Top 10 online obchodov s kontaktnými šošovkami

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Kontaktné šošovky sa len na prvý pohľad zdajú také jednoduché a rovnaké. V skutočnosti existujú desiatky funkcií, ktoré je potrebné zvážiť, aby vyhovovali vašim očiam a nepoškodzovali váš zrak. Vo väčšine obchodov, kde sa predávajú kontaktné šošovky, nájdete profesionálneho oftalmológa, ale naši odborníci vám navrhli niekoľko vizuálnych rád, ako by ste si mali vybrať šošovky. To platí najmä pre tých, ktorí sú zvyknutí objednávať kontaktné šošovky a produkty na starostlivosť o šošovky online. V tomto článku nájdete aj výber 10 najlepších online obchodov s kontaktnými šošovkami, ktorým zákazníci dlhodobo dôverujú.

Ako si vybrať ideálne kontaktné šošovky pre svoje oči

Na webovej stránke ktoréhokoľvek obchodu s kontaktnými šošovkami nájdete všetky podrobné špecifikácie výrobku. O tom, ktoré kontaktné šošovky sú pre vás skutočne vhodné, však môžete rozhodnúť až po vyšetrení lekárom. V prvom rade by váš očný lekár mal skontrolovať, či netrpíte žiadnymi zdravotnými ťažkosťami, ktoré vám výslovne zakazujú nosiť kontaktné šošovky, ako napríklad. veľmi málo ľudí o nich vie, ale existujú. Pri tomto vyšetrení mu zvyčajne pomáha špeciálna štrbinová lampa. Umožní vám dobre si prezrieť očné pozadie, stav očných viečok atď. Po dôkladnom vyšetrení vám lekár začne vyberať šošovky. Budete si musieť vyskúšať niekoľko párov a na každom stráviť 10-15 minút. Mali by ste si nechať čas na to, aby ste si na šošovky zvykli a zvykli si na ich pohodlie počas nosenia.

Posledná vec, ktorú väčšina lekárov prehliada, je individuálne nosenie kontaktných šošoviek. Máte správne kontaktné šošovky pre svoje oči – aj keď vám boli nasadené tie najpohodlnejšie šošovky, možno ich nebudete môcť používať stále. Po dôkladnom vyšetrení lekár rozhodne, kedy a ako dlho môžete nosiť kontaktné šošovky. Informuje vás tiež o tom, ako dlho budete musieť čakať, kým sa naplánuje výmena vašich šošoviek. Okrem toho by ste si po zakúpení vhodného páru šošoviek mali pravidelne kontrolovať zrak. Najskôr musíte navštíviť o mesiac, potom o tri, potom opäť o šesť mesiacov a potom kontrolovať zrak aspoň raz ročne.

Vyšetrenie u odborného lekára nielenže pomôže určiť vyššie uvedené parametre, ale umožní vám tiež získať predpis na šošovky. Tu nájdete informácie, ktoré budete potrebovať pri objednávaní kontaktných šošoviek v internetových obchodoch. Ak si kontaktné šošovky vyskúšate sami, môžete sa stretnúť s nasledujúcimi problémami:

 1. alergie;
 2. glaukóm;
 3. strabizmus;
 4. subluxácia šošovky;
 5. zápal očného aparátu;
 6. poruchy tvorby slznej tekutiny; – nepravidelnosti v tvorbe slznej tekutiny.

Hoci väčšina ľudí je príliš lenivá na návštevu lekára, jedno takéto stretnutie ušetrí veľa času. Ak nemáte v ruke lekársky predpis, môžete stráviť až niekoľko dní alebo týždňov sedením pri počítači. Návšteva lekára netrvá dlhšie ako hodinu. Na väčšine kliník vám šošovky skontrolujú a nasadia bezplatne. Preto vám naši odborníci radia, aby ste najprv vyhľadali pomoc v kamennom obchode, aby ste sa potom pri objednávaní šošoviek online necítili vystresovaní.

Ako si vybrať objektívy

Po očnom teste a podrobnej konzultácii s očným lekárom zostáva už len objednať správne šošovky a dôkladne skontrolovať zrak. Pri prehliadaní webovej stránky akéhokoľvek online predajcu si všímajte tieto funkcie:

 1. farba;
 2. optický výkon;
 3. materiál;
 4. tuhosť;
 5. účel;
 6. čas nosenia.

Väčšina používateľov šošoviek si uvedomuje, že počas ich nosenia môže dôjsť k hypoxii. Tieto sa považujú za najčastejšie komplikácie. Jediný spôsob, ako proti tomu bojovať, je kúpiť si silikón-hydrogélové mäkké kontaktné šošovky. Skutočnosť, že majú najvyššiu priepustnosť kyslíka.

Pri výbere kontaktných šošoviek stojí za zmienku, že najlepší model jednoducho neexistuje. Každý z nich je navrhnutý s ohľadom na rôzne potreby ľudí. Ak ste preskúmali svoj zrak a poznáte svoje parametre pre výber šošoviek, budete môcť rýchlo nájsť vhodný model a bude pre vás skutočne najlepší.

Po zakúpení páru šošoviek uvidíte na obale niekoľko označení.Nižšie uvedený zoznam vám pomôže lepšie sa v nich zorientovať:

 1. D– index optickej mohutnosti vyjadrený v dioptriách.
 2. BC– index zakrivenia základne (8,4 až 8,6 mm). Pri správnom výbere vám nosenie týchto šošoviek nespôsobí žiadne nepohodlie.
 3. DIA– index priemeru (14 až 14,2 mm).
 4. Dk/t– index priepustnosti kyslíka. Predpokladá sa, že čím je vyššia, tým je lepšia. materiál musí zabezpečovať dobrú priepustnosť vzduchu.

Naši odborníci tiež odporúčajú mať súčasne niekoľko rôznych párov šošoviek. Vaše videnie bude potom ostré bez ohľadu na situáciu. Napríklad pri športových aktivitách je lepšie používať jednorazové šošovky. Skvele sa hodia aj do bazéna.

Ak nosíte kontaktné šošovky na prácu s počítačom alebo používate iné pomôcky, zvážte výber šošoviek, ktoré môžete nosiť 1 až 6 mesiacov. pri správnej starostlivosti vydržia po celú dobu platnosti vášho predpisu. Hydrogélové kontaktné šošovky možno nosiť nepretržite. Sú vhodné aj pre tých, ktorí majú nabitý program.

Tvrdé a mäkké kontaktné šošovky

Nezabudnite, že tuhé kontaktné šošovky sú vhodné len pri určitých závažných stavoch. V ostatných prípadoch by ste si mali vybrať mäkké kontaktné šošovky. Sú vynikajúce pre ľudí, ktorí potrebujú korigovať krátkozrakosť a ďalekozrakosť.

Ďalšie rozdiely medzi týmito typmi objektívov nájdete nižšie. Tvrdé šošovky sa vyznačujú týmito ukazovateľmi:

 1. majú vysokú odolnosť voči fixácii aj pri častom blikaní;
 2. sa pohodlne nosia a dlho vydržia;
 3. Umožnite prúdenie vzduchu cez oko k rohovke;
 4. Zhromažďujte malé množstvo bielkovinových usadenín.

jedinou nevýhodou týchto šošoviek je, že ich telo zo začiatku vníma ako cudzie teleso. Časom si však na ich nosenie zvyknete. Nemali by ich nosiť ani osoby s vyššou citlivosťou sietnice.

Mäkké šošovky majú svoje charakteristické vlastnosti:

 1. 99 percent ľudí si na ne rýchlo zvykne, a preto sú atraktívnejšie ako strnulé modely;
 2. Poskytujú dobrý výhľad bez ohľadu na uhol. Je to možné, pretože priemer týchto šošoviek úplne pokrýva rohovku;
 3. Vzhľadom na jeho popularitu je k dispozícii mnoho krásnych farieb.

Jedinou nevýhodou týchto šošoviek je, že si vyžadujú viac starostlivosti. Mäkké šošovky zhromažďujú bielkovinové usadeniny, preto ich musíte neustále vyplachovať špeciálnym čistiacim prostriedkom. Oftalmológ vám pomôže nájsť správny produkt.

Nesprávne šošovky

Nie každému sa podarí nájsť ten správny objektív hneď na prvýkrát. Existuje niekoľko faktorov, vďaka ktorým ľahko zistíte, či vaše šošovky potrebujú urýchlene vymeniť:

 1. Rozmazaný obrázok.
 2. Pocit mravčenia.
 3. Časté bolesti hlavy.
 4. Silné začervenanie očí.
 5. Zvýšená citlivosť na svetlo.

Aj keď spozorujete mierne nepríjemné pocity, mali by ste urýchlene kontaktovať oftalmológa a nechať si šošovky vymeniť. Akékoľvek nepríjemné pocity môžu časom prerásť do vážneho poškodenia zraku, preto neotáľajte.

Najlepšie je tiež vyhľadať renomovaný obchod so šošovkami, kde si môžete pravidelne objednávať šošovky a produkty na starostlivosť o šošovky. Špecializované obchody často predávajú ďalšie očné vitamíny. Nižšie naši odborníci vybrali najlepšie optiky a pripravili pre vás ich podrobný zoznam.

Najlepšie obchody s kontaktnými šošovkami

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie online obchody s kontaktnými šošovkami15.0
2Linsmaster4.9
3Ochkarik4.8
4
 • nzi
 • 4.7
  5Cronos4.6
  6Contle4.5
  7Vaša optika4.4
  8
 • nzacity
 • 4.3
  9Okuliarové šošovky. ru4.2
  10Obchod s krtkami4.1

  Hodnotenie: 5.0

  Prvá vec, ktorá priťahuje zákazníkov do tohto obchodu, je množstvo akcií a výhodných ponúk. Môžete si kúpiť nielen kontaktné šošovky, ale aj produkty na starostlivosť o kontaktné šošovky. Medzi nimi: multifunkčné, peroxidové, enzýmové, pre všetky typy šošoviek a tuhé šošovky. zabezpečuje rýchle dodanie po celom Rusku. Na výber je niekoľko spôsobov: vyzdvihnutie v značkových predajniach, vyzdvihnutie prostredníctvom obľúbených služieb (PickPoint, CDEK, B2CPL, Boxberry), môžete si vybrať aj vlastného kuriéra alebo si objednať cez Ruskú poštu. V tomto internetovom obchode môžete platiť nielen bankovou kartou a v hotovosti, ale aj prostredníctvom terminálov. Ak si objednáte prostredníctvom Ruskej pošty, budete môcť zaplatiť na dobierku.

  Väčšina zákazníkov ako tento online obchod. Poukazujú na pohodlný výber, širokú škálu produktov, ako aj na pomerne lacnú dopravu (od 99 Euro). Z komentára testujúceho zákazníka: „Tento e-shop používam už viac ako päť rokov a ešte ma nesklamal. Občas sa stane, že šošovky, ktoré potrebujem, nie sú na sklade, ale po krátkom čase sú opäť k dispozícii. Internetový obchod sa dostal do nášho rebríčka najštedrejších propagačných akcií. Hodnotenie pre dôveru 99 % našich zákazníkov.

  Linsmaster

  Hodnotenie: 4.9

  Linsmaster

  Hlavnou črtou tohto online obchodu je široký výber slnečných okuliarov. Kupujúcim sa tiež páči, že tu nájdu možnosť pre každú kabelku. Cena často závisí od hrúbky rámu a povrchovej úpravy šošoviek. Čím hrubší rám, tým vyššia cena. Príjemne prekvapená dodávka, ktorej cena bude od 99 do 150 Euro. Webová stránka má užívateľsky prívetivé rozhranie. Pri vyhľadávaní šošoviek môžete filtrovať katalóg podľa kategórií: značka, frekvencia výmeny, typ, iné.

  Farebné šošovky vám umožnia spestriť váš imidž. V sortimente Lensmaster nájdete aj karnevalový variant. Odporúčame vám však, aby ste si kontaktné šošovky nekupovali bez konzultácie s lekárom. Nemusíte to robiť ani vtedy, ak ste si ich objednali len na jednu cestu na večierok. Lekár vyberá kontaktné šošovky na základe očného vyšetrenia a vypočutia pacienta. Objektívy sa zdajú byť jednoduché len na prvý pohľad. Ak si ich vyberiete bez konzultácie s lekárom, môžete si poškodiť zrak. Tento obchod má často špeciálne propagačné akcie od výrobcov. Pri objednávke šošoviek budete môcť získať bezplatné balíčky šošoviek, darčekové sady, riešenie na uchovávanie šošoviek, certifikáty na kontrolu a nasadenie šošoviek atď. Tento internetový obchod sa dostal do nášho zoznamu najlepších obchodov so širokou ponukou slnečných okuliarov a množstvom darčekov.

  Ochkarik

  Hodnotenie: 4.8

  Ochkarik

  Internetový obchod sa od konkurencie líši v mnohých ohľadoch. Má nielen webové stránky, ale aj rozsiahlu sieť offline optikov. Každý z nich má svojho oftalmológa, ku ktorému sa môžete objednať prostredníctvom. Pomôže vám nájsť šošovky, skontroluje váš zrak a poskytne vám kompletnú konzultáciu o čomkoľvek. Predáva kontaktné šošovky, slnečné okuliare, rámy a ďalšie súvisiace produkty. Štandardné spôsoby platby: priamo kuriérovi, platba pri vyzdvihnutí, platba online a platba bankovou kartou. V tomto obchode je pre vás k dispozícii platba splátkovou kartou „Halva“. Ak navštívite obchod s okuliarmi, pri ich prevzatí vám poskytnú bezplatné školenie o používaní kontaktných šošoviek. „Spoločnosť Ochkarik má vlastnú vedeckú a výrobnú základňu. Je vybavená moderným a vysokokvalitným zariadením, takže tu pre vás môžu vyrobiť aj tie najzložitejšie objektívy podľa individuálnych požiadaviek. Práve pre svoju vysokú kvalitu a verných zákazníkov sa tento obchod dostal do nášho rebríčka.

 • nzi
 • Hodnotenie: 4.7

  <li></div><p>nzi“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/79416666196371-3510.jpg“ height=“190″ title=“</p><li>nzi“><p>Objednávanie v tomto obchode je skutočným potešením vďaka pohodlnej navigácii na webovej stránke, širokej ponuke kontaktných šošoviek a okuliarov, ako aj ďalších súvisiacich produktov na starostlivosť o ne. Na webovej stránke nájdete praktický výber objektívov. Aby ste si vybrali ten najsprávnejší model, mali by ste zadať tieto charakteristiky: štýl nosenia, priemer, polomer zakrivenia, farbu, materiál a výrobcu. Ak vaša objednávka presiahne 2000 Euro, v Bratislave vám ju doručia zadarmo. Stáli zákazníci majú z toho dvojnásobný úžitok. Zvyčajne si objednajú niekoľko šošoviek naraz, za čo dostanú od výrobcov značkové darčeky.</p><p>Ak už poznáte presný dátum svojho ďalšieho nákupu, môžete si kontaktné šošovky rezervovať vopred. Zákaznícka podpora denne od 9:00 do 21:00. V tomto čase môžete podať objednávku a položiť pracovníkom call centra akékoľvek otázky. V tomto online obchode nájdete všetky druhy šošoviek: jednodenné, torické, multifokálne, farebné, tónované, karnevalové. Pre všestrannosť webový obchod</p><li>nzi sa dostala do nášho hodnotenia.<h3>Cronos</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Cronos

  Spoločnosť Cronos optics bola prvýkrát uvedená na trh v roku 1993. Katalóg produktov zahŕňa kontaktné šošovky, slnečné okuliare, ako aj lekárske rámy a okuliare. V online obchode si môžete objednať aj roztoky a kvapky a ďalšie produkty na starostlivosť o kontaktné šošovky. Zákazníci hodnotia tento obchod pre jeho rozumné ceny, dobré služby a príjemný personál.

  Jeho veľkou výhodou je, že v jeho offline predajniach môžete získať ďalšie služby: očné vyšetrenia, výber kontaktných šošoviek a konzultácie, opravu a servis okuliarov. Slnečné okuliare sú často vo výpredaji s akciami od 20 do 60 %. Ak si chcete kúpiť kontaktné šošovky, môžete si objednať jednodenné šošovky, astigmatické šošovky, multifokálne šošovky, farebné šošovky a jednodenné šošovky. Medzi značky patria Artelac, Comod, Opti-Free, Precision, PureVision, Unica, BioVision a ďalšie. Obchod predáva iba vysokokvalitné objektívy, ktoré neskresľujú obraz a zobrazujú skutočnú veľkosť objektov. Za to sa obchod dostal do nášho hodnotenia najlepších.

  Contle

  Hodnotenie: 4.5

  Contle

  Internetový obchod láka zákazníkov nízkymi cenami a širokou škálou platobných možností. Sortiment Contle zahŕňa všetko, čo konkurencia, a ešte niečo navyše: kontaktné šošovky, príslušenstvo k šošovkám, očné kvapky, ako aj výrobky na starostlivosť o oči a vitamíny. Okrem štandardných kategórií šošoviek si môžete objednať aj kontaktné šošovky na kontinuálne nosenie, ako aj kontaktné šošovky na jeden, tri a šesť mesiacov. Doprava zadarmo v obchode nie je k dispozícii. Tu však nájdete najnižšie ceny kontaktných šošoviek. Pri objednávke vás doručenie bude stáť od 149 Euro. Plná cena je k dispozícii vo vašom účte počas objednávky.

  Naši odborníci vám odporúčajú, aby ste si šošovky vybrali opatrne – sú nevratné. Po objednaní môžete zaplatiť akýmkoľvek pohodlným spôsobom: bankovou kartou, internetovou peňaženkou a tiež v hotovosti kuriérovi pri prevzatí objednávky. Z komentára skúseného kupujúceho: „Veľmi praktická stránka, všetky šošovky sú zoradené podľa značky, je tam aj navigácia na typ nosenia a karneval. Pre používateľsky prívetivé rozhranie a kvalitný sortiment produktov online shop hit náš rebríček.

  Vaša optika

  Hodnotenie: 4.4

  Vaša optika .jpg

  Internetový obchod ponúka kontaktné šošovky, okuliarové šošovky, lekárske rámy a slnečné okuliare. Manažér call centra vám vždy povie o sortimente šošoviek v predajni a uvedie také dôležité body, ako je obsah vlhkosti v šošovke a jej schopnosť prepúšťať kyslík, a tiež mäkkosť materiálu, aby vám nosenie šošoviek nespôsobovalo nepohodlie. Podľa zákazníkov predáva dobrú optiku, má skúsených poradcov a oftalmológov v offline predajniach.

  Nemecká kvalita je zrejmá už od prvého dňa nosenia šošoviek. Oči sa cítia pohodlne, prípravky na starostlivosť pomáhajú udržiavať ich stav. Výber kontaktných šošoviek je tu jednoduchý, pretože každý výrobok je jasne vyobrazený a doplnený podrobným popisom. Môžete sa dozvedieť informácie o krajine výrobcu, všetky špecifikácie, ako aj odborné rady, ako používať určitý pár šošoviek. Väčšina zákazníkov zanecháva o obchode len pozitívne recenzie. Z komentára skúseného zákazníka spoločnosti Yandex.Trh: „Som spokojný. Vynikajúca kvalita, rozumné ceny. pomohol mi nájsť rámy, poradil mi so šošovkami, rýchlo vybavil objednávku na výrobu okuliarov. Náš rebríček kontaktných šošoviek je založený na nemeckej kvalite.

 • nzacity
 • Hodnotenie: 4.3

  <li></div><p>nzacity“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/19516666196371-5410.jpg“ height=“142″ title=“</p><li>nzacity“><p>V tomto obchode nájdete kontaktné šošovky všetkých typov, viac ako 15 000 rámov a približne 5000 slnečných okuliarov. Offline obchody sú k dispozícii len v Bratislave a Petrohrade, doručenie je možné len v regiónoch. Obchod je na trhu od roku 2001 a je overený časom. Preto mu dôveruje mnoho zákazníkov. Ak máte možnosť navštíviť optiku, nielenže si kúpite kvalitné kontaktné šošovky, ale získate aj podrobnú konzultáciu s lekárom a bezplatnú pomoc pri výbere šošoviek.</p><p>Možností platby je veľa – prijímame hotovosť, bankové karty aj elektronické peniaze. Jedinou nevýhodou obchodu je, že nie všetky modely sú prezentované s podrobnými fotografiami a popismi. Niektoré stačí objasniť pri rozhovore s operátorom call centra. Veľkou výhodou je však</p><li>Skutočnosť, že objednávka môže byť odoslaná nielen po celom Rusku, ale po celom svete. Preto je v našom rebríčku Best Buy. Mnohí zákazníci si tento obchod pochvaľujú aj pre jeho prijateľné ceny, bezplatný odber a priateľských manažérov.<h3>Okuliarové šošovky. pozri</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=Objektívové okuliare. ru

  Rôzne cenové kategórie sú prvým dôvodom, prečo zákazníci tento internetový obchod tak oceňujú. Nájdete tu slnečné okuliare, tínedžerské a detské modely, kontaktné šošovky a potreby pre starostlivosť o telo. Spomedzi doplnkových produktov ponúka obchod pravdepodobne najväčší sortiment: roztoky, zvlhčujúce kvapky, čistiace prostriedky, nádobky a príslušenstvo pre tvrdé kontaktné šošovky.

  Našim zákazníkom sa vždy snažíme ponúknuť originálne novinky. K dispozícii sú nielen klasické modely kontaktných šošoviek, ale aj farebné karnevalové modely. Medzi značkami prezentovanými zahraničnými a osvedčenými Slovenskámi značkami. Naši odborníci dbajú na to, aby každý výrobok v tomto obchode mal certifikát kvality. Pre stálych zákazníkov je k dispozícii vlastný bonusový systém. Každý z nich môže získať možnosť kúpiť si akýkoľvek produkt za zvýhodnenú cenu a ako bonus získať dopravu zadarmo. Neexistuje žiadna minimálna objednávka, čo zákazníkov veľmi teší. Dodanie je možné do všetkých miest v Rusku. Ceny nie sú najnižšie, ale kvalita je správna. Preto sa obchod dostal do nášho hodnotenia.

  Obchod s krtkami

  Hodnotenie: 4.1

  Obchod s krtkami

  Obľúbený online obchod má veľa výhod: rozumné ceny, pohodlné doručenie, vlastné dielne na výrobu okuliarov, možnosť výmeny a úplná originalita výrobkov. Všetko, čo potrebujete – rámy a slnečné okuliare, okuliarové šošovky a kontaktné šošovky, všetky druhy príslušenstva. Obchod má tiež bonusový systém: 100 Euro = 1 bonusový bod. Body sa začínajú zbierať hneď po registrácii – v čase prvej objednávky. Bonusové body môžete využiť až do výšky 100 % ceny nákupu.

  Mnoho pozitívnych ohlasov na obchod. Z komentára skúseného zákazníka spoločnosti Yandex.Trh: „Tento internetový obchod sa mi veľmi páčil, široký sortiment výrobkov, rýchle dodanie a hlavne – ceny! Objednám si tu znova“. Obchod získal riadok v hodnotení za svoju obľúbenosť a súlad tovaru s vysokými štandardmi kvality.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: