7 najlepších kotlov na tuhé palivo pre dlhé horáky

*✅Najlepšie podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je nevyhnutná konzultácia s odborníkom.

Jednou z nevýhod kotlov na tuhé palivo bolo pripútanie ich majiteľov k domu z dôvodu potreby pravidelného vhadzovania paliva do pece. V súčasnosti sú na trhu modely s dlhou životnosťou spaľovania, vďaka ktorým môže ohrievač fungovať niekoľko dní bez ľudského zásahu. Modely sa líšia kapacitou, rozmermi a cenou. Odborníci z expertológie odporúčajú, aby ste pred kúpou ohrievača venovali pozornosť niekoľkým bodom.

Naše odporúčania pre výber látky

Ak chcete tento nákup uskutočniť bez výčitiek, musíte venovať trochu času výberu optimálneho spotrebiča.

 1. Napájanie. Začnite hľadať kotol s tepelným výkonom modelu. Konzervatívne sa predpokladá, že 1 kW postačuje na vykurovanie domáceho priestoru s rozlohou 10 metrov štvorcových. . V praxi tento vzorec nie vždy funguje, pretože spotreba paliva je často veľmi nízka. . To platí len v regiónoch s miernou zimou. Preto je najlepšie požiadať o názor používateľov vo vašom regióne, ktorí kotol úspešne otestovali v zimných podmienkach.
 2. Čas horenia.Čas horenia pri plnom zaťažení je dôležitým ukazovateľom kotla na tuhé palivo. Môže sa uvádzať od 6 hodín do niekoľkých dní. Čím väčšie je ohnisko a čím väčší je počet režimov, tým dlhší čas trvá, kým sa palivo rozhorí. Nie všetci používatelia potrebujú rekordné údaje, ak je v dome niekto, kto monitoruje prevádzku spotrebiča.
 3. Druhy paliva.Pri výbere kotla na tuhé palivo je dôležité zohľadniť odporúčané palivá. Práve s nimi môžete dosiahnuť plný výkon.
 4. Väčšina modelov úspešne využíva drevo, rašelinové brikety a uhlie. Na trhu však nájdete aj vysoko špecializované produkty.
 5. Mnohí majitelia súkromných domov ocenia doplnenie vykurovacích prvkov. Kotol na elektrickú energiu môže vykurovať dom mimo sezóny alebo nosič tepla po spálení tuhého paliva.
 6. Inštalácia prídavného horáka v kotle ponúka používateľovi ešte viac možností. Umožňuje používať palivá ako nafta, plyn a pelety.
 7. Metóda kontroly. Čoraz viac kotlov na tuhé palivo je vybavených ďalšími funkciami, ktoré zjednodušujú prevádzku zariadenia. Ale v snahe o komfort prevádzky bude musieť obetovať energetickú nezávislosť. Mnohé moderné možnosti umožňujú pripojenie vykurovacieho zariadenia k elektrickej sieti. Táto možnosť nie je vhodná pre regióny s výpadkami elektrickej energie.

Naša recenzia prináša 7 najlepších kotlov na tuhé palivo pre dlhodobé spaľovanie. Domáci používatelia ich úspešne testovali v domácnostiach, garážach a skladoch a získali od nich pozitívnu spätnú väzbu.

7 najlepších kotlov na tuhé palivo na kontinuálne spaľovanie

NomináciaUmiestnenieNázovCena
7 najlepších kotlov na tuhé palivo pre dlhodobé spaľovanie1ZOTA Topol-32VK53 991 €
2Heiztechnik Q Komfort 1566 700 €
3NMC Magnum KDG 15 TE74 580 €
4WIRT Smart 2087 500 €
5Heiztechnik Q Komfort 75210 600 €
6Teplodar Kupper Expert-1569 000 €
7Thermocraft Zeus 1259 600 €

ZOTA Topol-32VK

Hodnotenie: 4.9

ZOTA Topol-32VK.jpg

Pri vykurovaní veľkého domu (do 300 m2) je možné vykurovať aj malý dom. m) zvládne kotol na tuhé palivo ZOTA Topol-32VK. Tento model sa dostal na vrchol nášho prehľadu z viacerých dôvodov. V prvom rade je potrebné upozorniť na vysokú kapacitu zariadenia (32 kW). Nemecký výrobca sa postaral aj o tepelnú izoláciu – vodný plášť je zabalený do čadičovej lepenky. Ak je v základnej konfigurácii trvanie spaľovania obmedzené na 12 hodín, inštalácia automatizačnej jednotky TurboSet tento údaj zdvojnásobí. Model má nastaviteľnú komínovú klapku, ktorá sa dá použiť na presné udržiavanie teploty vo vykurovacom systéme. Cena kotla je atraktívna; je určený na inštaláciu s peletovým alebo plynovým horákom.

Podľa používateľov je silnou stránkou modelu rýchle rozhorievanie paliva, na ktoré slúžia dvoje dvierka na zakúrenie. Medzi nevýhody patrí potreba častého čistenia zásuvky na popol a roštu ohniska.

Výhody

 • schopnosť kombinovať palivo;
 • rýchly ohrev;
 • vysoký výkon;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • často sa musí čistiť.

Heiztechnik Q Komfort 15

Hodnotenie: 4.8

Heiztechnik Q Komfort 15

Ak plocha domu nie je väčšia ako 130 m2. m, môžete dať prednosť kotlu Heiztechnik Q Komfort 15. Jeho maximálny výkon je 15 kW. Jednookruhové zariadenie vykazuje vysokú účinnosť (86 %), čo znamená úspornú spotrebu paliva. Model vyzerá moderne a ľahko sa ovláda. Výrobca vybavil kotol elektronickou reguláciou, displejom, konektorom pre externé ovládanie. Ako palivo možno použiť drevo a drevené brikety, uhlie a brikety z dreveného uhlia. Ohrievač vyžaduje jednofázové pripojenie k sieti. Odborníci ocenili nápadný vzhľad. Model sa stal strieborným medailistom v hodnotení.

Používatelia si kotol vo svojich recenziách pochvaľujú – je dobre vybavený, úsporný a dá sa ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Medzi nevýhody patrí vysoká cena.

Výhody

 • ziskovosť;
 • bohatý súbor;
 • moderný dizajn;
 • automatické odstraňovanie popola.

Výhody

 • vysoká cena.

NMC Magnum KDG 15 TE

Hodnotenie: 4.7

NMC Magnum KDG 15 TE

Kotol na tuhé palivo NMC Magnum KDG 15 TE má dlhý čas horenia. Stačí naložiť veľkú dávku paliva, ktorá zabezpečí teplo v dome na 24 hodín. Odborníci vyzdvihujú inovatívny rošt plnený vodou, ktorý vedie k rýchlejšiemu ohrevu vykurovacieho média a minimalizuje opotrebovanie vnútorných komponentov. Výrobca zvážil možnosť pripojenia vykurovacích telies, ktoré môžu byť užitočné mimo sezóny. Popol je možné odstrániť bez zastavenia spotrebiča, preto stačí založiť oheň na začiatku sezóny a uhasiť ho, keď sa oteplí. Výrobok by mal byť ocenený veľkolepým vzhľadom zariadenia. Tento model uzatvára prvú trojku v našom prehľade.

Majitelia sú spokojní s účinnosťou kotla, širokou škálou používaných palív, jednoduchou údržbou. Nevýhodou je malá zásuvka na popol.

Výhody

 • popol sa dá ľahko odstrániť;
 • dlhý prevádzkový čas pri jednom zaťažení;
 • veľkolepý vzhľad;
 • dobrá tepelná izolácia.

Nevýhody

 • malá zásuvka na popol.

WIRT Smart 20

Hodnotenie: 4.6

WIRT Smart 20

Široký sortiment kotlov na tuhé palivo ponúka ruská značka WIRT. Smart 20 zaujal odborníkov a je ideálny na vykurovanie domov s rozlohou do 130 m2. . Výrobcovi sa podarilo dosiahnuť vysokú účinnosť (85 %) zariadenia. Základným palivom je drevo, uhlie a rašelinové brikety, ale v prípade potreby je možné kotol upraviť na vykurovací olej, pelety, plyn alebo elektrinu (je možné nainštalovať vhodný horák alebo vykurovacie teleso). Kotol má veľké ohnisko – ak je plne využité, môžete si užívať teplo celú noc.

Pri analýze recenzií majiteľov kotlov WIRT Smart 20 odborníci dospeli k záveru, že model sa ukázal ako úspešný. Niektorí používatelia si kotol vyberajú nesprávne, pričom vychádzajú len z maximálneho výkonu.

Výhody

 • vysoká účinnosť;
 • široká škála používaných palív;
 • priestranná pec;
 • kvalitná výroba.

Nevýhody

 • Inzerovaná vykurovacia plocha je nadhodnotená.

Heiztechnik Q Komfort 75

Hodnotenie: 4.5

HEIZTECHNIK Q KOMFORT 75

Kotol na tuhé palivo Heiztechnik Q Komfort 75 sa môže pochváliť najvyšším výkonom na pozadí konkurencie v našom prehľade. Takýto ohrievač môže vykurovať veľké chaty, garáže alebo sklady (plocha až 700 metrov štvorcových. ). Jedna náplň vydrží až 3 dni, ale na dosiahnutie tejto dĺžky je potrebné zakúpiť mechanický regulátor ťahu. Odborníci si obľúbili vodou zaplavené rošty s čistiacim mechanizmom a pedálom. Vďaka použitiu 5 mm ocele sa výrobcovi podarilo zvýšiť životnosť zariadenia až na 20 rokov.

Používatelia sú spokojní so spoľahlivosťou a nenáročnosťou kotla Heiztechnik Q Komfort 75. Úspešne spotrebuje aj nekvalitné palivo a premení ho na teplo. nevýhody uvádzajú vysokú cenu a nedostatok náhradných dielov.

Výhody

 • vysoký tepelný výkon;
 • dlhý čas horenia na jednu náplň;
 • pevnosť a odolnosť;
 • komfortná pec.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • nedostatok náhradných dielov.

Teplodar Kupper Expert-15

Hodnotenie: 4.4

Teplodar Kupper Expert-15

Kotol Teplodar Kupper Expert-15 je medzi majiteľmi domov veľmi obľúbený. Inštaluje sa v malých domoch a priestoroch, ktorých plocha nepresahuje 130 m2. . Zariadenie je určené na spaľovanie tuhých palív, ako sú uhlie (odporúčané), brikety a drevo. Výrobca vybavil svoj výrobok vykurovacím telesom, ktoré zabraňuje zamrznutiu vody vo vykurovacom systéme. Používatelia si môžu objednať inštaláciu plynového alebo peletového horáka, ak si to želajú. Odborníci chvália jeho trojzónový prívod vzduchu, moderný výmenník tepla a veľký objem spaľovacej komory. Výsledkom je, že čas horenia dosahuje 24 hodín. Na riešenie rôznych úloh pomáhajú 4 režimy prevádzky, od rýchleho zahriatia (0,5 hodiny) až po „maximum“ (denné nabíjanie).

Majitelia sú spokojní s rýchlym nastavením teploty, kompletnosťou, kvalitou spracovania. Na druhej strane sa odvolávajú na zložitú inštaláciu zariadenia.

Výhody

 • dobre vybavené;
 • Diskrétnosť v kvalite paliva;
 • 4 režimy prevádzky;
 • vysokokvalitná výroba.

Nevýhody

 • komplikované spojenie.

Thermokraft Zeus 12

Hodnotenie: 4.3

THERMOCRAFT ZEUS 12

Prehľad najlepších kotlov na tuhé palivo na kontinuálne spaľovanie Termokraft Zeus 12 sa uzatvára. Zariadenie je horšie ako jeho konkurenti z hľadiska tepelného výkonu (12 kW), rozsah použitia je obmedzený na domy s plochou 90-120 metrov štvorcových. . Ako zdroj tepla možno použiť kameň, hnedé uhlie alebo brikety. Silné stránky kotla odborníci pripisujú kompaktným rozmerom, 3-chodovému rúrkovému výmenníku tepla, vysokej účinnosti (86 %). Výrobca vybavil svoj výrobok špeciálnym čistiacim mechanizmom, ktorý drví trosku a odstraňuje ju. Konštrukcia umožňuje inštaláciu bloku vykurovacích telies, ktoré rozšíria možnosti vykurovacieho zariadenia. Izolácia na báze čadičových vlákien pomáha znižovať tepelné straty.

Podľa názoru majiteľov kotol Thermokraft Zeus 12 plne zvláda svoje úlohy, ľahko sa inštaluje a obsluhuje. Nemôže sa kúriť len drevom, drevo je vhodné len na podpaľovanie.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • kompaktné rozmery;
 • premyslený systém odstraňovania trosky;
 • účinná tepelná izolácia.

Nevýhody

 • nie všetky druhy paliva sú vhodné.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: