12 najlepších kefírov

Lekári tvrdia, že človek by mal vypiť tridsaťšesť litrov kefíru ročne. Ak vypočítate na jeden deň, ukáže sa, že je to veľmi málo – len sto gramov. Rusi vypijú v priemere okolo dvadsať litrov, čo je takmer polovica požadovanej normy. Možno nie každý vie, že kefír nielen uhasí smäd, ale aj podporuje zdravie. Takýto terapeutický účinok na telo však majú len prírodné produkty. Ako si vybrať prospešný kefír z ponuky na pultoch? Ktorú značku uprednostniť?? Čo je zdravšie: kefír, ryazhenka alebo jogurt?? Odpoveď nájdete v našom článku. Odborníci z Expertology zostavili aj zoznam 12 najlepších kefírov.

Ktorý je zdravší cmar, ryazhenka alebo jogurt?

ProduktTOVARNIČ
KEEFIR+ VYSOKÝ OBSAH STOPOVÝCH PRVKOV: FLUORID, JÓD, MEĎ;

POSILŇUJE TRÁVIACI PROCES;

+OBSAHUJE BAKTÉRIE, KTORÉ POMÁHAJÚ NORMALIZOVAŤ MIKROFLÓRU;

+PRI VÝROBE SA NEPOUŽÍVAJÚ ŽIADNE POTRAVINÁRSKE PLNIDLÁ;

+HODÍ SA K RYBÁM, MÄSOVÝM VÝROBKOM, AKO AJ K VAJCIAM, HYDINE A INÝM PRODUKTOM OBSAHUJÚCIM BIELKOVINY;

+JE BOHATÝ NA VÁPNIK, VĎAKA ČOMU SA LEPŠIE VSTREBÁVA Z POTRAVY;

+OBSIAHNUTÉ MIKROORGANIZMY POMÁHAJÚ ODSTRAŇOVAŤ TOXÍNY A ZASTAVUJÚ ROZMNOŽOVANIE PATOGÉNNYCH MIKROORGANIZMOV;

+NÍZKOTUČNÝ VÝROBOK JE IDEÁLNY PRE DIÉTY.

-ČERSTVÝ KEFÍR SA LÍŠI OD TROJDŇOVÉHO KEFÍRU: PRVÝ MÁ LAXATÍVNY ÚČINOK A DRUHÝ NAOPAK;

-VYTVÁRA ZRAZENINY A PLYNY, PRETO SA NEODPORÚČA ĽUĎOM S CITLIVÝM TRÁVIACIM TRAKTOM;

-KONTRAINDIKOVANÉ U ĽUDÍ TRPIACICH GASTRITÍDOU A VREDMI SO ZVÝŠENOU KYSLOSŤOU ŽALÚDKA.

RYAZENKA+BOHATÉ NA ŽIVINY: VITAMÍNY, SÍRA, ŽELEZO, FOSFOR, VÁPNIK, HORČÍK;

MÁ JEMNE SLADKÚ CHUŤ;

+DOKONALE SA HODÍ K JEDLÁM Z BOBUĽOVITÉHO OVOCIA A K PEČIVU BEZ DROŽDIA;

+ŽIADNE KONTRAINDIKÁCIE PRE OSOBY S GASTROINTESTINÁLNYMI PORUCHAMI A OSOBY S HYPERACIDITOU ŽALÚDOČNEJ ŠŤAVY.

NA ROZDIEL OD KEFÍRU A JOGURTU VYSOKOKALORICKÉ, TAKŽE NIE SÚ VHODNÉ NA DIÉTU.
YOGHURT+PRÍRODNÝ PRODUKT MÁ VYSOKÝ OBSAH VITAMÍNOV, ORGANICKÝCH NASÝTENÝCH MASTNÝCH KYSELÍN, MAKRO- A MIKROPRVKOV A MONO- A DISACHARIDOV

V POROVNANÍ S KEFÍROM MÁ VYŠŠÍ OBSAH BIELKOVÍN;

+PROSPEŠNÉ BAKTÉRIE PREŽIJÚ A DOSTANÚ SA DO ČREVNÉHO TRAKTU, PRETOŽE SÚ ODOLNÉ VOČI ŽALÚDOČNEJ ŠŤAVE;

+NAJDÔLEŽITEJŠIE JE, ŽE ODSTRAŇUJE Z TELA STAFYLOKOKY, STREPTOKOKY A BRUŠNÝ TÝFUS;

+MÁ NEUTRÁLNU CHUŤ;

+ODPORÚČA SA PRE ĽUDÍ S INTOLERANCIOU LAKTÓZY;

+IDEÁLNE PRE DIÉTU.

Ako si vybrať kefír

 1. Odrody. sa vyrába metódou tankovania alebo tavenia v nádrži. Táto kvalita nie je ovplyvnená, hoci tepelná para má oveľa bohatšiu chuť. Pikantnosť a kyslosť kefíru sa zvyšuje počas celej doby trvanlivosti, takže kefír čerstvo z dopravníka bude oveľa jemnejší ako tri až päť dní starý. Označenie „kefírový nápoj“ naznačuje, že ide o výrobok na uhasenie smädu, ale nie o výrobok na záchranu tela.
 2. obsah tuku. Mastné (2.5-4 %) a odtučnené (do 2.5%) nápoj. Všetko závisí od mlieka použitého pri výrobe. Odstredené mlieko má najnižšie percento tuku. V regáloch sa objavuje aj kefír s obsahom tuku približne 6 %, ale v takomto výrobku je smotana. Pamätajte, že kefír so stredným obsahom tuku lepšie zasýti hlad a bude chutiť oveľa lepšie a sýtejšie. Pre diétnu stravu však nekupujte výrobok s obsahom tuku vyšším ako 2.5%.
 3. Zložky. Vždy pôjde o zdravý produkt vyrobený z kefírových húb a pasterizovaného mlieka. Okrem toho sú v ňom zahrnuté baktérie bifido a lactobacillus a špeciálne kvasinky. Bielkoviny musia tvoriť najmenej tri percentá – len vtedy môžeme hovoriť o kvalite a kvalite. Beta-karotén a vitamíny A, B, C sa zvyčajne nachádzajú vo vysokokalorickom kefíre s obsahom tuku približne 3.2-4%. Klasický, pravý kefír nemôže obsahovať konzervačné látky ani žiadne prísady z bobúľ, ovocia atď. d, farbivá, arómy atď.
 4. Kvások. Vyrobené z kefírových húb. Práve ony majú prínos v liečbe ľudského tela. Musí sa dodržiavať tento výrobný postup. Moderné továrne sa naučili vyrábať kefír s použitím sušeného mliečneho štartéra namiesto bežného štartéra, čo predlžuje trvanlivosť. Takýto výrobok však už nie je kefír, ale kefírový nápoj, ktorý musí byť uvedený na etikete.
 5. Úroveň vyspelosti. Hromadenie alkoholu, napučiavanie bielkovín a obsah kyselín ovplyvňujú stupeň zrelosti: slabá v prvý deň, stredná v druhý deň a silná v tretí deň. Čím vyššia je zrelosť, tým silnejší účinok má výrobok na gastrointestinálny trakt. Ľudia s gastrointestinálnymi poruchami by mali používať čerstvý kefír, ktorý nie je starší ako dva dni.
 6. Trvanlivosť.Vždy dbajte na dobu trvanlivosti. Kefír v neotvorenom obale skladovaný najviac sedem dní. Niektorí výrobcovia ponúkajú konzervačné látky na dlhší čas, ale v každom prípade sa nesmie pokaziť viac ako desať dní. Po otvorení balenia by sa mal nápoj spotrebovať do dvoch až troch dní. V horúcom počasí kupujte len čerstvo vyrobený kefír, aj keď je v chladničke.
 7. Informácie na etikete. Okrem dátumu/času výroby, doby trvanlivosti, zloženia a výrobcu musia byť uvedené aj informácie o množstve kvasiniek a baktérií v jednom grame fermentovaného mlieka a o percentuálnom obsahu tuku. Pozri tiež GOST, vyrobené podľa označenia výrobku GOST – 314054. Skratka STR znamená, že pri výrobe kefíru neboli porušené technické predpisy.
 8. Balenie.Práve obal rozhoduje o zachovaní zdravotných vlastností nápoja. Lacné, ale nie tak dlhá trvanlivosť – vrecko z hrubého polyetylénu. Vynikajúca ochrana proti svetlu a vzduchu. Kefír v tomto balení sa nepokazí do piatich až desiatich dní. V plastových fľašiach a tetrapakoch sa výrobok môže skladovať oveľa dlhšie – štrnásť dní.

Najlepšie hodnotenia kefíru

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najlepších kefírov1. . Alexandrov 3.2-4%4.9
2„Piskarevsky 2.5%4.8
3„Ostankinskoje 1955 3.2%4.8
4„Losevo 2.5%4.8
5„Mokshansky 1%4.7
6BioMax 1%4.7
7„Kozelsky 3.2%4.7
8„Brest-Litovsk“ 3.6%4.6
9„Iz Vologda 2.5%, PC Vologodský mliekarenský závod4.5
10„Snehová guľa“ 2.5%, Lactis4.5
11„Dom na vidieku“ 1 %4.5
12„Prostokvashino 1%4.4

. . Aleksandrov 3.2-4%

Hodnotenie: 4.9

. Yu Aleksandrov 3,2-4%

Na vrchole rebríčka je kefír z radu prémiových potravín. Vyrobené z vybraného plnotučného mlieka, prírodných kvasiniek a húb. Zakladateľovi spoločnosti Borisovi Jurievičovi záleží na povesti výroby, preto odpovedá svojím menom, ktoré je zárukou najvyššej kvality. Zákazníci vedia, že neplatia peniaze za značku.

Obsah tuku v nápoji je v rozmedzí 3.2-4%. Kefír sa vyrába termostatickou metódou (keď fermentácia prebieha vo fľaši, ktorá sa následne predáva), takže výrobok má bohatú chuť a hustú konzistenciu podobnú kyslej smotane. Pred vypitím obsah fľaše pretrepte. Je dôležité poznamenať, že nápoj obsahuje 3 g bielkovín, čo znamená, že je zdravý, a 4 g sacharidov. Obsah kalórií je vysoký, 57-64 kcal, takže nie je vhodný pre diétu. Plastová fľaša s viečkom používaná ako obal.

Výhody

 • prírodné zloženie;
 • mierne kyslé;
 • krémová chuť;
 • trvanlivosť v uzavretých nádobách – 10 dní.

Nevýhody

 • Relatívne drahé za 95 p za 500 gramov.

„Piskarjovský“ 2.5%

Hodnotenie: 4.8

Piskarjovský 2,5%

Druhý najlepší prírodný kefír s maximálnym prínosom pre zdravie. Vyrobené z plnotučného a odstredeného mlieka a kefírových kvasníc. Vďaka strednému obsahu tuku je vhodný pre ľudí, ktorí držia diétu alebo si chcú udržať kondíciu. Energetická hodnota je 50 kcal, čo je o niečo viac ako u nízkotučných jednopercentných výrobkov.

Lekári odporúčajú, ak neexistujú žiadne kontraindikácie, piť nápoj ráno na raňajky, aby sa začalo trávenie. Kefír sa nemôže piť čistý, ale môže sa pridávať do obilnín, müsli atď. . Bielkoviny a sacharidy v „Piskaryovskom“, rovnako ako v predchádzajúcom výrobku – 3 a 4 g. Predáva sa v hrubom plastovom vrecku, ktoré je spojené s krátkou dobou trvanlivosti. Nápoj sa vyrába v rovnomennej mliekarni Peter’s Dairy Plant. Ako užívatelia poznamenávajú, kefír možno nájsť vo väčšine sietí supermarketov a hypermarketov.

Výhody

 • prírodné zloženie;
 • stredne hustá konzistencia;
 • Príjemná chuť s miernou kyslosťou;
 • rozumná cena – 73 p za 1000 g.

Nevýhody

 • Kvôli mäkkému obalu sa nedá piť na cestách;
 • V uzavretej nádobe vydrží až 5 dní.

„Ostankinskoje 1955“ 3.2%

Hodnotenie: 4.8

Tretia pozícia je obsadená rozšírením známej značky. Podznačka združuje potravinárske výrobky vyrobené podľa GOST, ktorý sa od sovietskych čias nezmenil. To znamená, že zákazník dostane výrobky vyrobené podľa starej receptúry, ale s modernou technologickou výrobou. Tri generácie obyvateľov hlavného mesta vyrastali na výrobkoch s touto chuťou. Dnešní mladí ľudia môžu ochutnať to, čo jedli ich starí rodičia a rodičia.

Extra tučný kefír, 3.2%, vyrobené z pasterizovaného, vybraného mlieka a kefírových kvasiniek. Výrobok prešiel nezávislým laboratórnym testovaním a bol vyhlásený za vyhovujúci záväzným právnym požiadavkám a normám kvality. Neboli v ňom zistené žiadne škodlivé látky (rádionuklidy, ťažké kovy, antibiotiká atď.). .). Kvasinky a plesne sú v povolených limitoch, nápoj má aj požadované množstvo bielkovín – 3 g. Žiadna zistiteľná prítomnosť škrobu alebo sušeného mlieka, čo znamená, že výrobca nešetril na surovinách.

Výhody

 • Bezpečné a zdravé;
 • bez rastlinných tukov;
 • Chuť, ktorá je obľúbená už od detstva;
 • Prijateľná cena – 50 p za 500 gramov.

Nevýhody

 • žiadne.

„Losevo 2.5%

Hodnotenie: 4.8

Na štvrtom mieste je kefír z prírodného kravského mlieka. Obsahuje odstredené a plnotučné mlieko, ako aj zákvas na báze kefírových húb. Bohužiaľ, bielkovín v nápoji tohto výrobcu je menej, ako je potrebné – 2.8 g, ale rozdiel nie je rozhodujúci. Vďaka miernemu obsahu tuku je jeho kalorická hodnota maximálne 50 kcal. organizmy mliečneho kvasenia na 1 g – 107 CFU. Kefír sa vyrába v Leningradskej oblasti z miestneho mlieka.

Ako je uvedené v recenziách používateľov, výrobok má krémovú jemnú chuť, kde je veľmi malá kyslosť. konzistencia je homogénna a pomerne hustá, pretože nápoj má stredný obsah tuku. Hlavnou nevýhodou je malý počet predajných miest, čo znamená, že ho nemožno nájsť vo všetkých obchodoch. Kefír je k dispozícii v pollitrových a litrových plastových nádobách.

Výhody

 • prírodné zloženie;
 • prospešné vlastnosti;
 • vysoká kvalita.

Nevýhody

 • Krátka trvanlivosť v uzavretej nádobe – 5 dní;
 • Drahé – 130 p za 1 liter.

„Mokshansky“ 1%

Hodnotenie: 4.7

Na piatom mieste v rebríčku kefír z mliekarne Mokshanskiy, založenej v tridsiatom ôsmom roku. V súčasnosti je najväčším v Penze a regióne a spĺňa všetky európske normy. Závod je vybavený najmodernejšou technológiou, ktorá zabezpečuje výrobu kvalitných výrobkov s pomerne dlhou dobou trvanlivosti. Nepoužívajú sa žiadne chemické prísady ani konzervačné látky. Výrobky vychádzajúce z dopravníkov majú vysokú kvalitu a tradičnú chuť.

Jednopercentný kefír sa vyrába termostatickou metódou, takže má bohatú chuť. Vyrobené z pasterizovaného mlieka a kefírového základu. Málo kalórií, len 40 kcal, takže je ideálny pre diétu. Odporúča sa piť na večeru alebo ako občerstvenie, aby sa nepoškodila postava. Obsahuje 5 g sacharidov a 2 g bielkovín.8 g, o niečo menej ako zvyčajne. Vyrobené v súlade s GOST. Dodáva sa v plastovej fľaši s viečkom.

Výhody

 • prírodné zloženie;
 • Má príjemnú chuť s jemnou kyslosťou;
 • hustá konzistencia
 • Trvanlivosť v uzavretej nádobe – 14 dní;
 • Rozumná cena – 73 za 930 g.

Nevýhody

 • Na trhu je ťažké ho nájsť.

BioMax 1%

Hodnotenie: 4.7

BioMax 1%

Šieste miesto patrí biokefíru vyrobenému z normalizovaného a rekonštituovaného mlieka a kvasinkového zákvasu s prídavkom bifidobaktérií. Výrobca tvrdí, že pomáha zlepšiť trávenie a obnovuje mikroflóru. Výrobok má nízky obsah tuku a jeho kalorická hodnota umožňuje konzumáciu počas diéty, napr. ako desiatu alebo ľahkú večeru. Biokefír sa predáva v plastových fľašiach.

Nápoj prešiel nezávislým laboratórnym testom a bol vyhlásený za úplne bezpečný, keďže sa v ňom nezistili žiadne škodlivé baktérie, patogénne mikroorganizmy, plesne ani antibiotiká. Naopak, zistilo sa požadované množstvo prospešných baktérií. Biokefír obsahuje kyselinu listovú a vitamíny A, E, D, H. Zistilo sa však, že táto informácia na etikete nie je pravdivá, pretože obsah bielkovín presahuje túto hodnotu o viac ako desať percent. To však nemožno označiť za nevýhodu, pretože bielkoviny robia výrobok užitočným a kvalitným; – odporúča sa na diétne použitie.

Výhody

 • Bezpečné a zdravé;
 • Bez škrobu, sušeného mlieka, konzervačných látok a rastlinných tukov;
 • Odporúča sa na diétne použitie;
 • Trvanlivosť v uzavretých nádobách – 15 dní;
 • Rozumná cena 75 ppm za 950 g.

Nevýhody

 • žiadne zistiteľné.

„Kozelský“ 3.2%

Hodnotenie: 4.7

Na siedmom mieste je živý kefír, ktorý zlepšuje imunitu. Vyrába sa z normalizovaného pasterizovaného mlieka, živých kefírových húb, z ktorých sa vyrába zákvas. Mikroorganizmy mliečneho kvasenia – 107 CFU/g a kvasinky – 104 CFU/g. Bielkoviny, ako by mali byť, 3 g. Energetická hodnota nápoja je 57 kcal, čo je na diétny výrobok pomerne vysoká hodnota. Pri diétnych diétach odporúčame zvoliť kefír s nižším obsahom tuku.

Početné ohlasy používateľov zdôrazňujú, že nápoj má krémovú, prirodzenú chuť bez výraznej kyslosti. Konzistencia je homogénna a stredne hustá. Žiadne hrudky a bublinky v miernom množstve, čo svedčí o vysokej kvalite. Mnohým ľuďom sa páči aj praktické balenie, ktoré si môžete vziať so sebou na cesty a kedykoľvek ho vypiť. Krabica má na tento účel otočné veko pod uhlom.

Výhody

 • prírodné zloženie
 • výhodné balenie;
 • Trvanlivosť v uzavretej nádobe – 8 dní;
 • Prijateľná cena – 65 p za 1000 g.

Nevýhody

 • žiadne.

„Brest-Litovsk“ 3.6%

Hodnotenie: 4.6

Ôsmym je kefír z výrobku Savushkin. Vyrobené z pasterizovaného normalizovaného mlieka a kefírového základu. Obsah bielkovín vo výrobku je nižší ako norma – 2.8 g a 4 g sacharidov. Kalorická hodnota je pomerne vysoká, 60 kcal, pretože nápoj obsahuje veľa tuku. Výrobca uvádza, že konzistencia je hustá, a odporúča, aby sa balenie pred použitím pretrepal.

Používatelia si pochvaľujú klasickú chuť kefíru a tvrdia, že je veľmi sýta a nemá výraznú kyslosť. Mikroorganizmy mliečneho kvasenia a kvasinky v nápoji majú pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru, čím normalizujú funkciu celého gastrointestinálneho traktu. Lepšie trávenie potravín. Výrobok je plnený do plastových fliaš so vzduchotesným uzáverom.

Výhody

 • prírodné zloženie;
 • Má jemnú a príjemnú chuť;
 • Neobsahuje škrob, sušené mlieko ani rastlinný tuk;
 • Trvanlivosť v uzavretej nádobe – 7 až 15 dní.

Nevýhody

 • nie je vhodný na diétu;
 • Je relatívne drahý, 90 p za 950 g.

„Z Vologdy“ 2.5%, PC „Vologda Dairy Plant“

Hodnotenie: 4.5

Na deviatom mieste sa umiestnil biokefír vyrobený z plnotučného a odstredeného mlieka, zákvasu na kefírových hubách a s prídavkom bifidobaktérií. Odporúča sa ako terapeutický a profylaktický prostriedok, ak neexistujú kontraindikácie, napr. zvýšená kyslosť žalúdočnej šťavy. Zlepšuje funkciu tráviaceho traktu a trávenie. Chuť je jemná a bez výraznej kyslosti.

Nápoj obsahuje dostatok bielkovín, požadované 3 g, ale má príliš veľa sacharidov – 11 g. Energetická hodnota je 49 kcal. Používanie ako diétny kefír sa neodporúča. Odborníci odporúčajú piť výrobok počas prvých dvoch až troch dní, kým prospešné bifidobaktérie nezomrú. Dátum exspirácie označuje čas výroby. Balenie v krabici nemá veko, takže nie je vhodné používať biokefír na cestách.

Výhody

 • prírodné zloženie;
 • príjemná jemná chuť;
 • Trvanlivosť v uzavretej nádobe – 7 dní;
 • rozumná cena – 60 p za 1000 g.

Nevýhody

 • Ťažko nájsť v predaji.

„Snehová guľa 2.5%, „Lactis“ Ltd

Hodnotenie: 4.5

Na desiatom mieste sa umiestnila značka, ktorá ponúka široký sortiment tradičných mliečnych výrobkov: kefír, jogurt, tvaroh, zakysanú smotanu, maslo atď. . Od svojich náprotivkov sa líšia svojím prírodným zložením a patria do stredného cenového segmentu. Pri výrobe nedochádza k tepelnému spracovaniu, takže všetky živé zložky, mikroorganizmy mliečneho kvasenia, bifidobaktérie, neodumierajú, čím si zachovávajú svoje prospešné vlastnosti. Vyrobené z pasterizovaného mlieka a kefírového základu.

Kefír bol podrobený nezávislým laboratórnym testom, ktoré boli vyhodnotené ako bezpečné a kvalitné. Neboli zistené žiadne škodlivé prvky, ako sú ťažké kovy, pesticídy, antibiotiká atď. Obsah plesní a kvasiniek je v norme a mikrobiologické ukazovatele spĺňajú všetky požiadavky. Vyšetrenie preukázalo dostatočné množstvo tukov a bielkovín.

Výhody

 • Použili sa vysokokvalitné suroviny;
 • bez sušeného mlieka, škrobu alebo rastlinného tuku
 • Prijateľná cena – 50 p za 900 gramov.

Nevýhody

 • Nedostatok mikroorganizmov mliečneho kvasenia.

„Domik v derevne“ 1%

Hodnotenie: 4.5

Jedenáste miesto patrí obľúbenej značke kefíru vyrobeného z pasterizovaného mlieka a živého štartéra. Obsahuje správne množstvo bielkovín – 3 g. Nízky obsah kalórií 37 kcal. Nízka hodnota naznačuje, že nápoj je vhodný pre diétny stôl.

Výrobok prešiel nezávislým odborným hodnotením spoločnosti Roskatchet, ktoré nezistilo žiadne patogénne mikroorganizmy ani škodlivé látky (ťažké kovy, pesticídy, antibiotiká atď.). .). Bezpečné a vyhovujúce. Nízka kyslosť. má správne množstvo mikroorganizmov mliečneho kvasenia a kvasiniek. Odporúčané pre dietetické potraviny. Zistilo sa, že množstvo bielkovín je nedostatočné. Skóre bolo o dvadsaťšesť percent vyššie. Môže to byť znakom chybnej výroby alebo pridania sušeného mlieka, napríklad.

Výhody

 • bezpečné;
 • Neobsahuje škrob, konzervačné látky, rastlinný tuk;
 • Trvanlivosť v uzavretej nádobe – 15 dní;
 • rozumná cena – 78 p za 1000 g.

Nevýhody

 • Obsah bielkovín nezodpovedá údajom na etikete.

„Prostokvashino 1%

Hodnotenie: 4.4

Uzatvára hodnotenie ďalší lacný kefír so známym názvom. Vyrobené z odstredeného pasterizovaného mlieka a živých kvasiniek. Mierne nižšie množstvo bielkovín – 2.8 g namiesto 3 g. Energetická hodnota je 36 kcal. Nápoj je ideálny na chudnutie, a preto sa odporúča pri diétnych diétach.

Kefír bol podrobený nezávislým laboratórnym testom a bol vyhlásený za bezpečný a vyrobený bez akýchkoľvek porušení. Neboli zistené žiadne baktérie, patogénne mikroorganizmy, antibiotiká ani plesne. Komisia pri ochutnávaní zistila ostrú chuť, ktorá je v súlade s GOST. Obsah mikroorganizmov mliečneho kvasenia a kvasiniek je v súlade s označením.

Výhody

 • bezpečné;
 • Bez škrobu a konzervačných látok;
 • Trvanlivosť v uzavretých nádobách – 14 dní;
 • Rozumná cena 59pp za 930g.

Nevýhody

 • príliš kyslá chuť.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: