18 najlepších visiacich zámkov

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné odborné poradenstvo.

Visiaci zámok zostáva v Rusku obľúbeným uzamykacím zariadením. Čoraz menej sa však podobá na staré stodolové modely a zmeny nastali v dizajne exteriéru aj v obsahu interiéru. Napriek zraniteľnosti konštrukcie nachádzajú výrobcovia rôzne spôsoby, ako zvýšiť odolnosť proti vlámaniu. V našej krajine existuje široká ponuka visiacich zámkov, ktoré sa líšia nielen cenou, ale aj funkčnosťou. S pomocou našich odborníkov sa pokúsime definovať dôležité kritériá výberu.

Tipy na výber visiaceho zámku

Druhy.V súčasnosti je na trhu niekoľko typov visiacich zámkov.

 1. Zámok v stodole zostáva klasikou žánru. Skladá sa z puzdra, špeciálneho skrutkového mechanizmu a závesu. Medzi výhody konštrukcie patrí jednoduchosť a spoľahlivosť, nízka cena a trvanlivosť. Takéto modely sa však považujú za najzraniteľnejšie z hľadiska vlámania.
 2. Zámok so západkovým čapom sa vyznačuje spoľahlivosťou. V tomto prevedení má puzdro zakrivený tvar a spona má tvar prsta. Úroveň spoľahlivosti je vysoká, ale vyskytujú sa určité nepríjemnosti pri otváraní a zatváraní.
 3. Visiaci zámok sa veľmi ťažko otvára. Puzdro úplne zakrýva skrutku, takže ju nie je možné odrezať. Nevýhodou týchto modelov je vysoká cena a nepohodlie pri používaní.

Štruktúra.Odborníci rozdeľujú visacie zámky do týchto skupín.

 1. zariadenia so skrytým uzamykacím mechanizmom a otvorenou lištou sa považujú za otvorené modely. Pri týchto zámkoch je dôležité, aby bol záves dostatočne tvrdý a hrubý.
 2. Pri modeloch v tvare hríbu je otočný gombík takmer úplne skrytý vo vnútri puzdra a iba jeho horná časť vyčnieva von. Pripomína klobúk huby.
 3. Polozamknuté zámky majú rovné prsty, ktoré sú čiastočne skryté v puzdre.
 4. Uzavreté visiace zámky sú visiace zámky, ktoré nemajú viditeľný zámok.

Jadro.Jednou z najdôležitejších súčastí visiaceho zámku je cylindrická vložka. Existuje niekoľko typov odkrytých ok.

 1. Jadro valca sa skladá z rámu alebo čapového mechanizmu. Kolíky sa vysúvajú pomocou zárezov v kľúči a valec sa môže otáčať len vtedy, keď je kľúč úplne ponorený v hlave valca.
 2. Dvojitý bit sa považuje za dostatočne odolný. Iba originálny kľúč môže posunúť výkyvy do správnej polohy.
 3. Na zablokovanie mechanizmu možno použiť disky. Tento typ konštrukcie sa nazýva kotúčový zámok.
 4. Skrutkové jadrá sú založené na princípe skrutky so závitovou časťou.
 5. Za najmodernejší typ útočníka sa považuje kódovaný útočník. Ak chcete otvoriť zámok, musíte zadať vopred pripravený kód.

Materiály.Výrobcovia visacích zámkov používajú niekoľko druhov materiálov.

 1. Oceľ je najpevnejší a najspoľahlivejší materiál. Oceľové zámky sú však drahé a majú veľkú hmotnosť. To je dôvod, prečo mnohí výrobcovia používajú na spony len oceľ.
 2. Liatina je lacnejšia a rovnako pevná ako oceľ. Ak sa však v liatine nachádzajú nečistoty alebo dutiny, konštrukcia sa stáva krehkou.
 3. Hliník v čistej forme sa používa zriedkavo, výrobcovia častejšie používajú zliatiny na báze hliníka. Hlavnou výhodou zámkov je ich ľahkosť a nekorodujú. Pevnosť hliníkových plášťov je však veľmi dobrá.
 4. Mosadz sa najčastejšie používa na korpusy a jadrá. Mäkkosť materiálu sa považuje za nevýhodu, pretože vrták sa ľahko dostane do valca a znefunkční ho (tento spôsob vstupu často využívajú zlodeji).

Spôsob otvárania/zatvárania. Všetky visiace zámky možno rozdeliť do dvoch skupín podľa spôsobu otvárania/zatvárania.

 1. Mechanické modely vyžadujú kľúč. Čím viac používateľov, tým viac kľúčov musí byť.
 2. Inteligentné zámky ovládané mobilnou aplikáciou alebo odtlačkom prsta. Dokáže uchovať 10-50 odtlačkov prstov v pamäti, takže nemusíte nosiť kľúč.

V tomto prehľade sme vybrali 18 najlepších visiacich zámkov. Všetky sú dostupné na našom trhu. Pri rozhodovaní o mieste berie časopis expertology do úvahy spätnú väzbu Slovenskách zákazníkov a názory odborníkov.

Hodnotenie najlepších visiacich zámkov

avel so snímačom odtlačkov prstov
Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie mechanické visiace zámky1EVVA/SQUIRE ICS SS65S16 300€
2ABUS GRANIT 37/55 B/EFSPP7 900€
3Visiaci zámok M
  -t-lock podložka
8 540€
4ABUS 190CS/605 200€
5MasterLock „EXCELL“ M930EURDLH2 969€
6Abloy PL341/50C, 502 670€
7APECS PDS-MOPS-65499€
8ZUBR 37297-50771€
9STAYER MASTER 37143-70282€
10Matica 91812460€
11STAYER MASTER 37143-80316€
Najlepšie inteligentné visiace zámky1Tigear
2 990€
2Bezpečnostný odtlačok prsta P3+3 490€
3Koogeek L33 490€
4GLS Bt+F5 000€
5DIGMA SmartLock C1, visiaci zámok, titán3 290€
6Inteligentný visiaci zámok PROFFI AUTO PA0601 s dotykovým panelom3 800€
7SAP-1001 290€

Najlepšie mechanické visacie zámky

Najjednoduchším a najobľúbenejším spôsobom zabezpečenia dverí, brán a skriniek proti zlodejom zostáva mechanický visiaci zámok. Ruské obchody ponúkajú širokú škálu, od malých rozpočtových modelov až po výkonné zariadenia s vysokou úrovňou zabezpečenia. Odborníci vybrali niekoľko zaujímavých visiacich zámkov.

EVVA/SQUIRE ICS SS65S

Hodnotenie: 4.9

EVVA/SQUIRE ICS SS65S

Mechanický visiaci zámok EVVA/SQUIRE ICS SS65S ponúka vysokú úroveň zabezpečenia. Model je vybavený cylindrickým mechanizmom, má otvorený uzáver, šírka puzdra je 65 mm. Odborníci chvália vnútorný kódovací systém ICS, ktorý zabraňuje väčšine známych metód manipulácie a otvárania. Výrobca sa postaral aj o neoprávnené kopírovanie kľúča. Výzvou pre zlodejov je prekonať dva nezávislé systémy. Jeden z nich pozostáva z desiatich kódovacích prvkov; druhou hranicou pre zlodejov budú 3 pružinové kolíky.

Domáci používatelia nepochybujú o účinnosti moderných kódovacích systémov zámku, spoľahlivej ochrane proti neoprávnenej manipulácii. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • dva kódovacie systémy;
 • spoľahlivosť;
 • trvanlivosť.

nevýhody

 • vysoká cena.

ABUS GRANIT 37/55 B/EFSPP

Hodnotenie: 4.8

ABUS GRANIT 37/55 B/EFSPP

Vďaka nemeckej kvalite výroby sa zámok ABUS GRANIT 37/55 B/EFSPP umiestnil na vynikajúcom druhom mieste v tomto hodnotení. Výrobca pri konštrukcii tohto modelu použil rad moderných technológií a zaviedol niekoľko patentovaných riešení. Odborníci odporúčajú tento model na ochranu cenných predmetov na verejných miestach pred narušiteľmi. Poisťovne, majitelia kontajnerov, skladov a nákladných vozidiel patria medzi spotrebiteľov zámkov. najvyšší stupeň zabezpečenia (10), odolný antikorózny povlak, tvrdený valec. Odolnosť voči ťahu presahuje 6 ton. V prípade straty kľúča možno odomykacie zariadenie obnoviť pomocou kódovej karty.

Zámok si získal uznanie zákazníkov za vysokú kvalitu a spoľahlivosť.

Výhody

 • Nemecká kvalita;
 • moderné technológie;
 • antikorózny náter;
 • ochrana proti neoprávnenej manipulácii.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Visiaci zámok M
  -t-lock podložka

Hodnotenie: 4.8

 M<ul></div><p>-t-lock washer“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/36416666195571-2318.jpg“ height=“277″ title=“visiaci zámok M</p><ul>-t-lock podložka“><p>Izraelský visiaci zámok M sa môže pochváliť vysokou bezpečnostnou triedou</p><ul>-t-lock podložka. Útočníkom sa ponúka vyriešiť približne 3 mil. kombinácie, ktoré sa stanú spoľahlivou prekážkou spáchania protiprávneho činu. zlodeji nebudú môcť prevŕtať jadro valca, t. . tvrdené vložky sú tvrdšie ako vrtáky. Odborníci sa domnievajú, že logo izraelskej značky na zámku pôsobí na skúsených zlodejov hypnotizujúco, a preto ho obchádzajú. Medzi výhody visiaceho zámku patrí odolnosť voči poveternostným vplyvom, okrúhly tvar a kvalitné spracovanie.<p>Na zabezpečenie spoľahlivej ochrany proti vlámaniu domáci používatelia na fórach odporúčajú používať značkové závesy. Ale potom je cena už aj tak drahého zámku ešte vyššia.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>renomovaná značka;</li><li>vysoká bezpečnostná trieda;</li><li>vysokokvalitné spracovanie;</li><li>Odolnosť voči poveternostným vplyvom.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena;</li><li>nepríjemný okrúhly tvar.</li></ul><h3>ABUS 190CS/60</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=ABUS 190CS/60

Nemecký visiaci zámok ABUS 190CS/60 má široké spektrum použitia. Model spája spoľahlivosť a efektívny vzhľad. Odborníci si obľúbili princíp fungovania. Pomocou 4 kódových kotúčov môže používateľ rýchlo nastaviť požadovanú kombináciu čísel. Uzavrie sa vyrazením kódu a zacvaknutím do zátvorky. Trvanlivosť sa dosahuje použitím ocele odolnej proti korózii na výrobu vnútorných častí. Zabezpečenie výrobcom a ochrana pútka pred mechanickým poškodením. Puzdro aj oková sú vyrobené z tvrdenej ocele. Zastaví sa krok od stupňov víťazov.

Domáci používatelia sú nadšení štýlovým vzhľadom, nemeckou kvalitou vyhotovenia a jednoduchosťou používania. Medzi nevýhody patrí zamrznutie mechanizmu klávesnice v extrémnych mrazoch.

Výhody

 • široký rozsah použitia;
 • jednoduchý kódovací mechanizmus;
 • ochrana pút;
 • kvalitné materiály.

Nevýhody

 • mechanizmus kódu zamrzne.

MasterLock „EXCELL“ M930EURDLH

Hodnotenie: 4.7

MasterLock EXCELL M930EURDLH

Americký zámok MasterLock „EXCELL“ M930EURDLH zaujal odborníkov svojimi kompaktnými rozmermi a spoľahlivosťou. Model vyrobený z vysokokvalitných materiálov, na telo sa používa pochrómovaná oceľ, pútko je ohnuté z oceľového oktaedra, legovaného karbidom bóru. V procese výroby zámkov bolo implementovaných 40 patentovaných technológií. Na zvýšenie odolnosti visiaceho zámku proti vlámaniu výrobca použil dvojbodové uzamykanie západky v prípade. Výrobok má tiež 5-kolíkový mechanizmus valca a predĺžený držiak. 4 kľúče sú súčasťou zámku.

Používateľom sa páči kvalita spracovania visiaceho zámku, dostupnosť 4 kľúčov. Medzi nevýhody patrí chýbajúca ochrana proti okovám, jednoduchý mechanizmus bez kódovania.

Výhody

 • kvalitné materiály;
 • 5-kolíkový valcový mechanizmus;
 • prijateľná cena;
 • 4 kľúče.

Nevýhody

 • oková nie sú zaistené;
 • žiadny kódový mechanizmus.

Abloy PL341/50C, 50

Hodnotenie: 4.6

Abloy PL341/50C, 50

Abloy PL341/50C, 50-násobne silný visiaci zámok je určený na zabezpečenie skladov, nákladných vozidiel, prívesov, okenných mreží atď. . Telo modelu je vyrobené z mosadze pokovovanej dekoratívnym chrómom. Priemer závesu je 10 mm, výška sa pohybuje od 25 do 50 mm a šírka 28 mm. Výrobca ponúka niekoľko typov valcov (Abloy C, N, B, T), voliteľne s polohovateľným valcom. Kľúč sa dá z cylindrickej vložky vybrať v zatvorenej polohe. V balení sú len 2 kľúče. Tento model uzatvára top 6 nášho prehľadu.

Domácim používateľom sa páči vzhľad zámku, kvalita spracovania a primeraná cena. Trvanlivosť výrobku však u potenciálnych kupujúcich vyvoláva pochybnosti.

Výhody

 • Kvalitná montáž;
 • atraktívny vzhľad;
 • rôzne valce;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • žiadna ochrana pút;
 • nízka pevnosť.

APECS PDS-MOPS-65

Hodnotenie: 4.6

APECS PDS-MOPS-65

Druhá trieda odolnosti proti vlámaniu má čínsky visiaci zámok APECS PDS-MOPS-65. Výrobok je vyrobený z pochrómovaného oceľového tela a odolného závesu s tepelnou úpravou proti nárazom. Priemer tyče je 16 mm, čo umožňuje, aby pútko vydržalo silu 1000 kg. Výška otvoru na oká do 58 mm, šírka 29 mm. Odborníci odporúčajú tento model na zamykanie vchodových dverí, garážových brán a bránkových dverí. Spoľahlivé zabezpečenie zabezpečuje mechanizmus uzamykania diskov. Do majetku výrobku by sa mal pridať automatický uzamykací systém a blistrové balenie.

Slovenskách spotrebiteľov láka prijateľná cena, štýlový vzhľad a automatické zamykanie. nevýhody používatelia uvádzajú zamrznutie otváracieho mechanizmu.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • štýlový vzhľad;
 • automatické uzamykanie;
 • robustné pútko.

nevýhody

 • žiadna ochrana pút;
 • sklon k zamrznutiu.

ZUBR 37297-50

Hodnotenie: 4.4

ZUBR 37297-50

Visiaci zámok ZUBR 37297-50 nachádza široké uplatnenie v živote. Tento Slovensko-čínsky výrobok má mosadzné telo a valec, tvrdený oceľový záves (hrúbka 12 mm). Dodatočná ochrana pre konštrukciu pútka. Lakovanie sa používa ako ochrana proti korózii. Pri vývoji valcového mechanizmu bola použitá počítačová technológia. Pokiaľ ide o rozmery, výška pútka je len 28 mm a šírka 25 mm. Model nemá automatické zamykanie; dodáva sa s 3 kľúčmi.

Domácim používateľom sa páči kvalita spracovania, nápadný dizajn a spoľahlivá ochrana proti pádu. Za nevýhody označujú nepohodlné zatváranie a malú veľkosť ok.

Výhody

 • ochrana pút;
 • pokročilý uzamykací mechanizmus;
 • pôsobivý dizajn;
 • prijateľná cena.

nevýhody

 • nepríjemnosti spojené so zatvorením;
 • malé pútko.

STAYER MASTER 37143-70

Hodnotenie: 4.2

STAYER MASTER 37143-70

Visiaci zámok STAYER MASTER 37143-70 má najnižšiu cenu spomedzi všetkých konkurentov. Nemecký vývoj s fínskym kľúčom sa vyrába v Číne, čo malo pozitívny vplyv na cenu. Odborníci však tvrdia, že model je spoľahlivý. Puzdro má tvar písmena U a drieku s priemerom 13 mm. je tvrdený pre väčšiu pevnosť a špeciálna povrchová úprava poskytuje ochranu puzdra proti korózii. Mechanizmus disku tajného mechanizmu vyzerá pevne.

Potenciálnych zákazníkov láka prijateľná cena zámku a vysoká odolnosť proti vlámaniu. nie všetkým používateľom vyhovuje mechanizmus otvárania/zatvárania; zámok nie je možné otvoriť alebo zatvoriť jednou rukou.

Výhody

 • nízka cena;
 • vysoká úroveň odolnosti proti vlámaniu;
 • spoľahlivá ochrana proti korózii;
 • dlhá životnosť.

Nevýhody

 • nepohodlie pri otváraní/zatváraní.

Matica 91812

Hodnotenie: 4.0

Matica 91812

Visiaci zámok Matrix 91812 sa vyznačuje špeciálnym tvarom puzdra. Oceľová konštrukcia v plastovom puzdre. Čelenka je vyrobená z oceľovej tyče s priemerom 8,8 mm a výrobca ju chráni proti píleniu špeciálnymi výstupkami na hornej časti puzdra. Odborníkom sa páčilo najmä rolovacie tesnenie, ktoré zabraňuje prenikaniu vlhkosti do uzamykacieho mechanizmu, ktorý je vyrobený z mosadze. Visiaci zámok sa dodáva so 4 kľúčmi.

Používatelia majú niektoré sťažnosti na kvalitu montáže, takže model je v dolnej desiatke najlepších mechanických visiacich zámkov. otrepy v ochrane okovania, nerovnomerne priskrutkované samorezné skrutky na upevnenie okovania. Oblasť použitia je pomerne obmedzená z dôvodu konštrukčných chýb, t. . očka musia byť malé.

Výhody

 • ochrana proti vlhkosti;
 • skrytý typ ok;
 • primeraná cena;
 • plastový kryt.

Nevýhody

 • obmedzený rozsah;
 • sú tu pripomienky ku kvalite montáže.

STAYER MASTER 37143-80

Hodnotenie: 4.0

STAYER MASTER 37143-80

Do našej recenzie bol zaradený ďalší model známej nemeckej značky. Visiaci zámok STAYER MASTER 37143-80 má rovnaké puzdro v tvare U ako jeho príbuzný, ale šírka zámku je 10 mm (80 mm). Použitie tenšej tyče (12 mm), ktorá slúži ako pútko, však vyvolalo určité zdesenie odborníkov. Tepelne spracované (kalené) a potiahnuté dekoratívnym chrómom. Plášť je chránený pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi špeciálnym náterom. Model sa v našom hodnotení nemohol dostať vyššie kvôli kritickým pripomienkam majiteľov.

Ruskí používatelia sa sťažujú na krátku životnosť visiaceho zámku. mosadzný valec sa dá vyvŕtať do jednej minúty, takže profesionálni zlodeji s ním nemajú problém.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • robustné pútko;
 • odolné puzdro;
 • široká rukoväť (68 mm).

Nevýhody

 • mäkké jadro;
 • nepohodlné otváranie/zatváranie.

Najlepšie inteligentné visacie zámky

Inteligentné zámky sa stali modernou alternatívou tradičných mechanických zámkov. Mnohé z nich sa dajú ovládať bez kľúča (odtlačok prsta, mobilná aplikácia). Odborníkom sa páčili tieto modely.

Tigearavel so snímačom odtlačkov prstov

Hodnotenie: 4.9

Tigear<tr></div><p>avel so skenerom odtlačkov prstov“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/40166195571-3818.jpg“ height=“400″ title=“Tigear</p><tr>Avel so skenerom odtlačkov prstov“><p>Inteligentný visiaci zámok Tigear je účinný nástroj na ochranu skútrov a bicyklov pred krádežou</p><tr>avel. Čínsky model je vybavený snímačom odtlačkov prstov s vysokým rozlíšením, ktorý uľahčuje otváranie/zamykanie zámku. Výrobca vybavil svoj výrobok batériou, ktorá zabezpečuje prevádzku sofistikovaného zariadenia po dobu 180 dní. Zámok môže uložiť až 20 odtlačkov prstov. Odborníci si všímajú ľahkosť modelu (60 g), široký rozsah prevádzkových teplôt (-20…+70°). Puzdro má konektor micro USB, spolu so zámkom sa dodáva s káblom dlhým 0,3 m. Dostupná cena a štýlový vzhľad inteligentného produktu.<p>Ruskí spotrebitelia sú spokojní s moderným spôsobom otvárania/zatvárania, ľahkosťou a spoľahlivosťou.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>použiteľnosť;</li><li>odolná batéria;</li><li>široký rozsah prevádzkových teplôt;</li><li>jednoduché.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenašiel.</li></ul><h3>Bezpečnostný odtlačok prsta P3+</h3><p>hodnotenie: 4.9</p><div style=Bezpečnostný odtlačok prsta P3+

Inteligentný visiaci zámok Security Fingerprint P3 má široké spektrum použitia+. Odborníci odporúčajú tento model pre letné sídla, hospodárske budovy, kancelárie, šatníky, skrinky na bicykle. Na tele sa nachádza snímač, ktorý sníma odtlačok prsta. Do pamäte zariadenia možno uložiť 10 používateľov a 2 správcov. Nabíjateľná batéria poskytuje až 2 500 cyklov otvorenia/zavretia bez nabíjania. Výrobca zabezpečil, aby bol vnútorný mechanizmus chránený proti vlhkosti a prachu (stupeň krytia IP65). Puzdro zámku vyrobené z ľahkej, ale odolnej hliníkovej zliatiny.

Používatelia si obľúbili kompaktnosť modelu, jednoduchosť otvárania/zatvárania. Medzi nevýhody pripisujú zložitosť nastavení.

Výhody

 • Široká škála aplikácií;
 • LED indikácia nabitia batérie;
 • robustné puzdro;
 • kompaktný.

Nevýhody

 • zložité nastavenia.

Koogeek L3

Hodnotenie: 4.7

Koogeek L3

Technológia biometrickej identifikácie je implementovaná v zámku Koogeek L3. Do pamäte možno uložiť až 50 odtlačkov prstov a inteligentný výrobok si pamätá posledných 100 odomknutí (kto a kedy odomkol zámok). Odborníci ocenili kompatibilitu zariadenia so systémom inteligentnej domácnosti poháňaným spoločnosťou Apple. Pomocou aplikácie možno v reálnom čase sledovať akúkoľvek manipuláciu so zámkom. Výrobok zostáva funkčný len pri teplotách nad nulou (0…+45°). Batéria vydrží až rok. Obsahuje adaptér na nabíjanie a návod.

Slovenskám spotrebiteľom sa páčila možnosť diaľkového monitorovania zámku, rozsiahla funkčnosť. Uvedené nevýhody majú obmedzený rozsah.

Výhody

 • dobrá pamäť;
 • Dlhá životnosť na jedno nabitie;
 • robustný prípad;
 • kompaktnosť.

Nevýhody

 • náchylnosť na mráz.

GLS Bt+F

hodnotenie: 4.7

GLS Bt+F

Inteligentný visiaci zámok GLS Bt+F má štýlové kovové puzdro. Je vhodný na zamykanie dverí, skríň, bicyklov, brán, kufrov atď. . Strieborný ovládací panel so snímačom odtlačkov prstov. Model má vnútornú pamäť, do ktorej možno uložiť až 16 odtlačkov prstov. Pamätá si tiež až 1000 posledných akcií s uzamykacím zariadením. Zámok možno ovládať aj na diaľku nainštalovaním mobilnej aplikácie. Komunikácia so smartfónom prebieha cez Bluetooth. Model je vybavený batériou s kapacitou 130 mAh. Obsahuje konektor micro USB. Visiaci zámok sa zastaví krok od troch cien.

Hoci čínsky zámok nie je medzi Slovenskámi používateľmi veľmi žiadaný. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa odborníci domnievajú, že vysoká cena.

Výhody

 • dobrá pamäť;
 • robustný kryt;
 • diaľkové ovládanie;
 • batéria s dlhou životnosťou.

Nevýhody

 • vysoká cena.

DIGMA SmartLock C1, výklopný, titán

Hodnotenie: 4.6

DIGMA SmartLock C1, výklopný, titán

Kompaktný inteligentný zámok DIGMA SmartLock C1 vám pomôže v rôznych situáciách. Môže sa použiť na zabezpečenie bicykla alebo kolobežky proti krádeži, na zabránenie krádeži z kufra, batohu alebo kabelky, skrinky, bezpečné uzamknutie dverí alebo brán. Na prednej strane modelu sa nachádza snímač odtlačkov prstov. Pamäť zariadenia umožňuje používať zámok 20 zamestnancom, ďalšie 2 bunky sú vytvorené pre správcov. Zdrojom energie je lítium-iónová batéria s kapacitou 100 mAh, ktorá vydrží na jedno nabitie približne 200 dní, ak sa zámok otvorí/zavrie 10-krát denne. Odborníci upozorňujú na vysokú úroveň zabezpečenia, rýchlu odozvu (0,2 s).

Používatelia nemajú žiadne konkrétne sťažnosti na zámok DIGMA SmartLock C1. Technické vlastnosti sú však horšie ako u lídrov v tomto prehľade.

Výhody

 • široká oblasť použitia;
 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • jednoduché nastavenia;
 • vysoká úroveň zabezpečenia.

Nevýhody

 • skromné technické parametre.

Inteligentný visiaci zámok PROFFI AUTO PA0601 s dotykovým panelom

Hodnotenie: 4.5

Inteligentný visiaci zámok PROFFI AUTO PA0601 s dotykovým panelom

Slovensko-čínsky visiaci zámok PROFFI AUTO PA0601 s touchpadom uzatvára top 6 nášho prehľadu. Inteligentné zariadenie možno ovládať odtlačkom prsta. Pamäť pojme 10 odtlačkov prstov a vstavaná 300 mAh batéria poskytuje zámku energiu na 2 roky bez nabíjania. Odborníci chválili dobrú ochranu proti prachu a vlhkosti (IP65), robustný záves z nehrdzavejúcej ocele a ľahký kryt z hliníkovej zliatiny. LED indikátor na prednom paneli na zobrazenie stavu zámku.

Ruskí zákazníci našli jednu nevýhodu, ktorá zabránila modelu, aby sa umiestnil na vyššom mieste v hodnotení. Pri mínusových teplotách zámok nedokáže rozpoznať odtlačok prsta ani sa otvoriť pri dotyku cudzieho prsta.

Výhody

 • dobrá ochrana proti vlhkosti a prachu;
 • robustný a ľahký;
 • Indikácia LED;
 • vysoká kapacita batérie.

Nevýhody

 • v mrazivých podmienkach začne „blikať“.

SAP-100

Hodnotenie: 4.4

SAP-100

Originálny spôsob, ako zastaviť zlodejov, vymysleli ruskí vývojári so zámkom SAP-100. Visiaci zámok je vybavený dvojtónovým 110 dB zvukovým alarmom. Aktivuje sa posunutím zámku alebo ťuknutím naň. Okamžite po aktivácii je zámok zapnutý. Alarmový systém je napájaný 6 batériami LR-44. Odborníci vyzdvihujú vodotesné smaltované puzdro a tvrdené oceľové oká. 3 kľúče s vysokým stupňom utajenia na otvorenie zámku. Model je možné používať aj bez možnosti alarmu.

Lacný inteligentný visiaci zámok zaujal rybárov a outdoorových nadšencov. Môže sa použiť na ochranu stanu alebo iných predmetov pred krádežou. Medzi nevýhody patrí falošné spustenie silným vetrom alebo vlnami.

Výhody

 • nízka cena;
 • hlasitý alarm;
 • Mechanizmus zvýšeného utajenia;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • falošné poplachy.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: