16 najlepších šabľových píl

*Odporúčanie redaktora pre najlepšie šabľové píly. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Šabľové píly sú v zahraničí veľmi obľúbené, ruskí používatelia prejavujú o tento nástroj čoraz väčší záujem. Nízka hmotnosť, komfort obsluhy, bezpečnosť a cenová dostupnosť sú pre zákazníkov atraktívne. Nástroj sa stáva predĺženou rukou a umožňuje pohodlné rezanie stromov a kríkov, stavebné a renovačné práce. Na domácom trhu je k dispozícii široká ponuka šabľových píl. Líšia sa cenou, rozmermi a technickými parametrami. Pomocou nášho odborného poradcu môžu potenciálni zákazníci nájsť ten správny nástroj pre svoje požiadavky.

Odporúčania pre výber šabľovej píly

Účel. Všetky šabľové píly možno rozdeliť do dvoch skupín.

 1. Profesionálne modely sa vyznačujú vysokým výkonom, robustnosťou, pevnosťou. Sú vhodné pre záhradníkov a dokončovacích pracovníkov, karosárov a montážnikov. Cena takéhoto nástroja je však pomerne vysoká.
 2. Ak potrebujete pílu na prácu v garáži alebo na záhrade, je lepšie zvoliť modely pre domácnosť. Vyznačujú sa cenovou dostupnosťou, ľahkosťou a jednoduchým používaním.
 3. Napájanie. Ako každý elektrický spotrebič, aj šabľová píla je poháňaná motorom. Najdôležitejšou vlastnosťou elektromotora je jeho výkon. Vyjadruje sa vo wattoch a pohybuje sa od 500 do 2 000 wattov. Čím vyšší je výkon motora, tým náročnejšia môže byť úloha. Náradie s výkonom 700 až 1500 W je optimálnou voľbou pre domáce použitie.

Výkon.Píly Sabre vynikajú svojím výkonom. Dôležitý je pritom počet zdvihov za minútu a veľkosť zdvihu.

 1. Rezný nástroj vykonáva vratný pohyb so špecifickou frekvenciou. Vyjadruje sa v úderoch za minútu (dpm). Čím viac zdvihov má nôž, tým rýchlejšie sa materiál reže. Modely s rýchlosťou 2500-3500 fpm sú vhodné na domáce použitie.
 2. Rýchlosť rezania závisí od zdvihu pílového kotúča. Čím vyššia je amplitúda, tým vyšší je výkon nástroja. Modely so širokým zdvihom (25-35 mm) sa vyznačujú ľahším odstraňovaním pilín a triesok.

Nastavenie rýchlosti. Nastavenie otáčok je pre šabľové píly nevyhnutné na prácu s rôznymi materiálmi.

 1. Plynulá regulácia otáčok nastavením citlivého elektronického tlačidla. Príliš silné stlačenie tlačidla (intuitívne alebo náhodné) však môže rýchlo zničiť reznú hranu píly.
 2. Nastavenie pomocou kolieska alebo posuvného kolieska sa považuje za modernejšie a spoľahlivejšie. V závislosti od materiálu sa nastaví požadovaná rýchlosť, ktorá sa po úplnom stlačení tlačidla Štart neprekročí.

Pohyb kyvadla.Na zvýšenie reznej rýchlosti výrobcovia pridávajú do niektorých svojich šabľových píl kyvadlový pohyb. Počas spätného chodu sa pílový kotúč odkláňa od línie rezu, čo umožňuje efektívnejšie odstraňovanie odpadového materiálu z oblasti rezu. Presnosť a kvalita rezania je však mierne zhoršená. Optimálne je kúpiť si nástroj s kyvadlovým zdvihom, ktorý sa dá vypnúť.

Mechanizmus na výmenu pílového kotúča.Správna voľba rezných nástavcov je nevyhnutná na rýchle a presné rezanie materiálu.

 1. Ak sa popruhy menia zriedka, môžete si vybrať uzamykací mechanizmus na kľúč. Na výmenu čepele sú nevyhnutné špeciálne určené kľúče.
 2. Ak sa pílový kotúč počas prevádzky viackrát mení, mali by ste hľadať uzamykací mechanizmus bez použitia náradia. Niektorí výrobcovia ponúkajú otočnú konštrukciu, iní majú posuvný mechanizmus.

Ďalšie možnosti.K dispozícii je voliteľné príslušenstvo pre priamočiare píly, ktoré vám umožní bezpečnú a pohodlnú prácu.

 1. Softstart pre vysokovýkonné modely na ochranu sieťového napájania pred preťažením počas rozbehu motora.
 2. Brzda motora zabezpečuje, že sa pílový kotúč okamžite po vypnutí náradia úplne zastaví. Táto možnosť zvyšuje bezpečnosť a šetrí čas obsluhy.
 3. Vďaka špeciálnemu svietidlu na tele píly je možné osvetliť zónu rezania. Možnosť, ktorá sa hodí pri zlých svetelných podmienkach.
 4. Elektronická ochrana proti preťaženiu vypne motor, ak sa píla zasekne v materiáli. Dlhodobá prevádzka nástroja bez zastavenia.

Náš výber 16 najlepších akumulátorových šabľových píl. Všetky dostupné na trhu v Rusku. Pri rozhodovaní o umiestnení sa redakcia časopisu Expertology opierala o názor odbornej komunity a zohľadňovala spätnú väzbu od domácich používateľov.

16 najlepších šabľových píl

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie reťazové píly1Milwaukee SSPE 1500 X53 490 €
2Makita JR3061T14 700 €
3BOSCH GSA 1300 PCE15 574 €
4AEG US 1300 XE11 700 €
5ZUBR ZPS-1400 E8 948 €
6Metabo SSE 110011 138 €
7BOSCH PSA 700 E7 800 €
8E
 • TECH PS 1100EP
 • 5 308 €
  9Interscol NP-120/1010E7 990 €
  Najlepšie akumulátorové šabľové píly1Makita DJR187RTE29 838 €
  2BOSCH GSA 18 V-
 • C 5.0 Ah x2 L-BOXX
 • 30 440 €
  3Metabo PowerMaxx SSE 12 BL9 229 €
  4Makita DJR187Z13 620 €
  5AEG BUS 18-07 488 €
  6BOSCH GSA 18 V-
 • C 0 L-BOXX
 • 10 552 €
  7Bort
  S-18
 • -FD
 • 8 520 €

  Najlepšie reťazové píly

  Ak sa práce na záhrade alebo v dielni vykonávajú v blízkosti elektrickej zásuvky, je kúpa reťazovej píly správnou voľbou. Výkonný a spoľahlivý. Odborníkov oslovujú tieto modely.

  Milwaukee SSPE 1500 X

  Hodnotenie: 4.9

  Milwaukee SSPE 1500 X

  Elektromotor Milwaukee SSPE 1500 X má najlepšiu ochranu proti preťaženiu. Obsluha sa môže plne sústrediť na prácu bez obáv z poškodenia motora. Vysoký výkon (1500 W) a rýchlosť rezania (2800 dpm). Amplitúda je 32 mm, je možné udržiavať konštantný výkon pri zaťažení. Patentované elektronické bezpečnostné zariadenie na vyrovnanie energie nárazu v prípade zaseknutia noža. Systém AVS dokáže účinne znížiť vibrácie. Má dlhý (4 m) a pružný sieťový kábel. Táto píla je víťazom našej recenzie.

  V každom ohľade si tento nástroj zaslúži od používateľov len chválu. Prekážkou nákupu je len vysoká cena.

  Výhody

  • spoľahlivosť;
  • silu a výkon;
  • plynulý chod;
  • účinný antivibračný systém.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Makita JR3061T

  Hodnotenie: 4.8

  Makita JR3061T

  Jedna z najlepších volieb pre profesionálov! Táto šabľová píla je skonštruovaná tak, aby roky odolávala najnáročnejším požiadavkám. Je tiež veľmi výkonný. Môžete si byť istí, že použitý motor vám umožní pracovať s akýmkoľvek druhom dreva. Maximálna hĺbka rezu v tomto materiáli dosahuje 255 mm! Výrobca tiež nezakazuje rezanie oceľových rúr – v tomto prípade môžete počítať so 130-milimetrovým rezom. Jedným slovom, základné funkcie nemôžu nezaujať.

  Vnútri tohto nástroja sa nachádza 1250-wattový elektromotor. Na tele píly nájdete niekoľko gumových podložiek. Zaisťujú bezpečnejšie uchopenie. Je tiež mierne polstrovaná. Na puzdre sa nachádza aj regulátor, ktorý umožňuje meniť frekvenciu otáčania pohonu. Umožňuje prispôsobiť nástroj konkrétnemu materiálu, s ktorým bude pracovať.

  Tento model má nastaviteľný zdvih kyvadla. Nehovoriac o rýchlej výmene nástrojov. Kým v minulosti sa vyžadoval kľúč, teraz nie je potrebný žiadny iný nástroj! Ďalšou dôležitou vlastnosťou je hladký chod čepele. Dosahuje sa to zavedením vertikálneho kľukového mechanizmu.

  Makita JR3061T má oproti svojim súperom aj ďalšie výhody. Výrobca napríklad vybavil svoje náradie osvetlením pracovnej plochy. Zosilnená tlaková topánka. Robustná konštrukcia pre dve ruky je veľkou výhodou. Nakoniec, o zariadení nemožno povedať nič zlé. Obsahuje plastové puzdro na prenášanie, vďaka ktorému sa veľmi ľahko prepravuje. Jediná výčitka k hmotnosti zariadenia je jeho hmotnosť do 2,5 kilogramu. Ale pri takomto motore by ste ani nič iné neočakávali. Ak si však prečítate naše hodnotenie, zistíte, že existujú podstatne ťažšie šabľové píly.

  Výhody

  • Dĺžka kábla je 4 m;
  • Dodáva sa v plastovom kufríku;
  • Veľmi výkonný motor;
  • Hladký chod sa realizuje;
  • Existuje niekoľko dôležitých úprav;
  • Ergonomický dizajn;
  • Pracovný priestor môže byť osvetlený.

  Nevýhody

  • Vysoká cena.

  BOSCH GSA 1300 PCE

  Hodnotenie: 4.7

  BOSCH GSA 1300 PCE

  Jabberová píla BOSCH GSA 1300 PCE sa v Rusku bežne používa. Nájdete ho v autobazároch, v rukách záhradkárov, používa sa dokonca aj pri porciovaní mŕtvych tiel v mäsokombinátoch. Výkon motora (1300 W) dopĺňa vysoká frekvencia zdvihu (2900 MV/min), ktorá umožňuje amplitúdu 28 mm na vykonávanie rezov hlbokých až 230 mm. Osvetlenie pracovnej plochy pomáha dosiahnuť presný rez za všetkých podmienok viditeľnosti. Odborníci hodnotia účinný systém tlmenia vibrácií a vynikajúci systém vyváženia modelu ako výhodu.

  Väčšina majiteľov je plne spokojná s možnosťami, spoľahlivosťou a životnosťou šabľovej píly. Rezanie je také rýchle, že používatelia uvažujú o vypnutí kyvadlového zdvihu.

  Výhody

  • širokú škálu aplikácií;
  • výkon;
  • minimálne vibrácie;
  • ergonómia.

  Nevýhody

  • Zdvih kyvadla nie je vypnutý.

  AEG US 1300 XE

  Hodnotenie: 4.7

  AEG US 1300 XE

  Dobrý výkon (1 300 W) a veľmi dobrá cena umiestnili AEG US 1300 XE na popredné priečky našich recenzií produktov. Elektronická regulácia frekvencie, pohodlný nástavec pílového kotúča Fixtec, účinné chladenie motora a výkon. Nastaviteľná základňa noža pomáha predĺžiť životnosť rezacieho zariadenia. výrobca poskytol možnosť otáčania noža až o 180 stupňov. Pogumovaná rukoväť Soft Grip znižuje vibračnú záťaž. Soft-start a elektronická ochrana motora.

  Používatelia si pochvaľujú výkon, pohodlie pri práci, dlhý sieťový kábel (4 m). Pri dlhodobom pílení však môžete v ruke cítiť vibrácie.

  Výhody

  • energie;
  • jednoduchosť ovládania;
  • dlhý kábel;
  • mäkký štart.

  Nevýhody

  • je cítiť vibrácie.

  ZUBR ZPS-1400E

  Hodnotenie: 4.6

  ZUBR ZPS-1400E

  Ako možno usúdiť z jeho názvu, tento model je vybavený 1400-wattovým motorom. Nachádza sa pod pevným kovovým krytom. Má tiež D-rukoväť, ktorá umožňuje efektívne držanie oboma rukami. Je dobré, že spúšť je veľmi veľká. To umožňuje obsluhu píly v rukaviciach alebo palčiakoch. Na kryte nájdete aj prepínač zdvihu kyvadla, ktorý je nápadne sfarbený na červeno. Píla dokáže vyvinúť maximálne 2800 zdvihov za minútu.

  V tomto modeli sa nachádza veľké množstvo rôznych elektronických zariadení. Píla bola navrhnutá s ohľadom na ochranu motora. To znamená, že motor sa nepokazí, ak mu chýba výkon na vykonanie rezu. To však bude veľmi zriedkavé. Stroj je schopný vykonávať rezy s dĺžkou 255 mm! aspoň pri práci s drevom. Samozrejme, s rezačkou ZUBR ZPS-1400 E môžete rezať aj všetky druhy rúr – kovové alebo plastové, na tom vôbec nezáleží.

  Túto šabľovú pílu nemožno nazvať lacnou. Preto by nemalo byť prekvapením, že nástroj možno vymeniť bez kľúča. Pri výbere nového nástroja je potrebné zabezpečiť, aby hrúbka nástroja nepresiahla 2 mm.

  Dôležitou vlastnosťou tohto modelu je jeho tesnosť. Prevodovka je spoľahlivo chránená proti prachu, ktorý nevyhnutne vzniká pri práci s drevom, tehlami a inými podobnými materiálmi. Dlhá životnosť nástroja a nie je potrebné pravidelne čistiť jeho vnútro. Plynulú reguláciu otáčok nemožno podceňovať.

  Možno, že ZUBR ZPS-1400 E nie je zlá voľba ani pre profesionálov. S takýmto nástrojom je možné ľahko vytvárať rovnomerné rezy, ako aj vykonávať tvarové rezanie. Kupujúci sa môže sťažovať len na najrôznejšie drobnosti. Napríklad žiadne podsvietenie pracovnej plochy.

  Výhody

  • Rýchla výmena príslušenstva;
  • Je tu kyvadlový zdvih;
  • Vysoký výkon motora;
  • Mnoho gumových podložiek;
  • Plynulé nastavenie rýchlosti;
  • Do prevodovky prakticky nepreniká prach;
  • Záručná doba sa predlžuje na päť rokov.

  Nevýhody

  • Váži do 4,4 kg;
  • Žiadne osvetlenie pracovnej plochy;
  • Žiadne plastové puzdro
  • Cena nebude vyhovovať každému.

  Metabo SSE 1100

  Hodnotenie: 4.6

  Metabo SSE 1100

  Metabo SSE 110 vyniká nízkou hlučnosťou a účinným chladiacim systémom. Nemecký nástroj ponúka dobrý výkon (1100 W) a výkon. Odborníci si vyznačia pohodlnú polohu píly s otočným pílovým kotúčom pre prácu nad hlavou alebo vo zvislej polohe. Výrobca vybavil svoj výrobok elektronickým systémom Vario, ktorý prispôsobuje pracovný režim rôznym materiálom. Hliníková prevodovka je dobre chránená pred vodou a prachom a 4 m dlhý sieťový kábel je ideálny na prácu bez predlžovacieho kábla. Vybavený praktickým kufríkom na uloženie náradia a príslušenstva.

  Majitelia sú spokojní s výkonom, nízkou hlučnosťou a odolnosťou šabľovej píly. Niektorým používateľom chýba kyvadlový mechanizmus.

  Výhody

  • tichá prevádzka;
  • Účinný chladiaci systém;
  • otočný mechanizmus pílového kotúča;
  • trvanlivosť.

  Nevýhody

  • bez kyvadlového mechanizmu.

  BOSCH PSA 700 E

  Hodnotenie: 4.5

  BOSCH PSA 700 E

  Príklepová píla BOSCH PSA 700 E je vynikajúci nástroj na domáce použitie. Či už chcete orezať stromy v záhrade, postaviť altánok alebo pergolu, psa 700 e je náradie, ktoré vám pomôže pri práci. Výkon motora je 710 W, čo spolu s frekvenciou 2700 otáčok za minútu umožňuje rýchle rezanie materiálov s hrúbkou až 150 mm. Pre potenciálnych kupujúcich je atraktívna nízka hmotnosť (3,0 kg) a prijateľná cena. Model je teda kvalitne zostavený a dlho slúži majiteľovi pri správnej prevádzke.

  V našich recenziách prevládajú pozitívne komentáre k produktu. Používatelia si pochvaľujú všestrannosť píly, jednoduchosť používania a veľký výber pílových listov. Nevýhodou je absencia puzdra a krátky sieťový kábel (2,5 m).

  Výhody

  • všestranné použitie;
  • prijateľná cena;
  • ľahkosť;
  • vysokokvalitná montáž.

  Nevýhody

  • bez puzdra na prenášanie;
  • krátky sieťový kábel.

  E
 • TECH PS 1100EP
 • Hodnotenie: 4.4

  E<li></div><p>TECH PS 1100EP“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/47316666195541-1516.jpg“ height=“248″ title=“E</p><li>TECH PSA 1100 EP“><p>Dostatočne výkonný na takmer všetky druhy dreva. Rezanie do hĺbky 115 mm v tomto materiáli. Niektorí ľudia si tento nástroj kupujú aj na prácu s kovovými výrobkami. Tento model si s nimi však poradí už o poznanie horšie ako výkonnejší konkurenti – výrobca deklaroval iba 15 mm hĺbku rezu.</p><p>Táto šabľová píla patrí do stredného cenového segmentu. Nie je teda prekvapujúce, že tu nie je miesto pre funkciu kyvadla. Pokiaľ ide o motor, ktorý nástroj používa, jeho výkon je 1100 wattov. Je potešujúce, že ruská spoločnosť vybavila svoj výrobok rukoväťou typu D. Môžete si byť istí, že vám píla nevypadne z rúk. Výrobca nezabudol na gumové podložky.</p><p>Za takú cenu by ste si mysleli, že na výmenu čepele sa bude používať kľúč. Našťastie to tak nie je. Nové nastavenie možno nainštalovať za niečo vyše minúty a pri troche zručnosti ešte rýchlejšie. Bohužiaľ, tu sa zoznam výhod končí. Na všetkom ostatnom výrobca ušetril peniaze. Nemá implementovaný pozvoľný štart;. Neposkytuje pracovnú plochu s LED diódami. Dokonca ani neimplementuje podporu konštantnej rýchlosti pri zaťažení. Je upokojujúce, že majiteľ môže aspoň upraviť frekvenciu ťahov. K dispozícii je aj ochrana proti náhodnému spusteniu, ktorá je dnes súčasťou väčšiny šabľových píl.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Zadná rukoväť sa dá otáčať;</li><li>Nízka úroveň vibrácií;</li><li>Bezkľúčový menič nástrojov;</li><li>Dĺžka kábla je 3 metre;</li><li>Nie je príliš veľký;</li><li>Frekvenciu zdvihu možno tiež nastaviť;</li><li>Cenu nemožno označiť za veľmi vysokú.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Dodáva sa bez puzdra;</li><li>Pracovná plocha nie je podsvietená;</li><li>Žiadny kyvadlový zdvih;</li><li>Telo je vyrobené z krehkého plastu;</li><li>Nepracuje dobre s kovom.</li></ul><h3>Interskol NP-120/1010E</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Interskol NP-120/1010E

  Šabľová píla Interskol NP-120/1010E je medzi Slovenskámi spotrebiteľmi veľmi obľúbená. Potvrdzuje to aj veľký počet recenzií na stránke Yam. Domáci vývoj prekvapuje odborníkov svojou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Model sa často nachádza v rukách profesionálov, ktorí oceňujú nástroj pre dobrý výkon (1010 W) a hlboký rez (až 250 mm). Výrobca vyrobil pílu z kvalitných materiálov, preto je model trochu ťažší (3,8 kg). Cenovo dostupná cena, pohodlné držanie, plynulý štart. Interskol NP-120/1010E uzatvára prehľad najlepších reťazových píl.

  Podľa používateľov je model dobre zostavený, výrobca poskytol možnosť opraviť rýchlosť. Za mínus považujú krátke pôvodné píly, ktoré sa rýchlo opotrebúvajú.

  Výhody

  • spoľahlivosť;
  • kvalitná montáž;
  • pohodlné uchopenie;
  • nízka cena.

  Nevýhody

  • bez puzdra na prenášanie;
  • krátke píly.

  Najlepšie akumulátorové šabľové píly

  Akumulátorové šabľové píly sú mobilné rezacie nástroje. Hodia sa pri práci mimo elektrickej siete. Odborníci identifikovali niekoľko účinných modelov.

  Makita DJR187RTE

  Hodnotenie: 4.9

  Makita DJR187RTE

  Akumulátorová reťazová píla Makita DJR187RTE poskytuje úplnú voľnosť pri práci profesionálnym stavbárom a záhradníkom. Tento nástroj japonskej výroby sa svojimi technickými vlastnosťami vyrovná najlepším reťazovým pílam. Lítium-iónová batéria s kapacitou 5 Ah a napätím 18 V poskytuje náradiu dostatok energie a maximálny zdvih 3000 otáčok za minútu so šírkou záberu 32 mm. Hĺbku rezu až do 255 mm je možné zvoliť medzi dvoma rýchlosťami rezania v závislosti od materiálu. Bezpečnostná brzda a výkonné podsvietenie sú ďalšími zaujímavosťami. Tento model je víťazom našej recenzie.

  Majitelia sú spokojní s autonómiou, výkonom, výkonnosťou a spracovaním.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • Na jedno nabitie funguje dlho;
  • hĺbkové rezanie;
  • motorová brzda.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  BOSCH GSA 18 V-
 • C 5.0 Ah x2 L-BOXX
 • Hodnotenie: 4.8

  BOSCH GSA 18 V-<li></div><p>C 5.0 Ah x2 L-BOXX“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/84616666195541-2116.jpg“ height=“353″ title=“BOSCH GSA 18 V-</p><li>C 5.0 Ah x2 L-BOXX“><p>Odborníci sú spokojní s dokonalým vyvážením vyvetvovacej píly BOSCH GSA 18 V-</p><li>C. Stáva sa predĺženou rukou a umožňuje používateľovi pracovať vo výške a s hmotnosťou. Akumulátorový nástroj váži len 2,5 kg, čo mu môžu závidieť aj akumulátorové modely. Pílou s vratným pohybom možno vykonávať rezy až do hĺbky 200 mm. Výrobca vybavil svoj výrobok užitočnými možnosťami, ako je plynulá regulácia otáčok, podsvietenie pracovného priestoru, elektronická ochrana motora. Stroj je napájaný 5 Ah Li-Ion batériou s napätím 18 V. Model získal v našej recenzii striebro.<p>Záhradníci sú nadšení pohodlím práce s pílou; rezanie konárov jednou rukou je možné vo výške. Nástroj vydrží dlho na jedno nabitie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dokonalé vyváženie;</li><li>dobrý výkon;</li><li>plynulá regulácia otáčok;</li><li>Efektívne podsvietenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenájdené.</li></ul><h3>Metabo PowerMaxx SSE 12 BL</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Metabo PowerMaxx SSE 12 BL

  Veľmi dôstojná akumulátorová reťazová píla so značkovou tmavozelenou farbou. Zariadenie je dostatočne ľahké na to, aby sa dalo držať jednou rukou. Je však možné aj obojručné uchopenie. Výrobca dodal aj gumové podložky, ktoré prakticky znemožňujú vykĺznutie píly z rúk.

  Tento model sa často volí pre prácu na ťažko dostupných miestach. Nemusí byť zapojený do elektrickej siete, takže sa dá bezpečne prenášať z jednej miestnosti do druhej, aj keď je táto miestnosť práve bez napätia. Napájanie zabezpečuje 12V batéria. tu použitý motor posúva pílový kotúč až o 16 mm. Bohužiaľ, kyvadlo tu nie je implementované. Nástroj sa však dá otáčať o 180 stupňov, čo umožňuje pohodlnú prácu nad hlavou. Netreba pripomínať, že výmena čepele sa vykonáva bez akéhokoľvek nástroja, takže proces trvá veľmi krátko.

  Tento model je dobrý nielen vďaka odolnému bezkefkovému motoru. Používateľa poteší obmedzovač hĺbky, ktorý sa dá nastaviť aj bez použitia kľúča. LED svetlá v pracovnom priestore. Bez batérií by bolo ťažké pracovať v neelektrifikovanej miestnosti – potrebovali by ste aspoň čelovku.

  Zostáva dodať, že toto náradie sa dodáva s dvoma batériami a nabíjačkou. To všetko je uložené v plastovej peňaženke. Píla na drevo a kov.

  Výhody

  • Váži menej ako 1,7 kg;
  • Bohatý kompletný súbor;
  • Je nainštalovaný výkonný motor;
  • Čepeľ sa otáča o 180 stupňov;
  • Rýchla výmena príslušenstva;
  • Podsvietená pracovná plocha;
  • Jednoduché nastavenie hĺbky rezu.

  Nevýhody

  • Nie je možné nastaviť frekvenciu zdvihu;
  • Neexistuje žiadny kyvadlový zdvih;
  • Cena nie je nízka.

  Makita DJR187Z

  Skóre : 4.6

  Makita DJR187Z

  Dobrá voľba pre profesionálov, ktorí už majú akumulátorové náradie tejto malajzijskej značky. Tento model sa dodáva bez batérií. Očakáva sa, že 18 V batéria bude k dispozícii, rovnako ako nabíjačka batérie. Nikto však nezakazuje kupovať ich samostatne.

  Navonok je táto šabľová píla veľmi podobná svojmu káblovému náprotivku od rovnakého výrobcu. Aj v tomto prípade je kryt v podobnej farebnej schéme. Rukoväť D, ktorá je vybavená gumovými podložkami, sa nijako zvlášť nelíši. Malajzijská spoločnosť nezabudla ani na kontrolu rýchlosti ťahu. Nástroj dosahuje maximálne 2300-3000 zdvihov/min. Jediným výrazným rozdielom je azda len absencia kyvadlového spínača. Bohužiaľ, tento problém je spoločný pre takmer všetky bezdrôtové modely.

  Keďže je to potrebné, používa sa tu univerzálne upevnenie lopatiek. Príslušenstvo sa dá vymeniť v krátkom čase, pretože nie je potrebný kľúč. Výrobca tiež implementoval podsvietenú pracovnú plochu. Je to správne, pretože niekedy sa tento druh nástroja používa v neelektrifikovanom prostredí.

  Ostatné technické vlastnosti zodpovedajú jeho cenovému segmentu. S týmto nástrojom je možné dosiahnuť záber 255 mm. Teda ak je to drevo. Pokiaľ ide o kov, uvádza sa maximálna hrúbka 130 mm, čo tiež nie je zlé.

  Výhody

  • Odolný bezkartáčový motor;
  • Má osvetlenú pracovnú plochu;
  • Rýchla výmena príslušenstva;
  • Je možné vykonať veľmi hlboké rezy;
  • Realizuje sa elektronické nastavenie otáčok;
  • Lepšia ochrana proti vlhkosti a prachu.

  Nevýhody

  • Žiadny kyvadlový zdvih;
  • Dodáva sa bez batérií a nabíjačky;
  • Žiadne puzdro na prenášanie;
  • Cena nie je pre každého.

  AEG BUS 18-0

  Hodnotenie: 4.5

  AEG BUS 18-0

  Nemecký model AEG BUS 18-0 má vysoký výkon. Vďaka výkonnej batérii (3 Ah, 18 V), vysokej frekvencii zdvihu (3300 dpm) a kyvadlovému mechanizmu možno nástroj používať na rezanie mäkkých materiálov aj tenkých plechov. Výrobca ju vybavil systémom Fixtec, ktorý zaisťuje pevné uchopenie pílového kotúča. Odborníci oceňujú bezpečnosť šabľovej píly, pretože je takmer nemožné zraniť sa pri práci. Napriek hmotnosti približne 3,5 kg sa ľahko drží jednou rukou, čo je spôsobené aj rozložením hmotnosti.

  Používatelia si pochvaľujú jeho prijateľnú cenu, dobrý výkon, robustnosť a vyváženosť. Mínusom je, že nie je žiadne puzdro a žiadna batéria.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • všestrannosť;
  • bezpečnosť;
  • bilancia.

  Nevýhody

  • žiadne puzdro.

  BOSCH GSA 18 V-
 • C 0 L-BOXX
 • Hodnotenie: 4.4

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: