12 najlepších vysávačov s cyklónovým filtrom

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamný alebo nákupný sprievodca. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

vysávače s cyklónovým filtrom, ktoré nahrádzajú menej technologicky vyspelé modely s vreckami. Vďaka tomu, že sa konštruktérom podarilo minimalizovať medzeru medzi sacím potrubím a cyklónovým krytom, sa výrazne znížilo spätné prúdenie prachu do vzduchu a proces čistenia sa stal oveľa pohodlnejším. Navyše je teraz možné zvýšiť výkon a proces čistenia nádoby na prach sa mnohonásobne zjednodušil.

Redakčný tím časopisu Expertology preskúmal situáciu na domácom trhu domácich spotrebičov a vytvoril vlastné hodnotenie 12 najlepších vysávačov s cyklónovým filtrom. Kritériá pre výber výrobkov do konečného zoznamu boli:

 1. sací výkon a spotreba energie;
 2. kapacita nádoby na zachytávanie prachu, ako aj jej technické vyhotovenie;
 3. filtre a ďalšie konštrukčné prvky, ktoré zlepšujú kvalitu čistenia;
 4. číselné údaje o hodnote;
 5. Recenzie používateľov a interných expertov.

Najlepšie cyklónové vysávače

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie cyklónové vysávače1Philips FC9733 PowerPro Expert12 300 €
2Miele SKRR3 B
 • zzard CX1
 • 21 900 €
  3Philips FC9911 PowerPro
   timate
  12 638 €
  4Thomas DryBox13 199 €
  5Tefal TW762115 065 €
  6Electrolux ZSPC 201012 590€
  7ARNICA Tesla10 865 €
  8LG VK89682HU8 990 €
  9osch BGC 4U22309 990 €
  10KARCHER VC 3 Premium8 991 €
  11LG VK89380NSP6 760 €
  12Samsung VCC885F

  R/XEV

  6 280 €

  Philips FC9733 PowerPro Expert

  Hodnotenie: 4.9

  Philips FC9733 POWERPRO EXPERT

  Spotrebič, ktorý získal najvyššie hodnotenie od spotrebiteľov. S príkonom 2 100 W dosahuje sací výkon až 420 W a možno ho jemne nastaviť pomocou gombíka na kryte. Cyklónová filtračná nádoba s objemom 2 litre je dômyselne skonfigurovaná tak, aby jej naplnenie trvalo dlhšie ako u porovnateľných konkurentov.

  Okrem toho je model Philips FC9733 PowerPro Expert vybavený špeciálnym antialergickým filtrom, ktorý spoločnosť Philips vyvinula ako alternatívu k filtru HEPA. Lepšie kefy sú súčasťou balenia

  iActive+ pre koberce a štandardné podlahy a DiamondFlex pre chúlostivé parkety. Je skutočne len jedna vec, ktorú môžete vyčítať zariadeniu FC9733 PowerPro Expert: vysoká hladina hluku 79 decibelov. Prítomnosť regulátora výkonu však situáciu zachraňuje, pretože kedykoľvek môžete zmeniť intenzitu.

  Výhody

  • podľa výberu používateľa;
  • Vynikajúca kvalita vyhotovenia;
  • Vysoký a kontrolovateľný výkon;
  • Lepšie kefy na koberce a parkety;
  • Špeciálny antialergický filter

  Nevýhody

  • nenašiel.

  Miele SKRR3 B
 • zzard CX1
 • Hodnotenie: 4.8

  MIELE SKRR3 B<li></div><p>ZZARD CX1.jpeg“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/21516666196911-512.jpg“ height=“444″></p><p>Vysávač na suché vysávanie s vodným filtrom a výkonom 1100 W. Vyznačuje sa vysokou intenzitou sania vďaka zabudovanej technológii Vortex. Gyroskop zabudovaný v čističi vytvára efekt umelého tornáda a umožňuje udržať sací výkon počas niekoľkých čistiacich cyklov. Vybavený regulátorom výkonu na telese a indikátorom naplnenia nádoby na prach.</p><p>Súčasť dodávky Miele SKRR3 B</p><li>CX1 sa dodáva so 4 čistiacimi hlavicami: prachová, úzka štrbinová, kombinovaná a špeciálna na čistenie nábytku. Spotrebič má integrovaný systém vysokoúčinnej filtrácie pevných častíc<ul>Absorpčná technológia, ktorá zachytáva aj ten najjemnejší prach. Tento vysávač s dĺžkou šnúry 6,5 metra a dosahom až 10,2 metra po vysunutí teleskopickej trubice je kolektívne. Cyklónová nádoba na prach s objemom 2 litre. Celková hmotnosť zariadenia je 6,5 kg – príliš veľa, ale prítomnosť kolies výrazne zvyšuje pohodlie pri manipulácii. Priemerná hladina akustického hluku 76 decibelov.<h4>Výhody</h4><ul><li>Prítomnosť regulátora výkonu a systému Vortex;</li><li>Mobilný a ľahko mobilný na praktických kolieskach;</li><li>Súčasťou balenia sú 4 kefy;</li><li>jemný filter.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3> Philips FC9911 PowerPro<ul>timate</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Philips FC9911 POWERPRO<ul></div><p>TIMATE.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/48316666196911-3612.jpg“ height=“444″ title=“Philips FC9911 POWERPRO</p><ul>TIMATE.webp“><p>Philips FC9911 PowerPro futuristický dizajn</p><ul>Navrhnuté tak, aby zdôrazňovali skvelý výkon, ktorý vysávač dosiahol počas svojej konštrukcie. Jeho spotreba energie je 2200 W, zatiaľ čo sací výkon je 440 W.<p>Konštrukcia vysávača obsahuje niekoľko vzduchových filtrov: HEPA 13 s antialergickou ochranou, ako aj jemný filter, ktorý zachytí najjemnejší prach. Za zmienku stojí aj Power Cyclone 7: znižuje odpor prúdenia vzduchu, čo zlepšuje sací výkon zariadenia až o 60 % v porovnaní s predchádzajúcimi cyklónovými vysávačmi. To znamená, že náklady na Philips FC9911 PowerPro</p><ul>Približne o 30 % nižšia cena ako Miele SKRR3 B<li>zzard CX1. Hladina hluku je približne rovnaká.<h4>Výhody</h4><ul><li>Vysoký sací výkon;</li><li>Dostupnosť dvoch filtrov v systéme vysávača;</li><li>vynikajúci dizajn;</li><li>Stabilná prevádzka aj po niekoľkých čisteniach;</li><li>Ľahký a dostatočne mobilný.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nezistené.</li></ul><h3> Thomas DryBox</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=THOMAS DRYBOX

  Thomas DryBox vsádza na osobitý vzhľad s lepším čistiacim výkonom. Cyklónový vysávač spotrebuje približne 1700 wattov energie a poskytuje približne 300-350 wattov sacieho výkonu. Na tele vysávača sa nachádza regulátor, ktorým možno nastaviť intenzitu používania, a tým znížiť hladinu hluku.

  Dokonca aj na suchý vysávač má vysávač Thomas DryBox viac než dosť špeciálnych funkcií. Jeho kontajner má napríklad komory na separovaný zber veľkej a malej frakcie odpadu. Odčerpávanie sa uskutočňuje komunikáciou medzi komorami. Tento prístup k filtrovaniu umožňuje, aby vysávač používali aj ľudia, ktorí sú alergickí na prach. Z ďalších konštrukčných nuáns by sme mali spomenúť prítomnosť mäkkého nárazníka, možnosť vertikálneho parkovania a 3 trysky v súprave.

  Výhody

  • kontajner s oddelením frakcií prachu a úlomkov;
  • Prítomnosť mäkkého nárazníka;
  • Príjemný zovňajšok;
  • Extrémne vysoký sací výkon s regulátorom na tele.

  Nevýhody

  • Samostatný kôš sa ťažko čistí.

  Tefal TW7621

  Hodnotenie: 4.6

  TEFAL TW7621.webp

  Bez nápadov spoločnosti Tefal sa nezaobídete, ako hovorí rovnomenná reklama. S týmto argumentom môžeme v prípade cyklónového vysávača TW7621 súhlasiť. Medzi jeho charakteristické vlastnosti patrí veľmi nízka spotreba energie (750 W), pričom sací výkon zostáva na úrovni 250-300 W. V procese prevádzky dochádza k situáciám, keď sa cyklón naplní, ale skutočnosť, že to dokáže, svedčí o jeho pevnom technologickom základe.

  Tefal TW7621 má objem 2,5 litra. Systém odsávania vzduchu je vybavený jemným filtrom bez inštalácie štandardného HEPA – ľudia s alergiou na prach by mali byť opatrní. Dosah vysávača je 11 metrov, čo je ďalšia výhoda pre používateľa. Všimnite si tiež úroveň prevádzkového hluku, ktorá nepresahuje 67 decibelov, ale je normou pre vysávače s nízkym výkonom.

  Výhody

  • Vysoká účinnosť pri nízkom výkone;
  • veľký akčný rádius;
  • Súčasťou balenia sú 4 trysky;
  • veľkokapacitný cyklónový odpadkový kôš;
  • príjemný dizajn.

  Nevýhody

  • Nevhodné pre osoby s alergiou na prach;
  • Životnosť motora nie je dostatočne dlhá.

  Electrolux ZSPC 2010

  Hodnotenie: 4.5

  Electrolux ZSPC 2010.webp

  Ďalší futuristický dizajn, ktorý zdôrazňuje všetky funkcie a triedu zariadenia. Príkon vysávača Electrolux ZSPC 2010 je 2000 W, pričom sací výkon je 380 W. Poskytuje slušnú kvalitu čistenia za priemerné priemerné náklady na jedno vysávanie. Výkon sa dá nastaviť pomocou otočného gombíka na telese – výrobcovia ho však mohli umiestniť aj na teleskopickú trubicu. Koniec koncov, v čom je ZSPC 2010 horší ako LG VK89682HU?

  Na to, aby bol vysávač Electrolux ZSPC 2010 najlepším vysávačom strednej triedy na trhu, je pre všetky účely postavený na hranicu kapacity svojej nádoby. 1,6 litra – na takýto skvelý model to nie je veľa. Na vyriešenie všetkých problémov s obmedzeným zberom prachu by sa mohol zaviesť automatický kompresný systém. Len kvôli tejto nuanse sa tento vysávač nemohol dostať na pódium v rebríčku. Škoda, ale také sú podmienky.

  Výhody

  • optimálny pracovný výkon a schopnosť jeho regulácie;
  • príjemný dizajn;
  • vylepšenú kefu DustPro;
  • Optimálny pomer cena/spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • Malý objem nádrže pre model tejto mierky;
  • konštrukcia je veľmi náchylná na vniknutie kvapalín.

  ARNICA Tesla

  Hodnotenie: 4.5

  ARNICA TESLA.webp

  ARNICA Tesla je zaujímavý vysávač na suché vysávanie. Na rozdiel od modelu Electrolux ZSPC 2010 je pokojne odolný voči vlhkosti vo vnútri. Jeho spotreba energie je len 750 W, ale sací výkon môže dosiahnuť až 450 W. Je to zaujímavá kombinácia, ktorá vyzerá skvele, ale viac škodí ako pomáha. Ale o tom viac na konci opisu. Rovnako elegantná je aj 3-litrová nádoba s jemným filtrom na výstupe vzduchu.

  ARNICA Tesla je pozoruhodná aj tým, že zdvojuje regulátor výkonu na tele s podobným regulátorom na rukoväti. Jeho pracovný dosah je až 11 metrov a jeho hlučnosť sotva presahuje 70 decibelov. O štetcoch sme ešte nehovorili! A všetko sa zdá byť skvelé: Z hľadiska všetkých funkcií je vysávač lacný. Bohužiaľ, jeho životnosť je krátka. Práca na opotrebenie od prvého momentu vyvoláva pochybnosti o účelnosti peňažnej investície. Bude to veľmi jasná, ale veľmi krátka životnosť. Nasleduje buď porucha motora, alebo výrazný pokles výkonu.

  Výhody

  • vynikajúce údaje o výkone;
  • Najobjemnejší vysávač v rebríčku;
  • turbo kefa;
  • antialergické filtre;
  • redundantný regulátor napájania.

  Nevýhody

  • nízka spoľahlivosť.

  LG VK89682HU

  Hodnotenie: 4.4

  LG VK89682HU.webp

  LG VK89682HU je celkom zaujímavý model vysávača so širokou škálou vlastností. Napriek malým rozmerom má výkon 1800 W a intenzitu odsávania 380 W. Na rukoväti je praktický regulátor výkonu, takže sa nemusíte zbytočne ohýbať k telu.

  Cyklónový odpadkový kôš nemusíte vyprázdňovať veľmi často. Ide o to, že objem nádoby na prach je len 1,2 litra – pri čistení veľkých plôch stačia len 2-3 čistenia, aby začal klesať sací výkon. Spoločnosť LG však vysávač vybavila funkciou automatického stláčania, ktorá výrazne znižuje účinok plnosti nádoby. Vysávač VK89682HU je vhodný aj pre alergikov a astmatikov vďaka jemnému filtru a HEPA 14.

  Výhody

  • malá veľkosť a dobrá mobilita;
  • vysoký výkon;
  • trvanlivosť;
  • Cyklón má funkciu automatického stláčania prachu.

  Nevýhody

  • má problém s pružnou hadicou – nie je nezvyčajné, že sa prekrúti a zalomí.

  osch BGC 4U2230

  Hodnotenie: 4.4

  BOSCH BGC 4U2230.webp

  Ďalší vysoko výkonný cyklónový vysávač s približným príkonom 2200 W. Má veľkú štandardnú nádobu s objemom 1,9 litra. Systém vzduchových kanálov je vybavený jemnou filtráciou a pokročilým systémom HEPA 14, preto možno vysávač Bosch BGC 4U2230 vrelo odporučiť alergikom na prach.

  Ďalším príjemným doplnkom modelu je prítomnosť regulátora výkonu na tele. Intenzitu odsávania si môžete nastaviť sami, a tým nepriamo znížiť hladinu hluku. Vysávač je vybavený aj technológiou Easy Clean, ale so znamienkom mínus. Nie je to nič iné ako marketingový trik, ktorý opakovane vyvrátili skupiny výskumníkov a odborníkov. Okrem „špeciálnych funkcií“ je to dobre skonštruovaný vysávač, ktorý vydrží roky bez straty výkonu.

  Výhody

  • Filter HEPA 14;
  • vysoký pracovný výkon a prítomnosť regulátora intenzity sania;
  • vysoký stupeň spoľahlivosti;
  • Na svoju veľkosť je relatívne ľahký.

  Nevýhody

  • „prázdna“ technológia Easy Clean;
  • vysoká hladina hluku.

  KARCHER VC 3 Premium

  Hodnotenie: 4.3

  KARCHER VC 3 PREMIUM.webp

  Nemecká spoločnosť Kercher je jedným z lídrov na trhu v segmente čistiacich zariadení. Zvyknú poskytovať všestranné funkcie a KARCHER VC 3 Premium nie je výnimkou. Príkon zariadenia je iba 750 W, ale to mu nebráni v tom, aby zabezpečil kvalitné čistenie všetkých povrchov. Jeho pracovný rádius je 7,5 metra. V porovnaní s konkurenciou je veľmi malý, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti (len 4,4 kg) nie je veľmi nepohodlný.

  Nádoba na prach KARCHER VC 3 Premium má skromný objem 1,2 litra. Výrobca odporúča čistiť ho po každom čistení, ale domáci používatelia poznamenali, že cyklónový vysávač nestráca účinnosť ani pri 4-5 prejazdoch. Ďalšou decilitrovou hodnotou modelu je vysoká hladina hluku 76 decibelov, ktorá je pre takýto model s nízkym výkonom netypická.

  Výhody

  • kompaktný a ľahký;
  • vhodné na čistenie v autách;
  • Zabezpečuje prijateľné odsávanie aj pri nízkom výkone.

  Nevýhody

  • malá nádoba na prach;
  • vysoká hladina hluku.

  LG VK89380NSP

  Hodnotenie: 4.2

  LG VK89380NSP

  Prvá jednotka na svete s kompresiou jemných častíc.Používa špeciálnu kompresnú lopatku, ktorá stláča padajúce nečistoty do priestoru. Tento prístup umožňuje umiestniť do 1,4-litrovej nádrže 3-krát viac prachu ako podobné modely bez mechanizmu na zvýšenie tlaku. Možnosť cyklónového zberača prachu umožňuje účinnú separáciu prachu a zabezpečuje konštantný výkon pri vysávaní. Inými slovami, pretože najjemnejšie nečistoty sú oddelené od vzduchu a zhromažďujú sa v kompresnej komore, prúd vzduchu voľne prúdi cyklónovým systémom bez toho, aby sa upchal alebo znížil sací výkon jednotky.

  Jednoduché a hygienické čistenie odpadkového koša s možnosťou Kompressor má podobný účinok ako ionizácia vzduchovej hmoty. Čistí vzduch vo vašej domácnosti a vy musíte menej často vyprázdňovať vrecko na prach. Funkcia turbocyklónu účinne oddeľuje prach a vzduch, čím zabezpečuje konštantne vysoký sací výkon. Spotreba energie LG VK89380NSP je 1800 W.

  Výhody

  • Silný sací účinok počas celého čistiaceho cyklu;
  • s funkciou stláčania prachu;
  • kompaktný a ergonomický.

  Nevýhody

  • Žiadne nastavenie výkonu.

  Samsung VCC885F

  R/XEV

  Hodnotenie: 4.1

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: