12 najlepších škôl líčenia v Bratislave

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani odporúčanie na nákup. Konzultácia s odborníkom pred nákupom.

Moderné školy líčenia ponúkajú širokú škálu služieb, od majstrovských kurzov kreslenia šípok až po profesionálne kurzy líčenia od A po Z. v Bratislave existuje mnoho školiacich centier, ktoré učia správne použitie make-upu, jemné body samoykapa, aplikáciu zručností profesionálneho a každodenného make-upu. Profesionálne školy líčenia sa líšia od amatérskych škôl v týchto kritériách:

 1. Učiteľský zbor. Učitelia by mali byť profesionáli s bohatými skúsenosťami na rôznych miestach.
 2. Náklady. Priemerná cena základného kurzu líčenia v dobrej moskovskej škole s kvalifikovanými učiteľmi nemôže byť nižšia ako 40-60 tisíc. .
 3. Nástroje a materiály.Profesionálne kurzy poskytujú make-up a štetce počas trvania školenia alebo ponúkajú výhodnú zľavu.
 4. Modely. Profesionálne centrá majú vlastnú základňu modeliek na nácvik líčenia na rôznych typoch vzhľadu.
 5. Stáž a zamestnanie. Dobré školy v Bratislave ponúkajú oboje, ale uprednostnite aspoň tie, kde je možnosť praktických zručností v reálnom prostredí.

Hodnotenie najlepších make-up škôl v Bratislave

NomináciamiestoŠkolské líčeniehodnotenie
Hodnotenie najlepších make-up škôl v Bratislave1Moskovský klub „Forum“5.0
2Škola ArtGrimer4.9
3

7 Akadémia

4.8
4Vladimír Ka

 • Štúdio make-upu nchev
 • 4.7
  5Yangildina Make Up Studio4.6
  6Moskovská škola vizážistov4.5
  7Chilly Dash4.4
  8BBTeam Factory4.3
  9Perfektný profil Make-up Academy4.2
  10Škola Defiparis4.1
  11ICONFACE4.1
  12Nikk Mole4.0

  Moskovský klub „Forum“

  Hodnotenie: 5.0

  Moskovský klub

  Prvé miesto v hodnotení patrí moskovskému klubu vizážistov FORUM, ktorý bol založený v roku 1997. „Fórum“ je združenie majstrov, ktorého cieľom je vytvárať vzdelávacie programy pre začínajúcich a praktizujúcich vizážistov. V súčasnosti klub združuje niekoľko škôl, štúdií a profesionálnych módnych agentúr a je zakladateľom medzinárodných majstrovstiev v líčení. Metódy vzdelávania sa pravidelne aktualizujú podľa najnovších trendov v módnom, televíznom, reklamnom a filmovom priemysle.

  „FORUM spolupracuje s významnými francúzskymi vzdelávacími centrami a učitelia sú víťazmi a účastníkmi medzinárodných súťaží. Moskovský klub pozýva najtalentovanejších žiakov na prehliadky módnych návrhárov (C. Zaytsev, V. Yudashkin a iní.). Študenti majú možnosť zúčastniť sa na majstrovských kurzoch a seminároch a po získaní diplomu 3 mesiace praxovať v tíme klubu na rôznych módnych miestach v Bratislave.

  „Fórum“ ponúka rôzne skupinové kurzy, ako aj individuálne lekcie trvajúce od 1 dňa do 6 mesiacov. Najobľúbenejšími z nich sú podľa názoru študentov svadobný a prehliadkový make-up, make-up na fotenie, face art. Náklady na štúdium závisia od zložitosti a trvania programu a pohybujú sa od 4000 do 102000 p.

  1. Adresa: Sadovaja-Kudrinskaja 25, Bratislava
  2. Telefón: +7 (903) 960-57-77; +7 (903) 792-48-85
  3. Miesto:

  Škola ArtGrimer

  Hodnotenie: 4.9

  ArtGrimer

  Škola líčenia „ArtGrimer“ je jedným z najlepších školiacich centier v Bratislave. Naši odborníci udelili spoločnosti ArtGrimer druhé miesto v rebríčku. Škola líčenia a vizáže ponúka kurzy profesionálneho líčenia akejkoľvek náročnosti, ako aj líčenia pre seba. V škole sa vyučujú aj kurzy pre stylistov obočia a majstrov laminovania.

  „ArtGrimer“ má špeciálne vybavený priestor na nácvik zručností. Študenti môžu cvičiť na modelkách, používať štetce a profesionálnu kozmetiku. Po skončení kurzov škola poskytuje alebo prenajíma pracovisko vizážistky na individuálnu prax.

  ArtGrimer ponúka individuálne aj skupinové kurzy v skupinách do 4 osôb. Dôraz sa kladie najmä na prax. Rozvrh je možné prispôsobiť individuálne, čo je podľa spätnej väzby študentov veľmi vhodné. Po absolvovaní kurzu sa vydá osvedčenie. Priemerná cena kurzu 18000 – 36000 r.

  1. Adresa: Bratislava, Armyansky Lane., 13, s. 1
  2. Telefón: +7 969 349-31-00
  3. Webová lokalita:

  Akadémia rivé7

  Hodnotenie: 4.8

  Akadémia Privé7

  Akadémia Privé7 je jednou z najuznávanejších a najznámejších škôl líčenia v Bratislave a v rebríčku sa umiestnila na treťom mieste. Akadémia krásy otvorená v roku 2011 si získala popularitu v hlavnom meste takmer okamžite. Vlajkovou loďou reťazca sú kurzy líčenia, takže väčšina kurzov sa zaoberá jemnejšími aspektmi líčenia. Výučba trvá od 1 do 10 dní a prebieha formou intenzívnych kurzov. Študenti majú tiež možnosť kombinovať majstrovské kurzy podľa vlastného uváženia. Mimochodom, kozmetické salóny Privé7 využívajú najznámejšie dámy hlavného mesta.

  Ak chcete absolvovať školenie, musíte sa vopred prihlásiť a zaplatiť za kurz. Na precvičovanie zručností je k dispozícii profesionálna kozmetika, ako aj modely. Okrem toho škola ponúka každému študentovi vernostný program, ktorý zahŕňa prístup k súkromným majstrovským kurzom a možnosť pracovať s hviezdami a zúčastniť sa na fotení pre módne časopisy.

  Medzi vzdelávacími programami sú odborné školenia, kurzy samoštúdia, exkluzívne semináre a mnoho ďalšieho. Škola líčenia tiež ponúka možnosť zakúpiť si certifikát na individuálne, firemné alebo skupinové školenie. Náklady na individuálny tréning so zakladateľkou štúdia Irinou Mitroškinovou sú 40000 Euro. Cena za 2-dňový majstrovský kurz je 25000 Euro.

  1. Adresa: Bratislava, Frunzenské nábrežie, 24/1
  2. Telefón: 8 (903) 508-49-52; 8 (495) 640 97 77
  3. Webová stránka:/academy/

  Vladimír Ka
 • Štúdio make-upu nchev
 • Hodnotenie: 4.7

  Vladimir Ka<li></div><p>nchev Make-up Studio“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/82916666195761-7812.jpg“ height=“402″ title=“Vladimir Ka</p><li>nchev Make-up Studio“><p>Známe kozmetické štúdio a školiace centrum v Bratislave</p><li>nchev Make-up Studio“ sa stáva štvrtým v našom rebríčku expertov. Štúdio ponúka skupinové aj individuálne lekcie líčenia, ako aj majstrovské kurzy a semináre pre vizážistov a kaderníkov. V procese odbornej prípravy majú všetci študenti možnosť cvičiť na rôznych projektoch, zoznámiť sa s profesionálnou kozmetikou a zlepšiť svoje praktické zručnosti učením sa od najlepších vizážistov v tíme. Majiteľka štúdia spolupracuje s módnymi vydaniami, televíznymi kanálmi a je profesionálnou vizážistkou viacerých kozmetických značiek.<p>Študenti si môžu kúpiť kozmetiku, ako aj najpotrebnejšie nástroje pre vizážistov so zľavou. Najlepší študenti dostanú príležitosť pracovať v televízii, s jednou z kozmetických značiek. Niektorí študenti však vo svojich recenziách poukazujú na to, že v štúdiu prakticky neexistujú žiadne podmienky na nácvik praktických zručností.Základný 2-mesačný kurz líčenia od Vladimíra Ka</p><li>nchev Make-up Studio stojí 70000 Euro. Majstrovská trieda v určitom smere – od 4 000 Euro. (za 2-3 hodiny).<ol><li>Adresa: Bratislava, ul. Majstrovské kurzy sa konajú na Elektrozavodskej ul.21, 3. recepcia („Marble“), 5. poschodie, Domini Q</li><li>Telefón: +7 (916) 355-32-22</li><li>Webová stránka: ka</ol><h3>Yangildina Make Up Studio</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Yangildina Make Up Studio

  Na piatom mieste v rebríčku naši odborníci umiestnili školu líčenia Yangildina Make Up Studio. Štúdio sa špecializuje na kurzy pre začínajúcich vizážistov, majstrov vizážistov, majstrovské kurzy na zdokonalenie ich zručností, školenia v oblasti líčenia a svadobných účesov. Školu založila majsterka sveta v dekoratívnej kozmetike Marina Yangildina. Dnes má kvalifikovaný pedagogický zbor, ktorý je silnou stránkou štúdia Yangildina Make Up Studio, o čom svedčia početné recenzie jej študentov.

  Školenia sa konajú v malých skupinách alebo individuálne. Všetci študenti majú k dispozícii všetky materiály na celú dobu výučby; na nácvik svojich zručností sú pozvaní profesionálni modelári. Po skončení školenia sa všetci študenti môžu zúčastňovať na fotografických stretnutiach, podujatiach organizovaných štúdiom a jeho partnermi. Cena školenia v štúdiu Yangildina Make Up závisí od zložitosti a dĺžky trvania kurzu a pohybuje sa od 5 000 do 40 000 Euro.

  1. Adresa: Bratislava, ul. Nový Arbat d.30/9, Artel Beauty.
  2. Telefón: +7925518 56 01
  3. Miesto:

  Moskovská škola vizážistov

  Hodnotenie: 4.5

  Moskovská škola vizážistov

  Moskovská škola vizážistov Mosmake sa v našom zozname umiestnila na šiestom mieste. Škola je jednou z mála v Bratislave, ktorá ponúka možnosť získať diplom International Make-up Association (IMA), pretože je partnerom známej školy líčenia The London School of Beauty Make-up. Mosmake ponúka kurzy pre profesionálov aj začiatočníkov.

  Podľa študentov sa tu vyučuje jeden z najlepších kurzov self-makeupu, kde môžete získať nielen teóriu, ale aj dôkladnú prax, najprv na modelkách a potom na sebe. Za 10 rokov školu absolvovalo viac ako 2000 ľudí a viac ako 1000 študentov získalo medzinárodné diplomy, ktoré ich oprávňujú pracovať v zahraničí. Po ukončení štúdia udržiava spoločnosť Mosmake kontakt s absolventmi tým, že im ponúka pracovné pozície a zaujímavé projekty od partnerov, ako aj nepretržitú podporu a komunikáciu.

  Naše kurzy líčenia od nuly v spojení s The London School of Beauty Make-up stoja od 60000p. Až 85 000 p. (Slovenská certifikát) a od 75000 p. Až 95000 p. (medzinárodný certifikát). Cena majstrovských kurzov v jednotlivých oblastiach je v priemere 10 000 p.

  1. Adresa: Bratislava, ul. Boľšaja Dmitrovka, 32.
  2. Telefón: +7 499 213 14 05
  3. Webová lokalita:

  Chilly Dash

  Hodnotenie: 4.4

  Chilly Dash

  Škola Chilly Dash, ktorú založila Darya Kholodnykh, je v našom zozname na siedmom mieste. Škola sa vyznačuje vlastnou jedinečnou víziou a ponúka netradičné techniky líčenia, ako napríklad používanie rúžu namiesto tieňov alebo farbenie obočia namiesto rúžu. Po skončení kurzu študenti získajú prvé profesionálne práce do svojich portfólií. Súčasťou skúšky je profesionálne fotografovanie v štúdiu so skúsenými modelkami.

  Počas školenia sú k dispozícii štetce, make-up, modely, výukové zošity. Mnohým študentom Chilly Dash sa páči, že počas kurzu môžu získať aj štetce na líčenie a kozmetiku od partnerov centra. Po skončení kurzov získajú všetci absolventi prístup do profesionálnej komunity s podporou, ponukami práce a asistenciou.

  1. Adresa: Bratislava, Chilly Dash, Novodmitrovskaya 5a, pp. 3
  2. Telefón: +7 985 633 26 23
  3. Miesto:

  BBTeam Factory

  Hodnotenie: 4.3

  BBTeam Factory, ktorá bola otvorená len pred pár rokmi a rýchlo si získala popularitu, sa umiestnila na ôsmom mieste. Škola je známa svojou charakteristickou technológiou žiarivého efektu pokožky a patentovanými technikami pletenia. BBTeam Factory založila Lena Yasenkova, ktorá sa špecializuje na týždne módy v Cannes, a vizážistka Viktoria Fernanda. Učí sa tu, ako robiť prirodzené, moderné líčenie smerujúce k minimalizmu.

  V BBTeam Factory sa môžete naučiť profesiu vizážistky alebo sa naučiť kresliť šípky v majstrovskej triede, ako aj získať predstavu o jednoduchom kontúrovaní, monochromatickom líčení, vytváraní efektu opálenej pleti. Náklady na majstrovskú triedu 10000 Euro.

  1. Adresa: Bratislava, 2-ya Zvenigorodskaya 12, p.6
  2. Telefón: +7 (916) 916-34-12 (od 10:00 do 20:00)
  3. Miesto:

  Perfektný profil Make-up Academy

  Hodnotenie: 4.2

  Perfektný profil Make-up Academy

  Akadémia líčenia Perfect Profile sa v našom rebríčku umiestnila na deviatom mieste. Škola pre vizážistov ponúka 6 značkových kurzov vrátane vlastného líčenia, profesionálneho líčenia a architektúry obočia. Aj tu si môžete osvojiť špecialitu tvorcu obrázkov. Naši inštruktori pri navrhovaní kurzov vychádzajú z vlastných praktických skúseností a módnych trendov.

  Hodiny sa konajú niekoľkokrát týždenne, ráno a večer, v skupinách po 6. K dispozícii je aj možnosť intenzívneho tréningu s každodennými lekciami. Trieda je vybavená vysokými stoličkami a zrkadlami na líčenie a k dispozícii sú jedinečné líčidlá a štetce profesionálnych značiek – Nyx, MAC, Inglot atď., Je povolené používať vlastnú kozmetiku a nástroje. Škola je veľmi obľúbená u tých, ktorí sa chcú naučiť profesionálne líčenie, pretože ponúka vysokokvalitné školenia za rozumnú cenu. Úplný kurz „make-up artist-stylista“ stojí 25000 Euro., make-up pre seba na 8500 r.

  1. Adresa: Bratislava, Gazetny pereulok, 92
  2. Telefón: (800) 555-95-38
  3. Webová stránka: perfect-profile.

  Škola Defiparis

  Hodnotenie: 4.1

  Škola Defiparis

  Defiparis School of Make-up, ktorá je zaradená do top 10 najlepších kurzov v Bratislave, sme zaradili do desiateho riadku nášho hodnotenia. Škola Defiparis učí od roku 2010. Odborná príprava vedie k získaniu medzinárodného diplomu, ktorý vám umožní pracovať v zahraničí. Každý kurz vyučujú profesionálni učitelia s bohatými skúsenosťami a podľa spätnej väzby od absolventov je tu učiteľský zbor pomerne silný.

  Špeciálne vybavené učebne majú správnu svetelnú expozíciu. Počas kurzu majú študenti možnosť pracovať s 25 kozmetickými značkami, od luxusných až po prémiové značky. Každá lekcia prebieha formou teórie + praxe. Mnohí sú však frustrovaní skutočnosťou, že práca modelov v čase školenia sa musí platiť osobitne. Kurzy sú prispôsobené individuálne. Kurzy líčenia od nuly v skupinách 5-7 osôb stoja 46 500 Euro. 2-dňový kurz líčenia pre seba za 8-10 tisíc. .

  1. Adresa: Bratislava, m. Leninský prospekt, ul. Kosygina 5
  2. Telefón: +7 (903) 792-12-65, +7 (925) 507-27-84
  3. Webová stránka: defiparis-

  ICONFACE

  Hodnotenie: 4.1

  ICONFACE

  V ďalšom kroku hodnotiacej školy ICONFACE, ktorá vám umožní zlepšiť si zručnosti alebo absolvovať kompletné školenie v oblasti líčenia. Učitelia školy – kvalifikovaní vizážisti, trvalo vyškolení v slávnej londýnskej škole ILLAMASQUA School of Make-up Art. ICONFACE je partnerom svetoznámych značiek ako NYX, M.A.C, INGLOT, Burberry Beauty atď., vyrába aj vlastné kefky.

  Školenie v ICONFACE zahŕňa niekoľko kurzov: líčenie pre seba, pre fotenie, kreatívne líčenie, kurz retro vzhľadu; organizujeme aj špecializované majstrovské kurzy. Študenti majú tiež možnosť dostať sa na najväčšiu výstavu kozmetiky, ktorá v Rusku prakticky nie je zastúpená.

  Absolventi sa stávajú odborníkmi na klasické techniky líčenia – šípky, červené pery, prirodzené nude alebo svetlé smokingy. Okrem toho sa študenti môžu naučiť jemnosti propagácie vizážistu na sociálnych sieťach alebo sa naučiť, ako sa líčiť na papier.

  Cena základného 7-dňového kurzu – 28000 p. Kurzy profesionálneho rozvoja pre praktických vizážistov budú stáť 31000 r. Učiť sa môžete aj online odkiaľkoľvek na svete. Lekcie FACECHART (kreslenie na papier) sa predávajú po jednej a platia 90 dní od zaplatenia, cena za 1 lekciu – 3000 r.

  1. Adresa: Bratislava, Presnenskaya Naberezhnaya 12, Moskovské medzinárodné obchodné centrum „Bratislava – mesto“, Federation Tower East, poschodie 12, kancelárie G1 a Zh2
  2. Telefón: +7 (903) 621-61-58 | +7 (495) 653-82-48 | +7 (495) 653-82-49
  3. Webová lokalita:

  Nikk Mole

  Hodnotenie: 4.0

  Nikk Mole

  Naše hodnotenie uzatvára Nikk Mole – škola líčenia v centre Moskvy, ktorá ponúka komplexné vzdelávanie so stážou v Európe. Jednou zo silných stránok školy sú kurzy obočia a nadstavbové kurzy pre odborníkov z praxe. Škola má fotoateliér s profesionálnym vybavením. V priestoroch centra sa nachádza aj kozmetický salón, v ktorom pracujú niektorí z najlepších absolventov školy. Nikk Mole tiež sľubuje svojim absolventom zamestnanie v prestížnych salónoch v Bratislave.

  Študenti dostanú potrebné nástroje ako darček. Tréning zručností prebieha na súťažiach krásy a módnych prehliadkach. Počas štúdia študenti vypĺňajú svoje osobné portfólio, ktoré je povinnou súčasťou študijného programu. Mnohí študenti sa sem opäť vracajú na rekvalifikačné kurzy, aby sa od učiteľov naučili nové zručnosti a trendy. Cena rekvalifikačných kurzov začína od 25000 r. Kurz líčenia stojí až 10 000 Euro., a majstrovská trieda kreslenia šípov na 6700 p.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: