Prehľad čističky vzduchu TCL Breeva A3

*Prehľad najlepších modelov od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

A3 je čistička vzduchu pre domácnosť s viacstupňovým filtračným systémom, flexibilným ovládaním, príjemným dizajnom a špičkovými doplnkami. Rad beeva vyrába čínska spoločnosť TCL Corporation, významný dodávateľ domácich spotrebičov s takmer polstoročnou históriou.

Vzhľad

tcl.jpg

Čistička je uložená v elegantnom valcovitom puzdre z kvalitného plastu s príjemnou matnou povrchovou štruktúrou.

Stred je mierne zúžený jemne osvetleným rámčekom. Vydáva žltkasté, rozptýlené svetlo, ktoré v tme vyzerá atraktívne a nenápadne a môže slúžiť ako jemné nočné svetlo.

Spodná časť je po celej ploche perforovaná – odtiaľ sa odvádza vzduch. Horný okraj je navrhnutý ako štrbina pod miernym uhlom.

Celkový štýl dizajnu je nenápadná špičková technológia, ktorá sa hodí do každého interiéru.

K dispozícii v čiernej alebo bielej farbe.

Technické špecifikácie

Model beeva A3 je v mnohých ohľadoch podobný jednoduchšiemu modelu beeva A2, ale má niekoľko dôležitých vylepšení. Spodný a horný priemer krytu sú rovnaké – 250 mm. Výška jednotky je 480 mm.

Kapacita úpravy vzduchu 270 metrov kubických. metrov za hodinu. To zodpovedá schopnosti efektívne obslúžiť plochu od 19 do 32 metrov štvorcových. V závislosti od podmienok a výšky stropu.

Vzduch nasáva kompaktný elektromotor. Pracuje v rôznych režimoch a produkuje rôzne úrovne hluku.

Dokáže zistiť znečistenie na základe údajov zo senzorov a automaticky udržiavať ovzdušie na prijateľnej úrovni.

Vzduch sa čistí v režime 5 v 1 vďaka viacstupňovému filtru.

Princíp čistenia vzduchu

43242342113.jpg

Filtračný systém beeva A3 pozostáva z piatich vrstiev, z ktorých každá je určená pre špecifický typ kontaminantu:

 1. predfilter s hrubým filtrom;
 2. Jemný filter HEPA;
 3. uhlíkový filter;
 4. ultrafialový sterilizátor;
 5. ionizátor.

Predfilter zachytí najväčšie frakcie – chlpy domácich zvierat, textilné vlákna, veľké prachové častice, dokonca aj jednotlivé malé častice hmyzu.

filter HEPA vo vozidle beeva A3 je zaradený do kategórie H13. Ide o najbežnejší typ jemného filtra, ktorý sa bežne používa v klimatizačných zariadeniach. Jeho krása spočíva v schopnosti zachytiť najmenšie častice z 0.3 µm. Je najmenej 100-krát menší ako hrúbka ľudského vlasu. Je to filter HEPA, ktorý zadrží 99.97 % znečistenia ovzdušia.

Uhlíkový filter je vhodnejší na odstraňovanie zápachu. Účinne čistí aj cigaretový dym. Aktívne uhlie je známe svojimi vynikajúcimi sorpčnými vlastnosťami, a preto sa tieto filtre široko používajú aj v klimatizačnej technike.

UV sterilizátor nie je ani tak filter v klasickom zmysle slova, ale hygienická bariéra proti ničeniu škodlivých mikroorganizmov. Okrem toho technológia
Prístroj eeva Shield TM UV-C dokáže zničiť nežiaduce živočíchy na úrovni DNA. Preto zariadenie beeva A3 čistí vzduch nielen od patogénnych baktérií, ale aj od vírusov, ktoré sú tisíckrát menšie ako baktérie.

Ionizátor úplne zbavuje prúdiaci vzduch aj tých najmenších nečistôt, s ktorými by si neporadil ani filter HEPA. To sa dosiahne použitím vysokonapäťového elektrického poľa pomocou
eeva Shield TM Anion. Drobné častice sú elektricky nabité a „prilepia“ sa na stenu tohto oddelenia viacstupňového filtračného systému.

Jeho schopnosť zachytávať peľ a iné cudzorodé organizmy z neho robí účinný nástroj pre alergikov a deti náchylné na časté ochorenia.

Ďalšou výhodou filtračného systému je, že ho možno ľahko vymeniť bez potreby odborného servisu. Má pomerne dlhú životnosť 2 160 hodín, čo zodpovedá 90 dňom nepretržitej prevádzky.

Kontrola

tcl2.jpg

beeva A3 má priame ovládanie aj diaľkové ovládanie. Prvý je zabezpečený ovládacím panelom, ktorý je umiestnený na hornom povrchu valcového telesa.

Panel obsahuje podsvietené dotykové tlačidlá a indikátory (v poradí zľava doprava):

 1. tlačidlo zapnutia/vypnutia;
 2. Rýchlosť ventilátora možno prepínať v štyroch polohách;
 3. prepínateľný časovač – 1, 2, 4 a 8 hodín;
 4. indikátor výmeny filtra;
 5. ukazovateľ kvality ovzdušia;
 6. Zapnutie/vypnutie režimu dezinfekcie;
 7. tlačidlo detskej poistky;
 8. prepínač zapnutia/vypnutia jemného podsvietenia.

Diaľkové ovládanie je možné prostredníctvom vlastnej mobilnej aplikácie z akéhokoľvek nositeľného zariadenia. Beeva A3 má zabudovanú Wi-Fi, ktorá ju pripája k internetu a spája s aplikáciou v smartfóne majiteľa. Čističku vzduchu potom môžete ovládať odkiaľkoľvek s prístupom na internet, napríklad tak, že ju zapnete niekoľko hodín pred návratom z práce.

Aplikácia rozširuje funkcie spotrebiča. Pomocou neho možno napríklad nastaviť časovač nielen v štyroch polohách, ale aj presnejšie.

Analýza kvality ovzdušia

Keďže s naším obmedzeným zrakom a čuchom nemôžeme posúdiť skutočné znečistenie vzduchu na základe organoleptických vlastností, má zmysel spoliehať sa na údaje zo senzorov.

Zariadenie beeva A3 má dva typy senzorov, ktoré zisťujú aktuálnu úroveň znečistenia vzduchu v interiéri – laserový senzor a senzor VOC. Navzájom sa dopĺňajú a spoločne účinne a presne zisťujú prítomnosť všetkých druhov nečistôt vo vzduchu – prachu, špiny, sadzí, dymu, kvapiek kvapalín a ďalších.

Ak úroveň znečistenia prekročí povolenú úroveň, príslušný indikátor na paneli sa rozsvieti žlto alebo červeno, ak je úroveň znečistenia obzvlášť vysoká.

Automatizácia

Čistička môže pracovať v automatickom režime, pričom sa spolieha na vlastné senzory. V závislosti od aktuálnej úrovne znečistenia automaticky zmení intenzitu ventilátora, pričom pri zvýšenom znečistení (napr. dopravná zápcha za oknom v čase dopravnej špičky) zvýši rýchlosť čerpania vzduchu cez filtre a pri čistení zníži rýchlosť.

Hlučnosť

Intenzita prevádzky má priamy vplyv na akustický komfort v miestnosti. Pri minimálnych otáčkach je čistič sotva počuteľný – 26 dB, čo zodpovedá jemnému šepotu. Hladina hluku sa však pri maximálnych otáčkach zvýši na 58 dB, čo nie je ani zďaleka taká vysoká hlučnosť ako pri elektrickom holiacom strojčeku. Nie všetci spotrebitelia sa však stretávajú s takýmto nedostatkom a nie vždy; všetko závisí od toho, či ide o trvalé alebo dočasné zdroje znečistenia.

Zhrnutie

beeva A3 je pomerne účinná, ľahko použiteľná, spoľahlivá a odolná čistička vzduchu, ktorá spája všetky tieto vlastnosti s rozumnou cenou. Štýlový dizajn a nenápadné prvky svetelného dekoru z neho robia nielen užitočný a pre zdravie dôležitý domáci spotrebič, ale aj nádherný interiérový predmet.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: