7 najlepších kompresorov pre septiky

Aeróbne septiky čistia odpadovú vodu rozkladom zložitých látok na jednoduchšie pôsobením baktérií, ktoré spracúvajú prichádzajúci materiál. Produkujú vodu a kal (kal). Stupeň čistenia môže dosiahnuť 96-98 %, takže kvapalina sa môže používať na zavlažovanie a iné technické potreby. Ale septik je navrhnutý tak, aby bol vzduchotesný, preto sú potrebné kompresory, ktoré dodávajú vzduch dovnútra (aby sa baktérie udržali pri živote). Nižšie si prečítajte, ako si ich vybrať a čo sa zákazníkom najviac páči z ponuky dostupnej v Ruskej federácii.

Ako vybrať kompresor pre septik

Kompresory na dodávku vzduchu môžu byť niekoľkých typov. Piestové kompresory stláčajú objem komory pohyblivým piestom ako v automobilových valcoch. Nie je tu však žiadne vodné chladenie ako pri strojoch, takže sa tieto jednotky rýchlo prehrievajú. Odstredivé kompresory sú účinnejšie a takmer nehrejú, ale sú drahé a zaberajú veľa miesta. Skrutkové verzie majú dva rotory, podobné hriadeľu mlynčeka na mäso, ktoré svojou rotáciou pohybujú prúdom vzduchu. Vyzerá kompaktne, ale pracuje hlučne.

Membránové kompresory sú najlepšou voľbou pre septik. Nemajú žiadne triace časti (prívod vzduchu sa uskutočňuje vibrovaním gumovej priehradky), takže vydržia dlhšie. My ako odborníci odporúčame kupovať iba tieto modely pre samostatný čistiaci systém v súkromných domoch a komerčných zariadeniach.

Pri výbere membránového kompresora pre septik je potrebné zvážiť tri dôležité vlastnosti

 1. Objem septiku.Ak je celkový objem nádrže na úpravu 2 – 3 m³, potrebujete kompresor s výkonom 60 litrov za minútu. Objem komôr a vaničky 4-5 m³ s baktériami bude plne funkčný z kompresora s výkonom 80 l/min. Obrovské samostatné boxy na čistenie odpadových vôd s objemom 6 m³ si vyžadujú perlátory s výkonom 120 l/min alebo viac. S rastúcim objemom vzduchu sa však zvyšuje aj spotreba energie.
 2. hladina hluku.Ak sa vedľa zakopaného septiku nachádza záhradný altánok, terasa alebo otvorené okno obývacej izby, je počuť činnosť membrány (nízkofrekvenčný hukot vibrácií). V takom prípade dbajte na hlasitosť, ktorá nepresahuje 35-40 dB.
 3. Rozmery.kompresor sa musí zmestiť do priestoru zariadenia pod šachtou septiku. Musíte si kúpiť nádobu a vybrať čerpadlo podľa konfigurácie nádoby. V opačnom prípade by mohol prevzdušňovač vyčnievať z hrdla alebo stáť na konci a stláčať vzduchovú hadicu.

Hodnotenie najlepších kompresorov pre septik

Naši odborníci vybrali kompresory pre ich spoľahlivosť, udržiavateľnosť, odolnosť kovových častí voči korózii a jednoduchosť používania. Pozornosť sme venovali aj schopnosti kompresora odolávať negatívnym vplyvom. Recenzie zákazníkov ukázali, ako sa zariadenie správa v praxi, čo pomohlo identifikovať najlepšie produkty bez ohľadu na ich popularitu alebo cenu.

Hodnoteniemiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších kompresorov pre septik1Hiblow HP-15040 800€
2Thomas AP-12023 000€
3Hailea HAP-1009 800€
4Secoh SLL 5010 200€
5Hiblow DUO-6026 400€
6Secoh EL-S60130 000€
7Jecod PA-608 800

Hiblow HP-150

Hodnotenie: 4.9

HIBLOW HP-150

Kompresor určený pre stanice na úpravu vody „TOPAS“, „Bioksi“, „Astra“, „Tver. Vhodné aj na zabránenie zamrznutiu jazierka v zime. Jednotka pracuje s membránou, takže má nízku hladinu hluku. Výrobca tvrdí, že gumová oscilačná stena vydrží 2-4 roky (v závislosti od podmienok používania), potom sa musí vymeniť. Z údržby je potrebné každý rok vymeniť vzduchový filter a každých 6 mesiacov vyčistiť kompresor. Recenzie ukazujú, že jednotka septiku je zostavená z kvalitných materiálov a gumové solenoidy znižujú vibrácie na puzdre.

Odborníci tento model chvália za jeho lepší výkon. Kompresor má výkon 150 W a produkuje až 150 litrov vzduchu za minútu. To stačí na okysličenie veľkého septiku s objemom 7-8 m³, ktorý je vhodný pre hotel alebo inú budovu s veľkým počtom stálych obyvateľov.

Výhody

 • magnetické podložky sú vyrobené z gumy;
 • dlhá životnosť;
 • zvýšená kapacita;
 • Vyrobené z kvalitných materiálov.

Nevýhody

 • veľké rozmery;
 • dunenie s hlasitosťou 45 dB;
 • Váži 9 kg, čo sťažuje jeho inštaláciu;
 • vzduchový filter je potrebné meniť raz ročne;
 • vysoké náklady.

Thomas AP-120

Hodnotenie: 4.8

Thomas AP-120

Druhý najlepší kompresor na zozname je od nemeckej spoločnosti Thomas. Model spotrebuje 128 W a vyprodukuje až 120 litrov vzduchu za minútu. S tlakom čerpadla až 200 mbar, ktorý bez problémov pretlačí obrovskú 6m³ septickú nádrž. Výrobca odporúča túto jednotku používať v čistiacich staniciach „Ecolos“, „Deca“, „Topas“, „TopolWater“, „Tver“, „Biotal“ a iných. Čerpadlo Secoh SLL je utesnené gumovým tesnením medzi horným krytom a základnou doskou. Zabraňuje prenikaniu vody a spoľahlivo chráni elektromechanizmus pred kontaktom s vlhkosťou. Kompresor zabezpečuje konzistentné prevzdušňovanie s jemnými bublinkami a podporuje rýchlejší cyklus odpadovej vody.

Všetci chvália model za jeho kvalitu. Nemecké spracovanie je viditeľné v každom detaile. Je navrhnutý pre dlhú životnosť a vynaložené peniaze nebudete ľutovať.

Výhody

 • utesnené puzdro;
 • Gumové nožičky na zníženie prenosu vibrácií;
 • Nemecké zhromaždenie;
 • dlhá životnosť.

Nevýhody

 • vysoké náklady.

Hailea HAP-100

Hodnotenie: 4.7

HAILEA HAP-100

Kompresor Hailea má rozmery 238x196x177 mm a váži 8 kg. Kapacita je 100 l/min pri výkone 80 W. Model septik je vhodný pre všetky napätia a môže byť napájaný buď 110 V, alebo 220 V. Menovitý tlak v systéme 15 kPa, ale môže dosiahnuť až 38 kPa. Umožňuje pretláčať vzduch cez vodný stĺpec a okysličovať komory. kompresor je membránový, preto nemá žiadne triace časti a je odolný. Gumové držiaky zabraňujú prenosu vibrácií do krytu. Perforácie v plášti zabezpečujú rýchlejšie odvádzanie prebytočnej teploty, čím sa predlžuje životnosť čerpadla.

výrobca pridal nový viacúrovňový tlmič hluku, takže jednotka vydáva iba 40 dB hluku, pričom dodáva výkon 100 l/min. Ak je samostatný kanalizačný systém umiestnený (zakopaný) vedľa terasy alebo okna, nepočujete výkonné čerpadlo.

Výhody

 • gumové nožičky na zníženie vibrácií;
 • perforácia v plášti na lepšie chladenie;
 • Univerzálne napätie;
 • vytvára maximálny tlak 38 kPa

Nevýhody

 • váži 8 kg;
 • Čínska konštrukcia.

Secoh SLL 50

Hodnotenie: 4.7

Secoh SLL 50

Tento model je určený pre septiky s objemom 2 m³, pretože generuje až 50 litrov vzduchu za minútu. Teleso kompresora je zvukotesné a spodok rámu má tlmič hluku, ktorý prispieva k tichej prevádzke. Podľa recenzií sa zákazníkom páči kvalita produktu Japonská montáž. Prax ukazuje, že čerpadlo môže pracovať až 20 000 hodín bez údržby. Údržba prevzdušňovača je na vysokej úrovni, pretože po výmene membrány je prakticky nový. Pohon a skriňa čerpadla sú umiestnené v tej istej nádrži, aby sa minimalizovala konštrukčná obálka. Výstup vzduchu je bez pulzovania, takže do septiku prúdi rovnomerne.

Kompresor má vynikajúci pomer medzi spotrebou energie, kapacitou a silou vzduchu v kanáloch septiku. Pri spotrebe energie iba 50 Watt/h produkuje perlátor 50 l/min a tlačí s výkonom 14.7 kPa. Tým sa zabezpečí vynikajúce nasýtenie kyslíkom v bunkách septiku napriek tomu, že hĺbka nádrže je 2 m.

Výhody

 • Japonská montáž;
 • nízka hmotnosť 4.5 kg;
 • Kompaktné rozmery 254x177x176 mm
 • úsporná spotreba energie.

Nevýhody

 • Len pre malé septiky s plochou 2 m².

Hiblow DUO-60

Hodnotenie: 4.7

HIBLOW DUO-60

Kompresor sa objavil na Slovenskom trhu v roku 2016 a už sa osvedčil v autonómnych kanalizačných systémoch. Vyvinula ho japonská spoločnosť Techno Takatsuki, hoci sa montuje priamo na Filipínach. Prevzdušňovač spotrebuje iba 39 wattov, ale vyprodukuje 60 litrov vzduchu za minútu. Spätná väzba od remeselníkov ukazuje, že čerpadlo má vysokú udržiavateľnosť. Na účely údržby sa dá ľahko rozobrať (je potrebné odskrutkovať 4 skrutky) a vnútorné moduly sú vymeniteľné s inými sériami toho istého výrobcu. Kompresorovú jednotku je možné dodatočne namontovať z radu XP.

Kompresor je jedinečný tým, že je vhodný na čistenie odpadových vôd s dvoma cyklami, preto sa nazýva DUO. Čerpadlo je schopné čerpať vzduch v jednom okruhu, a keď sa komora naplní a pretečie do ďalšej časti, spustí sa druhý okruh. Nakoniec potrebujete len jedno zariadenie na čerpanie vzduchu do dvoch komôr. Systém plavákových spínačov sa však musí zakúpiť samostatne.

Výhody

 • puzdro sa dá ľahko demontovať na účely údržby;
 • nízka spotreba energie 39 W;
 • malé rozmery 190x210x212 mm;
 • vhodné pre septiky s viac ako jednou úrovňou.

Nevýhody

 • Na jeho ovládanie potrebujete plavákový spínač;
 • je k dispozícii ďalšia elektromechanická jednotka, ktorá sa môže rozbiť.

Secoh EL-S60

Hodnotenie: 4.6

Secoh EL-S60

Čerpadlo septiku je napájané zo siete 220 V a má príkon 42 W. Jednotka má výkon 60 litrov za minútu. Plášť je o niečo väčší ako u porovnateľných systémov s rovnakou účinnosťou, ale je plne vodotesný. Jednotku nepoškodia dažďové zrážky ani voda zo septiku. Výrobca tvrdí, že model bude fungovať bez ľudského zásahu až 20 000 hodín. Tlmiaci mechanizmus nepotrebuje žiadne mazanie a je tichý. Prúd vzduchu sa udržiava čistý a suchý, aby sa neohrozil život baktérií v septiku.

Kompresor sa nám páči kvôli svetelnej signalizácii. Vzhľadom na tichosť perlátora je ťažké okamžite spozorovať jeho poruchu. Zastavenie prívodu kyslíka na týždeň však môže baktérie usmrtiť, čo vedie k zníženiu účinnosti autonómneho kanalizačného systému. V tomto prípade začne blikať červená výstražná kontrolka, ak dôjde k poruche kompresora, čo pomôže identifikovať problém okamžite po vizuálnej kontrole (stačí pravidelne otvárať šachtu septiku na kontrolu).

Výhody

 • gumové vankúše v oporných nohách;
 • signalizačné svietidlo;
 • Môže fungovať 20 000 hodín bez údržby;
 • puzdro odolné voči poveternostným vplyvom.

Nevýhody

 • váži 8.5 kg.

Jecod PA-60

Skóre : 4.5

JECOD PA-60

Pre úpravne „Topaz“, „Eurobion“ a „Deca“ ponúka výrobca Jecod kompresor s výkonom 60-65 l/min. Skúšky ukazujú, že bublinky kyslíka vychádzajú z dýzy hladko a bez pulzovania. Systém eliminuje riziko turbulencií v kanalizácii a baktérie ju spracúvajú homogénne. Rozmery 208x135x180 mm zaberajú v septiku málo miesta. Pripojenie hadice jedným dotykom na spodnej strane.

Kompresor je považovaný za jeden z najľahších, najtichších a najúspornejších. Model váži 3.4 kg, takže pri inštalácii do septiku nie je ťažké ho posúvať do strán. Len 38 W na každú hodinu prevádzky, teda ani nie 1 kW za 24 hodín, čo znamená, že prevzdušňovač potrebuje menej ako 30 kW mesačne, čo nie je drahé. Hlasitosť čerpania vzduchu 35 dB, čo je jedna z najnižších hodnôt.

Výhody

 • ľahký vďaka svojej hmotnosti 3.4 kg;
 • úsporná spotreba energie;
 • Tichá prevádzka – 35 dB;
 • rovnomerné prúdenie vzduchu.

Nevýhody

 • vyrobené v Číne.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: