5 najlepších štiepačiek dreva

V mnohých odľahlých oblastiach Ruska stále nie je zavedený plyn, takže majitelia domov si na zimu stále pripravujú drevo. Zvýšte efektivitu práce s minimálnou fyzickou námahou pomocou štiepačky dreva. Dômyselne navrhnuté poleno sa jedným pohybom mechanizmu rozdelí na 2 alebo 4 časti. Na trhu je dnes k dispozícii niekoľko účinných modelov s rôznym dizajnom. Naši odborníci vám pomôžu vybrať optimálny model na domáce použitie.

Ako si vybrať robustnú štiepačku dreva

 1. Ak je potrebné palivové drevo do sauny alebo na grilovanie, malý objem sa dá naštiepať ručnou štiepačkou dreva. Toto zariadenie je fyzicky menej náročné ako sekáč, na rozštvrtenie veľkého kmeňa stačí jeden alebo dva údery kladivom. ručná štiepačka na polená je tiež dobrým pomocníkom, keď ste ďaleko od elektrickej siete.
 2. Elektrické modely sú lepšou voľbou, ak ide o výrobu palivového dreva na zimu v rodinnom dome alebo v dielni. Sú poháňané elektromotorom, obsluha musí len správne umiestniť poleno a stlačiť tlačidlo „štart“. Aj motor s nízkym výkonom (1,5 kW) ľahko rozštiepi uzlovité polená. Približná sila pôsobiaca na dláto je približne 4 tony. V prípade väčších kmeňov je lepšie zvoliť model s výkonnejším elektromotorom (2,2 – 3,0 kW) a silou (5 – 7 ton).
 3. Nastaviteľná výška lôžka je dôležitou možnosťou pri dlhodobej práci. Umožňuje vám pracovať v najpohodlnejšej polohe. Hoci niektorí používatelia radi manipulujú s drevom v sede na stoličke.
 4. Pri výbere štiepačky na guľatinu je potrebné zohľadniť veľkosť štiepaných kmeňov. Najbežnejšie sú dĺžky do 50 cm, ale do niektorých sporákov alebo kotlov sa bez problémov zmestí aj meter dreva. S hrúbkou to vyzerá o niečo jednoduchšie, aj keď sa prekročí maximálny priemer, balvan sa dá rozdeliť v niekoľkých krokoch a postupne ho otáčať.
 5. Elektrické štiepačky dreva majú zvyčajne kolieska na pohyb. V kombinácii s praktickou rukoväťou sa zariadenie s hmotnosťou 40-50 kg ľahko prenáša. Ak má byť zariadenie trvalo nainštalované, hmotnosť nie je rozhodujúcim faktorom.
 6. Bezpečnosť v prevádzke – nezabudnite. Výrobcovia vybavujú svoje výrobky obojručnou aktiváciou s cieľom vylúčiť ruky z pracovného priestoru. Špeciálne kovové štíty znižujú riziko poranenia trieskami unikajúcimi z rúk pracovníka.

Našich 5 najlepších ručných záhradných nožníc na drevo sa dostalo do nášho top výberu. Pri hodnotení sa zohľadnili pripomienky odborníkov a spätná väzba od domácich používateľov.

Špičkové nožnice na drevo

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie elektrické nožnice na drevo1Kolundrov „X4“ X4-56 550€
Najlepšie elektrické nožnice na drevo1AL-KO LSV 736 690€
2ŠAMPIÓN LSH500117 400€
3AL-KO KHS 520418 490€
4RedVerg RD-LS 25-37E15 190€

Najlepšie elektrické náradie na upevňovanie dreva

Najjednoduchším, najspoľahlivejším a cenovo dostupným nástrojom na štiepanie polien je elektrický štiepač dreva. Na prácu s ním je potrebné vziať si kladivo, aby ste zasiahli guľatinu. Domáci výrobca prišiel s úspešným dizajnom.

Kolundrov „X4“ X4-5

Hodnotenie: 4.7

Kolundrov

Jednoduchým, ale veľmi účinným zariadením na výrobu palivového dreva je ručný štiepač dreva Kolundrov „X4“. Tento model vám umožňuje rúbať drevo na grilovanie alebo Slovenská kúpeľ bez veľkej fyzickej námahy. Sekáčik má originálny dizajn, ktorý je založený na stabilnej základni. Spodnú časť v podobe veľkého perforovaného kotúča držia spolu dve oceľové tyče s horným krúžkom. Stáva sa akýmsi obmedzovačom pre protokoly. Dve ostré čepele sú na seba kolmé, čo umožňuje rozdeliť poleno na 4 časti naraz.

Používatelia sú spokojní s originálnym dizajnom štiepačky na drevo, jej účinnosťou a jednoduchosťou. Medzi nevýhody patrí nutnosť používať kladivo a obmedzenie priemeru guľatiny (180 mm).

Výhody

 • odolnosť;
 • antikorózny náter;
 • Premyslená konštrukcia;
 • Nízka hmotnosť (6,5 kg).

Nevýhody

 • obmedzenie hrúbky dreva.

Najlepšie elektrické zberače palivového dreva

Elektrické štiepačky na palivové drevo poskytnú majiteľom domov maximálny komfort pri príprave palivového dreva na zimu. Úlohou obsluhy je ukladať polená a lisovať štartér. Odborníci vybrali niekoľko účinných a spoľahlivých modelov.

AL-KO LSV 7

Hodnotenie: 4.9

AL-KO LSV 7

Elektrická štiepačka dreva AL-KO LSV 7 je jedným z profesionálnych produktov. Vertikálny model dokáže štiepať polená dlhé až 1,03 m. Výškovo nastaviteľný stôl (3 polohy) umožňuje obsluhe pracovať čo najpohodlnejšie v závislosti od dĺžky polena (0,56 m, 0,81 m a 1,03 m). Výkonný elektromotor s výkonom 3 kW vyvíja obrovský tlak (7 ton), takže štiepačke neodolajú ani rozvetvené kmene. Jednotka je poháňaná a ovládaná dvoma rukami, čím je zaistená maximálna bezpečnosť práce. Odborníci ocenili výkon a bezpečnosť štiepačky na drevo a udelili jej prvé miesto v rebríčku.

Tento model si vyslúžil mnoho pochvalných slov od používateľov pre svoje jednoduché používanie a účinnosť. Jedinou zjavnou nevýhodou je vysoká cena.

Výhody

 • štiepa veľké polená;
 • vysoký výkon;
 • nastavenie výšky stola;
 • prevádzková bezpečnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

ŠAMPIÓN LSH5001

Hodnotenie: 4.8

ŠAMPIÓN LSH5001

Model CHAMPION LSH5001 je dokonalou kombináciou kvality a ceny. Táto elektrická jednotka je len o niečo horšia ako líder rebríčka v sile (5 ton lisovacieho výkonu), stráca a maximálna dĺžka guľatiny (52 cm). Čínske zariadenie je však ľahšie (45 kg) a mobilnejšie. Celá konštrukcia vyzerá pevne a skrutkové spoje sa dajú v prípade potreby dotiahnuť. Štiepačka dreva s výkonom motora 2,2 kW dokáže spracovať polená s priemerom 40 cm. Hydraulický systém je naplnený olejom, ale stroj sa musí po vybalení zmontovať.

Používatelia už zhodnotili výhody a nevýhody rozdeľovača. Vyzerá bezpečne a spoľahlivo, páka je chránená kovovým krytom. Chýbajú len gumové rukoväte pre pohodlnú manipuláciu.

Výhody

 • kompaktný a ľahký;
 • dlhý sieťový kábel;
 • robustný rám;
 • vymeniteľné príslušenstvo.

Nevýhody

 • plastové kolesá;
 • žiadna mäkká rukoväť.

AL-KO KHS 5204

Hodnotenie: 4.7

AL-KO KHS 5204

Ďalší slávny model od nemeckej spoločnosti AL-KO je v našom hodnotení. Rozdeľovač KHS 5204 pracuje v horizontálnej rovine. Jeho základom je vysoko nastaviteľný rám, ktorý menej namáha chrbát obsluhy. Rozdeliť sa dá len 52 cm v priemere a 0,25 m na dĺžku. Elektromotor s výkonom 2,2 kW pre maximálnu tlakovú silu 5 t. Robustnosť konštrukcie, ako aj trvanlivosť jednotky nespôsobuje odborníkom pochybnosti, ale stabilita stroja ponecháva veľa žiaduceho. Preto len tretie miesto v rebríčku.

Používatelia zistili ďalšiu nevýhodu, ktorá znižuje produktivitu. Model nie je vybavený štiepacou hlavou so 4 sekciami.

Výhody

 • vysokokvalitná montáž;
 • nízka hmotnosť (47 kg);
 • Vysoký rám;
 • bezpečnosť.

Nevýhody

 • Nestabilný pri práci s veľkými polenami;
 • nízky výkon.

RedVerg RD-LS 25-37E

Hodnotenie: 4.6

RedVerg RD-LS 25-37E

Cenovo najdostupnejší domáci spotrebič je čínsky štiepač dreva RedVerg RD-LS 25-37E. Ľahko sa používa, je ľahký (40,5 kg) a má kompaktné rozmery. Tento model nie je v prvej trojke rebríčka kvôli nízkej štiepacej sile (4 tony), ako aj obmedzeniam veľkosti guľatiny. Maximálna dĺžka guľatiny by nemala presiahnuť 37 cm a priemer 25 cm. Obojručné ovládanie jednotky pozitívne ovplyvňuje bezpečnosť obsluhy a vďaka pohodlnej rukoväti a kolieskam sa dá jednotka rýchlo premiestňovať. Oceľové časti sú chránené proti korózii náterom.

Majitelia elektrických štiepačiek môžu bez problémov rozštiepiť polená na polovicu. K prístroju sa však nedodáva žiadny špeciálny nástavec na štvrtenie.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • jednoduchá preprava;
 • ľahký a kompaktný;
 • obojručné ovládanie.

Nevýhody

 • Žiadna príloha na štvrtenie;
 • malý priemer guľatiny.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: