6 najlepších práčok Hotpoint-Ariston

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani návod na nákup. Pred zakúpením spotrebiča sa obráťte na odborníka.

Umývanie rúk je prácny a časovo náročný proces. Preto je automatická práčka vnímaná ako prvá nevyhnutná vec v domácnosti. Čím je model funkčnejší, tým viac rôznych úloh zvládne.

V sortimente značiek domácich spotrebičov nie menej, ak nie viac ako tucet rôznych modelov práčok pre každý vkus a peňaženku. Výber správneho produktu bez preplatenia je náročná úloha, najmä pre tých, ktorí nerozumejú marketingovým trikom. Používateľ si často zakúpi stroj, ktorý využíva menej ako polovicu možností, hoci všetky boli zahrnuté v cene.

Naši odborníci sa rozhodli pomôcť vám zorientovať sa v ponuke a zúžiť výber na jednu známu spoločnosť. Ponúkame vám taliansku značku Hotpoint-Ariston. Preskúmali sme najobľúbenejšie modely, pričom sme zdôraznili ich vlastnosti, ako aj výhody a nevýhody každého z nich. Na základe získaných informácií sme zostavili hodnotenie 6 najlepších práčok Hotpoint-Ariston.

Na čo si dať pozor pri výbere práčky

Rozmery a objem nádrže

Štandardná veľkosť je 85 cm vysoká a 55 cm hlboká. Tieto modely sú vhodné pre stredne veľké a veľké miestnosti. Stroj môžete naložiť od 6 do 8 kg. Užšie verzie s hĺbkou 45-35 sú ideálne pre tých, ktorí majú malú vaňu. Kompaktnosť samozrejme ovplyvňuje kapacitu – do zásobníka nemôžete vložiť viac ako 5-7 kg suchej bielizne. Pred nákupom na to vždy pamätajte.

Typ nakladania

Najobľúbenejšie sú samostatné automatické umývačky riadu. Výrobcovia ich neustále vylepšujú, čím zvyšujú potenciál. Medzi výhody takýchto modelov patrí možnosť zabudovania napríklad do kuchynskej zostavy alebo kúpeľňového umývadla, ako aj kontrola umývacieho procesu cez sklenený poklop.

Výrobky vertikálneho typu sú vhodnejšie pre malé kúpeľne, pretože nevyžadujú ďalší priestor, pretože dvere sú umiestnené v hornej časti konštrukcie. Pri umývaní dlaždíc ich môžete vždy vybrať alebo pridať späť. Tieto stroje vibrujú menej ako predné.

Materiál použitý na výrobu bubna a nádrže

Vďaka plastovým (plastovým) nádržiam sú práčky lacnejšie, menej hlučné a nie sú náchylné na koróziu, ale často sa kazia. Nádrže z nehrdzavejúcej ocele sú na druhej strane veľmi odolné a odolné, ale sú hlučné a ich prítomnosť vo výrobku zvyšuje náklady. Odborníci odporúčajú uprednostniť kov, zatvárať oči pred všetkými nepodstatnými nevýhodami. Sudy sú na rozdiel od nádrží vždy vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Trieda spinningu

Ako suché má byť vaše prádlo?. Trieda A (1500 ot./min) zanechá len 45 % vlhkosti; trieda B (1200-1500 ot./min) – 54 %; trieda C (1000-1200 ot./min) – 63 %; trieda D (800-1000 ot./min) – 72 %. Existuje aj trieda E, F a G, ale moderní výrobcovia takéto výrobky takmer nevyrábajú ani v počiatočnom cenovom segmente.

Typ kontroly

Podľa odborníkov je mechanický spoľahlivejší, ale nie je taký pohodlný ako elektrický. Otočné spínače sú jednoduché, citlivé na vlhkosť a vodu, takže vydržia dlhšie a menej často sa kazia. Dotykové tlačidlá sú rozmarné a často zlyhávajú pri dlhodobom vystavení vlhkosti. Ak má byť spotrebič nainštalovaný v kuchyni, môžete tento bod zanedbať, pretože tam je málo vlhkosti. Na druhej strane, pre kúpeľňové inštalácie je lepšou voľbou mechanicky ovládaný model.

Hodnotenie najlepších práčok Hotpoint-Ariston

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie práčky s predným plnením Hotpoint-Ariston1Hotpoint-Ariston RZ 1047 W37 920€
2Hotpoint-Ariston RST 703 DW18 847€
3Hotpoint-Ariston VMF 702 B20 300€
4Hotpoint-Ariston VMUF 501 B13 226€
5Hotpoint-Ariston VMUG 501 B13 230€
Najlepšie zvislé práčky Hotpoint-Ariston1Hotpoint-Ariston WMTL 601 L21 715€

Najlepšie spredu plnené práčky Hotpoint-Ariston

Hotpoint-Ariston RZ 1047 W

Hodnotenie: 4.9

Hotpoint-Ariston RZ 1047 W

Prvé miesto v kategórii automatických strojov s vysokou triedou odstreďovania. Nádrž je vyrobená z odolného plastu. Bubon sa otáča rýchlosťou 1400 otáčok za minútu, takže na konci dňa máte takmer suchú bielizeň. Maximálna kapacita náplne je až 10 kg, takže práčka je ideálna pre veľké rodiny a ľudí, ktorí majú malé deti. Stroj eliminuje takmer všetky typy škvŕn, pretože invertorový motor poskytuje desať rôznych typov otáčok. Správny prací program si môžete vybrať v štyroch krokoch – stačí zadať materiál a farbu.

Výhody

 • Eco Rain na úsporu vody;
 • veľký LCD displej;
 • Nízka hladina hluku – 56/76 dB
 • jemné pranie;
 • oneskorený štart.

Nevýhody

 • Veľké rozmery – 60 x 60 x 85 cm;
 • Drahé – 45300 p.

Hotpoint-Ariston RST 703 DW

Hodnotenie: 4.8

Hotpoint-Ariston RST 703 DW

Druhým najvýkonnejším modelom je práčka s predným plnením so 14 automatickými programami pre rôzne druhy nečistôt a tkanín. Nádrž je vyrobená z plastu. Prevádzka je riadená senzormi a všetky potrebné informácie sa zobrazujú na digitálnom displeji. Má zníženú hĺbku len 44 cm, ale pojme až 7 kg suchých tkanín, čo je dosť pre 3-5-člennú rodinu. Zariadenie má triedu otáčania C (1000 otáčok za minútu). Používateľ môže nastaviť rýchlosť bubna. Spotrebič na konci cyklu pípne.

Výhody

 • široký poklop – 34 cm;
 • funkcia odloženého štartu až o 24 hodín
 • Priame vstrekovanie pracieho prostriedku pre lepší výsledok prania.;
 • prijateľná cena 21k. .

Nevýhody

 • hlučná prevádzka – 64/82 dB.

Hotpoint-Ariston VMF 702 B

Hodnotenie: 4.7

Hotpoint-Ariston VMF 702 B

Tretie miesto patrí multifunkčnej automatickej práčke štandardných rozmerov. Výrobok má hĺbku 54 cm. Práčka sa zmestí do štandardnej kúpeľne alebo kuchyne. Spotrebič môže vložiť maximálne 7 kg suchej bielizne. Vďaka špeciálnemu bezpečnostnému mechanizmu sa minimalizuje riziko rozbitia spotrebiča. Vysokú spotrebu energie triedy A ušetria tí, ktorí často spúšťajú pranie. Ideálne pre veľké rodiny alebo osoby s malými deťmi. Špeciálne navrhnutý cyklus umožňuje odstrániť aj tie najodolnejšie škvrny bez toho, aby ste museli predmety vopred ošetrovať.

Výhody

 • Trieda otáčok C (100 ot./min.);
 • informačný digitálny displej;
 • 16 rôznych programov;
 • oneskorený štart.

Nevýhody

 • relatívne drahé – 22 tisíc. .

Hotpoint-Ariston VMUF 501 B

Hodnotenie: 4.6

Hotpoint-Ariston VMUF 501 B

Štvrtá práčka sa stáva ultratenkou práčkou – jej hĺbka je len 35 cm. To umožňuje umiestniť model aj do malých priestorov. Napriek tomu, že je tak kompaktná, maximálna náplň je až 7 kg suchej bielizne, rovnako ako u mnohých podobných zariadení, ktoré majú väčšiu hĺbku. Trieda otáčok C (100 ot./min.). Používateľ môže v prípade potreby zrušiť cyklus odstreďovania alebo zmeniť otáčky bubna. Nádrž je vyrobená z odolného plastu. Senzorom riadená prevádzka s otočným gombíkom a digitálnym displejom. 16 dostupných programov.

Výhody

 • protialergický program;
 • Ochrana proti úniku;
 • Kontrola nerovnováhy a penenia
 • rozumná cena – 15970 p.

Nevýhody

 • Vysoká hladina hluku 80 dB pri žmýkaní utierok.

Hotpoint-Ariston VMUG 501 B

Hodnotenie: 4.5

Hotpoint-Ariston VMUG 501 B

Piaty rad získava automatický stroj, ktorý je považovaný za najlepší z hľadiska pomeru kvalita/cena. Maximálna kapacita práčky je 5 kg suchej bielizne. Je to spôsobené tým, že kryt je hlboký len 35 cm. Skvelá voľba pre malú rodinu v byte s malou kúpeľňou. Trieda otáčok, ako na väčšine moderných prístrojov, C (1000 ot./min.). Používateľ má k dispozícii 6 rôznych programov vrátane špeciálnych programov, ako je jemné pranie. Ovláda sa pomocou tlačidiel a otočných gombíkov a všetky informácie sa zobrazujú na informatívnej digitálnej obrazovke.

Výhody

 • dodatočné vkladanie bielizne;
 • zvukový signál na konci cyklu;
 • rozumná cena – 14560 p.

Nevýhody

 • vysoká hladina hluku pri otáčaní – 83 dB.

Najlepšie zvislé práčky Hotpoint-Ariston

Hotpoint-Ariston WMTL 601 L

Hodnotenie: 4.8

Hotpoint-Ariston WMTL 601 L

Líder v kategórii hodnotenia je praktický automat kompaktných rozmerov. Po praní sa bubon vždy zastaví s klapkami smerom nahor, ako používatelia napísali vo svojich recenziách. K pohodliu prispieva aj vrchné nakladanie. Do práčky sa zmestí až 6 kg suchej bielizne. Je vybavený silnou plastovou nádržou. K dispozícii máte 18 programov. K dispozícii je funkcia odloženého štartu, ktorá umožňuje naprogramovať zariadenie až na 12 hodín.

Výhody

 • trieda otáčok C (1000 ot./min.);
 • Úplná absencia vibrácií;
 • Nízka hladina hluku – 59 / 76 dB.

Nevýhody

 • žiadne zobrazenie;
 • Relatívne drahé – 23200 p.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: