7 najlepších detských vôd

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Dnešná realita nás núti premýšľať o kvalite pitnej vody a používať rôzne metódy na získanie bezpečného zloženia, ktoré nemá škodlivé zložky, ale maximálne zachované užitočné vlastnosti. Na výrobky pre deti sa vzťahujú vyššie požiadavky. To platí aj pre vodu. Podlieha povinnej registrácii ako výrobok detskej výživy. Kvalitná voda sa získava zo studní. Potom prechádza viacstupňovým procesom čistenia, úpravy a dezinfekcie. Vo väčšine prípadov prípravok už obsahuje optimálne množstvo živín. V prípade potreby sa ďalej obohacuje jódom, vápnikom, fluórom a horčíkom.

Na trhu je široká ponuka výrobkov pre deti. Za peknou etiketou sa však často skrýva obyčajná voda z vodovodu s čistiacim systémom. Ak chcete získať skutočne kvalitný výrobok, musíte sa naučiť všetky informácie, ale aj tu môžu byť skryté nástrahy, pretože bezohľadní výrobcovia často skrývajú pôvod vody.

Naši odborníci vybrali 7 dojčenských vôd, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky, nespôsobujú alergické reakcie a poskytujú vyvážený pitný režim pre deti, takže ich rodičia môžu bezpečne používať na prípravu jedál a nápojov pre malé deti.

Najlepšie hodnotenia detskej vody

Nomináciamiestonázov výrobkucena za liter
Rebríček najlepších detských vôd1Svetluška detská voda od narodenia30€
2Detská voda Fleur Alpine, od narodenia156€
3Detská voda Chernogolovskaya, od narodenia14€
4Spelonok detská voda od narodenia36€
5Kalinov Rodnichok detská voda od narodenia41€
6Dojčenská voda FrutoNyanya, od narodenia32€
7Zdroj zdravého života pre deti od narodenia14€

Detská voda Svetlyachok, od narodenia

Hodnotenie: 4.9

SVETLUŠKA DETSKÁ VODA, OD NARODENIA

V prvom rade prvotriedna voda z artézskeho prameňa v ekologicky priaznivej oblasti. Neobsahuje žiadne umelé prísady, bol testovaný na bezpečnosť a má príslušné certifikáty kvality. Zloženie prechádza niekoľkými stupňami čistenia. Mineralizácia 200-500 mg/l, optimálna pre deti do 3 rokov. Celková tvrdosť je 1,5 – 6 mg-eq/l.

Podľa výsledkov inšpekcie Rospotrebnadzor „Svetlyachok“ je uznaná ako jedna z najlepších detských vôd v predaji. Má príjemnú, sviežu chuť. Používa sa na prípravu dojčenskej výživy od narodenia, ako aj na prípravu detskej stravy pre staršie deti. Rozpúšťanie suchých obilnín nespôsobuje tvorbu hrudiek a neohrozuje ich zloženie. Tekutina sa nemusí variť a je okamžite pripravená na použitie.

Táto voda sa vyrába v plastových nádobách s objemom 1; 1,5; 5 l, ktoré sa používajú na varenie. Minibalenia sú určené na uhasenie smädu na ulici. Roztomilý dizajn poteší dospelých aj deti. Ružové fľaše vyniknú v regáli medzi podobnými výrobkami.

Výhody

 • Z kategórie najvyššej kvality;
 • Extrahované z renomovaného prírodného zdroja
 • vynikajúce organoleptické vlastnosti;
 • optimálny stupeň mineralizácie.

Nevýhody

 • neboli zistené žiadne hrčky.

Detská voda Fleur Alpine od narodenia

Hodnotenie: 4.8

Detská voda Fleur Alpine, od narodenia

Druhé miesto patrí vode, ktorá sa ťaží v rakúskych Alpách v historickej chránenej oblasti. Prechádza prírodným procesom filtrácie cez vápencovú horninu, ktorý zaručuje dokonalé zachovanie vlastností minerálnej vody. Nevykonáva sa žiadne ďalšie čistenie, takže voda je „živá“ s maximálnym obsahom prírodného kyslíka. Dojčenská voda Fleur Alpine bola niekoľkokrát ocenená v medzinárodných súťažiach a nesie certifikovanú pečať ECO.

Zdravotné a bezpečnostné vlastnosti boli laboratórne testované. Voda je vhodná na pitie, prípravu kaší a zmesí, prípravu kompótov, polievok, varenie bylinkových čajov. Miernu chuť si deti zamilujú. Krištáľovo čistá pramenitá voda bez zápachu a pachuti.

Celková mineralizácia je 200-300 mg/l, čo je povolené pre deti od narodenia. Nízky obsah sodíka znižuje zaťaženie obličiek dieťaťa. Farba fľaše zabraňuje pôsobeniu slnečného svetla, ktoré môže mať výrazný vplyv na vlastnosti vody.

Výhody

 • voda z alpského prameňa Soisenstein;
 • prirodzené čistenie od nečistôt;
 • Vysoký obsah kyslíka;
 • Ekologický, bezpečný výrobok.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

Detská voda Chernogolovskaya, od narodenia

Hodnotenie: 4.7

DETSKÁ VODA BLACKLOVSKAYA, OD NARODENIA

Bronzová cena – pitná voda z prírodnej artézskej studne, zodpovedajúca najvyššej kategórii. Predtým, ako sa dostane na pulty obchodov, prechádza piatimi fázami prípravy bez použitia chemických činidiel. Voda so strednou mineralizáciou s optimálnym obsahom stopových prvkov dôležitých pre správny vývoj a rast dieťaťa. Nemení zloženie zmesi a rozpúšťa ju rýchlo a bez hrudiek. Výrobok má jemnú chuť a neutrálny zápach.

Voda nedráždi nedokonalý tráviaci trakt a zlepšuje metabolické procesy. Bezpečnosť a prínosy potvrdil Inštitút výživy RAMS. Pediatri odporúčajú používať tento Slovenská výrobok na kaše, polievky a inú detskú stravu. „Chernogolovskaya“ sa používa v diétnych menu, ako aj na zdravotnú korekciu stravy školákov.

Mnohí rodičia dávajú prednosť tejto detskej vode, pretože spĺňa všetky ich požiadavky. Dostupné v rôznych baleniach: od 250 ml do 10 l.

Výhody

 • Optimálna mineralizácia je 250-350 mg/l;
 • dôkladne očistené od nečistôt;
 • Normalizácia nestabilného trávenia;
 • Ideálne na pitie a varenie.

Nevýhody

 • neboli zistené.

Spelonok detská voda od narodenia

hodnotenie: 4.6

Spelonok detská voda od narodenia

Na štvrtej pozícii – voda zo studne, ktorá sa nachádza v obci Dolný Archíz v nadmorskej výške 1100 m v chránenej prírodnej oblasti, kde nie sú žiadne priemyselné podniky. To zaručuje pokojné prostredie a maximálnu zdravotnú bezpečnosť dieťaťa. Hypoalergénne zloženie neobsahuje žiadne škodlivé prísady, cukor ani umelé konzervačné látky. Má vysoké organoleptické vlastnosti, príjemnú jemnú chuť, rozpúšťa suché zmesi bez tvorby hrudiek.

Vyvážené zloženie spĺňa požiadavky organizmu na vápnik, fluorid a horčík. Mineralizácia neprekračuje prípustné normy. Počas čistenia nebol opravený. Voda je vhodná pre dojčatá od narodenia. Je k dispozícii vo veľkých fľašiach a v baleniach „Sport“, ktoré sa používajú na uhasenie smädu starších detí počas prechádzok alebo výletov.

Prírodná minerálna voda je spotrebiteľmi vysoko cenená. Zohľadňujú sa všetky požiadavky na výrobky pre deti. Výrobok „Spelenok“ je úplne bezpečný z hľadiska mikrobiológie a žiarenia. Voda sa odporúča na prípravu kaší, všetkých druhov detskej výživy a dietetických potravín.

Výhody

 • pochádzajúce z biosférickej rezervácie;
 • prirodzená nízka mineralizácia;
 • bez chuti, zápachu a pachuti;
 • je nedráždivý.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Detská voda Kalinov Rodnichok, od narodenia

Hodnotenie: 4.5

DOJČENSKÁ VODA PRAMENITÁ VODA, OD NARODENIA

Piata voda najvyššej kategórie kvality. Je určený pre deti od prvého dňa života, nevyžaduje žiadnu predbežnú úpravu, je okamžite pripravený na použitie. Vyrába sa z artézskeho vrtu, ktorý sa nachádza v oblasti bezpečnej pre životné prostredie. Viacúrovňové čistenie zaručuje čistotu a čerstvosť. Prípravok obsahuje fluorid, horčík a vápnik, ktoré sú nevyhnutné pre detské kosti a zuby.

Úroveň mineralizácie – 200-450 mg/l. Je vynikajúci pre deti od narodenia do 3 rokov. Voda má príjemnú chuť a je bez zápachu. Dokonale rozpúšťa suché zmesi, neovplyvňuje ich kvalitu. „Rodnichok Kalinov je zárukou bezpečnosti pre rastúci organizmus. Žiadne látky vyvolávajúce alergie v zložení. Množstvo užitočných látok spĺňa štátne normy.

Podľa recenzií sa mnohí rodičia rozhodnú pre túto pitnú vodu. Výborne sa osvedčil pri varení polievok, nápojov, nezanecháva usadeniny na riade. Výrobok je k dispozícii vo veľkostiach od 0,33 do 6 litrov.

Výhody

 • Prírodná čistená voda;
 • bez vekového obmedzenia;
 • čistá a nefalšovaná chuť;
 • dobrá rozpustnosť zmesí.

Nevýhody

 • neidentifikované.

FrutoNyanya detská voda od narodenia

Hodnotenie: 4.4

FruitoNyanya detská voda od narodenia

Šieste miesto patrí vode, ktorá je medzi zákazníkmi veľmi žiadaná. Značka sa etablovala ako osvedčený výrobca produktov pre detskú výživu, takže neexistujú žiadne otázky o kvalite a bezpečnosti. Voda je hypoalergénna a nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Získava sa z hlbokého vrtu a podrobuje sa dôkladnému chemickému a mikrobiologickému monitorovaniu.

Vyvážené zloženie obsahuje potrebné množstvo látok prospešných pre vývoj. Zabezpečuje správne fungovanie všetkých orgánov a podporuje normálny metabolizmus. Prirodzená mineralizácia neprekračuje prípustné normy, čo je veľmi dôležité pre nedokonalý vylučovací systém dieťaťa.

Tekutina je bez zápachu; – Prípravok obsahuje fluór, horčík a vápnik, ktoré sú nevyhnutné pre tvorbu kostí a zubov. Dobre rozpúšťa zmiešané potraviny a kaše. „FrutoNyanya“ sa používa bez predvarenia. Je ideálny ako základ pre detské jedlá, je vhodný aj pre diétne potraviny. Všetky recenzie sú pozitívne. Rodičia odporúčajú na nákup výrobok známej značky.

Výhody

 • zodpovedá najvyššej kategórii;
 • Prírodná artézska voda;
 • mierna mineralizácia;
 • hypoalergénne zloženie.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

Detská voda Zdroj zdravého života, od narodenia

Hodnotenie: 4.3

DETSKÁ VODA ZDROJ ZDRAVÉHO ŽIVOTA, OD NARODENIA

Siedmym v poradí je pitie neperlivej vody z prírodného zdroja, ktorá je vhodná pre dojčatá, ako aj pre diétne stravovanie študentov a dospelých. Vrt sa nachádza v priaznivej environmentálnej oblasti. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne chemikálie. Viacstupňová filtrácia zabezpečuje čistotu a čerstvosť hotového výrobku.

Táto voda má vyvážené minerálne zloženie, posilňuje imunitu, posilňuje metabolické procesy a je veľmi šetrná k tráviacemu traktu. Voda je vhodná na rekonštitúciu kaší, pyré, koncentrovaných štiav. Je bez zápachu a má dobrú chuť. Zmesi sa dobre rozpúšťajú. Ich vlastnosti sú po príprave čo najviac zachované.

Slovenská výrobok spĺňa bezpečnostné požiadavky. Vyvinuté s pomocou odborníkov na zdravú výživu, sledované a odporúčané odborníkmi na výživu a pediatrami. Podľa recenzií sa voda používa nielen pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí vedú zdravý životný štýl.

Výhody

 • kvalitnej artézskej vody;
 • Zlepšenie stavu imunity;
 • dobrá organoleptická kvalita;
 • optimálne pomery mikroprvkov.

Nevýhody

 • nebola identifikovaná.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: