20 najlepších matracov bez pružín

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani predajnú ponuku. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Od vhodne zvoleného matraca závisí nielen kvalita vášho spánku. Mnohí ľudia si o ňom nič nemyslia a zakrývajú jeho nedokonalosti jemnou bielizňou. Nekvalitný matrac môže byť príčinou mnohých závažných ochorení, správne prispôsobený matrac však môže pôsobiť ako prevencia a dôležitá súčasť komplexnej liečby. Dnes si môžete kúpiť matrace v rôznych verziách: s pružinami alebo bez nich, s výplňou z kokosového vlákna, plsti, konských vlasov, bavlny a dokonca sušených morských rias, s rôznymi stupňami tvrdosti.

Dnes budeme hovoriť o bezpružinových matracoch, ktoré si už dávno získali svoju popularitu medzi priaznivcami zdravého a zdravého spánku. Ako už názov napovedá, nemajú pružiny a vrstvy prírodných alebo syntetických materiálov pôsobia ako ortopedický blok.

Ako si vybrať matrac bez pružín

Kúpou kvalitného matraca bez pružín môžete navždy zabudnúť na bolesti chrbta, zbaviť sa chrápania a nespavosti. Tu sú kritériá pre výber tohto typu výrobku, ktoré vám odporúčame.

 1. Veľkosť.Všeobecne sa za štandardné považujú tieto postele: jednolôžko so šírkou 90 cm, 1,5 lôžko so šírkou 140 cm a manželská posteľ so šírkou 160 cm. Dnes je možné vybrať si matrace aj iných rozmerov, ktoré sú tiež voľne dostupné: 80, 120, 180, 200 cm. Ak potrebujete rozmer na mieru, nie je problém: mnohí výrobcovia vám vyrobia matrac na mieru. Mal by byť aspoň o 20 cm dlhší ako ľudské telo. Najbežnejšia veľkosť je 200 cm.
 2. Stupeň pevnosti.Toto kritérium určuje, ako dobre si dokážete oddýchnuť po celodennej práci. Ak sa vyskytnú problémy s chrbticou, je potrebné sa pred nákupom poradiť s odborníkom. Najbežnejším typom je matrac so strednou tuhosťou. Je vhodný takmer pre všetkých ľudí. Mäkké sa odporúčajú pri bolestiach dolnej časti chrbta a tvrdé pri problémoch s hornou časťou chrbta.
 3. Plnenie.Výrobcovia vyberajú materiály podľa stupňa tvrdosti. Najbežnejším plnivom je kokosové vlákno. Používa sa aj latex, polyuretánová pena a iné materiály. Ak existuje alergická predispozícia, musíme venovať pozornosť zloženiu, aby sme vylúčili dráždivé látky.
 4. materiál na hornej strane.Žakárová tkanina sa považuje za optimálnu. Tkanina je odolná, nekĺže a ľahko sa čistí, zatiaľ čo bavlna rýchlo vytvára žmolky a stráca svoj atraktívny vzhľad. Drahé matrace bez pružín majú na bokoch špeciálne vetracie otvory alebo prevzdušňovače. Ak „nedýchajú“, existuje riziko vzniku a šírenia baktérií.
 5. Vôňa. Vôbec nemá byť prítomná. Ak je však cítiť silný chemický zápach, znamená to, že matrac je vyplnený syntetickými materiálmi, ktoré uvoľňujú toxické látky. Určite by sa mal vyhodiť do koša, pretože je zdraviu nebezpečný.
 6. Cena.Vysokokvalitné modely na každodenné použitie nemôžu mať nízku cenu. V takom prípade by ste ich nemali kupovať naraz. Pravdepodobne používajú nekvalitné suroviny a ďalšie používanie takéhoto matraca bude mať negatívne dôsledky. Lacné modely sa kupujú na dovolenku alebo pre hostí, t. j. na krátke obdobie.
 7. Výrobcovia.Rovnako ako v iných oblastiach, aj na trhu existuje mnoho značiek, ktoré vyrábajú produkty na spanie. Ak však často radíme neveriť reklamám, v tomto prípade je lepšie vybrať si produkty spoločností, ktoré sú všeobecne známe. Veľké značky zaručujú kvalitu a bezpečnosť. Pri výbere úplne nových výrobcov si však môžete kúpiť prasiatko v hrsti.

Je lepšie mať pružinový matrac alebo matrac bez pružín

Často si kladieme otázku: ktorý matrac je lepší, s pružinami alebo bez nich? Jednoznačná odpoveď neexistuje, pretože každý z nich je svojím spôsobom dobrý a má nesporné výhody. A aké sú výhody a nevýhody jednotlivých typov, pochopíme porovnaním ich vlastností.

Typ matraca

Výhody

Nevýhody

Ne jarné

+ Rovnomerné rozloženie hmotnosti

+ Jednoduchá preprava a skladovanie

+ Vysoká odolnosť proti opotrebovaniu

+ Tichý

+ Žiadne kovové časti

+ Žiadny efekt zvlnenia

+Nehromadí vo vnútri prach

– Vysoká cena

– Nevhodné pre osoby s hmotnosťou nad 140 kg

– Tvrdé matrace môžu pri extrémnom zaťažení prasknúť

Pružinový matrac

+ Dobré ortopedické vlastnosti

+ Rozmanitosť modelov od cenovo dostupných až po luxusné

+ Pevnosť kovového rámu

+ Príjemný pocit počas spánku

+ Pružiny často hrkajú, čo vyvoláva strach u detí a nepohodlie u dospelých

– Citlivosť na stres

Naše hodnotenie predstavuje najlepšie návrhy bezpružinových matracov s rôznou tuhosťou a výplňou, ktoré si podľa odborníkov a recenzií používateľov jednoznačne zaslúžia vysoké známky.

Rebríček najlepších matracov bez pružín

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie matrace bez pružín s nízkou tuhosťou1Ormatec Ocean Soft45 790 €
2LONAX Latex 1420 188 €
3Ormatec Perina12 690 €
4Sen
 • Latex 90
 • 13 349 €
  5Dimax Onli Soft25 498 €
  6Promtex Orient Latex 62 568 €
  7BENARTTI Latex 46 897 €
  8Pamäť LONAX5 737 €
  Najlepšie matrace bez pružín so strednou tuhosťou1

  errino Plex

  7 590 €
  2Sen

 • mix
 • 12 984 €
  3Ormatec Flex Zone Plus Big25 030 €
  4Promtex Orient Roll Standard 18 Kokos5 284 €
  5Sen
 • masáž ne Roll
 • 10 936 €
  6LONAX Roll Cocos Eco5 412 €
  7Sen
 • ne DreamRoll Eco
 • 5 474 €
  Najlepšie matrace bez pružín s vysokou tuhosťou1Beautyson Mix11 628 €
  2Magniflex Merino (Merinos)11 200 €
  3Sen
 • ne Orto 15
 • 17 091 €
  4Ormatec Tatami Fuji19 670 €
  5Promtex Orient ErgoRoll 18 Kokos5 585 €

  Najlepšie matrace bez pružín s nízkou tuhosťou

  Mäkké matrace bez pružín sa odporúčajú starším ľuďom a ľuďom s hmotnosťou nižšou ako 55 kg. Tieto matrace sú zvyčajne vyplnené latexovou alebo polyuretánovou penou. Prvý materiál je prírodný produkt, ale matrac je aj drahší. Druhý je syntetický materiál. Nevýhodou mäkkých modelov je hmotnostný limit. Tieto nepružinové matrace však boli pôvodne vyrábané s touto vlastnosťou, takže na to nebudeme poukazovať ako na nevýhodu. Tu sú lídri v tejto „hmotnostnej“ kategórii.

  Ormatec Ocean Soft

  Hodnotenie: 4.9

  Ormatec Ocean Soft

  Ocean Soft je najjemnejší bezpružinový matrac v ponuke renomovanej značky Omatec. K dispozícii sú dĺžky 190 alebo 200 cm a šírky od 80 do 180 cm. Pamäťový efekt umožňuje zapamätať si pôvodnú polohu ľudského tela počas spánku a poskytuje nezabudnuteľný pocit pohodlia.

  Charakteristickým znakom tohto matraca je špeciálny látkový poťah, ktorý je vyrobený z látky, ktorá sa dobre napína a optimálne prenáša vlastnosti výplňového materiálu. Rovnomerným rozložením hmotnosti zostáva matrac bez tlaku, chráni cievy pred tlakom a udržiava svaly uvoľnené.

  Model má hmotnostný limit na lôžko a maximálny rozdiel telesnej hmotnosti 30 kg pre verziu s manželskou posteľou. Všetci respondenti udelili jednoznačné hodnotenie päť.

  Výhody

  • vysoké ortopedické vlastnosti;
  • Životnosť 25 rokov;
  • Odnímateľný a dobre vetraný kryt;
  • niekoľko vrstiev náplne;
  • termoregulačný účinok;

  Nevýhody

  • neboli zistené.

  LONAX Latex 14

  Hodnotenie: 4.8

  LONAX Latex 14

  Je k dispozícii v niekoľkých rôznych veľkostiach s maximálnou šírkou 220 cm a dĺžkou 230 cm. Výška – 15 cm. Hmotnostný limit – 110 kg.

  Latexová výplň sa dokonale prispôsobí tvaru vášho tela, má dlhú životnosť a nedeformuje sa. Prírodný materiál zaručuje bezpečnosť a hypoalergénne vlastnosti, dobré vetranie a pohodlie počas spánku. Matrac bez pružín pomáha uvoľniť svaly a spodnú časť chrbta, podopiera hrudník a prináša úľavu ľuďom s boľavými kĺbmi pri odpočinku.

  Luxusná prikrývka je vyrobená z dvojitej žakárovej tkaniny s vysokou odolnosťou proti oderu, vynikajúcou čistotou, zabraňuje pokrčeniu a skĺznutiu prestieradla. Vysoká priepustnosť vzduchu vylučuje účinok pary a rozmnožovanie mikroorganizmov.

  Výhody

  • ekologická náplň;
  • širokú škálu veľkostí;
  • poťah z hrubého žakáru;
  • vysoké anatomické vlastnosti;
  • hypoalergénne;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Ormatec Perina

  Hodnotenie: 4.8

  Ormatec Perina

  Bezpružinový matrac je vyplnený polyuretánovou penou a potiahnutý žakárovou tkaninou. Tá má oválne prešívanie pre estetický vzhľad. Nedochádza k posunu peny, pretože je monolitická. Výška výplne je 11 cm, takže výrobok možno použiť ako poťah matraca alebo ako plnohodnotný samostatný matrac, ktorý sa položí na lamely. K dispozícii v šírkach od 80 do 200 cm a v dĺžkach od 190 do 200 cm. Výrobok má efekt pamäťovej peny a je veľmi pohodlný na ležanie. Používatelia uvádzajú, že povrch sa ľahko čistí ručne aj chemicky. Ale komentáre na fórach ukazujú, že nie je vhodný pre tuhé pohovky – „klesá“ v tele. Ale na posteli funguje skvele. Jeho pohodlie ocenia aj ľudia s chrbticovou prietržou.

  Výrobok je chválený pre svoju vynikajúcu mäkkosť. Pena vás doslova pohltí a zaistí vám pohodlie na celú noc. Lonax Latex 14 je skvelou voľbou, ak ste si kúpili posteľ s tvrdým matracom a potrebujete ho zmäkčiť.

  Výhody

  • pevný žakárový poťah;
  • má pamäťový účinok;
  • Telo sa do nej jemne ponorí;
  • vhodné pre osoby s problémami s chrbticou.

  nevýhody

  • žiadne rukoväte na obracanie;

  Sen
 • Latex 90
 • Hodnotenie: 4.7

  Dream<li></div><p>ne Latex 90″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/62616666195701-7220.jpg“ title=“Sen</p><li>ne Latex 90″><p>Tento bezpružinový matrac patrí k typu pohovky, takže nemá žiadne veľké ozdoby, ale všetko, čo potrebujete na pohodlný odpočinok. Výplň – prírodný latex. Materiál sa vyznačuje vysokým výkonom. Tento matrac zaručuje maximálnu relaxáciu po fyzickej námahe a zmierňuje únavu.</p><p>Latex je priedušný, bez zápachu, hypoalergénny, zabraňuje množeniu baktérií a dlhodobo si zachováva svoje vlastnosti. Bavlnený poťah je príjemný na dotyk a deformovateľný. Je naplnený synteponom, ktorý vytvára objem, dobre udržuje teplo, je hygroskopický a nedráždi alergikov.</p><p>Výška matraca je 9 cm, čo umožňuje jeho bezproblémové zrolovanie, nezaberá veľa úložného priestoru a v prípade potreby sa ľahko prepravuje.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>prírodný latex;</li><li>tlmí tvrdé povrchy;</li><li>jednoduché skladovanie a preprava;</li><li>dobré vetranie;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neboli odhalené.</li></ul><h3> Dimax Onli Soft</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Dimax Onli Soft

  Nasledujúce hodnotenie zahŕňa bezpružinový matrac s dobrými ortopedickými vlastnosťami. Jeho výška je 19 cm, šírka 60 – 220 cm a maximálna dĺžka 230 cm. Nízka tuhosť je ideálna pre starších ľudí. Tento matrac zmierňuje svalové a kĺbové napätie, zlepšuje kardiovaskulárny systém a je dobrou preventívnou a terapeutickou podporou pri bolestiach dolnej časti chrbta.

  Náplň pripomína sendvič: 6 vrstiev prírodného latexu. Táto kombinácia zlepšuje vlastnosti materiálu a lepšie rozkladá hmotnosť človeka. Latex je veľmi pevný, nekrčí sa a nemení svoj tvar.

  Poťah je vyrobený z pleteniny napustenej aloe vera, ktorá je antibakteriálna a hypoalergénna.

  Výhody

  • bezpečné plnenie;
  • Polstrovanie je antibakteriálne;
  • Zlepšené anatomické vlastnosti;
  • Má dobrú priepustnosť vzduchu;
  • niekoľko vrstiev;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Promtex Orient Latex 6

  Hodnotenie: 4.6

  Promtex Orient Latex 6

  Nízky matrac bez pružín je ideálny na prepravu, pretože je dobre zrolovaný a nezaberá veľa miesta v batožinovom priestore. Môže sa použiť, keď sa hostia rozhodnú prenocovať, a potom sa uloží do špajze alebo do akéhokoľvek malého úložného priestoru. Pomáha tiež zakryť nerovnosti na pohovke alebo zvýšiť mäkkosť postele.

  Polstrovanie je latexové s hrúbkou 6 cm. Ponúka najlepšiu relaxáciu pre unavené svaly a kĺby po celom dni. Dobrý anatomický efekt vďaka vlastnostiam prírodného materiálu. Je hygroskopický, hypoalergénny, neprispieva k rastu mikroorganizmov a dlhodobo si zachováva svoj pôvodný vzhľad.

  Na pripevnenie k pohovke sú k dispozícii suché zipsy, takže matrac bude bezpečný, nebude sa hýbať ani krčiť. Poťah je vyrobený z antibakteriálne impregnovanej pleteniny.

  Výhody

  • sa dá zrolovať;
  • všestrannosť;
  • nevytvára parný efekt;
  • odolné voči opotrebovaniu;
  • sa odohrá za 10 minút;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  ENARTTI Latex 4

  Hodnotenie: 4.5

  BENARTTI Latex 4

  Hodnotená pohovka bez pružinového matraca má dobré výkonnostné vlastnosti. Bol navrhnutý na zlepšenie kvality spánku. Jeho základom je 4 cm hrubý latex. Mäkko podopiera telo, nespôsobuje protitlak, nezužuje cievy a umožňuje rýchle uvoľnenie a úľavu od únavy.

  Latex nehromadí prach, neabsorbuje pachy a nedráždi citlivé osoby. Nedeformuje sa, takže jeho životnosť je zaručená.

  Poťah je vyrobený z bavlnenej žakárovej tkaniny s aloe vera, ktorá eliminuje riziko vzniku plesní, mikroorganizmov a roztočov. Ľahko sa oblieka alebo vyzlieka a ľahko sa čistí v ruke aj v práčke. Tkanina dlho nemení farbu a je príjemná na dotyk.

  Výhody

  • Hypoalergénna výplň;
  • trvanlivosť;
  • antibakteriálna úprava tkaniny;
  • odnímateľný kryt;

  Nevýhody

  • neboli identifikované.

  Pamäť LONAX

  Hodnotenie: 4.5

  Pamäť LONAX

  Bezpružinový matrac s efektom pamäťovej peny určený na zlepšenie kvality spánku je doplnkovým poťahom pre pohovky a postele a má hrúbku 4 cm. Je vyplnená polyuretánovou penou, ktorá si pamätá polohu tela počas spánku a vytvára okamžitý pocit uvoľnenia a pohodlia.

  Tento materiál má niekoľko nesporných výhod. Má vysokú elasticitu, je bezpečný pre alergikov. Matrac sa prispôsobuje krivkám tela bez tlaku, nemá vplyv na kardiovaskulárny systém a zabezpečuje zdravý spánok a kvalitný odpočinok.

  Žakárová tkanina je veľmi pevná, priedušná, absorbuje vlhkosť a je odolná voči teplotným výkyvom. Jednoduchá údržba, pretože sa dá čistiť aj v práčke.

  Výhody

  • ľahký model;
  • dobrý liečivý účinok;
  • Pamäťové formy – pamäťový efekt
  • upravuje tuhosť matraca;
  • pohodlné skladovanie;

  nevýhody

  • neidentifikované.

  Najlepšie matrace bez pružín so strednou tuhosťou

  Bezpružinové matrace tohto typu sú, ako sa hovorí, zlatou strednou cestou. Majú všetky potrebné vlastnosti vlastné ortopedickým modelom a sú vhodné takmer pre každého. Rozmanitosť je spôsobená výplňami, z ktorých mnohé vytvárajú presne tento stupeň pevnosti. Matrace sú vhodné pri už existujúcich ochoreniach a na ich prevenciu. Hodnotenie zahŕňa modely s najlepšími vlastnosťami, ktoré boli potvrdené mnohými recenziami.

  Plexus

  Hodnotenie: 4.9

  Perrino Plexus

  Bezpružinový matrac je vyrobený z umelého latexu a má strednú tvrdosť na oboch stranách. K dispozícii je v šírkach od 60 cm, čo je vhodné na detské postele alebo na zakrytie jednej polovice rozkladacej pohovky. Max. šírka 1800 mm. Dĺžka matraca je široká, od 120 do 220 cm, takže je možné s týmto druhom bezpružinového matraca vytvoriť aj manželskú posteľ. Výška latexu 140 mm. Ak je pohovka nízka, tento výrobok ju urobí oveľa vyššou, čo je vhodné pre starších ľudí – kolená sa príliš neohýbajú. Šírka spania 900 mm, nosnosť 80 kg. Antiseptická impregnácia zabraňuje vzniku plesní a baktérií v prípade vysokej vlhkosti v miestnosti.

  Podľa recenzií je výrobok chválený za prispôsobenie sa ľudskému telu. Keď si ľahnete, povrch nadobudne anatomický tvar. Žiadny tlak, ale telo sa nepotopí. Veľmi ľahko sa prevracia na stranu. Nie je ťažké vstať z postele. Ak chcete mať dokonalý spánok, vyberte si tento matrac.

  Výhody

  • žiadne potopenie;
  • vankúšiky nevytvárajú dutiny;
  • Prispôsobí sa anatomickému tvaru používateľa;
  • ošetrené antibakteriálnym prostriedkom;
  • Kompaktne prenosné v rolke.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • max. 80 kg na lôžko.

  Sen
 • Mix
 • Hodnotenie: 4.9

  Dream<li></div><p>ne Mix“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/110166195701-8420.jpg“ title=“Sen</p><li>ne Mix“><p>Tento bezpružinový matrac sa vyznačuje vysokými ortopedickými vlastnosťami vďaka kombinovanému jadru zo 6 vrstiev. Jedna stredne tvrdá strana s vrstvou prírodného latexu. Podporuje rýchle uvoľnenie a zmiernenie únavy. Druhá strana je tuhšia vďaka kokosovému vláknu. Je určený pre ľudí s problémami hornej časti chrbtice.</p><p>Prírodná výplň je úplne hypoalergénna, neprepúšťa mikróby a je priepustná pre vzduch. Plášť je vyrobený z odolnej žakárovej tkaniny vyplnenej syntetickou bavlnou. Dobre drží prestieradlo, počas spánku sa nešmýka a nemačká.</p><p>Je považovaný za skutočný bestseller a spája v sebe užitočné vlastnosti matracov strednej a vysokej tvrdosti. Je známy svojou dlhou životnosťou. Škrupina sa netrhá, matrac sa nedeformuje.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>najlepšia kombinácia výplní;</li><li>vysoká odolnosť proti opotrebovaniu;</li><li>materiály bez alergénov;</li><li>zlepšené ortopedické vlastnosti;</li><li>stredná a vysoká tuhosť;</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3> Ormatec Flex Zone Plus Big</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Ormatec Flex Zone Plus Big

  Hodnotné miesto v hodnotení za dostupnú veľkosť: dĺžka 190-200 cm, šírka 80-180 cm. Limit 130 kg na lôžko. Výplň je vyrobená z monolitickej polyuretánovej peny s 5 zónami tvrdosti. Materiál s miernym masážnym účinkom dobre podopiera všetky časti tela počas spánku.

  Okamžite získava svoj tvar a nedeformuje sa. Je dokázané, že si zachováva svoje anatomické vlastnosti po dobu 20 rokov. Polyuretánová pena je ekologická výplň. Má podobné vlastnosti ako prírodný latex, ale stojí rádovo menej.

  Plášť zabraňuje hromadeniu prachu, je príjemný na dotyk a nevytvára žmolky. Napriek veľkej výške (23 cm) sa dá matrac zrolovať, prepravovať a skladovať v tejto podobe.

  Výhody

  • zvýšená výška;
  • dlhá životnosť;
  • odolné voči deformácii;
  • Dá sa uložiť do rolky;
  • 5 zón s rôznou nosnosťou;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Promtex Orient Roll Standard 18 Kokos

  Hodnotenie: 4.8

  Promtex Orient Roll Standard 18 kokosov

  Tento bezpružinový matrac má dve úrovne tvrdosti. Takže podľa svojich preferencií môžete použiť buď stredne tvrdú, alebo vysoko tvrdú stranu s vrstvou kokónu. výplň – syntetický latex. Má vysoké ortopedické vlastnosti, nezachytáva prach, neabsorbuje pachy a nespôsobuje alergické reakcie.

  Stredne tvrdý materiál dobre rozkladá hmotnosť a pohodlne sa s ním spí na boku. Na druhej strane, strana s kokosovým vláknom je vhodnejšou voľbou na udržanie chrbtice v správnej polohe.

  Plášť sa dá ľahko oddeliť a môžete ho čistiť v akomkoľvek stroji alebo ručne. Podľa správ je matrac plnohodnotnou posteľou na každodenné spanie a možno ho zrolovať a prepravovať v krajine; zmestí sa do batožinového priestoru a po rozložení správne funguje do 10 minút.

  Výhody

  • 2 strany: stredná a pevná;
  • sa dá zrolovať;
  • nehromadí prach;
  • vysokokvalitné materiály
  • ekologické výplne;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Sen
 • masáž ne Roll
 • Hodnotenie: 4.7

  Dream<li></div><p>ne Roll Massage“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/23316666195701-4620.jpg“ title=“Sen</p><li>ne Roll Massage“><p>Ďalší model v rebríčku sa dá aj zrolovať, čo je pre prepravu jednoznačné plus. Skladá sa z troch vrstiev syntetickej peny. Monoblok s hrúbkou 14 cm v strede a drsný povrch na okrajoch, ktorý vytvára masážny efekt, zlepšuje relaxáciu a kvalitu spánku.</p><p>Matrac je priedušný, čo pomáha znižovať riziko rastu baktérií. Žakárový poťah je vyrobený z bavlny a zmesových tkanín. Materiál je hladký a zároveň má protišmykový účinok, ktorý zabraňuje pokrčeniu fólie.</p><p>Respondenti považovali matrac za veľmi dobrý pomer ceny a kvality. Mnohí sa vyjadrili o jeho všestrannosti. Tento matrac môžete používať doma aj na chate.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>mikromasážny účinok;</li><li>protišmykový kryt;</li><li>Pohodlná doprava;</li><li>Dobrá cirkulácia vzduchu;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3> LONAX Roll Cocos Eco</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=LONAX Roll Cocos Eco

  Kvalitný kombinovaný matrac pre tých, ktorí si radi pohodlne oddýchnu. Na jednej strane je 14 cm vysoký monolit z polyuretánovej peny, ktorý poskytuje strednú tuhosť. Na druhej strane je centimetrová vrstva kokosového vlákna. Má vysoký stupeň pevnosti.

  Vďaka tejto kombinácii je tento matrac vhodný pre celú rodinu bez ohľadu na vek a problémy s chrbticou. Polyuretánová pena je síce vyrobená človekom, ale je úplne bezpečná, nedráždi a umožňuje dobrú cirkuláciu vzduchu. Prírodné kokosové vlákno zvyšuje životnosť matraca.

  Kryt sa nedá odstrániť; vyrobený zo žakáru, pomaly sa čistí, ľahko sa odstraňuje špongiou navlhčenou mydlovou vodou. Matrac je multifunkčný. Môže sa používať ako hlavné lôžko, vyhradené pre hostí alebo ako letné lôžko.

  Výhody

  • 2 typy tuhosti;
  • prijateľná cena;
  • absorpčné;
  • preprava na roliach;
  • bezpečné materiály;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Sen
 • ne DreamRoll Eco
 • Hodnotenie: 4.5

  Dream<li></div><p>ne DreamRoll Eco“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/20016666195701-5220.jpg“ title=“Sen</p><li>ne DreamRoll Eco“><p>Model, ktorý v sebe spája dobré ortopedické vlastnosti, vysoký výkon a zároveň pomerne prijateľnú cenu, dopĺňa hodnotenie bezpružinových matracov strednej tvrdosti. Výplň tvorí syntetická latexová monolitická polyuretánová pena. Tento hypoalergénny, bezpečný materiál je odolný, časom sa nedeformuje, neabsorbuje pachy, neplesnivie a bráni rastu mikroorganizmov a roztočov.</p><p>Matrac je vhodný nielen na domáce použitie. Kompaktne sa zroluje a dá sa prepravovať na chate alebo na vidieku.</p><p>Podľa recenzií je veľmi pohodlný na spanie, rýchlo sa uvoľňuje a zmierňuje únavu, nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť, je vhodný pre všetkých členov rodiny: deti, strednú generáciu aj dôchodcov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>optimálna tuhosť;</li><li>priedušné materiály;</li><li>dlhá životnosť</li><li>pohodlný odpočinok;</li><li>odolnosť voči warpu;</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h2>Najlepšie matrace bez pružín s vysokou tuhosťou</h2><p>Bezpružinové matrace so zvýšenou tuhosťou rovnomerne rozkladajú hmotnosť spiaceho a poskytujú pevný a rovný povrch. Sú určené pre ľudí s vyššou telesnou hmotnosťou, osteochondrózou a problémami s držaním tela. Pediatri odporúčajú tento model v prvých mesiacoch života pre správne formovanie pohybového aparátu. Hlavnou výplňou matraca je kokosové vlákno. Čím hrubšia vrstva, tým väčšia tuhosť.</p><h3><b>Zmiešajte sa</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Beautyson Mix

  Prvé miesto patrí bezpružinovému matracu s dvoma úrovňami tvrdosti. Striedanie kokosovej a latexovej vrstvy zvyšuje ortopedické vlastnosti a životnosť. Jedna strana matraca je tvrdá, druhá strana je stredne tvrdá. V závislosti od aplikácie možno dosiahnuť rôzne efekty.

  Latexová strana podporuje uvoľnenie svalov a zdravý spánok a často sa používa v chladnejších obdobiach. Kokos – posilňuje chrbticu, zabraňuje skolióze a je ideálny pre horúce ročné obdobie. Oba materiály sú prírodné a šetrné k životnému prostrediu.

  Pre tých, ktorí majú radi exkluzívne vzory, sú k dispozícii obaly v tmavých a svetlých farbách s rafinovanými ornamentmi. Sú vyrobené z pleteniny so striebornými priadzami a vyplnené hypoalergénnym vláknom.

  Výhody

  • vysoké ortopedické vlastnosti;
  • zaujímavý dizajn škrupiny;
  • hygienické;
  • prírodné výplne;
  • 2 úrovne tvrdosti;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Magniflex Merino (Merinos)

  Hodnotenie: 4.8

  Magniflex Merino (Merinos)

  Tento model, ktorý bol vyvinutý pred viac ako 20 rokmi v Taliansku, sa stal takým populárnym, že sa stále vyrába, pričom boli pridané niektoré drobné detaily. Matrac je k dispozícii v niekoľkých veľkostných variantoch. Maximálna šírka 200 cm, dĺžka 220 cm. Môže uniesť hmotnosť až 200 kg na lôžko.

  Je vyrobená z prírodnej latexovej peny, dobre prepúšťa vzduch, nezadržiava tekutiny a pachy, neroztoče a baktérie. Matrac presne kopíruje krivky vášho tela, čím zvyšuje vaše pohodlie počas spánku.

  Škrupina s rôznymi náplňami umožňuje používať jednu stranu v lete a druhú v zime. Ideálnym materiálom na zahriatie je čistá prírodná bavlna. Merino vlna sa odporúča na zimu, pretože je úplne hypoalergénna a dobre udržiava teplo.

  Výhody

  • vysoké zaťaženie na lôžko;
  • antialergické materiály;
  • zimno-letná pokrývka;
  • extra elastický latex;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Sen
 • ne Orto 15
 • Hodnotenie: 4.7

  Dream<li></div><p>ne Orto 15″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/47916666195701-5320.jpg“ title=“Sen</p><li>ne Orto 15″><p>Priložili sme super tvrdý matrac, ktorý je vyplnený iba kokosovým vláknom. Niekoľko vrstiev vytvára ideálne miesto na spanie, ktoré udržiava chrbticu v správnom tvare. Kokosové vlákno je prírodný materiál, ktorý poskytuje vysokú tuhosť. Je absolútne bezpečný, antibakteriálny a hypoalergénny.</p><p>Žakárový poťah má objemné reliéfne vzory. nepriťahuje prach, chráni prestieradlo pred pokrčením a možno ho čistiť vlhkou špongiou.</p><p>Dvojlôžkový matrac je najúspešnejší zo všetkých komerčne dostupných matracov pre páry s výrazným rozdielom hmotnosti. Mnohí používatelia tvrdého spánku sa vyjadrili, že ide o jeden z najlepších modelov v tomto segmente. Všetky materiály sú prírodné a cena je prijateľná.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>maximálna pevnosť;</li><li>dlhá životnosť;</li><li>odporúčané ortopédmi;</li><li>reliéfny poťah na prikrývku;</li><li>vysoká úroveň pohodlia;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3> Ormatec Tatami Fuji</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Ormatec Tatami Fuji

  Zvýšená pevnosť vďaka kombinácii kokosového vlákna a termovlákna. Nízka výška 13 cm umožňuje použitie matraca na pohovkách a postieľkach. Je vhodná pre chrbticu v detstve a dospievaní a je vhodná aj pre ľudí, ktorí uprednostňujú pevný a hladký povrch pred mäkkou posteľou.

  Termo vlna je vyrobená z prírodnej bavlny. Udržuje lepšiu mikroklímu a zvyšuje kvalitu spánku. Odnímateľný poťah z pleteniny prešívanej hypoalergénnym vláknom. Dobre sa perie ručne aj vo všetkých druhoch strojov.

  Podľa recenzií matrac kombinuje všetky potrebné vlastnosti pre pohodlný odpočinok, vysoký výkon a primerané náklady.

  Výhody

  • zvýšená pevnosť;
  • Odporúča sa pre detské postele;
  • odnímateľný kryt;
  • prírodné výplne;
  • tepelné vlastnosti;

  Nevýhody

  • žiadne identifikované prírodné výplne.

  Promtex Orient ErgoRoll 18 Kokos

  Hodnotenie: 4.5

  Promtex Orient ErgoRoll 18 Kokos

  Model s dvoma úrovňami tvrdosti: vysokou a strednou dopĺňa naše hodnotenie. Kombinovaná výplň pomáha striedať strany a dosiahnuť účinok, ktorý telo v danom okamihu potrebuje. 18 cm hrubé polstrovanie z umelého latexu sa prispôsobuje polohe tela a podporuje zdravý a pokojný spánok. Vrstva kokosového vlákna zvyšuje tuhosť a vytvára všetky podmienky na udržanie správneho tvaru chrbtice.

  Bezpružinový matrac je vysoko antibakteriálny, neprepúšťa vlhkosť, ale je dobre vetraný, takže riziko vzniku plesní a baktérií je nulové. Matrac sa dá zrolovať latexovou stranou dovnútra a prepraviť na chatu.

  Podľa respondentov je tento model dobrým všestranným riešením za nízku cenu. Možnosť zvinutia uľahčuje a zlacňuje prepravu matraca od predajcu a umožňuje jeho prepravu do vidieckeho domu v lete.

  Výhody

  • Vysoké ortopedické vlastnosti;
  • rozpočtová cena;
  • hrubý kryt;
  • 2 nastavenia tuhosti;
  • priedušnosť;

  Nevýhody

  • neidentifikované.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: