9 najlepších držiakov plynu

Držiak plynu je nádrž na skladovanie a dodávanie plynu. Vnútri je chemická látka buď plynná, alebo kvapalná. Takéto nádoby sa používajú v súkromných domoch, na čerpacích staniciach a v priemysle. Môžu dodávať propán-bután a iné zmesi do varičov na prípravu jedál, vykurovacích kotlov alebo výrobných zariadení na skvapalnené modré palivo. Toto je najlepšia možnosť v miestach, kde nie je plynové potrubie. Na základe analýzy vlastností produktov našimi odborníkmi sme pripravili rebríček najlepších držiakov plynu. Zohľadnili sme aj recenzie používateľov príslušného výrobcu. Tento materiál vám pomôže vybrať si držiak plynu na konkrétne účely a neľutovať vynaložené peniaze.

Typy skriniek na odpadky

Pred preskúmaním najlepších modelov si predstavíme rôzne typy držiakov plynu, aby sme pochopili vlastnosti a výhody konfigurácií. Všetky typy držiakov plynu sú určené na:

 1. skladovanie a zásobovanie modrým palivom;
 2. Distribúcia plynu medzi odberateľmi;
 3. na meranie použitého objemu;
 4. Udržiavanie správneho tlaku v nádrži.

Líšia sa však princípom fungovania, polohou v priestore a typom inštalácie.

Parametre objemu

K dispozícii sú držiaky plynu s premenlivým objemom a trvalým. Prvé prepúšťajú malé množstvo plynu (tlak blízky atmosférickému) a pri jeho spotrebe sa vnútorná komora zmenšuje v dôsledku klesajúceho veka. Namiesto pevnej hornej časti nádrže sa používa veľký piest alebo vodná kupola. Nádoby s konštantným objemom majú pevné steny s hrúbkou až 12 mm, čo umožňuje prečerpávať do nich veľké množstvá propán-butánu alebo iných zmesí.

Poloha v priestore

Ostatní držitelia plynu v našom rebríčku sa delia na vertikálne a horizontálne. V oboch prípadoch ide o valcové nádrže, ale vertikálna inštalácia zaberie na stavenisku menej miesta. Nevýhodou tohto tvaru je menšia odparovacia plocha, takže v zime sa palivo musí zohrievať, aby sa spotrebovalo v spotrebičoch. Horizontálny držiak plynu tieto problémy nemá, pretože je v ňom dostatok priestoru na odparovanie kvapalného obsahu. Na inštaláciu takejto nádoby je však potrebné vyčleniť dostatočný priestor.

Spôsob inštalácie

Rozlišujte medzi držiakmi plynu v našom hodnotení a spôsobom inštalácie. Podzemné modely si vyžadujú väčšie náklady na inštaláciu (vykopanie jamy, vysypanie pieskovej podložky, spustenie nádrže pomocou žeriavu, zasypanie a vytvorenie svahu). To však zabezpečuje kvapalnú fázu paliva aj v tých najväčších mrazoch. Ďalšou výhodou je vyššia bezpečnosť, pretože v prípade úniku propán, ktorý je ťažší ako vzduch, unikne do zeme. Pozemné držiaky plynu sa jednoduchšie inštalujú, ale v chladných oblastiach môžu v zime vyžadovať dodatočné plynové vykurovanie. Sú tiež považované za nebezpečnejšie.

Prepraviteľnosť

Niektoré držiaky plynu sú vybavené podvozkom, ktorý umožňuje ich prepravu ako príves pripojením k vozidlu. Používajú ju služby údržby. Mobilné zariadenia sa dajú ľahko premiestňovať, ale vo všeobecnosti majú obmedzenú kapacitu a počas chladného obdobia vyžadujú vykurovanie.

Ako si vybrať držiak plynu

Pochopenie špecifík konštrukcie držiaka plynu, na čo sa zamerať pri výbere

 1. Zväzok. Na prípravu jedla stačí malý valec s objemom 100-500 litrov. Ak je potrebné vykurovať dom, používa sa nádrž s objemom 1000 až 20000 litrov. Veľkokapacitné, obsahujúce 20 000-50000 litrov paliva, sa používa len v chatových osadách alebo v priemysle.
 2. veľkosť pozemku. Ak je pozemok vedľa nehnuteľnosti malý, oplatí sa kúpiť vertikálny držiak plynu. Potom je však vhodné uvažovať o dodatočnom ohreve, aby sa urýchlilo odparovanie. Ak nie je oblasť inštalácie obmedzená, je vhodnejšia horizontálna nádrž.
 3. Teplota v regióne. V teplých oblastiach stačí vyplniť základ a umiestniť držiak plynu nad zemou. Je lacný a efektívny. Obyvatelia chladných oblastí je lepšie minúť na podzemnú inštaláciu, ktorá zabezpečuje celoročnú dodávku plynu a eliminuje potrebu ohrievať obsah nádrže.

Ako naplniť držiak na plyn

 1. Plnenie držiakov plynu môžu vykonávať osoby, ktoré boli špeciálne vyškolené a majú osvedčenie. Najlepšie je zavolať si certifikovanú službu, ktorá dodáva propán v kontajneroch nákladným autom. Stacionárna nádrž vyžaduje prístup k nádrži – maximálna dĺžka hadice plniaceho stroja je 40 m. Pripojenie k prívodnému konektoru držiaka plynu sa môže vykonať len pomocou oceľovej svorky; nie je povolená žiadna provizórna konštrukcia.
 2. Ošetrenie trvá 30-60 minút. Je povolené naplniť až 85 % nádrže a zvyšok nechať odparovať. Tankovanie len počas denného svetla. Nádrž na podvozku je blokovaná „topánkami“ a musí byť uzemnená. Zamestnanec musí mať na sebe osobné ochranné prostriedky.
 3. Fakturácia sa vykonáva prostredníctvom počítadla na cisterne. V domácej sfére je lepšie pripraviť hotovosť. Priemyselné tankovanie často umožňuje bezhotovostnú platbu podľa údajov vo vopred stanovenej zmluve.
 4. Propán sa prečerpáva z nádrže do zásobníka plynu pomocou čerpadla, kompresora alebo ohrevom, aby sa zvýšil tlak spôsobený odparovaním. Na vykurovanie je lepšie naplniť nádrž na jeseň. Ak sa fľaša používa celoročne a má dostatočný objem, musí sa naplniť na konci zimy, keď je propán lacnejší. Malé nádoby (50-200 litrov) je možné naložiť na vozidlo a prepraviť na čerpaciu stanicu vlastnými silami.

Rebríček najlepších držiakov plynu

Po pochopení základných parametrov výberu pristúpime k hodnoteniu najlepších držiakov plynu. Top 9 zobrazuje osvedčené produkty s najlepšími vlastnosťami.

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najlepších držiakov plynu1VPS5.0
2Tosto Serbatoi4.9
3Mestský plyn4.8
4Antonio Merloni4.7
5FAS4.6
6Deltagaz4.5
7Kadatec4.4
8Chemet4.3
9Medveď4.2

VPS

Hodnotenie: 5.0

VPS

Produkty českého výrobcu VPS sú na vrchole zoznamu. Spoločnosť vyrába iba držiaky plynu v horizontálnej konfigurácii. K dispozícii je päť rôznych modelov s objemom od 2700 do 10000 litrov na vykurovanie rodinného domu s podlahovou plochou od 50 do 550 m². Postačuje na zabezpečenie potrebnej zásoby paliva pre kotol s výkonom 25-85 kW. Väčšina nádrží je navrhnutá na prevádzku pri teplotách od -40 do +40 °C. Iba malý model s objemom 2700 litrov potrebuje v zime dodatočné vykurovanie alebo ohrev, pretože plyn vo vnútri zamrzne pri -20 °C.

Naši odborníci udelili výrobku prvé miesto vďaka jeho zvýšeným vlastnostiam proti praskaniu. každý držiak plynu sa testuje pomocou detektora chýb. Nádrž sa vo fáze výroby tepelne upravuje pri teplote 650 stupňov, aby sa odstránili zvyškové napätia. To všetko umožňuje odolnosť voči tlaku 15.6 bar, ktorý sa používateľom páči v ich recenziách. Epoxidový náter Ilaepox poskytuje konečnú ochranu proti korózii, takže valec môžete zakopať bez ďalšieho ošetrenia.

Výhody

 • 5 možností hlasitosti;
 • technický pas v ruštine;
 • je vybavený manometrom;
 • vyššia odolnosť voči mechanickému nárazu.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Často si vyžaduje podzemnú inštaláciu alebo betónový základ;
 • hmotnosť nádrže 730 až 2480 kg – na vykladanie je potrebné len špeciálne vybavenie
 • K dispozícii sú len horizontálne modely.

Tosto Serbatoi

Hodnotenie: 4.9

Tosto Serbatoi

Tosto Serbatoi na druhom mieste. Taliansky výrobca vyrába držiaky plynu pod značkou Amico. Nádoby sú vyrobené z plastu, ktorý vydrží zaťaženie až do 1000 kg na m². Chráni materiál pred koróziou, ak je uložený vo vlhkej pôde. Komplexný plášťový systém použitý na spevnenie konštrukcie nádrže. Bezpečnostné zariadenia, uzatváracie ventily a ventily na odsávanie plynu pre dve fázy (paru a kvapalinu) sú už zahrnuté. Majitelia sa sťažujú na dvojitý indikátor hladiny – jeden je umiestnený priamo na nádrži a druhý (elektronický) je prinesený do miestnosti a zdvojnásobuje údaj.

Podľa nášho názoru si výrobok zaslúži miesto v rebríčku vďaka dodatočnému vystuženiu stien nádrže, ktoré mu umožňuje ľahko odolať tlaku zeme. Držiak plynu je chránený profilovou rúrou privarenou po obvode valca. Výstuhy sú navzájom prepojené zvislými nadpražiami, čím sa zvyšuje pevnosť konštrukcie. Vďaka tomu je možné zakopať nádrž v blízkosti cesty, po ktorej chodia nielen chodci, ale aj vozidlá.

Výhody

 • vysoké hrdlo s pevným vekom;
 • Vo vnútri sa už nachádza manometer a reduktor;
 • kompaktná plocha vďaka vertikálnej konštrukcii;
 • všetky držiaky plynu prešli skúškou hydraulického tlaku 2.265 MPa.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • iba vertikálne modely;
 • Samotné steny valca sú plastové;
 • žiadna kapacita nepresahujúca 4 500 litrov.

Mestský plyn

Hodnotenie: 4.8

Mestský plyn

Tretie miesto v hodnotení patrí výrobku od bulharského výrobcu, ktorý vyrába držiaky plynu pre nadzemnú a podzemnú inštaláciu. V katalógu sú modely s vysokým hrdlom na použitie pod zemou, s vysokým hrdlom, keď je nádrž čiastočne zakopaná, a s nízkym hrdlom na vonkajšie použitie. Zvláštnosťou plynových držiakov bulharskej značky je jednodielne valcové telo, ktoré má tri zvarené švy. Steny sú z vonkajšej strany dodatočne ošetrené epoxidovou živicou, takže spoločnosť sa nebojí poskytnúť záruku na výrobok až 30 rokov, čo sa zákazníkom páči v ich recenziách. Na zachovanie záruky je však potrebná pravidelná údržba zariadenia certifikovaným servisom a zaznamenávanie prác do technického listu.

K hornému hodnoteniu sme pridali zásobník na plyn kvôli dodatočným snímačom umiestneným v odťahových ventiloch na monitorovanie prebytočnej kvapaliny. Zvyšuje sa tým bezpečnosť prevádzky a zastavuje sa prietok v prípade prerušenia dodávky.

Výhody

 • prísne dodržiavanie noriem Ruskej federácie;
 • záruka výrobcu až 30 rokov
 • Rôzne varianty výšky hrdla a výtoku;
 • prevádzka v oblastiach s teplotou do -40 °C…+40º C.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Len horizontálne modely;
 • žiadna nádrž menšia ako 2700 l.

Antonio Merloni

Hodnotenie: 4.7

Antonio Merloni

Štvrté miesto v rebríčku patrí ďalšej talianskej spoločnosti, ktorá vyrába široký sortiment držiakov plynu. V katalógu sú valce s podzemným a nadzemným umiestnením, vertikálne a horizontálne. K dispozícii sú inštalácie od 1000 l do 5000 l podľa objemu. Najväčší plynový držiak umožňuje vykurovať dom s rozlohou 350 metrov štvorcových. Kupujúcim v recenziách sa páči skutočnosť, že výrobca dodáva nádoby s betónovou základňou (pre vertikálne modely). Súčasťou je polymérové vrecko a anódová katódová ochrana.

Naši odborníci zaradili do rebríčka držiaky plynu Antonio Merloni, pretože výrobca venuje zvýšenú pozornosť tesnosti hrdla. Na všetkých nádržiach je výklenkový okruh starostlivo zváraný a na vrchnej strane má pevný kryt, ktorý zabraňuje prenikaniu dažďových zrážok k prevodovke a snímačom. Značka má tiež najväčší počet modifikácií nádrží podľa spôsobu inštalácie a polohy v priestore.

Výhody

 • pod malými nádržami nie je potrebná betónová doska;
 • vysoké nohy držiakov plynu;
 • Správna konzervácia skladovaného tovaru, ktorá zabraňuje korózii alebo poškodeniu počas skladovania;
 • všetka montáž prebieha v talianskom závode.

Nevýhody

 • žiadna nádrž nad 5000 litrov;
 • vysoké náklady;
 • podzemné modely vyžadujú 20 cm pieskové lôžko a 3 cm hlbokú základovú jamu.2 .

FAS

Hodnotenie: 4.6

FAS

Na piatom mieste v rebríčku je držiak plynu od domáceho výrobcu FASKHIMMASH. Spoločnosť vyrába nadzemné a podzemné nádoby. Na ochranu kovu pred koróziou sa používa epoxidová zmes, ktorá sa nanáša technológiou bezvzduchového striekania za tepla. Komponenty sa podávajú oddelene a nemiešajú sa, čo robí tento typ krytu obzvlášť zosilneným. Nádrže sa dodávajú s uhlovými ventilmi, regulačnými rúrkami, manometrami a mechanickými hladinomermi.

Nádrž sme hodnotili vďaka vysokému poklopu šachty 800 mm, ktorý umožňuje hlboké zakopanie nádrže pre zvýšenie bezpečnosti. Takáto nádoba môže byť nainštalovaná vedľa obývacej izby alebo dokonca v detskej izbe na vykurovanie. Tento výrobca má aj špeciálny model držiaka plynu s dvojitými kovovými stenami, ktorý je populárny na čerpacích staniciach v Rusku. Spoločnosť FAS je tiež lídrom v rozsahu poskytovaných objemov fliaš, kde je rozsah od 2.7 až 25 m³.

Výhody

 • dostupnejšia cena ako u konkurencie;
 • Možnosť horizontálnej a vertikálnej inštalácie;
 • výber výšky hrdla;
 • k dispozícii sú nádrže s objemom až 25 m³.

Nevýhody

 • niektoré modely nemajú krk;
 • hmotnosť aj malého držiaka plynu 2.Objem 7 m³ je 500 kg;
 • manometer má potrubnú pružinu.

Deltagaz

Hodnotenie: 4.5

Deltagaz

Šiesty v poradí je držiak plynu nemeckej značky s výrobnými závodmi v Nemecku a Českej republike. Spoločnosť vyrába zásobníky na plyn už viac ako 20 rokov, takže má dostatok skúseností a ponúka veľmi kvalitné a spoľahlivé výrobky. Charakteristickým znakom výrobku je žltá farba puzdra držiaka plynu, ktorá pomáha bezpečne prepravovať nadrozmernú konštrukciu a zabrániť náhodnému poškodeniu počas montážnych prác v blízkosti staveniska. Kapacita valcov môže byť od 2.7 až 100 m³. Všetky druhy držiakov plynu majú pevné nohy s predvŕtanými montážnymi otvormi. Majiteľom sa páčia kompaktné uchá, ktoré nenarúšajú vzhľad výrobku.

Držiak plynu sme zaradili do rebríčka najlepších kvôli možnosti inštalácie uzatváracích ventilov a ventilových skupín buď z okraja nádrže, alebo v jej strede. Ide o vzácne riešenie, ktorému sa konkurencia takmer nevyrovná, ale tento dizajn sa ľahšie servisuje. Tento typ držiaka plynu je tiež lídrom v objemových kategóriách 100 000 litrov.

Výhody

 • Kompaktné montážne oká;
 • veľký výber zväzkov (až 20 variantov);
 • Model s objemom 100 000 litrov je vhodný na vykurovanie celého rekreačného domu;
 • Nádoby s objemom 10 000 litrov a viac majú tri rady nôh.

nevýhody

 • vysoké náklady;
 • všetky zvary sa vykonávajú len na vonkajšej strane.

Kadatec

Hodnotenie: 4.4

Kadatec

Toto miesto patrí českému výrobku pod značkou Kadatec. Držiak plynu je známy svojou jasne zelenou farbou. Nádoba je plne certifikovaná na použitie v domácnostiach, kancelárskych budovách a čerpacích staniciach. Všetky zvary sa röntgenujú na prítomnosť dier, medzier a výronov. Na ochranu armatúr a spotrebičov pred zrážkami sú výrobky vybavené plastovými uzávermi hrdla z polyméru proti zamrznutiu, ktorý používatelia v recenziách chvália. Počas testovania sa vykonávajú tlakové skúšky pri tlaku 25 barov, čím sa zabezpečí bezpečná prevádzka pri štandardnom tlaku 15 barov.

Podľa našich odborníkov si výrobok zaslúži miesto v rebríčku vďaka zvýšenej ochrane stien proti korózii a vysokej pevnosti konštrukcie. Valcová časť je spojená s guľovým koncom pomocou dvoch prekrývajúcich sa kruhových spojov, čo zvyšuje tuhosť. Povrchová úprava 1 mm polymérom na báze epoxidu, ktorý prekonáva konkurenciu. Silná vrstva nielenže chráni kov pred hrdzou, ale predlžuje prevádzkovú teplotu valca až na +45 °C.

Výhody

 • Rozsah objemu 500 – 100 000 l
 • spoľahlivá ochrana proti korózii;
 • Röntgenová kontrola zvárania;
 • Viečka sú vyrobené z mrazuvzdorného plastu.

Nevýhody

 • Zber kondenzátu nie je súčasťou štandardného vybavenia;
 • Anódovo-katódovú ochranu je potrebné zakúpiť samostatne;
 • Väčšina verzií nemá plynový alarm.

Chemet

Hodnotenie: 4.3

Chemet

Poslednú pozíciu v rebríčku obsadil výrobok od poľského výrobcu Chemet. Držiak plynu je k dispozícii so štandardným priemerom 1250 mm a v troch dĺžkach – 4300, 5850 a 7850 mm, čo určuje objem nádoby: 4122, 5440 a 7820 litrov. Nádrž je natretá tmavozelenou farbou. Plynové držiaky sú vyrobené z nízkouhlíkovej ocele, ktorá sa odplyňuje vo vákuu. Vďaka tomu je nádrž veľmi odolná voči nárazom a vyznačuje sa nízkym výskytom korózie. Epoxid sa nanáša za tepla, čím sa zvyšuje ochrana ocele. Spoločnosť Chemet je jedným z mála výrobcov, ktorí poskytujú 40-ročnú záruku na moduly na skladovanie plynu.

Odborníci zaradili výrobok do hodnotenia kvôli jeho obzvlášť spoľahlivému uzatváraniu a bezpečnostným armatúram, ktoré zákazníci hodnotili pozitívne. Poľský výrobca si sám vyrába len valce a osadzuje ich americkou značkou Rego, čo zvyšuje životnosť ventilov a prevodovky. Aj keď vlhkosť prenikne do hrdla, zariadenie sa nezničí.

Výhody

 • vysoké montážne hrdlá na jednoduchú inštaláciu regulátorov;
 • môžu byť vybavené predĺženým hrdlom na kontrolu stavu nádrže cez šachtu;
 • Je v súlade s predpismi Ruskej federácie a krajín EÚ;
 • vystuženie goliera, aby sa zabránilo deformácii konštrukcie v dôsledku sezónneho pohybu pôdy.

Nevýhody

 • iba tri možnosti hlasitosti;
 • sa dodáva v jednej horizontálnej verzii;
 • neexistujú malé verzie, čo si vyžaduje veľa miesta.

Medveď

Hodnotenie: 4.2

Medveď

Posledné miesto v rebríčku obsadil výrobok od domáceho výrobcu. Vyrobené v Klim, Moskovská oblasť. K dispozícii od 2200 l do 14200 l. Valce sú natreté tmavomodrou farbou s ochrannou epoxidovou vrstvou a pod strieškou majú logo spoločnosti s medveďom. Konštrukcia je zvarená z 10 mm ocele. Odhadovaná kapacita plnenia 1000 tankovacích cyklov. Všetky inštalácie sú určené na podzemnú inštaláciu, čím sa šetrí priestor na dvore. Kupujúci v recenziách ako cena držiakov plynu, ktorá je o jeden rád nižšia ako dovážané náprotivky.

Nádrž sme do rebríčka zaradili kvôli jej robustnosti. Hoci je záruka na 35 rokov, v praxi môže plynomer vydržať až 50-60 rokov. Má tiež mimoriadne robustné hrdlo s vyvýšenými stenami, ktoré odolávajú vyššiemu tlaku pohybujúcej sa pôdy. Pevnosť nádrže zabezpečujú plášte, ktorých môže byť až 8 v závislosti od dĺžky nádrže.

Výhody

 • Plne prispôsobené ruskému podnebiu;
 • atraktívna cena;
 • Vyrába sa v moskovskej oblasti, ktorá je výhodná z hľadiska logistiky.

Nevýhody

 • Aj tie najväčšie nádrže majú len dva páry podpier;
 • Maximálny objem nádrže je 14200 litrov;
 • nie sú to najčistejšie očká.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: