5 najlepších zastrihávačov Bosch

Na priestrannom dvore vidieckeho domu je pohodlnejšie starať sa o zelené svahy alebo kosiť trávu na úzkych prerušovaných plochách ručnou kosačkou ako kosačkou na trávu. Tento stroj zvyšuje mobilitu obsluhy a urýchľuje proces. Nemecká spoločnosť Bosch vyrába oceňované krovinorezy. Celkovo odborníci napočítali 22 modelov, ktoré existujú v katalógu tohto výrobcu. Aby sme vám uľahčili výber, analyzovali sme vlastnosti produktov a recenzie zákazníkov a našli sme päť najlepších akumulátorových zastrihávačov Bosch na súkromné použitie alebo do domácnosti.

Hodnotenie najlepších vyžínačov Bosch

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie akumulátorové zastrihávače Bosch1BOSCH UniversalGrassCut 18-26010 871€
2BOSCH EasyGrassCut 18-2306 599€
3Bosch ART 26-18
 • 0.600.8A5.E05
 • 10 719€
  Špičkové vyžínače Bosch1BOSCH AFS 23-377 101€
  2BOSCH ART 30 + (0.600.8A5.500)4 599€

  Najlepšie akumulátorové zastrihávače Bosch

  Akumulátorové krovinorezy sú ideálne na priestranné plochy, kde nie je praktické viesť dlhý napájací kábel. Tieto vyžínače poskytujú operátorovi ešte väčšiu mobilitu a umožňujú rýchly presun z jednej oblasti do druhej. Nemusíte sa obávať, že by sa kábel prerezal. Môžete kosiť ďaleko od elektrickej zásuvky. Na efektívnu prácu však potrebujete náhradnú batériu, inak sa musíte pravidelne vracať do domu a čakať, kým sa batéria dobije.

  BOSCH UniversalGrassCut 18-260

  Hodnotenie: 4.9

  BOSCH UniversalGrassCut 18-260

  Na prvom mieste je akumulátorový vyžínač Bosch so šírkou záberu 260 mm. Nástroj má pomocnú rukoväť v tvare písmena V na ľahšie vedenie reznej hlavy. Hlavná rukoväť je dobre pogumovaná a na konci má nástavec, ktorý zabraňuje vykĺznutiu z rúk. Batéria je pripevnená v hornej časti výložníka a jej úzky tvar neprekáža obsluhe. Hmotnosť elektrickej kosačky je 2.7 kg. Kapacita batérie 2.0 Ah a nabije sa za 1.4 hodiny. Pružný hriadeľ úspešne otáča lano a nepoškodí sa, ak sa systém zavesenia stretne s prekážkou. Cievka umožňuje použitie 1 kusu rezu.6 mm, ktorý s istotou pokosí čerstvú trávu.

  Zastrihávač Bosch sa nám páčil, pretože má nastaviteľný uhol hlavy, ktorý umožňuje ovládanie nástroja bez použitia rúk. Na tento účel je k dispozícii nožný pedál, ktorý umožňuje polohovanie spodnej časti. Vďaka tomu nemusíte krútiť rukami pri práci v strmých kopcoch alebo v teréne s častými zrázmi.

  Výhody

  • ruky sa neunavia;
  • veľmi ľahko dosiahnuteľné v úzkych miestach;
  • 6 metrov vlasca na cievke;
  • Dĺžku tlačnej tyče možno nastaviť v rozsahu 120 až 140 cm, aby vyhovovala výške obsluhy.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Dobíjateľná batéria vydrží až 20 minút aktívnej práce;
  • spoplatnené 1.4 h.

  BOSCH EasyGrassCut 18-230

  Hodnotenie: 4.8

  BOSCH EasyGrassCut 18-230

  Ďalší akumulátorový vyžínač od spoločnosti Bosch pracuje s napätím 18 V a kosí na šírku 23 cm na jeden prechod. K dispozícii je jedna batéria s kapacitou 2.0 Ah. Drží elektrickú kosačku za hlavnú rukoväť P a prídavnú rukoväť D. Dĺžka výložníka tu nie je nastaviteľná. Krútiaci moment sa prenáša na reznú jednotku prostredníctvom pružného hriadeľa, ktorý si ľahko poradí s nárazmi na kamene a inými tvrdými prekážkami. Maximálna hrúbka šnúry 1.6 mm. Podáva sa poloautomaticky, čo uľahčuje nastavenie pri opotrebovaní nástroja. Trávnik možno kosiť na okraji otočením hlavy o 180º. Recenzie ukazujú, že zastrihávač pracuje veľmi ticho a na rukovätiach nie sú cítiť žiadne vibrácie.

  Tento zastrihávač odporúčame ako najľahší s ACB. Jeho hmotnosť je len 2.1 kg. To je obzvlášť praktické pre nežnejšie pohlavie alebo starších ľudí.

  Výhody

  • šírka rezu 23 cm;
  • Existuje spoľahlivá bezpečnostná ochrana, ktorá zabraňuje poškodeniu susedných rastlín
  • nízka hmotnosť 2.1 kg
  • Je ľahké zmeniť riadok.

  Nevýhody

  • Tyč nie je výškovo nastaviteľná;
  • Nabíjanie trvá dlho;
  • nedokáže rozrezať bodliaky alebo bodliaky hrubé ako prst.

  Bosch ART 26-18
 • 0.600.8A5.E05
 • Hodnotenie: 4.7

  Bosch ART 26-18<li></div><p>0.600.8A5.E05″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/85416666194611-235-.jpg“ height=“558″ title=“Bosch ART 26-18</p><li>0.600.8A5.E05″><p>Vyžínač namontovaný v spodnej časti zaisťuje dokonalé vyváženie, pretože protiváhou je batéria pod hlavnou P-rukoväťou. Prídavná rukoväť v podobe U-ohybu s nastaviteľným uhlom na pohodlné držanie. Dĺžku hriadeľa možno nastaviť v rozmedzí 80 až 115 cm v závislosti od výšky používateľa. Výrobca Bosch nepoužíva vlasec, ale namiesto vlasca plastovú čepeľ Durablade, z ktorej sú dve. Tento nástroj sa netrhá a lepšie si poradí s vysokou, šťavnatou trávou. Elektrická kosačka Bosch kosí na jeden prechod až do šírky 26 cm.</p><p>Tento zastrihávač vyniká mimoriadne veľkou kapacitou batérie 2.5 Ah. Má dlhú životnosť. Výrobca dodáva nabíjačku AL 1830 CV, ktorá doplní kapacitu za 60 minút.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Nastaviteľná dĺžka výložníka od 80 do 115 cm</li><li>Nízka hmotnosť 2.4 kg</li><li>pružný hnací hriadeľ;</li><li>Dve čepele sú súčasťou balenia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>V motore nie sú žiadne ložiská, iba puzdrá, ktoré sa rýchlo lámu;</li><li>Nôž je narezaný, ak sa reže tvrdé a nepoddajné drevo.</li></ul><h2>Špičkové vyžínače Bosch</h2><p>Sieťové zastrihávače majú význam pre malú plochu, ktorú je možné upraviť pretiahnutím predlžovacieho kábla cez okno alebo dvere. Najlepšie vyžínače trávnika pre vás, pretože ich majitelia ich zvyčajne kupujú pre vidiecky dom alebo súkromné. 220 V zástrčka umožňuje prácu bez časového obmedzenia, ale manévrovateľnosť obsluhy závisí od dĺžky nosného popruhu. Tu sú dva z najlepších zastrihávačov značky Bosch.</p><h3>BOSCH AFS 23-37</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=BOSCH AFS 23-37

  Sieťový vyžínač Bosch má príkon 950 W a otáčky vretena až do 6 000 ot/min. Priemer nástroja je 25.4 mm umožňuje nasadenie oboch nožov a cievky na vlákna. Motor sa nachádza tu hore pod hlavnou rukoväťou. Vďaka zvýšenému výkonu motora vážia elektrické krovinorezy Bosch až 5.Taška má hmotnosť len 3 kg, preto výrobca používa ramenný popruh. Dosah výložníka je nastaviteľný v závislosti od výšky obsluhy. Druhá rukoväť 0 uľahčuje manipuláciu so záhradným náradím. Spätná väzba chváli zastrihávač pre jeho jednoduchú výmenu príslušenstva a schopnosť prispôsobiť sa hrubej čiare 3.Priemer 5 mm. To vám umožní pracovať s mŕtvym drevom a dokonca aj s krovinami.

  Nám sa naopak páčila šírka záberu zastrihávača 37 cm, keď je nainštalovaná šnúra. Je o 10 cm väčší ako ostatné modely a zvyšuje výkon. Trávnik sa vďaka nemu dostane do formy rýchlejšie.

  Výhody

  • je možné namontovať vedenia aj lopatky
  • Maximálna hrúbka šnúry 3.5 mm;
  • otáčky vretena 6000 ot/min;
  • jednoduchá výmena nástrojov.

  Nevýhody

  • ťažšie ako ostatné – 5.3 kg
  • drahé náhradné diely;
  • Stojan nie je nastaviteľný.

  BOSCH ART 30 + (0.600.8A5.500)

  Hodnotenie: 4.8

  BOSCH ART 30 + (0.600.8A5.500)

  Tento vyžínač od spoločnosti Bosch dokáže roztočiť nástroj až na 9500 otáčok za minútu, ale na vyššie uvedený model stráca výkonom – 550 W oproti 950 W. Ako rezný prvok má iba čiaru s priemerom 1 mm.6 mm. Na jeden prechod však hlava odreže pás dlhý až 30 cm. Hladina hluku v prevádzke je 74 dB, čo nie je príliš vysoká hladina hluku. Dĺžku hriadeľa možno nastaviť v rozsahu 80 až 115 cm stlačením tlačidla na spodnej strane základne. Druhá rukoväť v tvare písmena U umožňuje meniť uhol na jednoduchšie nastavenie.

  Spoločnosť Bosch vyvinula jedinečný zastrihávač s kolieskom pre starších ľudí. Táto oporná noha preberá celú váhu nízko položeného krovinorezu a ponecháva obsluhe možnosť riadenia. Tento dizajn umožňuje starostlivosť o trávnik nielen starším ľuďom, ale aj osobám po mŕtvici.

  Výhody

  • Pohodlná D-rukoväť s gumovými podložkami;
  • Prídavná rukoväť s nastaviteľným uhlom;
  • Bezpečnostný kryt je robustný;
  • rýchlosť 9500 otáčok za minútu.

  Nevýhody

  • Nízky výkon, kvôli ktorému je potrebné prenášať nástroj niekoľkokrát po tej istej oblasti.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: