8 najlepších značiek knedlíkov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebná konzultácia s odborníkom.

Knedle sú tradičným Slovenskám jedlom, ktoré milujú a oceňujú ľudia na celom svete. Zdanlivo jednoduchá kombinácia mletého mäsa a cesta vytvára fantastickú chuť, ktorú pozná každý už od detstva. Výroba domácich knedlí nie je zložitý proces, ale je pomerne časovo a energeticky náročný. Bohužiaľ, intenzívny životný rytmus a nabitý program väčšiny moderných ľudí im nedovoľuje vychutnať si domáce knedle veľmi často. To nás núti venovať čoraz väčšiu pozornosť predvareným mrazeným polotovarom, ktoré sú na Slovenskom trhu dostupné v obrovskom sortimente. Odborníci z tímu Expertology preskúmali zloženie a technológie varenia pelmene a pripravili hodnotenie najlepších miestnych výrobcov tohto obľúbeného pokrmu.

Ako si vybrať knedľu?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia môžete na Slovenskom trhu nájsť vysoko kvalitné knedle vyrobené výlučne z prírodných a bezpečných surovín. Aby ste si vybrali práve takýto produkt, odborníci odporúčajú dodržiavať nasledujúce odporúčania

Tip č. 1 – Venujte plnú pozornosť zloženiu

Dokonalé knedle majú len 7 jednoduchých ingrediencií – mleté mäso, cibuľu, soľ, korenie, múku, vodu a vajcia. Kvalitný výrobok by nemal obsahovať žiadne arómy, konzervačné látky ani zvýrazňovače chuti. Bezohľadní výrobcovia sa však často snažia prítomnosť týchto zložiek v zložení zakryť a maskujú ich pod nejasným pojmom „korenie“.

Odborníci odporúčajú uprednostniť len tie pelmene, ktoré obsahujú zoznam špecifických korenín, korenín a korenín. Môžu to byť rôzne druhy korenia, cesnak, kôpor, rasca, muškátový oriešok atď.. Veľké množstvo korenia v zložení by však malo kupujúceho upozorniť, pretože týmto spôsobom sa výrobca môže snažiť prekonať zlú chuť plnky. Medzi nežiaduce zložky patrí aj škrob, sója, vláknina.

Tip č. 2 – Zistite obsah mäsa

Podľa platného ruského GOST-u sa všetky pelmene delia do 5 kategórií v závislosti od obsahu prírodného mäsa v náplni:

 1. Kategória A (najvyšší stupeň) – najmenej 80 % mäsa
 2. kategória B – 60 až 80 %;
 3. Kategória B – od 40 do 60 %;
 4. Kategória D – 20 až 40 %;
 5. Kategória D – menej ako 20 % mäsa.

Je zrejmé, že kvalitný a chutný výrobok musí obsahovať veľké množstvo prírodného čerstvého mäsa, čo sa nevyhnutne odráža na jeho cene. V tradičnom recepte sa používa mleté hovädzie a bravčové mäso bez pridania vedľajších produktov, ako sú koža, srdce, kuracie kosti, chrupavky atď.. Dôležité je tiež dbať na pomer mäsa a cesta. Odporúča sa vyberať jedlá, v ktorých prevláda mäsová zložka.

Tip č. 3 – Nedôverujte značke

Mnohí spotrebitelia podvedome vnímajú výrobok ako vysokokvalitný, keď si na obale prečítajú zvučné názvy „Imperial“, „Royal“ alebo „Elite“. V skutočnosti nie sú všetky tieto definície ničím iným ako marketingovým ťahom výrobcu.

Tip č. 4 – Pozrite sa na trvanlivosť

Ani v mrazenej forme sa prírodný mäsový výrobok nedá skladovať roky bez toho, aby sa zmenili jeho výživové vlastnosti. Vysokokvalitné knedle sa skladujú približne 3 mesiace od výroby pri teplote 10 až 18 ⁰C. Maximálna doba skladovania povolená normami je 6 mesiacov. Nie je bezpečné jesť produkty, ktoré boli rozmrazené a znovu zmrazené.

Tip č. 5 – Na vzhľade záleží

Prvá vec, ktorú by ste mali hľadať, keď ste pred obchodom, sú knedle v priehľadných obaloch. To vám umožní preskúmať vzhľad výrobku. Pravé knedle majú snehobielu farbu bez sivého alebo hnedastého odtieňa. Dôležité je tiež zohľadniť tvar výrobku. Knedle, ktoré sú lepkavé alebo deformované, boli pravdepodobne opakovane zmrazené. Pokiaľ ide o strojové a ručne vyrábané knedle, odborníci trvajú na tom, že tento problém nemá významný vplyv na chuť a kvalitu výrobku.

Po odbornej analýze trhu odborníci z tímu Expertology vyhodnotili najlepšie pelmene, ktoré sú príjemné a prospešné pre vaše zdravie.

Hodnotenie najlepších značiek pelmene v Rusku

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Hodnotenie najlepších značiek pelmene v Rusku1Sibírska kolekcia5.0
2ChuťWill4.9
3Dymov4.8
4Miratorg4.7
5RUBLEVSKY4.6
6Bratia Artelovci Pushkarevovci4.5
7Mys Altaj4.4
8Atiashevo Premium4.3

Sibírska kolekcia

Hodnotenie: 5.0

Sibírska kolekcia

Knedle Sibirskaya Collection sú príkladom úplne prírodných polotovarov bez GMO, sóje a konzervačných látok. Značka vyrába niekoľko druhov výrobkov vrátane knedlí z mletého bravčového a hovädzieho mäsa podľa klasického receptu. Podľa klasifikácie GOST patria výrobky značky Sibirskaya Collection do kategórie B, pretože obsah prírodného mäsa v zložení je v rozmedzí 40-60 %. Na zdôraznenie vynikajúcej prirodzenej chuti mletého mäsa výrobca používa minimálny súbor korenín, ktorý pozostáva zo soli a čierneho korenia. Mäsové zložky môžu byť bravčové, hovädzie, kuracie alebo morčacie. Na prípravu cesta používa značka Siberian Collection múku najvyššej kvality.

Väčšina spotrebiteľov poukazuje na vynikajúce chuťové vlastnosti pelmene tejto značky. Tenké a pružné cesto zvýrazňuje bohatú chuť mletého mäsa. A náplň je pomerne hustá. Pri správnom skladovaní si knedle zachovajú svoj tvar a celistvosť a po uvarení sú šťavnaté. Aby sa zachovali najlepšie chuťové vlastnosti výrobku, špecialisti spoločnosti Sibirskaya Collection vyvinuli hustý trojvrstvový obal s priehľadným dnom. to vám umožní posúdiť vzhľad knedlí pred ich kúpou.

Výhody

 • Prírodné zloženie bez GMO, sóje, konzervačných látok a zvýrazňovačov chuti;
 • Súlad výrobkov s GOST;
 • Používame mleté mäso z prírodného mäsa (bravčové, hovädzie, kuracie a morčacie);
 • Tenké elastické cesto z najkvalitnejšej múky;
 • Hustý trojvrstvový obal s priehľadným dnom na zachovanie chuťových vlastností mrazených výrobkov
 • Bohatá, prirodzená chuť konečného výrobku;
 • Široký výber typov a prípravkov.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • veľmi hustá náplň.

VkusWill

Hodnotenie: 4.9

VkusVill

Napriek pomerne vysokej cene sú výrobky VkusWill medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené vďaka svojmu prírodnému zloženiu a vynikajúcej chuti. Knedle od spoločnosti VkusWill nie sú výnimkou. Sortiment značky zahŕňa tradičné hovädzie a bravčové knedle, ako aj originálne recepty s plnkou z kuracieho mäsa, morčacieho mäsa, zveriny, mramorovaného hovädzieho mäsa a rôznych druhov rýb. Vzhľadom na vysoký obsah mäsovej plnky (60-80 %) patria výrobky podľa klasifikácie GOST do kategórie B. Okrem hlavných zložiek môže plnka obsahovať malé množstvo masla, ktoré má pozitívny vplyv na chuť hotového pokrmu. Mrazené polotovary tejto značky neobsahujú zahusťovadlá, zvýrazňovače chuti, arómy a GMO.

Bohatá chuť mäsa a príjemná vôňa vareného výrobku si zaslúžia osobitnú pozornosť. Knedle sa nelepia a po uvarení nestratia svoj pôvodný tvar. Jemné cesto sa dokonale kombinuje s mäsovými prísadami. Plnka je ochutená optimálnym množstvom soli a mletého čierneho korenia, bez zbytočných korenín a dochucovadiel. Vďaka kombinácii čerstvých a prírodných zložiek v receptúre sú výrobky VkusVill nielen bezpečné, ale aj zdravé. Výrobca ponúka aj knedle pre vegánov a bezlepkárov.

Výhody

 • Prírodné zloženie bez zahusťovadiel, GMO a zvýrazňovačov chuti
 • Široká škála receptov pre každý vkus;
 • vysoký obsah mäsa – až 60-80 %;
 • Zachovanie tvaru a celistvosti knedlí počas varenia;
 • Tenké a mäkké cesto z veľmi jemnej múky;
 • pohodlné a atraktívne balenie;
 • najvyššia kvalita potvrdená nezávislými odbornými posudkami.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Dymov

Hodnotenie: 4.8

Dymov

Knedle na výrobu klobás Dumovsky sa vyrábajú podľa požiadaviek GOST a spĺňajú kategóriu B. To znamená, že zmes obsahuje 40 až 60 % prírodného mäsa. Výrobca používa cesto z múky z tvrdej pšenice a prírodnej smotany. Zloženie mäsovej plnky závisí od typu knedle, ale nikdy neobsahuje sóju ani GMO. Klasický recept vyžaduje použitie prírodného mletého bravčového mäsa, hovädzieho mäsa a slaniny na mleté mäso. Na zvýraznenie bohatej chuti mäsa sa náplň raviol Dymov obohacuje mletým čiernym korením, cesnakom a soľou. Jedinou nevýhodou zloženia, ktorú sa odborníkom podarilo identifikovať, je malý obsah zvýrazňovača chuti glutamanu sodného v niektorých pelmeniach tejto značky. Je dôležité poznamenať, že táto zložka chýba v prémiovom rade výrobkov Dymov.

Väčšina spotrebiteľov vysoko hodnotí chuť pelmene a porovnáva ich s domácim jedlom. Vzhľadom na to, že výrobok sa pripravuje z mletého mäsa, môžu sa knedle Dymov zdať tvrdšie v porovnaní s konkurenciou na trhu. Počas varenia sa nelepia a nerozvaria, pretože cesto je pomerne husté. Pre fanúšikov slaných chutí vyrába spoločnosť knedle s gruzínskym korením. Výrobky sa predávajú v celofánových aj ekologických papierových obaloch.

Výhody

 • Vysoký obsah prírodného mäsa a slaniny (40 až 60 %);
 • Bez sóje a GMO;
 • plná chuť mletej náplne;
 • cesto na báze múky z tvrdej pšenice a prírodnej smotany;
 • Široký výber druhov a receptov;
 • Zachováva tvar a celistvosť počas varenia.

Nevýhody

 • Obsah zvýrazňovača chuti glutamanu sodného v niektorých vzorkách výrobkov;
 • Hustá konzistencia mletého mäsa.

Miratorg

Hodnotenie: 4.7

Miratorg

Miratorg je jednou z mála Slovenskách spoločností, ktoré vyrábajú pelmene triedy B doslova „z farmy na regál“. Výrobky tejto značky kombinujú prírodné zložky a vynikajúcu chuť. Polotovary Miratorg sa vyrábajú z mäsa z vlastnej produkcie. Značka ponúka jedlá z kuracieho, bravčového a tradičného bravčového a hovädzieho mäsa, ale spoločnosť je hrdá na svoje knedle z teľacieho a mramorovaného hovädzieho mäsa. Podľa odborníkov je zloženie týchto polotovarov takmer dokonalé, bez pochybných prísad, sóje alebo zvýrazňovačov chuti. Aby výrobca zdôraznil vynikajúce chuťové vlastnosti výrobku, používa iba prírodné korenie, medzi ktoré patrí čierne korenie, bobkový list a koriander. Vďaka tomu je hotová knedľa obzvlášť pikantná a aromatická.

Väčšina spotrebiteľov pozitívne hodnotí chuťové vlastnosti knedlí Miratorg, ktoré si počas varenia dokonale zachovávajú svoj tvar a plnia sa voňavým vývarom. Jedinou nevýhodou týchto knedlí je hrubšie cesto v porovnaní s podobnými výrobkami na trhu. Túto zvláštnosť však viac ako kompenzuje dostatok čerstvého mäsa, ktorého je v Miratorgu 60 až 80 %. Osobitnú pozornosť si zaslúži štýlové viacvrstvové balenie tejto značky pelmene, ktoré nám umožňuje zachovať ich vynikajúce chuťové vlastnosti počas mrazenia a skladovania.

Výhody

 • Prírodné zloženie bez škodlivých prísad;
 • vynikajúca chuť, obohatená o prírodné korenie;
 • použitie mäsa z vlastnej produkcie;
 • vysokokvalitné viacvrstvové obaly, ktoré zachovávajú vlastnosti našich polotovarov
 • Zachovanie veľkosti, celistvosti a tvaru počas varenia;
 • Možnosť výberu z niekoľkých druhov mäsových plniek;
 • široký cenový rozsah.

Nevýhody

 • dostatočne husté a husté cesto.

RUBLEVSKY

Hodnotenie: 4.6

RUBLEVSKY

Rublevsky Meat Factory vyrába lahôdky prvotriednej kvality len z prírodných surovín. Značka ponúka niekoľko druhov knedlí, ktoré sa vyrábajú pod obchodnými názvami „Slovenská“, „sibírsky“ a „Tayozhnye“. Polotovar spĺňa prísne požiadavky GOST a patrí do triedy „B“. Tieto knedle obsahujú najmenej 40-60 % prírodných mäsových zložiek. mleté bravčové a hovädzie mäso od tohto výrobcu je jemne mleté a ochutené minimálnym množstvom soli. Čierne mleté korenie a cesnak pridané do náplne pre pikantnejšiu chuť. Okrem toho recept zahŕňa použitie čistej artézskej vody. Odborníci upozorňujú, že knedle z tajgy z Euroského mäsokombinátu obsahujú pšeničnú vlákninu, ktorá sa používa ako zahusťovadlo plnky. Je úplne bezpečný pre ľudské zdravie, ak sa konzumuje v obmedzenom množstve.

Cesto na knedle tejto značky je veľmi tenké a mäkké, ale počas varenia výrobok nestráca svoj tvar a nelepí sa. Plnka je pomerne hustá, čo ju pre niektorých spotrebiteľov robí „ťažkou“. Vďaka minimálnemu obsahu soli a korenia je chuť hotového jedla čo najprirodzenejšia. Knedle sú balené v krásnom kartónovom obale, ktorý umožňuje zachovať pomerne dlhú čerstvosť mrazeného výrobku (trvanlivosť až 180 dní).

Výhody

 • Vysoký obsah prírodných mäsových zložiek – 40-60 % celkovej hmotnosti;
 • Neobsahuje sóju, GMO, zvýrazňovače chuti a aromatické látky;
 • Používanie čistej artézskej vody;
 • mäkké a tenké cesto
 • zachovanie tvaru a celistvosti výrobku počas varenia;
 • jednoduché bezpečné balenie.

Nevýhody

 • použitie pšeničnej vlákniny ako zahusťovadla do niektorých druhov pelmene;
 • tvrdá plnka
 • vysoká cena.

Bratia Artelovci Pushkarevovci

Hodnotenie: 4.5

Bratia Artelovci Bratia Puškárevovci

Knedle značky „Artel brothers Pushkarevs“ sú vysokokvalitné mäsové polotovary triedy A a B. Väčšina druhov pelmene tejto značky obsahuje približne 80 % čerstvého „vidieckeho“ mäsa. To je na Slovenská trh nevídane vysoká hodnota. Pelmene „Sochnye“ pripravené na báze bravčového mäsa, hovädzieho mäsa a čistej bravčovej masti sú u spotrebiteľov obzvlášť obľúbené. Tradičný recept poskytuje maximálnu šťavnatosť a jemnosť plnky a umožňuje získať tučný vývar s bohatou chuťou. Pre milovníkov mletého kuracieho mäsa ponúka spoločnosť Artel bratov Puškárevovcov knedle z kuracích prsných filiet kŕmených kukuricou. Tento jedinečný hotový výrobok obsahuje 87 % prírodného kuracieho mäsa. Na dosiahnutie pikantnej chuti sa do plnky pridáva mleté korenie.

Spotrebitelia si všimli fantasticky jasnú a bohatú chuť výrobkov spoločnosti Artel bratia Puškárevovci. Tenké a pružné cesto ukrýva veľké množstvo jemnej mäsovej náplne, vďaka čomu sú tieto knedle prakticky na nerozoznanie od domácich pochúťok. Používatelia si tiež všímajú originálne modelovanie, ktoré neumožňuje, aby knedle počas varenia stratili svoj tvar. Vďaka úplne prírodnému zloženiu a vynikajúcej chuti sa polotovary tejto značky môžu používať na výrobu detskej výživy.

Výhody

 • Najvyšší obsah prírodných zložiek mäsa na Slovenskom trhu – až 87 %;
 • šťavnaté a jemné mleté mäso;
 • Jemné, mäkké a pružné cesto;
 • Používanie artézskej vody a ručne mletého korenia;
 • bezchybný vzhľad;
 • možnosť používať polotovary pre detskú výživu;
 • Široký výber originálnych receptov.

Nevýhody

 • nenájdené.

Mys Altaj

Skóre : 4.4

Mys Altaj

Malý súkromný podnik Valery Stepanov, ktorý sa nachádza v meste Biysk, ponúka spotrebiteľom odhadnúť nádherné ručne vyrábané knedle „Mys Altai“. Tento výrobok sa vyrába na základe jemného a šťavnatého mletého mäsa, ktoré pozostáva z hovädzieho a bravčového mäsa a očistenej slaniny. Celkový obsah mäsových zložiek v hotovom pokrme je 50 %, čo zodpovedá kategórii B podľa GOST. Pri výrobe polotovarov spoločnosťou Mys Altai sa nepoužívajú žiadne umelé prísady, konzervačné látky, zahusťovadlá ani lacné vedľajšie produkty. Potvrdilo sa to v priebehu nezávislého skúmania Roscontrol. Odborníci tejto organizácie uznali výrobky tejto značky za úplne bezpečné pre ľudské zdravie.

Väčšina spotrebiteľov hodnotí chuť hotového pokrmu pozitívne. Mäkké, pružné cesto dokonale dopĺňa chuť prírodnej mäsovej náplne. Výrobca nepoužíva na obohatenie chuťového zloženia korenie ani koreniny, čo poteší priaznivcov „čistých“ receptov. Fanúšikom slaných chutí sa knedle „Mys Altaj“ môžu zdať trochu nudné. Výrobok je zabalený v atraktívnom a spoľahlivom kartónovom obale, ktorý umožňuje zachovať vlastnosti výrobku počas skladovania.

Výhody

 • prírodné zloženie na báze bravčového a hovädzieho mäsa;
 • používanie extra panenskej múky na miesenie domáceho cesta;
 • vynikajúce ručné tvarovanie;
 • Absencia zbytočného korenia, ktoré maskuje chuť mäsa;
 • šťavnatá a jemná náplň;
 • Zachovanie tvaru a veľkosti pelmene po varení;
 • atraktívny kartónový obal.

Nevýhody

 • Mierne nekvasená mäsová plnka;
 • Relatívne vysoká cena polotovarov triedy B.

Atyashevo Premium

Hodnotenie: 4.3

Atyashevo Premium

Atiashevo Premium Family Dumplings sú pomerne lacné polotovary s bezpečným zložením. Základom mäsovej náplne hotového jedla je zmes hovädzieho a bravčového mäsa a cibule. Obsah mechanicky vykostenej hydiny nám však neumožňuje zaradiť tieto polotovary do prémiového segmentu. Spravidla sa týmto pojmom označuje lacné mleté mäso z vedľajších kuracích produktov, kože a chrupaviek. Okrem toho môže obal obsahovať pochybný nápis: „Výrobok môže obsahovať malé množstvo sójových bielkovín“. Odborníci odporúčajú uprednostňovať mäsové polotovary, ktoré neobsahujú sóju.

Napriek neideálnemu zloženiu opisujú spotrebitelia chuť knedlí Atiashevo Premium ako jemnú a bohatú. Zmes prírodného korenia, čierneho a bieleho korenia a cesnaku dodáva chuti pikantný nádych. Počas varenia výrobok nestráca svoj tvar, nelepí sa a nerozkladá sa. Na rozdiel od knedlí prémiového segmentu možno v hotovom výrobku Atiashevo Premium nájsť hmatateľné prímesi vedľajších mäsových produktov (chrupavky, kosti, koža).

Výhody

 • Zmes hovädzieho a bravčového mäsa na prvých miestach v zložení náplne;
 • Mäkké cesto je vyrobené z extra panenskej pšeničnej múky;
 • Harmonická kombinácia korenia a korenín;
 • šťavnaté a mäkké mleté mäso;
 • Zachovanie tvaru a celistvosti knedlí počas varenia;
 • prijateľná cena
 • veľké balenie (2 kg).

nevýhody

 • prítomnosť malého množstva sójových bielkovín;
 • Použitie mechanicky vykosteného hydinového mäsa;
 • môžu obsahovať vedľajšie mäsové výrobky (chrupavky, kosti, kožu).

Pripravené mrazené knedle – výrobok, ktorý umožňuje hostiteľke relaxovať a venovať sa viac času sebe bez toho, aby ochudobnila domácnosť o chutné jedlo. Odborníci trvajú na tom, že vysokokvalitné mrazené polotovary nielenže nepoškodzujú zdravie, ale môžu priniesť značné výhody. Mnohí moderní ruskí výrobcovia ponúkajú chutné a zdravé pelmene z prírodných mäsových surovín. Toto sú produkty, ktoré tím Expertology hodnotí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: