednoduchá inštalácia a údržba.

Domáci používatelia nemajú žiadne konkrétne sťažnosti na prácu talianskeho čerpadla. Je účinný a všestranný, takže umožňuje rovnako úspešne organizovať zásobovanie domácnosti a záhrady vodou.

Výhody

 • vysoká účinnosť;
 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • vyhadzovač;
 • spoľahlivá ochrana proti korózii.

Nevýhody

 • ťažká váha;
 • vysoká cena.

GARDENA 6000/6 inox Premium

Hodnotenie: 4.6

GARDENA 6000/6 inox Premium

GARDENA povrchové čerpadlo 6000/6 inox Premium patrí do triedy Premium. Český model sa vďaka čínskej montáži predáva za rozumnú cenu. Odborníci venovali pozornosť inovatívnemu ochrannému mechanizmu motora, ktorý zabezpečuje odolnosť elektrického zariadenia. Jasný LED indikátor umožňuje sledovať pracovný proces, včas signalizuje poruchy. Použitie nehrdzavejúcej ocele v telese zvyšuje spoľahlivosť čerpadla. Model je nenáročný na kvalitu vody – čerpá vodu z vodovodu, dažďovú vodu a chlórovanú vodu.

V recenziách je čerpadlo chválené pre svoju kompaktnosť, automatickosť a tichosť. Jeho neopraviteľnosť mu bráni dostať sa na piedestál v našom rebríčku.

Výhody

 • kompaktnosť a ľahkosť;
 • kvalitné materiály;
 • spoľahlivé a nenáročné;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Neopraviteľné.

Aquario ADB-60

Hodnotenie: 4.5

Aquario ADB-60

Ak je hĺbka nasávania menšia ako 7 m, mali by ste venovať pozornosť povrchovému čerpadlu Aquario ADB-60. Lacný model z Talianska sa od konkurencie odlišuje vysokou výškou (64 m). V tomto prípade je čerpadlo horšie z hľadiska kapacity (2,4 m3. vysoký prietok (62 m/h) a výkon (600 W). výrobca vybavil svoj výrobok funkciou zvyšovania tlaku a ochranou proti prehriatiu. Teleso čerpadla je vyrobené z liatiny, ktorá je chránená proti korózii galvanickým povlakom.

Talianske čerpadlo je u nás osvedčené. Používatelia sú spokojní s jeho spoľahlivosťou, hlavou, nízkou cenou. Aj keď nie je voda, neboli zaznamenané žiadne prípady zlyhania. Iba skromný výkon a jednoduchý vzhľad neumožnili postúpiť vyššie v rebríčku.

Výhody

 • spoľahlivosť;
 • primeraná cena;
 • vysoký tlak.

Nevýhody

 • nízka kapacita vybíjania;
 • skromný dizajn.

VIHR PN-650

Hodnotenie: 4.4

VICHR PN-650

Domáci vývoj VICHR PN-650 je určený pre majiteľov súkromných domov. Výrobca ponúka najnižšiu cenu za povrchové čerpadlo. Dôraz sa kladie na dobrý čerpací výkon (3,6 m3). m/h), maximálna výška (45 m) a malá hmotnosť (8 kg). Model je zostavený z kvalitných komponentov, telo je odliate z liatiny a chránené proti vlhkosti náterom. Vysoká hĺbka nasávania (9 m) bola pre odborníkov príjemným prekvapením. Je ťažké očakávať bohatú funkčnosť od rozpočtového modelu, preto sa model nachádza na siedmom mieste v rebríčku.

Medzi silné stránky majiteľov Vortex patrí kompaktnosť, ľahkosť, nízka cena a hĺbka sania. Nedostatok automatického ovládania je nevýhodou jednotky, ako je uvedené v recenziách.

Výhody

 • jednoduchosť a spoľahlivosť;
 • ľahkosť a kompaktné rozmery;
 • nízka cena.

Nevýhody

 • skromný vzhľad;
 • slabá funkčnosť.

ESPA Aspri 15 3M

Hodnotenie: 4.4

ESPA Aspri 15 3M

ESPA Aspri 15 3M sa môže pochváliť širokou škálou aplikácií. Dokáže čerpať vodu zo studní a rybníkov, pracovať v modulárnych vodovodných a zavlažovacích systémoch, čerpať vodu z jednej nádoby do druhej. Ocenený súrodenec je však skromnejšie vybavený a má menej funkcií ako predchádzajúci model. Má najmenšiu výšku (33 m), skromný výkon (610 W) a výkon čerpania (3 cm3/min). m/h). Medzi silné stránky odborníkov na tento produkt patrí hĺbka odsávania (9 m) a nízka hmotnosť (9,2 kg).

Čerpadlo je na konci nášho rebríčka kvôli vysokej cene. Niektorí používatelia mali problémy s prevádzkou čerpadla. Chvályhodná je však tichá prevádzka, jemný štart a absencia vibrácií.

Výhody

 • nízka hladina hluku;
 • mäkký štart;
 • vysoká hĺbka nasávania;
 • ľahkosť a kompaktnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • ťažkosti v súvislosti s.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: