10 najlepších ohrievačov vody Ariston

Veľmi populárne na Slovenskom trhu sú ohrievače vody firmy Ariston. Vyznačujú sa bohatou funkčnosťou, dobrými technickými parametrami, štýlovým dizajnom a primeranou cenou. Spoločnosť neustále vyvíja nové modely s ohľadom na potreby moderných spotrebiteľov. Na trhu je k dispozícii široká škála ohrievačov vody. Odporúčania našich odborníkov vám pomôžu vybrať ten najlepší spotrebič.

Odporúčania pre výber ohrievača vody Ariston

 1. zdroj tepla. Výber ohrievača vody by mal byť založený na dostupnom zdroji tepla v budove.
 2. Elektrické modelyPovažujú sa za najuniverzálnejšie, možno ich inštalovať v obytnom byte aj v dielni.
 3. Plynové zásobníkové ohrievače vodyNajvhodnejšie pre oblasti so sieťovým prívodom plynu. Niektoré modely možno nastaviť na skvapalnený plyn.
 4. Nepriame ohrievače vodypripojiteľné na vykurovací systém. Horúca voda z vykurovacieho okruhu prúdi cez výmenník tepla a ohrieva vodu.
 5. Variant vykurovania. Ohrievače vody sú k dispozícii ako zásobníky teplej vody alebo prietokové. Pre domy a byty sú ideálnou voľbou modely skladovacích valcov. Ak má budova prípojku na zemný plyn a využíva len malé množstvo teplej vody, má zmysel kúpiť prietokový ohrievač.
 6. Výkon ohrievača. Každý ohrievač vody má tepelný prvok. Je charakterizovaný výkonom, čím je vyšší, tým rýchlejšie sa voda ohrieva. Spotrebuje sa však viac elektriny alebo plynu. Najlepšou voľbou pre byt by bolo kúpiť spotrebič s výkonom vykurovacieho telesa 1,5-2,0 kW. A pre zásobovanie veľkého domu je výhodnejšie inštalovať plynový ohrievač vody s tepelným výkonom 4-10 kW.
 7. Objem skladovacej nádrže. V závislosti od počtu odberateľov teplej vody sa volí objem zásobníka. Výpočet možno vykonať pomocou zjednodušeného vzorca. Pre jednu osobu dostatočný objem teplej vody približne 30 l. Preto by si 4-členná rodina mala kúpiť model s objemom 120-150 litrov.
 8. Ochrana oceľovej nádrže pred koróziou. Nevýhodou zásobníka je vnútorný povrch, ktorý je neustále v kontakte s vodou. Zamestnanci spoločnosti Ariston riešia tento problém niekoľkými spôsobmi.
 9. Nádrž z nehrdzavejúcej ocelemá dlhú životnosť, ale má negatívny vplyv na cenu spotrebiča.
 10. Dlhá doba skladovania zaručujesmaltovaný povlak. Je dôležité, aby ste ho mechanicky nepoškodili.
 11. Najmodernejším riešením na zabránenie hrdzaveniu je povlak s iónmi striebra s Ag+.
 12. Všetky modely navyše používajú horčíkovú anódu, ktorá sa musí pravidelne obnovovať.

Vybrali sme 10 najlepších ohrievačov vody Ariston. Sú bežne dostupné v ruskej distribučnej sieti. Rebríček bol zostavený na základe spätnej väzby odborníkov a spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších ohrievačov vody Ariston

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie elektrické ohrievače vody Ariston1Ariston ARI 200 VERT 530 THER MO SF23 536€
2Ariston ABS VLS EVO WI-FI 10017 790€
3Ariston ABS VLS EVO PW 8014 540€
4Ariston ABS PRO R 150V11 860€
5Ariston ABS VLS EVO INOX PW 50 D13 255€
6Ariston ABS PRO R 50V6 480€
Najlepšie ohrievače vody Ariston nepriame ohrievače vody1Ariston BC1S 20046 255€
2Ariston BCH CD1 16029 450€
Najlepšie plynové ohrievače vody Ariston1Ariston SGA 20034 790€
2Ariston SGA 10021 695€

Najlepšie elektrické ohrievače vody Ariston

Najširšia oblasť použitia elektrických ohrievačov vody sú. Môžu sa používať na dodávku teplej vody pre obyvateľov bytu alebo kancelárie. Odborníci venovali pozornosť niekoľkým modelom Ariston.

Ariston ARI 200 VERT 530 THER MO SF

Hodnotenie: 4.9

Ariston ARI 200 VERT 530 THER MO SF

Zabezpečiť teplú vodu pre členov veľkej rodiny alebo športovcov po tréningu umožňuje zásobníkový ohrievač vody Ariston ARI 200 VERT 530 THER MO SF. Tento elektrický model je vybavený nádržou s objemom 200 litrov. Vykurovacie teleso s 2,2 kW vykurovacím telesom. Trvá približne 300 minút, kým ohrievač dosiahne maximálnu teplotu (75 °C). Odborníci vyzdvihujú jedinečný titánový smaltovaný povlak na vnútornej strane nádrže. Výrobca zabezpečil 5 stupňov ochrany proti vode, takže z hľadiska bezpečnosti nemá zariadenie konkurenciu. Ohrievač vody je víťazom nášho hodnotenia.

Používatelia oceňujú kapacitu úložného zariadenia. Žiadne sťažnosti na kvalitu konštrukcie a spoľahlivosť domácich majiteľov nie sú.

Výhody

 • veľká nádrž;
 • vysoký výkon;
 • 5 stupňov ochrany;
 • vysokokvalitná montáž.

Nevýhody

 • nezistené.

Ariston ABS VLS EVO WI-FI 100

Hodnotenie: 4.8

Ariston ABS VLS EVO WI-FI 100

Veľmi pohodlný pri používaní bude ohrievač vody Ariston ABS VLS EVO WI-FI 100. Má funkciu programovania, ktorá umožňuje nastaviť presnú teplotu vykurovania, čím sa šetrí energia. Možnosť Wi-Fi pomáha majiteľovi kedykoľvek kontaktovať spotrebič na diaľku. Výrobca vybavil svoj výrobok smaltovaným nikel-chrómovým vykurovacím telesom s účinkom proti usadzovaniu vodného kameňa. Vnútorný povrch akumulačnej nádrže je chránený proti korózii smaltovanou vrstvou Ag+. Ohrievač je možné inštalovať vertikálne alebo horizontálne. Víťaz hodnotiaceho modelu je horší v objeme zásobníka a kapacite ohrievača.

Používatelia sú spokojní so štýlovým vonkajším vzhľadom, moderným spôsobom ovládania a presným nastavením. Neboli zistené žiadne osobitné sťažnosti na spotrebič.

Výhody

 • programovacia funkcia;
 • Wi-Fi;
 • spoľahlivá ochrana proti korózii;
 • univerzálna montáž.

Nevýhody

 • nezistené.

Ariston ABS VLS EVO PW 80

Hodnotenie: 4.7

Ariston ABS VLS EVO PW 80

Kombinácia talianskeho štýlu a vysokej kapacity umožňuje ohrievaču vody Ariston ABS VLS EVO PW 80 obsadiť čestné tretie miesto v našom hodnotení. Odborníci si všimli také vlastnosti, ako je zrýchlené vykurovanie, 4 stupne ochrany, možnosť automatickej úspory energie. Akumulačný objem 80 litrov postačuje na pohodlný pobyt priemernej 3-člennej rodiny. Nádrž je vyrobená z ocele, vnútorný povrch je postriebrený. Maximálna teplota vody dosahuje 80 °C.

Domáci majitelia si pochvaľujú plochý dizajn, nízku hmotnosť, dobrý vzhľad a jednoduché ovládanie. Slabým miestom ohrievača je poistný ventil, ktorý u mnohých používateľov uniká.

Výhody

 • ľahkosť a kompaktnosť;
 • štýlový dizajn;
 • zrýchlené vykurovanie;
 • jednoduchá montáž.

Nevýhody

 • netesný bezpečnostný ventil.

Ariston ABS PRO R 150V

Hodnotenie: 4.6

Ariston ABS PRO R 150V

Objemná nádrž (150 l) je vybavená zásobníkovým ohrievačom vody Ariston ABS PRO R 150V. Výrobca nainštaloval vykurovacie teleso s výkonom 1,8 kW. Táto kombinácia vedie k pomalému ohrevu vody. Zariadenie je dostatočne jednoduché a spoľahlivé v prevádzke, nastavuje sa mechanickým regulátorom. Model sa prispôsobuje lídrom nášho hodnotenia a počtu stupňov ochrany (3 systémy). Vnútorný povrch oceľovej nádoby má strieborný povlak, ktorý dlhodobo zabraňuje korózii.

V recenziách používatelia chvália ohrievač vody pre systém obmedzenia vykurovania, kompaktnú veľkosť, indikátor zapnutia a krásny vzhľad. Z nevýhod sa často spomína pomalé zahrievanie a výskyt netesností po roku prevádzky.

Výhody

 • krásny dizajn;
 • kompaktné rozmery;
 • jednoduchosť a spoľahlivosť;
 • odolnosť voči kolísaniu napätia.

Nevýhody

 • pomalé zahrievanie;
 • Únik po roku používania.

Ariston ABS VLS EVO INOX PW 50 D

Hodnotenie: 4.5

Ariston ABS VLS EVO INOX PW 50 D

Pre malý byt bude dokonale vyhovovať kompaktný a ľahký (15 kg) ohrievač vody Ariston ABS VLS EVO INOX PW 50 D. Môže byť namontovaný vertikálne alebo horizontálne. Vzhľadom na plochý kryt nie je problém nájsť vhodné miesto ani v obmedzenom priestore. Výrobca vybavil model malou akumulačnou nádržou (50 l) a výkonným vykurovacím telesom (2,5 kW). Výsledkom je, že počas 70 minút sa voda zohreje na 45 °C. Pohodlne vyrobený ovládací panel, ktorého tlačidlá sú v jednej rovine s povrchom. Zariadenie má 4 stupne ochrany a nádrž je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele.

Odborníci zaradili ohrievač vody do hodnotenia za ľahkosť, kompaktnosť a rýchly ohrev. Používatelia nemajú žiadne sťažnosti na kvalitu konštrukcie, len objem teplej vody nie je dostatočný pre celú rodinu.

Výhody

 • rýchly ohrev;
 • Je kompaktný a ľahký;
 • užívateľsky prívetivý ovládací panel;
 • nádrž z nehrdzavejúcej ocele.

Nevýhody

 • ťažko nájsť príslušenstvo;
 • malý objem nádrže.

Ariston ABS PRO R 50V

Hodnotenie: 4.4

Ariston ABS PRO R 50V

Aktualizovaný moderný dizajn charakterizuje ohrievač vody Ariston ABS PRO R 50V. Odborníci si všímajú jednoduchý systém ovládania, jedinečnú ochranu proti kvapkám vody, vnútorný náter nádrže Ag+. Model má zabudovanú nádrž s objemom 50 l, jedno vykurovacie teleso s výkonom 1,5 kW. Výrobca nainštaloval mechanický termostat, ktorý je spoľahlivý a jednoduchý. Ohrievač je vybavený tromi stupňami ochrany, môže byť namontovaný len vertikálne. Spotrebič sa v našom rebríčku umiestnil vďaka svojej prijateľnej cene.

V recenziách prevládajú pozitívne hodnotenia používateľov. Obzvlášť príjemný je jeho moderný vzhľad a prijateľná cena. K mínusom treba priradiť dlhú životnosť ohrievača vody, čo sa týka predovšetkým výrobkov ruskej konfekcie.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • moderný dizajn;
 • Dlho udržiava teplo;
 • kompaktné rozmery.

Nevýhody

 • trvanlivosť.

Najlepšie ohrievače vody Ariston s nepriamym ohrevom

Ak v súkromnom dome funguje vykurovací kotol, má zmysel kúpiť ohrievač vody s nepriamym ohrevom. Voda sa ohrieva z chladiacej kvapaliny z vykurovacieho systému, niektoré modely majú možnosť pripojiť ďalší zdroj energie. Odborníci identifikovali tieto spotrebiče značky Ariston.

Ariston BC1S 200

Hodnotenie: 4.9

Ariston BC1S 200

Veľký objem teplej vody je schopný poskytnúť obyvateľom domu ohrievač vody Ariston BC1S 200. Okamžitý prietok vody je až 13,5 litra za minútu, čím sa dosiahne zvýšenie teploty vody až o 35 °C. Akumulačná nádrž pojme 200 litrov vody, vo vnútri je pokrytá titánovým smaltom. Na dne nádrže je nainštalovaný špirálový výmenník tepla s výkonom 31 kW. Sledovanie ohrevu vody je vďaka informatívnemu teplomeru veľmi pohodlné. Kotol má kruhovú zástrčku, táto konštrukcia umožňuje pripojenie ďalšieho vykurovacieho telesa. Ohrievač vody sa stal víťazom nášho hodnotenia.

Používatelia sú spokojní s rýchlym ohrevom vody, maximálnou teplotou (90 °C), spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Nevýhodou zariadenia je vysoká cena.

Výhody sú

 • vysoká účinnosť;
 • spoľahlivá ochrana nádrže pred koróziou;
 • horčíková anóda;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Ariston BCH CD1 160

Hodnotenie: 4.8

Ariston BCH CD1 160

Moderný dizajn ohrievača vody Ariston BCH CD1 160. Model má zabudovanú nádrž s objemom 160 litrov; oceľová konštrukcia je chránená proti korózii funkciou active protech a horčíkovou anódou. Výrobca nainštaloval vysoko účinný výmenník tepla s výkonom 25 kW. Spotrebič dodáva až 11,95 l/min, ak je potrebné zvýšiť teplotu vody o 35 °C. Odborníci chvália jeho nízku hmotnosť (60 kg) a kompaktné rozmery. Nádrž je izolovaná polyuretánovou penou, takže voda sa ochladzuje pomaly. Tento model sa v našom hodnotení umiestnil na druhom mieste.

V recenziách si majitelia domov pochvaľujú účinnosť ohrievača vody. Zariadenie je spoľahlivé a ľahko sa používa. Výkonnostne je na druhom mieste za víťazom.

Výhody

 • voda sa pomaly ochladzuje;
 • dobrý výkon;
 • komplexná ochrana proti korózii;
 • dobrá cena.

Nevýhody

 • menšia nádrž a výkon.

Najlepšie plynové ohrievače vody Ariston

Zabezpečenie obytného domu alebo malej priemyselnej oblasti teplou vodou môže plynový ohrievač vody. Tieto zariadenia sú vysoko účinné, ale vyžadujú si zodpovedný prístup k prevádzke. V sortimente Ariston odborníci vyzdvihli tieto zariadenia.

Ariston SGA 200

Hodnotenie: 4.9

Ariston SGA 200

Plynový ohrievač vody Ariston SGA 200 je plne prispôsobený Slovenskám podmienkam. Je schopný stabilnej prevádzky aj pri nízkom tlaku plynu a vody. Odborníci uznávajú vysokú úroveň bezpečnosti spotrebiča. Plynový ventil je vybavený termočlánkom a snímačmi na odvod dymu a obmedzenie teploty. Skriňa priestrannej nádrže (200 l) je vyrobená z ocele a jej vnútro je chránené proti korózii smaltovanou vrstvou. Vďaka vysokému vykurovaciemu výkonu (8,65 kW) sa voda rýchlo ohrieva. Tepelná izolácia na báze polyuretánovej peny zabraňuje rozptylu tepla. Model sa stáva víťazom nášho hodnotenia.

Majitelia domov sú spokojní s výkonom ohrievača vody, možnosťou prechodu na skvapalnený plyn, nákladovou efektívnosťou. Nevýhodou je podľa používateľov vysoká cena.

Výhody

 • veľká nádrž;
 • Vysoký tepelný výkon;
 • krásny vzhľad;
 • bezpečnosť používania.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Ariston SGA 100

Hodnotenie: 4.8

Ariston SGA 100

Ohrievač vody Ariston SGA 100 dokáže zásobovať súkromné obydlie teplou vodou. Spotrebič má otvorenú spaľovaciu komoru a prirodzený ťah. Je prispôsobený Slovenskám podmienkam, stabilná práca je pozorovaná aj pri nízkom tlaku plynu a vody. Model je výkonnostne horší ako víťaz hodnotenia. Akumulačná nádrž pojme 100 l vody, tepelný výkon je 4,4 kW. Výrobca dodal nástenný nástavec a hmotnosť spotrebiča je 35 kg. Prítomnosť elektrického spínača zapaľovania automatizuje prevádzku ohrievača, horák sa zapáli po otvorení kohútika.

Používatelia sú spokojní s bezhlučnou prevádzkou, vysokokvalitnou konštrukciou a stabilnou výrobou tepla. Iba životnosť zariadenia necháva veľa byť požadovaný.

Výhody

 • tichá prevádzka;
 • vysokokvalitná montáž;
 • Elektrické zapaľovanie;
 • kompaktný a ľahký.

Výhody

 • Krátka životnosť (netesnosť po 2 rokoch prevádzky).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: