9 najlepších horúcich fajok

Leto je najlepší čas na trávenie voľného času v prírode. Nemusí to byť len prechádzka lesom, mnohí ľudia radi navštevujú svoje letné chaty. A po práci na vlastnom záhone si chcete dať niečo chutné. Prečo nepoužívať na vonkajšie varenie udiareň?? Nie je tak ťažké kúpiť. Ak však nechcete skončiť s dymom, ktorý vychádza zo všetkých škár, pozrite si naše najlepšie tipy. Na stole sú takmer všetky možnosti, za ktoré sa oplatí minúť peniaze.

Rebríček najlepších horúcich fajčiarní

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie elektrické fajčiarne1BS611EU / BS611EUB59 900€
2Muurikka Electric 1200W13 990€
Najlepšie tradičné udiarne1Harvia WS10035 594€
2Varič Weber Smokey Mountain 47 cm39 900€
3Udiareň Alder Smoker Pro 500x300x3006 405€
4Kukmara štvorstupňová #256 809€
5Dacha sezóna INDIGIRKA KPNI-5-65 700€
6Jelšový dym Fortuna 500x300x2503 890€
7Grillux Smoky proof2 998€

Najlepšie elektrické fajčiarne

adley Smoker Original BS611EU / BS611EUB

Hodnotenie: 4.9

</div><p>The Smoker Original BS611EU / BS611EUB“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/2571666193831-239-.jpg“ height=“400″ title=“<br />Adley Smoker Original BS611EU / BS611EUB“></p><p>Musí byť najväčším horúcim fajčiarom v našom rebríčku. Rozmery tohto elektrického spotrebiča sú 62x36x79 cm. Nie je to presne chladnička, ale má k nej veľmi blízko. Vo vnútri tejto udiarne sa nachádza ohnisko s objemom 37,5 litra. Celkom slušné! V tomto kuchynskom prístroji určite pripravíte veľa rýb alebo mäsa – aj vo veľkej skupine.</p><p>Samozrejme, nie každý má rád elektrické fajky. Mnohí ľudia chcú mäso, ktoré bolo pripravené na drevných štiepkach. Ale aj takíto ľudia nemôžu nerozpoznať množstvo výhod elektrického spotrebiča. Predovšetkým má aspoň určitú automatizáciu. Táto udiareň dokáže sama podávať brikety každých 20 minút.</p><p>Tento model, podobne ako mnohé iné v našom hodnotení, umožňuje reguláciu teploty. Môžete dosiahnuť maximálne 160 °C. Aktuálnu hodnotu možno odčítať pomocou teplomera. Pokiaľ ide o potraviny, sú uložené na štyroch stojanoch s rozmermi 35×28 cm. Ako viete, počas údenia za tepla sa z mäsa môže uvoľňovať tuk. Tu odteká do špeciálnej vaničky.</p><p>Je potrebné poznamenať, že <br />Smoker Original umožňuje nielen údenie za tepla, ale aj údenie za studena. Proces je riadený mechanickými regulátormi, čo je veľmi upokojujúce. Príjemná na pohľad je aj spotreba energie, ktorá nepresahuje 500 wattov. Nie je to zlé! Keď sa pozriete na takéto monštrum, zdá sa vám, že z hľadiska spotreby energie by bolo porovnateľné minimálne s elektrickým náradím a maximálne s mikrovlnnou rúrou.</p><p>Zariadenie má aj ďalšiu výhodu. Pozostáva z dvoch farebných variantov. Ak vám nevyhovuje štandardná čierna udiareň, môžete si zaobstarať verziu s modrými dverami.</p><p>Ak hovoríme o nevýhodách, tie takmer neexistujú. Nemožno však ignorovať vysoké náklady, ktoré sme už spomenuli. Ale ak ste si práve postavili luxusný dom, určite sa nemusíte báť zaplatiť 60 000 eur za novostavbu. Cena je. Ostatní ľudia budú samozrejme hľadať lacnejšiu fajčiareň.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dokonalá zostava;</li><li>Spoľahlivá sieťová prevádzka;</li><li>Priestranná pec;</li><li>Jednoduché mechanické ovládanie;</li><li>Je zavedené automatické podávanie brikiet;</li><li>Je možné fajčiť za studena aj za tepla;</li><li>Je tu panvica na zachytávanie tuku;</li><li>Kompletný so štyrmi stojanmi.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Rozmery sa môžu zdať príliš veľké;</li><li>Veľmi vysoké náklady.</li></ul><h3>Muurikka Electric 1200 Watt</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Muurikka Electric 1200W

Náš rebríček sa nezaobišiel bez aspoň jednej ďalšej elektrickej fajčiarne. Tieto zariadenia sú medzi zákazníkmi obľúbené, pretože sa dajú používať aj na balkóne bytového domu. Mohla by tam byť napríklad Muurikka, na ktorú sa môžete pozrieť. Má najjednoduchší dizajn, vďaka ktorému je cena fajky veľmi prijateľná. Nie, 14-15 tisíc. Cena fajky nie je dostatočná na to, aby sa oplatila. Ale ak milujete údené jedlá, prečo neutrácať peniaze??

Nemyslite si však, že to vôbec nevonia a nefajčí. Ak nemôžete zabezpečiť ideálne vetranie, je lepšie vziať tento model na chatu. Vyzeralo by to tam perfektne. Upozorňujeme, že ide o horizontálnu konfiguráciu, nie vertikálnu. Veko s drevenou rukoväťou je na strane. Otvára sa a vo vnútri udiarne sa dajú umiestniť dva dostatočne dlhé rošty, na ktoré sa dajú ukladať potraviny. Spotrebič je umiestnený na podlahe so štyrmi nohami, ktoré nie sú veľmi hrubé. V skutočnosti sú úplne dostatočné na to, aby udržali relatívne nízku hmotnosť „suda“. Podľa meraní váži len 6,7 kg. A to aj napriek tomu, že takmer celý je vyrobený z ocele.

Ak aktivujete elektrické fajčenie, spotreba energie zariadenia bude 1200 W. Nemyslím si, že je to úplne postačujúce na prípravu veľkého množstva mäsa a rýb. Ale prečo sme napísali „ak“?? Môžete ho používať aj ako bežnú udiareň, keď začnete variť s drevnou štiepkou.

Bez ohľadu na to, ako sa to vezme, používateľ má k dispozícii len horúce fajčenie. To je však toľko, koľko si mnohí kupujúci domov želajú. Netreba dodávať, že väčšina ľudí ani nevie, že existuje studené fajčenie. Zber tuku je však nevyhnutnosťou. Našťastie existuje správny zásobník. Vyprázdňovanie nie je problém.

Nie každý si uvedomuje, že valcovitý tvar fajčiarne má svoje opodstatnenie. Pot z hornej časti spotrebiča sa bude kotúľať po stenách a nebude kvapkať na pripravované jedlo.

Treba povedať, že ide o jednu z najkompaktnejších fajčiarní v našom rebríčku. Jeho rozmery sú 55x28x35 cm. Takýto fajčiar sa hodí nielen na zadné sedadlo auta, ale aj do mnohých topánok. Odporúčame však, aby ste spotrebič priniesli na chatu, kde ho môžete nechať. V opačnom prípade hrozí pri každej preprave riziko narušenia čistoty kabíny alebo dokonca batožinového priestoru.

Výhody

 • Jednoduchá preprava;
 • Pohodlné a priestranné mriežky;
 • Na zachytávanie tuku slúži odkvapkávacia miska;
 • Vysoký výkon;
 • Náklady nemožno označiť za neprimerane vysoké;
 • Udenie na drevných štiepkach je tiež možné;
 • Udiareň je veľmi stabilná.

Nevýhody

 • Žiadny teplomer;
 • Nie každý verí, že je priestranný.

Najlepšie tradičné fajčiarne

Harvia WS100

Hodnotenie: 4.9

Harvia WS100

Jeden z najatypickejších fajčiarov v našom rebríčku. Dôvodom je, že tento model je vyrobený z bielej ocele. Už len vďaka tomu je fajčiar elegantnejší a zaujímavejší. Má tiež zaoblený dizajn! Pravdepodobne nikto z vašich hostí na prvý pohľad nepochopí, čo máte v držbe.

Túto udiareň môžete nazvať bežnou udiarňou. To znamená, že neprijíma žiadne elektrické zariadenia; oheň využíva len na fajčenie. Je tu len jedna nevýhoda: studené fajčenie nie je pre majiteľa tohto modelu k dispozícii.

Dobrá udiareň sa nezaobíde bez sifónu na vodu. A toto je určite jeden z nich. Výrobok má aj odkvapkávaciu misku na zachytávanie mastnoty. Skrátka, nič by nemalo stáť v ceste dokonalému údeniu za tepla, ktoré prináša chutné ryby, mäso alebo dokonca zeleninu.

Výrobca vyžaduje, aby bola udiareň nainštalovaná na podlahe. Pritom realizoval demontáž a opätovnú montáž konštrukcie. Vďaka tomu môžete dúfať, že Harvia WS100 sa dá ľahko prepravovať v kufri väčšieho auta. Na varenie sú k dispozícii dve mriežky. Je ľahké odhadnúť, že sú tiež okrúhle. Dym sa vyfukuje veľmi dlhým komínom. Na veko sa tiež nemôžete sťažovať – prilieha k celej konštrukcii tak tesne, ako je to len možné.

Pravdepodobne jeden z najlepších fajčiarov tradičného princípu. Samozrejme, na rozdiel od elektrických modelov Harvia WS100 neponúka žiadnu automatizáciu. To však nie je ani trochu sklamaním. Získate však pokrm, ktorý chutí dokonale. Udiareň váži približne 17 kg. To znamená, že sa používa vysokokvalitná oceľ, ktorá má primeranú hrúbku. Môžete sa spoľahnúť na veľmi dlhú životnosť fajky. V skutočnosti však prežije vás, vaše deti a dokonca aj vaše vnúčatá.

Výhody

 • Vysoká spoľahlivosť;
 • Používa sa veľmi dlhá rúra;
 • Udiareň je skladacia;
 • Zostavené z kvalitnej ocele;
 • Nezabudlo sa ani na zápachovú uzávierku;
 • Na zachytávanie mastnoty je k dispozícii odkvapkávacia miska.

Nevýhody

 • Ploché veko;
 • Vysoké náklady;
 • Počet a veľkosť mriežok sa môže zdať nedostatočný.

Varič Weber Smokey Mountain 47 cm

Hodnotenie: 4.8

Varič Weber Smokey Mountain 47 cm

Po zakúpení tohto zástupcu nášho hodnotenia je potrebné pozvať hostí. Mohli by si myslieť, že je to letecká bomba alebo niečo podobné. Môžete si tiež myslieť, že výrobok je schopný premeniť sa na obdobu R2D2 z Hviezdnych vojen. Presne to pripomína zaoblený tvar. Keby bola fajčiarka natretá atypickou farbou… Ale nemalo zmysel to robiť, pretože fajčiarka by bola v budúcnosti aj tak čierna.

Ako čoskoro uvidíte, mnohé lacné údiarne používajú ako palivo drevnú štiepku. Tento model predpokladá používanie uhlia. To má svoje výhody aj nevýhody. Drevené uhlie je trochu ťažšie zašpiniť a trochu ťažšie ho zohnať. Poskytuje však oveľa dlhší čas tlejenia, čo vám umožní nechať fajčiarku bez dozoru o niečo dlhšie.

Ako ste už pochopili, tento výrobok je schopný len horúceho fajčenia. Je pekné, že má teplomer – niektoré modely sa bez neho zaobídu. Takmer celá konštrukcia je vyrobená z ocele. Vyrobené z veľmi hrubej ocele, o čom svedčí 24-kilogramová hmotnosť. Upozorňujeme, že udiareň je poriadne veľká, takže jej preprava môže byť náročná. Presnejšie, rozmery sú 50x50x106 cm. Priemer je 47 cm – väčšie ryby by sa sem nezmestili. Ale nie je to oveľa väčšie?

K dispozícii je, samozrejme, zásobník na odkvapkávanie vody. Je ťažké predstaviť si horúce fajčenie bez neho. Drevené uhlie sa ukladá do špeciálneho priestoru, ktorý je prístupný veľmi veľkými dverami. Jedlá sa pripravujú na roštoch, ako je to aj v iných udiarňach. Nemusíte však používať drevené uhlie. Výrobca umožňuje vložiť do spotrebiča aj bežné piliny. Ale varovali sme vás: drevené uhlie bude účinnejšie.

Na zemi je výrobok čo najstabilnejší. Tri pevné nohy, tiež vyrobené z kovu, sú vďačné za. Vnútorné priestory fajčiarskych zariadení by sa mali uviesť samostatne. Je vyrobený zo žiaruvzdorného smaltu. Je možné, že to ovplyvnilo cenu, ktorá dosahuje 30 tisíc pesos. Euro. Má tiež kvalitnú rukoväť vystuženú sklenenými vláknami.

Príjemné na tomto modeli je, že ho možno ľahko premeniť na gril na kebab. Toho je schopných len veľmi málo fajčiarov. Ukazuje sa, že vysoká cena je opodstatnená, pretože táto fajčiarska pomôcka spája dve veci naraz.

Výhody

 • Pohodlná rukoväť, ktorá je maximálne spoľahlivá;
 • Dlhá životnosť;
 • Je možné použiť drevené uhlie;
 • Vo veku je zabudovaný teplomer;
 • Zmení sa na pec na kebab;
 • Používajú sa robustné nožičky;
 • Vnútro je potiahnuté žiaruvzdorným smaltom;
 • Skvelý vzhľad.

Nevýhody

 • Ťažko sa prepravuje;
 • Veľmi vysoké náklady.

Dym z jelše Pro 500x300x300

Hodnotenie: 4.7

Jelša Smoke Pro 500x300x300

Naše hodnotenie zahŕňa aj podstatne kompaktnejšie fajčiarne. Nie všetky sú určené na neustále používanie na rovnakom mieste. Existujú dymovnice, ktoré si zvyčajne beriete so sebou, keď idete do prírody. Takýto predmet by sa mal zmestiť do kufra auta, kde môžete umiestniť stan, spací vak, spinningovú výbavu a, samozrejme, zároveň aj potraviny. A takýto fajčiar by mohol použiť puzdro, ktoré by neumožnilo zašpiniť batožinu.

Všetky uvedené parametre zodpovedajú niekoľkým fajčiarom, ktoré sa predávajú v Slovenskách internetových obchodoch. „Alder Smoke Pro“ sa považuje za najlepší zo všetkých. Má stredne malé rozmery, kvalitnú oceľovú konštrukciu a skromnú cenu. Zoznámime sa však so všetkými parametrami podrobne. Rozmery udiarne sú 50x30x30 cm. V takejto malej udiarni nemôžete pripraviť veľkú hromadu mäsa alebo rýb. Ale ak vaša spoločnosť nemá šesť alebo sedem ľudí, potom túto nevýhodu sotva pocítite. Pokiaľ ide o cenu, je to asi 6-7 tisíc. Euro. Trochu. Bolo by však zvláštne, keby predajca žiadal viac. Neexistujú žiadne elektrické komponenty. Výrobok sa v skutočnosti skladá len z oceľových plechov. S ich pomocou sa realizuje aj lapač pachov, bez ktorého je ťažké predstaviť si kvalitné horúce fajčenie. Hrúbka stien ohniska je 2 mm. Zdá sa, že by to stačilo. Väčšia hrúbka by bola nevýhodou, pretože by bola príliš ťažká.

Je potešujúce, že fajčiar dostal zásobník na zber tuku. Ploché veko nie je riešením výrobcu. Ak by bol pod uhlom k jedlu, sadze by nepadali na ryby a mäso vo forme kvapiek. Bohužiaľ, nič také tu nie je implementované. To však vôbec neznamená, že nie je dobrá. Nemali by ste sa spoliehať na dokonalé výsledky varenia – skúsený kuchár s tým nebude spokojný, čo sa dá povedať o bežných ľuďoch.

Potraviny sa musia umiestniť na mriežky. Súprava obsahuje dva kusy. Samozrejme, žiadna rezerva. Čo sa im však môže stať?? V krabici nájdete aj už spomínaný kryt. Je natretá na khaki farbu. V samotnej udiarni je príjemný bonus – vrecko s drevnými štiepkami. S údením potravín tak môžete začať takmer okamžite po zakúpení spotrebiča. Nezabudnite však, že toto balenie je dostatočne veľké len na jedenkrát. Drevná štiepka je však jedným z najlacnejších druhov paliva, takže sa nemusíte obávať, že by ste nákupom týchto pilín prišli na mizinu.

Výhody

 • Kompletné puzdro a drevené triesky;
 • Používa sa lapač vody;
 • Nezabudlo sa ani na odkvapkávaciu misku na zachytávanie tuku;
 • Robustná konštrukcia;
 • jednoduchá preprava;
 • Lacné.

Nevýhody

 • Ploché veko;
 • Žiadny teplomer.

Kukmara štvorstupňová #25

Hodnotenie: 4.6

Kukmara štvorstupňová č. 25

Ako ste si mohli všimnúť, fajčiari sú najčastejšie dvojposchodoví. To znamená, že sú tu dve mriežky. Existuje však niekoľko výnimiek z pravidla. Údiareň Kukmara má napríklad štyri úrovne. Táto konštrukcia sa realizuje vďaka tomu, že udiareň je predĺžená na výšku. To však neznamená, že je obrovská. Naopak, udiareň je veľmi kompaktná. Jeho rozmery 25x25x45 cm vám umožnia umiestniť výrobok do auta alebo ho hodiť do kufra a vziať ho niekam na chatu.

Je to prvý zástupca nášho hodnotenia vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. A to nemožno považovať za nevýhodu alebo výhodu. Hoci lesklý vzhľad sa nemusí páčiť každému, je ťažké s ním polemizovať. Sme zvyknutí na čierne fajčiarske zariadenia. Ak však zabudneme na materiál použitý na výrobu udiarne, tento výrobok nemá žiadne iné nevýhody. Jeho steny majú hrúbku 1,5 mm, čo zabraňuje ich prehýbaniu pod tlakom. V hornej časti udiarne je vodné tesnenie, ktoré zabezpečuje správny proces varenia mäsa. Výrobok má aj odkvapkávaciu misku na zachytávanie mastnoty, čo je tiež veľmi príjemné.

Prečo má fajčiar svoje meno? Koniec koncov, toto nie je 25. model od tohto výrobcu? Je to veľmi jednoduché. Táto udiareň je 25 cm dlhá a 25 cm široká. Dymník je vysoký 45 cm a je rovnako vysoký ako vysoký. Stručne povedané, ide o veľmi kompaktný model. A nie je ani veľmi ťažký, váži 11,26 kg.

Podobne ako v iných udiarňach sa potraviny ukladajú na rošty. Ich počet bol uvedený vyššie. Počas varenia je udiareň zakrytá vekom. Tu spočíva malý problém. Dokonca dva. Veko je ploché, takže sa kondenzát zhromažďuje na dne. Pomaly kvapká na mäso na najvyššom stojane. A keď otvoríte veko, z jedného z rohov začne doslova vytekať kondenzát. Preto majú drahšie fajčiarne často okrúhly alebo trojuholníkový tvar. Ďalším problémom je rukoväť, ktorá je tiež vyrobená z kovu. Na otvorenie veka preto možno budete potrebovať kuchynskú rukavicu alebo rukavicu. A nie je tu žiadny teplomer – nie je súčasťou lacných fajčiarskych zariadení.

Tento model nemá komín. Vlastne tu je, ale nedosahuje viac ako 5 cm na dĺžku. Rúrka inštalovaná vo veku pripomína výlevku kanvice.

Jedným slovom, nie je to zlý fajčiar, ktorého nedostatky vyplývajú len z jeho ceny. Ak kupujete výrobok tohto druhu prvýkrát, možno budete chcieť vyskúšať Kukmara. Aj keď nemáte radi údené jedlá, pravdepodobne nebudete ľutovať vynaložené peniaze. Ak ste sa zbláznili do tohto druhu potravín, možno si budete chcieť v budúcnosti kúpiť niečo drahšie, napríklad to, ktoré je uvedené na začiatku tohto rebríčka.

Výhody

 • Dobrý oceľový plášť;
 • Jednoduchá preprava;
 • Dodáva sa so štyrmi mriežkami;
 • Lacné;
 • Na zachytávanie mastnoty je k dispozícii odkvapkávacia miska.

Nevýhody

 • Bolo by pekné mať kryt;
 • Žiadny teplomer;
 • Kovové rukoväte sa veľmi zahrievajú;
 • Používa ploché veko.

Dachny Sezon INDIGIRKA KPNI-5-6

Hodnotenie: 4.5

KPNI-5-6 INDIGIRKY LETNÁ sezóna

Ďalšia fajčiarska pomôcka ruskej výroby. Má známy tvar a už je tu podpera pozostávajúca zo štyroch kovových nôh. Som spokojný s oceľou, ktorá sa tu používa. Je leštený, aby odrážal okolie. Výsledok: fajčiar vyzerá oveľa krajšie v exteriéri ako niekde v garáži.

Tu použitú konštrukciu však sotva môžete označiť za ideálnu. Pozorný čitateľ nášho hodnotenia určite venuje pozornosť plochému veku. To znamená, že sa na ňom bude zhromažďovať kondenzát. A problémom nie je ani to, že postupne kvapká na pripravované jedlo. Táto kondenzácia bude prúdiť z jedného z rohov, len čo zdvihnete veko. Nie je to však veľký prúd, pretože rozmery udiarne sú minimálne. Presnejšie, rozmery sú 35x30x25 cm. Vďaka nim patrí k najmenším v našej ponuke. Dostatočné množstvo na prípravu rýb alebo mäsa pre niekoľko osôb. Je potrebné len dostatočné množstvo drevných štiepok, ktoré tlejú a zabezpečujú proces údenia za tepla.

Ako bolo uvedené vyššie, telo tohto výrobku je vyrobené z ocele. Jeho hrúbka je 1,5 mm. Nie je to veľa, ale hmotnosť fajčiara nepresahuje 6 kg. Samozrejme, ak chcete udiarne skladovať na jednom mieste a nikam ich nepremiestňovať, je lepšie zvážiť udiarne vyrobené z hrubšej ocele. Pokiaľ ide o udiareň od spoločnosti Dachny Sezon, je určená na výlety do prírody, kde ju možno prepravovať v kufri auta. Naznačuje to kapota, ktorá je súčasťou balenia. Zabraňuje znečisteniu batožinového priestoru kvôli všetkým nečistotám, ktoré sa prilepia na steny fajčiarne.

Ako ste už možno uhádli, potraviny sa tu umiestňujú na mriežky súpravy. Vrchná časť udiarne je vybavená lapačom pachov, ktorý zabraňuje úniku dymu z veka. Existuje len jeden spôsob, ako sa môže dostať do malej rúrky, ktorá je dlhá doslova niekoľko centimetrov. Má aj vaňu na zachytávanie tuku. Je to povinná výbava, ale niektorí výrobcovia dymových strojov na ňu stále zabúdajú.

pravdepodobne to nie je zlá možnosť cestovania. Nie je to zlé pre tých, ktorí neplánujú tráviť veľa času vonku alebo v krajine. Rozmery udiarne dokážu nakŕmiť pár alebo tri osoby s deťmi, ale to je asi tak všetko. Hlavnou výhodou tohto modelu je však jeho veľmi nízka cena. Je tu však jedna komplikácia. Skutočnosť, že sa táto fajčiarka prestala vyrábať. Stále je k dispozícii v niektorých internetových obchodoch, ale čoskoro z nich zmizne. Preto vám odporúčame, aby ste si s nákupom pospíšili!

Výhody

 • Veľmi nízka hmotnosť;
 • Zmestí sa do kufra auta;
 • Dodáva sa s puzdrom na prenášanie;
 • Nezabudlo sa ani na odkvapkávaciu misku na tuk;
 • Robustná konštrukcia;
 • Nie príliš vysoká cena.

Nevýhody

 • Hrúbka ocele by mohla byť o niečo hrubšia;
 • Používa sa ploché veko;
 • Malá kapacita;
 • Žiadny teplomer.

Jelšový dym Fortuna 500x300x250

Hodnotenie: 4.4

Jelšový dym Fortuna 500x300x250

Ďalší relatívne malý fajčiar v našom rebríčku. Toto je druhý zástupca tohto výberu vytvorený z nehrdzavejúcej ocele. Krásne odráža okolie, ale nezabúdajte, že všetky škrabance na nehrdzavejúcej oceli sú viditeľné a postupne sa ich bude objavovať viac.

Rozmery tohto modelu sú 50x30x25 cm. Tvar veka pripomína psiu búdu. Táto podobnosť je spôsobená trojuholníkovým vekom. Prečo má takýto tvar?? Skutočnosť, že sklon veka umožňuje, aby kondenzát neustále stekal na steny výrobku. Kvapky s ním nepadajú na pripravované jedlo. A keď veko zdvihnete, kondenzát nezačne doslova vytekať z jedného z okrajov. V tomto ohľade je udiareň od spoločnosti Alder Smoke oveľa pohodlnejšia ako mnohé iné zariadenia s rovnakou cenou. Mimochodom, cena výrobku je 7-8 tisíc eur. Euro. Primeraná cena za udiareň tejto veľkosti.

Ak budeme naďalej hovoriť o veľkosti, je ľahké odhadnúť, že takýto fajčiar bude často umiestnený v kufri auta. Ide o to, že je to najlepšia možnosť na rybolov alebo len na bežný výlet do prírody. Výrobok je ťažký. Pravdepodobne kvôli hrúbke použitej ocele, ktorá je 2 mm. Nie je sa však čoho obávať. Dôležitejšie je, že fajčiar sa dodáva s puzdrom. Zabraňuje tomu, aby sa na steny batožinového priestoru dostali sadze a výkaly.

Inak ide o typickú udiareň, ktorá ako palivo používa drevnú štiepku. Mimochodom, balenie je dodávané spolu s ním. Medzi vekom a jadrom udiarne je vodné tesnenie. Na samotnom veku nájdete nielen rukoväť, ale aj malú rúrku, ktorá odvádza dym. Nemá teplomer – ten sa nachádza v drahších modeloch. Existuje aj sťažnosť na rukoväte – rýchlo sa zahrievajú, takže veko sa dá otvoriť len s rukavicami alebo nejakými rukavicami. Takisto vyzerá zvláštne, že je tu len jedna rukoväť. Neumožňuje obzvlášť pohodlné otváranie veka.

Ak máte k dispozícii zváračku, je ľahké umiestniť na veko druhú rukoväť. Vŕtačka pridá teplomer – nie je príliš ťažké ho kúpiť v obchode. Je však škoda, že sa budete musieť trochu „pohrať“, aby ste dosiahli ideálne pohodlie.

S výnimkou mriežok, bez ktorých sa nezaobíde žiadna fajčiarka, ponúka tento model ešte? Za zmienku stojí snáď len odkvapkávacia miska na tuk. Inak vás tento produkt pravdepodobne neprekvapí.

Výhody

 • V kompletnej súprave je kryt a vrecko s jelšovými štiepkami;
 • Na zachytávanie mastnoty slúži odkvapkávacia miska;
 • Náklady nemožno označiť za veľmi vysoké;
 • Dômyselne navrhnuté veko;
 • Jednoduchá preprava.

Nevýhody

 • Žiadny teplomer;
 • Bolo by pekné mať na veku druhú rukoväť.

Dôkaz Grillux Smoky

Hodnotenie: 4.3

Grillux Smoky proof

Náš rebríček uzatvára najjednoduchšia udiareň. Ak by ste si chceli vyrobiť vlastnú udiareň pomocou brúsky, zváračky alebo iných nástrojov, je veľmi pravdepodobné, že by ste skončili s niečím podobným ako Grillux Smoky proof.

Tento model je dvojpodlažný. To znamená, že sa v ňom nachádzajú dva rošty, na ktoré sa mäso ukladá. Mriežky sú samozrejme súčasťou grilu. Rozmery udiarne sú 48x22x28,5 cm. Ide teda o najmenšieho člena nášho hodnotiaceho zoznamu. jeho misa je hlboká len 16 cm. Stačí však na údenie rýb alebo mäsa pre dve alebo tri osoby.

Pravdepodobne hlavnou nevýhodou tejto fajčiarne sú steny. Ich hrúbka dosahuje sotva 1,2 mm. Táto oceľ sa ľahko drví. Pri neopatrnej manipulácii sa môže udiareň poškodiť. Je však nepravdepodobné, že sa ho budete dotýkať veľmi často. Prax ukazuje, že horúce dymenie sa vykonáva len dva alebo trikrát ročne.

Zostáva dodať, že výrobca nezabudol na zápachový lapač. Ale nie je tu žiadny komín. Aj tie najmenšie. To spôsobí určité problémy. A o teplomere sa ani nezmieňujme – v takejto lacnej fajčiarni by sa nemohol objaviť.

Nemyslíme si, že je to obzvlášť šetrné k rozpočtu. Áno, v obľúbenom internetovom obchode si ho môžete kúpiť len za 3500 Euro. Ale je lepšie si dať tú námahu a kúpiť o niečo drahšiu fajku, pretože vám v budúcnosti spôsobí menej problémov s jej zamýšľaným použitím.

Výhody

 • Jednoduchá preprava;
 • Dobre navrhnuté mriežky;
 • veľmi nízke náklady.

Nevýhody

 • Obal si musíte vyrobiť sami;
 • Malá kapacita;
 • Žiadne potrubie;
 • Žiadna odkvapkávacia miska na zachytávanie mastnoty;
 • Žiadny teplomer;
 • Veľmi tenké steny.

Záver

Toto je zoznam najlepších fajčiarov, ktoré sú v súčasnosti dostupné v Slovenskách obchodoch. Snažili sme sa podrobne opísať elektrické aj konvenčné modely. Tá používa drevnú štiepku, ktorú nie je ťažké kúpiť. Mimochodom, údiarne si môžete vyrobiť sami! ale budete na to potrebovať hrubý kov, zváračku, zručnosť pri jej ovládaní a hlavne voľný čas. Dostatok voľného času. Niekedy je lacnejšie minúť niekoľko tisíc Euro za hotovú udiareň.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: