8 najlepších firiem na trampolíny pre vidiecke domy

Obsah článku
 1. Kritériá výberu spoľahlivej a bezpečnej trampolíny
 2. V akom veku ľudia používajú trampolínu?
 3. Koľko ľudí bude trampolínu používať naraz?
 4. Aké veľké a akú hmotnosť budú mať skokany??
 5. Hodnotenie najlepších trampolín pre vidiecke domy
 6. Hasttings
 7. Unix ne
 8. DFC ampo neHodnotenie: 4.7Táto značka domáceho a outdoorového športového vybavenia vstúpila na Slovenská trh len nedávno, ale už si získala dôveru a lásku mnohých zákazníkov. Všetky trampolíny Yamota sú vyvinuté pod dohľadom japonských inžinierov a testované v typických prevádzkových podmienkach. Nohy v tvare písmena W sú charakteristickým znakom značky. Zabraňujú nakláňaniu alebo kývaniu trampolíny počas skákania. Nohy z pozinkovanej ocele, skákacia plocha z permatronu, pružiny pokryté ochrannou podložkou. Trampolíny tejto značky sa vyznačujú dlhou životnosťou.Priemery trampolín sa pohybujú od 183 cm do 427 cm, čo vám umožňuje vybrať si optimálny model pre váš účel a priestor. Recenzie našich zákazníkov na trhu. Trampolína Proxima dokazuje kvalitu a spoľahlivosť výrobkov tejto značky: „Dlho sme hľadali trampolínu a vybrali sme si Yamotu. Stabilné postavenie (vyskúšala celá rodina – dve deti a dospelý), skvelé pruženie, sieťovina je silná. Odporúčané stránky! Je ideálny pre vidiecke domy!“. roximaHodnotenie: 4.4Značka Proxima Fitness je na trhu so športovým vybavením už viac ako 7 rokov. Zákaznícky servis 24/7 – nepretržitá starostlivosť o zákazníkov. Značka sa od konkurencie odlišuje vysokou kvalitou výrobkov, dôrazom na dlhoročné používanie a maximálnu bezpečnosť. Trampolíny Proxima patria do segmentu high-end. Naši odborníci tvrdia, že vysoká cena je opodstatnená, a zaraďujú túto značku medzi najlepšie pre jej viaceré dizajnové vlastnosti.Všetky modely majú vnútornú bezpečnostnú sieť aj v prípade trampolín s malým priemerom. Sieťové tyče sú dlhé, v hornej časti spojené tyčou. Sieť je napnutá pružným valcom a zaisťuje maximálnu bezpečnosť. Nohy sú pripevnené k nohám pomocou svoriek a spolu stoja na zemi. Táto konštrukcia si dlhšie zachováva svoju integritu a je stabilnejšia. Rám je vyrobený z rúrok s hrúbkou 1,5 mm a priemerom 42 mm, ktoré sú potiahnuté antikoróznou vrstvou. Priestor pod skokanským mostíkom je oplotený bezpečnostnou sieťou. Clear FitHodnotenie: 4.3Značka vyrába a predáva kvalitné a spoľahlivé športové vybavenie už viac ako 10 rokov. Väčšina výrobkov sa vyrába na Taiwane s ohľadom na európske normy dizajnu a kvality. Cenová politika je zameraná na stredný segment, Clear Fit vyrába spoľahlivé „polokomerčné“ simulátory a trampolíny. Pre vysokú kvalitu za rozumnú cenu sa táto značka umiestnila v našom rebríčku najlepších. Trampolíny Clear Fit sú k dispozícii v troch sériách: ElastiqueHop, SpaceHop a FamilyHop.Trampolína FamilyHop je najlepšou voľbou pre vidiecke domy. Kombinuje vybavenie na skákanie, osviežujúcu sprchu (všetky modely sú vybavené postrekovačom), stojan s kresbami na maľovanie a vzduchovú loptu (krúžok sa kupuje samostatne). Bezpečnostná sieť s priamym upevnením popruhov a rámu na zosilnený rám je vybavená dodatočnou ochranou proti podbehnutiu. Odrazové lôžko permatron je dobre polstrované a odolné voči UV žiareniu. Rám je upevnený pomocou odolných konzol a trampolíny znesú zaťaženie až 200 kg.
 9. roxima
 10. Clear Fit

*Najlepšie podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Mnoho ľudí si záhradkársku sezónu spája so sadením, hrabaním a zalievaním. Kedysi to bolo takto. Všetok čas strávený na záhrade bol venovaný tejto práci. V dnešnom svete sa chata stala viac ako len miestom na prácu od úsvitu do súmraku, ale aj miestom na oddych a trávenie času s rodinou a priateľmi. Čerstvý vzduch vždy chutí lepšie, nápoje sú sladšie a hry sú zábavnejšie.

Ak má vaša záhrada veľkú priľahlú plochu a radi trávite čas aktívne s prínosom pre zdravie, môžete si ako zábavu vybrať nafukovací bazén, zorganizovať ihrisko na basketbal alebo minigolf, nainštalovať nafukovaciu alebo rámovú trampolínu. Tá bude zábavná nielen pre deti, ale ocenia ju aj dospelí a dokonca aj starší ľudia.

Šliapanie na trampolíne stabilizuje kardiovaskulárny systém, posilňuje všetky svalové skupiny, zlepšuje metabolizmus, umožňuje chudnutie a zvyšuje produkciu endorfínov (v dôsledku toho sa znižuje hladina stresu a zlepšuje nálada).

Naši odborníci analyzovali trh s trampolínami pre vidiecke domy a zdôraznili hlavné vlastnosti, ktorým by ste mali venovať pozornosť pri výbere tohto športového a zábavného zariadenia.

Kritériá výberu spoľahlivej a bezpečnej trampolíny

Pred kúpou trampolíny si musíte zodpovedať niekoľko otázok:

V akom veku ľudia používajú trampolínu?

 1. Pre deti do 12 rokov môže byť dobrým riešením nafukovacia trampolína. V jeho konštrukcii nie sú žiadne pevné prvky, ktoré by vylučovali zranenie. Trampolína sa dá ľahko rozložiť, ale po zložení zaberá veľa miesta. Jedna z nevýhod – na nafúknutie je potrebný výkonný kompresor a možnosť pripojiť ho k napájaniu 220 V.
 2. Ak dospelí plánujú skákať spolu s deťmi, je lepšie zvoliť rámovú trampolínu. Jeho skákacie plátno je odolné a vydrží dlhšie. Takáto trampolína zaberá pri montáži menej miesta ako nafukovacia.

Koľko ľudí bude trampolínu používať naraz?

 1. Trampolíny so skákacím plátnom s priemerom do 1,5 metra sú vhodné pre jedno dieťa do 10 rokov.
 2. Pre spoločnosť detí odporúčame trampolínu s priemerom 2,2 až 3,5 m.
 3. Pre dospelých a dospievajúcich sú trampolíny s dĺžkou 3,5 až 4,5 m pohodlné a bezpečnejšie na skákanie.

Aké veľké a akú hmotnosť budú mať skokany??

 1. Výrobcovia trampolín vždy uvádzajú v charakteristikách maximálne zaťaženie, ktoré vydrží čepeľ. Nejde o skutočnú hmotnosť, ale o nárazovú (skokovú) hmotnosť. Pri výbere zariadenia je dôležité mať to na pamäti.
 2. Nafukovacie trampolíny sú vyrobené zo syntetického materiálu na báze polyvinylchloridu. Sú robustné, ľahko sa nafukujú kompresorom a ľahko sa čistia. Dizajny trampolín sú rozmanité, vrátane hradov, drakov, pevností, áut a mnohých ďalších fantastických tvarov, ktoré deti tak milujú.
 3. Rámová trampolína sa skladá zo skákacej plachty, jej montážneho systému, rámových rúrok a ochrannej siete a podložky. Skákacia plachta pre vonkajšiu trampolínu je vyrobená z materiálov, ktoré ľahko prepúšťajú vodu (napríklad permatrón). Ľahko sa čistí a dobre sa odráža.

Kotviaci systém môže byť reprezentovaný:

 1. pružiny, ktorých počet určuje silu tlmenia nárazov a mäkkosť skokov;
 2. s PVC gumičkami – dilatačnými škárami;
 3. s plastovými tlmičmi nárazov;
 4. s pružinami.

Bezpečnostná sieť je pripevnená k stĺpikom. Ich počet sa pohybuje od 4 do 10. Veľká hmotnosť a počet skokanov si vyžaduje viac stĺpikov a silnejšiu bezpečnostnú sieť.

vonkajšia klietka zabraňuje pádu na zem, ale nevylučujú zranenia. Upevňuje sa mimo hraníc trampolíny a ponecháva pružiny a rámové rúrky v priestore na skákanie. Bezpečnostná podložka na pružiny zakrýva pružiny, ale nie je pevne priliehajúca, nemôže zabrániť skĺznutiu malých nôh. Rekvizity sú umiestnené v penových gumových krytoch, ale náraz na ne v okamihu skoku bude pomerne silný a môže mať negatívne účinky na zdravie.

Vnútorná sieťJe upevnená priamo za hranicami podlahy trampolíny. Zabraňuje kontaktu s kovovými časťami trampolíny. Dieťa je v 100% bezpečí a dospelý môže skákať pre zábavu bez toho, aby musel kontrolovať pristátie. Pružiny sú pokryté ochrannou podložkou, ktorá zabraňuje vlhkosti a chráni kov pred koróziou.

rámové rúrkyzabezpečujú štrukturálnu integritu, stabilitu a odolnosť trampolíny. Môžu byť navzájom spojené skrutkami, zváraním alebo špeciálnym spojovacím materiálom. Rúrky s hrúbkou steny 1,2 mm sú vhodné pre jedno dieťa, zatiaľ čo 1,8-2 mm je vhodnejšie pre skupiny detí a dospelých.

Vysoké trampolíny pre vidiecke domy– 60-90 cm nad zemou. Na prístup na skokanské pole je potrebný rebrík. V niektorých modeloch je súčasťou súpravy, v iných sa dá dokúpiť v sekcii príslušenstva pre trampolíny. Tak ako všetky športové zariadenia, aj trampolíny sa časom opotrebujú a musia sa občas opraviť. Niektoré značky ponúkajú možnosť zakúpiť si jednotlivé náhradné diely, prestavať starú trampolínu a nemusieť kupovať novú. Okrem kritérií pre výber trampolíny na vidieku odborníci identifikovali najlepších výrobcov a zoradili ich.

Hodnotenie najlepších trampolín pre vidiecke domy

ampo
 • ne
 • NomináciaMiestoNázovHodnotenie
  Hodnotenie najlepších trampolín pre vidiecke domy1Hasttings5.0
  2Unix
 • ne
 • 4.9
  3SWOLLEN4.8
  4DFC
  4.7
  5Šport E
 • te
 • 4.6
  6Yamota4.5
  7

  roxima

  4.4
  8Clear Fit4.3

  Hasttings

  Hodnotenie: 5.0

  Hasttings

  V roku 2010 vstúpila britská značka Hastings na Slovenská trh s malým sortimentom výrobkov a okamžite otvorila svoje prvé centrum služieb zákazníkom. Cieľom spoločnosti je aktívny rozvoj, postupné rozširovanie sortimentu a geografie predaja. Od roku 2012 spolu s Dyaco International vyvíja nové trampolíny, zariadenia pre zdravotnú rehabilitáciu, trampolíny.

  Hasttings ponúka trampolíny pre deti, dospelých a skupiny ľudí. Skákacie lúče sú vyrobené z robustného syntetického materiálu z permatrónu v priemere od 1,4 m do 5 m. Značka ponúka na výber modely s expandérom a pozinkovanými pružinami. Každá trampolína sa dodáva s ochrannou sieťou a vstupný otvor je zabezpečený zipsom ZIP. Rám a nohy sú robustné a vystužené prídavnými spodnými tyčami. všetky kovové časti sú odolné voči korózii. Pre spoľahlivosť pri používaní a odolnosť si trampolíny Hastings vydobyli svoje miesto v rebríčku najlepších.

  Unix
 • ne
 • Hodnotenie: 4.9

  Unix<li></div><p>ne“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/44816666197221-968-.jpg“ height=“124″ title=“Unix</p><li>ne“><p>Hlavné výrobné zariadenia sa nachádzajú v Číne. Všetky výrobky značky sú certifikované a kontrolované podľa nemeckých noriem kvality a bezpečnosti. Približne 10 rokov používania systému Unix</p><li>Dodávame športové vybavenie na Slovenská trh a sme jednou z najväčších sietí predajcov. Autorizované servisné strediská v mnohých oblastiach. Rozsah systému Unix<li>ne série sú zastúpené Simple, Classic, Supreme, Kids.<p>Trampolíny Supreme sú kreatívnym štúdiom. Po aktivite môže dieťa kresliť na trampolínu (pastelky sú súčasťou balenia). Detský sortiment, farebný a bezpečný, určený pre deti od 3 rokov. Trampolíny našej značky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Maximálne zaťaženie sa pohybuje od 50 do 170 kg a mení sa s rastúcim priemerom (130 – 488 cm). Pevná a pružná tkanina z permatronu pre dobrý odraz a ľahkú priepustnosť vlhkosti. Oceľové pružiny a rám chránené dvoma vrstvami práškovej farby. Kotvy s T-spojkami zaisťujú bezpečnosť a stabilitu trampolíny.</p><h3>SWOLLEN</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=SWOLLEN

  Slogan značky „Zdravý život, skok do budúcnosti!“čo najviac odráža postoj spoločnosti k jej športovému vybaveniu. Pred 20 rokmi postavili zakladatelia spoločnosti, bratia Farnenovci, pre svoje deti prvú kvalitnú trampolínu. Už o rok dodávali trampolíny do celého Švajčiarska, o pár rokov neskôr vstúpili na európsky trh a trh Spoločenstva nezávislých štátov. Všetky výrobky sú testované a certifikované.

  Trampolíny SWOLLEN vyvinuté pre vonkajšie trampolíny sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Sú odolné voči dažďu, teplotám a slnečnému žiareniu. Veľkosti trampolíny sa pohybujú od 1,83 m do takmer 5 m s maximálnou nosnosťou 190 kg. Každý komponent trampolíny bol starostlivo premyslený tak, aby sa ľahko používal, ľahko skladal/demontoval a nedošlo k úrazu počas používania. Značka SWOLLEN sa dostala do nášho top zoznamu vďaka svojej vysokej švajčiarskej kvalite.

  DFCampo
 • ne
 • Hodnotenie: 4.7

  DFC<tr></div><p>ampo</p><li>ne“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/7616666197221-688-.jpg“ height=“285″ title=“DFC<br /><tr>ampo<li>ne“><p>Značka je dokonalou kombináciou prijateľnej ceny a vysokej kvality, pre ktorú sa umiestnila v rebríčku najlepších výrobcov trampolín pre vidiecke domy. Hlavné výrobné závody v Číne, na Taiwane a v Malajzii. Trampolíny s priemerom od 80 cm do 6 m sú uvedené v katalógu výrobkov. Niektoré modely unesú maximálnu hmotnosť 150 kg. Rám je veľmi pevný, jeho povrch bol dvakrát pozinkovaný, nohy trampolíny sú vysoké a odolné.</p><p>Skákacie plátno z permatronu a maximálny možný počet pružín vytvárajú dobrý odraz a nylonová bezpečnostná sieť neumožní vyskočiť z trampolíny. Spoločnosť DFC ponúka modely trampolín s vnútornou aj vonkajšou sieťou. Pružiny sú spoľahlivo pokryté ochrannou podložkou. Rám trampolíny sa ľahko skladá a rozkladá, po zložení zaberá málo miesta. Značka ponúka množstvo farebných variantov, ktoré sa hodia ku každému exteriéru. Schody nie sú súčasťou všetkých modelov trampolín, pri kúpe venujte pozornosť baleniu.</p><h3>Šport E<li>te</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Sport E<li></div><p>te“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/41916666197221-578-.jpg“ height=“173″ title=“Šport E</p><li>te“><p>Americká značka športového vybavenia, ktorá ponúka veľký výber rámových trampolín s priemerom od 137 cm až do 3,7 m. Hlavná výroba je sústredená v Číne, ale všetky výrobky sú certifikované a u zákazníkov veľmi obľúbené. Šport E</p><li>te služba ponúka lacné trampolíny, najlacnejší model stojí menej ako 100 dolárov.<p>Skákacie plátno je vyrobené z polypropylénu a k rámu je pripevnené pomocou gumičiek. Bezpružinová konštrukcia eliminuje zranenia počas skákania a vysoká, pevná bezpečnostná sieť neumožní vyskočiť z trampolíny. Spodná časť trampolíny je pokrytá sieťovinou, deti a domáce zvieratá nemôžu vstúpiť do skákacej zóny. Pevné a stabilné vďaka minimálne šiestim oceľovým nohám, rámu trampolíny z pozinkovanej ocele s hrúbkou 1,2 mm a viac. Značka bola zaradená do nášho hodnotenia pre dobrú nosnosť a maximálnu konštrukčnú bezpečnosť.</p><h3>Yamota</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=yamota

  Táto značka domáceho a outdoorového športového vybavenia vstúpila na Slovenská trh len nedávno, ale už si získala dôveru a lásku mnohých zákazníkov. Všetky trampolíny Yamota sú vyvinuté pod dohľadom japonských inžinierov a testované v typických prevádzkových podmienkach. Nohy v tvare písmena W sú charakteristickým znakom značky. Zabraňujú nakláňaniu alebo kývaniu trampolíny počas skákania. Nohy z pozinkovanej ocele, skákacia plocha z permatronu, pružiny pokryté ochrannou podložkou. Trampolíny tejto značky sa vyznačujú dlhou životnosťou.

  Priemery trampolín sa pohybujú od 183 cm do 427 cm, čo vám umožňuje vybrať si optimálny model pre váš účel a priestor. Recenzie našich zákazníkov na trhu. Trampolína Proxima dokazuje kvalitu a spoľahlivosť výrobkov tejto značky: „Dlho sme hľadali trampolínu a vybrali sme si Yamotu. Stabilné postavenie (vyskúšala celá rodina – dve deti a dospelý), skvelé pruženie, sieťovina je silná. Odporúčané stránky! Je ideálny pre vidiecke domy!“.

  roxima

  Hodnotenie: 4.4

  Proxima

  Značka Proxima Fitness je na trhu so športovým vybavením už viac ako 7 rokov. Zákaznícky servis 24/7 – nepretržitá starostlivosť o zákazníkov. Značka sa od konkurencie odlišuje vysokou kvalitou výrobkov, dôrazom na dlhoročné používanie a maximálnu bezpečnosť. Trampolíny Proxima patria do segmentu high-end. Naši odborníci tvrdia, že vysoká cena je opodstatnená, a zaraďujú túto značku medzi najlepšie pre jej viaceré dizajnové vlastnosti.

  Všetky modely majú vnútornú bezpečnostnú sieť aj v prípade trampolín s malým priemerom. Sieťové tyče sú dlhé, v hornej časti spojené tyčou. Sieť je napnutá pružným valcom a zaisťuje maximálnu bezpečnosť. Nohy sú pripevnené k nohám pomocou svoriek a spolu stoja na zemi. Táto konštrukcia si dlhšie zachováva svoju integritu a je stabilnejšia. Rám je vyrobený z rúrok s hrúbkou 1,5 mm a priemerom 42 mm, ktoré sú potiahnuté antikoróznou vrstvou. Priestor pod skokanským mostíkom je oplotený bezpečnostnou sieťou.

  Clear Fit

  Hodnotenie: 4.3

  Clear Fit

  Značka vyrába a predáva kvalitné a spoľahlivé športové vybavenie už viac ako 10 rokov. Väčšina výrobkov sa vyrába na Taiwane s ohľadom na európske normy dizajnu a kvality. Cenová politika je zameraná na stredný segment, Clear Fit vyrába spoľahlivé „polokomerčné“ simulátory a trampolíny. Pre vysokú kvalitu za rozumnú cenu sa táto značka umiestnila v našom rebríčku najlepších. Trampolíny Clear Fit sú k dispozícii v troch sériách: ElastiqueHop, SpaceHop a FamilyHop.

  Trampolína FamilyHop je najlepšou voľbou pre vidiecke domy. Kombinuje vybavenie na skákanie, osviežujúcu sprchu (všetky modely sú vybavené postrekovačom), stojan s kresbami na maľovanie a vzduchovú loptu (krúžok sa kupuje samostatne). Bezpečnostná sieť s priamym upevnením popruhov a rámu na zosilnený rám je vybavená dodatočnou ochranou proti podbehnutiu. Odrazové lôžko permatron je dobre polstrované a odolné voči UV žiareniu. Rám je upevnený pomocou odolných konzol a trampolíny znesú zaťaženie až 200 kg.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: